Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.17. 13:38:08

gránit írta:
2023.07.17. 12:55:19


Jelenleg halva született, de kik miatt? Azok miatt, akik itt vannak. A bajnokságot szerintem négy húzóembernek köszönhetjük, Lewandowskinak, Araújónak, ter Stegennek és Christensennek. Pedri és Balde fejlődésében bízok, a többiek szerintem a nagyobb célokhoz nem elegendőek. Egyetértek, nem csak de Jonggal van probléma, de ő sem illik ide.

csababarca írta:
2023.07.17. 12:31:07
Az az MSN, egy bombaformában lévő Neymar, Lajos és Messi, egy 8assal rövidebb Busquets, Iniesta, Rakitic.
Ez is igaz, de most is lehetne erősebb csapatot csinálni néhány igazolással. Ha Frenkie távozna, több komoly kaliber jöhetne. Vitor Roque tegnap este megint gólt szerzett. 14 meccsen 8 gólja van már a brazil bajnokságban, 18 évesen. Ha ő jöhetne most ősszel, sok problémánk megoldódna. Szerintem néhány igazolással nagyot lehetne előre lépni. De a jelenlegi kezdő felével szerintem biztosan nem.

Mindenki miatt.
Mondom, én szemüvegemen keresztül nézve erre a játékra egyedül Pedri lehet alkalmas, senki más.
Nem egy emberen múlnak ezek a dolgok.

Milyen komoly kaliber jönne ide?
De most komolyan?
Ez a Victor Roque is aranyos, de semmit nem tudunk róla, nem néz ki rosszul ez a 14 meccsen 8 gól a brazil bajnokságban, remek, és grat hozzá.
De semmi garancia nincs rá, hogy vele bármi is megoldódna.

Az, hogy elmegy DeJong, rendben.
Helyére jön valaki, nem tudom ki a komoly kaliber, de akkor a kp-ra kell az a komoly kaliber.

Mi van a többi csapatrésszel? Mert Te is írod, hogy a kezdő felével nem lehet azt amit Xavi akarna. De látod Xaviban, hogy a kezdő felét most nyáron ha lenne 600 milliója igazolni, akkor letenné?
Én nem látom, mert olyan közeg van Barcelonában, akikkel elhitették, hogy akik itt vannak azok marha jók.

De mondom mégegyszer, aztán vagy felfogod vagy nem (néha úgy érzem, csak direkt vitatkozol, mikor ugyanazt is gondoljuk, vagy hogy tied legyen az utolsó szó), tőlem eladhatjuk Frenkiet, és hozhatunk egy nagyágyút. De azt nem látom, hogy a holland eladásával akkor hoznánk 3-4 olyan embert (mert te ezt mondod), akikkel egyből hatalmasat javulnánk.
Nem reális.
Nem is tudok mondani 3-4 embert, akiket reálisan ide lehetne hozni, és ebbe a kasztba tartoznak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 12:55:19

csababarca írta:
2023.07.17. 12:31:07

Lehet távlati terv a gyors tempójú, sokpasszos intenzív játék, de ez halvaszületett ötlet egyelőre, és nem csak a holland miatt.
Jelenleg halva született, de kik miatt? Azok miatt, akik itt vannak. A bajnokságot szerintem négy húzóembernek köszönhetjük, Lewandowskinak, Araújónak, ter Stegennek és Christensennek. Pedri és Balde fejlődésében bízok, a többiek szerintem a nagyobb célokhoz nem elegendőek. Egyetértek, nem csak de Jonggal van probléma, de ő sem illik ide.

Ezt nem személy szerint neked írom (hogy ne legyen belőle félreértés, mert volt, hogy nehezményezted, hogy olyan dolgokat címeztek neked, amit nem neked kellett volna), mert te nagyon is kritikus szoktál lenni a csapattal. Furának tartom, hogy mindig elégedetlenkedünk, de ha konkrét személyekről van szó, szinte mindenkit felmentünk. Jó gyerek a Frenkie, jó gyerek a Gavi (Gündogan érkezésével remélhetőleg kiszorul a kezdőből), semmi gond Koundéval, Raphinha nagyon akar, Dembelé hú de jó stb. Miközben valahol csak kell hogy legyen probléma, ha az Európa Ligában is kiestünk tavaly is, idén is idejekorán. Szembe kell nézni azzal, hogy a kezdő fele nem elegendő a komolyabb célokhoz.
csababarca írta:
2023.07.17. 12:31:07
Az az MSN, egy bombaformában lévő Neymar, Lajos és Messi, egy 8assal rövidebb Busquets, Iniesta, Rakitic.
Ez is igaz, de most is lehetne erősebb csapatot csinálni néhány igazolással. Ha Frenkie távozna, több komoly kaliber jöhetne. Vitor Roque tegnap este megint gólt szerzett. 14 meccsen 8 gólja van már a brazil bajnokságban, 18 évesen. Ha ő jöhetne most ősszel, sok problémánk megoldódna. Szerintem néhány igazolással nagyot lehetne előre lépni. De a jelenlegi kezdő felével szerintem biztosan nem.
csababarca írta:
2023.07.17. 12:31:07
Azért aki egy Frenkie kaliberű játékost nem tud használni, ott vannak bajok.
Szerintem azért akar mindenáron vkp-t, mert látja, hogy a 4-3-3-hoz ez a keret nem jó. A dupla mélységi középpályásos rendszerben még egész jó lehet de Jong, ha már a nyakunkon ragad (mert oly szörnyű a helyzete Barcelonában, hogy minden nyáron maradni akar, pedig bárcsak menne).
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.17. 12:47:42

