Antoine Griezmann

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
szekelygyula
Jugador del Barça

2021.01.29. 08:57:01

Nem is tudom melyik meccsen, de valamikor az fogalmazódott meg bennem, hogy ki kéne próbálni Busi helyén CDM-ben :) Jól védekezik, jól passzol és egy kontra lehetőségnél biztosan gyorsbban felhozza a labdát Businál.
davi10 írta:
2021.01.29. 08:28:57
Az egyik legjobban védekező támadó, akit láttam, de ez mit sem ér, ha gólt nem tud lőni.
davi10
Director del Fútbol

2021.01.29. 08:28:57

Szerintem 100%-osan nem is lesz itt fejben rendben. 2-3 évünk meg nincs kivárni, pláne nem egy lassan 30 éves játékosnál, aki annyit keres, mint 4-5 másik kezdőjátékos egyben.

Nagyon elleneztem a leigazolását, lehetett tudni, hogy nem fogja itt a csúcsformáját hozni, és emellett szerintem alaposan rányomja a bélyegét a klub jelenlegi anyagi helyzetére. 120 misi egy összegben + Messi után magasan a legtöbb fizu. Nagyon kemény.

Az egyik legjobban védekező támadó, akit láttam, de ez mit sem ér, ha gólt nem tud lőni. Szurkolok neki, hogy összekapja magát, de nem fűzök hozzá túl nagy reményeket. Ilyen fos gazdasági helyzetben szerintem túl kéne adni rajta, amíg még valaki ad érte egy normális összeget, mert ilyen szempontból az idő ellenünk dolgozik.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
sansz
Jugador d'estrella

2021.01.29. 00:26:51

bence0330 írta:
2021.01.28. 23:22:29
Barcaforever írta:
2021.01.28. 18:12:25
Csak én érzem a pozitív változást? 2-3 év és újra olyan lesz, mint az Atleticoban. Van fény az alagút végén!
Nem, szembeötlő, hogy jó megoldásokat választ és jobbak a kivitelezései, mint ősszel. Ideje is volt. :D
Szerintem már ősz óta is sokkal jobb volt mint előtte. Anno azért szidtuk,mert semmi veszélyt nem jelent. Ebben az idényben megvoltak a gólhelyzetei és hasznos mezőnymunkát végzett. Persze, ezen lehet vitatkozni, ettőlmég sokan szidták, mert a focit gólra kéne játszani stb, de óriási volt a különbség az előző időszakához képest. Mostanság meg már gól-gólpassz is volt, de ez már kisebb lépés volt.
Azért látszik,hogy fejben nincs még mindig rendben. Szerintem legutóbb nem gólpasszt kellett volna adnia. Jó helyzetben volt, egy csatárnak ott lőnie kellene. Persze, tök jó ez a végig kijátszott akció, de csak akkor ha nem félelemből csinálják, mert nem hiszik el,hogy gólt lőhetnek,ha nem üres a kapu. Valójában az az utolsó passz elég kockázatos volt, les is lehetett volna és nem volt egyszerűbb,mint ha berúgta volna. Szóval még bőven van Grizesnek hova fejlődnie.
Trincao meg első jó meccse volt, nem kellett hozzá más csak,hogy merjen néha cselt bevállalni és lőni. Még akkor is, ha nem jön össze, mert biztonsági passzokkal, túlzó önzetlenséggel nem lehet önbizalmat építeni.
bence0330
Jugador d'estrella

2021.01.28. 23:22:29

Barcaforever írta:
Csak én érzem a pozitív változást? 2-3 év és újra olyan lesz, mint az Atleticoban. Van fény az alagút végén!
Nem, szembeötlő, hogy jó megoldásokat választ és jobbak a kivitelezései, mint ősszel. Ideje is volt. :D
Barcaforever
Director del Fútbol

Kép
grgly50
Jugador del Barça

2021.01.14. 19:49:26

A tegnapi meccs alapján úgy gondolom, hogy nálunk még mindíg alapvető probléma a megfelelő edző hiánya.
Messi hiánya bizonyította, hogy elöl teljesen ad-hoc alapon megy a Koeman taktika. Vagyis olyan NINCS! Amikor Messi a pályán van, ő "osztja az észt". Tőle várja szinte mindenki, hogy mit kell csinálni. Talán még az edző is.
Az, hogy sokan alul teljesítettek szintén visszavezethető arra, hogy nincs írányító, nincs vezéralak.
Régebben hátul Pique aránylag jól össze tudta fogni a védelmet. Nyílván megfelelő emberek is kellettek hozzá.
Araujo szenzációs volt. Remélem/reméljük, hogy csak javulhat, nagyobb rutinja lehet.
Ter Stegen - Magasan a legjobb.
Tegnap, de már a Granada meccsen is szembetűnő volt számomra, hogy Dembi agyon cselezi magát, majd kész. Neki megy a falnak, összeesik, stb. Úgy néz ki, mint aki em tudja, mit kezdjen a labdával.
Grizman próbált írányítani, de látszik, hogy ő nem az a típus.
Összegezve az edzőnk úgy tűnik, hogy továbbra is annyira telik tőle, hogy összeállítson egy névsort. Annyiban javult talán, hogy a cserékkel már finomabban bánik. Talán. Nem erre a feladatra való!
NovaProspekt
Entrenador del Barça

2021.01.14. 18:00:15

Peter írta:
2021.01.14. 16:05:36
Edzői feladat a játékosok fizikai, taktikai és mentális felkészítése.
Edzői feladat a keret, a kezdők kijelölése a játékosok megfelelő felkészültségének figyelembevételével.

A fenti megjegyzés egyáltalán nem Grízt védi és véletlenül sem menti fel, de az igazsághoz nagyon is hozzátartozik. Az edző nem rúghat gólt és nem rúghat luftot. Ugyanakkor az edzőnek vagy a stábjából bárkinek látnia kell a hiányosságokat, amiket ki kell javítani, ha javíthatatlan akkor el kell adni.
Ezek ráadásul nem is csak Grízre érvényesek, hanem mindenkire.
Ezzel egyezek abszolút. Úgy látszik sajnos, h a Coutinho vagy Griezmann-féle játékosok semmit sem érnek, ha nincs egy Klopp vagy Simeone szintű komoly pedagógus mögöttük.
A mostani meccset nem láttam, hozzáteszem.
Peter
Capitá del Barça

2021.01.14. 16:05:36

Edzői feladat a játékosok fizikai, taktikai és mentális felkészítése.
Edzői feladat a keret, a kezdők kijelölése a játékosok megfelelő felkészültségének figyelembevételével.

A fenti megjegyzés egyáltalán nem Grízt védi és véletlenül sem menti fel, de az igazsághoz nagyon is hozzátartozik. Az edző nem rúghat gólt és nem rúghat luftot. Ugyanakkor az edzőnek vagy a stábjából bárkinek látnia kell a hiányosságokat, amiket ki kell javítani, ha javíthatatlan akkor el kell adni.
Ezek ráadásul nem is csak Grízre érvényesek, hanem mindenkire.
Barcaforever
Director del Fútbol

2021.01.14. 15:57:40

De ez is mennyire sorsszerű volt, hogy TS kiszed 3-t odaáll 4.nek továbbjuthatnánk erre még a kommentátor is csudázza, h kiment a labda a stadionból. Egyszerűen reménytelen itt.
Kép
Andris
Adminisztrátor

2021.01.13. 23:54:29

Atigazolasi idoszak van.. 20 misit adjanak, es viszlat. Cserepadra is keves, de lehet a B csapatbol is kilogna lefele.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Gerginho88
Barça B

2021.01.13. 23:50:31

Ebbol Bappe Griezmann csere lesz :D
Barcaforever
Director del Fútbol

2021.01.13. 23:47:07

Szegény játszhat itt ott, így úgy, de egyszerűen ez nem az ő csapata. Elvárná az ember, h ő legyen a biztos pont Messi hiányában, de eljutott arra a szintre szerintem, hogyha egy közepesen gyenge meccset hoz, ahol nem hagy ki 2 helyzetet vagy inkább nem kerül helyzetbe már pozitívum.

Gondolom majd ötöd áron megy az ATM-be. Saját magán kívül senki se tudja megváltoztatni a helyzetét.
Kép
Gyuro84
Barça C

2021.01.10. 12:11:03

Valóban meglepett engem is. De amit nyújtott az elismerésre méltó. Sokat melozot elől, de ha kellett hátra is ment. 2 gól 1gólpasz.. Én ezt a Grizit szeretném látni 😉 Bízok és hiszem hogy most már jó lesz itt 👍
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2021.01.10. 09:50:31

Tegnap amúgy mi lelte? :D Fáradt volt és nem volt ideje túlgondolni a dolgokat?

