Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.03.23. 19:10:47

Eladnám De Jongot, és az árából meghosszabbítanám SR-Gündi- Romeu-Inigo-és Alonsó szeződését 3-3 évvel, és ha még marad zseton, igazolnék egy 34 éves kp-t még melléjük.(A lényeg, hogy jó lassú legyen.)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.23. 14:12:09

🚨🇳🇱 Barça president Laporta: "Frenkie de Jong is super happy here. The last thing he wants is leaving Barcelona".

"He always told me that he loves to be at Barça and we’re delighted with Frenkie too".

"I’m not worried with his future, at all", told MD.


Se Queda :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dudastibor
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.05.23. 21:14:58

2024.03.23. 14:06:55

Tisztán emlékszem. Az utóbbi néhány évben, ha ritkán oda is került, ordító gólhelyzeteket volt képes kihagyni
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.23. 01:09:42

Azért Chris nem két meccse van ott (8), és komoly megmérettetései is voltak már. Fejben is, lásd BL. Romeunak volt 2-3 meccse aztán romló tendenciája. Chrisnek volt 2-3 gyengébb meccse, azóta folyamatosan megy felfelé. Ettől még lehet, hogy egy top PSG támadógépezetet nem fog tudni tartani, hisz ott nem csak egyénileg remek támadók vannak, hanem nagyon támadó felfogású kp-sok is, de akkor erős a gyanúm, hogy DJ sem tudta volna, legalábbis sosem volt ebben jó. De nem Chrisben kell feltétlen látni DJ esetleges (szinte lehetetlen) eladásánál a megoldást, hanem kell oda végre hozni valakit.

De amúgy ja, hasonlóan értem, mint amit írtál. Létezik csapat és stílus, ahol a világ legjobbjai között lenne. De szerintem itt ettől messze van, egy hasznos játékos, de kb úgy, mint Lewy. Lehet gólkirály, de nehéz megmondani, hogy közben mit vesz el a támadójátékból. Lewy azért jobb, csak a dilemma hasonló. Lehet DJ xy statban vezető, főleg a labdacipeléssel kapcsolatosakban, ezt senki nem veheti el tőle, de ha jobban néz ki a játék nélküle, nem pörög a labda, lassul az egész, nem értik meg egymást, akkor ez mindegy, mert a középpálya pont a rendszerről szól, az ő skilljei meg néha öncélúnak hatnak. Kicsit külön él a többiektől, vagy nem tudom. Az egyéni skilljei tényleg egyéniek.
Szerintem a villanások pont nincsenek benne. Nem lő gólt, nem ad gólpasszt, kulcspasszokat nyilván ad, hisz jó játékos.
Nálam a hiányosságai: ütközés hiánya, körülményes labdatartás hátul, rátekeredik a stresszes a helyzet. Elöl meg gyors játék, gólok, gólpasszok hiánya. Társakkal "középen" kémia hiánya. Ha vkp poszton van, a támadásbeli hiányosságaival meglennénk, de akkor meg hangsúlyosabbak az előbbiek.

Jelenleg DJ-ot visszasírhatjuk még, ez nem kérdés, jó játékos ő. Most nincs helyette senki. Csak ha helyette lenne valaki, akkor nem sírnánk vissza, nyilván ez így értendő a részemről, hisz jelenleg kb nincs cserénk, és a kezdőnk is Gündi mellett egy védő plusz Fermín vagy SR. Így még Fermínt is visszasírnánk. De jelenleg úgy érzem, Gavit sokkal jobban megérezte a csapatunk, jobban örülnék, ha ő térne vissza, persze ez nem kívánságműsor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.23. 00:58:33

Valahol van igazság abban, amit Bence mond, nekem is szemet szúrt, hogy néha nem olyan folyékony a játékunk, ha hozzá került a labda. Aztán a meccs utáni statokban ő toronymagasan a leghasznosabb játékosunk. DJ a világ legjobbjai között van a posztján, az kvázi bravúr tőle, hogy a mi stílusunkban is ennyire hasznos tud lenni. A csapatnak is szüksége van rá, simán benne van a villanás bármikor és nem egyszer húzott ki minket a szarból.

2 meccs alapján nem vonnék le semmi messze menő következtetést, Romeu is jól kezdett, aztán látjuk, mi lett belőle, (Bár hozzáteszem nekem akkor sem tetszett igazán a játéka.) Majd meglátjuk egy kicsit erősebb kp ellen, nagyobb nyomásnál elég-e egy Chris és Fermin a kp-ra. Mert azt gyanítom, hogy nem és visszasírjuk majd a hollandot.

