Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21121
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.27. 12:48:22

Amíg Messi itt van, nem hiszem, hogy idehoznak egy Klopp-Allegri féle arcot. Ő nem fog megtanulni mondjuk angolul egy edző kedvéért szerintem. Fordítva már más tészta.
Ne mondd már nekem, hogy nem láttál még olyat, hogy egy csapatnak idegen nyelvű edzője van. Kell egy tolmács, aki adott esetben lehet akár a másodedző is, és meg van oldva a problém.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.01.27. 12:37:56

Most komolyan? Valaki még elhiszi, hogy létezik olyan edző, aki szabad kezet kapna ettől a saját kis pogácsájukat sütögető (ami nem is olyan kicsi) jelenlegi Barto fajta vezetéstől?
EV. tökéletes báb volt. Sürgető volt már az edzőkérdés, és valamit ki kellett találjanak.
Egy másik tökéletes báb jöhet csak itt, ez nyilvánvaló.
Botrányos igazolások, pénzügyek, hatalmi harcok jellemzik ezt az egész vezetői bagázst.
Közben pedig a játék teljesen megváltozott. Többen is helyesen leírták, hogy miképpen.
Előrelépésre szerintem a jelenlegi helyzetben nem lehet számítani. Jön egy két jobb meccs, ugyanezzel a taktikával, de csodát ne várjunk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.27. 12:01:38

csababarca írta:
MatyiG írta:Egyébként is esélytelennek tartok egy spanyolul/katalánul nem beszélő edzőt nálunk.
1 év megtanulni bármilyen nyelvet.

de ez miért kitétel? van jelenleg 4-5 spanyol játékosunk.
sose értettem ezt a felfogást.

ez még érthetetlenebb, mint az ismeri a ligát lózung.
Amíg Messi itt van, nem hiszem, hogy idehoznak egy Klopp-Allegri féle arcot. Ő nem fog megtanulni mondjuk angolul egy edző kedvéért szerintem. Fordítva már más tészta.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.27. 10:49:37

sansz írta:Ez számít a legkevésbé. Láthattunk olyan edzőket, akik egy csapattal tudtak csak alkotni, hogy Setien élete miért így alakult, ez sok mindenen múlik.
megint 40 éves kezdő edzők mellé tesszük oda Setiént. már régebben le volt írva, hogy hát Pep és Lucho is noname figurák voltak, és mégis. csak azon a ponton belőlük még lehetett bármi, Setién már nem itt tart. olyan edzőt biztos nem fogsz nekem tudni mondani, aki 20 év másodosztály után egy elméletben top 3-as csapat kispadjára leült, és megváltotta a világot. Setiénnek márpedig ezt kellene most tennie.

persze megértem, h komolyabb név most nem vállalja ezt a munkát, mert ez az öltöző most messziről bűzlik. itt előbb-utóbb el kell engedni azokat a játékosokat, akik már nem motiváltak kellőképpen, és az új edzőnek minimum egy éhes gárdát a kezébe adni, de a legjobb az lenne, ha ő maga kapná meg a szabadkezet, h összerakja a csapatát (ami új igazolásokat jelent, nem azt, h Busit meg Piquét épp nem 4-3-3-ban, hanem 3-5-2-ben teszi fel a pályára).

LG-nek +1.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21121
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.27. 10:27:14

Fociban is, sokszor a szerencsén múlik, hogy kiből lesz sztáredző, aztán a nyakunkon marad. Murínyót pl szerintem a kutya sem ismerné, ha anno a Porto nem nyeri meg a valaha volt egyik leggyengébb BL-t.
Kell szerencse is, de hosszútávón azért kijön, hogy ki jó edző, ki nem. Pl. Mourinho először is eljutott egy Portohoz ismeretlenkét. Aztán a BL előtt egy Uefa kupát is nyert velük. A 2004-es BL pedig mitől is volt olyan gyenge? Mert mi nem voltunk ott? :) Ott volt a címvédő Milan, a galaktikus Real, az az Arsenal, aki pont abban a szezonban lett veretlenül bajnok, az ekkor már egyre masszívabb Chelsea, a bombaformában lévő Monaco, egy remek Juninhoval felálló Lyon, és még sokan mások. Hatalmas győzelem volt az, és nem tartom korrektnek, hogy néhányan azért akarják kisebbíteni, mert nem szeretik Mourinhot.

A lényeg, hogy ha Setién kiemelkedő edző lenne, már letett volna komolyabb eredményt. A Betisszel volt egy jó szezonja, a másodikban viszont egyből megbukott, tehát az ottani munkássága sem hiszem, hogy túl jó ajánlólevél egy top csapathoz.
De még ennél nagyobb baj, hogy egy olyan játékot erőltet a csapatra, amit 10-12 évvel ezelőtt tudtunk hatékonyan játszani, azt szerintem felesleges kifejtenem, hogy azóta mennyi minden változott. Ezt én nagyobb rombolásnak tartom, mint amit Valverde csinált (szerintetek), bár arra jó lesz, hogy végre felébredjünk a Don Quijote-féle ábrándozásból. De ti nem akartok felébredni, azzal nyugtatjátok magatokat, hogy majd idővel jó lesz, csak a csúnya Valverde rombolását még ki kell javítani. Nem, nem lesz jobb, halott ötlettel próbálkozik emberünk.

Ami Valverdét illeti, mi volt az a nagy rombolás? Szétesett csapatot vett át, és legalább a védekezést összerakta, és az első szezonjában, ha látványosak nem is, legalább stabilok voltunk, simán hoztuk a bajnokságot. A BL-ben két év alatt volt két csúfos visszavágónk, de szerintem még mindig jobb, mint amikor 17-ben egy meccs alatt eldőlt a Juventus ellen a sorsunk.
Szóval szerintem egyáltalán nem indult el rossz felé Valverde, a védekezés kezdetben rendben volt, sajnos a támadójátékot nem tudta összerakni, illetve aztán nála is szétesett a védekezés, részben már az előző szezonban, de még jobban a mostaniban. Már én sem láttam, hogy innen vissza tud jönni, így nem ejtek érte könnyeket, de az nagy baj, hogy rosszabbra cseréltük le.
Hogy divatos legyek, egy példát hozok fel: a meghízott 80 kilós feleséget 90 kilósra cseréltük. :mrgreen:
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.01.27. 08:48:52

LG írta: Nekem a Barca-DNS a kedvencem. #-o
De tényleg alig van már spanyol/katalán játékosunk, és annál is kevesebb közülük az, akivel hosszútávon érdemes számolni. Csak itt a fórumon, és sajnos a klubnál is sokan Don Quijote-ként a múltban élnek, és nem akarnak felébredni.
Szerintem nagyon hamar el kéne szakadni ettől a Barca-DNS marhaságtól.

Ez az egész két ponton csúszott nagyon meg. Pep távozásánál, amikor erőszakkal elkezdtünk keresni egy Pep szerű edzőt. Erre megtaláltunk egy Martinot, aki kis túlzással azt sem tudta, hogy hova jött. Aztán minden nagyon hamar tacsra ment, ekkor jött elő újra a kerítsünk olyan edzőt akit egyszer legalább ült a padon játékosként.Csak a mázlin múlt, hogy utána LE jött.

Aztán amikor Xavi elment még LE-ben volt annyi kreativitás, hogy idehozzon egy akkor élete formáját élő Rakiticet aki vastagon kivette a részét, az LE korszak sikereiből, de közben mindenki azt várta, hogy megtaláljuk az új Xavit (Artur), aztán amikor Neymar elment, találjuk meg az új Dani Alvest (a közelbe se jutottunk), meg kell találni az új Neymart (Dembélé) aztán amikor Iniesta elment, meg kell találni az új Iniestát (Coutinho), most de Jong esz az új Busquets vagy az új tököm tudja ki, keressük az új Suarezt, stb. stb.

Közbe ehhez a marhasághoz igazodni, idehoztunk egy EV-t, aki a Barca-DNS közelébe sem volt, de legalább a játék is nézhetetlen lett.

Most meg idehoztuk ezt a szerencsétlen Setiént, aki elsőre egy az egybe ott tart mint Pep tartott taktikailag 10-12 éve, csak már se Xavi, se Iniesta, se senki.

Totál esetleges, a koncepció, mindig igyekszünk megtalálni az új mittudjamkit edzőnek, az új mittudjamkit középpályára meg a támadósorba, 150 millióért, közbe igazolgatunk 30-50 millió közt Gomeseket, meg DS-eket és mindig ugyanahoz ragaszkodunk. Amikor meg hozunk egy edzőt lásd. EV. aki másban gondolkodik, tuti, hogy totál vakon van mit kellene egy modern nagy klubnál csinálni, hát megint vissza az alapokhoz: Setién.

Nagyon el kéne szakadni ettől a Barca-DNS ökörségtől és nem azt kéne nézni, hogy Artur hogy lesz Xavi, hanem azt hogy itt van Artur, (csak egy példa, többekre igaz) mit tudok vele játszatni, hogy ismét európai szinten top 3 legyünk és eséllyel essünk neki egy BL-nek, vagy tartsunk végre újra ott, hogy ha elmegyünk egy Granadához ne az legyen már a kérdés hogy nyerünk-e, hanem az hogy 3 vagy 4 gól van közte.

Nem vagyok elítélő Setiénnel, de nem tudom képes-e erre.
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.01.27. 08:20:47

"Nem az ő szintje egyszerűen, ha az lenne, már lett volna komolyabb csapata 61 évesen"

Ez számít a legkevésbé. Láthattunk olyan edzőket, akik egy csapattal tudtak csak alkotni, hogy Setien élete miért így alakult, ez sok mindenen múlik.
A top edzőknek is megvan a maga keringőjük, többen is évek óta csilliárdokat keresve vannak nagy klubbok élén és vagy nem nyernek semmit, vagy igen, de az is csak a drága játékosok miatt. Sokan lefele nem is tudnak bulni. Ez nem csak a fociban van így. Én egy IT-s cégnél dolgozom, keresnek most CEO-t, és a keresésre egy erre szakosodott nemzetközi céget béreltek fel. Miközben nyilvánvalóan azért a tízmillióból lenne erre még itthon is alkalmas ember, még úgy is, ha nem volt előtte CEO. És úgy általában a felsővezetőknél is igaz, lehet akármilyen rossz, legfeljebb egy év múlva majd egy másik cégnél lesz már, hasonló beosztásban. Nem azt mondom, hogy a felsővezetők nem lehetnek jók, csak azt, hogy nem attól lesz valaki jó felsővezető, hogy már 3 világcégnél is az volt.
Fociban is, sokszor a szerencsén múlik, hogy kiből lesz sztáredző, aztán a nyakunkon marad. Murínyót pl szerintem a kutya sem ismerné, ha anno a Porto nem nyeri meg a valaha volt egyik leggyengébb BL-t.
Szóval az, hogy Setien nem fiatal és nem volt nagy csapat edzője, semmit az égvilágon nem jelent. Attól még lehet jó érzéke az emberekhez és láthat jól a pályán.

Valverdenek voltak jó részei, emberként nagyon szimpatikus, de ezzel a lagymatag semmivel óriási károkat okozott. Nem hetek, hanem hónapok kellenek ahhoz, hogy kimásszunk ebből. Egy sztáredzővel sem lenne garantált siker, sőt. Setien most elindíthat valamit, ha nagyon nem jön be, akkor el lehet majd küldeni, de legalább nem Valverde rombol. De most a fő gond továbbra is már a játékosok. Egyrészt, hogy Messi a tizedét nem nyújtja már, mint öt éve (és amit most is belelátnak sokan), de cserébe a csapat most is rá épül. Futni nem futnak, cserébe mindenki Messinek passzol, ha üres a kapu, akkor is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.26. 23:13:24

LG írta: Nekem a Barca-DNS a kedvencem. #-o
De tényleg alig van már spanyol/katalán játékosunk, és annál is kevesebb közülük az, akivel hosszútávon érdemes számolni. Csak itt a fórumon, és sajnos a klubnál is sokan Don Quijote-ként a múltban élnek, és nem akarnak felébredni.
elterjedt ez a böszmeség jópár éve, hogy barca dns, meg spanyolul tudnia KELL egy játékosnak, meg spanyolul tudó edző kell, aki ismeri a ligát, és volt már a barca-család tagja. persze a játékos is akkor jó, ha játszott már a ligában. lásd Griezman mekkora ász.

ez ilyen origo-hus fixáció, hogy ha egy külföldi edző elbukik, akkor egyből írják, hogy persze mert az időkérést se magyarul mondta :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21121
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.26. 23:08:27

csababarca írta:
MatyiG írta:Egyébként is esélytelennek tartok egy spanyolul/katalánul nem beszélő edzőt nálunk.
1 év megtanulni bármilyen nyelvet.

de ez miért kitétel? van jelenleg 4-5 spanyol játékosunk.
sose értettem ezt a felfogást.

ez még érthetetlenebb, mint az ismeri a ligát lózung.
Nekem a Barca-DNS a kedvencem. #-o
De tényleg alig van már spanyol/katalán játékosunk, és annál is kevesebb közülük az, akivel hosszútávon érdemes számolni. Csak itt a fórumon, és sajnos a klubnál is sokan Don Quijote-ként a múltban élnek, és nem akarnak felébredni.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.26. 22:50:38

Nagyon remélem, hogy most leül az öreg és átgondolja, hogy milyen irányban kell áthangolni ezt az egész taktikásdit. Nem tudom amúgy, én a mai világban azt sem tudom elképzelni, hogy ő ilyen diktátorként kimondja, mit kell csinálni, sokkal inkább azt látom magam előtt, hogy javasol dolgokat és a csapat részéről egyetértést próbál szerezni, demokratikusan. Hátha végre valaki megmondja neki, hogy mit tapasztal a pályán és merre lenne jó változtatni. Amúgy valószínűleg ha mi kerülnénk oda egy hasonló, vagy jobb edzői tudással, hogy bamm, csináljunk egy frankó taktikát, tuti hogy a harmadik változtatás után mi is belátnánk, hogy ebből nem lehet sokkal jobbat kihozni, mint amit Valverde ki tudott belőle. Persze ne legyen igazam!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.26. 22:46:35

MatyiG írta:Egyébként is esélytelennek tartok egy spanyolul/katalánul nem beszélő edzőt nálunk.
1 év megtanulni bármilyen nyelvet.

de ez miért kitétel? van jelenleg 4-5 spanyol játékosunk.
sose értettem ezt a felfogást.

ez még érthetetlenebb, mint az ismeri a ligát lózung.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.26. 22:41:26

Egyébként is esélytelennek tartok egy spanyolul/katalánul nem beszélő edzőt nálunk.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.01.26. 22:30:02

Nervo írta:Klopp német és angol bajnokságokat nyert sikeredző, sajnálatos hogy nem merült fel a neve eddig (szerintem peppel együtt ők ketten vannak az élen). De már nem is fog, látva ezt a tendenciát amit az okos elnökségünk folytat. Ten Hag sem lenne rossz szerintem, bajnoki trófea és bl jó szereplés, egyértelműen bizonyított tréner. Kár hogy nekünk csak militók, setyienek, válverdék, martinók jutnak. :|
Klopp esélytelen.4 év munkája alatt összerakta Európa legerősebb csapatát.BL-t nyert és ha most megnyeri a PL-t szobrot kap.

Másrészt eleve megmondta hogy Anglia vagy No. máshol nem tudja magát elképzelni.

Harmadrészt ha idehozzák akkor Busquets,Pique, SR,Suarez, de szerintem, kb. mindenki aki tetű lassú márpedig a csapat 80%-a lassú megy a francba.Kb. Messi, Grizes,Dembi,Couthino,Alba,de Jong,Vidal és TS aki megélne nála.Esélyes hogy ez megtörténik...

Az a baj hogy Bartoék is egy 10-12 évvel ezelőtt müködő dologban gondolkoznak ami Pep utolsó évében látszott hogy lecsengett.Annyi hogy Pep tovább tudta fejleszteni, de nem nálunk.A vezetőség meg még mindig a ott tart hogy 1000 passzal 87%-os labdabirtoklással egy két kiugratással megoldunk mindent.De ez egy Alaves ellen nem működik már.
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2020.01.26. 21:47:07

Klopp német és angol bajnokságokat nyert sikeredző, sajnálatos hogy nem merült fel a neve eddig (szerintem peppel együtt ők ketten vannak az élen). De már nem is fog, látva ezt a tendenciát amit az okos elnökségünk folytat. Ten Hag sem lenne rossz szerintem, bajnoki trófea és bl jó szereplés, egyértelműen bizonyított tréner. Kár hogy nekünk csak militók, setyienek, válverdék, martinók jutnak. :|
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.01.26. 19:49:18

NovaProspekt írta:
palesz77 írta:...
Nem írtuk le egyáltalán Setiént, hanem a legtöbben, akik kritizáljuk, már eleve nem szerettük volna, hogy egy ilyen szintű edző üljön a kispadon. Nem az ő szintje egyszerűen, ha az lenne, már lett volna komolyabb csapata 61 évesen.
Az szerintem a legtöbbek számára tiszta, hogy Setién egy vészmegoldás és a vezetőség sem hosszútávon gondol rá, mint a Barca vezetőedzőjére. Legalábbis én nagyon meglepődnék ha a jövő szezonnál több időt kapna, hacsak nem alakít valami hatalmasat. De ami a leglényegesebb ilyen hirtelen féltávnál többnyire csak beugrókat találni. Nem véletlenül Pimienta, Milito stb. voltak a kalapban.
Másrészt sem Pep, sem Klopp, sem Mourinho nem egy hirtelen téli edzőváltás útján került a csapatai élére. És lehet isteníteni Kloppot, mikor odakerült a Poolhoz alkotott még olyan sok maradandót. Voltak sikerei a Dortmunddal, az a BL döntő tényleg szép volt, de nem számított igazi sikeredzőnek.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.26. 19:32:29

palesz77 írta:Ezt teljesen adom, emiatt nincs is akkora hatása egy edzőcserének szezon közben, teljes alapozás és nyári igazolások nélkül. Úgyhogy ilyen szempontból rosszkor jött a váltás, bár én örülök neki. EV-vel se voltunk BL esélyesek, a bajnokság meg ahogy jött a Madrid és amilyen játékot játszottunk EV-vel idén, totális lutri lett volna vele is, szóval ilyen szempontból ha marad Ernesto, akkor se vagyunk előrébb. Akkor meg én inkább nézem egy Setién féle filozófia próbálkozását, mert ott legalább látom rá az esélyt, hogy valami jó összejön. De világverést nem nagyon várok, még ha optimista is vagyok vele kapcsolatban.

Viszont nagy tiszulást meg teljes edzői hatalmat nem tudok elképzelni ezzel az elnökséggel, szóval ilyen szempontból még jó darabig nem várok változást én speciel. Setiént is ennek tükrében értékelem.
Annak én is örülök, hogy EV ment, bár őt tartom a jobb edzőnek (őt tartottam a legelső Setién-meccsünk előtt is). Stílusra viszont Setién jobban illik ide, mint ahogy az már említve volt. Az EV-csapat viszont már egyértelműen elfáradt idénre. Én is drukkolok Setiénnek, és remélem, kihozza a maxot abból, ami adott.

Viszont nem tudom kiverni a fejemből azt, hogy a klub rosszul működik, építkezik, fordítva ül a lovon és butaságot csinál. És ez egyszerűen zavar, nálam az elégedetlenkedés ebben gyökerezik.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.01.26. 19:29:04

NovaProspekt írta:Viszont: bármit is rak össze Setién abból, amit a klubtól kap, az a gépezet hatékonyságban el fog maradni attól a játéktól, amit a riválisoknál egy top edző rak össze teljesen a saját elképzelései alapján, és így a BL-ben továbbra is [auto_cenzúra] lesz az ilyen ellenfelek ellen, és akár a bajnokságban is, ha Messi elmegy. Ezt az irányt nem tartom célravezetőnek, ahogy sokan mások sem. Ez a valódi gond, és ennek Setién, Valverde csak tünetei. A BL-ben apróságok döntenek, és egy kristálytiszta elképzelések alapján összerakott tökéletesen működő gépezet egyszerűen felülmúlja majd a toldozott-foltozott, "majdnem jó, de nem teljesen" típusú csapatot.

Pl. a mi sikereinket Pep alapozta meg azzal, hogy a keret átalakításában szabad kezet kapott, és elküldhette a fékeket. A Realnál Mourinho volt az, aki lefektette a sikerkorszak alapjait. A Poolnál Klopp alakította át a keretet megintcsak az elképzelései alapján. A PL-t agyonverő Citynél szintén Pep FM-ezhetett szezonokon keresztül. Biztosra veszem, hogy úgy még egy sikerkorszak sem kezdődött a modern foci történetében, hogy egy semmilyen edzőnek azt mondták, hogy gyúrjon össze valami értékelhetőt a már meglévő, kiöregedett játékosokból.
Ezt teljesen adom, emiatt nincs is akkora hatása egy edzőcserének szezon közben, teljes alapozás és nyári igazolások nélkül. Úgyhogy ilyen szempontból rosszkor jött a váltás, bár én örülök neki. EV-vel se voltunk BL esélyesek, a bajnokság meg ahogy jött a Madrid és amilyen játékot játszottunk EV-vel idén, totális lutri lett volna vele is, szóval ilyen szempontból ha marad Ernesto, akkor se vagyunk előrébb. Akkor meg én inkább nézem egy Setién féle filozófia próbálkozását, mert ott legalább látom rá az esélyt, hogy valami jó összejön. De világverést nem nagyon várok, még ha optimista is vagyok vele kapcsolatban.

Viszont nagy tiszulást meg teljes edzői hatalmat nem tudok elképzelni ezzel az elnökséggel, szóval ilyen szempontból még jó darabig nem várok változást én speciel. Setiént is ennek tükrében értékelem.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1946
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.26. 19:11:20

palesz77 írta:...
Nem írtuk le egyáltalán Setiént, hanem a legtöbben, akik kritizáljuk, már eleve nem szerettük volna, hogy egy ilyen szintű edző üljön a kispadon. Nem az ő szintje egyszerűen, ha az lenne, már lett volna komolyabb csapata 61 évesen.

Amikor idejött, úgy voltam vele, hogy összerakhat egy pofásabb játékot, mert az elképzelése közelebb áll ahhoz a játékfilozófiához, amit a klub magáénak vall. Ezt még mindig így gondolom, és idővel minden bizonnyal megvalósít valami jobb játékot, mint ami Valverdével volt, hacsak nem veszíti el az öltözőt közben (erre is van esély ám sajnos).

Viszont: bármit is rak össze Setién abból, amit a klubtól kap, az a gépezet hatékonyságban el fog maradni attól a játéktól, amit a riválisoknál egy top edző rak össze teljesen a saját elképzelései alapján, és így a BL-ben továbbra is [auto_cenzúra] lesz az ilyen ellenfelek ellen, és akár a bajnokságban is, ha Messi elmegy. Ezt az irányt nem tartom célravezetőnek, ahogy sokan mások sem. Ez a valódi gond, és ennek Setién, Valverde csak tünetei. A BL-ben apróságok döntenek, és egy kristálytiszta elképzelések alapján összerakott tökéletesen működő gépezet egyszerűen felülmúlja majd a toldozott-foltozott, "majdnem jó, de nem teljesen" típusú csapatot.

Pl. a mi sikereinket Pep alapozta meg azzal, hogy a keret átalakításában szabad kezet kapott, és elküldhette a fékeket. A Realnál Mourinho volt az, aki lefektette a sikerkorszak alapjait. A Poolnál Klopp alakította át a keretet megintcsak az elképzelései alapján. A PL-t agyonverő Citynél szintén Pep FM-ezhetett szezonokon keresztül. Biztosra veszem, hogy úgy még egy sikerkorszak sem kezdődött a modern foci történetében, hogy egy semmilyen edzőnek azt mondták, hogy gyúrjon össze valami értékelhetőt a már meglévő, kiöregedett játékosokból.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21121
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.26. 19:06:17

Kloppnak a béka segge alól kellett összeszednie a Liverpoolt, Setien pedig a Ligát vezető csapatot vette át, nem ugyanonnan kell elkezdeni az építkezést. Kloppnak kellett idő, de már az elején látszott, hogy jó az út, amerre elindult, Setien pedig eleve rossz irányba indult, legalábbis én így gondolom, már korábban kifejtettem, hogy miért. Harmadszor pedig, Klopp sztáredző volt már a Liverpool előtt is, Setién pedig azért lehet itt, mert Cruyff/Pep/Messi/Busquets fan, mert az eredményei egyáltalán nem indokolták, hogy idehozzák.

Valenciában viszont tényleg nem könnyű nyerni, én azt tartom nagyon gáznak, ahogy kikaptunk. Már az első félidőben mehettek volna simán hárommal, ha ter Stegen nem ilyen formában véd, akkor ez kiütés lett volna. A védekezésünk egészen katasztrofális volt, de ez nem újdonság, viszont már a támadójáték is felnőtt, pontosabban lecsúszott hozzájuk, mert lehetőségekig is alig-alig jutunk el, és ez volt már Garnada meg a dzsungel-ligás csapat ellen is. Megy a piszi-paszi, mint vmi tétnélküli nyugdíjas focin gurigatnának a haverok. Tegnap Vidal beállása hozott egy kis megváltást Alibi Arthur után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.01.26. 18:47:09

NovaProspekt írta:igen, csak Klopp egy már bizonyított edző volt, amikor odavitték, mi pedig egy 61 évesen 4 szezonos tehenészbácsitól várjuk a megváltást, nem tenném a két esetet egymás mellé.
Pontosan. Egy sztáredzőnek, akit manapság a legjobbnak tartanak sokan, kellett 2 év totális bizalom, hogy összerakja a csapatot amit akart. Itt eltelt nagyjából 14 nap mióta Setién itt van, de sokan már le is írták.
NovaProspekt írta:ennek a labdatartásnak a jelen formájában semmi értelme, h U-alakban felállunk passzolgatni egy órán keresztül, egy beadást nem próbálunk, senki nem mozog be, és a töpörödött, fizikálisan gyenge csatárainknak el sem tudnánk juttatni a labdát a védők közé.
...
én nem tudom, Setién mit szeretne összerakni, de ha ez az idejétmúlt rövidpasszos játék az elképzelése, akkor felesleges neki időt adni.
Ez meg szerintem azért nem akkora talány, hogy vajon ezt akarja-e látni, mint ami most zajlik a pályán, vagy ennél tudatosabb és energikusabb támadáséptések. Emberünk itt akar dolgozni amíg csak lehet, az meg nem fog úgy összejönni, ha csak passzolgatunk mint az első félidőben.

De 2 hét alatt nem lesz itt csoda, főleg ha még Messi is maga alatt teljesít. Ha több hét múlva is csutt ugyanez lesz a játék képe, akkor megérteném a gyászos fórumhangulatot, így én túlzónak tartom. Mondjuk nyilván nem nekem jogom eldönteni, hogy ki mibe fektesse a bizalmát, elfogadom hogy sokaknak túl kevés a pozitív előjel Setiénnel meg a csapattal kapcsolatban, max majd még kevesebbet járok fórumozni, sokat nem fog veszteni az oldal. :D
NovaProspekt írta:el lehet felejteni Rómát és az Anfieldet, egy gagyi középcsapat Valencia már sztem negyedszerre-ötödszörre olvassa kottából a játékunkat, fogja meg azt taktikailag, h közröhej tárgyává tegye a csapatot.
Az a gagyi Valencia híresen nehéz ellenfél idegenben nekünk. Amikor csúcson pörögtünk a Pep érában, akkor se nyerni jártunk oda javarészt, asszem 1 győzelem és sok döntetlen volt a mérlegünk, és a Lucho érában is csak az utolsó évben nyertünk ott, előtte 3 döntetlen.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.26. 17:27:50

Megnéztem még párszor a régi videókat, igazatok van abban, hogy közel sem vagyunk ahhoz a játékminőséghez :D. El kell ismernem. Manapság nudli a helyezkedés meg a mozgás meg minden.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.26. 16:57:42

@vakmacska

Mivel jelenleg minden ellenfél 4-5ször ziccerbe kerül ellenünk, meg van ugyanennyi helyzet amit elrontanak képességek miatt, ezért azt gondolom hogy éppen teljesen mindegy ki játszik védőt.
Ezért éppenséggel meg lehetne próbálni a két franciát is pár meccsen keresztül.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.26. 16:51:20

A meccs taktika elemzése:
https://www.youtube.com/watch?v=O6mwHA59v90" target="_blank

Ennél a meccsnél nem volt teljesen igazam az ellenfél középpályájának visszazárásáról, verhetőek lettek volna tiki-takával, de hiányzott a helyezkedés. A csávó is mondja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vidra 2020.01.26. 16:58:27-kor.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.26. 14:26:35

csababarca írta: akkor vezethet sikerre Setient taktikája, ha kirakja ezeket a játékosokat a kezdőből, és Robertot is. fejre is állhat majd, ezekből a játékosokból már nem fogja tudni kihozni azt amit régen, mert már nincs meg bennük.
plusz ehhez a taktikához szükség lenne Lajosra, aki megnyitja a támadóharmadban a területeket, ahova be lehet mozogni.
ez halálra van így ítélve, lesznek jó meccseink így is, mert 1-2szer majd bejönnek a dolgok, de hosszútávon ez a csapat Setien focijára képtelen lesz.
nyárig lehet próbálkozni, ott a vezetőségnek kell lépnie, és vezéráldozatokat hozni, mint anno Pep-Laporta páros megtette. enélkül vergődni fogunk.

Én úgy gondolom, de lehet tévedek, hogy bár szép dolog amit akarna Setien, de ebben a formában ez öngyilkosság.
ha ezt akarja játszatni, akkor meg ki kell tenni az embereket akik képtelenek rá, és azokkal próbálkozni, akik lehet képesek.
Sajnos az a baj, hogy Piqué helyett nincs senki. Vagy játsszon az Umtiti-Lenglet páros?
Sikerült úgy átadni a csapatot QS-nek, hogy előtte kiherélték. Erre közli, hogy Perez nem kell neki. PEdig jobban ide illik, mint Grízes. Jah, játszhatna ő kh-t, a védekezésben eddig úgyis több hasznát vettük.
Semedo nem játszatását én sem értem. SR kp-n eddig ezerszer jobbat nyújtott, mint hátul. Az egyszerűen nem az ő posztja, nem értem miért ragaszkodnak ennyire hozzá ott.
Lajos meg sajnos kidőlt. De mindent elmond a vezetőségről, hogy két éve könyörög cseréért, erre hozzák Grízest, meg Dembelét.
Régebben még a játékospolitika is jobb volt: rendre próbálták ki a fiatalokat a csapatban, és úgy adogatták el őket csak. Most meg esélyt sem adnak nekik, csak kényszerből.
És hiába jön egy-két fiatal, ha a többiek nem hajtanak.
Támadásnál hányszor láthattuk, hogy LAjos elszalad a szélen, aztán kénytelen cselezgetni, mert a többiek nem futottak fel a támadással? LEhet itt csinálni bármilyen taktikát, ha a játékosok nem hajtanak.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.01.26. 13:54:47

Egy-két jellegzetes meccskép jut eszembe. Pl. sok a szétért kezű ember,amikor hirtelen meglódulnak, mert a társak nem értik hova kell helyezkedniük, hogy lehessen passzolni. Jellemző, hogy a szélső hátvédünkre már akkor rárajtol a letámadó ember, amikor a kapusunk átveszi! a labdát.
Túlságosan kiszámítható a játékunk és magunk sem tudjuk, hogyan és mit játszunk gyorsabban.
Válasz küldése