Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2020.06.29. 18:06:15

Örültem annak idején, hogy elküldték végre Valverdét, sőt annak is örültem, hogy Setien váltotta. Még az első hírek tetszettek is. Azok pl., hogy nincs pihenő nap, mindenkinek dolgoznia kell minden nap. Csak hát valahogy Setien is teljesen "elvalverdésedett". Semmi nem lett a változásokból. A meccseken ugyanazt látjuk, mint ősszel. Valami nagy viharral el kéne mennie a csapattól sok vezetőnek, néhány játékosnak, hogy változás legyen.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.06.29. 17:30:35

Legfontosabb feladat lenne: az öreget lapátra tenni, a végkielégítést pedig azok fizetéséből adni számára, akik 2 éves szerződést dolgoztak ki neki.Utána őket is meneszteni nagy ütemben.Hozzá nem értő kóklerek.

Becserél egy olyan játékost, aki fél óra múlva már a reptérre megy az új klubjához. Nulla motiváció és teljesítmény mióta itt van, ez a pár perc meg már csak a korona volt a teljesítményére. Szépen kocogott a második gól előtt, igyekezett "sehová" odaérni. 2 év alatt nem tudott egymás után két meccset végig nyomni. 60 perces játékos, az is nagyrészt alibi, utána 3 meccs pihenő.
Soha nem utáltam játékost ennyire a Barcánál.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.06.29. 17:21:17

nem tudom mi a lényege a (másodedző-öregek) vitának? ha az, hogy a szivar szeretné megfuttatni a legényeket akár igaza is lehet de sikerülni nem fog.
amíg nem látja be akin a dolgok múlnak, hogy Európa focija átrohan a Barca-féle sokpasszos állófocin addig innen nincs kiút.
Xavi (lenne) a megváltó? csak óvatosan! várjuk meg mit akar és mit tud. Setiénről meg már az elején megmondtam a kedvenc szlogeneteket használva: nem Barca szint....persze jó úton halad a csapat, hogy hozzá süllyedjen :mrgreen:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.06.29. 16:21:52

NovaProspekt írta:
2020.06.29. 13:56:06
Samper írta:
2020.06.29. 12:51:49
Setien a jövő szezont illetően múltidő. Ha Xavi Bartoval nem vállalja,. nem tudom, honnan akasztanak le edzőt és mit szól hozzá az öltöző. Talán Henry működőképes komprtomisszum lehetne. A játékos jövésmenésből újra kimarad az edző szava.
De nem értem, ez miért nem volt eddig is nyilvánvaló. :D Egy ilyen Valverde vagy Setién kizárólag azért lehet edző egy ekkora klubnál, mert a hatalommániás elnökünk könnyen zsebre tudja tenni. Egy - a klub státuszához illő - komoly edző beleszólna mindenbe, és az nem ízlene a górénak.
Az "öreg" játékosok uralma a górénak kényelmes volt.....csak egy ideje az a néhány jó meccs sem jön, ami korábban megmentett egy-egy szezont....elfogyott a levegő és mostanra került tartósan víz alá a hajó....
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1943
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.29. 13:56:06

Samper írta:
2020.06.29. 12:51:49
Setien a jövő szezont illetően múltidő. Ha Xavi Bartoval nem vállalja,. nem tudom, honnan akasztanak le edzőt és mit szól hozzá az öltöző. Talán Henry működőképes komprtomisszum lehetne. A játékos jövésmenésből újra kimarad az edző szava.
De nem értem, ez miért nem volt eddig is nyilvánvaló. :D Egy ilyen Valverde vagy Setién kizárólag azért lehet edző egy ekkora klubnál, mert a hatalommániás elnökünk könnyen zsebre tudja tenni. Egy - a klub státuszához illő - komoly edző beleszólna mindenbe, és az nem ízlene a górénak.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.06.29. 13:55:42

Peter írta:
2020.06.29. 13:26:32
Samper írta:
2020.06.29. 12:51:49
Setien a jövő szezont illetően múltidő. Ha Xavi Bartoval nem vállalja,. nem tudom, honnan akasztanak le edzőt és mit szól hozzá az öltöző. Talán Henry működőképes komprtomisszum lehetne. A játékos jövésmenésből újra kimarad az edző szava.
A jelen sem Setienről szól....hanem az elkényelmesedett múltbeli sztárokról akiknek a fogságában van jelenleg a jövő.... #-o
Van abban valami amit írsz hogy múltbéli sztárok. De addig amíg nem lesz a csapatnak egy erőskezű és karizmatikus edzője ne is várjunk változást.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.06.29. 13:26:32