Mindezzel együtt egy kicsit gyengébb képességű játékosra, aki jobban érzi magát a mi rendszerünkben szó nélkül elcserélném, ha korban is hasonlóak. Csak ilyet nem ismerünk, főleg nem előre (Kessie esete pl).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.23. 00:20:35

Szerintem nincs arra szükség, hogy közel DJ kalibereket tudjunk, mert más nálunk a DJ kaliber, hisz egy ideillőbb, de általánosságban amúgy gyengébb játékos is DJ kaliber a mi szemszögünkből. Az még más klubok közt is különbség tud lenni, a mi klubunk jellegzetes filozófiája mellett meg ez hatványozottan igaz. Kamada remek példa, a Bundesliga egyik legjobbja volt vagy két évig, a Lazioban meg alig kezdő. Ebben a csapatban, hasznosság szempontjából jelen pillanatban Christensen DJ kaliber alsó hangon is, védőként. Megkockáztatom, ha ő az, Cubarsí méginkább az lenne. Nem azért, mert jobb, hanem az kell ide, amit ő tud. Ha akarom, felcsapom a TM-et, és idedobok 20-30 nevet, akik jók, és nincs hosszú kontraktusuk, közülük jópáran biztos ideillenének, és páran ide is akarnának jönni, de erre vannak embereink a klubnál. Ha a Pool ilyen noname Endókkal tud ekkorát húzni, aki 20 milliós átigazolási díjjal minimálbérért 30 évesen meg tudja oldani a vkp posztot egy PL-esélyes csapatban, mi is tudunk hasonlót. DJ-ot amúgy én sem tartottam soha egy extra játékosnak a mi csapatunkban, csak jónak. Mellette sokáig éreztem úgy, hogy ennek ellenére hasznos tud lenni, de közben mindig volt többféle hiányérzetem is vele kapcsolatban, a pénzen kívül is.

De mindez top 2-es fizuért szerintem édeskevés. Nekem most sem az derült ki, hogy DJ béna, hanem hogy megvagyunk nélküle, sőt. Innentől kezdve meg teljesen más megvilágításba került a dolog. Vagy másfél éve nem játszottunk ilyen jól, mint a hónapokban. És kb másfél éve nem játszottunk DJ nélkül sem. Nyilván nem egyenes arányos a dolog, mert közben feltűnt pl. Cubarsí is, de pl. Gündogan is jobban tud élni, mert nem kell Chrisnek annyit besegítenie, mint a hollandnak, a védelmünk is kevesebb lendületből érkező támadást kap a nyakába, és gyorsabban, kapuratörőbben előre játszó focistáink vannak a kp-n most, mint ha ő lenne ott. Több kis részletben benne van szerintem az, hogy ő nincs a pályán, még ha vannak ezen kívüli okok is, bőven. És vele valahogy sosem éreztem kémiát a többi csapattárssal. SR-t akármennyit lehet szidni (bár a cserekp szintet legintöbben elismerik, ha épp egészséges), több kémiát látok a középpályán, mikor ő van a pályán. Sérülés után az első meccsén akár. Ami azért durva.

És egy olyan játékosra, aki nélkül egyértelműen megvagyunk, és ennyit keres, szerintem nincs szükség. Ha akár csak két elég jó játékost tudnánk a helyére hozni, ami szerintem kb tuti. Ha tényleg marad a 200M-os bérkeret, kb az ötödét fogja keresni egyedül. Ez rettenetes. Messinél oké lenne, Mbappénál legyintenénk rá, és kb ennyi. Nála a csapaton belül is legalább 5-6 hasznosabb, és nehezebben nélkülözhető játékos van. Tavaly mondjuk TS-Ara-Chris-Raphinha(?)-Lewy-(Gavi?), idén meg mondjuk TS, Cancelo, Ara, Cubarsí, Gündogan, Lewy, Gavi. Na amikor Gavi esett ki, azt aztán megéreztük, abban a pillanatban megzuhantunk, hónapokba telt, mire megoldottuk a hiányát. Pedig egyénileg biztos, hogy nem jobb játékos, mint DJ, akinek a kiválásával meg finoman szólva sem zuhantunk meg. Amikor TS esett ki, azt is megéreztük. És szerintem az egy játékos fontosságát jól jelzi, hogy mennyire hiányzik, ha nincs.

Ez amúgy bartóék kritikája, leginkább őt szidom, DJ-ot abszolút nincs miért, ő teszi, amit tud, általában egészen jól is, és a fizuját sem ő adta meg magának. Semmi bajom vele emberileg, mert nem felezi meg, abszolút érthető, de én a klub értekeit tudom csak nézni, mert Barca-drukker vagyok, nem DJ-fan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.22. 23:18:14

davi10 írta:
2024.03.22. 23:07:04
Az volt a szempont, hogy olcsón, jobb, vagy ugyanolyan játekos, mint Frenkie. Az én szememben egyáltalán nem tud annyit, de ha te néztél sok Juve meccset és így látod, okés. A sztori másik oldala, hogy mennyibe fájna, erre tenne rá az anyuka.
Ez a sztori 2 külön része, nem is mondtam, hogy Rabiot azért rossz jatekos, mert az anyja nehéz eset, légyszives ne is próbáld meg így beállítani.

Random példa helyett meg valami konkrétabbra gondoltam, de innentől szerintem sok értelme ennek nincs, ha nálad ez a 2 játekos egy szinten van.
Nem állítok be semmi sehogy, de ha játékosok minősége a téma, irreleváns hogy egy ökör az ügynöke.

Frenkiet adott esetben eladjuk az + 65 millió és mondjuk megspóroljuk a 35 milliós fizetésének nagy részét. Ez a bevétel.

Rabiot ára 0 Euró + legyen mondjuk 15 milliós fizuja és 10 millió aláírási pénze. Szerintem ez olcsóbb és Rabiot mindenképp van azon a szinten, mint Frenkie (szigorúan szakmailag). A legtöbbek baja személyében és/vagy a pénzéhségében van, de erre azt mondom, hogy Frenkie is részben a sok pénz miatt van itt.

