Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.19. 10:55:42

Andris írta:
2022.08.19. 10:33:23
Igen, például a Dembelé esetre gondolok. Télen sem padozott, meg később sem. És nem, nem Xavi hajszálán múlott szerintem, hanem azon, hogy Dembelé olyan jó teljesítményt nyújtott, még nehezített körülmények közt is, amivel jobb volt a keret többi tagjánál. Ha nem lett volna jó, Xavi se játszatta volna.
...
Pár megjegyzés, nem érvelés:
1. Régen az ilyesmi tiltva volt a fórumon. Nem twitter konkrétan, mert változnak az idők, hanem az olyan források, amelyek rossz megbízhatósági rátával dolgoznak (Gerard Romero tweetjeinek sztem irtó rossz a megvalósulási rátája és a pontossága is), meg különösen az olyan forrásoké, amik nem jelölik meg az eredetét az információnak, meg kritika nélkül átvesznek bármit másoktól.
2. A twitter klasszikusan az az eszköz, ami által tele lehet szemetelni az internetet. 1-2 szó, 1-2 mondat. Se forrás, se kritika, se elemzés, se következmény. Én kifejezetten károsnak tartom azt, ha szurkolók ilyen jellegű forrásból tájékozódnak nagy általánosságban, még akkor is ha a mezei sportújságíráshoz képest könnyen emészthetőnek és "naprakészebbnek" tűnik.

Hát de pont Xavi hajszála miatt kapta meg a lehetőséget, hogy egyáltalán bármilyen teljesítményt nyújtson. Aztán élt a lehetőséggel.

Andris értem, hogy ezek téged hidegen hagynak, de ha jól rémlik pont te voltál aki tavasszal és nyár elején is végig kikeltél ezek ellen a hírek ellen, és hangoztattad, hogy úgyse fogunk tudni senkit hozni, aztán tessék :D
Értem, hogy szkeptikus vagy , de akkor hagyd figyelmen kívül ezeket a híreket, mert a többséget érdekli.
Nyilván Roli se, meg a többiek se noname twitterfiókoktól hoznak infót.

Offból ki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.19. 10:33:23

bence0330 írta:
2022.08.19. 00:07:30


Dembélé eset alatt mire gondolsz? Hogy télen nem padozott? Hajszálon múlt, Xavi hajszálán. Viszont a vége neki is az lett, hogy vagy megy, vagy marad csökkentett fizuért, és mit ad isten, maradt csökkentett fizuért. Bartonál ma 20 nettót keresne.
Nem ugyanaz a szitu, mert DJ-nál egymár meglévő fizuról van szó, de a kemény tárgyalás és a klub a játékosok felett áll szempontjából igen. Amúgy abban igazad van, hogy nyilván van egy harmadik opció, de az soha senkinek nem jó, ha egy csapat nem akarja a soraiban tudni az adott helyzetben a játékos. Vannak olyanok, mint Bale, aki elgolfozgat így, viszont De Jong szerintem nem ilyen.

Engem sem zavarnak ezek a bejegyzések, sőt... én magam nem követem, a kétharmaduknak van igazságalapja, legalábbis ha komolyabb újságírókról beszélünk, így legalább minimálisan képben vagyok. Meg hát ilyenkor ez még majdnem izgalmasabb, mint az első 1-2 meccs.
Igen, például a Dembelé esetre gondolok. Télen sem padozott, meg később sem. És nem, nem Xavi hajszálán múlott szerintem, hanem azon, hogy Dembelé olyan jó teljesítményt nyújtott, még nehezített körülmények közt is, amivel jobb volt a keret többi tagjánál. Ha nem lett volna jó, Xavi se játszatta volna.
És nem, nem az lett a vége. Az lett a vége, hogy lejárt a szerződése, és aztán kötöttek újat. Annak, amiről itt most megint szó van, hogy csökkent vagy megy, az lett a vége, hogy se nem csökkentett, se nem ment. Laportáék jól beégtek vele, és nulla euróból kellett végül igazolni. Mert ez egészen egyszerűen ilyen. Élő szerződéseken akkor lehet módosítani, ha azt mindkét fél szeretné/meggyőzik egymást.

Frenkie esete nem annyira más, sőt, szerintem ilyen szempontból még olyanabb, mint Dembeléé, mert ha itt marad, akkor teljesen biztosra veheti mindenki, hogy kezdő/kezdő közeli játéklehetősége lesz. A klub nem teheti meg, hogy lenullázza az értékét, Xavi nem teheti meg, hogy nem használja őt rendszeresen. Játszani fog, sokat.

Magyarul amit Gerard Romero ír, az helyből teljes hülyeség. Tényleg ennyire nem látjátok, hogy mennyire ismétlődik a minta?
Dembelének, aki tök más helyzetben volt, megadták az ultimátumot, és jól beégtek vele. Viszont hónapokig állandó feszültség volt a szurkolókban és a klub körül.

Nyilván kicsit a remény is beszél belőlem, hogy egyrészt nem játssza el a klub újra, másrészt meg hogy nem pont Frenkievel játssza el újra. De egyszerűen nem tudom komolyan venni. Mert semmi jogalapja nincs egy ilyen ultimátumra a klubnak. SEMMI.

Ami a twitter kérdést, meg Gerard Romerot illeti, nem akarom túlnyújtani, a lényeg hogy én nem szeretem az ilyesmit, de ha muszáj akkor muszáj. Vagy ha nektek ez értéket képvisel, akkor nyilván én nem szólok bele. Pár megjegyzés, nem érvelés:
1. Régen az ilyesmi tiltva volt a fórumon. Nem twitter konkrétan, mert változnak az idők, hanem az olyan források, amelyek rossz megbízhatósági rátával dolgoznak (Gerard Romero tweetjeinek sztem irtó rossz a megvalósulási rátája és a pontossága is), meg különösen az olyan forrásoké, amik nem jelölik meg az eredetét az információnak, meg kritika nélkül átvesznek bármit másoktól.
2. A twitter klasszikusan az az eszköz, ami által tele lehet szemetelni az internetet. 1-2 szó, 1-2 mondat. Se forrás, se kritika, se elemzés, se következmény. Én kifejezetten károsnak tartom azt, ha szurkolók ilyen jellegű forrásból tájékozódnak nagy általánosságban, még akkor is ha a mezei sportújságíráshoz képest könnyen emészthetőnek és "naprakészebbnek" tűnik.

Szóval fura ez az egész nekem, visszatérve a konkrét tweetre. Egyszer valóban megpróbálták, pofára estek, nekem már akkor is fura volt a megközelítés. Én se állok oda a szomszédhoz, és mondom neki, hogy vagy kifizeti a villanyszámlám, vagy elköltözhet innét. Nyilván nem tökéletes hasonlat, de jogi és emberi értelemben szerintem éppen olyan abszurd.

Bence, az utolsó bekezdésed meg.... :( Bár biztos hogy rájöttél, hogy ez a véleményem, de szerintem ezektől nem naprakész leszel, hanem éppen egy torzított, egyoldalú, és sokszor fals képet kapsz a klub körüli történésekről. Az meg hogy ez a kvázi bulváros rész meg a szerződések jobban izgatnak, mint a foci.. :D nem vagyunk egyformák. Én pl egész nyáron egy percet nem foglalkoztam az egésszel, mert nem volt foci. Headline-okat nyilván, meg ha már látszott valami valódi, szilárd alapokkal rendelkező dolog, akkor beleolvastam, de engem pl csak most kezd el érdekelni az egész, hogy pár nap van az ablakból, élesednek a dolgok, és közben végre tétmeccsek is vannak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.19. 00:07:30

Andris írta:
2022.08.18. 22:51:09
soadroli írta:
2022.08.18. 22:45:30
A final meeting in the coming days with Frenkie De Jong & he must decide: Either reduce his salary or leave. @gerardromero
Ez tényleg a vicc kategoria. Muszaj ezeket a twitteres retteneteket minden topikba beszorni?

