Quique Setién

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
davi10
Director del Fútbol

2020.08.09. 10:33:11

Egyáltalán nem venném elő Setien-t (másik topicban kapja a fikát).
Azt játszottuk amit kell, ehhez a taktikához pedig abszolút érthető volt, hogy nem Puig-ot játszatta. Griezmann-t ismerjük, 3 támadó helyett is védekezik, az Ő játszatását se kritizálnám feltétlen. De Lajos... Ha az a terv, hogy előrevágjuk a labdát és kell egy "testesebb" támadó, aki megtartja a labdát, amíg a többiek felsprintelnek, akkor még érthető, de nem tudom... Nekem már úgy tűnik, hogy Lajos is inkább földobja magát és siránkozik a bírónak, minthogy harcoljon a labdáért. Ilyen szempontból mindenki tanulhatna Messi góljából.
Ha már visszább állunk, én inkább néznék egy Messi-Griezmann-Fati sort (erre lenne ideális Dembele, ha lehetne rá számítani). Főleg a Bayern ellen kevés lesz, ha 2 támadónk fent sétálgat. Max Messi maradjon elöl, a többiek meg védekezzenek.
Volt egy jelenet, amikor Semedo megindult, átment vagy 5 emberen, aztán jött a visszapassz, mert senki nem volt arra... Ezekkel valamit kezdeni kéne, mert Semedo bele tud menni az 1v1-ekbe, voltak már eddig is szép megindulásai, de ha nincs Dembele kinn a szélen, akkor nem tudja kinek továbbadni. De mondjuk Ő legalább általában visszapasszolja és nem lesz belőle labdavesztés.

Egy szó mint száz, piros pont, hogy nem próbálgattunk 80%-os labdabirtoklásra menni (53-47 lett oda), ha már ennyi "defenzívebb" középpályásunk van, akkor használjuk őket úgy, hogy értelme is legyen.
Azt viszont tényleg nem értem, hogy mi a francért utál ennyire cserélni. Okés, hogy már nincsenek 2-3 naponta meccsek, de akkor is lehet pihentetni, vagy éppen bedobni valakit.

Innentől Busquets lesz a kulcs. Ha nem játszik, van esélyünk :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
MessiNeymarSuarez
Llegenda del Barça

2020.08.09. 10:07:10

Samper írta:
2020.08.09. 06:31:26
Mindentől függetlenül a tegnapi meccsért dícséret jár neki. A továbbiakat meg majd meglátjuk. A Bayern nem verhetetlen számunkra.
Egyetértek!
Azon kívül hogy azt hiszi hogy az egész BL alatt lehet 5-öt cserélni és nem meccsenként, jár neki a dícséret!

Végre hasonlót játszatott amit játszatni kell, és képes volt változtatni az elképzelésein.
Előzetesen arra tippeltem hogy megint a szokásos meddő labdabirtoklás+ ellenfél kapuja előtt 25-öt ötlettelenül passzolás, majd labdavesztés után szétkontrázott Barca leszünk és nagy bajba kerülünk még a Napoli ellen is, de szerencsére tévedtem.

Még akár esélyünk is lehet a Bayern ellen ilyen felállással, ahol nem az összvissz 2 darab hátvédet hagyjuk a gyors ellenfél csatárainak, hanem csapatként próbálunk meg védekezni és mélyebbről indítani a támadást, így azért a Bayern támadóinak sem lesz egyszerű feladata+ a védelmük nekik is sebezhető
Samper
Director del Fútbol

2020.08.09. 06:31:26

Mindentől függetlenül a tegnapi meccsért dícséret jár neki. A továbbiakat meg majd meglátjuk. A Bayern nem verhetetlen számunkra.
NovaProspekt
Capitá del Barça

2020.08.08. 15:16:28

Setiént is sokan megnézték volna anno, mit alkotna itt, aztán látjuk :mrgreen:

persze minden hitem az öregben, h befűzi a bajoroknak az oktatófilmet majd. hátha tehénfejés közben bevillant neki vmi Cruyffi sugallat
szbsz
Jugador del Barça

2020.08.08. 14:57:21

Ha ma kiesünk szerintem repülni fog, ami bőven benne van a pakliban.

Úgy fest Sarrinak is megköszönik még ma a részvételt. Nem tudom ki, hogy van vele de én megnézném itt mit alkotna. A mostaninál biztos nem lenne rosszabb :arrow: mehetne a Sarriball ezerrel.

Közben hivatalos is. #Sarriout
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Chino
Director del Fútbol

2020.07.21. 21:47:23

fanbarca írta:
2020.07.21. 13:25:13
Ez alapján úgy néz ki, hogy pontosan 0 eurónk van átigazolásokra. Szép.

Nem igazán értem miért ez a katasztrofális vélemény az átigazolásokkal. Sokat elcsesztünk ez tény, de nem egyszer még kerestünk is rajtunk. A Coutinho-Dembélé pakkot is fedezte a Neymar business. Rengeteg játékos bejött, vagy minimum árban vagy ár fölött adtunk el.
A Real például tavaly több mint 350 milliót tapsolt el igazolásokra, amiből egyelőre talán a középszer Mendy jött be leginkább. Eladásból meg befolyt 120-130 millió. Vettek egy Hazardot 110 millióért akinek lejárt a szerződése, ezért itt keresztre feszítés járna, nem beszélve arról hogy a betegszobát jobban ismeri mint a stadiont. Egy szezon alatt 5 fajta sérülést szedett össze.

De hogy ne legyen teljesen off.
Nem biztos, hogy akkora gond Setien megtartása. Amíg Bartomeu regnál nem biztos hogy szerencsés lenne, idehozni egy új edzőt, aki jó eséllyel az elnök bábja lesz, vagy nem kap elég mozgásteret. Utána lehet egy új projektet kezdeni akár Xavival akár mással tiszta lappal, jöjjön Font, Laporta vagy akárki más.
Forca Barca!!!!
davi10
Director del Fútbol

2020.07.21. 15:05:10

fanbarca írta:
Már a háttérben elment 80 millió + Dembele + Coutinho Neymar-ra :D

Gondolom (remélem) hogy csak a fizetési igénye miatt nem futja rá.

Ha viszont nem, akkor az tényleg kemény a 75%-os fizucsökkentések meg a 18 eurós Barca-maszkok után :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
NovaProspekt
Capitá del Barça

2020.07.21. 15:01:50

fanbarca írta:
Valszeg tényleg nincs már. Komoly adósság jött össze az elmúlt évek sztárhalászatából, plusz most még itt van a Covid miatti bevételkiesés.

De am hidd el, Neymarért v Lautaroért még így is letennénk a nagy pénzt adott esetben, nem számít, hányan mennek majd sittre a vezerkarból
fanbarca
Entrenador del Barça

més - Bojan Krkic
csdewl
Capitá del Barça

2020.07.21. 13:08:44

fanbarca írta:
2020.07.21. 12:57:56
dorian01 írta:
2020.07.21. 12:39:30
De, lehetne! Alaba pont ideális lenne nekünk :D Már egyszer fel is hoztam pár hete, amikor elkezdődött az átigazolási mizéria. Jelenleg a Citybe tart (elvileg), apróért (kb. 20-22 milláról írnak). De nekünk nem kell ahogy látom... Minek is kéne egy univerzális, minimum B+ kategóriás igazolás olcsón? :D
Pedig állítólag ő a Barca-ban vagy a Real-ban szeretne játszani. :roll: Túl jó lenne.
Report: Barcelona can’t afford Bayern Munich’s David Alaba unless he comes for free- mundo deportivo
"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
fanbarca
Entrenador del Barça