Baena azért volt jó random példának, mert azt el kell ismernie mindenkinek, hogy ha jön egy ugyanolyan kaliber, mint Frenkie (a példámban Rabiot) és mellé még hozunk egy spanyol válogatott játékost, akkor azért csak előrébb vagyunk.
De akkor mondom konkrétabb példának Jorginhot.
Szerintem kijönne Rabiot és Jorginho, ha Frenkiet eladjuk. Velük kettőjükkel Gündogan is tudna pihenni és Pedrit sem kéne szétjátszatni, plusz berezelni sem kéne, mint amikor előkerül Romeu.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.22. 23:07:04

Troym írta:
2024.03.22. 22:58:06
Szóval azért gyengébb játékos Rabiot, mint De Jong, mert csúnyán viselkedett az anyukája?
Ennek mi köze a játékához mégis? Döntsük már el mi a szempont.
Tud annyit mint De Jong? Simán.
Akkor mi a probléma? Nem szimpi? Felix sem az, mégis itt van.
Az volt a szempont, hogy olcsón, jobb, vagy ugyanolyan játekos, mint Frenkie. Az én szememben egyáltalán nem tud annyit, de ha te néztél sok Juve meccset és így látod, okés. A sztori másik oldala, hogy mennyibe fájna, erre tenne rá az anyuka.
Ez a sztori 2 külön része, nem is mondtam, hogy Rabiot azért rossz jatekos, mert az anyja nehéz eset, légyszives ne is próbáld meg így beállítani.

Random példa helyett meg valami konkrétabbra gondoltam, de innentől szerintem sok értelme ennek nincs, ha nálad ez a 2 játekos egy szinten van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.22. 22:58:06

davi10 írta:
2024.03.22. 22:07:50
Rabiot-tól meg az anyucitól a Jóisten mentsen meg minket. Vételára papíron lehet, hogy 0, de zsíros aláírási pénzt fog kérni, ha jól rémlik Párizsból is ezért nem hoztuk el, pedig hónapokig folyt a csapból is. Az más kérdés, hogy mennyire tett jót neki az 5 év Juve.
Baena nem tudom honnan jött, spanyol középcsapatban van 22 évesen, ha jól látom 1db felnőtt válogatott meccsel a lábában.

Nálam egyikük sem nemhogy nem jobb, de még egy lapon sem említhető Frenkie-vel.
Szóval azért gyengébb játékos Rabiot, mint De Jong, mert csúnyán viselkedett az anyukája?
Ennek mi köze a játékához mégis? Döntsük már el mi a szempont.
Tud annyit mint De Jong? Simán.
Akkor mi a probléma? Nem szimpi? Felix sem az, mégis itt van.

Baena csak egy random példa, de 22 évesen több nemzetközi trófeája van, mint De Jongnak. Az meg, hogy 1-2szeres spanyol válogatott miért meglepő, ha a mindenkori spanyol kapitány a Barca U17 játékosait viszi a felnőtt válogatottba, ha már volt 3 db felnőtt meccsük?? (Gavi, Yamal, Cubarsi) Pont az a logikus, ha 21-22 évesen kerülnek a válogatottba játékosok, nem az itt nálunk látott agymenés.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.22. 22:16:14

davi10 írta:
2024.03.22. 10:03:19
Gránit legalább konzisztensen hangoztatja
Bizony. Ő egy olyan személy, akiről a kezdetek óta ugyanazt gondolom. Vannak, akikről változott a véleményem, vagy változik, a formájuknak megfelelően. Koundé például mostanában jó teljesítményt nyújt. De Jongról viszont most is ugyanazt gondolom, mint a legelső barcelonai meccsein. Állítom, hogy nélküle hatékonyabb a csapat. Pont arra van szükség, hogy felgyorsítsuk a játékunkat.
davi10 írta:
2024.03.22. 10:03:19
de nem hiszem, hogy eladtuk volna rég, aztán megkapja a kapitányi karszalagot
Negyedik a sorban, az már nem az érinthetetlen kategória. Ráadásul úgy negyedik a sorban, hogy a harmadik legrégebb óta mutatkozott be a nagy csapatban. Ehhez képest még le is fokozták a sorban.

Én 2022-ben mindenképp megvettem volna Mac Allistert. Abban az évben szórtuk a pénzt, lett volna rá lehetőség. Tavaly már befutott játékosként kelt el 35 millió fontért, egy évvel korábban a töredékéért meghaphattuk volna. De Xhaka is potom 25 millióért kelt el tavaly. Az a vicc, hogy ha de Jongot eladnánk 80 millióért (persze nem fogjuk, mert ő maradni akar), még 1:2-es esetben is tudnánk legalább egy klasszist hozni helyette, talán Kimmich-et is. A fizetésébe meg vagy négy klasszis beférne. Ősszel Florentino Luís neve pörgött a klubnál, ő is lehet befutó. Meg jön az EB, ami egy remek seregszemle.
davi10 írta:
2024.03.22. 10:03:19
Szerintetek ha mindenki egészséges, hogy nézne ki most a gála középpálya?
Xavinál:

Christensen de Jong
Yamal Pedri Gündogan Cancelo


Nálam majdnem ugyanez, csak inkább játszatnám Robertót, mint de Jongot.

