Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.20. 11:22:44

Kicsit kevés szó esik De Jongról, pedig elengedhetetlen láncszeme a mostani játéknak. A támadásaink nagy százaléka onnan indul, hogy belép a két középső védő közé, mélységből hozza fel a labdát és több opció nyílik a támadásvezetésre plusz a megindulásaira is hatalmas szükség van. Talán a labdaszerzésekben kellene fejlődni, mert szemre abban nem elég hatékony.
Megkockáztatom Araujo és MAtS után a legfontosabb játékosunkká nőtte ki magát és egyértelmű klasszis a posztján. Lehet, hogy magas a bére stb., de ha eladnánk hatalmasat gyengülnénk.
Forca Barca!!!!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.28. 15:12:41

Kétségkívül fantasztikus játékos, de az, hogy hiba nélkül, mindig jó döntéseket hozva játszik, akkora ordenáré baromság, teljesen komolytalanná teszi azt, aki leírja.

Engem egyre jobban zavar a folyamatos labdacipelése, a villareal ellen pont ebből volt 2 nagy helyzetük, indokolatlanul rácsavarodott, ahelyett, hogy elindította volna a támadást. A labdakihozataloknál néha lassú és megakad rajta a sokak által hiányolt gyors kontra. Olyan, mintha ő akarná A nagy passzt adni, A játékot elindítani, ahelyett, hogy néha visszavenne és az egyszerűt választaná. Szerencsére elég jó ebben, úgyhogy pazar játékos, de bőven van hova fejlődnie.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.08.28. 11:38:54

Andris írta:
2023.08.28. 10:47:20


Szerintem amúgy a világ legjobbja jelenleg. Az esze, a hozzáállása, a felépítése, a labdaskilljei, de még a személyisége is nagyon a helyén van, közben meg a formája most a legjobb az eddigi éveiből. Vannak még hasonlóan jó játékosok, de pillanatnyi forma alapján szerintem jelenleg #1 az egész világon.
Valami hasonlót nyilatkozott róla az éjjel Xavi is.Még jobb lehetne, ha Gündogan jobban alkalmazkodna hozzá.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.28. 10:47:20

Messa írta:
2023.08.28. 10:11:47
Nagyon úgy néz ki hogy ő a tavalyi jó játékához képest is tudott még egy szintet lépni felfelé. Világklasszis teljesítményt nyújt, érdemes nézni egy meccsen csak őt, gyakorlatilag nincs rosszul meghozott és/vagy kivitelezett döntése. Én agilisabbnak is látom, az egész játéka könnyedebb lett, és marha sokat melózik. Perpillanat a legjobb középpályásunk magasan.
Szerintem amúgy a világ legjobbja jelenleg. Az esze, a hozzáállása, a felépítése, a labdaskilljei, de még a személyisége is nagyon a helyén van, közben meg a formája most a legjobb az eddigi éveiből. Vannak még hasonlóan jó játékosok, de pillanatnyi forma alapján szerintem jelenleg #1 az egész világon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.08.28. 10:11:47

Nagyon úgy néz ki hogy ő a tavalyi jó játékához képest is tudott még egy szintet lépni felfelé. Világklasszis teljesítményt nyújt, érdemes nézni egy meccsen csak őt, gyakorlatilag nincs rosszul meghozott és/vagy kivitelezett döntése. Én agilisabbnak is látom, az egész játéka könnyedebb lett, és marha sokat melózik. Perpillanat a legjobb középpályásunk magasan.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.07.24. 18:48:49

Zoldbela írta:
2023.07.24. 18:16:20
Ha nem a Barcát választotta vona, akkor nem kellene "védenie" a fizetését, hiszen volt "kérője" bőven! :)
most is van keroje boven

megsem akar elmenni
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.07.24. 18:16:20

MessiNeymarSuarez írta:
2023.07.18. 21:45:42
Amúgy de Jong esetében az a helyzet hogy nem is kéne elmennie, elég lenne ha lejjebb adna a fizetéséből, és a mostani bruttó 38 körüli helyett "csak" a felét keresné, amivel lecsökkenne a második legtöbbet kereső Lewandowski bérszintjére, ami nem mellesleg a Laporta által felállított plafon.