Nem, ha nem akar akkor nem kell majd valasztania. Ez ennyire rettenetesen egyszeru, teny. Talalkozo meg lehet hogy lesz, ahol kerlelik majd meg egy kicsit. Vagy ahol lesz egy kis poker meg a vegleges szamokon. De ultimatumot nem adnak neki? Mert nem adhatnak. A Dembele eset nem volt eleg hogy ne vegyuk komolyan az ilyesmit?
Dembélé eset alatt mire gondolsz? Hogy télen nem padozott? Hajszálon múlt, Xavi hajszálán. Viszont a vége neki is az lett, hogy vagy megy, vagy marad csökkentett fizuért, és mit ad isten, maradt csökkentett fizuért. Bartonál ma 20 nettót keresne.
Nem ugyanaz a szitu, mert DJ-nál egymár meglévő fizuról van szó, de a kemény tárgyalás és a klub a játékosok felett áll szempontjából igen. Amúgy abban igazad van, hogy nyilván van egy harmadik opció, de az soha senkinek nem jó, ha egy csapat nem akarja a soraiban tudni az adott helyzetben a játékos. Vannak olyanok, mint Bale, aki elgolfozgat így, viszont De Jong szerintem nem ilyen.

Engem sem zavarnak ezek a bejegyzések, sőt... én magam nem követem, a kétharmaduknak van igazságalapja, legalábbis ha komolyabb újságírókról beszélünk, így legalább minimálisan képben vagyok. Meg hát ilyenkor ez még majdnem izgalmasabb, mint az első 1-2 meccs.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.18. 23:09:30

Andris írta:
2022.08.18. 22:51:09
soadroli írta:
2022.08.18. 22:45:30
A final meeting in the coming days with Frenkie De Jong & he must decide: Either reduce his salary or leave. @gerardromero
Ez tényleg a vicc kategoria. Muszaj ezeket a twitteres retteneteket minden topikba beszorni?
Engem pl. érdekelnek ezek a dolgok, de nincs twitterem.
Nem értem miért zavar ez bárkit, főleg hogy Romero azért nem egy jöttment akárki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.18. 22:51:09

soadroli írta:
2022.08.18. 22:45:30
A final meeting in the coming days with Frenkie De Jong & he must decide: Either reduce his salary or leave. @gerardromero
Ez tényleg a vicc kategoria. Muszaj ezeket a twitteres retteneteket minden topikba beszorni?

Nem, ha nem akar akkor nem kell majd valasztania. Ez ennyire rettenetesen egyszeru, teny. Talalkozo meg lehet hogy lesz, ahol kerlelik majd meg egy kicsit. Vagy ahol lesz egy kis poker meg a vegleges szamokon. De ultimatumot nem adnak neki? Mert nem adhatnak. A Dembele eset nem volt eleg hogy ne vegyuk komolyan az ilyesmit?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.18. 22:45:30

A final meeting in the coming days with Frenkie De Jong & he must decide: Either reduce his salary or leave. @gerardromero
Kép
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.17. 22:28:05

Atlantis írta:
2022.08.17. 12:36:06
Egyelőre három dolog hivatalos, és tudjuk biztosan, mert az érintettek lenyilatkozták:
- De Jong maradni szeretne, lenyilatkozta.
- Laporta, Alemany, és Xavi is lenyilatkozta, hogy számítanak rá(, de egyikük sem zárta ki az eladását soha)
- Fizetéscsökkentést szeretne a klub FDJ esetében is

Legjobb tudomásom szerint fogalmunk sincs, hogy valójában
- mióta tárgyalnak egyáltalán
- milyen ajánlatot kapott FDJ a klubbtól
- neki van-e hajlandósága
- és ha van akkor mekkora a differencia a két álláspont között

Az, hogy a csapat legjobban kereső játékosa lenne jelenleg is inkább csak becslés. A konkrétan hivatalosan vett havi vagy éves fizetése valószínűleg a legmagasabb, de az utóbbi 1 évben hatalmas nagy trükközések voltak játékosok keresetével (pl. a lentebb írt Piqué féle 50-60 milliós tartozásról szóló pletyka?), szóval ez is bonyolultabb ennél.
Igazából egy hatalmas média hadjárat zajlik és tartja ezt a topicot életben, valójában érdemben változás vagy új infó szerintem már vagy 2 hete minimum nem jött. :D

Láttunk már itt a klubbnál is olyan esetet, amikor hetek óta cikkeztek bértárgyalásokról az egyik játékossal aztán az ügynök lenyilatkozta, hogy még meg sem kereste a klub őket. :D
Szerintem eleve kizárja a szerződéscsökkentésről szóló érdemi tárgyalásokat, hogy de Jong sorsa függőben van. A részéről semmi értelme a maradás feltételeiről egyezkedni, amíg a klub egyáltalán el akarja adni, a Barcelona pedig a nyáron idővel egyre egyértelműbbé tette, hogy nem csak fizetéscsökkentésre tartana igényt, hanem teljesen lepasszolná a hollandot, a felszabaduló összegből pedig játékosokat venne. Most úgy tűnik, hogy ennek a taktikázásnak vége - a Bernardo Silva-szál elhalt, a többi esetleges befektetéshez meg nem kell a de Jong-féle nyolcvanmillió (hacsak tényleg nem horribilis összegbe kerülne Foyth, de az a sztori egy vicc :D). Úgyhogy valamikor az augusztusi transzferidőszak végén akár le is ülhetnek az ügynökök tárgyalni.

A játékoskeresetes trükközésről szóló megjegyzés pedig abszolút pontos, hiszen De Jong állítólagos harmincmilliós bére is egy kreatív könyvelési átütemezéssel keletkezett, nem pedig magától. Mások is hasonló cipőben járnak.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.08.17. 22:02:51

Manchester United have finally given up their pursuit of Frenkie de Jong. [Diario Sport]
Kép
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.17. 12:51:41

Andris írta:
2022.08.17. 12:26:33
Este mindenképp megnézem ezt a kimutatást, de hát akkor egyáltalán nem is az aktuális (tavalyi vagy idei) dologról beszéltél, csak akkor meg nem értem hogy miért. Továbbra is úgy gondolom, hogy már nagyon messze voltunk tavaly a top3 bértömegtől.
Nyilvános auditált éves jelentés (mérleg), nem "kimutatás"... :) Ha a hitelességre hajtasz...
Szerintem spanyoloknál is szept vége lehet a konszolidált mérleg leadási határidő, de az adatok már megvannak - La Liga felé 100%
Tehát, aki ezzel foglalkozik, az van miből dolgozzon!

Sztem sok tétellel nem számolsz, Griezmann pl nálunk van a könyvekben, ha fizetését állják is, vásárlási árának időarányos része csak lecsapódik... +Lenglet és társai...
Andris írta:
2022.08.17. 12:26:33

Egyetértek, vissza lehet térni kizárólag a Frenkiet érintő dologhoz:
Attól függ, pontosan mit értünk patthelyzet alatt. De valójában az van, hogy se a klub, se Frenkie nem módosíthat egyoldalúan, szóval ha Frenkie maradni akar, és kitölteni módosítás nélkül az élő szerződését, akkor ez így lesz. Szeretne maradni, szeretik a szurkolók, és szerintem Xavinál alapember lesz továbbra is.
Ha a klub az eladásomat erőlteti, vagy úgy érzem, hogy nyomást gyakorol rám, ellenem hangol, akkor én biztos meg se fontolnám azt, hogy a fizetésemből lejebb adok.
Ha szépen megkérnek, és egyébként meg közleményben védenek meg a sajtótól, akkor esetleg megfontolom.
Szerintem, mindegy hogy melyikünk mit gondol a nem ismert szálakról, az előbbi forgatókönyvek valamelyike van épp megvalósítás alatt.