Rabiot-t szerintem se igazoljuk le, azzal viszont egyetértek, hogy de Jong távozása csak fantázia, mert elmozdíthatatlan. Ha senkit nem tudunk szerezni erre a posztra, akkor Cubarsí-t toljuk fel Christensen mellé, a hátvédsorba megy szerezzünk embereket. Coates szerződése például lejár a Sportingnál.

Egy Cubarsí-Christensen mélységi középpálya szerintem még BL-szinten is atomjó lenne.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.22. 22:07:50

Troym írta:
2024.03.22. 21:25:33
Csak egy példa
Rabiot vételára 0 Euró, fizetése 11 millió körül
+Álex Baena vételára cca 35 millió, fizetés 3 millió jelenleg
Ők ketten 35 millió vételár és legyen 18 milliós bérköltség, akkor még fizuemelést is kaptak.
De utóbbi helyére lehet találni gazdagon jelölteket, ha nagyobb név kell, lehet hozni másokat is.
Rabiot-tól meg az anyucitól a Jóisten mentsen meg minket. Vételára papíron lehet, hogy 0, de zsíros aláírási pénzt fog kérni, ha jól rémlik Párizsból is ezért nem hoztuk el, pedig hónapokig folyt a csapból is. Az más kérdés, hogy mennyire tett jót neki az 5 év Juve.
Baena nem tudom honnan jött, spanyol középcsapatban van 22 évesen, ha jól látom 1db felnőtt válogatott meccsel a lábában.

Nálam egyikük sem nemhogy nem jobb, de még egy lapon sem említhető Frenkie-vel. És szerintem nem is tud senki ilyen áron 2 hasonló játékost mondani, de meggyőzhető vagyok. Max ha Aleix Garcia-val (akivel kapcsolatban szintén vannak fenntartásaim) szinte ingyen, EG+Romeu pakkal számolunk, és marad 70 misi még egy középpályásra.
De nálam az sem utolsó szempont, hogy De Jong az egyetlen legjobb korban lévő középpályásunk, aki évek óta itt van. Ha tőle megvalunk, maradnak a fiatalok, az öreg Gündogan, a betanítási időszakot élő Chris, meg valaki, akinek ez lenne az első szezonja nálunk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.22. 21:25:33

davi10 írta:
2024.03.22. 16:42:04
De ilyenkor kikre gondoltok? Mondj már 2 De Jong-hoz hasonló képességű vagy jobb középpályást, akit feleannyiért el lehetne hozni.
Frenkie eladási ára 60-70 millió lehet gondolom, legtöbb forrás 35-40 millió közé teszi a fizuját.

Akkor a keret: 35 milliós vételár és 20 millió bérköltség.

Csak egy példa
Rabiot vételára 0 Euró, fizetése 11 millió körül
+Álex Baena vételára cca 35 millió, fizetés 3 millió jelenleg
Ők ketten 35 millió vételár és legyen 18 milliós bérköltség, akkor még fizuemelést is kaptak.
De utóbbi helyére lehet találni gazdagon jelölteket, ha nagyobb név kell, lehet hozni másokat is.

De mindegy, mert kirobbantani sem lehetne a tutiból, szóval a téma értelmetlen, maradni fog aranyáron.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.22. 21:09:06

Chino írta:
2024.03.22. 20:47:07
Csak sokan azt felejtik el, hogy hiába adnánk el Frenkiet 80-90 millióért ennek a töredékét fordíthatjuk igazolásra. Egy Wirtz-féle játékos már 100 millió körül van, amennyi pénz van abból max. 10-15 millióért egy Jorginho, Aleix Garcia vagy jó esetben Wieffer jön ki.
Az egész más lenne ha egy az egyben tudnánk igazolni, akkor én is azt mondom, hogy sokkal jobb megoldás eladni és másba forgatni, de amíg ez nem megy többre megyünk ha megtartjuk fizetés ide vagy oda. Plusz a középpálya így is nagyon vékony, még de Jong megtartása mellett is ráférne 2 ember. Gündogan ráadásul jövőre 34 lesz, Pedri kérdőjel, hogy mennyit lesz képes játszani, Gavit szintén nem tudni hogyan tér vissza.
Igen, ha nem megyünk be 1:1-be (ami szerintem közel sem biztos), akkor vételi oldalon nem érné meg annyira, bár amúgy biztos hasznos lenne, ha más nem, legalább a következő vonal meghúzásánál komoly bevételnek számítana. De ez a kevésbé lényeges alighanem amúgy is, ami igazán fontos, hogy az ffp-ben viszont 3 komoly játékos fér a helyére, így az ingyeneseket be lehet regisztrálni, 1-2 az elmúlt nyarakon mindig becsúszott a felső polcról. És akkor már nagyon megérné.

Igen, vékony, de azt kétlem, hogy DJ plusz még kettőt meg tudnánk oldani. Szerintem ez inkább DJ vagy 2 játékos lenne, és akkor a szűk keret miatt nálam az utóbbi lenne a jobb megoldás, nyilván ha nem ilyen last minute Romeu féle kapkodás jönne a helyére. Persze ha valami van Laportáék tarsolyában, és DJ döbbenetes, európa top2 fizetése mellett be tudunk suvasztani játékosokat az ffp-be, nekem oké a maradása, nem én fizetem, csak nem érzem, hogy ez így lesz, mikor még a mostanihoz képest is többtíz misivel kell jelen állás szerint csökkenteni a keretet. Majd lesz egy 17 fős keretünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.22. 20:47:07

bence0330 írta:
2024.03.22. 20:06:55
davi10 írta:
2024.03.22. 16:42:04

De ilyenkor kikre gondoltok? Mondj már 2 De Jong-hoz hasonló képességű vagy jobb középpályást, akit feleannyiért el lehetne hozni.
Bár nem én voltam, és abban nem vagyok biztos, hogy két nála jobb játékosra futná (mázlival igen). Abban viszont biztos, hogy számunkra hasznosabb, ideillőbb két játékost igen, akik lehet, hogy ideális körülmények közt nem akkora spílerek, de jobban nézne ki velük a középpálya, és nem olyanok, hogy egyetlen formácban tudnak kiteljesedni, és ténylegesen húzni a csapatát. Plusz két kicsit gyengébb játékos a mélyítés miatt eleve többet érhet, mint egy DJ. De ha helyette 1 db igazi komoly vkp-t tudnánk hozni, az már előny lenne. Vagy ha bezsákolnánk ingyen egy Jorginho-félét, akkor egy klasszis támadó kp-t, Wirtznek a Barca az álma, és DJ-hoz képes alighanem komoly előrelépés lenne.
Csak sokan azt felejtik el, hogy hiába adnánk el Frenkiet 80-90 millióért ennek a töredékét fordíthatjuk igazolásra. Egy Wirtz-féle játékos már 100 millió körül van, amennyi pénz van abból max. 10-15 millióért egy Jorginho, Aleix Garcia vagy jó esetben Wieffer jön ki.
Az egész más lenne ha egy az egyben tudnánk igazolni, akkor én is azt mondom, hogy sokkal jobb megoldás eladni és másba forgatni, de amíg ez nem megy többre megyünk ha megtartjuk fizetés ide vagy oda. Plusz a középpálya így is nagyon vékony, még de Jong megtartása mellett is ráférne 2 ember. Gündogan ráadásul jövőre 34 lesz, Pedri kérdőjel, hogy mennyit lesz képes játszani, Gavit szintén nem tudni hogyan tér vissza.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.22. 20:06:55

davi10 írta:
2024.03.22. 16:42:04
Troym írta:
2024.03.22. 16:25:33
Szerintem futná két hasonló képességű, vagy akár jobb játékosra, de elfogadom, hogy nem értük egyet.
De ilyenkor kikre gondoltok? Mondj már 2 De Jong-hoz hasonló képességű vagy jobb középpályást, akit feleannyiért el lehetne hozni.
Bár nem én voltam, és abban nem vagyok biztos, hogy két nála jobb játékosra futná (mázlival igen). Abban viszont biztos, hogy számunkra hasznosabb, ideillőbb két játékost igen, akik lehet, hogy ideális körülmények közt nem akkora spílerek, de jobban nézne ki velük a középpálya, és nem olyanok, hogy egyetlen formácban tudnak kiteljesedni, és ténylegesen húzni a csapatát. Plusz két kicsit gyengébb játékos a mélyítés miatt eleve többet érhet, mint egy DJ. De ha helyette 1 db igazi komoly vkp-t tudnánk hozni, az már előny lenne. Vagy ha bezsákolnánk ingyen egy Jorginho-félét, akkor egy klasszis támadó kp-t, Wirtznek a Barca az álma, és DJ-hoz képes alighanem komoly előrelépés lenne.

És szerintem nem is az ára a legfőbb kérdés, hanem amennyi felszabadul az ffp-ben, az inkább 3 játékos, Raphinha-Araujo-Koundé bérkeretével, ha a hírek kb igazak, akkor ők hárman keresnek annyit, mint ő, és ők európai szinten felső polcos játékosok. Ilyen szintű játékosból 3 férne be, ami ha be tudunk 1-2 ingyeneset zsákolni, fontosabb lenne a regisztrációk miatt szerintem, mint a bevétel. Ez a legnagyobb esélyünk a keret bővítésére (nyilván a Masia mellett). Legalábbis én így látom.


De sajna Troym-el egyetértek, az egésznek ha nem is 0% az esélye, de rettentő alacsony. Az eladásáról leginkább csak egy esetleges erősen csökkentett fizetéssel együtt járó hosszabbítás mellett lehetne beszélni, akkor kevésbé lenne ijesztő vételi oldalról egy másik klubnak, DJ is lehet, hogy jobban hajlana rá, és ha tényleg ezen múlna a létünk és a versenyképességünk kb, és végszükség esete lenne, akkor még le is lehetne ültetni a padra, kihagyni a regisztrációból, ami mocskos egy undorító húzás lenne, de amennyire DJ nem tehet a fizetésének mértékéről, annyira nem tehetnek Laportáék Bartoék ámokfutásáról, szóval ez egy ilyen erkölcsi patthelyzet, ahol a klub érdekei lesznek végsősoron mindig a legfontosabbak, nekik nem az a dolguk, hogy európa második legjobban kereső játékosának a lelkét tegyék az első helyre. Szerintem ez szóba fog kerülni amúgy házon belül, ha már nagyon kell, ha nem is tényleges szándékkal, mint inkább ijesztegetés miatt, hogy csökkentsen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.22. 16:42:04

Troym írta:
2024.03.22. 16:25:33
Szerintem futná két hasonló képességű, vagy akár jobb játékosra, de elfogadom, hogy nem értük egyet.
De ilyenkor kikre gondoltok? Mondj már 2 De Jong-hoz hasonló képességű vagy jobb középpályást, akit feleannyiért el lehetne hozni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.22. 16:25:33

Chino írta:
2024.03.22. 15:04:40
Hiába magas a fizetése az árából futná egy megfelelő képességű játékosra:?
Nem.

Többre mennénk egy olcsó középszerrel az amúgy is hártyavékony középpályánkra ( ráadásul Gündogan 34 éves lesz, Pedri sérülékeny)?

Christensen hosszútávon megfelelő a jelenlegi posztjára?

Erősen kérdéses
Szerintem futná két hasonló képességű, vagy akár jobb játékosra, de elfogadom, hogy nem értük egyet.

Christensen meg jobban megfelel arra a szűrő posztra mint Frenkie (ld kapott gólok száma, amióta Chris ott játszik, nyilván millió dologból tevődnek össze ezek a dolgok, de ez is közte van)
brazilfan írta:
2024.03.22. 16:14:28
Néhány héttel ezelőtt elege lett a vele foglalkozó újsághírekből, hazugságnak nevezte a fizetéséről szóló híreket.
Eltelik pár hét, és kezdődik elölről minden.
Szerintem pont most egyik újságíró sem foglalkozik vele, itt jött fel témaként a fórumon.
Amúgy, ha azt mondom 100 a fizetésed és csak 97 valójában, te meg az kiáltod mekkora kamu, végülis igazad van.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.22. 16:14:28

Néhány héttel ezelőtt elege lett a vele foglalkozó újsághírekből, hazugságnak nevezte a fizetéséről szóló híreket.
Eltelik pár hét, és kezdődik elölről minden.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.22. 15:04:40

Troym írta:
2024.03.22. 14:01:59
Meddő vita, mert esze ágában nincs ennyi pénzről lemondani, a szakvezetés meg nem tud mit tenni. Hirdetheti, hogy mekkora szurkolója a csapatnak, de ez pénzkérdés neki is, semmi több.

Csapatépítés és anyagi szempontok szerint előnyös lehetne a távozása?
Igen.

El fog menni?
0%.


Jó játékos?
Igen.

Árérték arányban megéri nekünk?
Nem.

Innentől mindegy.
Hiába magas a fizetése az árából futná egy megfelelő képességű játékosra:?
Nem.

Többre mennénk egy olcsó középszerrel az amúgy is hártyavékony középpályánkra ( ráadásul Gündogan 34 éves lesz, Pedri sérülékeny)?

Christensen hosszútávon megfelelő a jelenlegi posztjára?

Erősen kérdéses
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.22. 14:01:59

Meddő vita, mert esze ágában nincs ennyi pénzről lemondani, a szakvezetés meg nem tud mit tenni. Hirdetheti, hogy mekkora szurkolója a csapatnak, de ez pénzkérdés neki is, semmi több.

Csapatépítés és anyagi szempontok szerint előnyös lehetne a távozása?
Igen.

El fog menni?
0%.


Jó játékos?
Igen.

Árérték arányban megéri nekünk?
Nem.

Innentől mindegy.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.22. 13:03:59

Igen, duplaszűrőben nagyokat tud menni, csak azt ritkán csináljuk, és sokszor pont azért kell odaküldeni valakit, mert egyedül nem boldogul a védekezéssel. Amióta Chris itt van, ő boldogul. Meg amikor alig van középpályásunk, eleve nem jó, ha 4kp-s témára kényszerülünk, mert csak így tudunk stabilak lenni, nem marad csere a padon.

Asszem írtam is valahol, hogy ahogy megindul a labdával üres területekre, az klasszis, gondolom ez a progresszív labdavezetés. Azt senki nem vitatja, csak ez nálunk... nem annyira fontos, mint más skillek, amik viszont hiányoznak, elsősorban hátul, de elöl is. Ő egy igazi box to box játékos ennek megfelelően, ilyen jellegű csapatban teljesedhetne ki. Valverdét pl. ha áttennéd ide, akár top formájában, alig mennénk vele valamire. Jó lenne, de messze nem annyira, mint a Madridban. Gündogan már mindjárt más, ő ideillő stílus, klasszis teljesítményt is hoz konstansan. Szerintem ennyit számít, hogy milyen skillekben vagy kiemelkedő. Gündi kis helyen az, utolsó passzokban, szűk területekből kihozni a labdát, ezek itt nagyon fontosak. Hogy át tudod-e jó érzékkel futni a pályát, kevésbé. Fontos, de ennyit nem ér.

Chrisre én nem alapoznék (idénre remélhetőleg kihúzza az achillesével max 1-1 meccs kihagyással), csak arra a tapasztalatra, amit egy jól szűrő védekező "középpályással" játszunk, és összességében pozitív a dolog, pedig Chrisnek vannak hiányossága, ami egy igazi vkp-ban megvan. Jövőre ez remélhetőleg nem Chris lesz, hanem hozunk valakit végre, remélhetőleg ő védő és középpályás posztra is elsőszámú csere lesz, amolyan jolly joker, még ha SR elmúlt évei miatt meg is utáltuk ezt a kifejezést.

Mingueza esetén ezért tartom igazságtalannak, mert az volt kb az első és az utolsó (Celtában nem követtem, de ahogy olvasom...) meccse, amit középső védőként játszott, amióta Koeman kitette szélre, ahol tényleg középszerű (de nem rossz!). 1 kapott lehetőség alatt 1 tökéletes meccsnél többet nem lehet hozni... Előtte meg még Arával sok remek meccset hozott egymás után, az elején, amíg cb volt. És az elmúlt két meccsét, amit láttam ellenünk, elöl-hátul oktatott minket még a gyengébb posztján is, nem érzem sehol igazolva a távozását, de ez off. Nem az van, hogy az az egy maradt meg, hanem az maradt meg benne, amikor középső védő volt, ennek volt egy korszaka az elején, meg 1-2 meccs a végén. Az mind jó volt, vagy szinte mind, kétposztos csere szintre pláne.

DJ tényleg hasznos, tényleg mindent jól csinál viszonylag, csak fura, hogy pont azóta vagyunk stabilak a középpályán, amióta nincs, és talán kreatívabbak is vagyunk előre. Lehet ennek tök másik oka is, az viszont egyértelmű, hogy nem nélkülözhetetlen, ha rosszabbak nem lettünk tőle, és egy védő is ki tudja váltani előretolva. Ha annyit keresne, mint Araujo, szóval kb a harmadát a jelenlegi fizujának, akarná a fene direkt elküldeni, bár egy 80-90 milliós eladásért alighanem lehetne hasonló kaliberű, de ideillőbb játékost hozni. Egy igazi top-shelf vkp-t, vagy Wirtzet.

4-3-3-ban is "teljesen jó", ahogy írod, de egy közel közel 40 milliós fizuval, 80 milliós árcédulával teljesen jót hozni szerintem nem elég. Olyan ez mint Griez, itt is tök jó volt, sőt, a tök jónál azért tán jobb is, csak nem 40 milliós fizuért, meg 120-as vételárért. Ha 40-ért vettük volna és bruttó 12 milliót keresett volna, mai napig jó emlékeink lennének csak róla, még rendszeridegen játékosként is, alighanem itt is lenne még. Mbappé szintű fizuért viszont nem volt elég. Ha sztárgázsid van, legyél sztár.

De szerintem ekkora fizuból sosem lesz értelmezhető mértékű csökkentés, Deco keze meg van kötve, ez DJ-on fog múlni. Nála ez akkora, hogy két évvel kitolva még a felezés is necces, az is rettenet nagy pénz. Persze előrelépés lenne, csak nem tudom elképzelni, hogy megtörténjen. Aztán DJ cáfoljon rám, szerintem nem áll túl jól az átlag szurkoló szemében ilyen téren, még akkor sem, ha nyilván nem az ő hibája, hogy ennyit keres, de azt sem bizonyította az években, hogy tényleg akkora Barca-szurkoló lenne, hogy valamiféle kis erőfeszítést azért tegyen. Persze nem kötelessége, de a klub szemszögéből tudom csak nézni a dolgot, mint szurkoló.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.22. 12:30:25

Na a mindenkiről legalább elléptünk, de szerintem még mindig inkább a kisebbség, aki el akarja adni.

Chris lehozott mondjuk 2 jó meccset, de megint nem értem miért alapozunk ilyen rövidtávú tapasztalatra. (Ez ugyanaz, minthogy Gézanak volt 1 tényleg erős meccse a végén, de előtte sokáig, és azóta is a Vigo-ban nem igazán közelítette meg ezt, mégis az az 1 meccs maradt meg sokaknak.)
Frenkie egy kifejezetten komplett játekos, talán a sérülése előtt neki volt a legtöbb progresszív labdavezetése Európában. Ő pont ebbe a duplaszűrős rendszerben tudna nagyot menni (4-3-3-ban is szerintem teljesen jó amit hoz).
Azért mert nincs 1 kiemelkedően látvanyos skillje, mint mondjuk az ilyen ütköző vkp-knak, nem azt jelenti, hogy ne lenne kiemelkedő játekos. Labdakihozatalokban szvsz csak akkor tudunk hasonlóan jok lenni, ha Gündogan lép hátra, Chris, Romeu kevésbé érzi ezeket. Labda "cipelésről" már írtam fent. Emellett bőven szokott olyan labdákat adni hátulról, amiért Cubarsi van agyondicsérve.

Deco-ra van bízva, hogy a fizujával kezdjen valamit, de nálam nem kérdés, hogy helye van a kezdőben.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.22. 11:50:12

Anyagi okok és a csapat mélyítése miatt akarja a többség (oké, nem mindenki) eladni, nem azért, mert rossz játékos lenne. Jó játékos, meg minden, csak egyszerűen nem éri meg azt a közel 160 milliót, amennyibe kerül egy most nyári eladáshoz képest, ha az árát és a fizuját is nézzük. Csak a felszabadult ffp miatt is kb 3 játékossal pótolhatnánk a keretben, amire önmagában lehet, hogy nem lenne pénzünk, de jó ingyenes/olcsó opcióink a nevünk miatt mindig is lesznek, szóval szerintem ki tudnánk használni a "megüresedést". Az meg nem kérdés, hogy 3 korrekt játékossal előrébb lennénk. Ez még egy olyan igazi klasszisnál is necces kérdés lenne, mint Araujo-(TS), aki tényleg nagyon nehezen pótolható. Csak ők nem keresnek eurótízmilliókat, azaz egy embert érnek, és annyit is tudnánk hozni a helyükre, így nem szabad őket eladni.

