Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.26. 18:13:24

brazilfan írta:
2024.02.26. 17:05:42
Egy kiegészítő, esetleg padozó játékos esetében engem is zavarna, de a keret talán legjobb, legsokoldalúbb játékosánál egyáltalán nem.
Itt azért nem arról van szó, hogy szúrja a szemünket mert nem én vagy te keresem azt a pénzt hanem arról, hogy drasztikusan csökkenteni kell a fizetéseket. Bartomeuk idejében mindenki nagylelkű volt. Csillagászati fizetése volt Junior Firponak meg Lengletnak meg Mathieunak meg a takarítónak is aztán látjuk hova kerültünk. Jelenleg a legjobb játékosaink fizetése is kérdéses. Ez nem személyes, ez a valóság.

Privát véleményem az, hogy európa legjobb fizetését semmilyen szempontbol nem érdemli meg. Évek alatt sem lett vezére a középpályának. A lassú statikus játékunk egyik okozoja. Ezen persze segíthet az uj edző de komoly túlzás azt gondolni, hogy ezt a szintet lehetetlen megoldani más játékossal. Az igazolásoknál nem abból kell kiindulni, hogy Romeu aki kis csapatból jött egy kudarc mert azok akik követték őt a korábbi csapatainál nagyjából boritékolhatták, hogy nem válik be itt se max sokadik opcionak. Értelmes, hozzáértő stáb megláthatja a jövőt spanyol középcsapatok játékosaiban is.

Per pillanat nem tudjuk kifizetni a világ klasszist hanem megcsinálnunk kell. Ebben szerepe van annak pénznek amit belőle kapnánk/szabadítanánk fel.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.26. 17:50:23

brazilfan írta:
2024.02.26. 17:05:42
Egy kiegészítő, esetleg padozó játékos esetében engem is zavarna, de a keret talán legjobb, legsokoldalúbb játékosánál egyáltalán nem.
mivel Mbappe belement a fizetescsokkentesbe, FDJ lesz Europa legjobban fizetett jatekosa a legszegenyebb csapatban

meg ha egy Messi lenne...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.02.26. 17:05:42

LG írta:
2024.02.26. 16:37:32
Pedig, ha valóban csökken a fizetési keretünk a következő szezontól, akkor lehet, hogy sok embert fog izgatni a keresete. Meg csapaton belül is okozhat feszültségek, hogy mások beérik kevéssel a klub anyagi helyzetét figyelembe véve, ő pedig Európai szinten is kiemelkedő fizetést kap. Engem mondjuk ez biztos zavarna.
Egy kiegészítő, esetleg padozó játékos esetében engem is zavarna, de a keret talán legjobb, legsokoldalúbb játékosánál egyáltalán nem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.26. 16:37:32

brazilfan írta:
2024.02.26. 15:53:49
Kb. kéthetente röppen fel valamilyen, az átigazolásával vagy a közérzetével foglalkozó cikk, amelyeknek semmilyen aktualitása nincsen, hiszen sem a távozása, sem a rosszkedve vagy csalódottsága nem téma, nem igaz, ezt ő maga is többször elmondta már, legutóbb elég indulatosan.
Az is eléggé egyértelmű, hogy Araujo, Pedri és Yamal mellett ő is érinthetetlen, nagyon helyesen.
A keresete meg nem izgat, nem turkálok a zsebében, amikor kihozza a labdát a sűrűből, és megindul előre.
Pedig, ha valóban csökken a fizetési keretünk a következő szezontól, akkor lehet, hogy sok embert fog izgatni a keresete. Meg csapaton belül is okozhat feszültségek, hogy mások beérik kevéssel a klub anyagi helyzetét figyelembe véve, ő pedig Európai szinten is kiemelkedő fizetést kap. Engem mondjuk ez biztos zavarna.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.02.26. 15:53:49

