Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.07.21. 11:31:45

Nem követem aktivan Bundesligát, de azt tudom hogy Alaba is játszott a BM-ben középhátvédet is. Ott milyen teljesítményt tud nyújtani? Nem lehetne egy amolyan Abidal szerű igazolás, aki bal szélen és középhátvédként is bevethető? Tudom, hogy nincs róla szó a Barcánál, de azt olvasni, hogy dobbantana. Nem lehetne vele 2 legyet ütni egy csapásra?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.07.21. 09:26:10

Vakmacska írta:
2020.07.20. 23:09:20
Na, beindult a pletykagyár is

Barcelona: A játékosok a holland Patrick Kliuvertet szeretnék a kispadon látni a szerintük megbukott Quique Setien helyett. Az egykori kiváló csatár tulajdonképpen hazatérne a Camp Nouba, igen jól ismeri a klubot, hiszen hat éven át játszott a katalánoknál, jelenleg pedig az akadémia igazgatója (Mundo Deportivo) A Barca közben játékost cserélhet az Arsenallal. Sajtóhírek szerint a brazil Philippe Coutinhót adnák oda a 21 éves francia középpályásért, Matteo Guendouziért (Marca)
Én mindig imádtam Kluivertet és a válogatottban is szerzett már rutint, illetve azt lehetett hallani, hogy jó munkát végez, még ha csak a háttérben is. Viszont nem tudom megvan-e benne az a karakánság, hogy padra vágja azt aki fék a csapatban, szent tehén ide vagy oda.
Én Xavit ezért tartanám alkalmasnak, mert lehet, hogy haverok voltak stb., de mindig volt tekintélye és a csapat érdekeit tartaná szem előtt, zúgolódás meg nem hiszem hogy lenne. Nem hiszem, hogy Piqué vagy Busquets szembemenne vele, persze ehhez az is kell, hogy úgy álljon hozzá a dolgokhoz. Ugyanakkor szerencsésebb lenne, ha már Font (?) vagy a következő vezetés alatt kezdene, így a támogatás is meglenne felülről. Ennek ellenére én még mindig Ten Haag-ot látnám itt legszívesebben.

Ez a Guendouzi-Coutinho transzfer meg remélem csak vicc. A brazil azért egy kivételes képességű játékos, aki már azért bizonyított, és se a Barcás, se a Bayernes karrierjét sem lehet olyan hatalmas buktának mondani, főleg, hogy egyéb szempontok is közrejátszottak benne.
A francia mellett kb. csak a kora szól, de azért ne vásároljuk fel a fél világot mert fiatal. Egy középszer csapatban, középszer játékosok mellett hoz egy stabil teljesítményt, arról nem is beszélve, hogy a hozzáállása enyhén szólva sem példás. Ráadásul nem is hiányposztra jönne, elég sok jelentkező van oda.

Ha sikerülne pénzzé tenni Coutinhot (+Umtitit), inkább egy A-kategóriás belső védő után kellene nézni. Egy XY-Piqué-Lenglet-Araujo sorra már komolyan lehet építeni.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2020.07.20. 23:56:00

Guendouzi egy tapló, elég sok hír volt róla mostanában, magatartásbeli problémákat is jeleztek, mért kell az ilyeneket összeszedni?

Kíváncsi lennék arra, hogy mi hangzott el Messi és Serien beszélgetése során.
més que un club
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2020.07.20. 23:20:46

Vakmacska írta:
2020.07.20. 23:09:20
Na, beindult a pletykagyár is

Barcelona: A játékosok a holland Patrick Kliuvertet szeretnék a kispadon látni a szerintük megbukott Quique Setien helyett. Az egykori kiváló csatár tulajdonképpen hazatérne a Camp Nouba, igen jól ismeri a klubot, hiszen hat éven át játszott a katalánoknál, jelenleg pedig az akadémia igazgatója (Mundo Deportivo) A Barca közben játékost cserélhet az Arsenallal. Sajtóhírek szerint a brazil Philippe Coutinhót adnák oda a 21 éves francia középpályásért, Matteo Guendouziért (Marca)
Guendouzit csípom. Jöhet!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.07.20. 23:09:20

Na, beindult a pletykagyár is

Barcelona: A játékosok a holland Patrick Kliuvertet szeretnék a kispadon látni a szerintük megbukott Quique Setien helyett. Az egykori kiváló csatár tulajdonképpen hazatérne a Camp Nouba, igen jól ismeri a klubot, hiszen hat éven át játszott a katalánoknál, jelenleg pedig az akadémia igazgatója (Mundo Deportivo) A Barca közben játékost cserélhet az Arsenallal. Sajtóhírek szerint a brazil Philippe Coutinhót adnák oda a 21 éves francia középpályásért, Matteo Guendouziért (Marca)
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.07.20. 11:15:15

Az a baj, hogy hiába hozunk ide bárki a keretből legalább 7-8 ember nem ide való. Így nincs miről beszélni...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.07.20. 11:11:51

Peter írta:
2020.07.20. 02:23:44
Ezzel a jelenlegi kerettel nincs a világon olyan edző aki csodára, sikerre lehet képes.....(azt azért megjegyzem, én örülnék a legjobban, ha valami csoda folytán nem lenne igazam, de erre a kevésnél is kevesebb az esély)
Ezt abszolút nem mondanám. A kerettel nincs komoly gond. Egyszerűen egy tökös edző kellene aki Busquets-et padra meri vágni De Jonggal szemben, vagy Suarezt leültetni, ha nem teljesít és nem nevek alapján pakolná fel a játékosokat, hanem ahogy a legjobbat hozhatja ki. Plusz egy olyan taktikát, felállást kidolgozni ami a kerethez idomul és nem fordítva.
Ehhez pedig nem kell agysebésznek lenni. Luis Enrique sem volt egy zseni, de átlátta a dolgokat és tudta mit kell csinálni. Elsimította az ellentéteket és mert váloztatni. Rendben, volt neki egy Neymar-Suarez-Messi triója, de ez a három ember például egy Setient megenne reggelire. Bár ő a legelején lenyilatkozta, hogy mennyire szerelmes Busquets-be és mennyire imádja a játékát, ezek után nem is volt csoda, hogy ha kellett, ha nem ő volt a pályán.
Én Ten Haag-ot látnám itt legszívesebben, ha már egy-egy nevet bedobunk. A szakértelmét nem kell magyarázni és szerintem a tekintélye is kellően megvan.
Forca Barca!!!!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.07.20. 10:37:10

Blanc szerintem remek lenne jövőre (vagy egy-két évre, amíg a tisztogatás, részben az új elnökséggel megtörténik). Azért egy-két fokkal komolyabb edző, mint Setién, és tetszetős focit játszatott ő is a PSG-vel, amíg ott volt. Xavit ebbe a posványba nem hoznám, majd ha tiszta lappal indulhat. A jövő évet még át kell vészelni valahogy, Blanc-kal nem nagyon veszíthetünk sokat, rosszabb nem nagyon lehet.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.20. 05:17:24

Ha tárgyilagosan nézzük a kérdést, hogy előbbre van-e a csapat, mint fél éve, akkor igern a válasz Az elöregedő, tekintélyuralmi csapatban egyenjogú tagként megjelent három tehetséges fiatal az utánpótlásunkból. Ennek ellenére Setiennek mennie kell, mert elviselhetetlen a kapcsolata Messiékkel és nem látszik valószínűnek, hogy további 1 év alatt vele előre tudnának lépni. De egy évvel a vezetőségválasztás előtt ki ül le a kispadra és mit tud ott csinálni? Egy lenne reménykeltő, ha az öregek és a nem Messi-kompatilis drága igazolások egyaránt belátnák, hogy itt nincs jövőjük és nem ragaszkodhatnak extra pénzeikhez. Akkor lenne mód egy más csapat, egy más foci kicsírázásához már egy év alatt is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.07.20. 02:23:44

Ezzel a jelenlegi kerettel nincs a világon olyan edző aki csodára, sikerre lehet képes.....(azt azért megjegyzem, én örülnék a legjobban, ha valami csoda folytán nem lenne igazam, de erre a kevésnél is kevesebb az esély)
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.07.19. 19:16:59

Sajnálom az öreget, mert roppant szimpatikus figura, és a Betis edzőjeként szép focit játszottak, de ezt sejteni lehetett, hogy ez nem az ő szintje. Én nem is hibáztatom, nyilván egy ilyen ajánlatra ki lenne az a hülye, aki nemet mond. És eleinte volt is pozitív változás Valverdéhez képest, de azt betudhatjuk kezdeti lendületnek is.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.19. 18:02:28

Nero. írta:
2020.07.19. 16:06:56
Elvileg Lauren Blanc jönne

Már korábban említettem a nevét, én hoznám.
Én nagyon aláírnám.Szabad edző, ráadásul egy szezonig a Barcában is játszott, így rá is el lehetne sütni a szokásos Barcás közhelyeket. :lol:
Rajta kívül Allegri lenne akit még bedobnék a következő szezonra,


Viszont továbbra is a legjobb edzői igazolás az lenne, ha az aktuális edző teljesen szabad kezet kapna, különben mindegy hogy most Valverde alszik a padon, Setien vagy más, érdemi változás nem lesz ha nem hozhatja meg a szükséges áldozatokat.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.07.19. 16:25:02

Nero. írta:
2020.07.19. 16:06:56
Elvileg Lauren Blanc jönne

Már korábban említettem a nevét, én hoznám.
Egy percet sem kellene agyalni rajta ha igaz a pletyka. Nagy elörelepes lenne Setien utan.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.07.19. 16:06:56

Elvileg Lauren Blanc jönne

Már korábban említettem a nevét, én hoznám.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.07.19. 11:21:50

geridoss írta:
2020.07.19. 11:06:37
Érdekes kérdés mondjuk, mert ha most jön egy olyan edző, akivel sikeres lesz a csapat, és Font köztudottan Xavival kampányol, akkor mi történik, ha megnyeri és közben az akkori vezetőedző sikeres lesz és még szép focit is játszat?
ettől nem kell tartanunk sztem :mrgreen:
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.07.19. 11:06:37

Szerintem jövőre már nem ő lesz az edző. Érdekes kérdés mondjuk, mert ha most jön egy olyan edző, akivel sikeres lesz a csapat, és Font köztudottan Xavival kampányol, akkor mi történik, ha megnyeri és közben az akkori vezetőedző sikeres lesz és még szép focit is játszat?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.19. 06:26:44

Ha Messi nem követelte volna Setien kirúgását, Barto megtette volna, mint saját erélyes lépést, aki számonkéri az eredményt. De minthogy követelte, juszt se tehette meg ugyanezt, mert akkor az beismerés számba ment volna, hogy rosszul vezeti a klubot. Setien viszont bevállalta, hogy meg is lehet nyerni a BL-t, tehát ő két kudarc balhéját is elviheti. És könnyebb lesz vészedzőt találni reálatíve tiszta évkezdethez, mint most lett volnqa a BL a megtépázott gárdával. Setien meg nem mond le, így felmarkolja a pénzt egész szerződési időtartamára.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.07.18. 08:55:41

semmi értelme nem lenne most elküldeni. mint ahogy bármit tesz is bűn lenne itt tartani még egy szezonra.
ha másért nem hát azért, hogy legyen idő egy alkalmas embert keresni.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.07.18. 08:07:53

Hülye lett volna nem elvállalni.
Élete állása.
Gondolom a játékosok még a klub körüli feszkóktól is frusztráltak, és ez is kijön a meccseken.
QS meg kit ültessen padra? Eladták gyorsan a fél keretet télen. A csapat fele meg sérült.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.07.18. 08:06:45

A hírek szerint a zárómeccsen Messi már pihen...A BL-ben Setient csak akkor tudom elképzelni a kispadon, ha eleve feladták a sorozatot.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.07.18. 01:34:57

gránit írta:
2020.07.18. 00:57:08
...
Egyetertünk. Bar Rijkaard azert 2003ban meg eleg kezdö volt, jot mentek a hollandok, nem vitas, de nem jutottak sajnos a finaleba. Utana pedig elegge eltünt.
Nekem amugy Davids volt abbol a holland csapatbol a kedvenc. A Pitbull 8) Boldog voltam hogy lattam nalunk is jatszani meg ha csak fel evre is.
Jelenleg olyan edzönek, aki hasonlo kaliber mint anno Rijkaard volt, ten Hag-ot latom es örülnek is ha jönne, mert rendesen összerakta az Ajaxot. Egyik legjobb focit jatszak jelenleg.

A taktikai reszevel is egyetertek azok a gondok amiket leirtal. Itt annyival kiegeszitenelek hogy ez a problema az atigazolási politikank hibaja is. Jelenleg olyan keretünk van ami nem idomul a klub filozofiajahoz. Ez a keret igy ahogy van alkalmatlan a 4-3-3 barmelyik variaciojara. Messi mar nem jo szelsönek egy ilyen taktikaban Griezmann pedig soha nem volt jo. Pont ebböl adodik hogy Semedo es Alba is tulajdonkepp csatarkent vannak elöl. Griezmann helyett mast kellett volna hozni a balosra tavaly es mondjuk
4-4-2-re atallni, ahol Messi szabadkezet kaphatott volna. A setalgatasa sem lenne olyan nagy baj ha a csapat szervezett lenne körülötte. Ehelyett hoztunk marketing szempontok alapjan egy jatekost, ugyanugy ahogy Coutinho eseteben is. Valverdenek valszeg nem volt beleszolasa hogy milyen közeppalyas kell Iniesta helyett. Persze, megkapta Vidalt, de Coutinho-t nem lehetett kihagyni barmilyen pocsek is volt a baloson. Ha mas lett volna az edzö lehet jobban beilleszkedik a brazil.
Konkluzio az igazabol az hogy vezetöi szinten hibas a klub politikaja, ami edzöi szinten es vegül a jatakosok szintjen is tovabbi hibakat szül. Nem a csapat, a klub van valsagban.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.07.18. 00:57:08

crixus írta:
2020.07.17. 19:56:33

utoljara van Gaal volt olyan edzö aki valamit el is ert a csapataival mielött nalunk vezetöedzö let

Setien pocsek valasztas volt. En igenis hibaztatom Setient IS
Rijkaard azért nagyon összerakta azt a 2000-es holland csapatot, gyerekkorom nagy katarzisa volt az a holland-olasz elődöntő. Egyébként messze a hollandok játszották a csúcsfocit azon a tornán, a franciák elleni 3-2 atomnagy meccs volt, a jugók elleni 6-1-es meccsen is brutálisan nagyot játszottak, már akkor felvetettem, hogy ha a Barcelona ennyire rajta van a holland vonalon, miért is ne legyen Rijkaard az edző, még összeszokottabb lenne a keret. Aztán eltelt 3 év, és tényleg ő lett az edző.

A másik állásfoglalásoddal messzemenőkig egyetértek. Minden meccsen ugyanaz a nóta, és nem tanul belőle. A védelem messze nem olyan rossz, mint amilyennek Setién taktikája miatt tűnik. Szanaszét kontráznak minket az irreálisan feltolt "védelem" miatt, miközben a felállt védelmünk nagyon is tudna működni, ahogy azt a tavalyi El Clásicók is bizonyították. Sőt, Lenglet és Piqué kifejezetten jó légelhárításnak bizonyultak, meglepően jól bírta a védelem a sarat, amikor beálltunk védekezni. Mindenki meg is lepődött ezen, mert erről az oldaláról gyakorlatilag nem állt módunkban megismerni a csapatot. Setién sajnos rontott a helyzeten, abszurd módon feltolja a csapatot, már az alsóház is szétkontráz minket, és meccsről meccsre ugyanez a séma ismétlődik.

Semedo hosszabbításának örülnék, jó játékos, Setién viszont őt is rosszul használja. Így, hogy ő is, Alba is egyidejűleg ennyire fent játszanak, mindössze ketten maradnak "hátul". Egy olyan hadrenddel, ami lehetővé tenné a szélsőjátékot, nagyon hasznos játékos lehetne, így viszont mindez a védelem rovására megy. A góltermés is visszaesett, elől a teljes ötlettelenség uralkodik, és ezt mennyiséggel próbálja ellensúlyozni, feltol szinte mindenkit, Albát is, Semedót is, labdavesztések után meg az egész térfelünk üresen tátong az ellenfeleink előtt.

Messi azt nyilatkozta, hogy a BL-ig mindent a nulláról kell kezdeni; ehhez viszont Setién koncepcióját ki kell dobni a kukába. Új forgatókönyvekre lesz szükség, mert a Bayern ellen biztosan nem működne a minden mezőnyjátékost ennyire feltoló taktika, de lehet, hogy már a Napoli ellen is érdemesebb lenne egy óvatosabb hadrenddel kiállni és mélyebben játszani, ahelyett, hogy szétkontráztatnánk magunkat az ellenféllel.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2020.07.17. 23:47:44

Nem volt még téma az, hogy az atalanta edzőjét hozzuk ide? Hát ő tényleg szból várat csinált. Az atalanta nagyot megy és elég szimpatikus játékkal.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2020.07.17. 19:56:33

MessiNeymarSuarez írta:
2020.07.17. 18:03:48

De a legfontosabb az lenne hogy szabad kezet kapjon az edző, és az elnök teljes mellszélességgel támogassa, úgy nem lehet dolgozni hogy a csapat fele idős+fásult és padra sem lehet őket tenni.

Ha Bartomeu jót akar, akkor még a nyáron mindent megtesz hogy hozzon egy Lucho 2.0-t(és a profi stábját ne feledjük), különben ha Setien vagy hasonló szintű edző marad, akkor garantáltak jövőre is a hasonló eredmények, és akkor remélhetőleg el is felejthetik a választásokat.
Ezt nagyon adom. Egyebkent utoljara van Gaal volt olyan edzö aki valamit el is ert a csapataival mielött nalunk vezetöedzö lett. Jo, ö megbukott nagyon csunyan, de ettöl nem feltetlenül kellene elvetni egy mar köztudatban levö nevet ha uj edzö kell. Az embernek az az erzese hogy Laporta ota folyamatosan kiserletezünk es minden edzövaltas olyan mintha a vezetöseg hasraütes szerüen szurna ki valakit a közepszerünek tünö edzök közül.

Setien pocsek valasztas volt. A Ligaban a BL-helyet elerö rivalisok közül egyet sem tudtunk megverni 2 döntetlen, 1 vereseg es a kicsik ellen sem ment. A kupabol siman kiejtett a Bilbao, a BL tavaszi szezonja meg elöttünk... :lol:
A bajnoki mutato 18 meccs, 12 gyözelem +17es golkülönbseggel. Valverde 19 meccsböl hozott szinten 12 gyözelmet :lol: +26-os golkülönbseggel. Nemhogy javult volna a csapat, gyengült is.
En igenis hibaztatom Setient IS, mert ö most az aki vezetöedzökent a padon ül, elvallalta a csapatot. Ennyi erövel Pinyöt vagy Veber Nagyurat is odarakhattuk volna.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.07.17. 19:40:21

Én akár már BL-re megpróbálnék egy új edzőt. Semmi garancia nincs, hogy jobb lenne, de rosszabb már nem nagyon lehet, szóval nem veszíthetünk, ha próbálkozunk.
Válasz küldése