Samper írta:
2020.06.29. 12:51:49
Setien a jövő szezont illetően múltidő. Ha Xavi Bartoval nem vállalja,. nem tudom, honnan akasztanak le edzőt és mit szól hozzá az öltöző. Talán Henry működőképes komprtomisszum lehetne. A játékos jövésmenésből újra kimarad az edző szava.
A jelen sem Setienről szól....hanem az elkényelmesedett múltbeli sztárokról akiknek a fogságában van jelenleg a jövő.... #-o
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2020.06.29. 13:24:04

Vakmacska írta:
2020.06.29. 09:29:18
Nekem a meccs alatt az a kérdés jutott eszembe:
miért nem kommunikál velük, miért csak a másodedzővel beszélgetnek?
Az egy sokkal karizmatikusabb egyéniség. És a hírek is arról szólnak, hogy rá hallgatnak.
És az az öröm, ami a szabi gólnál kitört belőle. Pep jutott eszembe róla, mikor Ini berúgta az egyenlítő gólt a cselszkijnek.
Nem úgy néz ki :roll: :

https://twitter.com/BT_Tape/status/1277 ... 36386?s=20
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.29. 12:51:49

Setien a jövő szezont illetően múltidő. Ha Xavi Bartoval nem vállalja,. nem tudom, honnan akasztanak le edzőt és mit szól hozzá az öltöző. Talán Henry működőképes komprtomisszum lehetne. A játékos jövésmenésből újra kimarad az edző szava.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.06.29. 11:37:02

Setiént szerződteték, csak azt felejtették el vele közölni, hogy az öregekre testreszabott Valverde féle alibi focit kell folytatni....biztos ami biztos, januárban szinte valamennyi fiatalt elpasszolta a klub....ettől függetlenül az öregeknek simán lehetett volna még egy búcsúzó nagy dobása, de a motiváció és az igazán akarat hiányában ez már nem ment....mindenki Messitől várta a csodát....ez pedig már a zsigerekbe égett és ezen jóllakottan, kényelmesen nem lehet változtatni....az elküldött fiatalok természetesen nem voltak világverők, de emlékezhetünk még Busi nyakigláb csetlő botló mozdulataira, Pep viszont tudta, hogy miért erőlteti... (az Inter elleni decemberi utolsó csoportkör egyáltalán nem volt reménytelen).....szóval Setientől szépen elvették házon belül a lehetőségét annak, hogy belenyúljon a csapatban....a mostani kis öltözői szösszenet után, aki valaha is volt már öltözőben az nagyon jól tudhatja, hogyan éli ezt át az a néhány fiatal, aki hírmondónak még itt van.....vagy aki azért lenne itt, hogy ezen változtasson csak túlerővel szemben képtelen....de továbbmegyek, simán el tudom képzelni, hogy a "testidegennek" kikiálltott Gríz is lehet ilyen csapdában....
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.06.29. 09:29:18

Nekem a meccs alatt az a kérdés jutott eszembe:
miért nem kommunikál velük, miért csak a másodedzővel beszélgetnek?
Az egy sokkal karizmatikusabb egyéniség. És a hírek is arról szólnak, hogy rá hallgatnak.
És az az öröm, ami a szabi gólnál kitört belőle. Pep jutott eszembe róla, mikor Ini berúgta az egyenlítő gólt a cselszkijnek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.06.29. 01:27:36

Ha csak a negyede is valós a cikkben írottaknak (nem az oldal szerkesztői miatt!!!) ami a főoldalon van...."Feszültség és vita...." akkor sok sok korábbi kérdésre megkaptuk a válaszokat....egyszerűen az öregek nem képesek belátni, hogy az idő nem nekik dolgozik....méltósággal és emelt fővel illene tudni felfogni ezt és időben lépni.....vagy elfogadni a kispadot.....Valverde az öregeknek kedvezve és az öregekhez alkalmazkodva kitalált egy nézhetetlen fos és alibi focit, ami az akkori "jelenben" úgy ahogy hozta az eredményeket, de semmi perspektívát nem hordozott magában - ezt a római és liverpooli kirándulások bizonytották -.....ezért sírják vissza....Setién focit szeretne látni, persze télen minden fiatalt elküldött a klub, az öregek maradtak.....csak ők fizikálisan nem bírják már a liga tempóját sem....
Piqué - Busi - Raki - Vidal - Suarez - Messi ....Alba hatéreset....ezek mellé 3 fiatalabb kevés....az aránynak minimum ennek a fordítottjának kellene lennie....tehát 7 fiatal mellé max 3 öreg rutin....
Ezt az építkezést viszont már 2016 óta el kellett volna kezdeni....egy komoly és szisztematikus generációváltást...!
Ja....és jövőre amikor amúgy is mindenki öregebb lesz egy kerek esztendővel, jöjjön még Pjanic.....Cavaniról már nem is beszélve....
Szóval, ha igaz ez a cikk, akkor az öregek jól elvoltak itt eddig.....amihez Abidal és Elnök úr is asszisztált.....megjegyzem nem hiszek az összeesküvés elméletekben.....ebből a sorból éppen Setién és stábja lóg ki....
Gyerekek, várat - amit mi fanok szeretnénk - csak jó alapanyagokból lehet építeni.....miközben a dicső múltat tisztelni kell és méltósággal le kell tudni zárni....!
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.06.29. 00:11:53

Ez az egész szezon már az elején elment azzal, hogy Messi és Suárez is sérüléssel indított, és még mindig nem tudtak Neymar helyére hozni egy tehetséges húzóembert a bal szélre. A középpályára sem találtak senkit, aki pótolná Iniestát, a jelenlegi keret 60%-a nem üti meg egy bajnokcsapat szintjét. Ezért játszatta Valverde a takarékos célfocit, és Setién is kezd rájönni arra, hogy a látványos, hatékony tiki-taka ezzel a kerettel nem megy. Kár őt, akár Valverdét hibáztatni az elúszó bajnokságért, a management koncepciótlansága és szakmaiatlansága - mely leginkább Griezmann, Coutinho, Dembélé leigazolásában, és most Artur eladásában csúcsosodik ki - az igazi ok. Egészen elképesztő, hogy mennyire rosszul igazolnak már évek óta, André Gomessel, Arda Turannal kezdve, Dembélével és Coutinhoval folytatva, és most a szerencsétlen Griezmannal, akiről ordított, hogy egyszerűen nem való ide - mégis addig küzdöttek, míg idehozták. Setién olyan kerettel dolgozik, melyet megörökölt, a személyisége és eddigi edzői tapasztalatai alapján sajnos kevésnek tűnik a világ legjobban fizetett játékosainak irányításához. Ez nem szakmai kérdés, Lopetegui és Solari is elbukott a Reálnál, Zizou érős karizmája kellett ahhoz, hogy a Reál megint potens csapat legyen, és persze párszáz millió euró a keret megerősítésére. Nekünk most mindkettő hiányzik.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2020.06.28. 17:48:15

Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.28. 17:13:29

Most már egyértelmű, hogy Setien bűnbak lesz a szezon végén. Az egy dolog, hogy nem volt szava Arthur ügyében. De hogy még informálni se tartották szükségesnek, mutatja, hogy a következő szezon már nem az övé.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.06.27. 22:24:39

Samper írta:
2020.06.27. 20:57:53
A mai vereség Setiené. Azt hitte, hogy ez már megnyert meccs és frissít a cserékkel. E helyett megzavarta a csapatjátékot, aminek meg lett a következménye.
Meg kellett volna várnia amíg Puig és Fati összeesik a fáradtságtól? A másik két csere is védhető valamennyire szerintem, Alba [auto_cenzúra] volt végig, LS megtette ami tőle telt...
Egyedül Griez behozatala a 80. perc után volt szerintem rossz döntés. Általában ő akkor sem találja a helyét a pályán ha kezd, percek alatt esélytelen, hogy felvegye a mérkőzés ritmusát.

Viszont abban, hogy Setien lelkén szárad ez a mai "vereség" igazad van valószínűleg. Ha pl nem Fatit kezdeti Griez helyett vagy Lenglet helyett Umtitit szerintem nyertünk volna.
Sebaj :(
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.27. 20:57:53

A mai vereség Setiené. Azt hitte, hogy ez már megnyert meccs és frissít a cserékkel. E helyett megzavarta a csapatjátékot, aminek meg lett a következménye.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.23. 21:00:18

Egyre inkább az a benyomásom, hogy Setien feje fölött dőlnek el a csapat dolgai. Ő meg munkanélküli nyugdíjasként akkora ajándékot kapott a Barca kispadja képében, hogy eszébe se jut szembeszegülni. Ha ennek ellenére nyáron esetleg belőle csinál bűnbakot Barto, anyagilag akkor is jól jár az aranylakattal. Ha viszont marad és nagy lesz a keretben a jövés - menés, akkor komoly edzői feladat lesz neki egy csapat összehozása. De ez akárhogy sikerül, ő Bartoval együtt távozik majd.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.06.20. 10:53:09

