Ansu Fati

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Elengednéd nyáron 70 millióért?

Igen
48
75%
Nem
16
25%
 
Szavazatok száma: 64
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.28. 18:09:39

LG írta:
2021.12.28. 16:55:51

Akárhogy is nézzük, a sérülése és a műtétjei miatt benne van a kockázat. Az az izület már instabilabb lesz és jobban kopik majd az évek alatt. A sok kihagyás után az izmok is nagyobb eséllyel megsérülhetnek. Egy olyan komoly térdésésülés, ami becsúszhat, lehet, hogy nem holnap, de hosszútávon szintén benne lehet, pedig valószínűleg végleg betenné a kaput a pályafutásában.
Ahogy írod is van benne kockázat és hosszútávon lehet, hogy probléma lesz, nem is írtam mást, csak itt már úgy emlegetik, hogy nem lesz belőle focista, folyamatosan lesérül, porcelánlábú, keresztet vethetünk a karrierjére stb.
Illetve a húzódása csak annyiban függ a térdműtétjétől, hogy a regenerációs időszakot túl gyorsan szakították félbe.
Nem vagyok orvos, de egy 10 hónapos kihagyás után szerintem kifejezetten óvatosan szabad terhelésnek kitenni az izmokat, szalagokat.
1994barca írta:
2021.12.28. 17:00:14
Chino írta:
2021.12.28. 16:26:04


Én Torres megvételének okát nem igazán ebben látom. Már jóval azelőtt elkezdtünk keresgélni, plusz Fati pont az a poszt, ami nem kedvez FT-nek. Ha Dembélé elmegy vagy újra lesérül (ezek a leglehetségesebb opciók) jobb szélen gyakorlatilag megfőttünk. Ha Fati kidől, akkor még van opcióként Depay, adott esetben Dembouz, Abdé. Plusz kell valaki középre, ezen ment leginkább a "harc", így Torres vétele a leglogikusabb és Fatitól abszolút független. Nem balszélsők után koslattunk.
Ha így lenne, nem tartanák a "legvédettebb" játékosok között és más klubok sem érdeklődnének ennyire érte.
FT inkább Xavi kérésére jött. Szerintem nem ő lett volna Laportáék elsődleges célpontja, de ha vele akar dolgozni és tartja a jelenlegi legjobb választásnak akkor Ámen. Remélem eleget tesz azoknak az elvárásoknak amit Xavi támaszt felé.
Szia!
Torres nem balszélső ( bár ott is tud játszani) hanem hivatalosan jobb szélső ami inkább Dembelé posztja.. Valenciában és a Cityben is ott játszott( vagy utóbbinál csatárt). De egyébként osztom amit írsz bőven benne van, hogy Fati netán ilyen sérülékeny marad Xavi az ő posztjára szánja..
Nem igazán értem, szerintem se LG, sem én nem írtuk balszélsőnek. Pont az ellenkezője, hogy Fatitól független az érkezése. Nézd meg a kiemelt részt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2021.12.28. 18:11:54-kor.
Forca Barca!!!!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.12.28. 17:00:14

Chino írta:
2021.12.28. 16:26:04
LG írta:
2021.12.28. 15:44:34
Nem temetném, de azért az, hogy nyáron is elősorban támadókat kerestünk, most is a nehéz anyagi helyzetünk ellenére F. Torres-ért adtunk ki egy csomó pénzt, illetve, hogy ennyire óvatosak most is vele, bizony arra enged következtetni, hogy a klubnál is szkeptikusak azzal, hogy mennyire lehet vele hosszútávon számolni.
Én Torres megvételének okát nem igazán ebben látom. Már jóval azelőtt elkezdtünk keresgélni, plusz Fati pont az a poszt, ami nem kedvez FT-nek. Ha Dembélé elmegy vagy újra lesérül (ezek a leglehetségesebb opciók) jobb szélen gyakorlatilag megfőttün. Ha Fati kidől, akkor még van opcióként Depay, adott esetben Dembouz, Abdé. Plusz kell valaki középre, ezen ment leginkább a "harc", így Torres vétele a leglogikusabb és Fatitól abszolút független. Nem balszélsők után koslattunk.
Ha így lenne, nem tartanák a "legvédettebb" játékosok között és más klubok sem érdeklődnének ennyire érte.
FT inkább Xavi kérésére jött. Szerintem nem ő lett volna Laportáék elsődleges célpontja, de ha vele akar dolgozni és tartja a jelenlegi legjobb választásnak akkor Ámen. Remélem eleget tesz azoknak az elvárásoknak amit Xavi támaszt felé.
Szia!
Torres nem balszélső ( bár ott is tud játszani) hanem hivatalosan jobb szélső ami inkább Dembelé posztja.. Valenciában és a Cityben is ott játszott( vagy utóbbinál csatárt). De egyébként osztom amit írsz bőven benne van, hogy Fati netán ilyen sérülékeny marad Xavi az ő posztjára szánja..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.28. 16:55:51

davi10 írta:
2021.12.28. 15:47:53
LG írta:
2021.12.28. 15:44:34
Nem temetném, de azért az, hogy nyáron is elősorban támadókat kerestünk, most is a nehéz anyagi helyzetünk ellenére F. Torres-ért adtunk ki egy csomó pénzt, illetve, hogy ennyire óvatosak most is vele, bizony arra enged következtetni, hogy a klubnál is szkeptikusak azzal, hogy mennyire lehet vele hosszútávon számolni.
Szerintem inkább az játszik ebben szerepet, hogy Braithwaite kidőlt, Agüero visszavonult, LDJ pedig használhatatlan. Plusz Depay is sérült.
Nyáron meg hirtelen elment Messi, Griezmann és Trincao.
Már akkor igazoltunk támadókat, amikor még úgy tűnt, hogy Messi és Griezmann maradni fognak. Pontosabban Messi esetében nem tudjuk, hogy valós lehetőség volt-e maradása, vagy csak végíg hülyítette csak Laporta a szurkolókat.

Akárhogy is nézzük, a sérülése és a műtétjei miatt benne van a kockázat. Az az izület már instabilabb lesz és jobban kopik majd az évek alatt. A sok kihagyás után az izmok is nagyobb eséllyel megsérülhetnek. Egy olyan komoly térdésésülés, ami becsúszhat, lehet, hogy nem holnap, de hosszútávon szintén benne lehet, pedig valószínűleg végleg betenné a kaput a pályafutásában.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.28. 16:51:42

Amúgy bocs, ha én siklottam át valami fölött, de honnan az infó, hogy 2.-án nem lesz ott? Nem volt még kerethirdetés, és én csak több hetes híreket találtam, ahol azt írják, hogy óvatosak, de Január 2-re várják vissza.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.28. 16:26:04

LG írta:
2021.12.28. 15:44:34
Nem temetném, de azért az, hogy nyáron is elősorban támadókat kerestünk, most is a nehéz anyagi helyzetünk ellenére F. Torres-ért adtunk ki egy csomó pénzt, illetve, hogy ennyire óvatosak most is vele, bizony arra enged következtetni, hogy a klubnál is szkeptikusak azzal, hogy mennyire lehet vele hosszútávon számolni.
Én Torres megvételének okát nem igazán ebben látom. Már jóval azelőtt elkezdtünk keresgélni, plusz Fati pont az a poszt, ami nem kedvez FT-nek. Ha Dembélé elmegy vagy újra lesérül (ezek a leglehetségesebb opciók) jobb szélen gyakorlatilag megfőttün. Ha Fati kidől, akkor még van opcióként Depay, adott esetben Dembouz, Abdé. Plusz kell valaki középre, ezen ment leginkább a "harc", így Torres vétele a leglogikusabb és Fatitól abszolút független. Nem balszélsők után koslattunk.
Ha így lenne, nem tartanák a "legvédettebb" játékosok között és más klubok sem érdeklődnének ennyire érte.
FT inkább Xavi kérésére jött. Szerintem nem ő lett volna Laportáék elsődleges célpontja, de ha vele akar dolgozni és tartja a jelenlegi legjobb választásnak akkor Ámen. Remélem eleget tesz azoknak az elvárásoknak amit Xavi támaszt felé.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.28. 15:47:53

LG írta:
2021.12.28. 15:44:34
Nem temetném, de azért az, hogy nyáron is elősorban támadókat kerestünk, most is a nehéz anyagi helyzetünk ellenére F. Torres-ért adtunk ki egy csomó pénzt, illetve, hogy ennyire óvatosak most is vele, bizony arra enged következtetni, hogy a klubnál is szkeptikusak azzal, hogy mennyire lehet vele hosszútávon számolni.
Szerintem inkább az játszik ebben szerepet, hogy Braithwaite kidőlt, Agüero visszavonult, LDJ pedig használhatatlan. Plusz Depay is sérült.
Nyáron meg hirtelen elment Messi, Griezmann és Trincao.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.28. 15:44:34

Nem temetném, de azért az, hogy nyáron is elősorban támadókat kerestünk, most is a nehéz anyagi helyzetünk ellenére F. Torres-ért adtunk ki egy csomó pénzt, illetve, hogy ennyire óvatosak most is vele, bizony arra enged következtetni, hogy a klubnál is szkeptikusak azzal, hogy mennyire lehet vele hosszútávon számolni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.28. 15:08:42

Andris írta:
2021.12.28. 14:54:08

Én ezt teljesen megértem, egésszen eddig én is úgy vártam. Teljesen logikus volt, hogy hiába 100as, nem erőltetik, hanem túltolják inkább az óvatosságot és az erőnléti edzést is, és már nem játszik a maradék 2 decemberi meccsen.
De most, hogy fele csapat kiesett, eltelt újabb nemtom hány hét, és még így se kaphat valami miatt engedélyt, már nem hiszem hogy bármi lesz belőle. Maximum kellemesen csalódok, de alapvetően realista vagyok, és ez mostmár valóban a Dembelé témára kezd hasonlítani.
Nem csak a sérülékenysége, és a gyógyulási folyamatok, hanem a körülötte lévő ködösítés is pontosan úgy fest. Illetve az utóbbi még rosszabbnak is tűnik.
Amúgy itt van egy tegnapi cikk, amiben pont besszélnek a sérüléséről és a visszatérésőről. https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... n-13033603

A múlt hét közepén pedig már voltak kint képek, hogy Sevillában a pályán edz, szóval nem az ágyat nyomja.
Messiásként pedig sztem nem várják, de nagy esély van rá, hogy a legjobb/legeredményesebb támadónk lesz. Azért az elmond valamit, hogy "hidegen" visszajött és 360 perc alatt eltett 4 gólt és 1 assistot, amikkel 3 merccsen mentett pontot.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.28. 14:54:08

visca el barca írta:
2021.12.28. 14:40:49
Andris írta:
2021.12.28. 13:39:26
Szerintem ebből a gyerekből már nem lesz focista.

Már a Bayern ellen is volt szó a visszatérésről, aztán csak nem jött egyik meccsre sem, végül arról volt szó hogy már felépült teljesen, de nem kockáztatnak és decemberi maradék 1-2 meccsen már nem vetik be.

Erre most nem játszhat az első Januári meccsen sem, ki tudja miért. Szerintem nyugodtan elfelejthetjük, hogy ő meghatározó játékos lesz.

szerk: tudja valaki, hogy mi most az újabb magyarázat?
Ugyanezt leirtam mar multkor is, le lettem ugatva, hogy most mas serulese van, meg nem sietettetik a visszatereset, blablabla. 18 eves, mutottek 4x a terdet, orulhet ha normalis elete lesz. De itt még mindig ugy varják mint a messiast... "Ha majd egeszseges lesz meg ha ha ha..." Most is 3 hetrol volt szo, 3 honapja semmi....
Én ezt teljesen megértem, egésszen eddig én is úgy vártam. Teljesen logikus volt, hogy hiába 100as, nem erőltetik, hanem túltolják inkább az óvatosságot és az erőnléti edzést is, és már nem játszik a maradék 2 decemberi meccsen.
De most, hogy fele csapat kiesett, eltelt újabb nemtom hány hét, és még így se kaphat valami miatt engedélyt, már nem hiszem hogy bármi lesz belőle. Maximum kellemesen csalódok, de alapvetően realista vagyok, és ez mostmár valóban a Dembelé témára kezd hasonlítani.
Nem csak a sérülékenysége, és a gyógyulási folyamatok, hanem a körülötte lévő ködösítés is pontosan úgy fest. Illetve az utóbbi még rosszabbnak is tűnik.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.28. 14:47:46

Nem értem, ez még mindig egyetlen sérülés, amiről beszélünk, illetve annak már csak a szövődménye. Félrekezelték párszor, aztán meg elkapkodták a mély vízbe dobását, mert annyira szükségünk volt rá. Szerencsére nem is a térdével esett vissza, hanem csak szimpla izomsérülés, ami eléggé azt igazolja, hogy nem volt még megfelelő fizikai állapotban.
Dembélével is ez történ idén ugye többek közt 1-2 hónapja, csak szerencsére abból gyorsan visszajött. Látszik, hogy az eddigi orvosi stáb baromi rosszul ítélte meg a játékosok állapotát.

Iszonyúan óvatosak most vele, és Pedrit is bevették ebbe a sorba, az ő visszatérését is tologatják, mert nem akarnak bajt, 100 helyett 1000%-ot akarnak. Nem hibáztatom őket... ha ezzel elejét lehet venni annak, hogy további spirálba kerüljenek, felőlem térjenek vissza február végén.

Prunára meg szerintem nem mint varázslóra várnak, nem a gyógyulásban játszana most szerepet, hanem a tutibiztos állapotfelmérésre, és véleményre.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.28. 14:41:25

Olcha írta:
2021.12.28. 14:19:56
Andris írta:
2021.12.28. 13:39:26
Szerintem ebből a gyerekből már nem lesz focista. ...
Várjuk meg azért míg Ricard Pruna is ránéz. Ugyan fizikailag kicsit szószosan indul a karriere, de hátha annál nagyobbat szól majd!
Nem értem miért van ennyire porcelánlábúnak bélyegezve. Volt egy brutális belépő, amitől kb. mindenki hosszabb távra kiesett volna, ha helyesen műtik nem is lett volna olyan hosszú a kihagyás, de ennek tudjuk a sztoriját. Utána az orvosi stáb korán engedte vissza. Egy közel 11 hónapos sérülésből az izmoknak fel kell venni a ritmust, nem lehet egyből komoly terhelésnek kitenni. Nem amiatt húzódott meg, mert annyira hajlamos rá, mint mondjuk Dembélé. Túl hamar kapott túl nagy terhelést. Nem véletlenül lett elzavarva az orvosi stáb. Mellesleg Pedri vissszatérését is november végére/december elejére tették és ő sincs sehol. Akkor ő is porcelánlábú?
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.28. 14:40:49

Andris írta:
2021.12.28. 13:39:26
Szerintem ebből a gyerekből már nem lesz focista.

Már a Bayern ellen is volt szó a visszatérésről, aztán csak nem jött egyik meccsre sem, végül arról volt szó hogy már felépült teljesen, de nem kockáztatnak és decemberi maradék 1-2 meccsen már nem vetik be.

Erre most nem játszhat az első Januári meccsen sem, ki tudja miért. Szerintem nyugodtan elfelejthetjük, hogy ő meghatározó játékos lesz.

szerk: tudja valaki, hogy mi most az újabb magyarázat?
Ugyanezt leirtam mar multkor is, le lettem ugatva, hogy most mas serulese van, meg nem sietettetik a visszatereset, blablabla. 18 eves, mutottek 4x a terdet, orulhet ha normalis elete lesz. De itt még mindig ugy varják mint a messiast... "Ha majd egeszseges lesz meg ha ha ha..." Most is 3 hetrol volt szo, 3 honapja semmi....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2021.12.28. 14:42:50-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.28. 14:33:08

Olcha írta:
2021.12.28. 14:19:56
Andris írta:
2021.12.28. 13:39:26
Szerintem ebből a gyerekből már nem lesz focista. ...
Várjuk meg azért míg Ricard Pruna is ránéz. Ugyan fizikailag kicsit szószosan indul a karriere, de hátha annál nagyobbat szól majd!
Ricard Pruna egy orvos, nem mágus.
Ha valakit hatszor félrekezeltek, azon utólag már nem fog változtatni. A négy műtétjén se.

Én egész eddig azt hittem, hogy csak összeszedett valamit és óvatoskodnak vele, de most hogy huszadszor halasztják el a visszatérését, már elvesztettem a hitem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.12.28. 14:19:56

Andris írta:
2021.12.28. 13:39:26
Szerintem ebből a gyerekből már nem lesz focista. ...
Várjuk meg azért míg Ricard Pruna is ránéz. Ugyan fizikailag kicsit szószosan indul a karriere, de hátha annál nagyobbat szól majd!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.28. 14:14:53

Szerintem pedig simán lehet belőle még focista, meghatározó játékos is. Remélem ehhez nem kell távoznia hanem végre itt is jó orvosi háttér lesz esetleges sérülésekből történő gyors és teljes felépülés miatt, és megfelelő fizikai felkészítés is lesz a sérülések elkerülése végett.

Ha ez lassú, hát lassú, de azzal nem vagyunk beljebb ha siettetünk mindenkit és tönkre vágjuk az embereinket mint Dembelé, Umtiti, Suarez Fati SR és így tovább. Túl sok már a problámás ember. (suarez amig itt volt folyton azzal volt védve amikor gyenge volt hogy hát ez fáj az fáj de nincs cseréje muszáj játszania sérülten is).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.28. 13:39:26

Szerintem ebből a gyerekből már nem lesz focista.

Már a Bayern ellen is volt szó a visszatérésről, aztán csak nem jött egyik meccsre sem, végül arról volt szó hogy már felépült teljesen, de nem kockáztatnak és decemberi maradék 1-2 meccsen már nem vetik be.

Erre most nem játszhat az első Januári meccsen sem, ki tudja miért. Szerintem nyugodtan elfelejthetjük, hogy ő meghatározó játékos lesz.

szerk: tudja valaki, hogy mi most az újabb magyarázat?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.12.16. 18:28:49

visca el barca írta:
2021.12.16. 14:00:53
Chino írta:
2021.12.16. 12:58:58
Fatival nagyon vigyáznak. Elvileg már múlt héten teljesen felépült, erőnlétileg kell felépíteni és semmi kockázatot nem akartak vállalni ezért döntöttek úgy hogy ezen a 2 meccsen már nem erőltetik.

Fatival multkor is ez volt, 3 honapbol lett egy ev, aztan mindenki nyilatkozta, hogy ujra fel kell epiteni, turelmesnek kell lenni. Ez megtortent, aztan futott 10 metert es ujra kidolt 3 hétre, ami most már 3-4 honap lesz. Dembele 2.0, csak ő ugye szimpatikusab, mert a sajat kutyank kolyke, meg nem kerult 150 millioba.
Itt az edzői stáb felelőssége is felvetődik. Ezek a sérülések már nem (csak) az erőnléti hiányosságokra utal, hanem a nem megfelelő rehabilitációnak is.
Gondolok arra, hogy valószínűleg nem az izomzata sérül meg folyamatosan, hanem az ízületek.
Maga az izomzat viszonylag gyorsan felveszi a terhelést, a szalagoknak viszont idő kell, hogy felvegyék a " ritmust". Valószínűleg ezért van nálunk ennyi újra sérült. És sajnos az izommal ellentétben a szalagoknak több idő kell a gyógyuláshoz is. Mivel addig ugye nem kapnak nagy terhelést a szalagok, megint csak " be kell járatni a szalagokat" és csak utána jöhet az izomzatnak a nagyobb fizikai terhelés.
Nálunk meg az állandó kényszer miatt, valószínűleg lerövidítették a felkészülési fázist. Még is lett az eredménye.
Ha jól olvastam( írta itt valaki), hogy Xavi elzavarta az erőnléti csapatot, aki addig itt dolgozott. Jól tette. Ezen a szinten ez már kóklerságnak számít.

A januári visszatérés teljesen jónak tűnik. Remélem Dembélét se terhelik túl addig és összeáll egy valamirevaló támadósorunk, mert ez így nettó szenvedés elől.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.12.16. 14:42:53

Titinho írta:
2021.12.16. 10:06:48
[ Mundo] | Xavi will have Pedri and Ansu Fati, both at his disposal for the game against Mallorca on January 2. Tests were carried out on the Canarian yesterday, which revealed that his recovery is going well and he will be soon fit. #FCBlive

Idén már nem játszik sem ő sem Pedri, január 2 a Mallorca ellen a cél. Ricard Pruna is visszatér a héten, innentől ő kezeli őket.
Köszönöm szépen az információkat! :) Bíztam benne, hogy időben visszatér, mert óriási szükségünk lenne az erősítésre és azért egy Dembele-Fati támadó kettős klasszisokkal jobb lenne a mostani másodosztályú színvonalnál. Dembelet szidják sokan, de Fati még nála is rosszabb sérülések terén. Érdemes lenne megfontolni, amíg van piaci értéke, mennyit kaphatnánk érte.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.16. 14:12:18

visca el barca írta:
2021.12.16. 14:00:53
Chino írta:
2021.12.16. 12:58:58
Fatival nagyon vigyáznak. Elvileg már múlt héten teljesen felépült, erőnlétileg kell felépíteni és semmi kockázatot nem akartak vállalni ezért döntöttek úgy hogy ezen a 2 meccsen már nem erőltetik.

Fatival multkor is ez volt, 3 honapbol lett egy ev, aztan mindenki nyilatkozta, hogy ujra fel kell epiteni, turelmesnek kell lenni. Ez megtortent, aztan futott 10 metert es ujra kidolt 3 hétre, ami most már 3-4 honap lesz. Dembele 2.0, csak ő ugye szimpatikusab, mert a sajat kutyank kolyke, meg nem kerult 150 millioba.
Pont ezért vigyázunk vele. A térdét többször félrekezelték, és az utolsó sikerült csak jól, ezért húzódott el. De az úgy néz ki, tényleg jól sikerült, mert nem azzal esett vissza, hanem izomsérülése lett, feltehetően éppen azért, mert túl korán jött vissza, mert túlságosan hiányzott a csapatnak a játéka. Nem volt még 100%-os állapotban az izomzata, és nem bírta a terhelést. Pedrivel is ez történt amúgy kb. Ez nem sérülékenység, hanem az orvosi stábnak a hibája, rossz döntéseket hoztak. Más klubnál szerintem pár héttel később jött volna vissza, és vígan ficánkolna azóta is a védők között.
Arról nem is beszélve, hogy szeptember elején még nem is fitnesszgondjai voltak, hanem még a meniszkuszoperációjából volt felépülőben, és abból hozták vissza októberre, szóval ott nem arról volt szó, hogy már hónapok óta jól volt, hanem még túl is sürgették erősen a fitnessz visszahozását, ami ugye végül gond is lett.
A mostani 3 hétből meg másfél hónap lett, (novemberben még játszott) szerintem belefér, a következő két hét az extra óvatosság jegyében született döntés volt, mint amikor a 100 éves hagyaték porcelánodat veszed le a szekrény tetejéről, nem azért csinálsz mindent lassabban és óvatosabban, mert szükség van rá feltétlenül, hanem mert akkora érték, hogy megéri az extrát.
Ezt a hibát Xaviék már nem akarják elkövetni még egyszer, teljesen fel fog épülni, és akkor már nem hinném, hogy sérülékenyebb lesz egy átlag játékosnál.
Plusz nem csak szimpatikusabb, hanem sokkal, de sokkal jobb és eredményesebb játékos, mint Dembélé. Olyannyira, hogy nem 100%-osan egy év kihagyás után pár perc alatt gólt lőtt, szétszedte a fél védelmet, és utána is Araujon kívül kb csak miatta juthattunk volna tovább a BL-ben, mert ott is rögtön betealált. A franciával ellentétben nem csak lendületet hoz, hanem konkrétan meccseket tud eldönteni kb fél lábon állva is, 360 perc alatt 4 gól 1 assziszt idén...
Dembélé meg mit is csinált, mióta visszatért? Lendületet hozott néha, meg párszor eltalálta a stadion tetejét. De lett egy félasszisztja is. Nem egy kategória a két játékos... pedig Dembi kevesebbet hagyott ki, és amúgy kb tökéletes korban is van már. És szerintem sérülésben sem lehet összehasonlítani őket a fentiek miatt.
100%-osan vajon mire lehet képes a srác... és még mindig csak 19, tehát még fejlődhet is bőven...
Majd januártól kiderül persze. :) Máshogy fognak kinézni onnantól a Barca-meccsek, főleg, mikor szép lassan beérik mögötte a csapat is majd tavaszra... Abde felbukkanásával meg jó szívvel lehet majd rotálni is.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.16. 14:00:53

Chino írta:
2021.12.16. 12:58:58
Fatival nagyon vigyáznak. Elvileg már múlt héten teljesen felépült, erőnlétileg kell felépíteni és semmi kockázatot nem akartak vállalni ezért döntöttek úgy hogy ezen a 2 meccsen már nem erőltetik.

Fatival multkor is ez volt, 3 honapbol lett egy ev, aztan mindenki nyilatkozta, hogy ujra fel kell epiteni, turelmesnek kell lenni. Ez megtortent, aztan futott 10 metert es ujra kidolt 3 hétre, ami most már 3-4 honap lesz. Dembele 2.0, csak ő ugye szimpatikusab, mert a sajat kutyank kolyke, meg nem kerult 150 millioba.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.16. 12:58:58

davi10 írta:
2021.12.16. 10:17:33
Azért ezen a téren is mekkorát romlott a klub. Régebben kidőlt valaki 2 hónapra, 1-1,5 hónap múlva már rendelkezésre állt. Most meg egy 3 hetes pihenőből 3 hónap lesz.
Pedri is már hónapok óta lábadozik, de ha jól rémlik neki is csak pár hetet mondtak az elején.
Fatival nagyon vigyáznak. Elvileg már múlt héten teljesen felépült, erőnlétileg kell felépíteni és semmi kockázatot nem akartak vállalni ezért döntöttek úgy hogy ezen a 2 meccsen már nem erőltetik.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.16. 10:17:33

Azért ezen a téren is mekkorát romlott a klub. Régebben kidőlt valaki 2 hónapra, 1-1,5 hónap múlva már rendelkezésre állt. Most meg egy 3 hetes pihenőből 3 hónap lesz.
Pedri is már hónapok óta lábadozik, de ha jól rémlik neki is csak pár hetet mondtak az elején.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.12.16. 10:06:48

Ronaldinho&Barca írta:
2021.12.16. 09:34:39
A hétvégén lehet rá számítani, mi a franc van vele is? :roll: Az egy hónap prognosztizált felépülés rég letelt, münchenbe nem akarták kockáztatni.. no de annak már egy hete.. játszhat hétvégén?
[ Mundo] | Xavi will have Pedri and Ansu Fati, both at his disposal for the game against Mallorca on January 2. Tests were carried out on the Canarian yesterday, which revealed that his recovery is going well and he will be soon fit. #FCBlive

Idén már nem játszik sem ő sem Pedri, január 2 a Mallorca ellen a cél. Ricard Pruna is visszatér a héten, innentől ő kezeli őket.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.16. 09:50:10

Ronaldinho&Barca írta:
2021.12.16. 09:34:39
A hétvégén lehet rá számítani, mi a franc van vele is? :roll: Az egy hónap prognosztizált felépülés rég letelt, münchenbe nem akarták kockáztatni.. no de annak már egy hete.. játszhat hétvégén?
A Mundon (https://www.mundodeportivo.com/videos/f ... ueero.html) és az AS -en (https://as.com/futbol/2021/12/10/primer ... oc=comp_tw) olvastam, hogy bár már jó állapotban van, de január 2-re tolják a dolgot. Egyetértek, inkább hiányozzon még 1-2 meccsen, de semmi kockázat ne legyen majd a játékában. Pedri is aznap visszatérhet egyébként. Plusz ugye Alves is akkor játszhat először, szóval erős visszatérőnap lehet belőle. :)
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2021.12.16. 09:34:39

A hétvégén lehet rá számítani, mi a franc van vele is? :roll: Az egy hónap prognosztizált felépülés rég letelt, münchenbe nem akarták kockáztatni.. no de annak már egy hete.. játszhat hétvégén?
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Válasz küldése