Abból a bruttó 20milliónyi különbözetből meg még a 40%-os szabállyal is lehetne egy majdnem bruttó 10m-t kereső játékost hozni amivel sokkal jobbak lennének az esélyeink az erősítésre.

Persze az ő szempontjából ő aláírt egy szerződést egy másik korban, amihez joga van ragaszkodni, más kérdés hogy mennyire fair így hozzáállni a jelenlegi anyagi helyzetben és úgy hogy a nem kisebb fontosságú csapattársak a töredékeit keresik és az újonnan érkezők is elfogadták a kompromisszumot.


A Guardiola-éra hajszolásában már csak az a szürreál hogy a Barcában azóta is az a cél, miközben maga Guardiola is belátta hogy az egyszeri és megismételhetetlen volt ezért nem sokra vezet azt az álmot kergetni hogy az mégegyszer megismétlődjön olyan sikerekkel.
Abszolút igaza van, hogy ragaszkodik a béréhez!
Anno az is szerepet játszott a Barcához szerződésében, hogy mennyi bért kínáltak neki.
Ha nem a Barcát választotta vona, akkor nem kellene "védenie" a fizetését, hiszen volt "kérője" bőven! :)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.22. 07:21:29

Frenkie igazi befogadása megtörtént: negyedik csk-nak választották. Eddig az ősbarcasok mellett valahogy különálló volt, aki akár eligazolhat valahová. Most ennek vége. A középpályán lehet, hogy Gündogan, aki korábbi csapatánál csk.volt, sztár lesz, ha kiérdemli. De Frenkie ezentúl már rangidős lesz ebben a csapatrészben.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.19. 17:50:44

andras953 írta:
2023.07.19. 17:22:30
de Jongot pedig azonnal elengedni
Elengedni? Frenkie akart maradni. Volt rá vevő, nem akart menni. A fizetése körülbelül négy remek játékosét is kiteszi. A Barca számára hatalmas bértömeg szabadulna fel, ha Frenkie távozna, ő viszont sehol máshol nem kapna ekkora fizut.

andras953 írta:
2023.07.19. 17:22:30
31 év felett ne igazoljon senkit a csapat
Miért ne? Tavaly igazoltunk 31 felett egy gólkirályt. Ma már annyira kitolódnak a pályafutások, hogy 31 év nem egy nagy kor. Bőven játszanak nagyágyúk 31 felett is erejük teljében.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2023.07.19. 17:22:30

A Barcának szerintem nagyobb szüksége van de Jongra, mint Jongnak a Barcára. Ugynakkor szerintem Jong nem a számára legmegfelelőbb csapatnál játszik, ahogy Xavi sem a legmegfelelőbb edző jelenleg a Barca számára. A fizuját a szeződése helyesen védi, ha a bérét ma már magasnak tartja a klub, akkor tessék annak kifizetését - megegyezve annak összegében - több évre előre átütemezni, de Jongot pedig azonnal elengedni, hogy korrektebb csapathoz mehessen. Gusztustalan, amit tavaly nyáron is művelt vele a klubvezetés. 31 év felett ne igazoljon senkit a csapat, ha fejlődést ,csapatépítést és lendületes látványos támadófutballt akar.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.18. 21:45:42

Amúgy de Jong esetében az a helyzet hogy nem is kéne elmennie, elég lenne ha lejjebb adna a fizetéséből, és a mostani bruttó 38 körüli helyett "csak" a felét keresné, amivel lecsökkenne a második legtöbbet kereső Lewandowski bérszintjére, ami nem mellesleg a Laporta által felállított plafon.

Abból a bruttó 20milliónyi különbözetből meg még a 40%-os szabállyal is lehetne egy majdnem bruttó 10m-t kereső játékost hozni amivel sokkal jobbak lennének az esélyeink az erősítésre.

Persze az ő szempontjából ő aláírt egy szerződést egy másik korban, amihez joga van ragaszkodni, más kérdés hogy mennyire fair így hozzáállni a jelenlegi anyagi helyzetben és úgy hogy a nem kisebb fontosságú csapattársak a töredékeit keresik és az újonnan érkezők is elfogadták a kompromisszumot.