2020.07.21. 12:57:56

dorian01 írta:
De, lehetne! Alaba pont ideális lenne nekünk :D Már egyszer fel is hoztam pár hete, amikor elkezdődött az átigazolási mizéria. Jelenleg a Citybe tart (elvileg), apróért (kb. 20-22 milláról írnak). De nekünk nem kell ahogy látom... Minek is kéne egy univerzális, minimum B+ kategóriás igazolás olcsón? :D
Pedig állítólag ő a Barca-ban vagy a Real-ban szeretne játszani. :roll: Túl jó lenne.
més - Bojan Krkic
dorian01
Barça B

2020.07.21. 12:40:29

Peter írta:
2020.07.21. 12:35:42
Chino írta:
2020.07.20. 11:11:51
Peter írta:
2020.07.20. 02:23:44
Ezzel a jelenlegi kerettel nincs a világon olyan edző aki csodára, sikerre lehet képes.....(azt azért megjegyzem, én örülnék a legjobban, ha valami csoda folytán nem lenne igazam, de erre a kevésnél is kevesebb az esély)
Ezt abszolút nem mondanám. A kerettel nincs komoly gond. Egyszerűen egy tökös edző kellene aki Busquets-et padra meri vágni De Jonggal szemben, vagy Suarezt leültetni, ha nem teljesít és nem nevek alapján pakolná fel a játékosokat, hanem ahogy a legjobbat hozhatja ki. Plusz egy olyan taktikát, felállást kidolgozni ami a kerethez idomul és nem fordítva.
Ehhez pedig nem kell agysebésznek lenni. Luis Enrique sem volt egy zseni, de átlátta a dolgokat és tudta mit kell csinálni. Elsimította az ellentéteket és mert váloztatni. Rendben, volt neki egy Neymar-Suarez-Messi triója, de ez a három ember például egy Setient megenne reggelire. Bár ő a legelején lenyilatkozta, hogy mennyire szerelmes Busquets-be és mennyire imádja a játékát, ezek után nem is volt csoda, hogy ha kellett, ha nem ő volt a pályán.
Én Ten Haag-ot látnám itt legszívesebben, ha már egy-egy nevet bedobunk. A szakértelmét nem kell magyarázni és szerintem a tekintélye is kellően megvan.
LE-nek volt egy Xavi-ja és egy jó Iniestája még Neymaron kívül.....de ettől eltekintve értem mire gondolsz.....nálam Piqué és Busi a leggyengább láncszem....Ten Haag tökös ajaxot csinált, lenne benne fantázia....sok realosnak fájt, de Mou nyugdíjazta Rault és Casillast is.....ha nem mennek maguktól intelligensen, mint Xavi, Ini, Mascerano.....akkor kell a tökös edzői húzás....
Casillas szerintem egyáltalán nem érdemelte meg! Nem úgy, ahogy kapta!
dorian01
Barça B

Peter
Jugador del Barça

2020.07.21. 12:35:42

Chino írta:
Peter írta:
Ezzel a jelenlegi kerettel nincs a világon olyan edző aki csodára, sikerre lehet képes.....(azt azért megjegyzem, én örülnék a legjobban, ha valami csoda folytán nem lenne igazam, de erre a kevésnél is kevesebb az esély)
Ezt abszolút nem mondanám. A kerettel nincs komoly gond. Egyszerűen egy tökös edző kellene aki Busquets-et padra meri vágni De Jonggal szemben, vagy Suarezt leültetni, ha nem teljesít és nem nevek alapján pakolná fel a játékosokat, hanem ahogy a legjobbat hozhatja ki. Plusz egy olyan taktikát, felállást kidolgozni ami a kerethez idomul és nem fordítva.
Ehhez pedig nem kell agysebésznek lenni. Luis Enrique sem volt egy zseni, de átlátta a dolgokat és tudta mit kell csinálni. Elsimította az ellentéteket és mert váloztatni. Rendben, volt neki egy Neymar-Suarez-Messi triója, de ez a három ember például egy Setient megenne reggelire. Bár ő a legelején lenyilatkozta, hogy mennyire szerelmes Busquets-be és mennyire imádja a játékát, ezek után nem is volt csoda, hogy ha kellett, ha nem ő volt a pályán.
Én Ten Haag-ot látnám itt legszívesebben, ha már egy-egy nevet bedobunk. A szakértelmét nem kell magyarázni és szerintem a tekintélye is kellően megvan.
LE-nek volt egy Xavi-ja és egy jó Iniestája még Neymaron kívül.....de ettől eltekintve értem mire gondolsz.....nálam Piqué és Busi a leggyengább láncszem....Ten Haag tökös ajaxot csinált, lenne benne fantázia....sok realosnak fájt, de Mou nyugdíjazta Rault és Casillast is.....ha nem mennek maguktól intelligensen, mint Xavi, Ini, Mascerano.....akkor kell a tökös edzői húzás....
nagyatyesz
Capitá del Barça

2020.07.21. 11:31:45

Nem követem aktivan Bundesligát, de azt tudom hogy Alaba is játszott a BM-ben középhátvédet is. Ott milyen teljesítményt tud nyújtani? Nem lehetne egy amolyan Abidal szerű igazolás, aki bal szélen és középhátvédként is bevethető? Tudom, hogy nincs róla szó a Barcánál, de azt olvasni, hogy dobbantana. Nem lehetne vele 2 legyet ütni egy csapásra?
Chino
Director del Fútbol

2020.07.21. 09:26:10

Vakmacska írta:
2020.07.20. 23:09:20
Na, beindult a pletykagyár is

Barcelona: A játékosok a holland Patrick Kliuvertet szeretnék a kispadon látni a szerintük megbukott Quique Setien helyett. Az egykori kiváló csatár tulajdonképpen hazatérne a Camp Nouba, igen jól ismeri a klubot, hiszen hat éven át játszott a katalánoknál, jelenleg pedig az akadémia igazgatója (Mundo Deportivo) A Barca közben játékost cserélhet az Arsenallal. Sajtóhírek szerint a brazil Philippe Coutinhót adnák oda a 21 éves francia középpályásért, Matteo Guendouziért (Marca)
Én mindig imádtam Kluivertet és a válogatottban is szerzett már rutint, illetve azt lehetett hallani, hogy jó munkát végez, még ha csak a háttérben is. Viszont nem tudom megvan-e benne az a karakánság, hogy padra vágja azt aki fék a csapatban, szent tehén ide vagy oda.
Én Xavit ezért tartanám alkalmasnak, mert lehet, hogy haverok voltak stb., de mindig volt tekintélye és a csapat érdekeit tartaná szem előtt, zúgolódás meg nem hiszem hogy lenne. Nem hiszem, hogy Piqué vagy Busquets szembemenne vele, persze ehhez az is kell, hogy úgy álljon hozzá a dolgokhoz. Ugyanakkor szerencsésebb lenne, ha már Font (?) vagy a következő vezetés alatt kezdene, így a támogatás is meglenne felülről. Ennek ellenére én még mindig Ten Haag-ot látnám itt legszívesebben.

Ez a Guendouzi-Coutinho transzfer meg remélem csak vicc. A brazil azért egy kivételes képességű játékos, aki már azért bizonyított, és se a Barcás, se a Bayernes karrierjét sem lehet olyan hatalmas buktának mondani, főleg, hogy egyéb szempontok is közrejátszottak benne.
A francia mellett kb. csak a kora szól, de azért ne vásároljuk fel a fél világot mert fiatal. Egy középszer csapatban, középszer játékosok mellett hoz egy stabil teljesítményt, arról nem is beszélve, hogy a hozzáállása enyhén szólva sem példás. Ráadásul nem is hiányposztra jönne, elég sok jelentkező van oda.