Végre tegnap mutatott valamit abból amit szeretnénk tőle, bárcsak megjönne az önbizalma és így folytatná
Gaillard
Jugador del Barça

2020.12.21. 16:54:01

A hétvégi mérkőzésnél pirosat kellett volna adnia, ami egyértelmű volt a visszajátszások alapján is, ugyanis tudatosan lökte meg kézzel Griezmannt hátulról az ellenfél játékosa.
Teljesen mindegy, hogy milyen erősséggel tette, mert látszott, hogy tudatos mozdulat volt egy vert helyzetben lévő védőtől, aki ezzel a támadót zavarta szabálytalanul az egyértelmű gólhelyzetet jelentő akció záró aktusában. Az, hogy a lábuk is összeért, az még további plusz adalék, de az kevésbé tűnt direkt, tudatos cselekedetnek.
NovaProspekt
Entrenador del Barça

2020.12.21. 16:05:40

gránit írta:
2020.12.21. 13:44:03
Ez tök igaz. Azzal is egyetértek, hogy a bíró ne legyen főszereplő. Az a közös pont abban, amit írtunk, hogy a meccseket eldöntő/befolyásoló esetekben kell(ene) egységes bírói mentalitást alkalmazni (erre lenne a szabálykönyv). Te ezt úgy fogalmaztad meg, hogy ne nyúljanak bele a meccsbe, én meg úgy, hogy nem volt akkora a sérelem (a szabálykönyv szerint sem), hogy az büntetőt érjen, ami lényegében ugyanaz. Máshogy fogalmaztuk meg, de ugyanoda lyukadtunk ki, hogy mekkora hülyeség volt az Araújo elleni büntetőt is befújni. Te ezt onnan közelítetted meg, hogy a bíró belenyúlt a meccsbe; de ha elkaszálja Ronaldót, nyilván azt mondtuk volna, hogy ez sajna büntetőt ért, mert ilyen esetben kénytelenek belenyúlni a meccsbe. Az, hogy ne nyúljanak bele meccsbe, nyilván attól függ, mennyire súlyos az eset, ilyenkor kellene amennyire csak lehet, egységesen ítélkezni. Ez viszont nem nagyon jellemzi a játékvezetőket. Ez itt a gond. Nem bánom, ha meccsenként néhány alkalommal, meccseket befolyásoló helyzetekben előkerül a VAR, csak szülessenek következetes döntések.
Világos. Csak arra akartam pluszban rávilágítani, hogy a szabályok megalkotása mögött is volt egy egységes logika (amiről szó is van), ehhez kellene véleményem szerint minden bírónak visszanyúlnia döntéshozatalkor. Ahogy pl. a KRESZT-t sem kell bebiflázni ahhoz, h ne okozzunk tömegkarambolt, elég ha értjük, mi miért történik.
gránit
Entrenador del Barça

2020.12.21. 13:44:03

NovaProspekt írta:
2020.12.21. 11:12:15
sztem egy-egy ítélet meghozatalakor egyszerűen vissza kell nyúlni az alapokhoz: miért fújunk be szabadot a sérelmezett félnek? azért, hogy kompenzáljuk őket amiatt, mert az ellenfél - nem focitudásból fakadóan - előnyhöz jutott velük szemben. és akkor át kell gondolni, hogy az ellenfél valóban előnyhöz jutott-e, valamint azt, h szabálytalan módon (lerúgás, lerántás, harapás stb.) szerezte-e ezt.
Ez tök igaz. Azzal is egyetértek, hogy a bíró ne legyen főszereplő. Az a közös pont abban, amit írtunk, hogy a meccseket eldöntő/befolyásoló esetekben kell(ene) egységes bírói mentalitást alkalmazni (erre lenne a szabálykönyv). Te ezt úgy fogalmaztad meg, hogy ne nyúljanak bele a meccsbe, én meg úgy, hogy nem volt akkora a sérelem (a szabálykönyv szerint sem), hogy az büntetőt érjen, ami lényegében ugyanaz. Máshogy fogalmaztuk meg, de ugyanoda lyukadtunk ki, hogy mekkora hülyeség volt az Araújo elleni büntetőt is befújni. Te ezt onnan közelítetted meg, hogy a bíró belenyúlt a meccsbe; de ha elkaszálja Ronaldót, nyilván azt mondtuk volna, hogy ez sajna büntetőt ért, mert ilyen esetben kénytelenek belenyúlni a meccsbe. Az, hogy ne nyúljanak bele meccsbe, nyilván attól függ, mennyire súlyos az eset, ilyenkor kellene amennyire csak lehet, egységesen ítélkezni. Ez viszont nem nagyon jellemzi a játékvezetőket. Ez itt a gond. Nem bánom, ha meccsenként néhány alkalommal, meccseket befolyásoló helyzetekben előkerül a VAR, csak szülessenek következetes döntések.
NovaProspekt
Entrenador del Barça

2020.12.21. 11:12:15

gránit írta:
2020.12.21. 09:49:20
NovaProspekt írta:
2020.12.20. 17:37:20
Inkább a szabályokkal nem nagyon vannak tisztában, lásd a kezezéseket, ezért fújnak hülyeségeket. Látják az esetet, csak nem tudnak hozzá szabályt társítani, így vélt általánosságokra, szokásjogokra támaszkodnak. Ez a játékosoknak is rossz, ez nekik is egy bizonytalansági tényező, mert az egyik bíró befújja, a másik nem.
viszont a szabályok sokszor nem alkalmazhatók egzakt módon, pláne nem 1-2 mp alatt, amikor is meg kell hozni a döntést. sztem egy-egy ítélet meghozatalakor egyszerűen vissza kell nyúlni az alapokhoz: miért fújunk be szabadot a sérelmezett félnek? azért, hogy kompenzáljuk őket amiatt, mert az ellenfél - nem focitudásból fakadóan - előnyhöz jutott velük szemben. és akkor át kell gondolni, hogy az ellenfél valóban előnyhöz jutott-e, valamint azt, h szabálytalan módon (lerúgás, lerántás, harapás stb.) szerezte-e ezt. sztem így azért elérhető, h ne a bíróról szóljon a meccs, pláne VAR-ra megtámogatva.
Chino
Llegenda del Barça

2020.12.21. 10:15:27

gránit írta:
2020.12.20. 17:30:18

A bíró egyébként pontosan tudta, hogy rossz ítéletet hozott, a piros lapot vissza is vonta. Aminek semmi értelme nem volt, ha ezt befújta szabálytalanságnak, akkor utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért piros lapot kellett volna adnia. Vagy büntető és piros lap, vagy Griezmann-nak (második) sárga színészkedésért. Látta, hogy rossz döntést hozott, ezért hozott egy értelmetlen és önellentmondásos köztes végső ítéletet, a büntetőt helyben hagyta, de azért a piros lapot mégiscsak visszavonta (teljes önellentmondás). Ami már csak azért is hülyeség, mert pont azért van a VAR, hogy az ember kijavítsa a hibáját, ő meg ezt még tetézte egy még értelmetlenebb döntéssel.
Az ok, amiért visszavonta a pirosat, az lehetett, hogy másodjára nem a lökésért fújta be a büntetőt. Ahogy én láttam inkább a lábuk koccant össze, ami visszanézve észrevehető, azért pedig nem jár piros, viszont ha hátulról meglöki, akkor villanhat.
Forca Barca!!!!
gránit
Entrenador del Barça

2020.12.21. 09:49:20

NovaProspekt írta:
Inkább a szabályokkal nem nagyon vannak tisztában, lásd a kezezéseket, ezért fújnak hülyeségeket. Látják az esetet, csak nem tudnak hozzá szabályt társítani, így vélt általánosságokra, szokásjogokra támaszkodnak. Ez a játékosoknak is rossz, ez nekik is egy bizonytalansági tényező, mert az egyik bíró befújja, a másik nem.
Peter
Capitá del Barça

2020.12.20. 17:49:50

NovaProspekt írta:
sztem felesleges a szabálykönyvvel foglalkozni, mivel bármelyik szabályzatnak ellentmondónak tűnő ítéletre bemondhatja a bíró, h ő nem úgy látta (a videóbíró is). nálam a jó bíró ismérve az, h nem nyúl bele a meccsbe feleslegesen. ha a faltolt játékosnak nyílt törése lett, akkor nincs min gondolkoznia, de ha ilyen "vagy befújja, vagy nem" típusú fifty-fiftys fault van, akkor mérlegelje, h egy büntetővel döntően befolyásolja-e a meccset, vagy h egyáltalán lett-e volna sansza a sérelmezett játékosnak gólt szerezni. Grizi, Ronci és Ramos esetében is 50-50-es helyzetet fújt be büntetőnek úgy, h belenyúlt vele a meccsbe is, így sztem egyik sem volt egy jó ítélet.
kevés az ilyen spori....a befújható, megadható kategória a legrosszabb....a kezezések megítéléséről nem is beszélve
recrea
Llegenda del Barça

2020.12.20. 17:45:36

Tizenegyes az, amit befúj a játékvezető.
Szívesen :mrgreen:

Fájdalmas a fickó, teljesen kivisz az életből az amatőr, alibi megoldásaival. Csak megutáltatja magát szerencsétlen.
NovaProspekt
Entrenador del Barça

sztem felesleges a szabálykönyvvel foglalkozni, mivel bármelyik szabályzatnak ellentmondónak tűnő ítéletre bemondhatja a bíró, h ő nem úgy látta (a videóbíró is). nálam a jó bíró ismérve az, h nem nyúl bele a meccsbe feleslegesen. ha a faltolt játékosnak nyílt törése lett, akkor nincs min gondolkoznia, de ha ilyen "vagy befújja, vagy nem" típusú fifty-fiftys fault van, akkor mérlegelje, h egy büntetővel döntően befolyásolja-e a meccset, vagy h egyáltalán lett-e volna sansza a sérelmezett játékosnak gólt szerezni. Grizi, Ronci és Ramos esetében is 50-50-es helyzetet fújt be büntetőnek úgy, h belenyúlt vele a meccsbe is, így sztem egyik sem volt egy jó ítélet.
gránit
Entrenador del Barça

2020.12.20. 17:30:18

Szabálykönyv szerint nem volt az. Ha megragadja vagy elgáncsolja, az lett volna az. Egy egyszerű kontakt szabálykönyv szerint nem tizenegyes. Erre világított rá Juan Andujar Oliver egykori játékvezető is, azért nem idézem, mert itt egy érvénytelennek számító csatornának nyilatkozott; elfogultsággal nem nagyon lehet vádolni, szerinte Lenglet esete sem volt büntető Ramos-szal szemben. Az kétségtelen, hogy Ramos-t szankcionálni kellett volna színészkedésért (ellenkező irányba dobta fel magát, mint amilyen irányba lefogás-mezfogás esetén esnie kellett volna, még színészkedni sem tudott rendesen).

A bíró egyébként pontosan tudta, hogy rossz ítéletet hozott, a piros lapot vissza is vonta. Aminek semmi értelme nem volt, ha ezt befújta szabálytalanságnak, akkor utolsó emberként elkövetett szabálytalanságért piros lapot kellett volna adnia. Vagy büntető és piros lap, vagy Griezmann-nak (második) sárga színészkedésért. Látta, hogy rossz döntést hozott, ezért hozott egy értelmetlen és önellentmondásos köztes végső ítéletet, a büntetőt helyben hagyta, de azért a piros lapot mégiscsak visszavonta (teljes önellentmondás). Ami már csak azért is hülyeség, mert pont azért van a VAR, hogy az ember kijavítsa a hibáját, ő meg ezt még tetézte egy még értelmetlenebb döntéssel.

Érdemes a szabálykönyvet elolvasni, az ember ezután még inkább látja, mennyire következetlenül és rosszul fújják a mérkőzéseket a Ligában. Főleg a kezezésre vonatkozó részeket kellene elolvasniuk.
aszim
Jugador del Barça

2020.12.20. 16:35:46

mvik írta:
2020.12.20. 15:55:06
Én szerintem a lábát is eltalálta kicsit a védő (a kommentár is azt emlegette a visszajátszásnál) és a kettő együtt ért büntetőt
A hátsó kamera állásnál egyértelműen látszott a szabálytalanság. Azt nem értem, hogy sokan mit vitatnak ezen ? Olyan mint amikor valaki csak a címet olvassa el és utána okosakat kommentel. :)
Válasz küldése