Úgyhogy ennyi, Frenkie marad, fizetés marad, Laporta meg kereshet más megoldást a hülye kiköltekezéseinek a megmentésére. Én nem hibáztatom a hollandot, valószínűleg én is így csinálnám. A klubnak is szerintem ez lesz a jó, csak Laportának nem. Mert esetleg kútbaeshet a Koundé regisztráció. De ez nem Frenkie hibája, egyáltalán nem. Egy vezetőség nem igazolhat 50 millióért játékost, aztán mégegyet, aztán meg mégegyet, miközben 1,5milliárdos adósság van, nincs tér játékosokat regisztrálni, stb.
Nem értünk egyet, de ettől kerek a világ...
Se a klub, se Xavi, se a csapattársak szempontjából nem igazán jó ez a hozzáállás... És hosszútávon Frenkie szempontjából sem! Szerintem az ügynökei diktálják ezt, azonban Frenkie karrierje mehet rá...
De, ez az érintettek gondja lesz - én már nem ragoznám tovább...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.17. 12:42:08

Troym írta:
2022.08.17. 12:32:13
Andris írta:
2022.08.17. 12:26:33

Úgyhogy ennyi, Frenkie marad, fizetés marad, Laporta meg kereshet más megoldást a hülye kiköltekezéseinek a megmentésére.
Ezt viszont senki nem tudhatja... . 14 nap múlva kiderül, addig ezért, vagy azért a végkimenetelért lehet szorítani, de hogy mi itt 2000 km-re nem tudhatjuk, az fix.
Andris írta:
2022.08.17. 12:26:33
A klubnak is szerintem ez lesz a jó, csak Laportának nem.
Már ott tartunk, hogy Laporta rosszat akar annak a klubnak, aminek az elnöke?
Ömm, igazad van, csak kicsit szabadon fogalmaztam. Szerintem ez lesz, toronymagasan ez a legvalószínűbb forgatókönyv. Így értettem. Nem ennek szorítok, de annál sokkal jobb forgatókönyv, mint ha eladnánk.

Ami a másik dolgot illeti, nem. De ez igaz volt Bartomeura is, miért akart volna rosszat a klubnak, aminek az elnöke?
Ott tartunk, hogy az elnök esetleg olyan dolgokat is csinál a saját népszerűségének mentése érdekében, amik túl kockázatosak vagy nem racionálisak a klub szempontjából, reménykedve abban, hogy bejönnek (és akkor pesze jó a klubnak is).
Meg ott, hogy olyan eszköztárral is él esetleg, ami messze nem etikus és nem is méltó a klubhoz. Ez utóbbi külön dolog, erről írtam sokat.

Atlantisz, nagyon adom a hozzászólás mindegyik részét!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.17. 12:36:06

Egyelőre három dolog hivatalos, és tudjuk biztosan, mert az érintettek lenyilatkozták:
- De Jong maradni szeretne, lenyilatkozta.
- Laporta, Alemany, és Xavi is lenyilatkozta, hogy számítanak rá(, de egyikük sem zárta ki az eladását soha)
- Fizetéscsökkentést szeretne a klub FDJ esetében is

Legjobb tudomásom szerint fogalmunk sincs, hogy valójában
- mióta tárgyalnak egyáltalán
- milyen ajánlatot kapott FDJ a klubbtól
- neki van-e hajlandósága
- és ha van akkor mekkora a differencia a két álláspont között

Az, hogy a csapat legjobban kereső játékosa lenne jelenleg is inkább csak becslés. A konkrétan hivatalosan vett havi vagy éves fizetése valószínűleg a legmagasabb, de az utóbbi 1 évben hatalmas nagy trükközések voltak játékosok keresetével (pl. a lentebb írt Piqué féle 50-60 milliós tartozásról szóló pletyka?), szóval ez is bonyolultabb ennél.
Igazából egy hatalmas média hadjárat zajlik és tartja ezt a topicot életben, valójában érdemben változás vagy új infó szerintem már vagy 2 hete minimum nem jött. :D

Láttunk már itt a klubbnál is olyan esetet, amikor hetek óta cikkeztek bértárgyalásokról az egyik játékossal aztán az ügynök lenyilatkozta, hogy még meg sem kereste a klub őket. :D
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.17. 12:32:13

Andris írta:
2022.08.17. 12:26:33

Úgyhogy ennyi, Frenkie marad, fizetés marad, Laporta meg kereshet más megoldást a hülye kiköltekezéseinek a megmentésére.
Ezt viszont senki nem tudhatja... . 14 nap múlva kiderül, addig ezért, vagy azért a végkimenetelért lehet szorítani, de hogy mi itt 2000 km-re nem tudhatjuk, az fix.
Andris írta:
2022.08.17. 12:26:33
A klubnak is szerintem ez lesz a jó, csak Laportának nem.
Már ott tartunk, hogy Laporta rosszat akar annak a klubnak, aminek az elnöke?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.17. 12:26:33

Este mindenképp megnézem ezt a kimutatást, de hát akkor egyáltalán nem is az aktuális (tavalyi vagy idei) dologról beszéltél, csak akkor meg nem értem hogy miért. Továbbra is úgy gondolom, hogy már nagyon messze voltunk tavaly a top3 bértömegtől.

Én leírtam a véleményemet, szerintem semmilyen interneten található számadatnak nem szabad hitelt adni, nem különböző megfontolások kérdése, hanem egyszerűen annyiról van szó, hogy a fizetésadatok sose nyilvánosak. (mármint személyenkénti fizetések) És soha nem is látsz olyat, hogy a klub vagy az ügynök megerősíti ezt, legalábbi Barcánál ilyen nem igazán volt-van.

Egyetértek, vissza lehet térni kizárólag a Frenkiet érintő dologhoz:
Attól függ, pontosan mit értünk patthelyzet alatt. De valójában az van, hogy se a klub, se Frenkie nem módosíthat egyoldalúan, szóval ha Frenkie maradni akar, és kitölteni módosítás nélkül az élő szerződését, akkor ez így lesz. Szeretne maradni, szeretik a szurkolók, és szerintem Xavinál alapember lesz továbbra is.
Ha a klub az eladásomat erőlteti, vagy úgy érzem, hogy nyomást gyakorol rám, ellenem hangol, akkor én biztos meg se fontolnám azt, hogy a fizetésemből lejebb adok.
Ha szépen megkérnek, és egyébként meg közleményben védenek meg a sajtótól, akkor esetleg megfontolom.
Szerintem, mindegy hogy melyikünk mit gondol a nem ismert szálakról, az előbbi forgatókönyvek valamelyike van épp megvalósítás alatt.

Úgyhogy ennyi, Frenkie marad, fizetés marad, Laporta meg kereshet más megoldást a hülye kiköltekezéseinek a megmentésére. Én nem hibáztatom a hollandot, valószínűleg én is így csinálnám. A klubnak is szerintem ez lesz a jó, csak Laportának nem. Mert esetleg kútbaeshet a Koundé regisztráció. De ez nem Frenkie hibája, egyáltalán nem. Egy vezetőség nem igazolhat 50 millióért játékost, aztán mégegyet, aztán meg mégegyet, miközben 1,5milliárdos adósság van, nincs tér játékosokat regisztrálni, stb.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.17. 08:47:29

Andris írta:
2022.08.16. 23:53:31
Deluigi írta:
2022.08.16. 23:08:29
mar parszor be volt teve, Andris, de a te kedvedert berakom:

https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/

a fizukat termeszetesen osztani kell kettovel, mert ezek bruttok, de innen is latszik, kik, akik a 10m folott vannak

FDJ es meg rajon identol talan +50%?

