Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2020.01.14. 12:02:58

mess2009 írta:ami viszont tudható - a Betis 13.-helye engem nem igazán lelkesít.
Ezt nem értem?! A jelenlegi Betis helyezésnek mi köze van Setiének?
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.01.14. 11:58:33

Szimpatikus fickó azonban nyilván előnyei és hátrányai is vannak hogy rá esett a választás, amennyire én ismerem őt és a munkásságát anélkül hogy túl sok újdonságot mondanék úgy gondolom hogy:

Előnyök:

- Labdatartásos irányítsuk a meccset foci ha beledöglik a csapat akkor is (igaz ebből azért lehet hátrány is) korábban sokszor ez volt a veszte a csapatainak, hogy nem engedi hogy a kapus előrevágja a labdát hanem szinte mindig ki kell hozni laposan. Aztán egy Las Palmas szintű játékos letámadás alatt ezt nem tudja mindig megcsinálni mindegy ki az edző, szóval elég sok gólt kaptak a csapatai abból ilyen egyéni hibákból, itt reméljük más lesz a helyzet.

- Alatta nem leépülni hanem fejlődni szoktak a játékosok, főleg a fiatalok akiket előszeretettel használ pl Lo Celso, Firpo, Fabian a Betisben, Lemos a Las Palmasban poszttól függetlenül ő berakta őket a kezdőbe.

Hátrányok:

- Sosem nyert még semmit edzőként és összesen 4 évnyi tapasztalata van elsőosztályú fociban, 61 évesen közel 20 évnyi edzői pályafutása alatt.

- A védekezését kicsit nehezen tudja összerakni a csapatainak, elég sok gólt kaptak főleg a pontrúgások ellen szenvedett nagyon a Betis úgy rémlik.

- A kerettel is vannak gondok, pl az általa nagyon kedvelt 3 védős felállását szinte alapból kukázhatja, így hogy Todibot kikölcsönözzük és összesen 3 középhátvéd marad a keretben.

Jaigen és Busiba konkrétan szerelmes a fickó szóval ő biztosan stabil kezdő lesz alatta, konkrétan egy aláírt Busquets mez van kirakva a falára otthon. :D Azt már mindenki eldönti magának, hogy ez előny vagy hátrány-e.

Az biztos hogy jobb választás most mintha Xavi jött volna, egyébként több forrás szerint (Romero, ESPN stb) habár a klub oldalán ezt így nem írták le, de a szerződése felbontható 6 hónap után a maradék 1+1 év pedig opcionális.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MesQueUnClub 2020.01.14. 15:23:11-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.01.14. 11:49:29

a Valverde topikban már írtam a cseréről nem ismétlem csak annyit, hogy a sakktudása előtt le a kalappal.
az alant felsorolt különböző elvárások sokasága egyelőre inkább ábrándnak tűnik, a közvélemény u.is semmit nem tud a terveiről, ami viszont tudható - a Betis 13.-helye engem nem igazán lelkesít.
amúgy az erő legyen vele =D>
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.14. 11:40:28

Nem igazán tudom mit várjak majd Setien-től.
Mellette szól a focija, és hogy elvileg bátran nyúl a fiatalokhoz. Illetve talán nagyobb tekintélye lesz, mint Valverde-nek, talán azért is, mert 1 éve pont itthon szívatott meg minket.

Ellene, hogy azért olyan igazán komoly eredményeket nem tud felmutatni. Nem is edzett nagy csapatot eddig, lehet, hogy Ő sem fog tudni felnőni a feladathoz.

Reméljük, hogy megoldja Suarez kiesését. Ha Puig és Todibo többet játszik majd a keze alatt, és tudja jegelni a Busi-Pique duót, én már egy fokkal boldogabb leszek.

Régóta nem vártam már úgy meccset, mint a most vasárnapit, bár 1 hét alatt nem fog csodát tenni a csávó. De ennél nézhetetlenebb játékot kétlem, hogy tudna produkálni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2020.01.14. 11:28:01

Rosszabbul nem fog elsülni semmi. Ha vállalta, hogy esetleg Xavi váltja a nyáron, akkor rendben van részemről. Nem tudom, hogy mit fog kihozni a keretből, elvárni a bajnoki címen és hogy ne verjenek hülyére egy BL-visszavágón kívül semmi többet nem várok el. A Betisnek elég hullámzó a játéka, viszont nem hogy Betis meccset nem nézek, már Barca meccset sem az utóbbi időben, mert nem bírtam. Viszont kedveltem vele a Betis játékát. Tökös foci, spanyol foci, amiért leültem nézni anno a Barcát is. Szóval sok sikert! =D> Jó előérzetem van, a bajnokság kell, a kupát felejtsük most el, nem lényeg.
Football, bloody hell. /SAF/
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.14. 11:24:23

Nem tudom mi várható tőle, annak örülök hogy szereti a fiatalokat. Remélem a banda nem fogja ugyanúgy irányítani ahogy Valverdét, illetve hogy lesz egy rendszere a pályán.
Őszintén remélem, hogy a fiatalok-Todibo,Wagué főleg-kapnak esélyt a bizonyításra, De Jong is nyomhatja a posztján, illetve kíváncsi vagyok mihez kezd majd
Dembelével ha felépül és nem sérül le 2 meccs alatt. Bajnokság legyen meg, nekem az többet érne, zárkózzunk csak szépen a Madridra.
Bizakodó vagyok, Valverde után nem süllyedhetünk mélyebbre.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.01.14. 11:20:40

Csodát nem várok tőle, mert sok kötöttsége van, az öregek, a nevek miatt, az üres pénztárca miatt, a szükségtelen nagy igazolások miatt,
de azt mégis igen, hogy legyen látványosabb a játék, támadjunk, akarjanak a fiúk, ne legyenek stabil helyek, legyen rotáció, lehetőség a fiataloknak, kezdje meg az építkezést,
még akkor is, ha közben néha meccset veszítünk, esetleg semmit sem nyerünk idén.
Akarjunk leülni a TV elé, és várjuk a meccseket végre!
Hajrá!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.01.14. 10:28:55

Jobb edzőt nem igen lehetett volna sztem találni ennyi idő alatt találni. Nem tudom pontosan mikor kezdhették el az előkészületeket, de 1-2 hónapnál nem hiszem, hogy több lett volna. Ez a szuperkupa tökéletes ürügy volt arra, hogy elmondhassák, hogy utolsó szög a koporsóban. Egy esetleges győzelemmel közel sem biztos hogy meg merték volna lépni, így Bartoék is moshatják a kezeiket. Ha ő nem jön akkor sztem felhozzák Pimientat nyár végéig aztán cső.

Én bizalommal vagyok felé, a Betis a Barca után a kedvenc spanyol csapatom, tetszik a focijuk és ha azt át tudja menteni, sokkal jobb képesságű játékosokkal sok örömet szerezhet. Másfél évet simán lehet adni neki. Ha az öltözőt pedig maga mellé tudja állítani visszatalálhatunk a helyes útra. Számos pontot úgy vesztettünk és volt teljesen felemás a játék mert Valverde mentálisan képtelen volt hatni a játékosokra. Nem a taktika volt itt az első számú probléma, bár egy-két klasszist szépen leépített.

Ráadásul tiszteli a klubot, rajong a játékéért, több Barca nevelést is edzett.
Amire nagyon kíváncsi leszek, hogy a fiatalokhoz hogyan áll majd hozzá. Suarez kiesésével ráadásul megnyílik egy út, hogy Griezmann és Messi mellett akár Fatit is többet játszassa.
Forca Barca!!!!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2020.01.14. 08:13:26

Őszintén a Betis előtt nem is hallottam róla (ez mondjuk nem sokat jelent), az általa menedzselt csapatok alapján azért nem ordítják, hogy erre a feladatra termett, de az esélyt megadom neki.

A két és fél év viszont nagyon soknak tűnik, fél éve "próbaidő" sokkal jobb lett volna, aztán ha a játék képe biztató és az öltöző is elfogadja, akkor lehetett volna véglegesíteni.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.14. 07:45:36

Egy meccs miatt van igazából hypolva, eredményei nincsenek, a futballfilozófiam meg nekem is szimpatikus... Nem tudom.
A játékosokon múlik minden. Ha partnerek lesznek, jól is elsülhet a dolog. Szurkolok neki.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2020.01.14. 07:29:41

Sok sikert neki, szerencsejere bőven van honnan építkezni, s a bajnokságban vezető helyről "csak" bekell kormányozni a gárdát, hajrá.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.14. 07:28:25

Nekem egyedül az a kérdésem van vepe szemben, hogy a csapat szintű védekezést is úgy látja-e, mint mentorai. Mert, ha nem, akkor tényleg 5-4eket játszunk majd. És a szerencse eldönti, ki javára.
Mindenesetre én már Ernesto előtt is őt hoztam vopna, úgyhogy örülök.
Kép
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.14. 07:08:33

gránit írta:Én inkább fordítva látom, karmester, igazi irányító nélkül ez a csapat látványban, a játék képében most nem hiszem, hogy igazán előre tudna lépni. Volt olyan vélemény is, hogy Valverde az egyedüli oka annak, hogy nem játszunk tiki-takát. Azért egy Xavi- meg egy Iniesta-kaliber nem árt, ha rendelkezésre áll. Amolyan előfeltételek az ilyen szintű játékhoz, ilyen kaliber meg jelenleg a középpályán nincs.
azért írom ezt, mert nálam Ernővel most csak annyi volt kilátásban, h behúzzuk a kupát vagy a bajnokságot az év végén, kb. ennyit látok az idei Setién-csapatban is.

viszont Suárez kiesésével lehetősége nyílik egy játszósabb csapatot összerakni, és tudunk jobban játszani azért annál, mint amit az Ernő-csapat meccseinek a 90%-án láttunk (Pepbarcáról és Xaviniestáról szó sincs).

irónikus módon sztem a mostani szuperkupa-meccsünk - ami miatt végül kirúgták az embert - pontosan a poszt-Ernő-korszakot mutatta meg. jóval szórakoztatóbban fogunk játszani, de belehalunk majd a szépségbe, és apró hülyeségeken elmennek a meccsek. de összességében azt mondom, beljebb vagyunk azzal, h megtörtént az edzőváltás.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.01.14. 06:27:59

Bevallom nem sokat tudtam Quiqueról (Kike lesz a fórumon?), de az alapján amit most gyorsan összeolvastam róla, pont az az ember, aki után itt legtöbben sírtunk. Ódákat zeng Cruffról, látványos focit szeret játszani, alázatos, szívesen nyúl a fiatalokhoz és így tovább. Illetve állítólag számtalan ajánlatot visszautasított és titkon erre várt: szimpatikus a pali.

Amúgy ne felejtsétek el, hogy milyen helyzetben mondott igent a felkérésre: a komolyabb edzők 80%-a startból nemet mondott volna vagy mondott is. Én örülök neki, Bartóékról meg kár is beszélni.

Még két dolog: nagy sakkőrült és válogatott strandfocis volt. :lol:
més que un club
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.14. 04:25:48

Én inkább fordítva látom, karmester, igazi irányító nélkül ez a csapat látványban, a játék képében most nem hiszem, hogy igazán előre tudna lépni. Volt olyan vélemény is, hogy Valverde az egyedüli oka annak, hogy nem játszunk tiki-takát. Azért egy Xavi- meg egy Iniesta-kaliber nem árt, ha rendelkezésre áll. Amolyan előfeltételek az ilyen szintű játékhoz, ilyen kaliber meg jelenleg a középpályán nincs.

Eredményességben viszont javulhatunk, ha az új edző gatyába rázza a védelmet. Jelenleg a Liga második, harmadik és negyedik helyén álló csapata is jócskán kevesebb kapott góllal áll, mint mi. Úgy, hogy eközben ter Stegen világklasszis szinten véd. Ez elég sokat elmond arról, hogy mi zajlik közvetlenül előtte. Még ha nagy fölénnyel is domináljuk a meccset, az ellenfeleinknek olykor néhány helyzetre van csupán szükségük ahhoz, hogy pontokat raboljanak tőlünk. A védelem javulásával ha látványtalanul is, de lendíteni lehet az eredményességen. Kíváncsi vagyok, hogy Setién meg meri-e majd birizgálni Piqué kiváltságos pozícióját. Le a kalappal, ha megteszi.

Az elkövetkezendő időszakban kiderül, hogy Valverde volt még annál is rosszabb, mint az általános vélekedés róla, vagy kérlelhetetlenül szembe kell nézni a keret korlátaival, és sűrű nyárnak nézhet elébe a klub. Az durva lenne, ha a következő fél év rehabilitálná Valverdét, bár erre az esetre jó kifogás lenne Suarez kidőlése.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.14. 03:58:22

Sztem kevés ő egy Barca kispadra, de átmeneti megoldásnak oké lehet. Ahogy Hajnesz is írta, vmennyire előnyére válhat, h Suárez kiesésével összerakhat egy mozgékonyabb csapatot Messi köré anélkül, h az öltöző leharapná ezért a fejét.

Eredményességben stagnálunk vagy romlunk, de jàtékban sokat javulhatunk.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2020.01.14. 03:22:49

Na, bilbaos edző után betises edző :mrgreen:
Mondhatnánk ezt is, de én egyelőre pozitívan állok a dolog mögé. A zöldekkel azért jó focit tolt a gyerek, nem győzték a játékosok sem dícsérni, lásd Busquets. Ernőnél meg jobb lesz valószínűleg.

Sok sikert neki!
"And my heart will leave you never."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.14. 01:07:19

Nem ismerjük a szerződése részleteit, így nem tudjuk, milyen felhatalmazást kapott, mennyire függ a vezetőségtől. Nyilatkozatai alapján Messi-rajongó. Ha Messi mellé áll, az öltötőben stabil lesz a helyzete és a "Barca foci" folytatása nála egyértelműbb edzőt nem is kaphatott volna. Viszont rutinja ellenére meg is bukhat a rezsimje - Nem síma modorú, alkalmazkodó.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.14. 00:35:50

hajnesz írta:Hát ha tényleg megszállott Pep-Cruyff fan, akkor remélhetőleg se Busi se Rakitic se Vidal nem lesz kezdő a meccsek döntő többségében. Oda mozgékony, gyors, letámadó középpálya kell.
Vidal nem mozgékony? Attól, hogy 32 éves, még mindig az egyik legdinamikusabb emberünk. Pont Pep igazolta le anno a BM-hez, és az egyik kulcsembere volt.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.01.14. 00:15:10

Hát ha tényleg megszállott Pep-Cruyff fan, akkor remélhetőleg se Busi se Rakitic se Vidal nem lesz kezdő a meccsek döntő többségében. Oda mozgékony, gyors, letámadó középpálya kell.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2020.01.14. 00:12:26

Tűzoltásnak jó lehet, de az igazi tüzet csak a 2021 es elnökválasztással lehet megszüntetni. Nem várok tőle egy darab kupát sem, ha eléri hogy végre ne kiscsapat módjára játszon a csapat már elégedett leszek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.14. 00:10:33

hajnesz írta:Igazából attól függ, hogy mire játszik. Átigazolási szezon még javában tart, ha úgy dönt, simán elküldheti a Rakitic-Vidal párost, és akkor már csak 1 öreg középpályás marad. Suarez sérült, Piquét néha pihenteti, és már mindjárt nem is olyan idős a kezdő.
Vidalt? Szerintem egyértelműen benne van még a legtöbb az öregek közül. Bár meglátjuk. Ha tényleg akkora Busquets fan az öreg, akkor talán SB kicsit meg tud újulni alatta - ha viszont ez utóbbi nem jön össze, de ő makacsul ragaszkodik hozzá, akkor ezen el is csúszhat.

Alapvetően jó, hogy Cruyff-Pep féle vonalat preferálja, csak ne üljön föl a nosztalgiavonatra.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.14. 00:03:51

Viszont Firpot nagyon is jól ismeri, így hátha nem lesz Alba csapágyasra járatva, és hátha esélyt kapva magára talál Setién alatt.
Kíváncsi leszek mit fog tudni kihozni a De Jong-Arthur-Puig alapanyagból.


Ha Setién egy kis lendületet ad a csapatnak, és 1 szinttel fejlettebb támadásépítéseket láthatunk nála a szezon során, akkor már megérte a váltás.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2020.01.13. 23:54:31

Igazából attól függ, hogy mire játszik. Átigazolási szezon még javában tart, ha úgy dönt, simán elküldheti a Rakitic-Vidal párost, és akkor már csak 1 öreg középpályás marad. Suarez sérült, Piquét néha pihenteti, és már mindjárt nem is olyan idős a kezdő.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.13. 23:48:42

hajnesz írta:Szerencsés helyzet, Suarezt nem kell kiraknia a kezdőből, akár még jól is elsülhet. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hány öreget tesz ki a csapatból.
Olvasva az origos cikket, Busi fix kezdő lesz :D
Egyébként ahogy lentebb írtam, nem hiszem hogy kirakná az öregeket. Mondjuk így év közben nem csodálnám ha nem is merné meglépni
Válasz küldése