Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.21. 18:03:37

Deluigi írta:
2023.09.20. 19:35:21
totymorog, lassitja a jatekot, egyaltalan nem illik ebbe a barca DNS-be

a fizujabol pontosan ket jobb jatekost lehetne igazolni
Ez most valami vicc fele csak, ugye?

Szerintem jelenleg konkretan europa legjobb formaban jatszo jatekosa, talan abszolut az elso szamu kulcsemberunk.

Szerk: eldontottem, szerintem ironizalsz, es egyetertek. 😄
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.21. 01:14:29

Gavit szerintem kár összehasonlítani vele (bár azzal egyetértek, hogy tegnap fél-1 ponttal magasabb osztályzatot adtam volna neki, mint Gavinak, nem fél ponttal alacsonyabbat). De ha már.... DJ egy tökéletes korban lévő játékos, Gavi meg még mindig tinédzser, és annak sem a teteje. Gavi amúgy kb mindent csinál, amint Frenkie nem, és Frenkie mindent csinál, amit Gavi nem. Szerintem nagyon jól kiegészítik egymást a pályán, meglepően jól. Frenkie lendülettel gyorsít, Gavi passzsebességgel. Frenkie helyezkedéssel védekezik, Gavi agresszivitással. Frenkie inkább mélységi irányító még akkor is, mikor elöl van, Gavi meg inkább a kaput támadja (cserélnek is persze, csak tendenciózusan értem). Frenkie hosszabb labdákkal operál, Gavi kicsiben.

DJ egy klasszis, nem kérdés. Nem vagyok abban biztos, hogy ha a legfelső polcról kéne válogatni, akkor ne lehetne ideillőbb klasszist választani, de mindegy is, ez már csak ilyen elitista kötözködés. Amikor kicsit is van hely, akkor stílusilag is 100%-ban ideillő. Amikor 11 emberrel védekező csapat ellen játszunk, akkor azért kevésbé, akkor egy ilyen BS féle fazon hasznosabb lenne. De összességében top3 játékosunk, igen, és talán a legstabilabban top 5-6 játékosunk egész évben kb minden meccsen. És azt se felejtsük el, hogy sosem sérült, és középpályán az egyetlen olyan játékos, akit bármennyit lehet játszatni. Szerencsés genetika is, meg persze a kora is segíti ebben. Ő még nem eszetlenül volt beépítve, mint szerencsétlen Pedri.

Már csak arra vagyok kiváncsi, boldogul-e egyedüli pivotként Romeu nélkül, ha kap letámadást a nyakába, mert most nem kapott. Eddig sem az volt ott vele kapcsolatban a félelem, hogy nem oldja meg nagyon elegánsan és kiválóan a posztot, ha van helye, hanem hogy stresszhelyzetben nem tűnik olyan jónak, mikor ketten futnak rá. De aztán lehet, hogy ehhez is simán felnőne, passz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.20. 22:25:34

Deluigi írta:
2023.09.20. 19:35:21
totymorog, lassitja a jatekot, egyaltalan nem illik ebbe a barca DNS-be

a fizujabol pontosan ket jobb jatekost lehetne igazolni
Mondj már 2 játékost, aki jobb nála és eljönne De Jong fizujának a feléért (akármennyi is az, úgyse tudjuk).

Sokszor lassítja direkt a játékot, aztán egyedül megindul és átszáguld az ellenfél egész középpályáján. Ilyen passzokat meg másoktól nem nagyon látunk a csapatból.

De ha ez megint szarkazmus, akkor erre ki kéne találni valami jelzést, mert túl jól csinálod :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.20. 22:11:13

Deluigi írta:
2023.09.20. 22:01:01
Xavi is mosolyogva adta azt a nyilatkozatot, amit idéztem.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.09.20. 22:01:01

Peter írta:
2023.09.20. 21:59:14
Xavitól idéznék, engedelmeddel:
„Alapvető fontosságú számunkra, talán karrierje legjobb pillanatában van. Sokat fejlődik. Számomra ő az egyik legfontosabb játékos a csapatban.”

