Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2020.01.19. 12:48:41

Hát igen, egész más lesz barca focit játszatni a Barcelonával, mint egy Betisszel vagy Las Palmasszal máshogy állnak hozzá az ellenfelek is. Nem hiszem h sokan beálltak 10 emberrel védekezni a korábbi csapatai ellen...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.19. 12:39:48

Én sem vártam így meccset évek óta, mint most. Sőt, már a kerethirdetés miatt is tűkön ülök, hogy Puig ott lesz e. :D
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.19. 11:12:02

az már kimondható, h nyilatkozatokban az öreg magasan veri Valverdét. komoly fan service-t tol eddig, tényleg csupa olyat mond, amit egy Barca szurkoló hallani akar. remélem, a pályán is majd visszaköszön mindez.
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2020.01.19. 09:47:16

Jaaj már csak alig 11 óra :) évek óta nem vártam így meccset mint ma... tudom gyermeteg de hát na :)
MA19
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2019.08.08. 09:23:21

2020.01.18. 14:33:15

mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.01.18. 09:39:51

nézzük a meccs utáni lehetőségeket:
na végre! megmondtuk....!
hiába, egy fecske nem csinál.....!
sokkal nagyobb itt a baj sem mint hogy egy edzőváltás megoldaná....!
na nehogy már egy meccs alatt csodát várjunk! meg kell adni neki a bizalmat...
még nem az igazi, de legalább látszik az alagút vége...!
stb.!
a taktikai részhez: az alaptétel term. igaz,(taktika-ellenszer) de az is, hogy van jó taktika és rossz.
és van amit már unalomig szajkózok, egy jól látható korszerű trend a labdarúgásban ami bizonyos fokig át strukturálja a játékos állományt és a játékot.
megnőtt a sebesség, miközben általánossá vált a "sokpassz" ha erre van szükség! egyszerre van jelen a középpályás pozíció harc és a tért ölelő precíz átjátszása mert olyan állomány van a pályán akik erre képesek.
végül meg pendítenék egy olyan gubancot amit én gondolok (annak): van egy edződ aki új de...nincs meg benne ez.. meg az..., van egy Messi-d de már 32 éves nem olyan motivált, nem olyan robbanékony, még kevesebbet fut..., van egy Pique-d klasszis a posztján de nem elég gyors, minden mást csinál, .....van egy Busquets-ed aki szintén túl a harmincon, kiváló( volt?!) egy barca-konstrukcióban de mára lassú...,van egy Alba-d aki szélvész gyors de csak a Messi-passzokra van igazán kihegyezve és mellőle szórják a legtöbb veszélyes beadást..., egy Artúr , egy Dembélé aki sérülékeny, egy Griezmann aki mit is tud valójában?? egy Rakitic aki azért van még itt mert nem tudják eladni, stb. stb. stb.
vajon elég lehet így egy edző váltás?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.17. 21:18:42

vidra írta:Szóval nincsenek csodák, vagy olyan óriási újdonság a nap alatt. Minden jó taktikának létezik az ellenszere.
szép munka. :D

ez így van, ha lenne univerzális legjobb taktika, minden csapat azt alkalmazná, és akkor már nem az lenne a legjobb taktika. a kérdés az, h az edző megtalálja-e a kerethez legalkalmasabb taktikát, vagy megkapja-e azokat a játékosokat, akik a szerinte jó taktikához kellenek, és aztán rá tudja-e kényszeríteni az akaratát az ellenfélre.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.01.17. 04:17:39

Összehasonlítottam a Valverde féle szuperkupa és a híres Setién Betis taktikát. Nem tudom, szoktatok-e Football Managerrel játszani, az egy jó kivonata a dolgoknak. Ami a FM-es tudásommal megállapítható az az, hogy a szuperkupán elég fluid, ide-oda folydogáló, sokat mozgó játékot toltunk, szóval nincs egy túl fix struktúra se széltében se hosszában, hanem mindenki a a labda felé, vagy éppen üres helyre mozog, minél jobban segítik egymást a játékosok. Előny: marha látványos, darálós, rohangálós játék, hátránya: szétesés, védők lemaradása és hogy a magasan jól passzoló, széles, struktúrált csapatok lenyomják ezt a játékot.
Kép
Kép

A Setién féle Betis videókon egy széles, struktúrált sok és gyorspasszos tiki-taka szerű taktika látható, amit a csapat elég jól művel. Azért egy-egy ember természetesen elmozog a labda irányába, de viszonylag stabilan tartják a felállást.
Előnye: sok passzos játék, amire mindenki áhítozik mostanában. Hátránya: 10 perc után elalszol rajta és egy ügyesen letámadó, mozgékony csapat le tudja nullázni.
Kép

A Chelsea elleni bukott japániai felkészülő meccsen valami ilyesmit próbált Ernő, sajnos elég kevés sikerrel, nem emlékszem már, hogy utána mennyire vetette el, vagy alkalmazta-e még tovább.

Kép

Szóval nincsenek csodák, vagy olyan óriási újdonság a nap alatt. Minden jó taktikának létezik az ellenszere.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.16. 19:56:59

Alcantara írta:Azért azt megkérdezném, ha ekkora szenzáció a napi két edzés: Eddig konkrétan mit csináltak edzésnapokon?
Sokat beszélgettek és kártyáztak. ( :mrgreen: )
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.01.16. 19:17:51

Azért azt megkérdezném, ha ekkora szenzáció a napi két edzés: Eddig konkrétan mit csináltak edzésnapokon?
Na, kb. ezért álltak ki Valverde mellett a csapat vezéregyéniségei.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.16. 19:13:09

Tetszik, hogy ekkor vehemenciával vetette bele magát a munkába, csak tartson is ki ez a nagy lendület. Na meg a játékosok legyenek partnerek benne: most legalább meglátjuk, hogy mennyire hajlandók szenvedni a sikerért.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.16. 17:52:02

Nagyon helyes, a csapat erőnléte a béka bizonyos pontján van, mindenki többet fut nálunk a bajnokságban és BL-ben is. Hátha nem esnénk szét a 70.perc után fejben.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.16. 17:23:33

visca el barca írta:az öreg nem gurigázik [auto_cenzúra]. a mai napon megint két edzés, egy csomó játékosnak le kellett mondani reklámeseményt, hogy meg tudjanak jelenni az edzésen. ezentúl a meccsnapokon is lesz edzés, vasárnap 11-kor, este 7-kor pedig találkozó.
most jól kinfigatja őket, aztán majd ha nyafogni kezdenek, kicsit visszavesz h örüljenek, de még mindig rommá lesznek edzetve
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.01.16. 17:13:32

az öreg nem gurigázik [auto_cenzúra]. a mai napon megint két edzés, egy csomó játékosnak le kellett mondani reklámeseményt, hogy meg tudjanak jelenni az edzésen. ezentúl a meccsnapokon is lesz edzés, vasárnap 11-kor, este 7-kor pedig találkozó.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.01.16. 00:30:42

A vasárnapi meccs lesz hosszú idő után az első, amikor szabaddá teszem magam egy meccs miatt.

Nincsenek nagy elvárásaim, ebben a félévben szeretném visszakapni azt, amit Ernő miatt elveszítettem. A tüzet, a lelkesedést, hogy lázba hozzon egy meccs, és úgy érezzem a meccs után, hogy akár nyerünk akár veszítünk, de büszke vagyok a csapatomra. Régóta nem éreztem ilyet, az utóbbi hetekben már nem is néztem meccset, egyszerűen vagy kiment a fejemből, vagy mindig akadt valami érdekesebb program.

Rijkaard óta rajongom a csapatért, kitartottam Tata vandalizmusa alatt is, de nekem a guggoló világbajnok nagyon sok volt. Sok sikert neki, meg köszi a bajnoki címeket, de örülök a váltásnak.

Nagyon bízom Setiénben, hiába nincsenek eredményei, de ahhoz csapat is kell. Remélem nézhető focit fogunk játszani, ez minden kívánságom erre a félévre. A kupák itt most csak bónusz nálam, nem elvárás.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.15. 22:52:48

Annyiban igazad adnék Vebnek, hogy az utóbbi időben a legtöbb csodagyerekünk felsült. Busquets volt az utolsó nagy dobás, illetve SR úgy-ahogy elmegy, a többiek még ahhoz kevésnek bizonyultak, hogy hasznos csere lehessen belőlük. 10 évvel ezelőtt mosolyogtunk volna csak azon, ha valaki ennyire sikertelen jövőt jósol az utánpótlásunknak.

Kívánom, hogy Puig ne folytassa ezt a szomorú tendenciát, kapja meg Setientől a bizalmat, és éljen vele. Egyébként a kudarcok ellenére is azt mondom, hogy egy kicsit bátrabban kellene nyúlni a fiatalokhoz, pl. már évek óta mondogatom, hogy a Copát nekik adnám, felesleges a legjobbakat fárasztani benne, annyit nem ér. Illetve korábban rengeteg bajnoki meccs volt, amelyet idő előtt eldöntöttünk, mégsem kaptak lehetőséget, mondjuk ez inkább LE-nél volt, Valverdénél túl sok sima győzelmünk nem volt, a kicsik ellen komolyan kellett meccselni a pontokért.
Azért ez így szép dolog, hogy idehozzák Setient, közben meg eladogatják gyorsan a játékosokat.
Mivel tudták, hogy jönni fog- nem vasárnap kérdezték meg tőle, az biztos,- nem lehetett volna a játékoseladásokkal várni pár napot? Hogy legalább megmondja, kikre nem lesz szüksége
Mondjuk ezt Valverdétől sem nagyon kérdezgették a két és fél szezon alatt. Setién remélem hoz majd a játékunkba javulást, de szerintem az igazolásokba ő sem fog több beleszólást kapni, mint az elődje, abból kell főznie, ami van, pontosabban ami marad neki.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.01.15. 22:32:55

Azért ez így szép dolog, hogy idehozzák Setient, közben meg eladogatják gyorsan a játékosokat.
Mivel tudták, hogy jönni fog- nem vasárnap kérdezték meg tőle, az biztos,- nem lehetett volna a játékoseladásokkal várni pár napot? Hogy legalább megmondja, kikre nem lesz szüksége
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2020.01.15. 22:03:52

visca el barca írta:
davi10 írta:De Jong-Arthur-Puig kp-ra.
buszkecc, rakitic, meg vidal jelenleg 1000x jobb játékos mint a puig. nem tudom mire istenítitek a gyereket, kb egy alena szint. az a baj itt, ha vki két egyeneset rúg a labdába már az új iniestat meg xavit látjátok benne.
Most lehet jobbak, de ha kicsit is nezted a gyereket, szerintem te is eszrevetted, hogy van benne kraft, amit egy ennyi idos vidalrol vagy rakiticrol nem gondoltal volna....
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2020.01.15. 20:42:24

Mondjuk Alenanál le lehetett szűrni 2 meccs után hogy középszer, darabos a mozgása, jobbal átvenni sem tudja, dinamika hiányzik belőle. Puig meg kb az ellentétje, dinamikus, jól lát a pályán, nem ijed meg ha be kell vállalni egy neccesebb passzt, és technikailag is bőven átlag feletti.

Csak Ernőnél többet ért bármelyik középszer mint a klasszis alapanyag.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.01.15. 20:34:25

Sőt, szerintem 100000x jobbak.

Még szerencse, hogy a BL-ben ennyit hoznak ezek a 30 fölötti klasszis zsoldosok, és rövidtávon ennyire marha sikeresek vagyunk velük, hogy megéri feladni teljesen az utánpótlást. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.01.15. 20:29:48

davi10 írta:De Jong-Arthur-Puig kp-ra.
buszkecc, rakitic, meg vidal jelenleg 1000x jobb játékos mint a puig. nem tudom mire istenítitek a gyereket, kb egy alena szint. az a baj itt, ha vki két egyeneset rúg a labdába már az új iniestat meg xavit látjátok benne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.15. 19:54:42

MessiNeymarSuarez írta: Amúgy azt olvastam, hogy nem egyedül jött, hanem jött egy konkrét stáb is vele együtt!
Furcsa hogy erről nem sokat írnak, pedig fontos is lehet.
Gondolom őket is 1 nap alatt riasztotta és épp mindenki ráért :D Tuti volt valami suskus a háttérbe már egy ideje.
Stalkyard írta:Ha kezelésbe veszi Puig fejlődését, plusz De Jong és Arthur is jobban elkezdhetne kiteljesedni, számomra már megérte hogy idehozták Setiént.
Én is ilyesmit írtam amikor bejelentették, Puig nincs is ma a B-csapat keretében.
Todibo-t vártam volna még, de Ő ha minden igaz megy a Schalke-ba, 1,5 év kölcsön, vásárlási opcióval, nekünk meg 22-től visszavásárlási opció (vagy valami ilyesmi).

Rossz előjel, hogy nagy Busi rajongó, össze is jött a Busi-Setien-Matyi szerelmi háromszög (bocs Matyi, de tudom, hogy te már régóta mondogattad, hogy Setien-t akarod :mrgreen: )
Ha össze tudja kapni, akkor játszassa nyugodtan, de én is jobban örülnék, ha szépen lassan ráállnánk a De Jong-Arthur-Puig kp-ra.

Amúgy nem tudom ki látta a tegnapi edzésvideókat, nyilván Valverde alatt se lehetett megmutatni mindent, de jó volt látni valami mást a standard rondok-beadások helyett.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2020.01.15. 19:30:03

Most kint van a Barca B meccsen az öreg.
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.01.15. 19:05:16

Oké,de itt azért minőségibbek is az emberek,mint a korábbi csapatoknál. 3-4 meccset azért játszunk le vele,aztán csak látszik,hogy mi az elképzelése pontosan. De a mostani bajnokit nagyon várom,annak ellenére, hogy nem várok megváltást 1 hét alatt nyilván.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.15. 18:48:56

Eddig (a bajnokságban) 19 meccsen kaptunk 26 gólt. Ez meccsenként majdnem másfél. Sok mindenen lehet aggódni, de én a legkevésbé a várható kapott gólok száma miatt izgulok.
Válasz küldése