Busi es Alba talan belemennek a csokkentesbe

Pique ingyen is jatszana, de vele uj szerzodest kotnek, de neki elenyeszo a fizuja a tobbiekehez kepest
Koszi, hogy csak az en kedvemert. De miert adnank barmi hitelt egy ilyen oldalnak?

Megneztem a methodogyt most konkretan ezen az oldalon. Meg a verified, magyarul a legbiztosabbnak vett adatoknal is ugy irjak, hogy verified by klub, agent OR !!! 2 different sources. Es ez mar nincs tovabb fejtegetve.

Azt kellene szerintem tudatositani, hogy a jatekos szerzodesek nem nyilvanosak, es igy eleg nehez barmit is komolyan venni az interneten.
Még ha nem is lehet teljessen hitelesnek venni ezeket a számokat, mert tényleg vannak eltérések a különböző oldalak között, a "sorrend" és a nagyságrendi eltérések túlnyomó részt hasonlítanak, szóval valamilyen hitelt lehet ezeknek adni. Ráadásul az egyöntetű vélemény, hogy az új igazolások a 10 milliós limit alatt vannak. Piqué, Alba, SR belement a fizetéscsökkentésbe és Busquets esetében is hasonló történik, bár ő lehet, hogy egy egy plusz 2 éves szerződéshosszabbítással köti össze.
Szóval a magasabb keresetű játékosok fizetéscsökkentése rendben van, de ez még mindig nem elég és további értékesítést nem lehet a regisztrációra fordítani.
Csak itt vannak problémák, hogy Umtiti pl. szabadügynökként elengednék, de nincs csapat aki megvenné, Depayból pénzt akarunk látni, Braithért pedig hiába van érdeklődő, ő csak azerződésbontással hajlandó menni, még a szabadságlevél sem érdekli. Dest egy nagy talány. vele nem tudni mi a helyzet. 5-10 millióért szerintem lehetne értékesíteni és valamennyi bértömeg onnan is felszabadulhatna. Én többek között ezért tartottam feleslegesnek Raphinhat és Dembelét egyszerre megtartani.

De hogy ne legyyen teljesen off, én FDJ szándékát nem teljesen értem, mindhárom fél azt nyilatkozza, hogy maradni akar/számítanak rá mégis egy patthelyzet alakult ki, amit gyakorlatilag egyedül a játékos tudna feloldani.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.17. 08:38:37

Andris írta:
2022.08.16. 23:53:31
De miert adnank barmi hitelt egy ilyen oldalnak?
ez az oldal errol szol, a fizukrol

de miert is hinnenk neki, inkabb higgyunk azoknak a lapoknak, amelyek befeketitik a Barcelona vezetoseget

nincs tobb kerdesem :)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.17. 08:23:25

Inditsatok IFRS könyvelési fórumot kideríteni FdJ bérét. :) Nem elég annyiban maradni, hogy ő a legtöbbet kereső a csapatban? Meg, hogy hivatalosan kb annyi hangzott el, hogy van esély a maradás és távozásra is?
Szerintem el kéne adni, de nem a fizetése miatt, hanem mert az árából hozott BS az edző elképzelése oda úgy tűnik. (Bár nekem is jobb ötlet lenne top szélső védők megszerzése) Gondolom Xavi amúgy bármelyikkel képes együtt dolgozni, de Silvát jobbnak gondolja ide. Frenkie azért tényleg nem tűnt nélkülözhetetlennek a teljesítménye alapján.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.17. 08:03:31

Andris írta:
2022.08.16. 21:45:37

2. Auditált mérleg adat? Ha így mondod, akkor megkérdezném hogy pontosan mire gondolsz itt, és ennek pontosan milyen formátumban része a bértömegünk, és hol érhető el nyilvánosan? Ez most igazán felkeltette az érdeklődésemet. Az se baj, ha ezt nem tudod prezentálni, elég az a forrásod, ahol ilyenre hivatkoznak közvetlenül.
Barca hivatalos weboldalán, Annual reports (egyelőre 20-21 van fent), abban is a 215-216 oldalak, illetve a comments részben részleteznek sokmindent...
Jó olvasgatást! ;)
Hamarosan jönnie kell a 21-22 mérlegnek is...

Illetve, a La Liga FFP számok is többször publikálva lettek, azok biztosan naprakészek!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.16. 23:53:31

Deluigi írta:
2022.08.16. 23:08:29
mar parszor be volt teve, Andris, de a te kedvedert berakom:

https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/

a fizukat termeszetesen osztani kell kettovel, mert ezek bruttok, de innen is latszik, kik, akik a 10m folott vannak

FDJ es meg rajon identol talan +50%?

Busi es Alba talan belemennek a csokkentesbe

Pique ingyen is jatszana, de vele uj szerzodest kotnek, de neki elenyeszo a fizuja a tobbiekehez kepest
Koszi, hogy csak az en kedvemert. De miert adnank barmi hitelt egy ilyen oldalnak?

Megneztem a methodogyt most konkretan ezen az oldalon. Meg a verified, magyarul a legbiztosabbnak vett adatoknal is ugy irjak, hogy verified by klub, agent OR !!! 2 different sources. Es ez mar nincs tovabb fejtegetve.

Azt kellene szerintem tudatositani, hogy a jatekos szerzodesek nem nyilvanosak, es igy eleg nehez barmit is komolyan venni az interneten.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.16. 23:08:29

mar parszor be volt teve, Andris, de a te kedvedert berakom:

https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/

a fizukat termeszetesen osztani kell kettovel, mert ezek bruttok, de innen is latszik, kik, akik a 10m folott vannak

FDJ es meg rajon identol talan +50%?

Busi es Alba talan belemennek a csokkentesbe

Pique ingyen is jatszana, de vele uj szerzodest kotnek, de neki elenyeszo a fizuja a tobbiekehez kepest
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.16. 22:53:48

Andris írta:
2022.08.16. 21:45:37

1. A játékosfizetések nagy része (ahogy lentebb majd látod) és a nagyobb szponzorációs ügylet (Spotify) is lezárult bőven azelőtt, hogy elkezdték kiárusítani a klub jövőbeli gazdasági érdekeltségeit.