Nagyon jópofi, de nekem igencsak ellentmondásos, amikor a hosszú hosszú évekig túlfizetett legendákra eltapsikolt a klub egy komplett generációváltásnyi pénzt, akkor a fizetések téma nem pörgött ennyire.
Pedig a hajó akkor ment el igazán.... :mrgreen:
mosolyogva eladtuk volna tavaly is, de nem akart elmenni

rajtunk marad, mind a tobbiek ([auto_cenzúra] sok fizut kap egyedul)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.20. 21:59:14

Deluigi írta:
2023.09.20. 19:35:21
totymorog, lassitja a jatekot, egyaltalan nem illik ebbe a barca DNS-be
a fizujabol pontosan ket jobb jatekost lehetne igazolni
Xavitól idéznék, engedelmeddel:
„Alapvető fontosságú számunkra, talán karrierje legjobb pillanatában van. Sokat fejlődik. Számomra ő az egyik legfontosabb játékos a csapatban.”

Nagyon jópofi, de nekem igencsak ellentmondásos, amikor a hosszú hosszú évekig túlfizetett legendákra eltapsikolt a klub egy komplett generációváltásnyi pénzt, akkor a fizetések téma nem pörgött ennyire.
Pedig a hajó akkor ment el igazán.... :mrgreen:
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.09.20. 19:35:21

totymorog, lassitja a jatekot, egyaltalan nem illik ebbe a barca DNS-be

a fizujabol pontosan ket jobb jatekost lehetne igazolni
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.20. 19:18:47

Kit érdekel a fizuja, amikor ilyen teljesítményt hoz?
Hagyjuk már ezt, tegnap is Felix mellett messze a legjobbunk volt, az első két gól is tőle indult, de azért Gavit felpontozzuk értékelésnél az egy góljára megint.

A tegnapi meccs is azt mutatta, hogy a lépegető Romeura ilyen kaliberű csapatok ellen semmi szükség, rá majd a komolyabb erőt képviselő ellenfelek ellen lehet építeni, de egyébként DeJong röhögve hozza le a vkp/mélységi kps posztot.

Nem tudok olyan játékost hirtelen mondani, aki ebben a korban, ezt a teljesítményt így lehozná.
Egyetértek Chinoval, a legfontosabb játékosok egyike, legalábbis a kp-n messze a legfontosabb, legjobb játékosunk.
Messze.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 11:41:27

Chino írta:
2023.09.20. 11:22:44
Kicsit kevés szó esik De Jongról, pedig elengedhetetlen láncszeme a mostani játéknak. A támadásaink nagy százaléka onnan indul, hogy belép a két középső védő közé, mélységből hozza fel a labdát és több opció nyílik a támadásvezetésre plusz a megindulásaira is hatalmas szükség van. Talán a labdaszerzésekben kellene fejlődni, mert szemre abban nem elég hatékony.
Megkockáztatom Araujo és MAtS után a legfontosabb játékosunkká nőtte ki magát és egyértelmű klasszis a posztján. Lehet, hogy magas a bére stb., de ha eladnánk hatalmasat gyengülnénk.
Igen, sokszor hajlamosak vagyunk kiemelni azt az egyetlen gyengeségét, ami néha a beállt védelem ellen sajna meglátszik, a gyorspasszos játéktól való teljes idegenségét. De amit azon kívül művel már 1-2 éve, az tényleg klasszis, elegáns, jó nézni. Csak a fizuja lenne feleennyi... ez meg nyilván a másik pont, ami miatt sok ellenérzés van néha vele szemben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.20. 11:22:44

Kicsit kevés szó esik De Jongról, pedig elengedhetetlen láncszeme a mostani játéknak. A támadásaink nagy százaléka onnan indul, hogy belép a két középső védő közé, mélységből hozza fel a labdát és több opció nyílik a támadásvezetésre plusz a megindulásaira is hatalmas szükség van. Talán a labdaszerzésekben kellene fejlődni, mert szemre abban nem elég hatékony.
Megkockáztatom Araujo és MAtS után a legfontosabb játékosunkká nőtte ki magát és egyértelmű klasszis a posztján. Lehet, hogy magas a bére stb., de ha eladnánk hatalmasat gyengülnénk.
Forca Barca!!!!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.28. 15:12:41

Kétségkívül fantasztikus játékos, de az, hogy hiba nélkül, mindig jó döntéseket hozva játszik, akkora ordenáré baromság, teljesen komolytalanná teszi azt, aki leírja.

Engem egyre jobban zavar a folyamatos labdacipelése, a villareal ellen pont ebből volt 2 nagy helyzetük, indokolatlanul rácsavarodott, ahelyett, hogy elindította volna a támadást. A labdakihozataloknál néha lassú és megakad rajta a sokak által hiányolt gyors kontra. Olyan, mintha ő akarná A nagy passzt adni, A játékot elindítani, ahelyett, hogy néha visszavenne és az egyszerűt választaná. Szerencsére elég jó ebben, úgyhogy pazar játékos, de bőven van hova fejlődnie.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.08.28. 11:38:54

Andris írta:
2023.08.28. 10:47:20


Szerintem amúgy a világ legjobbja jelenleg. Az esze, a hozzáállása, a felépítése, a labdaskilljei, de még a személyisége is nagyon a helyén van, közben meg a formája most a legjobb az eddigi éveiből. Vannak még hasonlóan jó játékosok, de pillanatnyi forma alapján szerintem jelenleg #1 az egész világon.
Valami hasonlót nyilatkozott róla az éjjel Xavi is.Még jobb lehetne, ha Gündogan jobban alkalmazkodna hozzá.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.28. 10:47:20

Messa írta:
2023.08.28. 10:11:47
Nagyon úgy néz ki hogy ő a tavalyi jó játékához képest is tudott még egy szintet lépni felfelé. Világklasszis teljesítményt nyújt, érdemes nézni egy meccsen csak őt, gyakorlatilag nincs rosszul meghozott és/vagy kivitelezett döntése. Én agilisabbnak is látom, az egész játéka könnyedebb lett, és marha sokat melózik. Perpillanat a legjobb középpályásunk magasan.
Szerintem amúgy a világ legjobbja jelenleg. Az esze, a hozzáállása, a felépítése, a labdaskilljei, de még a személyisége is nagyon a helyén van, közben meg a formája most a legjobb az eddigi éveiből. Vannak még hasonlóan jó játékosok, de pillanatnyi forma alapján szerintem jelenleg #1 az egész világon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.08.28. 10:11:47

Nagyon úgy néz ki hogy ő a tavalyi jó játékához képest is tudott még egy szintet lépni felfelé. Világklasszis teljesítményt nyújt, érdemes nézni egy meccsen csak őt, gyakorlatilag nincs rosszul meghozott és/vagy kivitelezett döntése. Én agilisabbnak is látom, az egész játéka könnyedebb lett, és marha sokat melózik. Perpillanat a legjobb középpályásunk magasan.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.07.24. 18:48:49

Zoldbela írta:
2023.07.24. 18:16:20
Ha nem a Barcát választotta vona, akkor nem kellene "védenie" a fizetését, hiszen volt "kérője" bőven! :)
most is van keroje boven

megsem akar elmenni
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.07.24. 18:16:20

MessiNeymarSuarez írta:
2023.07.18. 21:45:42
Amúgy de Jong esetében az a helyzet hogy nem is kéne elmennie, elég lenne ha lejjebb adna a fizetéséből, és a mostani bruttó 38 körüli helyett "csak" a felét keresné, amivel lecsökkenne a második legtöbbet kereső Lewandowski bérszintjére, ami nem mellesleg a Laporta által felállított plafon.

Abból a bruttó 20milliónyi különbözetből meg még a 40%-os szabállyal is lehetne egy majdnem bruttó 10m-t kereső játékost hozni amivel sokkal jobbak lennének az esélyeink az erősítésre.

Persze az ő szempontjából ő aláírt egy szerződést egy másik korban, amihez joga van ragaszkodni, más kérdés hogy mennyire fair így hozzáállni a jelenlegi anyagi helyzetben és úgy hogy a nem kisebb fontosságú csapattársak a töredékeit keresik és az újonnan érkezők is elfogadták a kompromisszumot.


A Guardiola-éra hajszolásában már csak az a szürreál hogy a Barcában azóta is az a cél, miközben maga Guardiola is belátta hogy az egyszeri és megismételhetetlen volt ezért nem sokra vezet azt az álmot kergetni hogy az mégegyszer megismétlődjön olyan sikerekkel.
Abszolút igaza van, hogy ragaszkodik a béréhez!
Anno az is szerepet játszott a Barcához szerződésében, hogy mennyi bért kínáltak neki.
Ha nem a Barcát választotta vona, akkor nem kellene "védenie" a fizetését, hiszen volt "kérője" bőven! :)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.22. 07:21:29

Frenkie igazi befogadása megtörtént: negyedik csk-nak választották. Eddig az ősbarcasok mellett valahogy különálló volt, aki akár eligazolhat valahová. Most ennek vége. A középpályán lehet, hogy Gündogan, aki korábbi csapatánál csk.volt, sztár lesz, ha kiérdemli. De Frenkie ezentúl már rangidős lesz ebben a csapatrészben.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.19. 17:50:44

andras953 írta:
2023.07.19. 17:22:30
de Jongot pedig azonnal elengedni
Elengedni? Frenkie akart maradni. Volt rá vevő, nem akart menni. A fizetése körülbelül négy remek játékosét is kiteszi. A Barca számára hatalmas bértömeg szabadulna fel, ha Frenkie távozna, ő viszont sehol máshol nem kapna ekkora fizut.

andras953 írta:
2023.07.19. 17:22:30
31 év felett ne igazoljon senkit a csapat
Miért ne? Tavaly igazoltunk 31 felett egy gólkirályt. Ma már annyira kitolódnak a pályafutások, hogy 31 év nem egy nagy kor. Bőven játszanak nagyágyúk 31 felett is erejük teljében.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2023.07.19. 17:22:30

A Barcának szerintem nagyobb szüksége van de Jongra, mint Jongnak a Barcára. Ugynakkor szerintem Jong nem a számára legmegfelelőbb csapatnál játszik, ahogy Xavi sem a legmegfelelőbb edző jelenleg a Barca számára. A fizuját a szeződése helyesen védi, ha a bérét ma már magasnak tartja a klub, akkor tessék annak kifizetését - megegyezve annak összegében - több évre előre átütemezni, de Jongot pedig azonnal elengedni, hogy korrektebb csapathoz mehessen. Gusztustalan, amit tavaly nyáron is művelt vele a klubvezetés. 31 év felett ne igazoljon senkit a csapat, ha fejlődést ,csapatépítést és lendületes látványos támadófutballt akar.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.18. 21:45:42

Amúgy de Jong esetében az a helyzet hogy nem is kéne elmennie, elég lenne ha lejjebb adna a fizetéséből, és a mostani bruttó 38 körüli helyett "csak" a felét keresné, amivel lecsökkenne a második legtöbbet kereső Lewandowski bérszintjére, ami nem mellesleg a Laporta által felállított plafon.

Abból a bruttó 20milliónyi különbözetből meg még a 40%-os szabállyal is lehetne egy majdnem bruttó 10m-t kereső játékost hozni amivel sokkal jobbak lennének az esélyeink az erősítésre.

Persze az ő szempontjából ő aláírt egy szerződést egy másik korban, amihez joga van ragaszkodni, más kérdés hogy mennyire fair így hozzáállni a jelenlegi anyagi helyzetben és úgy hogy a nem kisebb fontosságú csapattársak a töredékeit keresik és az újonnan érkezők is elfogadták a kompromisszumot.


A Guardiola-éra hajszolásában már csak az a szürreál hogy a Barcában azóta is az a cél, miközben maga Guardiola is belátta hogy az egyszeri és megismételhetetlen volt ezért nem sokra vezet azt az álmot kergetni hogy az mégegyszer megismétlődjön olyan sikerekkel.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.18. 17:20:05

gránit írta:
2023.07.17. 16:34:07
Ez igaz, de mindketten nagy kaliberek, még most is.
Szerintem éppen ez támasztja alá sajnos a szakmai tűzoltás jelleget.

Óriási különbségnek gondolom azt, amikor 1-2 csúcson túli játékos érkezése hozzáadja a maga plusszát egy minden tekintetben fejlódő csapathoz, amivel a csapat szintet is tud lépni, avagy 1-2 csúcson túli játékos ad pillanatnyi, esetleges átmeneti reményt "egy csapatnak" a túléléshez.

Amíg például Frenkie helyett "egy csapathoz" esélytelen Kimmich vagy Rodri féle igazolást remélni, addíg egy fejlődő és önmagában is életerős csapathoz már közel sem lenne esélytelen.

Ezek elsősorban már nem a pénzről szólnak, hanem a szakmai dolgokról.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 16:34:07

csababarca írta:
2023.07.17. 15:56:47

Lewat se karrierje csúcsán hoztuk ide, vagy Gündogant se, pont emiatt.
Ez igaz, de mindketten nagy kaliberek, még most is. Vagy a gólkirály nem nagy kaliber? Akkor nem tudom, ki.

Christensen is, és ő bőven a csúcson van. Az persze csak álom, hogy de Jong távozásával mekkora bértömeg szabadulna fel, mert nem fog távozni. Xavi szerintem annyit fog tenni, hogy berak mellé egy védekező középpályást, és abban a pozícióban fog játszani, mint az Ajaxban.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.07.17. 16:03:37

Én nem tudom, De Jong jó volt-e itt vagy sem, de azért legyünk őszinték: Frenkie egyike annak a néhány játékosunknak, aki ha átkerülne egy City-hez, Bayern-hez, bekerülne a kezdőbe, és legyalulná az ellenfelet. Csak megérzés, de mondja azt bárki, hogy nem így lenne, egyszeűren fizikumban, sebességben, technikában, mentalitásban, játékintelligenciában megüti ezt a szintet. Rajta kívül max. még Araújo ilyen, esetleg Christensen.

Pedri-Gavi jók a Barca-fociba, de számomra még kérdés, hogy egy csúcsnéger-ellenfél ellen mire mennének a BL-ben.
Lewa nagy csapatok ellen 0. Dembi-Raphinha közepes játékosok.
Ter Stegen jó kapus, de ha nő a nyomás a nagy meccseken, jönnek a lepkék.
Az ilyen Torresekről ne is essék szó.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.17. 15:56:47

gránit írta:
2023.07.17. 14:26:24


Azzal az egy dologgal nem értek egyet, hogy ne lehetne néhány igazolással komoly javulást elérni, vagy hogy ne jönne ide nagy kaliber. Miért ne jönne? Lewandowski nem az? Gündogan nem az? Aranylabdás szinten játszott szerintem az előző szezonban. Számos játékos azért jött, mert Xavival akar együtt dolgozni. Nagyon is jönnének ide komoly játékosok, ha nem egy szétbarmolt FFP-keretünk lenne. Abban egyetértünk, hogy jelenleg sok játékosunk nincs, akivel olyan focit játszhatnánk, amilyet szeretnénk. Szerintem de Jong az egyik, és ebből a szempontból lényegtelen, hogy nem ő az egyetlen, mert a topikban róla van szó (egy "csapat" topikban lenne megkérdőjelezhető, ha csak rajta rugóznánk), és szerintem egy egészséges FFP-menedzsmenttel nagyon is lehetne itt néhány igazolással csapatot csinálni. Akár plusz egy értelmes csatárral, akivel találnánk 20 gólt, már jóval bejjebb lennénk.
Itt van egy nagy HA, ugye a gazdasági helyzetünk.
Ezt nem lehet félresöpörni.
Persze, ha rendben lennénk anyagilag, akkor okés lenne, biztosan tudnánk nagy kalibereket igazolni.

Én arra írtam ezt, hogy most jelen helyzetben Frenkie eladása sokat nem segítene ebben, nem tudnánk max 1 nagy kalibert igazolni.
Lewat se karrierje csúcsán hoztuk ide, vagy Gündogant se, pont emiatt.

És Te ezt írtad:
"Ha Frenkie távozna, több komoly kaliber jöhetne"

Szerintem jelenleg nem, mert ez semmit nem oldana meg.
Persze ha a több alatt azt értetted, hogy Victor Roque (aki minden csak nem nagy kaliber egyelőre), plusz még egy valaki, ami már két játékos, azaz több, akkor rendben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 14:26:24

csababarca írta:
2023.07.17. 13:38:08
mikor ugyanazt is gondoljuk
Szerintem is, ezért nem értettem, amikor azt írtad, hogy nem csak a hollanddal van a gond. Persze, hogy nem csak vele. Ki mondta, hogy csak vele lenne?

Azzal az egy dologgal nem értek egyet, hogy ne lehetne néhány igazolással komoly javulást elérni, vagy hogy ne jönne ide nagy kaliber. Miért ne jönne? Lewandowski nem az? Gündogan nem az? Aranylabdás szinten játszott szerintem az előző szezonban. Számos játékos azért jött, mert Xavival akar együtt dolgozni. Nagyon is jönnének ide komoly játékosok, ha nem egy szétbarmolt FFP-keretünk lenne. Abban egyetértünk, hogy jelenleg sok játékosunk nincs, akivel olyan focit játszhatnánk, amilyet szeretnénk. Szerintem de Jong az egyik, és ebből a szempontból lényegtelen, hogy nem ő az egyetlen, mert a topikban róla van szó (egy "csapat" topikban lenne megkérdőjelezhető, ha csak rajta rugóznánk), és szerintem egy egészséges FFP-menedzsmenttel nagyon is lehetne itt néhány igazolással csapatot csinálni. Akár plusz egy értelmes csatárral, akivel találnánk 20 gólt, már jóval bejjebb lennénk.
Válasz küldése