Kb. kéthetente röppen fel valamilyen, az átigazolásával vagy a közérzetével foglalkozó cikk, amelyeknek semmilyen aktualitása nincsen, hiszen sem a távozása, sem a rosszkedve vagy csalódottsága nem téma, nem igaz, ezt ő maga is többször elmondta már, legutóbb elég indulatosan.
Az is eléggé egyértelmű, hogy Araujo, Pedri és Yamal mellett ő is érinthetetlen, nagyon helyesen.
A keresete meg nem izgat, nem turkálok a zsebében, amikor kihozza a labdát a sűrűből, és megindul előre.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.26. 12:59:18

gránit írta:
2024.02.26. 11:12:09
bunga írta:
2024.02.04. 21:47:05
Ha a Sport értesülései helytállóak, Deco le akar ülni Frenkievel szerződéshosszabbításról tárgyalni. Ennek bármi lesz az eredménye, talán pontot tesz a keresetéről szóló vita végére.
2026-ig szól a szerződése. Miért akarna most Frenkie hosszabbítani? Deco nyilván megpróbálná azt, hogy hosszabbít vele, de csökkenti a fizetését már mostantól. De ebbe Frenkie nem valószínű, hogy bele fog menni, eddig sem ment. Deco csak olyan konstrukcióval győzné meg, ami nekünk lenne rossz. Például felezzük már mostantól a fizetését, de ezt 2026 után is kapni fogja. Ez még jó is lenne de Jongnak, hiszen 18,5 milliós fizetést sem kap ő máshol, így bár 2 évig lemondana egy csomó pénzről, de ezt 2026 után visszanyerné, így még tovább biztosítja magának a tutit. Csakhogy ez meg nekünk nem lenne jó, mert a 18,5 millió is őrült sok, és még tovább blokkolnánk egy csomó összeget a keretünkből, a jövőt adnánk el, és ez még a legkedvezőbb eshetőség lenne az 50%-os csökkentéssel.

A meccs elején hozta a formáját, megint olyan körülményes volt, hogy többször elvették tőle a labdát a mi térfelünkön, amíg szöszmötölt és megaludt a tej a szájában. Aztán a gól az gól, dicséretes. A játékunkat a lassúsága, körülményessége régóta hátráltatja.
Gondolom el akarják nyújtani a fizetését, ahogy tették azt Umtitivel, így a könyvelésben kedvezőbb lesz.
A franciának sem azért hosszabbították meg a szerződését mert annyira szükség volt rá, sőt akkor már nem is játszott nálunk, pénzügyileg érte meg.
Nem szabadna elveszteni őt, benne van abban a 3-4 játékosban, akiket meg kell tartani, hogy minőségileg építkezhessünk.
Ha eladjuk és hozunk helyette 2 alsóbb kategóriájú játékost a jövőt inkább romboljuk mint építjük. Nyilván gazdasági oldalról is kell nézni a dolgokat, mert szabadulnánk egy nagyon magas bértől (bár hogy pontosan mennyi azt sem tudjuk) és 80-90 milliót gond nélkül kaphatnánk érte. És az esetleges érkezők pedig ki tudja mennyire válnának be. Ő jelenleg talán a legpótolhatatlanabb játékosunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.26. 11:12:09

bunga írta:
2024.02.04. 21:47:05
Ha a Sport értesülései helytállóak, Deco le akar ülni Frenkievel szerződéshosszabbításról tárgyalni. Ennek bármi lesz az eredménye, talán pontot tesz a keresetéről szóló vita végére.
2026-ig szól a szerződése. Miért akarna most Frenkie hosszabbítani? Deco nyilván megpróbálná azt, hogy hosszabbít vele, de csökkenti a fizetését már mostantól. De ebbe Frenkie nem valószínű, hogy bele fog menni, eddig sem ment. Deco csak olyan konstrukcióval győzné meg, ami nekünk lenne rossz. Például felezzük már mostantól a fizetését, de ezt 2026 után is kapni fogja. Ez még jó is lenne de Jongnak, hiszen 18,5 milliós fizetést sem kap ő máshol, így bár 2 évig lemondana egy csomó pénzről, de ezt 2026 után visszanyerné, így még tovább biztosítja magának a tutit. Csakhogy ez meg nekünk nem lenne jó, mert a 18,5 millió is őrült sok, és még tovább blokkolnánk egy csomó összeget a keretünkből, a jövőt adnánk el, és ez még a legkedvezőbb eshetőség lenne az 50%-os csökkentéssel.