2. Auditált mérleg adat? Ha így mondod, akkor megkérdezném hogy pontosan mire gondolsz itt, és ennek pontosan milyen formátumban része a bértömegünk, és hol érhető el nyilvánosan? Ez most igazán felkeltette az érdeklődésemet. Az se baj, ha ezt nem tudod prezentálni, elég az a forrásod, ahol ilyenre hivatkoznak közvetlenül.
Ettől függetlenül, két évvel ezelőtt lehet hogy top3 voltunk, most egészen biztosan nem. Gondolkodás nélkül tudok mondani 3 csapatot, de lehet ötöt is, ahol biztosan nagyobb már a bértömeg. De ha igaz, hogy Frenkie a leggázosabb nálunk, és az is igaz, hogy a 10 milliós tartományban volt-van, akkor végképp nem lehetunk top3. De talán top8 se, mióta elment Messi, Suarez, Griezmann, Neto stb (+ csökkent Dembelé, Umtiti) és a csk-k meg mind megtizedelték a fizujukat.
Piqué a lehető legrosszabb példa, konkrétan szinte minden valaha volt játékosunkkal szemben ő egy szájkaratés, twitterharcos. Minden más ügyben is állandóan, még meggondolatlanul is kinyilatkoztat, ha kell, ha nem. Ha érintett, ha nem. Az, hogy ő egyszer kiposztolta a paycheck-jét twitterre, nem jelenti, hogy mások is szólnak, ha a sajtóban keringő dolgok helytelenek. Nagyon nem jelenti. De tényleg, borzalmasan rossz példa.
Tényleg, szépen kérlek, homályosíts már fel engem is meg a fórumot is, lássuk azokat a nyilvánosan elérhető adatokat, mindet, amiből aztán lehet következtetni minden másra.
Azt az egyet persze leírtam én is, hogy szivároghatnak ki adatok bárhonnan, és akár helyesek is lehetnek. Viszont azt is leírtam, hogy szerintem a klub tisztességtelen módon gyakorol nyomást a játékosokra a sajtón keresztül, és ha ez így van, akkor ehhez képest már szinte csak apróság, hogy helytelenek esetleg a megjelenő számok, és pont olyan irányba helytelenek, hogy a klub álláspontját támasszák alá.

Egyébként nem, nem csoda ha a klub próbálkozik, de szerintem azt síri csendben kell tenni, maximális tisztelettel a játékos iránt, mert annak élő szerződése van, és ha ő nem akarja, akkor a klub semmit nem tud tenni. És ha a sajtóban felröppennek negatív hírek, akkor azonnal védelmükbe is kéne venni a játékost. Leírom mégegyszer, mert nagyon fontos, tulajdonképp ez a lényeg: a klub csak és kizárólag az adott játékos jószándékára, klub iránti elköteleződésére apellálhat, és semmi másra. Úgyhogy itt eleve nem egy jó irány az, ha ki akarják árusítani őt is. Az meg végképp nem, hogy ha a sajtó (bárki unszolására, vagy magától) ellene próbálja hangolni a közvéleményt, ilyenkor keményen meg kéne védeni a játékost. A klub önös érdekéből is!!

3. Alonso egy lassan nyugdíjas korú másodhegedűs a Chelseaben, nem? Én vésztartaléknak érzem. Sose igazoltam volna le a klub helyében, ha van más opcióm. Szerintem azért jött ilyen későn, mert húzták amíg lehetett. Egyelőre nem is értem, hogy minek jön ide, pláne hogy pénzért, miközben ott van Baldé és Alba. De majd ezt a saját topikjában folytathatjuk.

4. Félreértesz, én nem próbálom áldozatként láttatni az emberünket. Csak felhívtam rá a figyelmed, hogy az ő hozzáállását (bármi is legyen az, mert ezredszer is leírom: nincs hiteles információnk) abszolút helytelen hasonlítani a csk-k helyzetéhez, a fizetések és a csökkentési hajlandóság terén.

Légyszi mutasd már meg azt a folyamatos kommunikációt. Én egyetlen klubhoz köthető kommünikét nem láttam, ami arról szólna, hogy tárgyalnak, de a holland és csapata nem mutat nyitottságot semmire sem. Komolyan mondom! Légyszi mutasd meg ezt a nyilatkozatot vagy közleményt is! Sőt, ha folyamatos, biztos többet is tudsz mutatni. Én napi szinten követem a katalán és spanyol sportsajtót és persze a klub hivatalos csatornáit is, idestova 20 éve. Erről a folyamatos kommunikációról valahogy mégis lemaradtam. Természetesen nincs kizárva, hogy valóban így volt, ezért kérem a segítségedet.

Két záró dolog:
Egyrészt szerintem te kifejezetten hagyod magad befolyásolni a média által, és látványosan nem mérlegeled azt, hogy minek mennyi alapja lehet, vagy hogy van-e egy helyzetnek másik megközelítése, másik szemszöge is, amelyik esetleg nem jut ilyen kinyilatkoztatáshoz.
Másrészt természetesen én is remélem, hogy megegyezésre jutnak. Viszont végtelenül károsnak tartom szó szerint mindenki számára, hogy a sajtó ezzel foglalkozik, hogy egyáltalán foglalkozhat heteken keresztül. A klub presztizsének újabb bulváros mélyütés egy N.-ik fizu balhé, Xavinak és a csapatnak egy újabb labilis helyzetű kulcsjátékos, Frenkienek és a szurkolóknak meg potenciális gyűlöletcunami két oldala. A klubnak ezt rég rövidre kellett volna zárnia egy közleménnyel. Régesrég, kivéve ha ez a tárgyalási stratégia része. Az viszont nálam megugorja az ingerküszöböt, és undorítónak tartanám.
Hááát, ennyi mindent nem lesz egyszerű... :)
Le is rövidíteném...
1. Tekintve, hogy folyamatban vannak eladások, vásárlások, szerződés-módosítások - azt azért nem jelenteném ki, hogy lezárultak a fizetések csökkentésére vonatkozó teendők!
Pl Sleeve szponzoráció még folyamatban - de itt is az akarnám hangsúlyozni, hogy egy klub vezetése folyamatos tevékenységek halmaza, nem elég az "eladtunk vagyontárgyakat, hátra lehet dőlni", mint az EREDETI hozzászólás sugallta
2. Bérjellegű kiadások, mint mérleg elem, és egy mérleg nyilvános (este 10-kor hadd ne mondjam meg, melyik soron vagy kieg mellekletben)
Angolszász könyvelésbe is belekóstoltam, nem gondolom, hogy a spanyoloknál más lenne a helyzet!
(Pique azért nagy "csaló", mert lehet, tavaly 2m-t kapott, de vagy 50-60m lenne az eltolt fizetésekkel a jövőbeni bére)
Bértömegben benne vannak a ki nem fizetett részletek (sokan sorolják, hány korábbi igazolás nincs még rendezve), amortizáció része az igazolási díjnak, megint hadd ne soroljam tovább - FFP kapcsán is írták mennyi, utána lehet olvasni
3. Sportszakmailag Xavi(ék)nál lehet reklamálni :), én csak FdJ bére vs a leigazolás pénzügyi részére utaltam
4. Ha nem olvastál a hírekben ilyet, ok!
De, történt bármi az elmúlt x hónapban ezen a fronton???
Ha annyira együttműködő lenne FdJ a csökkentéssel kapcsolatosan, ilyen hírt miért nem látsz???
Gavi esetében mindkét fél részéről volt pozitív jelzés a megegyezésre vonatkozóan.

Záró dologra:
Sokat hírt olvasok, összevetem őket, a tényekkel is...

Ahol fűrészelnek, ott hullik a fűrészpor :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.16. 21:45:37

FCBsteve írta:
2022.08.16. 18:54:01
1. Igazából arra gondoltam, hogy van egy hosszú lista, amiket rendbe kell tenni. Eladták a vagyontárgyakat - ez pipa, lehet foglalkozni a fizetésekkel. Meg a szponzorokkal, stb-stb.
2. Magasak a bérek vagy sem?
Világszinten legalább a top3-ban vagyunk (ez auditált mérleg adat - nyilvános) - tehát extra magasak...
Ahogy egyéb adatok nyilvántartása is zajlik az egyes játékosokról, mindent lehet tudni róluk, így a fizetés is nagy vonalakban helyes. Ha valami nagyon eltérne, lenne ellennyilatkozat, L. Pique! Fogadjuk el, hogy FdJ szezonbeli és jövőbeni fizetése jócskán kilóg az aktuális keretekből, és még a Covid előtt (részben alatt) köttetett!
Csoda-e, ha próbálnak ezen dolgozni, ezt módosítani!

