Ansu Fati

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Elengednéd nyáron 70 millióért?

Igen
48
75%
Nem
16
25%
 
Szavazatok száma: 64
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.30. 12:36:36

Troym írta:
2023.03.30. 11:48:09
Az viszont igaz, hogy Xavi nem nagyon rotál.
Az nem rotálás, hogy megsérül valaki és akkor kerül csak valaki más a csapatba.
A keret kb 19 játékos, akiket Xavi használ, ebből levezethető mekkora gond, akár 2-3 sérülés.
Kp oldalon a hétvégére is maradt 4 helyre Busi, Gavi, Kessie, SR, mert Torre eddig kapott 22 percet, Casado semmit.
Elöl sem volt rotáció egész évben. Lewa, Raph és Dembele. Sosem volt használva Depay (elment), Dembele meg sérült és rögtön nincs mit csinálni.

Fati nem 5 perceket kéne kapjon hónapokon át. Nincs formában ez tény, de így sosem lesz. Szerintem ő is belemenne, hogy sérülésveszély ide, vagy oda, de kap 90 perceket.
Tavaly pl Rashford talán egész szezonban lőtt 4 gólt, idén 25-t.
Ehhez viszont játszatni kell.
Azért így is van Fatinak 3 gólja, 3 gólpassza 1000 perc alatt, az nem annyira vészes, FT meg 2 gól, 0 gp ugyanennyi lehetőség alapján.
Látszik, hogy Fati jelen állapotában nem segítség a csapatnak, de FT kapcsán nekem az az érzésem, hogy majdnem semmiképp nem lesz az. (Fati 50%, hogy még jó lehet, FT szerintem max 10)
Xavinak szezon végén döntenie kell, és szerintem FT mellett fog dönteni, holott ő ennél többet semmiképp nem ér el Fati meg jó lehet.
Roque meg semmiképp nem valaki helyett kéne jöjjön (ha jön), hanem Lewa cseréjének.

Egyébként Ansu Fati 14 meccs óta gólképtelen a bajnokságban, Ferran 13, Lewandowski 2 gólt lőtt az utolsó 10 meccsen.
Szóval nem csak Fati gyenge, hanem mindenki elöl, innentől ez felállás / taktikai kérdés is.
Szèpen kifejtetted. Örüljünk ha behúzunk valami kupát idèn, de èn nagy hiányosságokat látok Xavi munkásságában. Az egyèrtelmű, hogy marad jövőre is. Lehet egy Arteta-Arsenal szerű fejlődès, de engem aggaszt, ahogy a játèkosokkal bánik, ami a jelenlegi anyagi helyzetünkben nem engedhető meg. Auba, Depay 15 milliós bevètel összesen. Fati ès Ferran jó ha 60 millió. Egyèrtelműen erőltetni kell a játèkukat a hátralévő meccseken, hogy kiderüljön mit várhatunk tőlük. Ferrant egyáltalán hozni sem kellett volna 60 millióèrt. Ferran ugye èvi 25 millió a bèrsapkában az amortizációs költsègèvel, Fati 12-14 bruttó elvileg, viszont sèrülèkeny. 2 minősègi játèkos a pótlásukra nem fèr bele. Visszaüt Depay ès Auba távozása, ugye ők már regisztrálva voltak, nyáron nehèz lesz regisztrálni ingyen èrkezőket is. Vitor Roque egy óriási lutri, állítólag 40 millió a játèkjogának 85%-èrt, aztán gondolom jöhetnek a perek. Nálam Fati maradna, ès ha lehet, Auba vissza, esetleg Ferran helyett Thuram ingyen, FFP kèrdèse. Jövő nyáron viszont kell egy fiatal csatár Lewa/Auba helyère. Hètvègèn szerintem Ansu ès Ferran is bizonyíthat.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.30. 12:14:02