A meccs elején hozta a formáját, megint olyan körülményes volt, hogy többször elvették tőle a labdát a mi térfelünkön, amíg szöszmötölt és megaludt a tej a szájában. Aztán a gól az gól, dicséretes. A játékunkat a lassúsága, körülményessége régóta hátráltatja.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.25. 21:55:27

Azt mondta, hogy nem volt jó a passzjátéka annyira, mint szokott. Ez igaz, de nekem mégis jobban tetszett ezen a kötetlenebb poszton, ami jobban hajazott arra, amit Koeman alatt játszott. Többet ment előre, többet érkezett, nyilván ebben több pontatlanság is van. Amíg Chris vkp, addig remélem továbbra is ezt a box to box feladatkört kapja. :) Sokat mutatott abból, amit hiányoltam belőle. Nyilván az első 10-15 perc bizonytalansága után.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.05. 18:54:57

„A terv az, hogy NEM adunk el egyetlen játékost sem, és egy vagy két játékost igazolunk. Abban az esetben, ha el kell adnunk, megpróbáljuk úgy megvalósítani, hogy ne érintsük a kulcsfontosságú játékosainkat” – szögezte le Deco. … NSO

Ez alapján nem fogjuk a minőséget mennyiségre cserélni !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.04. 21:47:05

Ha a Sport értesülései helytállóak, Deco le akar ülni Frenkievel szerződéshosszabbításról tárgyalni. Ennek bármi lesz az eredménye, talán pontot tesz a keresetéről szóló vita végére.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.04. 18:01:52

tatesz1990 írta:
2024.02.04. 15:36:29
Ki a top középpályás, ha nem Frenkie de Jong?
Kerestem kb hasonló profilú játékosokat és hozzá értékelést a Whoscored.comról. Íme:
Rodri - 7.50
Aleix García - 7.20
Kimmich - 7.19
De Jong - 7.12
Palhinha - 7.12
Camavinga - 7.09
Tchouameni - 7.09
Rice - 7.06
Bruno G - 7.00
Enzo F - 6.91
Zubimendi - 6.88
Barella - 6.82

Azért elég magasan van a teljesítménye.
Nem tudlak követni.
Ez a listád forma alapján osztályoz (gondolom, bár senki nem tudja elmagyarázni ezek a számok hogy jönnek ki. Más bajnokságok, más profilú középpályásainak más a dolga, nekem ez Football Manager játék szagú. Gondolom egy olasz csapatnál játszó középpályás sokkal kötötebben játszik, sokkal több védekező feladattal, egy Rodri meg a City ereje miatt még támadni is tud.)

Az meg, hogy ki a top középpályás, az meg képességek, fizikális-, mentális erő, technika, gyorsaság stb értékelése. Nálam ő nem top. Ez nem azt jelenti, hogy tucatjával járkálnak top középpályások, de ha így lenne, akkor a Konferencia Ligában lennénk, nem a BL 16 között. Van szerintem nála 8-10 jobb játékos, mindegy kit írok le, mert azon menne a vita, hogy más a dolga XY-nak, nem tudna adaptálódni, meg 6-os, 8-as , tudomisén a szerepe stb. Én elcserélném kapásból Kimmichre, de akár Szoboszlaira is és hoznék egy valós szűrő középpályást mögé.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.02.04. 15:36:29

Troym írta:
2024.02.04. 10:22:15
LG írta:
2024.02.04. 10:08:35
A gólnál tényleg megverték, de ezt leszámítva nem volt rossz szerintem.

Egyébként elég szélsőséges vélemények vannak vele kapcsolatban a fórumon, én az adjuk el jó pénzért, mert egyenge és a pótolhatatlan klasszis között vagyok. Nem vagyok vele elégedetlen, de annyit nem látok bele, mint sokan. Az már szerintem kiderült, hogy DMC-nek nem megfelelő, így ez a poszt jelenleg hiánycikk a Barcánál. Romeu gyenge, az egyéb kísérleti megoldásokra nem építhetünk. Na meg nyilván Gavi mezőnymunkája is hiányzik. Na, szerintem a srác kiesését sokkal inkább megszenvedjük, mint amikor a hollandot kell nélkülözni. Tehát szerintem előbbi és Gündogan, akik jelenleg a pótolhatlan kategória a középpályásaink közül. FdJ és Pedri közül én azért megfontolnám, hogy az egyiket pénzé tegyem, és árából igazoljunk egy jó DMC-t.
Nagyon jól összegzed, nekem is kb ugyanez a véleményem.
Nem feltétlen adnám el, de egy percig nem dőlnék a kardomba, ha távozna. Egyszerűen túl sok a korlátja, viszont értem én a kevés "jó korban" lévő játékos egyike, de akkor is nagyon erős túlzás őt mindenféle top középpályásnak titulálni. Egy top20 európai csapatban kb rotációban lenne használva, ezért nem akarja senki elvinni a csillagászati fizujával együtt.
Mondjuk nekem ez a kategória a csapat nagy része, én ugyanúgy pl Cancelo kapcsán se hullatnék könnycseppeket, ha nem maradna, rengeteget romlott vele a védekezésünk, annyit nem ad támadásban.
Ki a top középpályás, ha nem Frenkie de Jong?
Kerestem kb hasonló profilú játékosokat és hozzá értékelést a Whoscored.comról. Íme:
Rodri - 7.50
Aleix García - 7.20
Kimmich - 7.19
De Jong - 7.12
Palhinha - 7.12
Camavinga - 7.09
Tchouameni - 7.09
Rice - 7.06
Bruno G - 7.00
Enzo F - 6.91
Zubimendi - 6.88
Barella - 6.82

Azért elég magasan van a teljesítménye.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.02.04. 15:15:30

de Jong képes lenne (Ajaxban,holland válogatottban képes is ) gyors játékra, de a Barcában nem ezt kérik. Amiben viszont tényleg gyenge, az a védekezése, legfőképp pedig a bántó egylábassága! Óriási hátránya ez, és nem látni benne javulást, mintha nem is dolgozna rajta. Rossz látni, amint jobbra jobb lábbal körbe forgolódik, mint anno Arthur a "brazil".
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2024.02.04. 10:29:49

Frenkie szerződése 2026 ig szól.. Azaz szerintem nyáron terítékre kerül a szerződés hosszabbítás és vele együtt a fizetésének csökkentése. Abban egyetértek, hogy a fizujából másik X embert belehetne regisztrálni, meg hozni, de a másik szempontból a pályára akkor is csak 11 játékost lehet kirakni.. Lehet hozni helyette másokat, de azzal egy ideig biztos tovább gyengülünk.. Plusz amíg ő 26 éves, Gündogan 33.. Pedri nem tudjuk, hogy fogja bírni.. Szóval szerintem a szerződés hosszabbítással lefog mondani bizonyos fizuról, aminek következtében regisztrálni is tudunk majd játékost. Legalább is én ebben reménykedek 😅
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.04. 10:22:15

LG írta:
2024.02.04. 10:08:35
A gólnál tényleg megverték, de ezt leszámítva nem volt rossz szerintem.

Egyébként elég szélsőséges vélemények vannak vele kapcsolatban a fórumon, én az adjuk el jó pénzért, mert egyenge és a pótolhatatlan klasszis között vagyok. Nem vagyok vele elégedetlen, de annyit nem látok bele, mint sokan. Az már szerintem kiderült, hogy DMC-nek nem megfelelő, így ez a poszt jelenleg hiánycikk a Barcánál. Romeu gyenge, az egyéb kísérleti megoldásokra nem építhetünk. Na meg nyilván Gavi mezőnymunkája is hiányzik. Na, szerintem a srác kiesését sokkal inkább megszenvedjük, mint amikor a hollandot kell nélkülözni. Tehát szerintem előbbi és Gündogan, akik jelenleg a pótolhatlan kategória a középpályásaink közül. FdJ és Pedri közül én azért megfontolnám, hogy az egyiket pénzé tegyem, és árából igazoljunk egy jó DMC-t.
Nagyon jól összegzed, nekem is kb ugyanez a véleményem.
Nem feltétlen adnám el, de egy percig nem dőlnék a kardomba, ha távozna. Egyszerűen túl sok a korlátja, viszont értem én a kevés "jó korban" lévő játékos egyike, de akkor is nagyon erős túlzás őt mindenféle top középpályásnak titulálni. Egy top20 európai csapatban kb rotációban lenne használva, ezért nem akarja senki elvinni a csillagászati fizujával együtt.
Mondjuk nekem ez a kategória a csapat nagy része, én ugyanúgy pl Cancelo kapcsán se hullatnék könnycseppeket, ha nem maradna, rengeteget romlott vele a védekezésünk, annyit nem ad támadásban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.04. 10:08:35

A gólnál tényleg megverték, de ezt leszámítva nem volt rossz szerintem.

Egyébként elég szélsőséges vélemények vannak vele kapcsolatban a fórumon, én az adjuk el jó pénzért, mert egyenge és a pótolhatatlan klasszis között vagyok. Nem vagyok vele elégedetlen, de annyit nem látok bele, mint sokan. Az már szerintem kiderült, hogy DMC-nek nem megfelelő, így ez a poszt jelenleg hiánycikk a Barcánál. Romeu gyenge, az egyéb kísérleti megoldásokra nem építhetünk. Na meg nyilván Gavi mezőnymunkája is hiányzik. Na, szerintem a srác kiesését sokkal inkább megszenvedjük, mint amikor a hollandot kell nélkülözni. Tehát szerintem előbbi és Gündogan, akik jelenleg a pótolhatlan kategória a középpályásaink közül. FdJ és Pedri közül én azért megfontolnám, hogy az egyiket pénzé tegyem, és árából igazoljunk egy jó DMC-t.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.04. 02:41:13

Ma megint nagyon csúnyán megverték egy az egyben a gól előtt. Nem értek egyet azzal, hogy az edzők nem hozzák ki belőle a legtöbbet, a negyedik edző van itt, amióta ő is, és védekezésben ő mindig egy gyengeség volt, a saját és nem az edzők hiányossága miatt. Valverde csapatai elég stabilak szoktak lenni, de rajta ő sem tudott ebben segíteni. Amikor a középpályás védekezésünket kritizáljuk, de Jongot máris elővehetjük. Előrejátékban nem annyira gyenge, de lassú, körülményes, nem hiszem, hogy rá lenne szükségünk, főleg úgy, hogy a fizetéséből minimum két játékos kijön.

Gündogan viszont egyre inkább tanárrá növi ki magát Barcelonában is. Gólerős is, most is gól és gólpassz. Ez már az ötödik gólja volt a bajnokságban. A védekezés neki sem feltétlenül az erőssége, de ha kapna maga mögé egy rendes vkp-t, az már jól nézne ki. Amennyire nem vagyok elégedett de Jonggal, annyira kezdem megkedvelni Gündogant, akinek kellett egy kis idő, hogy szokja a játékunkat, de mostanra igazi tanárként futballozik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.12. 12:23:19

bunga írta:
2024.01.12. 11:30:40
A Szuperkupa meccsen FdJ-t minősítették a meccs emberének. Ez egy sorozat újabb darabja, amikor friss, elfogulatlan szemmel rá nézők kiemelik klasszisát. Csak a szurkolók között található egy makacs tábor, amely így-úgy becsmérli őt és teljesítményét. Ennek nem lenne jelentősége, hogy ha világos volna,hogy Xavi mit gondol róla. Egyszer a nyilatkozatából úgy tűnik, hogy a csapat fontos láncszemének tartja, máskor meg úgy, hogy nem. Akárhogy is, de Busi távozása után ezidő szerint megbecsültségben nem lépett az örökébe. Kár.
El szoktam olvasni Xavi nyilatkozatait, de még burkoltan sem emlékszem ilyenre vagy hogy akaratlanul is ez érződött volna. Szerintem rá lehet mondani, hogy egy klasszis játékos, viszont leginkább idén azért értékelődik fel nagyon mert olyan csapatrészben van, ami iszonyatosan foghíjas és rendre elő kell lépnie, fontos láncszemnek kell lennie, aki mentálisan és játékban is irányítja a csapatot. Ha lenne mellette konstansan egy Pedri és Gavi, még ilyen szűk keret ellenére is el tudna oszlani a teher. Egy Gündoganra lehet még számítani, aki azért már 32 éves, de csapágyasra van hajtva. Neki, ha nem is cserének, de egy rotációba komolyan belevett játékosnak kellene lenni, nem ő az akivel gyakorlatilag kezdődik a mindenkori tizenegy.
Sajnos szinte biztos hogy egyre inkább rá fogja nyomni a bélyegét az idő a holland játékára, pedig most kezdődik az igazi megmérettetés és a heti kétmeccses sorozat egyre több komolyabb meccsekkel, rangadókkal.
Még ha egészséges a kp, akkor is van jelenleg egy SR cserének, Fermin egész más tészta, a stílusából adódóan vele már alapból taktikát kell váltani. Romeuval meg Casádóval nem lehet menetelni a Bl-ben, egyre komolyabb meccsekkel a kupában és a ligában sem fér bele már az X sem.
Úgyhogy imádkozzunk, hogy kerüljék el a sérülések, de úgy en bloc az egész kp-t.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.12. 11:49:29

bunga írta:
2024.01.12. 11:30:40
Egyszer a nyilatkozatából úgy tűnik, hogy a csapat fontos láncszemének tartja
Nemcsak a nyilatkozataiból, hanem pl. abból is, hogy állandó tagja a kezdőcsapatnak. Nemhogy fontos láncszem, hanem a legfontosabb.
bunga írta:
2024.01.12. 11:30:40
máskor meg úgy, hogy nem.
Nekem nem rémlik ilyen.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.12. 11:30:40

A Szuperkupa meccsen FdJ-t minősítették a meccs emberének. Ez egy sorozat újabb darabja, amikor friss, elfogulatlan szemmel rá nézők kiemelik klasszisát. Csak a szurkolók között található egy makacs tábor, amely így-úgy becsmérli őt és teljesítményét. Ennek nem lenne jelentősége, hogy ha világos volna,hogy Xavi mit gondol róla. Egyszer a nyilatkozatából úgy tűnik, hogy a csapat fontos láncszemének tartja, máskor meg úgy, hogy nem. Akárhogy is, de Busi távozása után ezidő szerint megbecsültségben nem lépett az örökébe. Kár.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.29. 11:14:48

Azert ezek csak sejtesek mind, a fizetesekkel kapcsolatban. Ezek soha semmilyen korulmenyek kozt nem nyilvanosak. Ezer cikk es millio poszt meg hozzaszolas szuletik a temaban, amikben osszevissza keverednek az infok, az euro es font szamok, a bruttok es nettok, a fix es a flex reszek.. es akkor meg erre jon ra a sok trukkozes, halasztas, reszletfizetes, amit a fizukkal a Barca csinalt az elmult 2-3 evben. Szoval maradjunk annyiban, hogy valoszinu Frenkie keresi a legtobbet, Felix meg nyilvan nem kap sztarfizetest. De minden egyebnek, barmi konkret szamnak a megbizhatosaga sokkal tobb mint kerdojeles. Max nagysagrendekben erdemes targyalni, hogy valaki hany szamjegyu fizut kap.
En pl nehezen hiszem el h Felix csak hat szamjegyut. Lehet h keveset es sokrol lemondott, hogy johessen, de tuti nem nehany szazezret keres evente. Az nagyon keves.