Miről beszéltek itt, hogy nem volt a posztján játszatva, ő csak tili-tolizik és lassú (mellette meg más, egyetértve az előzővel azt szajkózza, hogy a csapat lassú körülötte), sose fért be a csapatba Busquets miatt, meg ilyenek?

Első körben el kéne engedni azt a felfogást, hogy egy játékos egy poszton játszik, és nem egy szerepet tölt be különböző meccshelyzetekben, mint pl labdakihozatal, progresszió, feltolt támadás, letámadás, kontráknál védelem, felállt védelem, stb stb. Ezekben a szituációkban egészen más formációt ölt a csapat, ilyen hogy "4-3-3-ban játszunk", már rég nincs, de fájdalmasan kevesen veszik észre.

Szóval de Jongra visszatérve:
  • Számtalan szerepben ki volt próbálva, a teljesség igénye nélkül volt egyedüli pivot Busi helyett, játszott dupla pivot-ként progresszív labdakihozatalokkal (a gálafelállásunkban ezt a szerepet töltötte be), játszott kreatívabb, szabadabb szerepkörben a támadókhoz közelebb. Mégis mi lenne az ő posztja, akarom mondani szerepe, amitől igazán ki tudnánk használni?
  • A srác semmiképp sem lassú, de komoly kvalitásai hiányoznak ahhoz, hogy stabil mélységi irányító lehessen. Vannak forintos labdái, de sokszor lassan szabadul tőle és kevesebbszer választja a biztosat. Pontosan ezért volt életveszély egyedüli pivotként.
  • Rendszeresen játszott Busquetsel együtt?? Ezt a részét egyáltalán nem értem, mi köze volt Businak az ő játékához, játékperceihez.
  • És hogy a csapatot kéne a játékosokhoz igazítani és nem fordítva? Ez az egyetlen, ami valahol talán érthető kritika Xavi felé (noha az első éve, és hihetetlen sok változtatás, próbálgatás volt a játékrendszerben, szerepekben. Némelyik olyannyira bevállt, hogy bizonyos játékhelyzetben a City egy az egyben ugyanazt használta a Bayern ellen a bl döntőben.) Összességében ez pont nem de Jongnál volt igaz, elég sok szerepben volt használva, ami végső soron egy új, stabilabb rendszert hozott ehhez a csapathoz.
Én sajnálnám, ha menne, de egyetértek Troym kollégával, hogy nem váltotta meg annyira a világot, mint szerettük volna. Picit lassabb a progresszív játékban, mint kéne, kicsit gyengébb védekezésben és labdakihozatalban, mint kéne, a legerősebb szerepében meg pechjére pont kineveltünk egy Pedrit, pedig én csíptem nagyon de Jong megindulásait és mélységből érkezéseit.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.17. 12:31:07

gránit írta:
2023.07.17. 11:28:00


Szóval igen, nem csak Frenkie hibája ez, de a megfelelő játékosokkal azért az elmúlt 11-12 évben is tudtunk eredményesek lenni, lásd a 2014-2015-ös szezont, az MSN-korszak is eredményes volt. A megfelelő játékosokkal ha nem is játszunk olyan űrfocit, mint Guardiola idején (az nem is reális elvárás), de tudunk eredményesek lenni. Szerintem Frenkie nem volt jó választás, de ez van, ő 2026-ig szerintem marani fog. Ahhoz a játékhoz szerintem ő pont nem jó, amit mi játszani akarunk. A labdabirtoklásra, sok passzra épülő játék pont nem hatékony az ő tempójával. Az igaz, hogy régóta nem játszunk tempósan, de ennél tempósabban azért lehetne, és Frenkie, aki 4 éve itt van, szerintem részese a problémának.

Persze, hogy részese, ezt nem vitatom.
Mindenki a részese.