Azért javultunk szerintem, és azért tudtuk lehozni az ATMA-Napoli meccseket ennyire stabilan, mert volt vkp-s a pályán. Még akkor is, ha eredetileg nem az, képzeljük el, milyen lenne egy igazival, egy ilyen Rodri-Guimaraes-Rice-(Yaya) stílussal, még ha náluk egy kicsit gyengébbel is, aki közben még előre is jó. DJ nem az, ő egy ilyen öszvér stílus, igazi box to box, aki mindenben jó, de nem kiemelkedően védekezik (sőt), és nem kiemelkedően támad. Mindig is gólokat fogunk ebből kapni hosszútávon, bizonytalanabb a struktúra, én legalábbis annak érzem. A védekezésben Christensen szerintem egy egyértelmű előrelépés, előtte meg van annyi kreatív játékos, hogy megoldják az előrejátékot, amikor egy Gündögan-Raphinha-Yamal-(Felix) gépezet van előtted, akkor elég, ha jól védekezel, és megtörténik a javulás.

És még egy dolog: DJ nyolcasként egyértelműen nem egy nagy ász. VKP-t meg mindenképp szerezni akarunk. Ha ez sikerül, akkor tényleg nem tudom, hol lenne a helye, mert sem Gündi, sem Pedri, sem Gavi helyére nem raknám be nyolcasba, és talán még hozunk is valakit.

Ha most visszatér majd, visszakerülhet a kezdőbe, mert egyénileg kicsi a konkurenciája, de ha Gavi egészséges lenne, vagy Pedri, nagyon meg kéne szerintem verekednie érte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.22. 11:35:27

bence0330 írta:
2024.03.22. 10:12:07
Jó, azért ez szerintem nem teljesen korrekt. :) Eladni már 1-2 éve mindenki akarja kb, főleg anyagi, mint sportszakmai okokból, ez nem változott sokat, csak szerintem annyi derült most ki, hogy semmiképp sem pótolhatatlan a játékunkban. Nem az, hogy gyenge játékos, csak hogy megvagyunk nélküle simán, az is elég rég közvélemény volt, hogy ő nem a mi rendszerünkben teljesedne ki, nálunk ő egy "elméleti klasszis".
Amióta anyagi gondok vannak, minden évben jönnek a hírek, hogy éppen kiket küldünk el, szinte az összes fórumozó "érinthetetlen" listáján rajta volt Araujo-val. Nem tudom honnan szedtétek, hogy évek óta mindenki el akarja adni.

Chris se egy életbiztosítás, nálam Frenkie kezdene a helyén. De egészen addig megvagyunk a dánnal, amíg le nem sérül, márpedig elnézve az elmúlt 1 évet, erre bőven van sansz. A kipukkadt Atleti elleni meccsből nem vonnék le hosszútávú következtetéseket, azt én a mai napig nem értem, hogy hogyan hoztuk rendes vkp nélkül. Arra nem lehet építeni, hogy az Araujo-Cubarsi-Kounde trió mindig elérhető és jó napot fog ki, kell eléjük valaki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.22. 10:12:07

davi10 írta:
2024.03.22. 10:03:19
Ez tök érdekes, még pár hete is agyon volt itt dicsérve, aztán kidől, nélküle hoz pár jó meccset a csapat, aztán egyből adjuk el.
Gránit legalább konzisztensen hangoztatja, de nem hiszem, hogy eladtuk volna rég, aztán megkapja a kapitányi karszalagot :D

Szerintetek ha mindenki egészséges, hogy nézne ki most a gála középpálya?
Jó, azért ez szerintem nem teljesen korrekt. :) Eladni már 1-2 éve mindenki akarja kb, főleg anyagi, mint sportszakmai okokból, ez nem változott sokat, csak szerintem annyi derült most ki, hogy semmiképp sem pótolhatatlan a játékunkban. Nem az, hogy gyenge játékos, csak hogy megvagyunk nélküle simán, az is elég rég közvélemény volt, hogy ő nem a mi rendszerünkben teljesedne ki, nálunk ő egy "elméleti klasszis".
Meg ő valahogy egyénileg mindig jó, csak nem jó vele a középpálya. Konzisztensen jó teljesítményt hoz, őt magát alig kritizálnám, inkább a középpályánk rosszabb, de legalábbis nem jobb vele, mint nélküle. Nem csak a jó eredmények miatt, szemre is, jobban pörög, ötletesebb, gyorsabb gondolkodású (vagy ha hátrafelé nézek, akkor stabilabban védekező) játékosok vannak helyette. Pedig ez Fermín meg SR, hátul meg Chris, el lehet azért képzelni oda még jobbakat, hisz alapvetően ők csereszintek, és még így is jobban néz ki velük a kp.

Szerintem továbbra is DJ-Gündo-Pedri/Gavi lenne, vagy amikor 4 kp-s, akkor pluszban Chris. Bár Gavit nem tudom megmondani, hol lenne a rangsorban, számomra nehezen megítélhető.
Nálam Chris-Gavi/Pedri-Gündogan lenne jelen pillanatban az alapkezdő 3 kp-s rendszerben, 4kp-nál DJ mehetne Chris mellé, úgy nagyon jó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése