Ansu Fati

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Elengednéd nyáron 70 millióért?

Igen
48
75%
Nem
16
25%
 
Szavazatok száma: 64
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.28. 12:39:43

Mit jelent az, hogy Ferrannak szerencséje volt? Jól helyezkedett középen, máskor visszalépett szervezni, volt gólt érdemlő indítása. Aktív volt, nagy kedvvel játszott. Fatitól egyelőre semmit nem láttunk a három meccsen, pedig több lehetőséget kapott, mint Ferran. Lewandowski gól és gólpassz. Fati az, aki lefelé lóg ki jelenleg. Hangsúlyozom, hogy jelenleg, mert hosszú a szezon, még összeszedheti magát.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.28. 12:30:00

Igen, valami ilyesmit akartam reagálni. Ha Ferránra még nem is mondom azt, hogy szerencse - bár tényleg nyilván kellett hozzá, hogy ennyire semmi idő alatt vágjon kettőt -, akkor is minden ember különböző. Van, aki sokkal jobban görcsöl, ha pár perc alatt kell bizonyítania, van akinek meg még inkább felviszi a teljesítményét. És az sem mindegy, mit kell bizonyítani. Ferránnak azt, hogy nem hótbéna, mint ahogy egy éve mindenki mantrázza, hanem egy jó játékos. Fatinak meg azt, hogy még mindig klasszis tud lenni, mindezt horror sérüléssorozat után. Nagyon nem ugyanaz a szitu, a koruk sem ugyanaz, a személyiségük, az életútjuk, semmilyük. Lehet, hogy Ferránnak ez megy bizalom nélkül, sőt, lehet, hogy pont ez veszi le róla a nyomást. Fatinak meg lehet, hogy kéne az a bizalom. De az tényleg biztos nem segít, mikor egy lassan nb3-as szintű, de legalábbis nálad biztos nem jobban játszó Lewyt 16 percre cserélik le fél év alatt. Ha Depayyal emberi gond volt (morgott?), akkor ugyanúgy megértem, akkor a tényleg gyenge Fati/Ferrán páros botladozott a pályán, mikor ő már perceket sem kapott még akkor sem, mikor egészséges volt, és egy felsőpolcos támadóként horror lehetett ezt nézni és tűrni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.28. 12:20:56

Andris írta:
2023.08.28. 08:45:19
Értem én, hogy bizalom meg játéklehetőség meg kezdőtagság... de valahogy Ferran, korábban Lamine, vagy éppen Fermin nem zavartatja magát, ahogy korábban Gavi vagy Baldé sem. Élnek a kevés lehetőséggel, amit kaptak, és bejátszották magukat a kezdőbe. Alázattal, kemény munkával minden valószínűség szerint.
Ferrant vegyük külön, ügyes volt, kijött a lépés, de szerencséje is volt.
Ha 0 gólon állna, akkor sem lehetne pálcát törni felette, mert 0, 8 és most 30+ percet kapott. Ez nem bizalom. Kiérdemelné, de nem kapja meg.

- Lamine kapott 170 percet 2 meccsen kezdőként és jó volt.
- Balde minden meccsen kezdő, kb a tavalyi 2. forduló óta
- Gavi szintén

Ezek nem kevés lehetőség, ezt hívják bizalomnak.
Éltek vele, de először meg kell kapják a lehetőséget, az edző kell, hogy bízzon bennük és nem csak 1-1 meccs erejéig. (Tavaly a 2. fordulóban Balde sem szolgált még rá semmire.)
Gavi akkor is megkapta előző szezonban a lehetőséget és bíztak benne, mikor meccsről meccsre gyengébben játszott tavasszal, Balde se kerül padra azutáni héten, ha gólt kapunk róla, vagy gyengén játszik 1 meccsen.

Fermin még nagy talány, nem kezelném kicsit sem befutott játékosként, szerintem jövő nyáron őt is el/kölcsönadjuk, ha majd jön valami középpályás mert lesz 5 Eurónál több a bankszámlánkon.