De itt el kellene dönteni, hogy kergetjük a fantazmagóriákat, vagy elkezdünk csapatot építeni, és olyan focit játszani, amire alkalmas a keret, meg akik itt vannak.
Lehet távlati terv a gyors tempójú, sokpasszos intenzív játék, de ez halvaszületett ötlet egyelőre, és nem csak a holland miatt.

Az az MSN se lesz még egyszer, egy bombaformában lévő Neymar, Lajos és Messi, egy 8assal rövidebb Busquets, Iniesta, Rakitic.
Köszi.
Most minőségben egy darab olyan játékosunk sincs, mint akik akkor itt és amilyen formában fociztak. (most itt főleg a 14/15-ös szezonról beszélek, de utánna szezonok se voltak gyengék, csak jöttek a bl fiaskók)
Max Pedri aki azt tudja, de ő se még igazából. (most a védőket nem veszem ide)


Én amondó vagyok, hogy ez a keret képes lenne jobb focira. Nem mondom, hogy BL-t kellene nyerni, de maga a játékminősége lehetne jobb. Még úgy is, hogy sokakba itt nagyon sokat belelátnak, worldclass, meg top keresett, meg brutál tehetség, stb. Lehet. Meg is kellene ezeket mutatni, konstans.
De itt edzői korlátok is belejátszanak, tudom nem népszerű ez a vélemény itt, de én ezt ki merem mondani.
Én nem látok továbbra sem koncepciót, nekem egyáltalán nem egyértelmű, hogy Xavi mit akar játszatni.

Azért aki egy Frenkie kaliberű játékost nem tud használni, ott vannak bajok. De említhetnék több játékost is, akik gyufák.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 11:28:00

csababarca írta:
2023.07.17. 11:09:19

Kb 11-12 éve nem játszunk gyors, egyérintős játékot.
Akkor arra mindenki alkalmatlan.
Most se azt játszuk, gyorsnak semmiképp nem nevezném.
Ez igaz, ezért sem gondolom, hogy a Guardiola-érát kellene kergetnünk, mert szerintem az egy egyszeri és megismételhetetlen korszak volt, olyan játékosokkal, amilyenekből évszázadonként néhány születik csak. Ezért nem értek egyet például azzal, hogy nem kell a Barca DNS-be vkp, hiszen Guardiola idején sem volt igazi vkp. Na igen, csak ma közel sem tudjuk úgy dominálni a meccseket, mint akkor, amikor az ellenfelek azt sem tudták, hol áll a fejük, nemhogy azt, hogy ránk hogy helyezzenek nyomást. A Guardiola-korszak előtt voltak a csapatban klasszikus vkp-k.

Szóval igen, nem csak Frenkie hibája ez, de a megfelelő játékosokkal azért az elmúlt 11-12 évben is tudtunk eredményesek lenni, lásd a 2014-2015-ös szezont, az MSN-korszak is eredményes volt. A megfelelő játékosokkal ha nem is játszunk olyan űrfocit, mint Guardiola idején (az nem is reális elvárás), de tudunk eredményesek lenni. Szerintem Frenkie nem volt jó választás, de ez van, ő 2026-ig szerintem marani fog. Ahhoz a játékhoz szerintem ő pont nem jó, amit mi játszani akarunk. A labdabirtoklásra, sok passzra épülő játék pont nem hatékony az ő tempójával. Az igaz, hogy régóta nem játszunk tempósan, de ennél tempósabban azért lehetne, és Frenkie, aki 4 éve itt van, szerintem részese a problémának.

Ha igazolnak mellé egy rendes vkp-t, és nem a 4-3-3-ba akarják beleerőltetni (sem támadó, sem védekező középpályásnak nem jó szerintem), akkor mélységi középpályásként még vehetjük hasznát, mert a mélységi indításokban nagyon is jó de Jong. Csak a játékosokhoz kellene igazítani a rendszert, és nem fordítva.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.17. 11:09:19

gránit írta:
2023.07.17. 11:01:45


Szerintem meg Frenkie az egyike azoknak, akikkel nagyon távol kerültünk a cruyffi alapoktól. Gyors, egyérintős játékra mindig alkalmatlan volt.
Kb 11-12 éve nem játszunk gyors, egyérintős játékot.
Akkor arra mindenki alkalmatlan.
Most se azt játszuk, gyorsnak semmiképp nem nevezném.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 11:01:45

