Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.04. 02:41:13

Ma megint nagyon csúnyán megverték egy az egyben a gól előtt. Nem értek egyet azzal, hogy az edzők nem hozzák ki belőle a legtöbbet, a negyedik edző van itt, amióta ő is, és védekezésben ő mindig egy gyengeség volt, a saját és nem az edzők hiányossága miatt. Valverde csapatai elég stabilak szoktak lenni, de rajta ő sem tudott ebben segíteni. Amikor a középpályás védekezésünket kritizáljuk, de Jongot máris elővehetjük. Előrejátékban nem annyira gyenge, de lassú, körülményes, nem hiszem, hogy rá lenne szükségünk, főleg úgy, hogy a fizetéséből minimum két játékos kijön.

Gündogan viszont egyre inkább tanárrá növi ki magát Barcelonában is. Gólerős is, most is gól és gólpassz. Ez már az ötödik gólja volt a bajnokságban. A védekezés neki sem feltétlenül az erőssége, de ha kapna maga mögé egy rendes vkp-t, az már jól nézne ki. Amennyire nem vagyok elégedett de Jonggal, annyira kezdem megkedvelni Gündogant, akinek kellett egy kis idő, hogy szokja a játékunkat, de mostanra igazi tanárként futballozik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.12. 12:23:19

bunga írta:
2024.01.12. 11:30:40
A Szuperkupa meccsen FdJ-t minősítették a meccs emberének. Ez egy sorozat újabb darabja, amikor friss, elfogulatlan szemmel rá nézők kiemelik klasszisát. Csak a szurkolók között található egy makacs tábor, amely így-úgy becsmérli őt és teljesítményét. Ennek nem lenne jelentősége, hogy ha világos volna,hogy Xavi mit gondol róla. Egyszer a nyilatkozatából úgy tűnik, hogy a csapat fontos láncszemének tartja, máskor meg úgy, hogy nem. Akárhogy is, de Busi távozása után ezidő szerint megbecsültségben nem lépett az örökébe. Kár.
El szoktam olvasni Xavi nyilatkozatait, de még burkoltan sem emlékszem ilyenre vagy hogy akaratlanul is ez érződött volna. Szerintem rá lehet mondani, hogy egy klasszis játékos, viszont leginkább idén azért értékelődik fel nagyon mert olyan csapatrészben van, ami iszonyatosan foghíjas és rendre elő kell lépnie, fontos láncszemnek kell lennie, aki mentálisan és játékban is irányítja a csapatot. Ha lenne mellette konstansan egy Pedri és Gavi, még ilyen szűk keret ellenére is el tudna oszlani a teher. Egy Gündoganra lehet még számítani, aki azért már 32 éves, de csapágyasra van hajtva. Neki, ha nem is cserének, de egy rotációba komolyan belevett játékosnak kellene lenni, nem ő az akivel gyakorlatilag kezdődik a mindenkori tizenegy.
Sajnos szinte biztos hogy egyre inkább rá fogja nyomni a bélyegét az idő a holland játékára, pedig most kezdődik az igazi megmérettetés és a heti kétmeccses sorozat egyre több komolyabb meccsekkel, rangadókkal.
Még ha egészséges a kp, akkor is van jelenleg egy SR cserének, Fermin egész más tészta, a stílusából adódóan vele már alapból taktikát kell váltani. Romeuval meg Casádóval nem lehet menetelni a Bl-ben, egyre komolyabb meccsekkel a kupában és a ligában sem fér bele már az X sem.
Úgyhogy imádkozzunk, hogy kerüljék el a sérülések, de úgy en bloc az egész kp-t.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.12. 11:49:29

bunga írta:
2024.01.12. 11:30:40
Egyszer a nyilatkozatából úgy tűnik, hogy a csapat fontos láncszemének tartja
Nemcsak a nyilatkozataiból, hanem pl. abból is, hogy állandó tagja a kezdőcsapatnak. Nemhogy fontos láncszem, hanem a legfontosabb.
bunga írta:
2024.01.12. 11:30:40
máskor meg úgy, hogy nem.
Nekem nem rémlik ilyen.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.12. 11:30:40

