Ansu Fati

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Elengednéd nyáron 70 millióért?

Igen
48
75%
Nem
16
25%
 
Szavazatok száma: 64
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.07. 21:31:38

csababarca írta:
2022.01.07. 19:32:47
Araujot feleannyiért se tudnád értékesíteni mint Fatit.

Nem tudom miért pesszimista dolog, hogy egy 18 éves gyerek másfél éve sérült, és kicsit máshogy látjuk a dolgokat, nem tekintjük ezt természetesnek.

Lassan kifuttatjátok oda a dolgokat hogy még jó is, hogy négyszer műtötték ugyanott.
Ezt úgy írod mintha egy pillanatra is komolyan lett volna gondolva hogy Araujot el akarja adni. Pont rámutat hogy mekkora hülyeség Fatit eladni, pont mint Araujot.

Te hogy láthatod már megint totál máshogy mint ami le van írva? Kifuttatjuk oda hogy még jó hogy négyszer lett műtve? Kérlek..

18 éves kétszer megsérült egymás után különböző módokon különböző helyen, és nem folyamatosan sérült hanem egyikből a másikba, balszerencsésen.
Ennek senki se örül bakker, csak valaki már temeti és eladni, valaki meg bízik benne hogy visszajön és játszani fog.

Ettől még nem kell eladni azt aki eddig kb minden meccsén extrát nyújtott és karrierjében van még 10 év, a fizuja nem nagy, a szurkolók imádják.

Eladni komolyan. Eszem megáll. Felfoghatatlan.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.07. 19:32:47

Araujot feleannyiért se tudnád értékesíteni mint Fatit.

Nem tudom miért pesszimista dolog, hogy egy 18 éves gyerek másfél éve sérült, és kicsit máshogy látjuk a dolgokat, nem tekintjük ezt természetesnek.

Lassan kifuttatjátok oda a dolgokat hogy még jó is, hogy négyszer műtötték ugyanott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.07. 17:31:00

Ronaldinho&Barca írta:
2022.01.07. 17:18:02
csababarca írta:
2022.01.07. 14:28:49
A bayern ellen már mondták, hogy valószínűleg keretben lesz, de legkésőbb az utána lévő bajnokin.

Nekem mindegy, de ne tegyünk már úgy, mint ha normális lenne a szituáció ami vele történik hónapok óta.
Ez a gond, és a bayern az dec 8.-a volt, ergó ha arra kész állapotban kellett volna legyen, akkor mi történt az elmúlt 1 hónapban? Persze mindenki csak találgat, de ha rendben lenne Fati akkor nem menne itt a tippelés. Megy a ködösítés ezerrel, hogy még egy hét, még 3 edzés, stb. stb. közben pedig lassan tavasz lesz és van 3-4 meccs a lábában idén. Addig kell megválni tőle, míg értéket kapunk.
Én még véletlenül sem adnám el 2(!) sérülés után az egyetlen igazi klasszisunkat, akinek amúgy a nevét egy egész Nou Camp fogja megint skandálni, tehát marketingben is óriási, toronymagasan a legnagyobb marketing értékű játékosunk, és messze a leggólveszélyesebb, ennyire evidens módon gólt lövöldözni nagyon kevés ember tud(ott) csak.

Ha bejön a passzimista jövőkép, és mondjuk csak 2 hónapot fog játszani idén, akkor is többet fog hozzátenni, mint Dembélé háromnegyed év alatt... aki a második legveszélyesebb játékosunk... és itt porosodik 4,5 éve brutál fizuval...

Ezt a plusz egy hónapot továbbra sem értem, miért ekkora elképesztően nagy gáz. November elején játszott még, és 1-1,5 hónap kihagyást írtak. December második felét. Hogyha ebből január közepe lesz, az miért gond? Nagyon ritkán jön be a becsült idő, és majdnem mindig hosszabb ideig tart a felépülés. Ha még hímes tojásként is bánnak vele, akkor pláne nem sok ez a plusz egy hónap.

Szerk:

Közben meghallgattam a sajtótájékoztatót. Xavi azt mondta, hogy már most is gondolkodott, hogy kapjon-e pár percet, de úgy döntöttek, nem, a szuperkupán már kvázi biztosan játszani fog.
Torresről is úgy beszélt amúgy, mintha már csak a covid és a regisztráció miatt nem lehetne nevezni.