Ugyanez jutott nekem is eszembe,
Mintha még mindig Valverde lenne az edző.
Dögunalom meccs, 1000 hátrapassz, csakMessi, zéró kockázat, 0 fiatal.
Nagy gáz lesz itt 1-2 év múlva.
Most ment a 11es MU-Barca. Nagyon jól toltuk, az MU meg akkor hozta a bajnokságokat, BL döntőket. Most meg sehol nincsenek. El kellene kerülni ezt az utat..
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.20. 06:48:13

Setien = Valverde 0.2
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1943
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.06.17. 19:45:17

Samper írta:
2020.06.17. 11:46:43
Setien eddigi legjobb húzása annak kijelentése volt, hogy nincs olyan, hogy kezdő meg kispad. Minthogy szervezett, hatékony csapatjáték úgy sincs, legalább nehezítsük az ellenfél edzőjének dolgát, hogy fogalma se legyen az aznapi összeállításunkról. Fix pontnak éppen elég Ter Stegen és Messi (ő amíg bírja.)
Ezzel egyetértek. Mondjuk a túlrotálásnak meg a BL-ben ihatjuk meg újra a levét, ha nem lesz egy összeszokott, olajozott gépezetként működő csapatunk sem. A másik véglet sem jó. Viszont a BL-ben ígyis-úgyis megszívjuk, ha az elmúlt éveket vesszük alapul. Szóval hajrá rota. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.06.17. 11:46:43

NovaProspekt írta:
2020.04.24. 16:49:22


Teljesen felesleges. Akármennyire linknek tartja itt bárki Piquét, Busquets-t, vagy fikázza Albát és Suárezt, még mindig ők viszik a hátukon a csapatot, szemben az Arthur, Semedo, Umtiti, Riqui Puig, Dembélé meg tudomisénkikkel szemben, utóbbiak jelentős része gyakorlatilag arra sem alkalmas, hogy 5 meccset lejátsszon egymás után, nemhogy még arra, hogy stabil jó teljesítményt nyújtson.
Setien eddigi legjobb húzása annak kijelentése volt, hogy nincs olyan, hogy kezdő meg kispad. Minthogy szervezett, hatékony csapatjáték úgy sincs, legalább nehezítsük az ellenfél edzőjének dolgát, hogy fogalma se legyen az aznapi összeállításunkról. Fix pontnak éppen elég Ter Stegen és Messi (ő amíg bírja.)
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2020.06.17. 11:22:52

Kíváncsi vagyok a Sevilla elleni kezdőre.
Amennyiben Setién is ugyanazt a 2 meccseket nézte, felmérhette ki mennyire friss a hosszú kihagyás után.
Azért segítek Neki, mert tudom, hogy olvassa a fórumot :shock:
Nekem frissnek tűnt:
Messi (mindig a maga módján!); Ter Stegen, Alba, Vidal, Semedo
Tűrhető / bevethető kategóriában mozott:
Braithwaite; De Jong, Araujo, Lenglet és Piquet is
Jó cserének bizonyulhat:
Rakitic, Junior F., Fati, Puig (nagyon tepert a srác tegnap....) Umtit (bár inkább azt írnám, hogy nem derült ki róla semmi), Lajos (ez még nem az igazi Lajos)
Kifejezetten enervált volt:
Griezmann, Arthur, Roberto, Busi (a védőfeladatokat azért megoldotta többnyire)

Mégis, valahogy az az érzésem, hogy az utolsó négyes kezdeni fog Ramón Sánchez Pizjuán-ban
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1943
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.04.24. 16:49:22

Samper írta:
2020.04.21. 11:38:05
Egy Kolumbusz tojásával lehetne próbálkozni. Két külön csapatot kellene összeállítani. Az egyikben lenne az összes 30 fölötti + SR - és akiket kérnek maguk mellé. A másaikat meg Setien rakná össze a többiekből. Ha újraindulnak az edzések, lenne sok X perces kétkapuzás. Sok minden kiderülhetne így.
Teljesen felesleges. Akármennyire linknek tartja itt bárki Piquét, Busquets-t, vagy fikázza Albát és Suárezt, még mindig ők viszik a hátukon a csapatot, szemben az Arthur, Semedo, Umtiti, Riqui Puig, Dembélé meg tudomisénkikkel szemben, utóbbiak jelentős része gyakorlatilag arra sem alkalmas, hogy 5 meccset lejátsszon egymás után, nemhogy még arra, hogy stabil jó teljesítményt nyújtson.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.04.21. 11:38:05

Egy Kolumbusz tojásával lehetne próbálkozni. Két külön csapatot kellene összeállítani. Az egyikben lenne az összes 30 fölötti + SR - és akiket kérnek maguk mellé. A másaikat meg Setien rakná össze a többiekből. Ha újraindulnak az edzések, lenne sok X perces kétkapuzás. Sok minden kiderülhetne így.
Válasz küldése