A Szuperkupa meccsen FdJ-t minősítették a meccs emberének. Ez egy sorozat újabb darabja, amikor friss, elfogulatlan szemmel rá nézők kiemelik klasszisát. Csak a szurkolók között található egy makacs tábor, amely így-úgy becsmérli őt és teljesítményét. Ennek nem lenne jelentősége, hogy ha világos volna,hogy Xavi mit gondol róla. Egyszer a nyilatkozatából úgy tűnik, hogy a csapat fontos láncszemének tartja, máskor meg úgy, hogy nem. Akárhogy is, de Busi távozása után ezidő szerint megbecsültségben nem lépett az örökébe. Kár.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.29. 11:14:48

Azert ezek csak sejtesek mind, a fizetesekkel kapcsolatban. Ezek soha semmilyen korulmenyek kozt nem nyilvanosak. Ezer cikk es millio poszt meg hozzaszolas szuletik a temaban, amikben osszevissza keverednek az infok, az euro es font szamok, a bruttok es nettok, a fix es a flex reszek.. es akkor meg erre jon ra a sok trukkozes, halasztas, reszletfizetes, amit a fizukkal a Barca csinalt az elmult 2-3 evben. Szoval maradjunk annyiban, hogy valoszinu Frenkie keresi a legtobbet, Felix meg nyilvan nem kap sztarfizetest. De minden egyebnek, barmi konkret szamnak a megbizhatosaga sokkal tobb mint kerdojeles. Max nagysagrendekben erdemes targyalni, hogy valaki hany szamjegyu fizut kap.
En pl nehezen hiszem el h Felix csak hat szamjegyut. Lehet h keveset es sokrol lemondott, hogy johessen, de tuti nem nehany szazezret keres evente. Az nagyon keves.

UI: en is szoktam hasznalni a capologyt, de szerintme nagyon maximum a nagysagrendekre es a relativ viszonyokra erdemes figyelni, a konkret szamokra nem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.29. 10:47:51

mar hogy csokkentett volna? 2026-ig szol az eredeti szerzodese, nem volt hosszabbitas

elso evben 25 milla fizetessel jott, aztan lecsokkentettek 6 millara, utana 18 milla majd a 3. evtol 37.5 milla 2026-ig (meg ket szezont)

utana Lewy kovetkezik 20 millaval (abbol ugy-e felet kapjak kezhez, de nalunk annyival szerepel a fizetese

https://prnt.sc/N1Lzt8opnEzg

Felix tenyleg 400k-t kap :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.29. 10:18:58

Ja, hát ha úgy nézzük, hogy megéri-e a fizetését, akkor nem, senki nem ér ilyen 40 millió körüli bruttót, de ha mégis, akkor az Messi, Mbappé vagy KDB legyen. Ez Barto maradvány, de maga az igazolás a kevés jó közül való, a piaci árak mellett megérte a 80-at. Nyilván Ara és Pedri jobb igazolások voltak pénzügyi szempontból, de ilyen játékosokat nem lehet megállás nélkül 5 misiért hozni, néha zsebbe kell nyúlni, és DJ-ért megérte, ellentétben a 80+-os trióval. Szerintem sosem akartuk eladni, csak egy ponton majdhogynem muszáj lett volna az ffp miatt. Ha csak pénzt néztem, én is eladtam volna, mert nagyon-nagyon jó játékos, de ennyiért nem pótolhatatlan.
Most mintha csökkentett is volna a hosszabbítással, vagy rosszul emlékszem?

De ha félretesszük a pénzügyi részt, akkor stabilan top5 játékosa a csapatnak, kb minden meccsen, hátul, támadásban, de főleg a kettő közti híd az igazi szerepköre, abban igazi klasszis szint.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.29. 10:11:01

gránit írta:
2023.11.28. 16:29:14
Nem látom az ellentmondást. Sok hiányossága van. A klub próbált megszabadulni tőle, de ekkora fizetéssel esze ágában nincs távozni. A Bartomeu-éra jellemző öröksége.
Nem hiszem, hogy olyan sok játékos van a világon akért ajánlanak egy beteg összeget és kiugróan magas a fizetése (ami emelkedik) poros pénztárca mellett, folytogató FFP-vel ne adtak volna el. A jelenlegi keretből talán Araujo, Pedri, Yamal (?). Gavit is inkább csak a kötődése miatt, bár ő szerintem még ingyen is maradna mintsem máshol játszon 7-8 millióért.

Az egyetlen ami Frenkie ellen szól, az a fizetése. Ez pedig egy tipikus Barto-maradvány amivel nem lehet mit kezdeni. Nem véletlenül lett lecserélve 2 szezon alatt a keret több mint háromnegyede.
A csapatból is egyedül ő tudja rendszeresen úgy indítani a támadásokat, hogy saját térfélen veszi fel a labdát és lép fele, ezzel pedig sok opciót teremt, plusz "vkp-ként", pivotban-duplapivotban is a legmegbízhatóbb. Ha indítani akarunk egy olyan projektet, amivel újra komoly tényezők lehetünk Európában ő elengedhetetlen,
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.28. 16:29:14

Nem látom az ellentmondást. Sok hiányossága van. A klub próbált megszabadulni tőle, de ekkora fizetéssel esze ágában nincs távozni. A Bartomeu-éra jellemző öröksége.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.28. 16:17:02

gránit írta:
2023.11.28. 15:51:13
Elég meredek a kettő között párhuzamot vonni. A csiki-csukikat olyan egyérintőkkel oldottuk meg, amik mára kikoptak a játékunkból. Ő nem az a játékos, akinek a játékát szeretem látni, és akire véleményem szerint szükségünk lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=sko8H-7 ... arcaStudio
Tegnap még a körülményes és lassú labdaátvételeket mondtad hibájául, és hogy megakasztja a támadásépítést, szerintem azokban a fázisokban a csiki-csuki még nem annyira van jelen.
Mindegy, nem szereted látni. Én szeretem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.28. 15:51:13

Elég meredek a kettő között párhuzamot vonni. A csiki-csukikat olyan egyérintőkkel oldottuk meg, amik mára kikoptak a játékunkból. Ő nem az a játékos, akinek a játékát szeretem látni, és akire véleményem szerint szükségünk lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=sko8H-7 ... arcaStudio
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.28. 14:36:47

Már fakulgatnak az emlékeim, de bennem az maradt meg, hogy Busquest, Xavi, Iniesta, Rakitic, hogy csak a legfontosabb középpályásainkat említsem, szintén nem arról voltak híresek, hogy rögtön, késlekedés nélkül passzoltak. A labda átvétele után mindig volt egy kis igazítás, egy körülnézés, és csak utána ment az indítás a beinduló játékosok felé, az esetek nagy részében pont időben.
Ha valaki szerint de Jong körülményes és lassú, akkor ez Iniestáékra is igaz kell hogy legyen. Holott én mindig úgy láttam, hogy uralják a középpályát.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.28. 00:10:37

bence0330 írta:
2023.11.28. 00:03:54
Pont ugyanolyan gyenge volt, mint SR, Vidal, Messi, Semedo, TS(ő legalább nem saját hibájából), és sorolhatnám.
Ezt így már tudom értelmezni, köszönöm.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.28. 00:03:54

Peter írta:
2023.11.28. 00:01:02
bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit,
Az én olvasatomban ez azt sugallja, hogy "van felmentés" azokkal a tényekkel szemben, amik a pályán megtörténtek.
Milyen értelemben? Azt írtam, hogy az egész csapat becsődölt, volt tízmillió probléma, miért pont FDJ-n kell fennakadni? Pont ugyanolyan gyenge volt, mint SR, Vidal, Messi, Semedo, TS(ő legalább nem saját hibájából), és sorolhatnám. Az edzői stáb ugye pláne, akikkel a játékosok már beszélni sem voltak hajlandóak. Amire gondoltál, annak köze nincs a felmentésnek, súlyos felelősség a stáb részéről.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.28. 00:01:02

bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit,
Az én olvasatomban ez azt sugallja, hogy "van felmentés" azokkal a tényekkel szemben, amik a pályán megtörténtek.

a 2. bekezdés kontextusa az ilyen és ehhez hasonló sugallatok alkalmazásából ered, amit meccsről meccsre olvsani lehet, akár szubjektív vélemény formájában is....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.11.28. 00:06:51-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 23:37:41

Peter írta:
2023.11.27. 23:27:26
bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit, nem nagyon értem, hogy lehet ezt pont Frenkie-re kivetíteni, mikor az egész csapat becsődölt egy gyenge, öltözőt sem összefogó edző alatt,
Egyáltalán nem pro vagy kontra Frenkie, de nem nagyon értem, hogyan lehet olyan dolgokról beszélni egy meccsel kapcsolatban ami nem történt meg. A meccset a pályán játszák a pályára lépő játékosokkal.

Lassan ott tartunk a fórumon, hogy minden ami TS-től indul az gólszerzési lehetőség, ha pont éppen nem piszkál bele egy ellenfél a középpályán.....

Minden Barca szurkolónak nehéz, de bármilyen meccsel kapcsolatban is - szerintem - csak azokról a tényekről érdemes beszélgetni, amik megtörténtek a pályán.

Jövő időben fantáziálni az teljesen más, szerintem is megnyerhetnénk a BL-t, ha éppen kedvező lenne a csillagállás számunkra, de a múlton és a tényeken akkor sem lehet változtatni, ha bárki más lett volna a pályán, nagyobb vagy kisebb lett volna szél, fű vagy bármi.....
Pontosíts, mert őszintén fogalmam sincs, mire gondolsz. :( Az első bekezdésben pl mi nem történt meg? Vagy nem értem. Setien 4-3-3 vagy ebből deriváló támadóbb állásokkal játszott végig, akkor meg egyszer csak feltett egy 4 kp-s témát. Puig és Fati nem játszott, SR ott volt a kezdőben, mi nem történt meg abból, amit leírtam? De tényleg, kérlek írd meg tényszerűen, mi nem történt meg, lehet, hogy valahol elnéztem valamit, de most sehogy sem találom.

Kb az egyetlen dolog, amit leírtam és szubjektív (az sem "nem történt meg", hanem a véleményem), hogy miért pont Frenkie-t kéne elővenni egy ilyen meccsen, mikor az egész csapat lebőgött, minden játékos és minden stábtag.

A 2. bekezdést talán értem, viszont a kontextusát nem.

Vagy ha nem is erre a hsz-re akartál reagálni (nálam megesett már), akkor pardon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.27. 23:27:26

bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit, nem nagyon értem, hogy lehet ezt pont Frenkie-re kivetíteni, mikor az egész csapat becsődölt egy gyenge, öltözőt sem összefogó edző alatt,
Egyáltalán nem pro vagy kontra Frenkie, de nem nagyon értem, hogyan lehet olyan dolgokról beszélni egy meccsel kapcsolatban ami nem történt meg. A meccset a pályán játszák a pályára lépő játékosokkal.

Lassan ott tartunk a fórumon, hogy minden ami TS-től indul az gólszerzési lehetőség, ha pont éppen nem piszkál bele egy ellenfél a középpályán.....

Minden Barca szurkolónak nehéz, de bármilyen meccsel kapcsolatban is - szerintem - csak azokról a tényekről érdemes beszélgetni, amik megtörténtek a pályán.

Jövő időben fantáziálni az teljesen más, szerintem is megnyerhetnénk a BL-t, ha éppen kedvező lenne a csillagállás számunkra, de a múlton és a tényeken akkor sem lehet változtatni, ha bárki más lett volna a pályán, nagyobb vagy kisebb lett volna szél, fű vagy bármi.....

Holnap nyerhetünk, akár Frenkie-vel vagy akár nélküle is, de nyerhetünk, ha megmutatjuk a világnak, hogy jó fából faragták ezt a csapatot, lesz akaratunk, tartásunk, elszántságunk.....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.27. 23:09:08

Szerintem igen is tud(na) pörögni ő, ha épp arra lenne szükség. De nem feltétlen van, minden attól függ, hogy egy csapat mit játszik, a játékos ebben milyen feladatkört lát el, és éppen milyen szituáció adódik.

Busi minden idők legjobbja szerintem a posztján, és ő aztán minden csak nem pörgős. Egy bizonyos részlet, egyetlen kiragadott tulajdonság senkit nem jellemez.

De eszem ágában sincs Frenkiet megvédeni bármilyen kritikával kapcsolatban, mert nem szorul rá. A világ egyik legjobb középpályásáról beszélünk.

Ami a posztját illeti, szerintem ma már egyértelműen nem szerepelnek sok csapatban klasszikus védekező középpályások. Frenki egy személyben szűr, hozza ki a labdákat, vagy éppen osztja el azt, attól függ, hogy éppen hol és kinél van a labda. Nem tudom, van-e ennek neve, de biztos hogy se nem védekező, se nem támadó középpályás. Valami egészen komplex feladatkörről beszélünk, amit nem is sok csapat használ, és nem is hiszem hogy túl idős találmány lenne.

Na de nem véletlen beszél mindenki a Barcán belül és kívül is csodálattal róla, nem véletlen van mindenhol 100millió körül árazva, nem véletlen szerette volna több nagy csapat is elhappolni annak idején, és azóta is, és az sem véletlen, hogy megtartottuk annak ellenére, hogy iszonyatos magas fizetése van.
A legjobb ember a keretben az utóbbi másfél évben a képességei és a kiegyensúlyozottsága alapján, és top10es középpályás a világon. Ahogy elnézem mostanában a nagy klubok meccseit, lehet hogy top3as, a sérülése előtti hónapjaira gondolva.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.27. 22:43:55

bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
De azért megállja a helyét egyedül is
Szerintem nem.
bence0330 írta:
2023.11.27. 22:34:19
Münchent többször emlegeted fel vele kapcsolatban. Szerencsétlen ter Stegen műtendő térddel, vetődés lehetősége nélkül álldogállt a kapuban
Na igen, a minőségi cserekapus szükségessége már akkor téma volt, részemről legalábbis.

Egy rendes tartalékkapussal (mert Neto nem volt az) 8-at nem kaptunk volna, de mezőnyben ez semmin nem változtat. Le lettünk tarolva, és ebben de Jongnak hatalmas szerepe volt. Akkor is ugyanazt csináltuk, mint ma. Katasztrófa, Mohács, apokalipszis, armageddon, világvége. De ha egyes emberekről volt szó, kb mindenkit felmentettünk. De Jong? Semmi baj nem volt vele. Busquets? Semmi baj nem volt vele. Aha...

De nem csak a Bayernről van szó. Gyors, lendületes, erős csapatok ellen semmit nem ér.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.27. 22:39:53

A tapasztalt játékostársak csodálják Frenkiet. Ez talán nem elfogult szurkolói vélemény.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.27. 22:34:19

gránit írta:
2023.11.27. 22:05:20
Közel sem akkora eresztés, mint amekkorának gondoljuk. Münchenben nevetség tárgya lett, amikor úgy gázoltak át rajta, mint kés a vajon. Ő, mint vkp? Na ne... Barcelonába meg szerintem főleg nem volt jó vétel. Passzjátékban sokkal pörgősebb emberre lenne szükségünk.
Áthozom az off miatt.
Ő nem vkp-s, illetve hát duplaszűrőben az, de ott sem a romboló. Ő abszolút 4-2-3-1-ben lenne a potenciálja tetején, ahol mellette egy igazi szűrő lenne. De azért megállja a helyét egyedül is, csak ott tényleg néha rezeg a léc, ott nem egy világklasszis szint, ha komoly csapat jön szembe.
Münchent többször emlegeted fel vele kapcsolatban. Szerencsétlen ter Stegen műtendő térddel, vetődés lehetősége nélkül álldogállt a kapuban, Setien kb először az ottléte alatt felrakott 4 középpályást SR-el az élen, kihagyta az abban az időszakban legjobb Puigot, Fatit, nem nagyon értem, hogy lehet ezt pont Frenkie-re kivetíteni, mikor az egész csapat becsődölt egy gyenge, öltözőt sem összefogó edző alatt, nála gyangébb középpályásokkal a pályán az aztán tuti, hogy nem volt benne több szerepe, mint bárkinek. Még Messit is beleértve. Arról nem is beszélve, hogy DJ abban az évben nem volt még klasszisként emlegetve az új csapatában, az első évében még eléggé csere volt, nem is volt túl jó, azóta már vagy 3 fokkal jobb egy tízes skálán. Minimum.

Igen, passzjátékban nem pörgős, de azért nem csak ez definiál egy klasszis játékost.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.23. 22:44:04

Troym írta:
2023.09.23. 21:51:23

Én lehettem, akire hivatkozol.
Én ezt láttam:
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... e-92473149

Elég alap a spanyolom, de 5-7 hét kiesést emleget "valószínűleg", de orvosi vizsgálatokig nyilván semmi nem biztos, addig csak újságírók tippelgetnek.
Köszi! :)
Már a Mundon is ezt írják azóta, de csak megvárnám a teszteket. 1,5 hónap kicsit soknak tűnik ahhoz képest, hogy még 5-7 percig rohangászott a pályán, ha néha sántítva is. Még ugrott is levegőből pottyanó labdáért, ellenféllel..
Ettől függetlenül bármi lehet, vagy talán pont emiatt lett rosszabb.

Viszont alakul a szívás, a legfontosabb BL meccsekre és a clasicora is Pedri meg Frenkie nélkül... talán a két legjobbunk, legalábbis támadásépítésben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.23. 21:51:23

Andris írta:
2023.09.23. 21:39:53
FCB08 írta:
2023.09.23. 21:36:15
Sziasztok!Valaki tudja,hogy mennyire komoly Frenkie sérülése?
A másik topikban valaki egy hónapot írt, bár forrás nem tartozott hozzá.
Szerintem meg kell várni a teszteket, ez a minimum, addig tökmindegy, hogy ki mit ír, ki mit olvas és hol, 1 héttől 2 hónapig bármi lehet. Az bíztató, hogy percekig rohangászott még vele, akárhogy is..
Én lehettem, akire hivatkozol.
Én ezt láttam:
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... e-92473149

Elég alap a spanyolom, de 5-7 hét kiesést emleget "valószínűleg", de orvosi vizsgálatokig nyilván semmi nem biztos, addig csak újságírók tippelgetnek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.23. 21:39:53

FCB08 írta:
2023.09.23. 21:36:15
Sziasztok!Valaki tudja,hogy mennyire komoly Frenkie sérülése?
Szia!
A Mundon azt olvastam az imént, hogy boka húzódás (ficamot jelent gondolom). Holnap lesznek tesztek. Azt mondta Xavinak, hogy várjanak 5 percet, megadták az esélyt, de nem lett jobb, le kellett hozni. "kétséges a Mallorca elleni játéka" (ami kedden lesz asszem, szóval 3 nap múlva)

A másik topikban valaki egy hónapot írt, bár forrás nem tartozott hozzá.
Szerintem meg kell várni a teszteket, ez a minimum, addig tökmindegy, hogy ki mit ír, ki mit olvas és hol, 1 héttől 2 hónapig bármi lehet. Az bíztató, hogy percekig rohangászott még vele, akárhogy is..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCB08
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.09.23. 21:33:42

2023.09.23. 21:36:15

Sziasztok!Valaki tudja,hogy mennyire komoly Frenkie sérülése?
Válasz küldése