Megjegyzem, a fizetési adatokat részletekbe menően le kell adni a Ligának, stb - szóval sok helyről szivároghatnak ki nagyságrendi információk!!!

3. Alonso rég itt lenne, ha lehetne regisztrálni! És a folytatásba bele sem tudnak kezdeni...
4. Ez pech!
Ahogy a zenészek, vendéglátósok, stb tömegeinek, akiknek szintén betett a Covid és utóhatásai

Hónapok óta nem történt megállapodás, folyamatosan az a kommunikáció, hogy ügynökei és környezete elutasítják a csökkentést! Ha nem így lenne, FdJ-ék is "szivárogtatnának", hidd el! Ezt sokszor lehetett olvasni, és a történések sem mondanak ennek, egyelőre, ellent!

Focisták = alvállalkozók?!
Még inkább úgy vélem, hogy a vis major Covid hatására egyezségre kellene jutni, nem szó szerint ragaszkodni a szerződéshez...
1. A játékosfizetések nagy része (ahogy lentebb majd látod) és a nagyobb szponzorációs ügylet (Spotify) is lezárult bőven azelőtt, hogy elkezdték kiárusítani a klub jövőbeli gazdasági érdekeltségeit.

2. Auditált mérleg adat? Ha így mondod, akkor megkérdezném hogy pontosan mire gondolsz itt, és ennek pontosan milyen formátumban része a bértömegünk, és hol érhető el nyilvánosan? Ez most igazán felkeltette az érdeklődésemet. Az se baj, ha ezt nem tudod prezentálni, elég az a forrásod, ahol ilyenre hivatkoznak közvetlenül.
Ettől függetlenül, két évvel ezelőtt lehet hogy top3 voltunk, most egészen biztosan nem. Gondolkodás nélkül tudok mondani 3 csapatot, de lehet ötöt is, ahol biztosan nagyobb már a bértömeg. De ha igaz, hogy Frenkie a leggázosabb nálunk, és az is igaz, hogy a 10 milliós tartományban volt-van, akkor végképp nem lehetunk top3. De talán top8 se, mióta elment Messi, Suarez, Griezmann, Neto stb (+ csökkent Dembelé, Umtiti) és a csk-k meg mind megtizedelték a fizujukat.
Piqué a lehető legrosszabb példa, konkrétan szinte minden valaha volt játékosunkkal szemben ő egy szájkaratés, twitterharcos. Minden más ügyben is állandóan, még meggondolatlanul is kinyilatkoztat, ha kell, ha nem. Ha érintett, ha nem. Az, hogy ő egyszer kiposztolta a paycheck-jét twitterre, nem jelenti, hogy mások is szólnak, ha a sajtóban keringő dolgok helytelenek. Nagyon nem jelenti. De tényleg, borzalmasan rossz példa.
Tényleg, szépen kérlek, homályosíts már fel engem is meg a fórumot is, lássuk azokat a nyilvánosan elérhető adatokat, mindet, amiből aztán lehet következtetni minden másra.
Azt az egyet persze leírtam én is, hogy szivároghatnak ki adatok bárhonnan, és akár helyesek is lehetnek. Viszont azt is leírtam, hogy szerintem a klub tisztességtelen módon gyakorol nyomást a játékosokra a sajtón keresztül, és ha ez így van, akkor ehhez képest már szinte csak apróság, hogy helytelenek esetleg a megjelenő számok, és pont olyan irányba helytelenek, hogy a klub álláspontját támasszák alá.

Egyébként nem, nem csoda ha a klub próbálkozik, de szerintem azt síri csendben kell tenni, maximális tisztelettel a játékos iránt, mert annak élő szerződése van, és ha ő nem akarja, akkor a klub semmit nem tud tenni. És ha a sajtóban felröppennek negatív hírek, akkor azonnal védelmükbe is kéne venni a játékost. Leírom mégegyszer, mert nagyon fontos, tulajdonképp ez a lényeg: a klub csak és kizárólag az adott játékos jószándékára, klub iránti elköteleződésére apellálhat, és semmi másra. Úgyhogy itt eleve nem egy jó irány az, ha ki akarják árusítani őt is. Az meg végképp nem, hogy ha a sajtó (bárki unszolására, vagy magától) ellene próbálja hangolni a közvéleményt, ilyenkor keményen meg kéne védeni a játékost. A klub önös érdekéből is!!

3. Alonso egy lassan nyugdíjas korú másodhegedűs a Chelseaben, nem? Én vésztartaléknak érzem. Sose igazoltam volna le a klub helyében, ha van más opcióm. Szerintem azért jött ilyen későn, mert húzták amíg lehetett. Egyelőre nem is értem, hogy minek jön ide, pláne hogy pénzért, miközben ott van Baldé és Alba. De majd ezt a saját topikjában folytathatjuk.

4. Félreértesz, én nem próbálom áldozatként láttatni az emberünket. Csak felhívtam rá a figyelmed, hogy az ő hozzáállását (bármi is legyen az, mert ezredszer is leírom: nincs hiteles információnk) abszolút helytelen hasonlítani a csk-k helyzetéhez, a fizetések és a csökkentési hajlandóság terén.

Légyszi mutasd már meg azt a folyamatos kommunikációt. Én egyetlen klubhoz köthető kommünikét nem láttam, ami arról szólna, hogy tárgyalnak, de a holland és csapata nem mutat nyitottságot semmire sem. Komolyan mondom! Légyszi mutasd meg ezt a nyilatkozatot vagy közleményt is! Sőt, ha folyamatos, biztos többet is tudsz mutatni. Én napi szinten követem a katalán és spanyol sportsajtót és persze a klub hivatalos csatornáit is, idestova 20 éve. Erről a folyamatos kommunikációról valahogy mégis lemaradtam. Természetesen nincs kizárva, hogy valóban így volt, ezért kérem a segítségedet.

Két záró dolog:
Egyrészt szerintem te kifejezetten hagyod magad befolyásolni a média által, és látványosan nem mérlegeled azt, hogy minek mennyi alapja lehet, vagy hogy van-e egy helyzetnek másik megközelítése, másik szemszöge is, amelyik esetleg nem jut ilyen kinyilatkoztatáshoz.
Másrészt természetesen én is remélem, hogy megegyezésre jutnak. Viszont végtelenül károsnak tartom szó szerint mindenki számára, hogy a sajtó ezzel foglalkozik, hogy egyáltalán foglalkozhat heteken keresztül. A klub presztizsének újabb bulváros mélyütés egy N.-ik fizu balhé, Xavinak és a csapatnak egy újabb labilis helyzetű kulcsjátékos, Frenkienek és a szurkolóknak meg potenciális gyűlöletcunami két oldala. A klubnak ezt rég rövidre kellett volna zárnia egy közleménnyel. Régesrég, kivéve ha ez a tárgyalási stratégia része. Az viszont nálam megugorja az ingerküszöböt, és undorítónak tartanám.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.08.16. 18:54:01

Andris írta:
2022.08.16. 17:04:12
FCBsteve írta:
2022.08.16. 16:47:55


A klub gazdasági rendbetétele azért nem egy-két pont kipipálása, nem egy-két vagyontárgy eladásából áll - folyamatos munka... Az ismert, hogy nagyon magas a bértömeg (világszinten), FFP-t nem is nézve, szóval a kiugróan magas bértömegű játékosokkal foglalkozni kell, az újakat pedig az új rendszer szerint felvenni! Utóbbi eddig sikeres(nek tűnik), előbbiben FdJ nem csak kiemelkedik, hanem maga a Mount Everest! :)
Miatta (is) nincs Kounde regisztrálva, két szélső védő igazolva (de Alonso tuti), stb.
Az, hogy a csk-k egyeztetnek, FdJ még egy trónról néz(i) le (őket) - hááát...
1. Ha az egy-két vagyontárgy eurómilliárdokat ér, mint esetünkben, akkor azért erre nem lehet csak úgy legyinteni. Főleg úgy nem, hogy utána egyből eltapsoljuk a felét.
2. Kounde nem miatta nincs regisztrálva, hanem azért, mert a klub igazolt X játékost anélkül, hogy akár csak egyetlen egynek is meglett volna a lehetősége az azonnali regisztrálásra. Most meg megy a kapkodás és mások hibáztatása, de persze ez se direkt módon, hanem csak név és arc nélkül, a sajtón keresztül.
3. Szélső védő leginkább azért nincs igazolva szvsz, mert nincs jó ember a piacon. Sajnos ez így van, egy maroknyi igazán jó szélső van egész európában, ez szinte minden évben előkerülő probléma, nagyon hosszú ideje.
4. Szeretnélek emlékeztetni, hogy a CS-k nagyon hosszú éveken keresztül kerestek óriási vagyonokat, olyanokat amiknek a hollandé akkor se ér a nyomába, ha minden egyes szó igaz abból, amit a sajtóban olvasni lehet. Nem beszélve a kupaprémiumaikról, amik szintén baromi nagy összegek szoktak lenni, a régebbi szerződésekben legalábbis.

Egyébként meg honnan tudod, hogy a trónról nézi őket? De tényleg? Mégis ki volt az, aki bármikor kiállt a nyilvánosság elé a holland vagy a klub részéről, és elmondta egyenesen (vagy görbén), hogy Frenkienek ennyi meg ennyi a fizetése, és ennyit meg ennyit nő is még, mi meg szeretnénk eladni, vagy csökkenteni, mégpedig ennyire és ennyire. És ő meg sz.rik az egészre, és nem hajlandó. És ezt és ezt mondja indoklásként, vagy épp nem mond semmit.
Mert én senkitől egyetlen hiteles szót nem hallottam eddig semelyikről a fentiek közül, csak Laportától meg Xavitól ismétlődni, mintha magnóról jönne, hogy Frenkie meghatározó kerettag, de még bármi megtörténthet.
1. Igazából arra gondoltam, hogy van egy hosszú lista, amiket rendbe kell tenni. Eladták a vagyontárgyakat - ez pipa, lehet foglalkozni a fizetésekkel. Meg a szponzorokkal, stb-stb.
2. Magasak a bérek vagy sem?
Világszinten legalább a top3-ban vagyunk (ez auditált mérleg adat - nyilvános) - tehát extra magasak...
Ahogy egyéb adatok nyilvántartása is zajlik az egyes játékosokról, mindent lehet tudni róluk, így a fizetés is nagy vonalakban helyes. Ha valami nagyon eltérne, lenne ellennyilatkozat, L. Pique! Fogadjuk el, hogy FdJ szezonbeli és jövőbeni fizetése jócskán kilóg az aktuális keretekből, és még a Covid előtt (részben alatt) köttetett!
Csoda-e, ha próbálnak ezen dolgozni, ezt módosítani!

Megjegyzem, a fizetési adatokat részletekbe menően le kell adni a Ligának, stb - szóval sok helyről szivároghatnak ki nagyságrendi információk!!!

3. Alonso rég itt lenne, ha lehetne regisztrálni! És a folytatásba bele sem tudnak kezdeni...
4. Ez pech!
Ahogy a zenészek, vendéglátósok, stb tömegeinek, akiknek szintén betett a Covid és utóhatásai

Hónapok óta nem történt megállapodás, folyamatosan az a kommunikáció, hogy ügynökei és környezete elutasítják a csökkentést! Ha nem így lenne, FdJ-ék is "szivárogtatnának", hidd el! Ezt sokszor lehetett olvasni, és a történések sem mondanak ennek, egyelőre, ellent!

Focisták = alvállalkozók?!
Még inkább úgy vélem, hogy a vis major Covid hatására egyezségre kellene jutni, nem szó szerint ragaszkodni a szerződéshez...
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.08.16. 17:10:38

Én már csak a témához kapcsolódó stádiumokat írnám ide, mondjuk áprilistól:

- Frenkie de Jong alapember, nem eladó
- Frenkie de Jong - Xavival konzultálva - helyettesíthetetlen
- Frenkie de Jong lejjebb adhatna a béréből
- BREAKING! Megbízható sajtóinformációk szerint hamarosan FdJ bére horribilisra hízik
- Megbízható forrásaink szerint pontosan ennyivel lesz magasabb FdJ bére + számlakivonat. Vajon kikapcsolják a villanyt a Nou Campban?
- Frenkie de Jong magas bére problémákat okoz majd a játékosok beregisztrálása szempontjából, csökkentenie kell
- Frenkie de Jongra ugyan meghallgatunk ajánlatokat, de nem eladó
- bocs, mégis eladó
- menj már!
- Frenkie de Jongnak okvetlenül csökkentenie kell a bérét, mert be kell regisztrálni a játékosokat
- Frenkie de Jongnak leginkább távoznia kell azonnal, mert be kell regisztrálni a játékosokat
- beregisztráltuk a játékosokat, de Frenkie de Jongnak azonnal bért kell csökkentenie
- vagy távoznia, mert bajban a csapat anyagilag
- igazából kellene nagyon a pénz az új igazolásokra, Frenkie de Jong menjen el
- lehetőleg most
- ...és a következő középpályást, valamint két szélsőhátvédet hoznánk a pénzből
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.16. 17:04:12

FCBsteve írta:
2022.08.16. 16:47:55


A klub gazdasági rendbetétele azért nem egy-két pont kipipálása, nem egy-két vagyontárgy eladásából áll - folyamatos munka... Az ismert, hogy nagyon magas a bértömeg (világszinten), FFP-t nem is nézve, szóval a kiugróan magas bértömegű játékosokkal foglalkozni kell, az újakat pedig az új rendszer szerint felvenni! Utóbbi eddig sikeres(nek tűnik), előbbiben FdJ nem csak kiemelkedik, hanem maga a Mount Everest! :)
Miatta (is) nincs Kounde regisztrálva, két szélső védő igazolva (de Alonso tuti), stb.
Az, hogy a csk-k egyeztetnek, FdJ még egy trónról néz(i) le (őket) - hááát...
1. Ha az egy-két vagyontárgy eurómilliárdokat ér, mint esetünkben, akkor azért erre nem lehet csak úgy legyinteni. Főleg úgy nem, hogy utána egyből eltapsoljuk a felét.
2. Kounde nem miatta nincs regisztrálva, hanem azért, mert a klub igazolt X játékost anélkül, hogy akár csak egyetlen egynek is meglett volna a lehetősége az azonnali regisztrálásra. Most meg megy a kapkodás és mások hibáztatása, de persze ez se direkt módon, hanem csak név és arc nélkül, a sajtón keresztül.
3. Szélső védő leginkább azért nincs igazolva szvsz, mert nincs jó ember a piacon. Sajnos ez így van, egy maroknyi igazán jó szélső van egész európában, ez szinte minden évben előkerülő probléma, nagyon hosszú ideje.
4. Szeretnélek emlékeztetni, hogy a CS-k nagyon hosszú éveken keresztül kerestek óriási vagyonokat, olyanokat amiknek a hollandé akkor se ér a nyomába, ha minden egyes szó igaz abból, amit a sajtóban olvasni lehet. Nem beszélve a kupaprémiumaikról, amik szintén baromi nagy összegek szoktak lenni, a régebbi szerződésekben legalábbis.

Egyébként meg honnan tudod, hogy a trónról nézi őket? De tényleg? Mégis ki volt az, aki bármikor kiállt a nyilvánosság elé a holland vagy a klub részéről, és elmondta egyenesen (vagy görbén), hogy Frenkienek ennyi meg ennyi a fizetése, és ennyit meg ennyit nő is még, mi meg szeretnénk eladni, vagy csökkenteni, mégpedig ennyire és ennyire. És ő meg sz.rik az egészre, és nem hajlandó. És ezt és ezt mondja indoklásként, vagy épp nem mond semmit.
Mert én senkitől egyetlen hiteles szót nem hallottam eddig semelyikről a fentiek közül, csak Laportától meg Xavitól ismétlődni, mintha magnóról jönne, hogy Frenkie meghatározó kerettag, de még bármi megtörténthet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.16. 16:54:42

bence0330 írta:
2022.08.16. 12:49:34
Off: a szajkózás nem azt jelenti, hogy valamit újra és újra elmondunk, hanem a szajkó, mint kb minden varjúféle, akár az emberi beszédre is képes utánzók, és arra utal, hogy visszamondod ugyanazt, amit hallasz valahol (nem állítom, hogy ezt teszed).

On(félig): Azért ez a belső információkiadás elég erős. Nem mondom, hogy lehetetlen, de ez nálam már összeesküvéselmélet, főleg úgy, hogy az elődjük pont (részben) ilyen miatt kerülhet slamasztikába. Laporta nem hülye, már csak maga politikai indíttatása miatt sem ismételné meg az előzőek hibáját. Ma már tényleg olyan, általunk nem ismert hálózataik vannak az újságíróknak, hogy minden egyes klub minden egyes történését meg tudják neszelni, nem csak nálunk. Elég csak a hozzánk kötődő Lewa vagy Auba esetre gondolni, más klubok, de már mindenki mindent tudott (vagy épp tudni vélt) a történésekről, és tuti, hogy nem szivárogtat mindenki minden klubnál. Egyszerűen csak 2022-t írunk, ez van. Nézd meg, hogy kb mindenki keresetét ismerjük, ha nem is centre pontosan, de egy erős tipp szintjén, pedig elvileg senkiét nem tudhatnánk.

DJ keresete egyszerűen horribilissé válik, lépni kell elég keményen vagy erre, vagy arra, most hogy ez a kőkemény hozzáállás mennyire embertelen, el lehet dönteni, megértem, ha annak veszed, de szerintem sokkal többet ebbe nem kell belelátni. Az meg szerintem nem kérdés, hogy egy harmadannyiért játszó BS sokkal jobban illene mind Xavi játékába, mind a pénzügyi képletbe.

Nem mondom, hogy nem nézném ezerszer inkább Busquets helyett, de az szerintem nem téma Xavinál. Eleve sokat sejtet DJ 6-osként való (nem)játszatásáról, hogy Nevest tervezzük Busi utódjának. Innentől kezdve meg már logikus, hogy mindkét fél számára a távozás lenne a jó, értem, hogy jó dolog Barcelonában lakni, de azért na.
Minden nap tanulunk valamit! :D

A belső információ lehet akármilyen. Szerintem félreérted.. amire én gondolok, az úgy nézhet ki, hogy adott szerkesztőségek/szerkesztők kapnak 1-1 fülest 1-1 kiszemelt játékosról, egy-egy fizetésinfot, a klub különböző szándékairól 1-1 fülest... bizonyos dolgokat előbb tudnak meg pár órával, egy nappal, mint hogy az hivatalosan kiderülne (és mindenki más is megírná), stb. Nem szenzitív infókat, nem belső szennyest, nem bulvár jellegű dolgokat, semmi ezekhez hasonlók.. egyszerűen csak egy kis piaci előnyt biztosít valaki a klubvezetésből, cserébe néha megírnak egy-egy megadott tartalmú vagy hangvételű cikket. Az újságírás a hitelességről, és a gyorsaságról szól manapság, és ha ebben a kettőben csak egészen kis előnyre tud valaki szert tenni, akkor dominálhatja a piacot. Gondold végig, hogy mi alapján olvasol el bármit. Nálam biztos az a nyerő hosszú távon, aki a leginkább pontos és naprakész.

Ami a keresetekkel kapcsolatos, én továbbra is állítom, hgy hiába van tele az internet különböző bértáblákkal, mert ezek nem nyilvános információk, sőt egyenesen titkos szerintem a játékosszerződések tartalma. Innentől kezdve pedig igen, kikerülhet nagyságrendileg helyes információ, csak aztán hova kerül ki? Hát az internetre, az internet pedig újságokból, facebookból, blogokból, fórumokból, twitterből és rengeteg szenzációhajhász/egyáltalán nem alapos felhasználóból áll. Ha most rákeresel, akkor megtalálsz húsz féle fizetésinfót egyből. Meg ha megnézed azokat, amik három héttel ezelőtt írtak valamit, most már tök más számot írnak. Egy alap információ szó szerint percek alatt szétterül a neten, és akkor jönnek akik fel és le kerekítenek, akik azt hiszik hogy bruttó vagy nettó, majd aztán átszámolják szintén btto-ntto, ntto-btto, találomra. A fele nem nézi meg, vagy nincs is info, hogy melyikről van épp szó. A másik fele aki átveszi, azt nem nézi meg, hogy éppen EUR vagy GBP, vagy épp USD a fizetésadat, szintén rohadtul nem mindegy.
Egyik beleveszi a függő részeket (vélt vagy valós), másik nem. A harmadik csak azt, amit jó esélyel úgyis kifizet a függőből a klub (pl meccsszám), de azt nem ami mondjuk 20 gólpassz/szezonért vagy BL elődöntőért jár. És még sorolhatnám.

Nyilván az alap információ, miszerint Frenkie fizetése magas, nem lehet teljesen alaptalan. Ahogy az sem, hogy ez esetleg idén még tovább nőne (ha nem is duplázódik, mert miért hinnénk el pont ezt? és ha el is hisszük, lehet hogy 1,743 a szorzó, csak valaki úgy érezte hogy ez már közel dupla, és felkerekített, mielőtt cikket vagy twitter bejegyzést írt)
Szóval magas. És még magasabb lesz.. oké. És? Mégegyszer leírnám: Most csengettünk ki 200 milliót játékosokra, és legalább évi 50 millió lehet a fizetésük. Közben a klub pont engem pécézett ki az összes közül, hogy eladjon, miközben az edző és a szurkolók is imádnak. Én még akkor se biztos, hogy egyáltalán elgondolkodnék, hogy nem kérem a +5 milliómat, ha az nem állja meg a helyét, hogy a klub fű alatt a médián keresztül gyakorol rám nyomást.

Csak ismételni tudom magam, de még sok-sok minden nem is történt meg akkor, amikor ezt utoljára leírtam nyár elején: mind anyagilag, mind sportszakmailag értelmezhetetlennek gondolom Frenkie eladását, vagyis ezt a szándékot.

Kicsit más: Sokszor olvasom, sőt leht néha még in is ebbe a hibába estem, de az ilyen klub-játékos-fizetés-szerződés témaköröknél szerintem alapvetően hibás az, ha a munkavállaló-munkáltató viszonyt vesszük példának, hasonlatnak... A profi focisták, főleg a krémje, borzasztó messze vannak attól, hogy egyszerű alkalmazottként gondoljunk rájuk. Hiába nagyobb entitás a klub annyival, amennyivel egy vállalat és egyetlen alkalmazott közt érzékelhető a méretkülönbség. Sokkal inkább a partnervállalatokat kéne itt valószínűleg hozni, vagy minimum egy alvállalkozói viszonyt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése