Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.23. 19:28:45

Nem ismerem bunga fórumtárs informátorát, de a komment elolvasása közben azonnal beugrott Erik ten Hag szerepvállalása MU-nál...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.23. 13:21:06

bunga írta:
2022.04.23. 13:08:35
Úgy látszik a csapatnak rövid határidőre komoly pénz kell. Játékoseladásként Frenkie jöhet leginkább szóba. De ha távozik, akkor elnöktől szurkolóig szégyen is dukál a szükség mellé.
Szerintem dunsztunk nincs, mennyi pénz kell majd egyébként. Voltak már olyan hírek is, hogy a szezonzárás után sokkal jobb helyzetben leszünk, meg ennek az ellenkezője is megjelent már. Szerintem ez majd csak július elején derül ki, vagy még később.
De persze, ha valakiből tényleg komoly pénz kéne, és nagyon muszáj lenne vezéráldozatot hozni, akkor az DJ lenne, meg ugye Pedri és Gavi, akik 70-80 körül simán elkelnének, de ők szerintem teljesen érinthetetlenek. Ha végszükség lenne, szerintem is Frenkie menne, és számára lennének is stílusához jobban illő csapatok, annak ellenére, hogy itt is nagyon-nagyon jó. De ennek 10%-ot sem adok, nagyon kell ő ide, és még így is kevesen vagyunk, ha menne, Kessié mellett is kellene még egy új igazolás.
Xavi is lenyilatkozta most, hogy ha rajta múlik, akkor egy egész éra vezére lesz, és évekig marad, a világ egyik legjobb középpályása lehet.

De hát jön itt pénz azért majd több emberből is, pl. Cou.
Akit el tudunk adni korrekt áron, és nem is kell nekünk, az Nico, 20-30 milliót el tudok érte képzelni. Puigért szerintem már semmit nem kapunk, Lenglet meg lassan teljesen elijeszti az udvarlóit, de azért még bízom Mourinho hülyeségében.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.04.23. 13:08:35

Úgy látszik a csapatnak rövid határidőre komoly pénz kell. Játékoseladásként Frenkie jöhet leginkább szóba. De ha távozik, akkor elnöktől szurkolóig szégyen is dukál a szükség mellé.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.29. 20:27:47

messideco írta:
2022.03.29. 20:12:11
Úgy néz ki, hogy mindkét (barátságos...) válogatott meccsen szerepelni fog. Nem ártott volna kis pihenő számára :(
Hát nem. Nem is tudom, barátságosra miért kell ez, pont ilyenkor lehetne a kicsiknek játéklehetőséget adni. Ráadásul olyan barátságos, ami nem is közvetlenül a világverseny előtt van, a főpróbán még jobban megérteném, szeptember-október körül...

De Xavi szerencsére rotál, szóval nem az van, mint tavaly, hogy augusztustól májusig kezdő, és még cserét sem kap. Minden 4. meccsén kb padozik, és párszor le is van cserélve, tán nem lesz gond. Busquetsnél nagyon örülök, hogy nem kellett elmennie.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.03.29. 20:12:11

Úgy néz ki, hogy mindkét (barátságos...) válogatott meccsen szerepelni fog. Nem ártott volna kis pihenő számára :(
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.27. 23:33:21

Barcaforever írta:
2022.02.27. 23:16:05
bunga írta:
2022.02.25. 10:11:45
A tehetség mellől hiányzott az edzői bizalom. Mióta megkapta, tehetségének megfelelően játszik. Esze van a focihoz.
Milyen edzői bizalom hiányzott? Sztem nem is volt olyan meccs, amikor Koeman padoztatta volna…

Hihetetlen, h Xavi annyit csinált, hogy FDJ a kp bal oldalán játszik, Pedri meg a jobboson, ha együtt vannak és végre működnek együtt. Pedri meg Gavival fixen a baloson van. Koemannak ez is meghaladta a képességeit.
Sőt, ő azon kevesek közé tartozott, aki jó is volt Koeman alatt, legalább is az előző szezonban. De most már Xavi alatt is egyre jobb, lassan nemcsak megugorja, hanem felül is múlja a tavalyi teljesítményét.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.27. 23:16:05

bunga írta:
2022.02.25. 10:11:45
A tehetség mellől hiányzott az edzői bizalom. Mióta megkapta, tehetségének megfelelően játszik. Esze van a focihoz.
Milyen edzői bizalom hiányzott? Sztem nem is volt olyan meccs, amikor Koeman padoztatta volna…

Hihetetlen, h Xavi annyit csinált, hogy FDJ a kp bal oldalán játszik, Pedri meg a jobboson, ha együtt vannak és végre működnek együtt. Pedri meg Gavival fixen a baloson van. Koemannak ez is meghaladta a képességeit.
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.02.25. 10:11:45

A tehetség mellől hiányzott az edzői bizalom. Mióta megkapta, tehetségének megfelelően játszik. Esze van a focihoz.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.25. 08:26:51

Xavi átrakta a kp bal oldali felére így Albával és Torressel játszik össze, ami jobban fekszik neki. Hatalmasat ment tegnap.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.25. 00:26:36

bence0330 írta:
2022.02.24. 23:06:53
Nem csak zseniális volt, de még vezér is.
Nálam ő az MVP.
Néhányszor már leírtam, hogy " már régen a csapatunk vezére kellene, hogy legyen".....:roll:
Ahogyan korábban is, úgy ma is az a véleményem, hogy egyáltalán nem Frenkie hibája az, hogy nem lett (nem lehetett?) vezér.....de eljöhet még az ő ideje. :lol:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.24. 23:06:53

Koemannál ő volt talán egyértelműen a legjobb játékos Messi után (és magához képest is). De szerintem az elmúlt 1-2 meccsen már megütötte azt a szintet, ma meg szerintem jobb volt, mint a jó szezonjának bármelyik meccsén. Nem csak zseniális volt, de még vezér is. Új dimenziókat kapott a játéka, és mindenben remekel, Busquets helyén lekapcsolja a lasztikat és szervez, elöl kulcspasszok plusz gólokat lő, fáradhatatlan.
Ha ezt tartja, top3 középpályás lehet Európában.

Visszanézve a hozzászólásokat, nem kis mélységből érkezett vissza.

Nálam ő az MVP.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.23. 23:22:03

Őszintén, a sok rossz forma közül nála van a legkevesebb kétségem, hogy Xavi kihozhat belőle valami nagyon jót.
Ma több nagy lépés is volt előre, bár elég mélyről jön a srác.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.01.23. 23:19:03

enzonavas írta:
2022.01.23. 23:06:02
Azért szerintem ne adjuk el. Főleg ne a ".... " Bayernnek. Ott pillanatok alatt kinyílna, és végre Ő is rúghatna nekünk gólt amikor ismét találkozunk....Ne legyünk már ennyire bénák....
Be kell, h valljam erős indoklás, vitatkozni nem lehet vele. Eddig se támogattam azt az ötletet, h eladjuk, ezután meg főleg!
Kép
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2022.01.23. 23:06:02

Azért szerintem ne adjuk el. Főleg ne a ".... " Bayernnek. Ott pillanatok alatt kinyílna, és végre Ő is rúghatna nekünk gólt amikor ismét találkozunk....Ne legyünk már ennyire bénák....
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.21. 07:48:51

Látványosan szétesett lelkileg. Nem tudom ezzel Xavi mit tud kezdeni, mert a Koeman időszak vége alatti gyenge teljesítményhez képest is romlott. Tegnap több gólt kaphattunk volna a labdaeladásai miatt. Xavi talán egy sorral hátrébb kéne tegye, mert Pique meg meccsenként 3szor sérül le, a közeppályán meg jelen állapotában nem segítség.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.16. 10:56:50

Szerintem azért maradtak a kezdőben, mert 2-3 éve még az volt a gondunk, hogy elvert minket a Bayern a bl-ben, és nem volt reális esélyünk odaérni a végén.

Idénre ez odaáig süllyedt, hogy most már ki kell kaparni a győzelmeket a Rayo meg a Granada ellen, aztán néha sikerül, néha nem. A Lenglet, Umtiti kettősből nem tudom ki váltotta volna Piquét a kezdőben például, Garcia ugye idén jött, az első néhány meccse neki se volt jó, most meg pl sérült. Araujo mellé én is szeretnék egy kh-t, de a klubnál a prioritás megint szélső támadó volt(nem mondom, hogy nem kellett) nyáron pedig valszeg minden egy lapra fog menni a norvégért, tehát hátvéd igazolás az megint vagy lesz, vagy nem.

Busi szintén hasonló. Igaza van Csabának, a rangadókon kevés, a bl-ben kevés mert a kisebb csapatok is szétfutottak minket, de akkor kit raksz be? Eddig nem volt se Nico, se Gavi, ők nem régen robbantak csak be. De Jongot meg lehet el is adjuk, akkor megint ott a kérdés, hogy ugyan kivel rotáljuk.

Az hogy a kudarcok után nem vállalták a felelősséget az jogos, arról meg egyik sem tehet, hogy az előző vezetőség elköltött kb 400 milliót támadókra, akik vagy felsültek, vagy alapból posztjuk se volt itt. Most kezd rendeződni a pénzügyi helyzet, ami nyáron úgy nézett ki, hogy nem tudjuk az érkezőket se regisztrálni. Én félek megint attól, hogy rámegyünk Haalandra, elmegy rá vagy 120 millió az ügynöki pénzzel mindennel, közben akár beáldozunk 1-2 embert, aztán nekimegyünk úgy a következő szezonnak, hogy a védelemmel semmit se csináltunk, pedig gyakorlatilag az összes poszton lehetne erősíteni, főleg a kh+jobbos az, ami szerintem gázos. Nem most, hanem évek óta.

Na de ne legyen teljesen off, én még mindig adnék időt De Jongnak, meg az egész Xavi projekt jelenlegi keretének (kivéve kb Umtiti, Dembelé duót) mert igazából arról sincs fogalmunk, mi lesz az alap kezdő és felállás, eddig ugyanis kényszerhelyzet volt nagyon sokszor.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.16. 09:37:21

LG írta:
2022.01.16. 08:58:31
...
Pique tényleg a jó lóra tett tipikus esete.
Nem rossz, de nem is annyira jó, mint az eredményei :D
Ha neki kellett volna kikaparnia a gesztenyét, ennek töredékét se érte volna el.
Kellett ő nekünk nagyon, de nem volt nélkülözhetetlen, neki a Barca és a társak jobban kellettek, mint fordítva.

Viszont ez az egész, hogy is merült fel?
Hogy Pique és Busi nélkül előrébb lennénk-e?

Hát Busi piszok gyenge tud lenni, szóval én őt sokkal többet pihentetném. Ha Xavi nem bírta ugyanennyi idősen a folyton kezdő alapszerepet, akkor nehogy már Busi bírja aki 20 évesen se tudott se sokat se gyorsan futni :D Sokkal többet kellene ülnie.

Pique-t tavaly én szanaszét szidtam, jogosan. Idén egyébként nincs vele baj, nem tudom miért javult de már szeptember óta jó. Lehet tavaly tényleg sérülésekkel játszott. Ettől függetlenül neki se lenne szabad már több évre terveznie..

Annyira vészes a helyzet hogy mindkettőre szükség van, de nem szabad átesni abba hogy folyton játszanak.

FDJ hogy jön ide amúgy már le vagyok maradva. Hogy Busi helyén? Hát ott kéne alkotnia mert a kreatív pozikban nem jó, mivel hogy nem kreatív. Más erényei vannak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.16. 08:58:31

És akkor ebből az következik, hogy abból a spanyol csapatból vagy Pep Barcájából mindenki klassis volt? Más csapatokban pedig, akik nem tudtak ilyen eredményeket elérni, pedig senki? Biztos, hogy nem így van. Xaviék 2008-ban nélküle is megnyerték az EB-t, sőt, az volt a legdominánsább győzelmük. Ez is mutatja, kik voltak annak a csapatnak az igazi kulcsfigurái, akik mellé nem kellettek extaklasszis társak, hanem elegek voltak olyanok, akik elvégezték a dolgukat. Ilyen volt 2008-ban pl. Senna vagy Marchena, és ilyen volt később Pique is. A nagy sikerekről valószínűleg nem is utóbbi zseniális játéka él az emberekben. Sokkal inkább előtérbe került a nezebb időkben, amikor nagyobb nyomás nehezedett a védelmünkre, hibázgatott is rendesen. A nagy vereségeknél, pl. a Bayern ellen többször, a 14-es VB-n, tavaly a PSG ellen stb. pedig nem is nagyon tudta, milyen rendezvényen van.

Ennek ellenére viszont úgy adja el magát a fickó, mintha ő is Xavival, Iniestával egy szinten járult volna a sikerekhez, pedig ez nem így van, de még Busquetsnek is jóval nagyobb szerepe volt. Mondom, úgy gondolom, hogy fénykorában jó védő volt, de azért mindig volt vagy 5 olyan ember a posztját, akire ki lehetett volna cserélni, és szvsz nem gyengült volna a csapat. Ezt egy Messiről, Xaviról, Iniestáról, Alvesről, Busuqetsről nem mondhatjuk el.

És azt sem mondhatjuk, hogy a posztja miatt van kevésbé megbecsülve, mert egy Puyol vagy most Arujo (jogosan) nagyon is értékelve volt/van, mert ők tényleg kulcsemberek (előbbi csak volt nyilván) a csapatban. Ahogy FdJ is az volt Koeman alatt, konrétan szerintem Messi után a 2. legfontosabb ember volt. Szóval sokakl inkább alkalmas erre a szerepre a holland. Valószínűleg csapatszinten nem tud majd akkora sikereket elérni, mint Pique, de játéktudásban, fontosságban könnyen fölé nőhet. Csak ugye nem katalán, és nem tudja úgy eladni magát, nem Shakira a felesége, szóval nem tudja úgy megetetni a közvéleményt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.01.16. 06:46:28

LG írta:
2022.01.15. 22:52:34
Gaillard írta:
2022.01.15. 22:13:42


Nem hiszem, hogy egy Piquének vagy Busquetsnek magyarázni kell majd a pályafutását.

Egy Frenkie de Jong egyelőre nem is említhető velük egy lapon, de reméljük az lesz és az itteni sikereinek köszönhetően.
Mondjuk én Piquet sem említeném egy lapon Busquets-szel. Szerint előbbi az a játékos, aki jókor volt jó helyen, és ügyes sportdiplomáciával el tudta érni, hogy őt is a Barca-legendák között emlegessék.
102 válogatott mérkőzést játszott a spanyol nemzeti tizenegyben. Világ-és Európa bajnok. Ne akarjál már meggyőzni arról itt senkit, hogy "csak jókor volt jó helyen" Ügyes sportdiplomáciával nem szoktak ilyen eredménysort felmutatni!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.15. 22:52:34

Gaillard írta:
2022.01.15. 22:13:42


Nem hiszem, hogy egy Piquének vagy Busquetsnek magyarázni kell majd a pályafutását.

Egy Frenkie de Jong egyelőre nem is említhető velük egy lapon, de reméljük az lesz és az itteni sikereinek köszönhetően.
Mondjuk én Piquet sem említeném egy lapon Busquets-szel. Szerint előbbi az a játékos, aki jókor volt jó helyen, és ügyes sportdiplomáciával el tudta érni, hogy őt is a Barca-legendák között emlegessék. Nem azt mondom, hogy Oleguer-szint, de nem is top Puyol. Az ő szintjét, ha csak szigorúan a teljesítményt nézzük, akkor FdJ simán megurhatja. Hogy itt, vagy máshol, azt majd meglátjuk.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.01.15. 22:13:42

Ez valami törlés kultúra itt is :)

Ez nem egy "világhatalmi" csapat.
Volt pár kiemelkedő éve a BL korszakban, ami azért is volt emlékezetes, mert jó részt saját erőforrásból épült és itt játszott, nőtt fel a labdarúgás egyik legsikeresebb játékosa számos zsenivel az oldalán.
Ezt nagyon is meg kell becsülni, de az mekkora hülyeség, hogy ezt állandó státusznak kellene felfogni és úgy kezelni az öregebb játékosokat, mint akik 'mit is' ? sem érnek lassan egy évtizede.
Ennyi erővel már egy gyengébb ellenféllel szembeni BL győzelem vagy egy később BL elődöntő vagy csak egy bajnoki cím, esetleg egy kupa is smafu.
Elég elkényeztetett álláspont.

Arról meg ne is beszéljek, mi garancia van arra, hogy másokkal minden sokkal jobb lett volna.
Igazolások, eddig több száz millió ráfordítás, címek terén kb. semmi, utoljára Suárez volt az, aki ilyen címekre predesztinálta a csapatot, azóta viszont egy sem.
Saját nevelés, nagyjából az aranygenerációtól számítva semmi extra, talán most lesz egy-két játékos, aki megközelítheti a korábbiakat, de ez egyelőre még csak feltételezés.

Nem hiszem, hogy egy Piquének vagy Busquetsnek magyarázni kell majd a pályafutását.

Egy Frenkie de Jong egyelőre nem is említhető velük egy lapon, de reméljük az lesz és az itteni sikereinek köszönhetően.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.15. 21:40:44

MatyiG írta:
2022.01.15. 17:47:08
Milyen komoly változás lenne a csapaton, ha Piqué helyett Eric játszana, Busi helyett meg mondjuk FdJ? Ettől megújulna a játékunk?
Lúzer mentalitás levetkőzése pl.
Mosdathatjátok itt ezeket a “vezéreket”, de amikor tét van, ők roskadnak össze először.
És ez tíz éve így van, nem 2-3.
Aranyos Piquè meg Busi is a spanyol futottak még csapatik ellen, de amikor komolyabb szint van akkor Busi a kp-n a használhatatlan kategória. (Ez se 2-3 éve van így)
El lehet élvezni a bugyiba egy két leforduláson, meg 3 méteres fúuuuáaaaa passzon, de előnyt közvetlen ezekből nem szerzel.