Fenyegetőzik a Papa,de tőlem mehetnének is,60-80 milla körül simán elengedném,100-t, még Torrest is vihetnék grátisz.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.30. 11:48:09

Az viszont igaz, hogy Xavi nem nagyon rotál.
Az nem rotálás, hogy megsérül valaki és akkor kerül csak valaki más a csapatba.
A keret kb 19 játékos, akiket Xavi használ, ebből levezethető mekkora gond, akár 2-3 sérülés.
Kp oldalon a hétvégére is maradt 4 helyre Busi, Gavi, Kessie, SR, mert Torre eddig kapott 22 percet, Casado semmit.
Elöl sem volt rotáció egész évben. Lewa, Raph és Dembele. Sosem volt használva Depay (elment), Dembele meg sérült és rögtön nincs mit csinálni.

Fati nem 5 perceket kéne kapjon hónapokon át. Nincs formában ez tény, de így sosem lesz. Szerintem ő is belemenne, hogy sérülésveszély ide, vagy oda, de kap 90 perceket.
Tavaly pl Rashford talán egész szezonban lőtt 4 gólt, idén 25-t.
Ehhez viszont játszatni kell.
Azért így is van Fatinak 3 gólja, 3 gólpassza 1000 perc alatt, az nem annyira vészes, FT meg 2 gól, 0 gp ugyanennyi lehetőség alapján.
Látszik, hogy Fati jelen állapotában nem segítség a csapatnak, de FT kapcsán nekem az az érzésem, hogy majdnem semmiképp nem lesz az. (Fati 50%, hogy még jó lehet, FT szerintem max 10)
Xavinak szezon végén döntenie kell, és szerintem FT mellett fog dönteni, holott ő ennél többet semmiképp nem ér el Fati meg jó lehet.
Roque meg semmiképp nem valaki helyett kéne jöjjön (ha jön), hanem Lewa cseréjének.

Egyébként Ansu Fati 14 meccs óta gólképtelen a bajnokságban, Ferran 13, Lewandowski 2 gólt lőtt az utolsó 10 meccsen.
Szóval nem csak Fati gyenge, hanem mindenki elöl, innentől ez felállás / taktikai kérdés is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.30. 10:01:16

Nagybarcelona írta:
2023.03.30. 09:11:28
Mèg ha nagyon elfogult is az apuka, van abban igazság amit mond. Most tegyük fèlre azt, hogy Xavi az edzőnk.
Idèn nagyon akarjuk ezt a bajnokságot, remèlem behúzzuk, remèlem nem kell megmagyarázni, hogy mièrt, elèg csak az anyagi helyzetét ès a stadionèpítèst felhozni. Nèzzük a Bayern helyzetèt. Zokszó nèlkül menesztettèk Nagelsmant, úgy hogy 1 pontra az első hely (meg is lesz nekik) ès magabiztosan mennek a BL-ben is, pedig az utóbbi èvek talán leggyengèbb Bayernje. Minket ki is nulláztak a BL-ben. Tuchel (MU-Ten Haag) korai kinevezèsèvel, hogy elvigyèk a konkurencia elől, kb. nálunk el is dőlt, hogy marad Xavi jövőre is a kispadon.
Ez a Xavi-Nagelsmann-Tuchel helyzet nem tudom, hogyan jön ide. És a bajnoki szerepléssel, a csapat morális helyzetének romlásával indokolható is. Nem igazán értem az összefüggést Fatival.
Nagybarcelona írta:
2023.03.30. 09:11:28
Visszatèrve Ansura, ès most hagyjuk a csúfos BL, EL (2 szezon) szereplèst, nèzzük csak a játèkosok helyzetèt. Nem játszhatott volna Ansu többet?
Valamièrt Ferran van preferálva, aki először túl lett játszatva, aztán el lett felejtve a gödörben. Távozott Auba Lewandowski egyetlen helyettese apróèrt, majd Depay is, apróèrt. Orrvèrzèsig erőltette ezt a 4 kp-s rendszert, Pedri ahogy várható is volt, kidőlt hónapokra. A 18 èves Gavi a tavalyi berobbanás után idèn kb. szèp kifejezèssel a harcosságával tűnik ki. Ennek ellenère Kessiet mègsem sikerült beèpíteni. Raphinha (itt is sokszor említettètek) fèl szezonban bal szèlső, ami egyáltalán nem ízlik neki, majd Dembele sèrülèsèvel megkapta a bizalmat kènyszerből, de azèrt őt kell lekapni minden meccsen a támadósorból. De Jong sem tudom a tavalyi padozás után hogy lett állandó kezdő, gondolom a 4 kp-s miatt. Többet èrdemelne Fati? Szerintem igen. Èv elejèn Depayt vártam a kezdőbe Fatit szèpen visszavezetve a kezdőbe, a 2 játèkost rotálva. Jelen pillanatban úgy tűnik, jövőre egyikük sem lesz itt. Mi a garancia, hogy 0 euróval pótolunk 2 ilyen minősègű támadót?
Nincs egyértelműen preferálva Torres, főleg, annak a tekintetében, hogy a meccseinek szignifikáns részét a jobbszélen töltötte, ami Fatinak teljesen idegen, míg az előbbinek inkább preferált poszt, legalábbis a teljesítményét tekintve mindenképp. (a válogatottban sem véletlenül játszik kizárólag abban a pozícióban)
A 4 kp-s részt alapvetően osztom ezt korábban le is írtam, Gavi idei teljesítményével vioszont nem értek egyet. Nem egy meccsen volt MOM, a Reallal is gyakorlatilag egyedül törölte fel a padlót, de amellett is voltak jó meccsei.
A De Jongos rész szintén nem áll meg, mert tavaly Xavi alatt egy-két kivételtől eltekintve végig kezdő volt, aminek a nagy részét végig is játszotta, játékban pedig inkább az idei szezonban javult fel igazán klasszis szintre.
Raphinha pedig nem balszélsőt játszott, az volt jellemző, hogy olykor meccs közben cseréltek 20-25 percre Dembélével.


De már nagyon eltértünk a témától. Sajnos egyáltalán nem hiszem hogy Torres távozna, de még Fatira sem mernék bármennyi pénzt tenni. Előbbiről még pletykák sem voltak. Ráadásul ha Gündogan jön még kevesebb játékperc néz ki a bal oldalra.
És a Fati-Torres témára visszatérve, sajnos idén olyan szignifikáns különbség nincs a két játékos között, mint az várható lett volna, korábban bármennyi időre is állt be Ansu már lehetett látni azokat a dolgokat amik kezdőtagságot jelenthetnék. 10-15 perc alatt olyat mutatott, úgy megdobta a támadójátékot, hogy zongorázni lehetett a különbséget. Ezek idén valahogy kivesztek belőle.
És azt se felejtsük el, hogy innen mi vajmi keveset látunk. Nem látjuk az edzéseket, mi folyik az öltözőben stb.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.30. 09:11:28

Mèg ha nagyon elfogult is az apuka, van abban igazság amit mond. Most tegyük fèlre azt, hogy Xavi az edzőnk.
Idèn nagyon akarjuk ezt a bajnokságot, remèlem behúzzuk, remèlem nem kell megmagyarázni, hogy mièrt, elèg csak az anyagi helyzetét ès a stadionèpítèst felhozni. Nèzzük a Bayern helyzetèt. Zokszó nèlkül menesztettèk Nagelsmant, úgy hogy 1 pontra az első hely (meg is lesz nekik) ès magabiztosan mennek a BL-ben is, pedig az utóbbi èvek talán leggyengèbb Bayernje. Minket ki is nulláztak a BL-ben. Tuchel (MU-Ten Haag) korai kinevezèsèvel, hogy elvigyèk a konkurencia elől, kb. nálunk el is dőlt, hogy marad Xavi jövőre is a kispadon.
Visszatèrve Ansura, ès most hagyjuk a csúfos BL, EL (2 szezon) szereplèst, nèzzük csak a játèkosok helyzetèt. Nem játszhatott volna Ansu többet?
Valamièrt Ferran van preferálva, aki először túl lett játszatva, aztán el lett felejtve a gödörben. Távozott Auba Lewandowski egyetlen helyettese apróèrt, majd Depay is, apróèrt. Orrvèrzèsig erőltette ezt a 4 kp-s rendszert, Pedri ahogy várható is volt, kidőlt hónapokra. A 18 èves Gavi a tavalyi berobbanás után idèn kb. szèp kifejezèssel a harcosságával tűnik ki. Ennek ellenère Kessiet mègsem sikerült beèpíteni. Raphinha (itt is sokszor említettètek) fèl szezonban bal szèlső, ami egyáltalán nem ízlik neki, majd Dembele sèrülèsèvel megkapta a bizalmat kènyszerből, de azèrt őt kell lekapni minden meccsen a támadósorból. De Jong sem tudom a tavalyi padozás után hogy lett állandó kezdő, gondolom a 4 kp-s miatt. Többet èrdemelne Fati? Szerintem igen. Èv elejèn Depayt vártam a kezdőbe Fatit szèpen visszavezetve a kezdőbe, a 2 játèkost rotálva. Jelen pillanatban úgy tűnik, jövőre egyikük sem lesz itt. Mi a garancia, hogy 0 euróval pótolunk 2 ilyen minősègű támadót?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.30. 08:58:54

Magnus írta:
2023.03.29. 22:36:14
annyiban megértem apukát hogy a hullagyenge ferránba szerelmes xavi, ő meg ugyan nem sokat mutatott már ezt-azt, egészséges és az edző megalázza 3 percekkel. ilyenkor kellene egy hozzáértő a kispadra nem egy wishes pep.
Nem értem mi ez az "Torresbe szerelmes, ahelyett, hogy Fati játszana" szlogen.
Bajnoki: Torres 23 meccs/993 perc; Fati 24 meccs/928 perc
BL: Torres: 5/184; Fati: 6/234
EL: Torres: 2/27; Fati: 2/38
Kupa: Torres 3/210; Fati: 4/102
Szuperkupa: Torres: 1/57; Fati:2/34

Összesen: Torres 34/1471; Fati: 38/1338

Azért ez nem olyan égbekiáltó különbség, igazából a kupa adja a különbséget. És ehhez vegyük hozzá, hogy Fati posztja egy jó ideje már megszűnt, míg Torres Dembélé sérülése óta gyakorlatilag Raphinha egyetlen cseréje. Mióta Gavi játszik eggyel feljebb nincs balszélsőnk és Xavi meccsek közben sem nagyon váltogatja a taktikát, ami szerintem hiba. Egy cserével át lehet állni klasszikus 4-3-3-ra és akkor a középpályásaink sem lennének folyamatosan hullák , sőt talán ezek a húzódások/izomsérülések sem lennének olyan sűrűk.

De egy kicsit már off. Szerintem neki vagy Torresnek távoznia kellene nyáron, mert nem hiszem, hogy több percet kapnának, ha jön Roque ráadásul egy sérüléshullám esetén sem vagyunk meglőve és akkor Alarconról nem is beszéltem. Ráadásul a bértömeget is ott kell vékonyítani, ahol csak lehet. Bár én szívből kívánom, hogy utóbbi fog magának új klubot találni.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.30. 08:55:01

Nem bírja megállni, nem hagyja neki a fia miatt egy cseppet eltorzult szubjektív igazságérzete, hogy csendben maradjon. Más sportágban edzettem gyerekeket, horror volt a szülőkkel foglalkozni, akik mindig mindent jobban tudtak technikailag, taktikailag, pedig az még csak egy erősebb amatőr szint volt. A kanapéharcos szurkoló is ilyen, csak azt még meg kell szorozni tízzel. De hát megszokja az ember, nem vettük felháborítónak, tudtuk, hogy ilyenek a szülők, tudni kell kezelni a dolgot, tuti, hogy egy normálisabb edző ezt megérti, még ha idegesítő is.

Ezen túl meg szerintem a szimpátia erősítése, már ha volt átgondolt cél. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.03.30. 08:59:39-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.30. 08:44:43

bence0330 írta:
2023.03.30. 08:15:22
szerintem Xavira ilyenekkel nem lehet hatni.
Szerintem sem, ezért sem értem, hogy mi lehetett a szándék, szimpla szereplési vágy vagy a szurkolók hergelése, vagy pont ellenkezőleg, a szurkolók szimpátiájának erősítése az apai tanács ellenére is maradni akaró Ansu iránt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.30. 08:15:22

Diplomatikusan, de Xaviban szerintem pont benne van az a józan racionalitás, plusz annyi empátia is, hogy ezzel ténylegesen ne foglalkozzon, el tudjon tekinteni 1-2 hülyeségtől. Raphinha is elég nagyot hibázott, mikor kiakadt egyszer a lehívásakor, lenyilatkozta, hogy semmi gond, előfordul, és azóta is játszik, létezik olyan edző, akinél több percet nem kapott volna. Itt meg még ugye nem is Fatiról van szó, hanem az apjáról, sőt, Fatit pont jó színben tünteti fel a dolog. Alighanem ez is volt a mögöttes szándék, amit persze lehet érezni, és érzelmi zsarolásnak venni, de szerintem Xavira ilyenekkel nem lehet hatni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.30. 08:02:35

Ezek után borítékolható, hogy a meccs előtti sajtótájékoztatón Ansuról is kérdezni fogják Xavit, amire ő valószínűleg diplomatikusan fog válaszolni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.30. 08:01:41

Lennék én olyan wishes Pep, aki ripityára veri a második legerősebb liga mezőnyét, és sorozatban alázza meg a Madridot egy évvel az európai pályafutása kezdete után, még kulcsjátékosai nélkül is. :D

ON

Nekem tetszett olyan szempontból a cikk, hogy ez egy teljesen őszinte cikk volt az apukától. Nyilván több ponton süt róla, hogy ő apa, és nem futballszakértő, de ez rendben is van, ha a klub ezt eképp is kezeli, meg az olvasó is.
Nyilván nagyon necces lenne neki sok időt adni, mert egy meccsen mutatott mostanában valamit, akkor is mindent kihagyott, csak legalább aktív volt. Ennél talán kaphatna több percet, de, nem nem túl sokkal. Mivel úgy tűnik, a La Liga nem fog büntetni, hamar el fog dőlni a dolog, és akkor a tét nélküli meccseken akár kezdő is lehet többször, és végéig hátha belejön.

Kár, hogy a spanyol számozási szabályok miatt nehéz a 10-est visszavonultatni egy darabig. Nem lehetetlen, de nehéz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.03.30. 08:03:24-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.30. 07:59:35

A bajnokságban túl sok hideg zuhany és pontvesztés már nem nagyon várható, úgyhogy kockázat nélkül lehetne játszatni, hogy mentálisan is erőre kapjon.
Ezzel együtt apu nyomásgyakorlása, sőt a távozást lebegtető zsarolása eléggé unszimpatikus. Ha igazán fontos neki Ansu, akkor csendben kéne maradnia. Egyelőre nem a rokonok állítják össze a csapatot.
Annyi pozitívuma mégis van ennek a szerencsétlen megszólalásnak, hogy megtudhattuk belőle, hogy Ansu nem ért egyet vele, és maradni akar.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.30. 07:32:57

Két oldalú ez a dolog. Abban igaza van, hogy csak perceket kap és nem is minden meccsen. Abban nem, hogy játszania kellene, mert ő a Barca 10-ese. Ezt ki kell azért érdemelni és jelenleg azon se csodálkoznék, ha maradna, a 10-es más hátára kerülne jövőre.
Mindenesetre sokkal többet kéne játszania, mert így elmegy a kedve, az önbizalma és ez a néha pár perc semmire sem elég.
Simán betenném most pár meccsen a kezdőbe, hogy OK, akkor mutasd meg, hogy igaza van apucinak, lássuk, mit tudsz!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.03.30. 00:39:05

Magnus írta:
2023.03.29. 22:36:14
annyiban megértem apukát hogy a hullagyenge ferránba szerelmes xavi, ő meg ugyan nem sokat mutatott már ezt-azt, egészséges és az edző megalázza 3 percekkel. ilyenkor kellene egy hozzáértő a kispadra nem egy wishes pep.

Ja, Xavi nem hozzáértő. De szerencsére itt vagy te nekünk.

Ez is tipikus példája, hogy a családtagoknak szorosan be kellene fogni a szájukat a sportolókkal kapcsolatban. Valaha történt már valami pozitív azok után, h egy rokon háborgott?
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.03.29. 22:36:14

annyiban megértem apukát hogy a hullagyenge ferránba szerelmes xavi, ő meg ugyan nem sokat mutatott már ezt-azt, egészséges és az edző megalázza 3 percekkel. ilyenkor kellene egy hozzáértő a kispadra nem egy wishes pep.
Avatar
lahertitty
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.08.07. 11:33:36
Tartózkodási hely: Kiskunhalas

2023.03.29. 22:08:30

Leon írta:
2023.03.11. 23:00:07
Örülnék ha a kisgyerek megint magára találna mert nagyon ígéretesen kezdett, nem kéne egy Bojan2. :evil:
Munir lett Bojan2 :cry:
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.03.29. 20:55:42

Ansu apuka jobban járna, ha inkább kamilla teával öblögetne, minthogy a száját jártatja. Mint apa meg lehet érteni, De sajnos Fati bűn gyenge, persze lehetőséget is ritkán kap. Pedig mindenkinek az lenne a legjobb ha sikerülne összeszednie magát. Azért korábban brutál számokat hozott, ha hozzáért a labdához már bepattant róla. 2023-ban pedig összesen talán ha öt jó megmozdulása volt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.23. 18:51:52

Érdekes, hogy pont most visszavonult Bojan. Felvenném Fati mellé, hogy segítsen neki tovább lendülni ezen az időszakon. Bojan sokat tudhat erről.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.03.11. 23:00:07

Örülnék ha a kisgyerek megint magára találna mert nagyon ígéretesen kezdett, nem kéne egy Bojan2. :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.03.11. 12:24:33

Vakmacska írta:
2023.03.11. 09:33:36
A spanyol Sport arról írt, hogy állítólag leviszi a Barca Fati kivásárlási árát.
1 mrd-ról nem csoda! ;)
Az amúgy is egy elméleti kérdés, csak arra jó, hogy a klub döntési helyzetben legyen...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.03.11. 09:33:36

A spanyol Sport arról írt, hogy állítólag leviszi a Barca Fati kivásárlási árát.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.06. 16:00:31

Fizikailag és mentálisan gödörben van, plusz kicsit primadonnának tűnik. Szerintem most az jön neki, mint ami Dembinek volt éveken át, úgy 23 éves koráig küszködni fog. Dembi szépen kijött ebből, el kell ismerjem, pedig sok csúnyát írtam róla itt. Reméljük, Fati is hasonlóan túl lesz ezen. Pénzért úgy sem fogjuk tudni tenni, mi csak olyan játékost tudunk normális zsetonért eladni, aki nálunk is húzóember. Bukott, sérült, mentálisan kifingott játékosokat pontosan 0 euróért tudunk mi értékesíteni. Így sztem marad az, h próbálgatjuk évekig itt, ha ez neki is megfelel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 15:20:38

Chino írta:
2023.03.06. 14:43:28
gránit írta:
2023.03.06. 13:39:33
Ez is elképesztő, hogy egy 20 éves kölyök már 63 ligameccsel rendelkezik, gyakorlatilag két teljes szezonnal. 20 évesen. Úgy, hogy rengeteget volt sérült. Nagyon hamar bedobják ezeket a fiatalokat manapság a mélyvízbe, aztán kiégnek. Senna 24 éves korában került a Forma-1-be. Prost 25 évesen. Ezeket a gyerekeket nagyon hamar kicsinálják. Persze ez őket aligha zavarja, keresnek rengeteg pénzt. Őket nem kell félteni. A sport látja ennek kárát.
Pedrinek hasonló idősen 70 ligameccse van, őt is sújtották hosszú sérülések. Húzóembere a csapatnak. Mit kellene csinálni? Inkább jegeljük mert még fiatal? Gavi detto. 18 évesen neki is 50-60. Ha ilyen korban ilyen teljesítményre képesek, akkor nem mindegy mennyi idősek!?

Nem a kor a lényeg. "Kiégést" számos tényező befolyásolhatja, ami mindegy hogy 19 vagy 23 évesen történik. Egy sérülés, rossz klubváltás stb.
Én fociban mindenképp megkülönböztetném a gólfelelős támadót, és bárki mást. Előbbinek sokkalta nagyobb nyomással kell szembenéznie, ez felnőttkorban is így vana, lásd, minden támadó évek óta gyengébb itt, mint máshol, nagyobb nyomás gólt lőni, mint bármelyik középpályás feladat, amit lehet szinte melószerűen csinálni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.06. 15:08:28

Michael Schumacher és Hamilton 22 évesen kerültek az F-1-be, nem 16 meg 17 évesen. Fati emellett sokkal többet volt sérült, mint Pedri, és nem mindenki Ronaldo, hogy ilyen hosszú sérülés után érdemben vissza tudjon jönni. Sőt, Ronaldo sem volt már a régi önmaga utána, volt még egy kiváló vb-je meg 1-2 erős szezonja, de a komoly sérülések még egy ilyen zseni pályafutását is meg tudták tépázni.

Be lehet őket vetni, csak ezt nem mindenki bírja. Sokan vannak, akik kiégnek, és az első szezonuk marad a legeredményesebb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.06. 14:43:28

gránit írta:
2023.03.06. 13:39:33
Ez is elképesztő, hogy egy 20 éves kölyök már 63 ligameccsel rendelkezik, gyakorlatilag két teljes szezonnal. 20 évesen. Úgy, hogy rengeteget volt sérült. Nagyon hamar bedobják ezeket a fiatalokat manapság a mélyvízbe, aztán kiégnek. Senna 24 éves korában került a Forma-1-be. Prost 25 évesen. Ezeket a gyerekeket nagyon hamar kicsinálják. Persze ez őket aligha zavarja, keresnek rengeteg pénzt. Őket nem kell félteni. A sport látja ennek kárát.
Pedrinek hasonló idősen 70 ligameccse van, őt is sújtották hosszú sérülések. Húzóembere a csapatnak. Mit kellene csinálni? Inkább jegeljük mert még fiatal? Gavi detto. 18 évesen neki is 50-60. Ha ilyen korban ilyen teljesítményre képesek, akkor nem mindegy mennyi idősek!?

Ha Forma-1-es példálnál maradunk. Hamilton, Schumacher 21-22 évesen kerültek be, mindketten más generációban és hétszeres világbajnokok.

Nem a kor a lényeg. "Kiégést" számos tényező befolyásolhatja, ami mindegy hogy 19 vagy 23 évesen történik. Egy sérülés, rossz klubváltás stb.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése