Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.17. 19:51:35

LG írta:
2020.08.17. 19:06:48
bence0330 írta:
2020.08.17. 18:32:53
Én úgy látom, hogy nagyon sokan temetik teljesen a klubot legalább pár évre, amit én kicsit túlzásnak találok. Nem lehetetlen, de szerintem messze nem vagyunk olyan mélyen, mint amennyire jelenleg tűnik. A Bayern elleni 2-8-at elfelejteném, egyrészt mert egy mérkőzésről van szó, másrészt a Bayern félelmetes most, harmadrészt mert iszonyatos mentális állapotban volt a csapat. És nem az előző két év bakijára gondolok csak, amelyek ott maradtak a fejekben, hanem a klub háza táján lévőkre. Ha belegondolunk, még ebben az "edző nélküli állapotban" is az első félidőben még kapufánk volt, meg vagy 2 ziccerünk, a másik oldalon meg a védelem és Ter Stegen lábát belecsavarozták a stadionba, megmoccani nem mertek kb. Hiába lett 4-1 a félidő, már az sem volt reális, utána meg már mindegy volt, és összeomlott a csapat. Ez klasszikusan az volt, amikor rossz volt a kezdőtizenegy, rossz olt mindenki mentális állapota, senki sem bízott senkiben, a kapufáról kifelé pattant a labda, és amíg meg nem törtünk, addig igenis játékban voltunk, még így is, ami egy csoda. A lényeg, hogy ez egy hónap múlva, egy normális edzővel, pár frissebb emberrel egy teljesen más meccs lenne.
Persze, mindent meg lehet magyarázni, Magyarországon a labdarúgásban ennek amúgy is komoly hagyománya van. :lol:
Milyen egy meccs? Torino, Róma, Liverpool? A bajnokságban is nézhetetlen már egy ideje a meccseink 80 százaléka.

Koeman nálam már azzal elvágta magát, hogy lepaktált Bartomeuval. Szerintem ezek után, aki szereti ezt a klubot, az szóba sem áll vele. Xavinak pl. tiszteletem, hogy már télen is nemet mondott neki.
Természetesen igazad van minden pontban, semmit nem vitatok abból, amit írtál. Csak szerintem a helyzet nem javíthatatlan, és pár húzással meg lehetne fordítani még az egészet. Igen, volt pár rossz meccsünk, egy kirívóan rossz, a tendencia hanyatló, a helyzet rosszabb, mint mondjuk 5 éve volt. Én csak azt gondolom, hogy a helyzet semmiképp sem reménytelen, még rövidtávon sem. Nálunk a világ legjobb játékosa, aki futott egy "gyengébb szezont", ami azt jelenti, hogy 31 gólt rúgott és 26 gólpasszt adott 44 meccsen úgy, hogy taktikailag és sajnos az öregedő állomány által csapattársak szempontjából is kevésbé volt támogatva, mint korábban. Ezzel amúgy ő végzett az élen a kanadai táblázatban Európában. És ez egy gyengébb szezonja volt. Ez egy frissebb kp-val (Puig zászlóshajósként) és egy jó (JOBBLÁBAS!) támadópárral a másik oldalon (Fati, vagy bárki, aki nem Griezman ballábasként) már növekednének ezek a számok, amelyek azért így is brutálisan jók. És 1-2 végre szerencsés igazolással, amit előre nem láthatunk. A friss játékosok alighanem több gólt rúgnának, több kreativitást hoznának a játékba, gyorsabb lenne a csapat, és egy közepes edző közepes elképzeléseivel már újra top3 csapat lennénk simán. Megjegyzem, szerintem idén is a Bayern, a Liverpool csak akik egyértelműen jobbak voltak nálunk, talán a Párizs és a City, egy hangyányival a Reál, de ez is vitatható... és azért ez a szezon érezhetően a mélypont volt, és így is az élbolyban maradtunk.

Az utolsó 1-2 hónap meg szerintem vitathatatlanul Setien hibája volt, aki értelemszerűen már távozott, és akárki jön, szerintem mindenképp pozitív lesz a változás, ez volt a mélypont.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.17. 19:06:48

bence0330 írta:
2020.08.17. 18:32:53
Én úgy látom, hogy nagyon sokan temetik teljesen a klubot legalább pár évre, amit én kicsit túlzásnak találok. Nem lehetetlen, de szerintem messze nem vagyunk olyan mélyen, mint amennyire jelenleg tűnik. A Bayern elleni 2-8-at elfelejteném, egyrészt mert egy mérkőzésről van szó, másrészt a Bayern félelmetes most, harmadrészt mert iszonyatos mentális állapotban volt a csapat. És nem az előző két év bakijára gondolok csak, amelyek ott maradtak a fejekben, hanem a klub háza táján lévőkre. Ha belegondolunk, még ebben az "edző nélküli állapotban" is az első félidőben még kapufánk volt, meg vagy 2 ziccerünk, a másik oldalon meg a védelem és Ter Stegen lábát belecsavarozták a stadionba, megmoccani nem mertek kb. Hiába lett 4-1 a félidő, már az sem volt reális, utána meg már mindegy volt, és összeomlott a csapat. Ez klasszikusan az volt, amikor rossz volt a kezdőtizenegy, rossz olt mindenki mentális állapota, senki sem bízott senkiben, a kapufáról kifelé pattant a labda, és amíg meg nem törtünk, addig igenis játékban voltunk, még így is, ami egy csoda. A lényeg, hogy ez egy hónap múlva, egy normális edzővel, pár frissebb emberrel egy teljesen más meccs lenne.
Persze, mindent meg lehet magyarázni, Magyarországon a labdarúgásban ennek amúgy is komoly hagyománya van. :lol:
Milyen egy meccs? Torino, Róma, Liverpool? A bajnokságban is nézhetetlen már egy ideje a meccseink 80 százaléka.

Koeman nálam már azzal elvágta magát, hogy lepaktált Bartomeuval. Szerintem ezek után, aki szereti ezt a klubot, az szóba sem áll vele. Xavinak pl. tiszteletem, hogy már télen is nemet mondott neki.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.17. 18:32:53

Én úgy látom, hogy nagyon sokan temetik teljesen a klubot legalább pár évre, amit én kicsit túlzásnak találok. Nem lehetetlen, de szerintem messze nem vagyunk olyan mélyen, mint amennyire jelenleg tűnik. A Bayern elleni 2-8-at elfelejteném, egyrészt mert egy mérkőzésről van szó, másrészt a Bayern félelmetes most, harmadrészt mert iszonyatos mentális állapotban volt a csapat. És nem az előző két év bakijára gondolok csak, amelyek ott maradtak a fejekben, hanem a klub háza táján lévőkre. Ha belegondolunk, még ebben az "edző nélküli állapotban" is az első félidőben még kapufánk volt, meg vagy 2 ziccerünk, a másik oldalon meg a védelem és Ter Stegen lábát belecsavarozták a stadionba, megmoccani nem mertek kb. Hiába lett 4-1 a félidő, már az sem volt reális, utána meg már mindegy volt, és összeomlott a csapat. Ez klasszikusan az volt, amikor rossz volt a kezdőtizenegy, rossz olt mindenki mentális állapota, senki sem bízott senkiben, a kapufáról kifelé pattant a labda, és amíg meg nem törtünk, addig igenis játékban voltunk, még így is, ami egy csoda. A lényeg, hogy ez egy hónap múlva, egy normális edzővel, pár frissebb emberrel egy teljesen más meccs lenne.

Természetesen tény, hogy a vezetőség egy 0 és Setien is ehhez a 0-hoz asszisztált. A 3 nagy játékosra elherdált pénz, ésatöbbi mind igaz, mind felháborító, nekem is fáj a szívem. De közben mégis a bajnokság hajrájában lettünk másodikak egy Reállal szemben, ami ugyan Barca szinten gyenge eredmény, de amúgy egyáltalán nem.

Természetesen kell változás. Jó edző kell, néhány jó/szerencsés igazolás, és felhozni a fiatalokat, akik megérdemlik. Nem 10 percekre beállítani, és aztán annak ellenére megint padoztatni, hogy 10 perc alatt annyit lőttek/tettek a meccsért, mint Griezman/Rakitic hetek alatt, hanem ténylegesen beépíteni őket, mint anno Iniestáékat. Stb. Nem ragozom, ezt itt és a világon mindenhol látják, kivéve a Barcában az elmúlt fél-1 évben.

De ezek nem lehetetlen dolgok, és szerintem ha minden jól megy, simán versenyképes csapatunk lehet már a következő szezonra is. Ne felejtsük el, hogy azért az utolsó 1-2 hónap teljes összeomlása előtt még ebben a szezonban is versenyképesek voltunk, vezettük a bajnokságot, BL-ben is csak 1-2-3 csapat lehet, akik jobbak voltunk nálunk. Abban pedig szerintem mindenki biztos lehet, hogy a mostaninál játékban, vezetésben is jobb évünk lesz, mint a mostani volt.

Első lépés természetesen Setien utódja. Ha ez a váltás jól sül el, akkor a dolgok már maguktól is jobban beindulnak, és megindulhatunk felfelé az emelkedőn.

A mondandóm lényege, hogy szerintem a pár év csodakorszak miatt sokan rosszabbnak - vagyis inkább túlzottan "permanensen rossznak" gondolják a jelenlegi helyzetet, mint amilyen valójában. Rengeteg csapat jó példa arra, hogy pár pillanat alatt átbillenhet minden, lásd Bayern, lásd Liverpool, alacsonyabb szinten, alacsonyabb célokért mondjuk egy Leicester, Milan... új edző, 1-2 új játékos, és hirtelen osztálynyi lehet a különbség.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.17. 17:46:38

Nana, az utolsó fordulóban az Alavés ellen gáláztunk. :D Meg a kieső Mallorca ellen, de a Villareal ellen is jól játszottunk. Amúgy taktikailag itt tényleg nincs semmi már hosszú évek óta. Fel sem merült bennük, hogy a Bayern ellen nem kellene egy nyíltsisakos meccsbe belemenni, mert beleszaladunk a késbe. Leragadtak a múltban, amikor megtehettük, hogy játszottuk a saját játékunkat, az ellenfélnek kellett alkalmazkodni hozzánk, rájuk tudtuk erőltetni a játékunkat. Ma ez már nem megy, erősebb csapatokat meg csak kidolgozott elképzelésekkel lehet lenyomni. Egy BL-negyeddöntőben is ugyanúgy akartunk játszani, mint egy Alavés ellen, és minden meccsre úgy megyünk ki, hogy majd lesz valami. Ha ez elég, győzünk, ha nem, semmi forgatókönyv nincs a kialakult szituációkra. Nem tudunk alkalmazkodni az ellenfelekhez, így meg erősebb csapatot lehetetlen lenyomni. Erősebb csapatot nyíltsisakos meccsben nem nagyon lehet legyőzni. De itt se védekezés nincs, se kontrajáték. Évek óta rutinból próbáljuk csak megnyerni a meccseket.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2020.08.17. 17:34:59

A legjobb utód Marcelo Bielsa lenne, akit Guardiola és minden mai top edző példaképnek és inspirációnak tekint. Teljesen őrült, a beceneve is "El Loco", az idén felhozta a Leeds Utd-et a Championshipből, nagyon érti a modern focit, tökéletesen analizál, és nem utolsó sorban, de a játékosai is imádják, a szurkolók nem különben. És emellett Messi földije, rosariói születésű argentin!
Furcsállom, bár a szerencsétlen, nevenincs Setién kinevezése után nem is annyira, hogy Bielsa neve fel sem merül a nagy castingolásban, Bartomeuék csak teszetosza nímandokban képesek gondolkodni, pedig ide pont ő kellene:

https://tldr.444.hu/2020/07/18/a-legsul ... -a-csucsra
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.08.17. 17:18:06

A legnagyobb probléma az volt vele, hogy bár fél évet itt volt mégsem sikerült összeraknia egy olyan csapatot 11 fix kezdővel, ami ha nem is jut tovább a München ellen, legalább nem kap 8-at... Igazából nem volt úgymond “gálánk“-ami szerintem nélkülözhetetlen egy olyan csapatnak, amely élén nem egy Allegri fèle taktikai zseni van- ezalatt az idő alatt, ami nélkül már évek óta esélytelenek lettünk volna.

Ez egyértelműen felróható neki!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.08.17. 16:59:59

Gyorsan le fog jönni, hogy mennyire agilis és gyorsan gondolkodó, mondjuk az első három meccsből már lehet majd látni.

Az mondjuk nem hangzik jól, hogy nem olyan rég volt neki valami szív koszorúér elzáródása, ami miatt majdnem meghalt. Elvileg felépült, reméljük megváltoztatta az ehhez vezető életmódbeli szokásait és nem hal meg az idény közepén.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.17. 16:48:14

NovaProspekt írta:
2020.08.17. 16:29:42
mondjuk Koeman már a Setién-szerű nímandoktól eggyel magasabb polc, de azért lenne még hova fejlődni.
Ez mondjuk igaz.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.08.17. 16:29:42

aszittétek komoly edző jön, mi? :lol:

mondjuk Koeman már a Setién-szerű nímandoktól eggyel magasabb polc, de azért lenne még hova fejlődni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.17. 16:24:32

Ronald Koeman Barca DNS. Pont.

Ennyit tudnak, ennyi az érv.

Amúgy szerintem pont nem egy Barca kötődésű edző kéne, hanem egy modern jó edző akinek saját ötletei vannak és adnak neki teret és jó szeme van. Nagelsmann, ten Hag, Tuchel, Garcia, Conte, de amúgy Allegri is tud csapatot építeni, igazából tök mindegy csak legyen agya támadófocit csináljon és ne legyen bábember. Valaki olyan kéne, aki nem az utóbbi 6895639 évben egyszer ült a Barca kispadján ezért ott tart taktikailag, mint Cruijff 100 éve.

Az egész lagymatag mi vagyunk a Barcelona, Barca DNS-t ide, Cruijff örökségétt visszük baromságtól meg kellene szabadulni és gyors erős támadójátékra építő focit csinálni, mert itt erre a tiki-taka lassú nyuger játékra itt nincs idő.
Kép
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.08.17. 16:22:22

Koeman klub szinten durva betlik. Nagy baj lenne, ha jönne. Pochettinó sokkal-sokkal jobb.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2020.08.17. 14:21:45

Subinho írta:
2020.08.17. 11:30:05
Setient nem kérdés hogy kirúgják, ugyanakkor a helyében megelőztem volna ezt és a meccs után lemondtam volna.
Koemant hozzák legtöbb helyen befutónak. Tavaly is szó volt róla, de azt mondta, hogy majd jövőre, az EB után. Az most lenne, de az EB elmaradt, ezért érdekes a történet. Mindenesetre volt ő a Valencia edzője, majdnem kiestek...
Pochettino remélem nem jön soha az életben, kb. Mourinhoval van egy szinten nálam. Allegri szabad és nem is rossz edző, de kb. ugyanazt a biztonsági játékot várhatjuk tőle, mint Valverdétől. Bár nem szabad, de gondolom mozdítható lenne Ancelotti, azért ő elég jól össze tudja szedni a csapatait, nem is játszanak rosszul. Kb. a Real is abban az évben játszott jól, amikor Ancelotti volt az edző. A Real ellen még bizonyítási vágy is lehetne benne. Nem gondolom, hogy az Evertonból ne lehetne elhozni.
Háát, Ancelotti csapatai szerintem pont nem szép játékot játszanak. És ha jól emlékszem a Bayern erős emberei dobatták ki a németektől, vagyis az öltöző lázadozott ellene. És azért általában elég kevés ideig bírta a kispadokon.. Hol a játék nem volt szép, hol nem sikeres, vagy csak simán a játékosok sztrájkoltak. Most nem tudom ősszel hogyan leszünk, de ha a Bayern öregjei nagy falat volt neki, akkor a Barca öregek mit csinálnak vele? :)

Koeman: Valamiért ő lesz szerintem, de szerintem ez is az az agybajos barca-dns miatt. Annyira nincsenek azért jó statjai, a Valenciával meg katasztrófa volt, más spanyol próbálkozása nem is volt. Nem tudom mit várnak tőle...

De akkor ki lenne a jó megoldás? Fogalmam sincs..de még a keretről se tudunk semmit. Nem mellékes, hogy most Messi is kérdéses, hogy marad-e. Nem vagyunk egy véleményen, ki nagyon nem szeretné, hogy menjen, mást már nem zavarna, de az biztos, hogy baromira nem mindegy, hogy kell-e vele számolni, vagy sem. És gondolom a következő edzőnek se mindegy. (Biztos, hogy ha menne, akkor minden edző sopánkodna, de magában többen azért meg is könnyebbülnének..)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.17. 13:51:48

Setién menesztve.....csóri csak egy bűnbak volt.....nem védem, de a kerettel meg volt kötve a keze....ha akart volna sem tudott volna frissíteni (nem Puig vagy Fati játékperceire gondolok), télen minden fiatalt elküldtek az első csapattól....
Személy szerint nagyon remélem, hogy nem Koeman lesz az új edző....ez csak valami megérzés, semmi konkrét nincs vele szemben.....egyszerűen csak a tüzet nem látom a tekintetében :roll:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.17. 11:30:05

Setient nem kérdés hogy kirúgják, ugyanakkor a helyében megelőztem volna ezt és a meccs után lemondtam volna.
Koemant hozzák legtöbb helyen befutónak. Tavaly is szó volt róla, de azt mondta, hogy majd jövőre, az EB után. Az most lenne, de az EB elmaradt, ezért érdekes a történet. Mindenesetre volt ő a Valencia edzője, majdnem kiestek...
Pochettino remélem nem jön soha az életben, kb. Mourinhoval van egy szinten nálam. Allegri szabad és nem is rossz edző, de kb. ugyanazt a biztonsági játékot várhatjuk tőle, mint Valverdétől. Bár nem szabad, de gondolom mozdítható lenne Ancelotti, azért ő elég jól össze tudja szedni a csapatait, nem is játszanak rosszul. Kb. a Real is abban az évben játszott jól, amikor Ancelotti volt az edző. A Real ellen még bizonyítási vágy is lehetne benne. Nem gondolom, hogy az Evertonból ne lehetne elhozni.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2020.08.17. 08:15:33

Setien távozása nem lehetett kérdés, hiába gondolom azt, hogy bár magához a bukáshoz volt köze, annak a katasztrofális mértéke nagyobb részben nem rajta múlt. Azt gondolom, hogy minden magát valamire tartó klubnál egy ekkora bukásnak következménye kell legyen, ahogy következménye kellett volna legyen a Róma vagy Liverpool elleni totális összeomlásnak is.

Ami baj, hogy jó eséllyel a következő év az megy a kukába, mert azzal mindenki tisztában van, hogy legkésőbb jövő nyáron új elnök lesz, aki majd elkezdhet új csapatot építeni. Ami még nagyobb baj, hogy Bartonak az utolsó évét úgy kell levezetnie, hogy valami pozitív 'jövőkép' maradjon utána, máskülönben az marad az öröksége, hogy ő üldözte el Messit. Ez viszont azt a borzasztó helyzetet látszik előidézni, hogy Barto utolsó éves ámokfutásával további évekre vetheti vissza a klub jövőjét, teszem azt, ha megnyomja a pánik gombot hoz egy-két sztárigazolást, akikből aztán lesz egy új Coutinho, Dembele vagy Griezmann.

Az edzőknél ugyanez a helyzet, aligha van komoly edző (Pochettino, Allegri vagy valami hasonló jobb pedigréjű edző), aki egy évre eljönne, hogy aztán majd az új elnökség jövőre elkezdje a saját projektjét építeni valaki mással, úgyhogy vagy valaki nagy névvel aláírunk több évre, vagy jön egy újracsomagolt Valverde/Setien kaliberű edző. Utóbbi a jövőkép-kényszer miatt valószínűtlen, úgyhogy az a gyanús, hogy Barto elszabadul, lesznek nagy igazolások és hosszú távú szerződéssel nagy név a padra, ami ha besül, akkor évekre béklyózhatja meg a csapatot (márpedig ha Bartoék elmúlt években mutatott teljesítményét vesszük alapul, akkor reális lehet az aggodalom, hogy nem jól jövünk ki ebből...).
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.17. 07:39:41

Állítólag a Katalán rádióban az a ... Barto elmondta, hogy menesztik azonnali hatállyal Setien-t, amit ma jelent be hivatalosan.
A sajátjáról nem beszélt !
Ez aztán a meglepetés!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.08.17. 07:06:59

Gránittal értek egyet,kell egy szakmai stáb,akinek konkrét elképzelései vannak,mit és hogyan akarunk játszani,egy olyan rendszer,amiben mindenki tudja a szerepét. 2020-ban ez nem működik már,hogy Messi megoldja 33 évesen. Nagyon érdekes,hogy olyan játékos mint pl De Jong, mennyire mást nyújtott itt nálunk,mint az Ajaxban. Fel vannak pakolgatva a játékosok, a régiek még megpróbálnak a 10 évvel ezelőtti felfogásban játszani,de nem tudnak mert 1. eltelt pár év,mindenki belassult, 2. nincs olyan domináns középpályánk, 3. Messi is visszaesett,bár én őt nem temetném,mert szerintem be lehetne osztani az erejét,nem nyugdíjas teljesítményt nyújtott ebben a szezonban sem. Ha nem kellene minden meccsen 90 percig játszania,és lenne 2-3 ember rajta kívül,aki tényleg képes gólokat rúgni és vinni a csapatot a hátán,akkor mentálisan és fizikálisan se borulna meg minden tavaszra.

Kellenek a változások,a keretben is,meg a vezetőségben is. Azonnal nem fogunk tudni 6-8 játékost kicserélni,de 3-4 komolyabb változással (Busi,Suarez,Roberto,Alba), és egy határozottabb edzővel már nagy lenne a különbség. Ma okosabbak leszünk,ha Barto marad és Messi esetleg tényleg lépne,szerintem olyan jól nem járunk,mert semmilyen építkezés nem kezdődik el,csak elveszítünk évi 30 gólt és 20 gólpasszt,és jövőre mehetünk a 3. helyért a Sevillával. Az érte kapott pénzt esetleg meg biztos nem okosan költi el a vezetőség,az utolsó évében.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.17. 03:27:34

vidra írta:
2020.08.17. 02:03:01
Én egyébként nem vagyok híve a totális tisztogatásoknak és a b*ssza meg minden kirohanásoknak. Gyönyörűen bizonyítja Coutinho esete, hogy akit most kivágnátok a retekbe a csapatból, lehet holnap jól fog játszani egy másikban
Ez is annak az "eredménye", hogy semmiféle koncepció nincs a csapatnál, a tiki-takának vége, és nem jött helyette semmi, hanem beállt a nihil. Márpedig a nihilbe, a teljes elképzeléstelenségbe senkit nem lehet beépíteni. Amíg nincs elképzelése a mindenkori edzői stábnak, és a csapat nem tudja, mit akar játszani, teljesen mindegy, milyen játékosok érkeznek. Éppen ezért feneklik meg nálunk mindenki, miközben Coutinho, ha csereként is, de hasznos tagja tud lenni a csapatának, ha van egy elképzelés, ha van egy koncepció, amibe bele tudják helyezni. Állítom, hogy ha Griezmannt cseréli be a Bayern, ő is vágna nekünk kettőt-hármat. De nálunk mindenki le lett hurrogva az elmúlt években, miközben ugyanezek a játékosok máshol, ahol pontosan tudnák a szerepüket és a feladatukat az adott modellben, az adott elképzelésben, megtáltosodnának. De Jong is teljesen súlytalan nálunk, miközben az Ajax-ban játszva a tavalyi BL-kiírás MVP-je lett. Azért ha egy MVP átigazol egy másik csapatba, és ott nyűglődik, ne mondja senki, hogy nem az adott közeg koncepciótlanságával van a baj.

Mindenkit meg nem lehet leselejtezni, mert annyi új embert nem fogunk tudni leigazolni. A jelenlegi gazdasági helyzetben főleg nem.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.08.17. 02:03:01

Gránit véleményéhez még azt hozzátenném, hogy nem csak jó edző és jó szakmai stáb kell, hanem olyan játékosok is, akik tudnak gondolkodni és képesek improvizálni, valamint adni egy-két pofont a társaknak ha azt látják, hogy mindenki bef*sott és ugyanazokat a kényszeres mozzanatokat hajtják végre, mint ami miatt előtte már 3 gólt bekaptak. Nem is tudom, ki lehetne ilyen karakter és egyáltalán volt-e nekünk mostanában ilyen játékosunk. Olyan játékos, aki ha azt látja, hogy a hátul passzolgatós, labdakihozós taktika nem vált be, ívelt indítással viszont szereztünk egy gólt, akkor mutat egy f*ck-ot a taktikának és a jobb megoldást folytatja. Még kellemesebb lenne, ha mondjuk ezt az embert pont egy PlayMaker szerepre vennénk és akkor a tudása helyben összpontosulhatna.
Messi egy zseniális cselgép, gólgép, szerethetően be tud pöccenni néha, de nála se érzem, hogy képes lenne taktikai improvizációra. Mondjuk nem tudhatjuk, lehet valójában nagyon kötött a taktika minden meccsen és ha valaki egy kicsit is kimozdul belőle, azonnal kapjuk a gólt. Amúgy meg nem :D.

Én egyébként nem vagyok híve a totális tisztogatásoknak és a b*ssza meg minden kirohanásoknak. Gyönyörűen bizonyítja Coutinho esete, hogy akit most kivágnátok a retekbe a csapatból, lehet holnap jól fog játszani egy másikban (mondjuk az igaz, hogy egy vert, a meccset már feladó csapatnak lőtt gólt).
Szerintem kell egy jó edző, kell néhány értelmes, fegyelmezett új játékos, a teljesen fogalmatlanokat el kell küldeni, a valamennyire használhatóakat meg kell tartani.
Én amúgy Setien-t sem tenném ki, ha egy belső vizsgálat során megállapítható, hogy nem volt igazán mozgástere és mondjuk nem ment át az akarata. Ha én klubigazgató lennék, bemennék hozzá, odacsapnék az asztalra és megkérdezném, hogy gondolkodott-e valami koncepción a vereség tanulságaként. Ha értelmes, belátható dolgokat adna elő, akkor hagynám, hogy folytassa, de sokkal több támogatással, több ellenőrzéssel.

Ha jól megnézitek a fociban az a szép, hogy a komplexitása miatt nincsenek tökéletes módszerek, nincsenek csodaedzők, nincsenek tuti játékostranszferek. Néha bejön egy csapat kitakarítás, néha teljesen az ellenkezőjét éri el és leroggyantja a csapatot még több évre.
Van, hogy egy sztáredző egy csapattal mindent megnyer, aztán átmegy egy másik csapathoz és annyit se ér, mint a kiutált/kirúgott elődje. Van hogy egy noname edző sikeres lesz, aztán sztáredzővé válik. Előfordul, hogy valaki egy rohadt nagyot betlizik valahol, aztán abból táplálkozva utána kiemelkedővé válik...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.16. 19:51:34

Koemannak örülnék. Legalább védekezni meg meg tudnánk végre tanulni, ebből a szempontból Pochettinót sem bánnám.

Guardiola legnagyobb áldozata Eto'o volt, a mai napig sem tudom ezt megbocsátani. Igazából ha az utóbbi 10 évben teljesen kimaxoljuk a lehetőségeinket, engem egyáltalán nem zavarna egy évekig tartó újjáépítési folyamat, és néhány kukába való, átmeneti szezon. Ha tavaly megnyerjük a BL-t, vagy két éve triplázunk, teljesen hátradőlve nézném minden probléma nélkül a generációváltást, és az ezzel járó, évekig tartó visszaesést. A szurkolók frusztrációja inkább abból fakad, hogy 2014-2015-ben volt az utolsó igazán jó szezonunk, és azelőtt sem hoztunk ki mindent a lehetőségeinkből. 2008 és 2012 között 4 BL-t kellett volna nyernünk.

Azt az önellentmondást meg én sem értem, hogy az elkanászodott játékosokban látják sokan a hibát, de egy erős edzői stáb jelentőségét alábecsülik. Miközben pont az utóbbi hiánya vezetett az előbbi jelenséghez. Egy ilyen klubnál ma minden csapatrészen külön stábok kellenének, hogy dolgozzanak, egy hozzászóló kiemelte azt is, hogy a Liverpoolnál a mesterséges intelligencia végzi már az elemzéseket. Az analitika már egyre több csapatsportágban alap, atomjaira szedik a játékot, bontják le az ellenfelek játékát, és mindenki hajszálpontosan tudja a saját szerepét és feladatát a modellben. Ehhez képest mi teljesen kőkorszaki módon próbálunk még mindig az élmezőnyben maradni, és amikor legfeljebb egy vagy kétgólos vereséggel kellene lehozni egy meccset, hogy megnyerjük a párharcot, semmi forgatókönyv nincs az adott helyzetre. Kimentünk egy BL-elődöntő második félidejére úgy, hogy lesz ami lesz. Nagy selejtezés meg csak akkor lesz itt, ha jön egy talpraesett edző.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.16. 19:45:02

Most Koemant tippelik esélyesnek. Megnyugtatná a culéket és nyilván ismer sok ígéretes fiatalt, akiket kevés pénzért hozni tudna.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.16. 19:16:01

Azért 2008-ban is ott voltak nagyágyúk, Ronaldinho, Deco, és utána Yaya Touré akik Guardiola áldozatai lettek.

Emellett jött Alves, Piqué, Keita Guardiola alatt akik az ő embereik lettek.

Ha most is sikerülne 4-5 játékost kirakni a kezdőből, és helyettük olyat hozni-beépíteni akik teljesítmény alapján igazán méltóak, akkor sokkal jobban állna a szénánk.A maradék pedig kicsit össze kapná talán magát ha látja a vesztét, mint anno 2014-ben, aki meg nem az szintén mehet a következő hullámban.
Most kellene ezt meglépni, mert a mostani szurkolói hangulatban kétlem hogy akkora nagy botrány lenne szurkolói részről ha a szent tehenek nagy része padra kerülne.

Ez ráadásul megoldható is lenne, piac adta lehetőség(most jó értelemben kivételesen) az Alaba-Garcia kettős ami összesen 50-60 millió körül hozható és jelentős erősítést hozhatna.

A Dembele-Grizi-Coutinho hármas tagjaiból meg akár féláron is de el kell passzolni akire az új edző nem tart igényt. Ha hármukból látunk egy 160 milliót már jók vagyunk, és Griezmann gigafizujától is megszabadulnánk.

De ehhez a megújuláshoz tényleg olyan edzői gárda kellene, mint Lucho és stábja volt anno, ha ők is felültek volna pl. a nosztalgiavonatra, és Rakiticekkel akartak volna tiki-takázni akkor nem lettünk volna ott ahol akkoriban voltunk, lehet hogy sikeresek lettünk volna de feltehetőleg nem annyira.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.16. 18:17:33

Pont ez a gond, hogy ott meg tudtak táltosodni, nálunk meg mindenki megfeneklik. A 32 éves Benzema is élete szezonját játszotta, és a Madrid is jól járt azzal, hogy nem folytatták a súlytalan Lopetegui és Solari átmeneti "korszakát". Ők is csúsznak lefelé, de ki tudták maxolni, ami a csapatban van. Mi nem. Selejtezzünk le mindenkit. OK. De kikre? Ha nincs elképzelése a csapatnak arról, hogy mit akar játszani, teljesen mindegy, kiket küldünk el és kiket igazolunk le, utóbbiak is zátonyra fognak nálunk futni, és játsszuk a nagy, elképzeléstelen semmit.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.08.16. 17:53:39

gránit írta:
2020.08.16. 15:25:43

Hagy nyivákoljanak. Természetes, hogy egy játékos játszani akar, mi ebben az érdekes? Pont attól erős egy edző, hogy nem érdekli a nyavalygás, nem törik meg, nem befolyásolja a hülyeség, hanem ettől teljesen függetlenül teszi, amit tennie kell. Nyomás lesz rajta? Igen. Gyűlölni fogják kezdetben? Igen. Meg kell birkóznia nap mint nap egyesek megvető tekinteteivel, áskálódásával? Igen. Én emlékszem arra, hogy Guardiolát is fikázták, hogy hát Ronaldinhót kirakni a csapatból? Úristen, összeomlik a Barca, vége a világnak, vége mindennek. Őt is támadták az elején, főleg, amikor a bajnokság első fordulói nem sikerültek jól 2008-ban. Aztán egyszer csak elkezdett felfelé menni a szekér, és a történelem elkezdte őt igazolni.
Csak kicsit más a helyzet, ha Edmilson és Eto'o nyivákol, vagy az öltöző főnökei. Pont ezért nem lehet kirakni sem Albát, sem Busquetset,Suarezt, mert egyszerűen nem fognak hosszú távan padozni, és az első gyengébb sorozat után az újságok a kezdőbe fogják őket követelni. Egy tábornokot nem lehet lefokozni tizedessé.
Ahogy azt is valószínűnek tartom, hogy ha Hansi Flick irányítja 10 hónapig a Barcát, és Setién a Bayernt, fordítva 8-2 az eredmény.
Flick pont azt csinálta a Bayernnél, amit nálunk nagyon nem kéne. Visszarakta az öregeket a kezdőbe, akik megtáltosodtak.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.16. 17:50:06

Samper írta:
2020.08.16. 16:24:14
Amíg nem látja be mindenki, hogy pénteken a veteránjaink állítottak ki magukról reális végbizonyítványt
Ezt szerintem mindenki látja. Csak amíg nincs rendes edző meg stáb, addig teljesen mindegy, milyen a keretünk. Lásd Coutinho-t, csereként beáll, és lőtt nekünk két gólt. De nekünk nem volt jó, mi megmagyaráztuk, hogy a játékos a hibás. Szerintem ha Griezmannt cserélte volna be a Bayern, ő is szerzett volna pár gólt. Ahogy azt is valószínűnek tartom, hogy ha Hansi Flick irányítja 10 hónapig a Barcát, és Setién a Bayernt, fordítva 8-2 az eredmény. Ne feledjük, ez a Bayern ősszel egy ötöst kapott a Frankfurttól. Nálunk meg, akárkit igazolunk le, mindenki beleszürkült a mezőnybe. De Jong is, pedig az Ajax-ban sokkal többet mutatott. Pjanić-csal sem megyünk sokra, ha a csapat teljesen elképzeléstelenül megy ki a pályára.
Válasz küldése