Persze amíg itt vannak kötelezően kezdőek, ha Puyol itt lenne mèg, ő is stabil kezdő lenne.
Csak neki volt agya meg szíve meghozni a döntést hogy vége. Nem leégetni magát hetente.
Mint ahogy volt Xavinak és Iniestanak is.

Ezek meg mèg mindig felhajtják a gallért a mezem, belövik a sérót aztán tátott szájjal nézik hogy mi történik körülöttük.
Majd rezignált fapofával odaállnak a kamera elé magyarázni a bizonyítványt.

Hányinger.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.15. 21:22:36

Gaillard írta:
2022.01.15. 19:06:29
Xavi első lépése az öltöző morális rendjének helyreállítását célozta.
Ennyit a kamu öltözői fétisről annyi kiegészítéssel, hogy Pepnek is voltak problémái Pikével, valamint sosem "sikerült" senkinek megfelelő versenytársat hozni a posztjára.
Az élsport csúcsa példához annyit még, hogy Benzema a válogatottban morális problémák miatt nem szerepelt évekig.
Nem kell elfogadni, de igenis problémásak az öregjeink, attól teljesen függetlenül is, hogy vannak ennél gyorsabban megoldandó problémák is. Amíg a kiégett öregjeink jelen lesznek, lehet mellettük fejlődni a csapatnak, stabilabbak lehetünk a Ligában egy Celta ellen, de a BL-ben az ilyen gyenge törékeny pontokon el fog törni az ami eltörhet. Ezekkel nyilván most tavasszal nem lehet mit kezdeni, de ősztől már muszáj lenne.
Frenkiehez pedig annyit, hogy a korábbi évek egyetlen olyan igazolása, akiben még benne van legalább az, hogy képes lehet azt a szintet hozni, amit az igazolásával el lehetne várni tőle.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7173
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.15. 20:03:48

visca el barca írta:
2022.01.15. 19:46:56
MatyiG írta:
2022.01.15. 17:47:08
Milyen komoly változás lenne a csapaton, ha Piqué helyett Eric játszana, Busi helyett meg mondjuk FdJ? Ettől megújulna a játékunk?
Nem, nem ujulna meg, de lenne a palyan -2 olyan ember aki nem sz*rja ossze magat komoly meccsen. Evek ota latjuk, hogy egy osasuna ellen ellotyognek, de komoly szintre mind pique, mind a kis kedvenced regota alkalmatlan mar.
+ ha már átállási időszak, akkor az adott fiatalt következő évre fel lehetne hozni gyorsabban, ha nem lenne Busi, vagy legalábbis már rotációban lenne inkább. Piquével nincs idén bajom, meg tényleg inkább ő, mint Lenglet bármilyen meccsen, Busquets viszont amíg játszik, addig hoz egy stagnáló, lassan romló, kicsik ellen magas, nagyok ellen alacsony szintet, de javulni már biztosan nem fog. Talán a kárvallottja DJ-on kívül Nico, aki ugyan kapott idén játékidőt bőven, de Pedri visszatérésével gyakorlatilag 5. számú kp-s, szinte mindig csere lesz, néha az sem. És lassabban fog felfutni. Szóval Busquets elveszi a helyet valaki időt egy ilyen átállási időszakban, amikor gyorsan kéne beépíteni emberkéket, Piqué jelenleg sajnos nem, őt nem nagyon van hova leváltani egyelőre.

Ha DJ beépülne Busi helyére, és ott tényleg jó szintet hozna, még tán én sem adnám el. De valahogy nem látom magam előtt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.15. 19:57:25

visca el barca írta:
2022.01.15. 19:46:56
MatyiG írta:
2022.01.15. 17:47:08
Milyen komoly változás lenne a csapaton, ha Piqué helyett Eric játszana, Busi helyett meg mondjuk FdJ? Ettől megújulna a játékunk?
Nem, nem ujulna meg, de lenne a palyan -2 olyan ember aki nem sz*rja ossze magat komoly meccsen. Evek ota latjuk, hogy egy osasuna ellen ellotyognek, de komoly szintre mind pique, mind a kis kedvenced regota alkalmatlan mar.
Egy szoros rangadón pedig ez döntő lehet. Mint pl. legutóbb a Real ellen. Pique is dicsérve van most, hogy összekapta magát, de a tavalyi szezon döntő meccsein a leggyengébb láncszem volt.
Válasz küldése