Peter írta:
2023.07.16. 22:32:03
gránit írta:
2023.07.16. 21:33:13
Szerintem nem elszenvedője, hanem részese volt annak, hogy lassú tili-tolivá vált a játékunk.
Szigorúbb vagy nálam, elfogadom, de Messin kívül senki nem volt képes azt az elfáradt brigádot valamelyest életben tartani.
Szokták mondani, hogy a fejétől bűzlik a hal és szerintem ez a legnyomósabb ok, a többi már következmény.... :wink:
Ezzel teljesen egyetértek. Messi nagyon sok problémát el tudott rejteni.
Nagybarcelona írta:
2023.07.17. 06:33:04
Gránit: azt felfogod, hogy Frenkie fizetèse át lett ütemezve? Megegyeztek egy összegben, ès ő Barca szurkolókènt lemondott egy rèszèről, mikor a klub a csőd szèlèn táncolt. Most pedig magasabb, mert visszakapja, mikor Ferranokra pazarlunk 60 milliókat.
nèzz statisztikákat
Át lett ütemezve, vagy elengedte? Mert ha később fizetjük ki, akkor ugyanúgy sokba fáj nekünk. Túlzás nélkül, négy játékos fizetését kiteszi. Négy olyan emberét, mint ter Stegen. Túlzás nélkül egy új csapatot lehetne építeni, ha ő távozna. Ezt nevezném statisztikának. Statisztikából is kétféle van, az egyik a valóságot mutatja, a másikat belemagyarázosokra használják fel. Egyes statisztikák szerint például Steph Curry jobb játékos, mint Michael Jordan volt. Ezért nem bújok statisztikákat. De kétségtelenül vannak sokatmondó számok.
Nagybarcelona írta:
2023.07.17. 06:33:04
Frenkie a legjobb a világon progresszív labdakihozatalban, ès sok másban is kiemelkedő

Guardiolatól olyan messzire kerültünk a Cruyffi alapoktól, Frenkie lehetett volna akivel visszatalálunk a holland alapokhoz
Szerintem meg Frenkie az egyike azoknak, akikkel nagyon távol kerültünk a cruyffi alapoktól. Gyors, egyérintős játékra mindig alkalmatlan volt.
Nagybarcelona írta:
2023.07.17. 06:33:04
Kb. 3 ève eladnám őt
Ezt nagyon adom, ehhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy én meg sem vettem volna.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.17. 06:33:04

Peter írta:
2023.07.16. 19:20:50
Troym írta:
2023.07.16. 18:12:42
Nálam nem pótolhatatlan játékos,
Jól játszik, de nem viszi hátán a csapatot, amire pedesztrinálták.
Többé kevésbé egyetértek, de.....amire predesztinálták, sosem kapott arra lehetőséget.
Az Ajaxban nem visszapassz és oldalpassz rendszerben játszottak, hanem intenzíven, lendületesen, folyamatosan előre irányuló mozgásban és nem az ellenfél kapujának háttal álló irányítás alatt.
Beállt a sorba Frenkie nálunk, más választása nem is volt és azt csinálta amire a szakmai vezetés kérte.
Hányszor írtuk le éveken keresztül mi, akik már unalmasnak tartottuk ezt a Busi féle tilitolit, hogy ideje lenne a Frenkie féle váltásnak hosszabb távon, hogy kiderüljön, milyen lehetne úgy a Barca.
Hogy lehetett volna önállóan feladata hátán vinni a csapatot Busi origóval?
Nem védem Frenkiet, nincs is rá szüksége, de a tényektől nem kellene eltérni.
Egyetèrtek veletek. Ès most sem fogjuk szerintem ott játszatni, hamarabb lesz Romeu kezdő. Kedvelem Frenkiet, de sosem fog a posztján játszani, ahol a legjobb lehetne.

Gránit: azt felfogod, hogy Frenkie fizetèse át lett ütemezve? Megegyeztek egy összegben, ès ő Barca szurkolókènt lemondott egy rèszèről, mikor a klub a csőd szèlèn táncolt. Most pedig magasabb, mert visszakapja, mikor Ferranokra pazarlunk 60 milliókat.
Frenkie a legjobb a világon progresszív labdakihozatalban, ès sok másban is kiemelkedő, nèzz statisztikákat, mert így ez csak egy szubjektív vèlemèny.
Guardiolatól olyan messzire kerültünk a Cruyffi alapoktól, Frenkie lehetett volna akivel visszatalálunk a holland alapokhoz, de az elspanyolosított focink Romeukat követel.
Kb. 3 ève eladnám őt, hiába kedvelem, mert nem látom azt, hogy itt a maximumot nyújthatná.
Anyagilag pedig a felszbaduló fizetèsèből fizethetjük Messit 2025-ig, úgy, hogy 2 ève távozott.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.16. 22:32:03

gránit írta:
2023.07.16. 21:33:13
Szerintem nem elszenvedője, hanem részese volt annak, hogy lassú tili-tolivá vált a játékunk.
Szigorúbb vagy nálam, elfogadom, de Messin kívül senki nem volt képes azt az elfáradt brigádot valamelyest életben tartani.
Szokták mondani, hogy a fejétől bűzlik a hal és szerintem ez a legnyomósabb ok, a többi már következmény.... :wink:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.16. 21:33:13

Peter írta:
2023.07.16. 19:20:50

elfogadta minden edzőtől a szereposztást és tiszteletben tartotta a mindenkori szakmai vezetés által preferált Busira épülő játékot.
Házon belül, ekkora "ellenszélben" vajon mit csinálhatott volna másként? Egy fecske csinál nyarat?
Azon már inkább lehet(ne) csodálkozni, hogy eddig is bírta....