Ha sikerülne pénzzé tenni Coutinhot (+Umtitit), inkább egy A-kategóriás belső védő után kellene nézni. Egy XY-Piqué-Lenglet-Araujo sorra már komolyan lehet építeni.
Forca Barca!!!!
fanbarca
Entrenador del Barça

2020.07.20. 23:56:00

Guendouzi egy tapló, elég sok hír volt róla mostanában, magatartásbeli problémákat is jeleztek, mért kell az ilyeneket összeszedni?

Kíváncsi lennék arra, hogy mi hangzott el Messi és Serien beszélgetése során.
més - Bojan Krkic
szbsz
Jugador del Barça

2020.07.20. 23:20:46

Vakmacska írta:

Barcelona: A játékosok a holland Patrick Kliuvertet szeretnék a kispadon látni a szerintük megbukott Quique Setien helyett. Az egykori kiváló csatár tulajdonképpen hazatérne a Camp Nouba, igen jól ismeri a klubot, hiszen hat éven át játszott a katalánoknál, jelenleg pedig az akadémia igazgatója (Mundo Deportivo) A Barca közben játékost cserélhet az Arsenallal. Sajtóhírek szerint a brazil Philippe Coutinhót adnák oda a 21 éves francia középpályásért, Matteo Guendouziért (Marca)
Guendouzit csípom. Jöhet!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Vakmacska
Director del Fútbol

Feast4
Director del Fútbol

2020.07.20. 11:15:15

Az a baj, hogy hiába hozunk ide bárki a keretből legalább 7-8 ember nem ide való. Így nincs miről beszélni...
Kép
Chino
Director del Fútbol

Peter írta:
Forca Barca!!!!
Stalkyard
Director del Fútbol

2020.07.20. 10:37:10

Blanc szerintem remek lenne jövőre (vagy egy-két évre, amíg a tisztogatás, részben az új elnökséggel megtörténik). Azért egy-két fokkal komolyabb edző, mint Setién, és tetszetős focit játszatott ő is a PSG-vel, amíg ott volt. Xavit ebbe a posványba nem hoznám, majd ha tiszta lappal indulhat. A jövő évet még át kell vészelni valahogy, Blanc-kal nem nagyon veszíthetünk sokat, rosszabb nem nagyon lehet.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Samper
Director del Fútbol

2020.07.20. 05:17:24

Ha tárgyilagosan nézzük a kérdést, hogy előbbre van-e a csapat, mint fél éve, akkor igern a válasz Az elöregedő, tekintélyuralmi csapatban egyenjogú tagként megjelent három tehetséges fiatal az utánpótlásunkból. Ennek ellenére Setiennek mennie kell, mert elviselhetetlen a kapcsolata Messiékkel és nem látszik valószínűnek, hogy további 1 év alatt vele előre tudnának lépni. De egy évvel a vezetőségválasztás előtt ki ül le a kispadra és mit tud ott csinálni? Egy lenne reménykeltő, ha az öregek és a nem Messi-kompatilis drága igazolások egyaránt belátnák, hogy itt nincs jövőjük és nem ragaszkodhatnak extra pénzeikhez. Akkor lenne mód egy más csapat, egy más foci kicsírázásához már egy év alatt is.
Peter
Jugador del Barça

geridoss
Entrenador del Barça

2020.07.19. 19:16:59

Sajnálom az öreget, mert roppant szimpatikus figura, és a Betis edzőjeként szép focit játszottak, de ezt sejteni lehetett, hogy ez nem az ő szintje. Én nem is hibáztatom, nyilván egy ilyen ajánlatra ki lenne az a hülye, aki nemet mond. És eleinte volt is pozitív változás Valverdéhez képest, de azt betudhatjuk kezdeti lendületnek is.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/
Barca&Brazil 4ever!
Ronaldinho -- Neymar -- Rakitic
Válasz küldése