A Guardiola-éra hajszolásában már csak az a szürreál hogy a Barcában azóta is az a cél, miközben maga Guardiola is belátta hogy az egyszeri és megismételhetetlen volt ezért nem sokra vezet azt az álmot kergetni hogy az mégegyszer megismétlődjön olyan sikerekkel.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.18. 17:20:05

gránit írta:
2023.07.17. 16:34:07
Ez igaz, de mindketten nagy kaliberek, még most is.
Szerintem éppen ez támasztja alá sajnos a szakmai tűzoltás jelleget.

Óriási különbségnek gondolom azt, amikor 1-2 csúcson túli játékos érkezése hozzáadja a maga plusszát egy minden tekintetben fejlódő csapathoz, amivel a csapat szintet is tud lépni, avagy 1-2 csúcson túli játékos ad pillanatnyi, esetleges átmeneti reményt "egy csapatnak" a túléléshez.

Amíg például Frenkie helyett "egy csapathoz" esélytelen Kimmich vagy Rodri féle igazolást remélni, addíg egy fejlődő és önmagában is életerős csapathoz már közel sem lenne esélytelen.

Ezek elsősorban már nem a pénzről szólnak, hanem a szakmai dolgokról.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 16:34:07

csababarca írta:
2023.07.17. 15:56:47

Lewat se karrierje csúcsán hoztuk ide, vagy Gündogant se, pont emiatt.
Ez igaz, de mindketten nagy kaliberek, még most is. Vagy a gólkirály nem nagy kaliber? Akkor nem tudom, ki.

Christensen is, és ő bőven a csúcson van. Az persze csak álom, hogy de Jong távozásával mekkora bértömeg szabadulna fel, mert nem fog távozni. Xavi szerintem annyit fog tenni, hogy berak mellé egy védekező középpályást, és abban a pozícióban fog játszani, mint az Ajaxban.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.07.17. 16:03:37

Én nem tudom, De Jong jó volt-e itt vagy sem, de azért legyünk őszinték: Frenkie egyike annak a néhány játékosunknak, aki ha átkerülne egy City-hez, Bayern-hez, bekerülne a kezdőbe, és legyalulná az ellenfelet. Csak megérzés, de mondja azt bárki, hogy nem így lenne, egyszeűren fizikumban, sebességben, technikában, mentalitásban, játékintelligenciában megüti ezt a szintet. Rajta kívül max. még Araújo ilyen, esetleg Christensen.

Pedri-Gavi jók a Barca-fociba, de számomra még kérdés, hogy egy csúcsnéger-ellenfél ellen mire mennének a BL-ben.
Lewa nagy csapatok ellen 0. Dembi-Raphinha közepes játékosok.
Ter Stegen jó kapus, de ha nő a nyomás a nagy meccseken, jönnek a lepkék.
Az ilyen Torresekről ne is essék szó.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.17. 15:56:47

gránit írta:
2023.07.17. 14:26:24


Azzal az egy dologgal nem értek egyet, hogy ne lehetne néhány igazolással komoly javulást elérni, vagy hogy ne jönne ide nagy kaliber. Miért ne jönne? Lewandowski nem az? Gündogan nem az? Aranylabdás szinten játszott szerintem az előző szezonban. Számos játékos azért jött, mert Xavival akar együtt dolgozni. Nagyon is jönnének ide komoly játékosok, ha nem egy szétbarmolt FFP-keretünk lenne. Abban egyetértünk, hogy jelenleg sok játékosunk nincs, akivel olyan focit játszhatnánk, amilyet szeretnénk. Szerintem de Jong az egyik, és ebből a szempontból lényegtelen, hogy nem ő az egyetlen, mert a topikban róla van szó (egy "csapat" topikban lenne megkérdőjelezhető, ha csak rajta rugóznánk), és szerintem egy egészséges FFP-menedzsmenttel nagyon is lehetne itt néhány igazolással csapatot csinálni. Akár plusz egy értelmes csatárral, akivel találnánk 20 gólt, már jóval bejjebb lennénk.
Itt van egy nagy HA, ugye a gazdasági helyzetünk.
Ezt nem lehet félresöpörni.
Persze, ha rendben lennénk anyagilag, akkor okés lenne, biztosan tudnánk nagy kalibereket igazolni.

Én arra írtam ezt, hogy most jelen helyzetben Frenkie eladása sokat nem segítene ebben, nem tudnánk max 1 nagy kalibert igazolni.
Lewat se karrierje csúcsán hoztuk ide, vagy Gündogant se, pont emiatt.

És Te ezt írtad:
"Ha Frenkie távozna, több komoly kaliber jöhetne"

Szerintem jelenleg nem, mert ez semmit nem oldana meg.
Persze ha a több alatt azt értetted, hogy Victor Roque (aki minden csak nem nagy kaliber egyelőre), plusz még egy valaki, ami már két játékos, azaz több, akkor rendben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 14:26:24

csababarca írta:
2023.07.17. 13:38:08
mikor ugyanazt is gondoljuk
Szerintem is, ezért nem értettem, amikor azt írtad, hogy nem csak a hollanddal van a gond. Persze, hogy nem csak vele. Ki mondta, hogy csak vele lenne?

Azzal az egy dologgal nem értek egyet, hogy ne lehetne néhány igazolással komoly javulást elérni, vagy hogy ne jönne ide nagy kaliber. Miért ne jönne? Lewandowski nem az? Gündogan nem az? Aranylabdás szinten játszott szerintem az előző szezonban. Számos játékos azért jött, mert Xavival akar együtt dolgozni. Nagyon is jönnének ide komoly játékosok, ha nem egy szétbarmolt FFP-keretünk lenne. Abban egyetértünk, hogy jelenleg sok játékosunk nincs, akivel olyan focit játszhatnánk, amilyet szeretnénk. Szerintem de Jong az egyik, és ebből a szempontból lényegtelen, hogy nem ő az egyetlen, mert a topikban róla van szó (egy "csapat" topikban lenne megkérdőjelezhető, ha csak rajta rugóznánk), és szerintem egy egészséges FFP-menedzsmenttel nagyon is lehetne itt néhány igazolással csapatot csinálni. Akár plusz egy értelmes csatárral, akivel találnánk 20 gólt, már jóval bejjebb lennénk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.17. 13:38:08

gránit írta:
2023.07.17. 12:55:19


Jelenleg halva született, de kik miatt? Azok miatt, akik itt vannak. A bajnokságot szerintem négy húzóembernek köszönhetjük, Lewandowskinak, Araújónak, ter Stegennek és Christensennek. Pedri és Balde fejlődésében bízok, a többiek szerintem a nagyobb célokhoz nem elegendőek. Egyetértek, nem csak de Jonggal van probléma, de ő sem illik ide.

csababarca írta:
2023.07.17. 12:31:07
Az az MSN, egy bombaformában lévő Neymar, Lajos és Messi, egy 8assal rövidebb Busquets, Iniesta, Rakitic.
Ez is igaz, de most is lehetne erősebb csapatot csinálni néhány igazolással. Ha Frenkie távozna, több komoly kaliber jöhetne. Vitor Roque tegnap este megint gólt szerzett. 14 meccsen 8 gólja van már a brazil bajnokságban, 18 évesen. Ha ő jöhetne most ősszel, sok problémánk megoldódna. Szerintem néhány igazolással nagyot lehetne előre lépni. De a jelenlegi kezdő felével szerintem biztosan nem.

Mindenki miatt.
Mondom, én szemüvegemen keresztül nézve erre a játékra egyedül Pedri lehet alkalmas, senki más.
Nem egy emberen múlnak ezek a dolgok.

Milyen komoly kaliber jönne ide?
De most komolyan?
Ez a Victor Roque is aranyos, de semmit nem tudunk róla, nem néz ki rosszul ez a 14 meccsen 8 gól a brazil bajnokságban, remek, és grat hozzá.
De semmi garancia nincs rá, hogy vele bármi is megoldódna.

Az, hogy elmegy DeJong, rendben.
Helyére jön valaki, nem tudom ki a komoly kaliber, de akkor a kp-ra kell az a komoly kaliber.

Mi van a többi csapatrésszel? Mert Te is írod, hogy a kezdő felével nem lehet azt amit Xavi akarna. De látod Xaviban, hogy a kezdő felét most nyáron ha lenne 600 milliója igazolni, akkor letenné?
Én nem látom, mert olyan közeg van Barcelonában, akikkel elhitették, hogy akik itt vannak azok marha jók.

De mondom mégegyszer, aztán vagy felfogod vagy nem (néha úgy érzem, csak direkt vitatkozol, mikor ugyanazt is gondoljuk, vagy hogy tied legyen az utolsó szó), tőlem eladhatjuk Frenkiet, és hozhatunk egy nagyágyút. De azt nem látom, hogy a holland eladásával akkor hoznánk 3-4 olyan embert (mert te ezt mondod), akikkel egyből hatalmasat javulnánk.
Nem reális.
Nem is tudok mondani 3-4 embert, akiket reálisan ide lehetne hozni, és ebbe a kasztba tartoznak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 12:55:19

csababarca írta:
2023.07.17. 12:31:07

Lehet távlati terv a gyors tempójú, sokpasszos intenzív játék, de ez halvaszületett ötlet egyelőre, és nem csak a holland miatt.
Jelenleg halva született, de kik miatt? Azok miatt, akik itt vannak. A bajnokságot szerintem négy húzóembernek köszönhetjük, Lewandowskinak, Araújónak, ter Stegennek és Christensennek. Pedri és Balde fejlődésében bízok, a többiek szerintem a nagyobb célokhoz nem elegendőek. Egyetértek, nem csak de Jonggal van probléma, de ő sem illik ide.

Ezt nem személy szerint neked írom (hogy ne legyen belőle félreértés, mert volt, hogy nehezményezted, hogy olyan dolgokat címeztek neked, amit nem neked kellett volna), mert te nagyon is kritikus szoktál lenni a csapattal. Furának tartom, hogy mindig elégedetlenkedünk, de ha konkrét személyekről van szó, szinte mindenkit felmentünk. Jó gyerek a Frenkie, jó gyerek a Gavi (Gündogan érkezésével remélhetőleg kiszorul a kezdőből), semmi gond Koundéval, Raphinha nagyon akar, Dembelé hú de jó stb. Miközben valahol csak kell hogy legyen probléma, ha az Európa Ligában is kiestünk tavaly is, idén is idejekorán. Szembe kell nézni azzal, hogy a kezdő fele nem elegendő a komolyabb célokhoz.
csababarca írta:
2023.07.17. 12:31:07
Az az MSN, egy bombaformában lévő Neymar, Lajos és Messi, egy 8assal rövidebb Busquets, Iniesta, Rakitic.
Ez is igaz, de most is lehetne erősebb csapatot csinálni néhány igazolással. Ha Frenkie távozna, több komoly kaliber jöhetne. Vitor Roque tegnap este megint gólt szerzett. 14 meccsen 8 gólja van már a brazil bajnokságban, 18 évesen. Ha ő jöhetne most ősszel, sok problémánk megoldódna. Szerintem néhány igazolással nagyot lehetne előre lépni. De a jelenlegi kezdő felével szerintem biztosan nem.
csababarca írta:
2023.07.17. 12:31:07
Azért aki egy Frenkie kaliberű játékost nem tud használni, ott vannak bajok.
Szerintem azért akar mindenáron vkp-t, mert látja, hogy a 4-3-3-hoz ez a keret nem jó. A dupla mélységi középpályásos rendszerben még egész jó lehet de Jong, ha már a nyakunkon ragad (mert oly szörnyű a helyzete Barcelonában, hogy minden nyáron maradni akar, pedig bárcsak menne).
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.17. 12:47:42

Miről beszéltek itt, hogy nem volt a posztján játszatva, ő csak tili-tolizik és lassú (mellette meg más, egyetértve az előzővel azt szajkózza, hogy a csapat lassú körülötte), sose fért be a csapatba Busquets miatt, meg ilyenek?

Első körben el kéne engedni azt a felfogást, hogy egy játékos egy poszton játszik, és nem egy szerepet tölt be különböző meccshelyzetekben, mint pl labdakihozatal, progresszió, feltolt támadás, letámadás, kontráknál védelem, felállt védelem, stb stb. Ezekben a szituációkban egészen más formációt ölt a csapat, ilyen hogy "4-3-3-ban játszunk", már rég nincs, de fájdalmasan kevesen veszik észre.

Szóval de Jongra visszatérve:
  • Számtalan szerepben ki volt próbálva, a teljesség igénye nélkül volt egyedüli pivot Busi helyett, játszott dupla pivot-ként progresszív labdakihozatalokkal (a gálafelállásunkban ezt a szerepet töltötte be), játszott kreatívabb, szabadabb szerepkörben a támadókhoz közelebb. Mégis mi lenne az ő posztja, akarom mondani szerepe, amitől igazán ki tudnánk használni?
  • A srác semmiképp sem lassú, de komoly kvalitásai hiányoznak ahhoz, hogy stabil mélységi irányító lehessen. Vannak forintos labdái, de sokszor lassan szabadul tőle és kevesebbszer választja a biztosat. Pontosan ezért volt életveszély egyedüli pivotként.
  • Rendszeresen játszott Busquetsel együtt?? Ezt a részét egyáltalán nem értem, mi köze volt Businak az ő játékához, játékperceihez.
  • És hogy a csapatot kéne a játékosokhoz igazítani és nem fordítva? Ez az egyetlen, ami valahol talán érthető kritika Xavi felé (noha az első éve, és hihetetlen sok változtatás, próbálgatás volt a játékrendszerben, szerepekben. Némelyik olyannyira bevállt, hogy bizonyos játékhelyzetben a City egy az egyben ugyanazt használta a Bayern ellen a bl döntőben.) Összességében ez pont nem de Jongnál volt igaz, elég sok szerepben volt használva, ami végső soron egy új, stabilabb rendszert hozott ehhez a csapathoz.
Én sajnálnám, ha menne, de egyetértek Troym kollégával, hogy nem váltotta meg annyira a világot, mint szerettük volna. Picit lassabb a progresszív játékban, mint kéne, kicsit gyengébb védekezésben és labdakihozatalban, mint kéne, a legerősebb szerepében meg pechjére pont kineveltünk egy Pedrit, pedig én csíptem nagyon de Jong megindulásait és mélységből érkezéseit.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.17. 12:31:07

gránit írta:
2023.07.17. 11:28:00


Szóval igen, nem csak Frenkie hibája ez, de a megfelelő játékosokkal azért az elmúlt 11-12 évben is tudtunk eredményesek lenni, lásd a 2014-2015-ös szezont, az MSN-korszak is eredményes volt. A megfelelő játékosokkal ha nem is játszunk olyan űrfocit, mint Guardiola idején (az nem is reális elvárás), de tudunk eredményesek lenni. Szerintem Frenkie nem volt jó választás, de ez van, ő 2026-ig szerintem marani fog. Ahhoz a játékhoz szerintem ő pont nem jó, amit mi játszani akarunk. A labdabirtoklásra, sok passzra épülő játék pont nem hatékony az ő tempójával. Az igaz, hogy régóta nem játszunk tempósan, de ennél tempósabban azért lehetne, és Frenkie, aki 4 éve itt van, szerintem részese a problémának.

Persze, hogy részese, ezt nem vitatom.
Mindenki a részese.

De itt el kellene dönteni, hogy kergetjük a fantazmagóriákat, vagy elkezdünk csapatot építeni, és olyan focit játszani, amire alkalmas a keret, meg akik itt vannak.
Lehet távlati terv a gyors tempójú, sokpasszos intenzív játék, de ez halvaszületett ötlet egyelőre, és nem csak a holland miatt.

Az az MSN se lesz még egyszer, egy bombaformában lévő Neymar, Lajos és Messi, egy 8assal rövidebb Busquets, Iniesta, Rakitic.
Köszi.
Most minőségben egy darab olyan játékosunk sincs, mint akik akkor itt és amilyen formában fociztak. (most itt főleg a 14/15-ös szezonról beszélek, de utánna szezonok se voltak gyengék, csak jöttek a bl fiaskók)
Max Pedri aki azt tudja, de ő se még igazából. (most a védőket nem veszem ide)


Én amondó vagyok, hogy ez a keret képes lenne jobb focira. Nem mondom, hogy BL-t kellene nyerni, de maga a játékminősége lehetne jobb. Még úgy is, hogy sokakba itt nagyon sokat belelátnak, worldclass, meg top keresett, meg brutál tehetség, stb. Lehet. Meg is kellene ezeket mutatni, konstans.
De itt edzői korlátok is belejátszanak, tudom nem népszerű ez a vélemény itt, de én ezt ki merem mondani.
Én nem látok továbbra sem koncepciót, nekem egyáltalán nem egyértelmű, hogy Xavi mit akar játszatni.

Azért aki egy Frenkie kaliberű játékost nem tud használni, ott vannak bajok. De említhetnék több játékost is, akik gyufák.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 11:28:00

csababarca írta:
2023.07.17. 11:09:19

Kb 11-12 éve nem játszunk gyors, egyérintős játékot.
Akkor arra mindenki alkalmatlan.
Most se azt játszuk, gyorsnak semmiképp nem nevezném.
Ez igaz, ezért sem gondolom, hogy a Guardiola-érát kellene kergetnünk, mert szerintem az egy egyszeri és megismételhetetlen korszak volt, olyan játékosokkal, amilyenekből évszázadonként néhány születik csak. Ezért nem értek egyet például azzal, hogy nem kell a Barca DNS-be vkp, hiszen Guardiola idején sem volt igazi vkp. Na igen, csak ma közel sem tudjuk úgy dominálni a meccseket, mint akkor, amikor az ellenfelek azt sem tudták, hol áll a fejük, nemhogy azt, hogy ránk hogy helyezzenek nyomást. A Guardiola-korszak előtt voltak a csapatban klasszikus vkp-k.

Szóval igen, nem csak Frenkie hibája ez, de a megfelelő játékosokkal azért az elmúlt 11-12 évben is tudtunk eredményesek lenni, lásd a 2014-2015-ös szezont, az MSN-korszak is eredményes volt. A megfelelő játékosokkal ha nem is játszunk olyan űrfocit, mint Guardiola idején (az nem is reális elvárás), de tudunk eredményesek lenni. Szerintem Frenkie nem volt jó választás, de ez van, ő 2026-ig szerintem marani fog. Ahhoz a játékhoz szerintem ő pont nem jó, amit mi játszani akarunk. A labdabirtoklásra, sok passzra épülő játék pont nem hatékony az ő tempójával. Az igaz, hogy régóta nem játszunk tempósan, de ennél tempósabban azért lehetne, és Frenkie, aki 4 éve itt van, szerintem részese a problémának.

Ha igazolnak mellé egy rendes vkp-t, és nem a 4-3-3-ba akarják beleerőltetni (sem támadó, sem védekező középpályásnak nem jó szerintem), akkor mélységi középpályásként még vehetjük hasznát, mert a mélységi indításokban nagyon is jó de Jong. Csak a játékosokhoz kellene igazítani a rendszert, és nem fordítva.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.17. 11:09:19

gránit írta:
2023.07.17. 11:01:45


Szerintem meg Frenkie az egyike azoknak, akikkel nagyon távol kerültünk a cruyffi alapoktól. Gyors, egyérintős játékra mindig alkalmatlan volt.
Kb 11-12 éve nem játszunk gyors, egyérintős játékot.
Akkor arra mindenki alkalmatlan.
Most se azt játszuk, gyorsnak semmiképp nem nevezném.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2457
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.17. 11:01:45

Peter írta:
2023.07.16. 22:32:03
gránit írta:
2023.07.16. 21:33:13
Szerintem nem elszenvedője, hanem részese volt annak, hogy lassú tili-tolivá vált a játékunk.
Szigorúbb vagy nálam, elfogadom, de Messin kívül senki nem volt képes azt az elfáradt brigádot valamelyest életben tartani.
Szokták mondani, hogy a fejétől bűzlik a hal és szerintem ez a legnyomósabb ok, a többi már következmény.... :wink:
Ezzel teljesen egyetértek. Messi nagyon sok problémát el tudott rejteni.
Nagybarcelona írta:
2023.07.17. 06:33:04
Gránit: azt felfogod, hogy Frenkie fizetèse át lett ütemezve? Megegyeztek egy összegben, ès ő Barca szurkolókènt lemondott egy rèszèről, mikor a klub a csőd szèlèn táncolt. Most pedig magasabb, mert visszakapja, mikor Ferranokra pazarlunk 60 milliókat.
nèzz statisztikákat
Át lett ütemezve, vagy elengedte? Mert ha később fizetjük ki, akkor ugyanúgy sokba fáj nekünk. Túlzás nélkül, négy játékos fizetését kiteszi. Négy olyan emberét, mint ter Stegen. Túlzás nélkül egy új csapatot lehetne építeni, ha ő távozna. Ezt nevezném statisztikának. Statisztikából is kétféle van, az egyik a valóságot mutatja, a másikat belemagyarázosokra használják fel. Egyes statisztikák szerint például Steph Curry jobb játékos, mint Michael Jordan volt. Ezért nem bújok statisztikákat. De kétségtelenül vannak sokatmondó számok.
Nagybarcelona írta:
2023.07.17. 06:33:04
Frenkie a legjobb a világon progresszív labdakihozatalban, ès sok másban is kiemelkedő

Guardiolatól olyan messzire kerültünk a Cruyffi alapoktól, Frenkie lehetett volna akivel visszatalálunk a holland alapokhoz
Szerintem meg Frenkie az egyike azoknak, akikkel nagyon távol kerültünk a cruyffi alapoktól. Gyors, egyérintős játékra mindig alkalmatlan volt.
Nagybarcelona írta:
2023.07.17. 06:33:04
Kb. 3 ève eladnám őt
Ezt nagyon adom, ehhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy én meg sem vettem volna.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.17. 06:33:04

Peter írta:
2023.07.16. 19:20:50
Troym írta:
2023.07.16. 18:12:42
Nálam nem pótolhatatlan játékos,
Jól játszik, de nem viszi hátán a csapatot, amire pedesztrinálták.
Többé kevésbé egyetértek, de.....amire predesztinálták, sosem kapott arra lehetőséget.
Az Ajaxban nem visszapassz és oldalpassz rendszerben játszottak, hanem intenzíven, lendületesen, folyamatosan előre irányuló mozgásban és nem az ellenfél kapujának háttal álló irányítás alatt.
Beállt a sorba Frenkie nálunk, más választása nem is volt és azt csinálta amire a szakmai vezetés kérte.
Hányszor írtuk le éveken keresztül mi, akik már unalmasnak tartottuk ezt a Busi féle tilitolit, hogy ideje lenne a Frenkie féle váltásnak hosszabb távon, hogy kiderüljön, milyen lehetne úgy a Barca.
Hogy lehetett volna önállóan feladata hátán vinni a csapatot Busi origóval?
Nem védem Frenkiet, nincs is rá szüksége, de a tényektől nem kellene eltérni.
Egyetèrtek veletek. Ès most sem fogjuk szerintem ott játszatni, hamarabb lesz Romeu kezdő. Kedvelem Frenkiet, de sosem fog a posztján játszani, ahol a legjobb lehetne.

Gránit: azt felfogod, hogy Frenkie fizetèse át lett ütemezve? Megegyeztek egy összegben, ès ő Barca szurkolókènt lemondott egy rèszèről, mikor a klub a csőd szèlèn táncolt. Most pedig magasabb, mert visszakapja, mikor Ferranokra pazarlunk 60 milliókat.
Frenkie a legjobb a világon progresszív labdakihozatalban, ès sok másban is kiemelkedő, nèzz statisztikákat, mert így ez csak egy szubjektív vèlemèny.
Guardiolatól olyan messzire kerültünk a Cruyffi alapoktól, Frenkie lehetett volna akivel visszatalálunk a holland alapokhoz, de az elspanyolosított focink Romeukat követel.
Kb. 3 ève eladnám őt, hiába kedvelem, mert nem látom azt, hogy itt a maximumot nyújthatná.
Anyagilag pedig a felszbaduló fizetèsèből fizethetjük Messit 2025-ig, úgy, hogy 2 ève távozott.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.16. 22:32:03

gránit írta:
2023.07.16. 21:33:13
Szerintem nem elszenvedője, hanem részese volt annak, hogy lassú tili-tolivá vált a játékunk.
Szigorúbb vagy nálam, elfogadom, de Messin kívül senki nem volt képes azt az elfáradt brigádot valamelyest életben tartani.
Szokták mondani, hogy a fejétől bűzlik a hal és szerintem ez a legnyomósabb ok, a többi már következmény.... :wink:
Válasz küldése