UI: en is szoktam hasznalni a capologyt, de szerintme nagyon maximum a nagysagrendekre es a relativ viszonyokra erdemes figyelni, a konkret szamokra nem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.11.29. 10:47:51

mar hogy csokkentett volna? 2026-ig szol az eredeti szerzodese, nem volt hosszabbitas

elso evben 25 milla fizetessel jott, aztan lecsokkentettek 6 millara, utana 18 milla majd a 3. evtol 37.5 milla 2026-ig (meg ket szezont)

utana Lewy kovetkezik 20 millaval (abbol ugy-e felet kapjak kezhez, de nalunk annyival szerepel a fizetese

https://prnt.sc/N1Lzt8opnEzg

Felix tenyleg 400k-t kap :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.29. 10:18:58

Ja, hát ha úgy nézzük, hogy megéri-e a fizetését, akkor nem, senki nem ér ilyen 40 millió körüli bruttót, de ha mégis, akkor az Messi, Mbappé vagy KDB legyen. Ez Barto maradvány, de maga az igazolás a kevés jó közül való, a piaci árak mellett megérte a 80-at. Nyilván Ara és Pedri jobb igazolások voltak pénzügyi szempontból, de ilyen játékosokat nem lehet megállás nélkül 5 misiért hozni, néha zsebbe kell nyúlni, és DJ-ért megérte, ellentétben a 80+-os trióval. Szerintem sosem akartuk eladni, csak egy ponton majdhogynem muszáj lett volna az ffp miatt. Ha csak pénzt néztem, én is eladtam volna, mert nagyon-nagyon jó játékos, de ennyiért nem pótolhatatlan.
Most mintha csökkentett is volna a hosszabbítással, vagy rosszul emlékszem?

De ha félretesszük a pénzügyi részt, akkor stabilan top5 játékosa a csapatnak, kb minden meccsen, hátul, támadásban, de főleg a kettő közti híd az igazi szerepköre, abban igazi klasszis szint.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.29. 10:11:01

gránit írta:
2023.11.28. 16:29:14
Nem látom az ellentmondást. Sok hiányossága van. A klub próbált megszabadulni tőle, de ekkora fizetéssel esze ágában nincs távozni. A Bartomeu-éra jellemző öröksége.
Nem hiszem, hogy olyan sok játékos van a világon akért ajánlanak egy beteg összeget és kiugróan magas a fizetése (ami emelkedik) poros pénztárca mellett, folytogató FFP-vel ne adtak volna el. A jelenlegi keretből talán Araujo, Pedri, Yamal (?). Gavit is inkább csak a kötődése miatt, bár ő szerintem még ingyen is maradna mintsem máshol játszon 7-8 millióért.

Az egyetlen ami Frenkie ellen szól, az a fizetése. Ez pedig egy tipikus Barto-maradvány amivel nem lehet mit kezdeni. Nem véletlenül lett lecserélve 2 szezon alatt a keret több mint háromnegyede.
A csapatból is egyedül ő tudja rendszeresen úgy indítani a támadásokat, hogy saját térfélen veszi fel a labdát és lép fele, ezzel pedig sok opciót teremt, plusz "vkp-ként", pivotban-duplapivotban is a legmegbízhatóbb. Ha indítani akarunk egy olyan projektet, amivel újra komoly tényezők lehetünk Európában ő elengedhetetlen,
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.28. 16:29:14

Nem látom az ellentmondást. Sok hiányossága van. A klub próbált megszabadulni tőle, de ekkora fizetéssel esze ágában nincs távozni. A Bartomeu-éra jellemző öröksége.
Válasz küldése