Chino példája is jó volt, Araujo már nem is tudom hányadszor sérül meg különböző pontjain, most is még kztörés miatt is jó ideig nem lesz bevethető. Ennyi erővel őt is gyorsan eladhatnánk, rengeteget kaphatnánk érte. És neki nem csak 2 volt....
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.01.07. 17:18:02

csababarca írta:
2022.01.07. 14:28:49
A bayern ellen már mondták, hogy valószínűleg keretben lesz, de legkésőbb az utána lévő bajnokin.

Nekem mindegy, de ne tegyünk már úgy, mint ha normális lenne a szituáció ami vele történik hónapok óta.
Ez a gond, és a bayern az dec 8.-a volt, ergó ha arra kész állapotban kellett volna legyen, akkor mi történt az elmúlt 1 hónapban? Persze mindenki csak találgat, de ha rendben lenne Fati akkor nem menne itt a tippelés. Megy a ködösítés ezerrel, hogy még egy hét, még 3 edzés, stb. stb. közben pedig lassan tavasz lesz és van 3-4 meccs a lábában idén. Addig kell megválni tőle, míg értéket kapunk.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.07. 16:35:09

Könnyen pesszimistának lenni, úgy az ember nem csalódhat.

Totális hülyeség Fatit temetni. Dembelé 17-ben jött és azóta folyamat sérült, és még mindig itt van... ééés tavaly már nem is volt sokat sérült, idén se, szóval? (csak hülye az ember de ez mellékes.)
Fati 20-ban lett a nagy csapat tagja. Ha eltelik 5 év mint Dembelénél és visszafelé az látszik hogy nem lehet rá számítani, vagy ha lehet rá számítani, de mint Dembelé tavaly és idén itt az utóbbi időben letesz egy nagy 0-át, akkor lehet temetni, nem most. Hihetetlen tényleg.

Volt egy balszerencsés sérülése, és azóta se 100%-os. Igen. Gyenge vagy rossz a szervezete ettől? Nem. Felépülhet teljesen? Igen. Fel fog? MIT TUDOM ÉN vagy bárki... majd kiderül.
Vannak vészjósló jelek, hogy késik a visszatérés, de azt mondani hogy vele mindig ez van, és beállítani ezt úgy mint Dembelét az hülyeség bocsi.
Vigyázzanak csak Fatival, végre valaki értelmesen nyúl a problémás emberhez. Mert problémás a lába igen. Ettől még nem kell temetni azonnal.

https://www.transfermarkt.com/ansu-fati ... ler/466810

Térdével van 3 sérülés ott lehet valami nem kóser.
Mensical Laceration ez volt a balszerencsés. Többszörösen mert hogy megtörtént egy belépőtől, aztán hogy félrekezelték.
Utána fitness nyílván mert sietteték a szerencsétlenek hogy visszajöjjön..
A hamstring pedig olyan dolog hogy az összes játékosunknak volt a Koeman éra óta szerintem, főleg a rossz edzésmunka és a sok meccs 0 pihentetés miatt. Ez még Xavinél is így van, húzódás, szakadás, görcs folyamatos meccsről meccsre.

Nem látok olyan összefüggést hogy pl tönkrement egy bizonyos testrésze és amiatt nem tud már soha csúcssportot űzni. Nem látom azt se, hogy a balszerencsét leszámítva folyamatos sérülései lennének pl mert gyenge a szervezete/izomzata és nem bírja a terhelést. Nem ilyen volt neki, hanem balszerencsés belépő és rossz mozdulat.

Nem vagyok orvos.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.07. 15:23:23

bence0330 írta:
2022.01.07. 14:35:10
visca el barca írta:
2022.01.07. 14:23:00
fatinal mindig ez van :D

megserul, csak egy kis fajdalom, 1 meccs. 3 nap mulva kiderul hogy huzodas, 3 meccs lesz az. Ujabb 3 nap mulva kozlik, hogy szakadas, 2 honap. Ra 3 honapra kiderul, hogy muteni kell, fel ev. Aztan a fel ev helyett 8 honap mulva edzesbe all, de meg 3 honapig csak edzeget mert kimelni kell. Aztan az elso meccsen leserul. Dembele 2.0
Szóval ez a csontlábú mindentől megsérül téma egyáltalán nem stimmel, volt egy szakadása, és egy izomsérülése. Előbbi egy olyan belépőből, amiért nálam még a piros is gyenge, utóbbi meg az első sérüléséből túl korán történő visszahozása miatt. És még hozzá sem tettem, hogy mindenki sérül nálunk izomra az elmúlt pár évben, mert nincs normális edzés.

Ha még 3-szor megsérül hónapokon belül komoly odafigyelés mellett, akkor oké, én is elkezdek aggódni, hogy sérülékeny, de az eddigiek erre nem adtak okot. Kb mintha
VVD-ra mondanánk, hogy üveglábú, mert Pickford kvázi ripityára törte, és kihagyott közel egy évet. Nálunk felteszem amúgy ő is rögtön izomsérülést szedett volna össze a Koeman éra alatt.

Megértem, ha valaki szkeptikus, nem látunk bele, de hogy ennyiből nem lehet megállapítani, hogy Fati üveglábú-e, pláne egy ilyen edzésmunka, erőnlét, orvosi stáb mellett, az biztos. Tippelgetni lehet, de egy bizonytalan jövőt nézve már jobb reménykedni talán. :)
De ott van pl. Raafinha. Nem volt sérülékeny, aztán jött Nainggolan. Az utána következő 2-3 szezonban alig volt egészséges. Kb. egy fél évet játszott ilyen-olyan sérülések miatt. Az u utóbbi két és fél szezonban szerintem összesen 3 meccsnél többet nem volt az orvosiban.

Araujo porcelán? Könyörgöm, tavaly lesérült vagy 3 hétre visszajött egyből még vagy 2 hét. Játszott másfél hónapot, utána egyből 1 hónap off. Most ősszel megint volt vagy 3 hét sérülés.

De fordítva is lehet. Hazardnak pl. a Chelsea-ben semmi baja nem volt. A Realban az orvosokat jobban ismeri, mint a csapattársakat. En bloc a karrierjére mondanád, hogy porcelánlábú?

De szerintem lehetne rengeteg játékossal folytatni a sort.

De ami az igazán gáz, hogy itt már sokan nem hogy reménykednének, hogy rendben lesz (mert nem tudom miérrt ne lehetne elképzelni) vagy azzal számolnak, hogy mi lesz ha visszatér, inkább mennek rosszmájú dumák.

Akinek nem inge...
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.07. 15:13:31

visca el barca írta:
2022.01.07. 15:06:47
bence, azt ugye tudod, hogy 18 eves es mar 4x mutotték?
Igen, hiszen írtam is erről. Egy sérülést műtöttek négyszer, és a negyedik megszüntette a problémát. (Állítólag 1-2 évvel rövidül majd tőle a pályafutása talán, a meniszkusz hiánya miatt, de ez most a jelenben nem akkora gáz, eltekintenék tőle. Egyébként asszem emiatt próbálkoztak eleinte helyreállítással az eltávolítás helyett.)
Nem is ezzel lett ugye problémája, hanem elsiették, és túlerőltették, másik lábában lett izomsérülés. Azt a 4 műtétet emiatt irrelevánsnak érzem addig, amíg meg nem sérül ugyanazon térdizülete. Sőt, inkább jó jelnek tekintem, hogy nem megfelelő fizikai állapotban sem a műtött izületnek lett baja.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.07. 15:06:47

bence, azt ugye tudod, hogy 18 eves es mar 4x mutotték?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.07. 14:35:10

visca el barca írta:
2022.01.07. 14:23:00
fatinal mindig ez van :D

megserul, csak egy kis fajdalom, 1 meccs. 3 nap mulva kiderul hogy huzodas, 3 meccs lesz az. Ujabb 3 nap mulva kozlik, hogy szakadas, 2 honap. Ra 3 honapra kiderul, hogy muteni kell, fel ev. Aztan a fel ev helyett 8 honap mulva edzesbe all, de meg 3 honapig csak edzeget mert kimelni kell. Aztan az elso meccsen leserul. Dembele 2.0
Bocsi, de ebből kb semmi nem felelt meg a valóságnak... (Nyilván értem a költői túlzást, de még szerintem annak is sok.) Tavaly ősz végén brutálisan beleszálltak, mindenki belesérült volna, max szupermen nem. Rögtön meg is volt a diagnózis, elszakadt a meniszkusza, akkor már tudni lehetett, hogy ki fogja hagyni a szezont legjobb esetben is. Nem diagnosztizálták félre és nem változott semmit a diagnózis mindmáig. Először helyre akarták állítani, ez sajnos többször nem sikerült, így eltávolították. Fati sérülékenységéhez ehhez garantáltan semmi köze, rossz döntést hozott az orvosi stáb, vagy talán nem is rosszat, hanem a kevésbé invazívval próbálkoztak, és nem jött be.

Aztán meg mikor még alig volt párszor a pályán edzésen, már bedobták, mert annyira hiányzott. Akkor is rögtön korrekt módon diagnosztizálták, és a megjósolt kihagyás kb 1 hónappal tovább tartott, mint kb a világ minden klubjában minden játékosnál amúgy. Ennyit meg megér a jelenlegi egyetlen igazi klasszis, gólf*só és marketingértékben is kiemelkedő játékosunk, főleg, hogy ez a plusz 1-2 hét már csak Pruna miatt volt, meg biztonsági okokból.

Most 100%-os már majdnem, Xavi szerint még 3-4 edzés, én meg hiszek neki

Szóval ez a csontlábú mindentől megsérül téma egyáltalán nem stimmel, volt egy szakadása, és egy izomsérülése. Előbbi egy olyan belépőből, amiért nálam még a piros is gyenge, utóbbi meg az első sérüléséből túl korán történő visszahozása miatt. És még hozzá sem tettem, hogy mindenki sérül nálunk izomra az elmúlt pár évben, mert nincs normális edzés.

Ha még 3-szor megsérül hónapokon belül komoly odafigyelés mellett, akkor oké, én is elkezdek aggódni, hogy sérülékeny, de az eddigiek erre nem adtak okot. Kb mintha VVD-ra mondanánk, hogy üveglábú, mert Pickford kvázi ripityára törte, és kihagyott közel egy évet. Nálunk felteszem amúgy ő is rögtön izomsérülést szedett volna össze a Koeman éra alatt.

Megértem, ha valaki szkeptikus, nem látunk bele, de hogy ennyiből nem lehet megállapítani, hogy Fati üveglábú-e, pláne egy ilyen edzésmunka, erőnlét, orvosi stáb mellett, az biztos. Tippelgetni lehet, de egy bizonytalan jövőt nézve már jobb reménykedni talán. :)
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.07. 14:28:49

Chino írta:
2022.01.07. 14:12:36
Az ilyen szövegeket mondjuk én rohadtul nem értem. Plusz nem dec. 1-re mondták a visszatéréseét. Ha igen az még egy jóval korábbi diagnózis volt. Ráadásul ennyi erővel Braithwaitnek is már rég a pályán kellene lennie, ahogy pl. Pedrinek, SR-nek pedig már vagy két hete fel le kéne rohangálnia a szélen. Úgy beszélsz, mintha mindenki a jósolt időben vagy még előtte térne vissza. Főleg, hogy Fati az akivel a legkevesebb kockázatot akarják vállalni.
Ez a kész vicc meg mi?
A bayern ellen már mondták, hogy valószínűleg keretben lesz, de legkésőbb az utána lévő bajnokin.

Nekem mindegy, de ne tegyünk már úgy, mint ha normális lenne a szituáció ami vele történik hónapok óta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.07. 14:23:00

fatinal mindig ez van :D

megserul, csak egy kis fajdalom, 1 meccs. 3 nap mulva kiderul hogy huzodas, 3 meccs lesz az. Ujabb 3 nap mulva kozlik, hogy szakadas, 2 honap. Ra 3 honapra kiderul, hogy muteni kell, fel ev. Aztan a fel ev helyett 8 honap mulva edzesbe all, de meg 3 honapig csak edzeget mert kimelni kell. Aztan az elso meccsen leserul. Dembele 2.0
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.07. 14:12:36

Ronaldinho&Barca írta:
2022.01.07. 12:40:25
Lehet kötni a fogadásokat, hogy hány meccsen fog játszani, de mikor ebben a szezonban kb játszott 3 meccsen majd pont egy madrid ellen térjen vissza?! Aztán mehet újabb szezonkiesés.. Kész vicc ez a srác, granada ellen játszhatna 30-40 percet, ha dec 1.-re mondták a visszatérést..
Az ilyen szövegeket mondjuk én rohadtul nem értem. Plusz nem dec. 1-re mondták a visszatéréseét. Ha igen az még egy jóval korábbi diagnózis volt. Ráadásul ennyi erővel Braithwaitnek is már rég a pályán kellene lennie, ahogy pl. Pedrinek, SR-nek pedig már vagy két hete fel le kéne rohangálnia a szélen. Úgy beszélsz, mintha mindenki a jósolt időben vagy még előtte térne vissza. Főleg, hogy Fati az akivel a legkevesebb kockázatot akarják vállalni.
Ez a kész vicc meg mi?
Forca Barca!!!!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.01.07. 12:40:25

Lehet kötni a fogadásokat, hogy hány meccsen fog játszani, de mikor ebben a szezonban kb játszott 3 meccsen majd pont egy madrid ellen térjen vissza?! Aztán mehet újabb szezonkiesés.. Kész vicc ez a srác, granada ellen játszhatna 30-40 percet, ha dec 1.-re mondták a visszatérést..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.07. 12:18:09

Én tuti nem játszatnám a madrid ellen még.
Egyrészt mert teszek rá, hogy mi lesz az eredmény, úgyis elpáholnak minket, és amúgy sem érdekel a szuperkupa.
Másrészt a madridban játszik Casemiro.

Pedrivel ugyanígy vagyok.

Álatlánosságban a felépüléséről meg, hiszem ha látom.
Ez hozzávetőleg a 25. dátum az elmúlt két évben, amikor majd valószínűleg visszatér.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.07. 12:00:49

A mundo szerint Fati már a Granada ellen sem teljesen kizárt, hogy a keretben lesz (bár kicsi nagyon a valószínűsége), de a következő heti szuperkupára már biztosnak tűnik, ha nem szól bele a covid. Xavi állítólag azt mondta, hogy 3 vagy 4 edzés kell még, hogy teljesen 100%-os legyen.
De jó lenne, ha olyan eredményesen térne vissza, mint ősz közepén... akkor elég lesz 20 percre beszállnia, és már megmutatkozhat eredményekben is a dolog. :D

Depay egyébként hasonló cipőben van, szintén 1-2 meccsen belül visszatérhet, és Pedri is, bár nála ugye attól is függ, hogy a covid legyengítette-e.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.30. 10:07:09

LG írta:
2021.12.29. 22:57:42
Sonoma írta:
2021.12.29. 19:39:19
...
Koeman munkássága tényleg kevés volt, bár, hogy mennyire kell haragudni rá, az nézőpont kérédése is. Pl. vannak olyan vélemények is, akik szerint valamilyen szinten hálásak is lehetünk neki, hogy elvitte a balhét egy olyan időszakban, amikor ezt mást nem tette volna meg... De most nem erről akarok vitát nyitni, de azért ne állítsuk be mindenért őt bűnbaknak, még a sérülésekért is. Nekem úgy rémlik, hogy Velverde alatt sem volt kevesebb sérülés, sőt!
Örülök Xavi érkezésének, szerintem el is kezdtünk javulni, de azért nem oldódik meg minden varázsütésre. Naivitás lenne azt hinni, hogy innentől nem lesznek sérülések, vagy hogy Fati jövőjét ilyen szempontból lényegesen befolyásolná ez az edzőcsere. Ahogy írták mások is, 4 térdműtét az komoly dolog, lehet brámilyen szuper edzői és orvosi stábja a klubnak. Temetni persze nem kell, de a hurráoptimizmus sem indokolt.
1. Koeman:
Egy ekkora klubnál az ne legyen már dicséret, hogy " elvitte a balhét" ebben a helyzetben. Igaz, hogy a rossz anyagi helyzetünket nem ő okozta, viszont a csapat fizikai és mentális mélypontjához sokat tett hozzá.
Még azt is elfogadnám, ha Messi miatt nem tudta volna a saját elképzeléseit ráerőltetni a csapatra, de a távozásával csak romlott a helyzet. Ősszel kijött, hogy elképzelése se volt miként játszon a csapata. Motiválni még végképp nem tudott.

2. Sérülések:
De nagyon is fontos volt az edző ( és stábjának) cseréje ebből a szempontból is.
Sérülések mindig lehetnek, de nálunk a sérülésből visszajövök pár meccs után újra és újra lesérültek. Azért nem ennyire selejtes az emberanyagunk. Itt a rehabilitációs csapat alkalmatlansága jött ki.
Én ebben nagy változást várok. Persze nem lesz mindenki hadrafogható folyamatosan, de az is nonszensz, hogy lassan egy éve nem tudunk egy stabil kezdőt kiállítani a legjobbjainkból.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.29. 22:57:42

Sonoma írta:
2021.12.29. 19:39:19
Páran abba a hibába esnek, hogy idő előtt ítéletet mondanak ( ld. Xavi) vagy leírnak játékosokat pár meccs vagy sérülés miatt.
Koeman "mester" alatt semmi sem működött. Úgy tényleg semmi. Még az edző-orvosi team sem. Most látjuk micsoda mélységbe taszította a hozzá nem értése a csapatot.
Pont ezért nem írnám le Fatit is.
Egy komolyabb alapozás ennyi kihagyás után legalább 3 hónapnak kellene lenni. Az is lehet, hogy Xavi úgy döntött, jobban megéri egy hosszabb alapozás után egy tökéletesen felkészített Fati a tavaszi szezonra. Én legalábbis ebben bízom. Úgy látom Xavi nem az a kapkodó, aki a rövidtávú eredményesség miatt kockáztatná a kulcs játékosainak (újbóli) megsérülését.
Koeman munkássága tényleg kevés volt, bár, hogy mennyire kell haragudni rá, az nézőpont kérédése is. Pl. vannak olyan vélemények is, akik szerint valamilyen szinten hálásak is lehetünk neki, hogy elvitte a balhét egy olyan időszakban, amikor ezt mást nem tette volna meg... De most nem erről akarok vitát nyitni, de azért ne állítsuk be mindenért őt bűnbaknak, még a sérülésekért is. Nekem úgy rémlik, hogy Velverde alatt sem volt kevesebb sérülés, sőt!
Örülök Xavi érkezésének, szerintem el is kezdtünk javulni, de azért nem oldódik meg minden varázsütésre. Naivitás lenne azt hinni, hogy innentől nem lesznek sérülések, vagy hogy Fati jövőjét ilyen szempontból lényegesen befolyásolná ez az edzőcsere. Ahogy írták mások is, 4 térdműtét az komoly dolog, lehet brámilyen szuper edzői és orvosi stábja a klubnak. Temetni persze nem kell, de a hurráoptimizmus sem indokolt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.29. 22:39:36

Sonoma írta:
2021.12.29. 19:39:19
Éppen az általad leírtak miatt tartozom én is az optimistábbak táborához Fatival kapcsolatban.
Avatar
PaNel95
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2021.11.06. 10:32:33
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.29. 20:12:49

Fati már egy ideje együtt edz a csapattal, de biztosan nem olyan szinten még, mint a többiek. Inkább legyen 200%, hogy egészséges és bevethető, minthogy talán rendben van és úgy lép pályára.
Ha az új orvosi stábbal is sérülékeny marad, akkor valóban maradandó problémái vannak.
"A lényeg, hogy mutass egy aktuális ellenséget a tömegtájékoztatásban..." - Vaszilij Orehov - Hadműveleti zóna
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.29. 19:39:19

Páran abba a hibába esnek, hogy idő előtt ítéletet mondanak ( ld. Xavi) vagy leírnak játékosokat pár meccs vagy sérülés miatt.
Koeman "mester" alatt semmi sem működött. Úgy tényleg semmi. Még az edző-orvosi team sem. Most látjuk micsoda mélységbe taszította a hozzá nem értése a csapatot.
Pont ezért nem írnám le Fatit is.
Egy komolyabb alapozás ennyi kihagyás után legalább 3 hónapnak kellene lenni. Az is lehet, hogy Xavi úgy döntött, jobban megéri egy hosszabb alapozás után egy tökéletesen felkészített Fati a tavaszi szezonra. Én legalábbis ebben bízom. Úgy látom Xavi nem az a kapkodó, aki a rövidtávú eredményesség miatt kockáztatná a kulcs játékosainak (újbóli) megsérülését.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.29. 14:41:01

https://www.youtube.com/watch?v=PuD_ZY2Zj4g

Most néztem a tegnapi edzést, ott van kb mindenki, még Depay is. Fati mozgása nagyon jónak tűnik, szerintem tényleg csak a hirtelen meccsterhelésől óvják. Pedri is ott van már, Torres mintha egyelőre még lazábban lett volna foglalkoztatva, bár lehet, hogy csak pont úgy vágták be.

Tippre el fogják halasztani a Mallorca meccset, és akkor annyival kevesebb meccset kell majd nélküle lejátszanunk.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.29. 14:36:35

davi10 írta:
2021.12.28. 16:51:42
Amúgy bocs, ha én siklottam át valami fölött, de honnan az infó, hogy 2.-án nem lesz ott? Nem volt még kerethirdetés, és én csak több hetes híreket találtam, ahol azt írják, hogy óvatosak, de Január 2-re várják vissza.
Én olvastam tegnap a Mundon, hogy ő sem lesz a keretben (és Pedri sem), pedig Decemberben ugye ezekről volt szó.

Aztán amilyen tájékoztatást kapunk (még Laporta óta is) valójában a klub ügyeiről, igazából szerintem már semmit nem lehet tudni, semmit nem lehet elhinni, talán fölösleges is meditálni róla.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.28. 19:58:40

Az esetében is, mint minden másban megint két részre oszlik a tábor.
Vannak a mindig optimisták, akik még a sérülésében és a rejtélyes módon elhúzódó visszatérésében is a pozitívumot kutatják, meg a pesszimisták, akik szerint már nem lesz belőle semmi.

Én is pesszimista vagyok már, mégha tudom, hogy simán lehet teljes értékű pályafutása.
De több negatív példát tudnék meghozni ilyen sérülések után, mint pozitívat, hogy merre ment el egy karrier.
Szerintem a klubnál is húzzák az időt amíg lehet a visszatérésével, nekem az jön le, hogy biztosat senki nem tud, mindenki terel, időpontokat hoznak, stb.

Na mindegy, reméljük a legjobbakat, de abszolút megértem akik pesszimisták, persze azokat is akik optimisták, csak sajnos ami tény, hogy iszonyat hosszan nyúlik el a sérülése, illetve a szövődmények okozta problémái.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.28. 19:37:20

Chino írta:
2021.12.28. 14:41:25
Nem értem miért van ennyire porcelánlábúnak bélyegezve. Volt egy brutális belépő, amitől kb. mindenki hosszabb távra kiesett volna, ha helyesen műtik nem is lett volna olyan hosszú a kihagyás, de ennek tudjuk a sztoriját. Utána az orvosi stáb korán engedte vissza. Egy közel 11 hónapos sérülésből az izmoknak fel kell venni a ritmust, nem lehet egyből komoly terhelésnek kitenni. Nem amiatt húzódott meg, mert annyira hajlamos rá, mint mondjuk Dembélé. Túl hamar kapott túl nagy terhelést. Nem véletlenül lett elzavarva az orvosi stáb. Mellesleg Pedri vissszatérését is november végére/december elejére tették és ő sincs sehol. Akkor ő is porcelánlábú?
az már mind1 is, hogy mi miatt dőlt ki és annak idején a porcelánlábúsága volt az oka a sérülésnek vagy nem. a jövő szempontjából a lényeg az, hogy 4x vágtak bele az izompólyába és csináltak mindenfélét a térdízülettel, aminek ára van. ez az ár pedig nagyon jó eséllyel az, hogy nem lesz arra alkalmas állapotban a teste, hogy kihozza azt, ami benne van. és nem feltétlen a térde miatt, mert még ha az bírja is, a kötőszövetnek nagyon rosszat tesz 4 műtét, és simán lehet, hogy kisebb-nagyobb izomsérülések válnak majd gyakorivá, ami pont elég ahhoz, hogy üljön a lelátón, mint most is.

meglátjuk, de a szkepticizmus erősen indokolt. szezon végére okosabbak leszünk abban, hogy mit lehet várni tőle hosszútávon.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.12.28. 19:30:55

Döbbenet, már a bayern ellen játszott volna, de nem akarták siettetni a játékát, mondva ebben a naptári évben nem játszhat már, majd a mallorca ellen, erre ekkor sem. Elképesztő, semmi sem lesz ebből a gyerekből, el kéne adni amíg értéket kapunk érte, jelenleg óriási barna maszlagban van a klub, ha van olyan vakmerő klub aki bevállalná az "ígéretek ígéretét" akkor meg kell válni tőle. Most még van értéke, ami szerintem hétről hétre csökken..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Válasz küldése
cron