Beállt a sorba Frenkie nálunk, más választása nem is volt és azt csinálta amire a szakmai vezetés kérte.
Hányszor írtuk le éveken keresztül mi, akik már unalmasnak tartottuk ezt a Busi féle tilitolit, hogy ideje lenne a Frenkie féle váltásnak hosszabb távon, hogy kiderüljön, milyen lehetne úgy a Barca.
Hogy lehetett volna önállóan feladata hátán vinni a csapatot Busi origóval?
Ha de Jongnak ennyire szörnyűséges sorsa van Barcelonában, akkor tényleg azt tudom mondani, hogy el kell menni. Mindenkinek jobb lenne így. Megszabadulna sanyarú barcelonai helyzetétől, melyet sorcsapásként mért rá az élet, mi pedig megszabadulnánk horrorisztikus fizetésétől, amely legalább 4 új játékos fizetését kiteszi. Túlzás nélkül új csapatot lehetne építeni, ha távozna. Azt nem mondom, hogy sok pénz befolyna belőle, mert régóta szeretjük, ha jól lehúznak minket, ajándékba megkapná valamelyik angol csapat, ahol állítólag nagyon szeretik őt. A brutális fizetésétől viszont megszabadulnánk, és jöhetne sok erősítés.

Kérdés, hogy ha ilyen kegyetlenül bánik az élet de Jonggal Barcelonában, akkor a hányatott sorsú Frenkie miért nem távozott eddig, amikor kapott ajánlatot Angliából, az ígéret földjéről, ahol őt oly nagyon szeretik. Nekem van rá egy tippem. Én azt tippelem, hogy mégsem szeretik őt annyira Angliában, a hatalmas barcelonai fizetésénél (amellyel veri őt a sors) azért mégsem adnának neki többet, így Frenkie maradt Barcelonában, ahol ezek szerint azért mégsincs annyira rossz dolga, ha mehetett volna, de mégsem megy. Angliában pedig valószínűleg mégsem rajonganak érte annyira, ha többet adni neki nem akarnak, mint a mostoha Barcelonában, ahol ezek szerint mégsem olyan keserű az élet.

Az Ajaxban 4-2-3-1-et játszottak, ahol mélységi középpályás volt, mellette egy rendes védekező középpályással. Xavi szerintem hasonlóban gondolkodik, mindenképpen szeretne védekező középpályást, és mivel csatár úgy néz ki, nem jön idén ősszel, átállhatunk 4-3-3-ról 4-2-3-1-re (3-2-4-1 szerintem jobb lenne, de Xavi ezt aligha lépné meg). De Jong újra mélységi középpályás lenne, mellette egy rendes vkp-val.

Szerintem nem elszenvedője, hanem részese volt annak, hogy lassú tili-tolivá vált a játékunk. Eleinte nagyon zavart, amikor labdaátvétel után megfordult a tengelye körül vagy hatszor, és rátekeredett a labdára. Teljesen alkalmatlan volt arra a gyors, egyérintős játékra, amellyel egykor szétziláltuk, ízekre szaggattuk az ellenfeleket. Hogy ma nem ilyen játékot játszunk, abban ő is felelős, nem csak Busquets. Arról a rossz szokásáról, hogy forog a tengelye körül, mint amikor a macska kergeti a farkát, már leszokott, de sosem volt és sosem lesz szerintem az a középpályás, akire szükségünk lenne.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.16. 21:05:05

Peter írta:
2023.07.16. 19:20:50



Többé kevésbé egyetértek, de.....amire predesztinálták, sosem kapott arra lehetőséget.
Az Ajaxban nem visszapassz és oldalpassz rendszerben játszottak, hanem intenzíven, lendületesen, folyamatosan előre irányuló mozgásban és nem az ellenfél kapujának háttal álló irányítás alatt.
Beállt a sorba Frenkie nálunk, más választása nem is volt és azt csinálta amire a szakmai vezetés kérte.
Hányszor írtuk le éveken keresztül mi, akik már unalmasnak tartottuk ezt a Busi féle tilitolit, hogy ideje lenne a Frenkie féle váltásnak hosszabb távon, hogy kiderüljön, milyen lehetne úgy a Barca.
Hogy lehetett volna önállóan feladata hátán vinni a csapatot Busi origóval?
Nem védem Frenkiet, nincs is rá szüksége, de a tényektől nem kellene eltérni.
Eddig kivárta, hogy a Busi utáni korszakban vezető szerepet kap. Erre hozták Gündogant és Xavinak igazi pivot kell. Szóval most se lehet ő az irányító. Ráadásul mindezt mennél kevesebb pénzért. Egyébként alighanem most se a ManU-ba megy.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.16. 19:20:50

Troym írta:
2023.07.16. 18:12:42
Nálam nem pótolhatatlan játékos,
Jól játszik, de nem viszi hátán a csapatot, amire pedesztrinálták.
Többé kevésbé egyetértek, de.....amire predesztinálták, sosem kapott arra lehetőséget.
Az Ajaxban nem visszapassz és oldalpassz rendszerben játszottak, hanem intenzíven, lendületesen, folyamatosan előre irányuló mozgásban és nem az ellenfél kapujának háttal álló irányítás alatt.
Beállt a sorba Frenkie nálunk, más választása nem is volt és azt csinálta amire a szakmai vezetés kérte.
Hányszor írtuk le éveken keresztül mi, akik már unalmasnak tartottuk ezt a Busi féle tilitolit, hogy ideje lenne a Frenkie féle váltásnak hosszabb távon, hogy kiderüljön, milyen lehetne úgy a Barca.
Hogy lehetett volna önállóan feladata hátán vinni a csapatot Busi origóval?
Nem védem Frenkiet, nincs is rá szüksége, de a tényektől nem kellene eltérni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.16. 18:12:42

Nálam nem pótolhatatlan játékos, ehhez képest a bére olyannyira kiugró (ha a leírt számok kb reálisak), ami már PL csapatoknak is fájdalom küszöb feletti. Jól játszik, de nem viszi hátán a csapatot, amire pedesztrinálták.
Emiatt az sem zavarna, ha eladnánk , de tuti nem fog eligazolni, ami szintén rendben van.
Nekem többet érne csapat szempontból ekkora pénzért egy valódi vkp (Rodri, Kimmich) világklasszis, de ez nyilván nem manager játék.
Ő szerintem kitölti a szerződését és ingyen fog lelépni 2026ban, mert ennek a szerződésnek töredékét sem fogjuk tudni kínálni. Igazából ott kiderülhet mekkora rajongó és rámcáfolhat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.16. 17:53:56

Talán megpróbálok frissíteni emlékeket. Nyugodtan helyesbítsetek, ahol nagyot tévednék.
Leigazoltuk, mint a jövő egyik fontos pillérét, 22 éves volt akkor.
Nagy culékkal teli öltöző fogadta és elkisérte ez a mai napig.
Fegyelmezett csapatjátékosként elfogadta minden edzőtől a szereposztást és tiszteletben tartotta a mindenkori szakmai vezetés által preferált Busira épülő játékot.
Házon belül, ekkora "ellenszélben" vajon mit csinálhatott volna másként? Egy fecske csinál nyarat?
Azon már inkább lehet(ne) csodálkozni, hogy eddig is bírta....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.16. 16:04:19

Nagybarcelona írta:
2023.07.16. 14:32:59

Mert egyetèrtettem veled, ès NeymarMessiSuareznek volt válasz, hogy nem keresi Stegen fizetèsènek nègyszeresèt ès hogy várhatjuk el, hogy lemondjon (megint) a fizetèse egy rèszèről, ha a saját nevelèsű csk-k sem tettèk meg.
De, megkeresi ter Stegen fizetésének a négyszeresét.

Más kérdés, hogy ezért nem ő a hibás, hanem a klub, hogy ezt megadta neki. A vezetőség, ami így döntött, és a klub tulajdonosai, akik kontroll nélkül hagyják a klubelit ámokfutását. De Jongot ezért nem hibáztatom. Neki az a célja, hogy minél többet keressen. Inkább azért hibáztatom, hogy a teljesítménye korántsem lehengerlő.
bunga írta:
2023.07.16. 16:01:38
Álprobléma, hogy Frenkie most enged e a fizetéséből. A szomomrú valóság az, hogy Xavi és Laporta nem becsülik annyira, mint Guardiola, Ten Haag vagy a liverpoodliak. Minthogy a fentieknek pénzük is van rá, kezdettől biztos, hogy valamelyik el fogja vinni.Laportaék is így számoltak. Ennyi.
Nagyon becsüli őt Guardiola, nagyon becsüli őt ten Hag, nagyon becsülik őt a liverpooliak, de Frenkie mégsem ment se Manchesterbe, se Liverpoolba, hanem maradt jó sok pénzt keresni az őt állítólag nem eléggé becsülő Laportánál és a vele alap kezdőként számoló Xavinál. Felőlem nyugodtan menjen, abból a pénzből (feltéve, ha nem ingyen adjuk, ahogy azt gyakran szoktuk) és abból a bérből három-négy igazolás is kijön.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.16. 16:01:38

Álprobléma, hogy Frenkie most enged e a fizetéséből. A szomomrú valóság az, hogy Xavi és Laporta nem becsülik annyira, mint Guardiola, Ten Haag vagy a liverpoodliak. Minthogy a fentieknek pénzük is van rá, kezdettől biztos, hogy valamelyik el fogja vinni.Laportaék is így számoltak. Ennyi.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.16. 14:32:59

csababarca írta:
2023.07.16. 13:46:15


De ezért miért engem idéztél be?
Engem nem kell erről meggyőzni, nem is erről beszéltem.
Mert egyetèrtettem veled, ès NeymarMessiSuareznek volt válasz, hogy nem keresi Stegen fizetèsènek nègyszeresèt ès hogy várhatjuk el, hogy lemondjon (megint) a fizetèse egy rèszèről, ha a saját nevelèsű csk-k sem tettèk meg.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.16. 13:46:15

Nagybarcelona írta:
2023.07.16. 06:52:12


Stegen is átütemezte a fizetèsèt, mint De Jong szerződèshosszabbítással, ahogy Lenglet. Az övèről semmit nem olvastam, de gondolom ebből kifolyólag 10 nettó körül lehet. (Frenkie elvileg 18) A Sport szerint tárgyalnak is vele a hosszabbításról ès egyben csökkentèsről.

Frenkie ès a 2 megnevezett úriember a legnehezebb helyzetben meglèpte, mikor más nem, köztük az akkor itt lèvő saját nevelèseink vagy a mostani elsőszámú csk-nk, aki akkoriban sèrült is volt, ha jól emlékszem.
De ezért miért engem idéztél be?
Engem nem kell erről meggyőzni, nem is erről beszéltem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.07.16. 10:00:09

Nagybarcelona írta:
2023.07.16. 06:52:12
Stegen is átütemezte a fizetèsèt, mint De Jong szerződèshosszabbítással, ahogy Lenglet. Az övèről semmit nem olvastam, de gondolom ebből kifolyólag 10 nettó körül lehet. (Frenkie elvileg 18) A Sport szerint tárgyalnak is vele a hosszabbításról ès egyben csökkentèsről.

Frenkie ès a 2 megnevezett úriember a legnehezebb helyzetben meglèpte, mikor más nem, köztük az akkor itt lèvő saját nevelèseink vagy a mostani elsőszámú csk-nk, aki akkoriban sèrült is volt, ha jól emlékszem.
A szurkolói fotelból tényleg érthetetlen miért nem játszik 3/4 ,1/2 vagy 1/4 bérért. Biztos gonosz.
Szerintem meg nem a spájzban rakosgatja egymásra az euro centeket, hanem amikor ideszerződött, akkor megsaccolta mennyi legyen a havi költőpénz, a többi meg nagyjából valamilyen szerződés alapján elköltődik (biztosítások, befektetés ingatanba, üzletrészbe, alkalmazottak stb.). Nem biztos, hogy sok mozgástere van. A bércsökkentés halmozottan hátrányos is lehet a számára, mert ezekben a szerződésekben vállalt kötelezettségeit nem tudná fizetni. Egy ilyen esetben meg nagyon a klubváltás sem opció.
Persze ez is egy fikció, ugyanúgy mint az hogy gonosz.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.07.16. 09:16:44

Troym írta:
2023.07.15. 18:42:32
Rodri - Frenkie csere és win win
Az Robi - Frenkie csere lesz a végén :mrgreen:
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.16. 06:52:12

csababarca írta:
2023.07.15. 19:39:53
MessiNeymarSuarez írta:
2023.07.15. 17:05:14


csababarca: KB 4-szer annyit keres mint Stegen, ráadásul ezzel messze a legtöbbet miután távoztak a törzsgyökeresek ami brutális, lévén 2026-ig szól a szerződése, tavaly nem véletlen volt végig huzavona, fontos játékos de nem 4-szer annyira fontos mint egy Stegen-Christensen-Pedri , vagy 5-ször annyira mint Araujo
nem baj ha így van, de döntsük el, hogy ismerjük a fizukat vagy sem.
mert nem elegáns hogy valakibe beleállunk (lásd belém nem egyszer, nem kétszer) mert miért ugatok a fizetésekről, mikor nem tudjuk ezeket.
majd utána jönnek ezek a hsz-ek.

tőlem aztán eladhatjuk Frenkiet, de számonkérni valakin hogy adjon le a fizetéséből, elég vicces.
Stegen is átütemezte a fizetèsèt, mint De Jong szerződèshosszabbítással, ahogy Lenglet. Az övèről semmit nem olvastam, de gondolom ebből kifolyólag 10 nettó körül lehet. (Frenkie elvileg 18) A Sport szerint tárgyalnak is vele a hosszabbításról ès egyben csökkentèsről.

Frenkie ès a 2 megnevezett úriember a legnehezebb helyzetben meglèpte, mikor más nem, köztük az akkor itt lèvő saját nevelèseink vagy a mostani elsőszámú csk-nk, aki akkoriban sèrült is volt, ha jól emlékszem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.16. 02:29:19

MessiNeymarSuarez írta:
2023.07.15. 17:05:14
Ha annyira nagy culé, beláthatná hogy jelenleg most ő is erősen a fejlődést hátráltatja azzal hogy nem ad le az igényekből.
Nála csak nagyobb culékkal volt együtt hosszú évekig egy öltözőben. Alkalmazkodott a körülményekhez, aminek a következményeit ma egészen tisztán láthatjuk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.15. 19:39:53

MessiNeymarSuarez írta:
2023.07.15. 17:05:14


csababarca: KB 4-szer annyit keres mint Stegen, ráadásul ezzel messze a legtöbbet miután távoztak a törzsgyökeresek ami brutális, lévén 2026-ig szól a szerződése, tavaly nem véletlen volt végig huzavona, fontos játékos de nem 4-szer annyira fontos mint egy Stegen-Christensen-Pedri , vagy 5-ször annyira mint Araujo
nem baj ha így van, de döntsük el, hogy ismerjük a fizukat vagy sem.
mert nem elegáns hogy valakibe beleállunk (lásd belém nem egyszer, nem kétszer) mert miért ugatok a fizetésekről, mikor nem tudjuk ezeket.
majd utána jönnek ezek a hsz-ek.

tőlem aztán eladhatjuk Frenkiet, de számonkérni valakin hogy adjon le a fizetéséből, elég vicces.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.15. 18:42:32

Rodri - Frenkie csere és win win
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.15. 17:05:14

bence0330 írta:
2023.07.10. 12:12:29
Nehéz ügy ez mert a mi szemszögünkből tök egyszerűnek tűnik, hogy "adjon lejjebb az igényeiből", de hát mégiscsak ez a szerződése, hiába nem a jelen állapotban, jelen emberekkel, jelen csapattársakkal, és azok relatív alacsony fizuplafonja mellett köttetett.
Az viszont nekem kicsit visszás, hogy ő óriási Barca-fanatikusnak vallja magát, gyerekkori kedvenc csapata, stb. Így valahogy jobban azt várná, vagy legalábbis remélné az ember, hogy tesz valami lépést a klub érdekében, és még azután is ő lehetne a legjobban fizetett játékos a világ egyik legnagyobb klubjában. Még ha önző, vagy szereti a pénzt, vagy mittudomén, saját marketinge miatt akkor is léphetne valamit. Kétlem, hogy nincs semmiféle bérfeszültség a játékosok és közte, meg hát a szurkolók és közte sem annyira rózsás a helyzet, és ezek szerintem azért elég kellemetlen érzést okozhatnak.

Igazság szerint akármennyire jó és fontos játékos, ha ilyen brutális a bére és nem alkuszik, akkor én is eladnám, ha lehetne. Simán lehetne a helyére két játékost hozni, egy Romeut cserének, meg valami jobbat, és még akkor is rengeteg lóvé szabadulna fel, plusz gondolom Roque is jöhetne, vagy legalább már közelebb lennénk hozzá.
Nekem is ezért csalódás a helyzet, a srác mióta eszét tudja Barca rajongó, ehhez képest kb a legutolsók közt lenne aki hajlandó fizetést csökkenteni, ő tőle vártam volna a legelsők közt és nem csak az arányok miatt.
Nehéz elképzelni hogy ne legyen azért tüske a játékosokban hogy ő egyben elvisz annyit mint Baldé-Araujo-Stegen-Pedri, és az újakat meg regisztrálni is kérdéses.
Ha annyira nagy culé, beláthatná hogy jelenleg most ő is erősen a fejlődést hátráltatja azzal hogy nem ad le az igényekből.


csababarca: KB 4-szer annyit keres mint Stegen, ráadásul ezzel messze a legtöbbet miután távoztak a törzsgyökeresek ami brutális, lévén 2026-ig szól a szerződése, tavaly nem véletlen volt végig huzavona, fontos játékos de nem 4-szer annyira fontos mint egy Stegen-Christensen-Pedri , vagy 5-ször annyira mint Araujo
Válasz küldése