Mindegy meg van magyarázva, hogy minden baj forrása egy 20 éves támadó, aki kihagyott 3-4 helyzetet idén a kapott meccsenkénti 10-15 percnyi lehetősége alatt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.28. 09:23:41

Lewa helyzete szerintem teljesen különválik Fatiétól.
Én is ugyanannyira elégedetlen vagyok a lengyellel, nem erről van szó, de csak azért, mert ő is rossz, még nem kell, hogy Fati játsszon helyette.

Hogy mégis miért a lengyel a kezdő és Fati a csere, arra vannak szerintem teljesen racionális érvek és szempontok. Most nincs időm felsorolni őket, de én megértem, hogy a két rossz közül ő van kiválasztva. Én legalábbis biztos így döntenék, annak ellenére, hogy egész meccseken ordibálok a tv képernyővel Lewa miatt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.08.28. 09:03:43

Andris írta:
2023.08.28. 08:45:19
Érdekes, hogy néhányan mennyire nem látják, vagy nem zavarja őket, hogy Fati mennyire tartósan és rendszeresen rossz döntéseket hoz a pályán. Iszonyatosan önző, és még ezen felül is rengetegszer nem a jó vagy legjobb megoldást választja. Ilyenkor elgondolkodok, hogy ennyire rosszul érzékelem én ezeket, vagy ennyire más az értékrendem, mint bizonyos más szurkoló kollégáknak?
Andris van amiben igazad van, de azért azt tegyük hozzá hogy Lewandowski is ugyanezt csinálja már hónapok óta. Csak ő állandóan kezd, és nincs pihentetve sem. Nem Fatit védve, de az ő hibái felett is szemet hunynak jópáran. Fati szerintem sem lesz már értékelhető tagja a csapatnak, ha jönne egy 50-60 millás ajánlat érte, elegendném.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.28. 08:45:19

Érdekes, hogy néhányan mennyire nem látják, vagy nem zavarja őket, hogy Fati mennyire tartósan és rendszeresen rossz döntéseket hoz a pályán. Iszonyatosan önző, és még ezen felül is rengetegszer nem a jó vagy legjobb megoldást választja. Ilyenkor elgondolkodok, hogy ennyire rosszul érzékelem én ezeket, vagy ennyire más az értékrendem, mint bizonyos más szurkoló kollégáknak? Meg nyilván az is előfordul mindenkivel időnként, hogy vagy túlságosan szeret, vagy túlságosan utál valakit ahhoz, hogy objektívan érzékelje a valóságot (az adott játékossal kapcsolatban), de szeritnem esetemben Fati kapcsán pont nincs szó egyikről se.
Meg az is érdekes számomra, hogy tétmeccsen szerintem továbbra sem tud semmit letenni az asztalra, még fáradt védelmek ellen érkezve sem. Mégis mintha ez egyeseknek nem tűnne fel. Se igazán jó lövései, se jó cselei nincsenek, passzok meg végképp. Néha helyzetbe kerül, ez a legtöbb, amit el tudunk mondani róla.

Értem én, hogy bizalom meg játéklehetőség meg kezdőtagság... de valahogy Ferran, korábban Lamine, vagy éppen Fermin nem zavartatja magát, ahogy korábban Gavi vagy Baldé sem. Élnek a kevés lehetőséggel, amit kaptak, és bejátszották magukat a kezdőbe. Alázattal, kemény munkával minden valószínűség szerint.

Fati valóban jobban mozgott és jobban játszott, sőt gólokat is rúgott az elmúlt 10-12 meccsünkön. A baj az, hogy ebből kb 4 volt tétmeccs, és pont azokon semmi, a többit meg szerintem nem lehet figyelembevenni. Illetve lehet, de megfelelő súllyal.

Ha én lennék a Barcelona edzője, akkor nálam egy játékosnak:
1. Először edzésen kéne jól teljesíteni a megfelelő helyzetekben (ez van ugyanis heti 6-7 nap, és a tartós formáról sokkal többet árul el nekem).
2. Ezen felül kőkeményen dolgozni is, minden nap. De tényleg, látni a 100% effortot 1-1 kivételtől eltekintve minden nap.
3. Aztán a tétmeccseken, amiken lehetőséget kap, bizonyítani. Nem csodálatosan, makulátlanul játszani, hanem a következőkből legalább valamit villantani legalább egyete: szembetűnően jó mezőnymunka / szembetűnően jó hatékonyság / extra skillek / extra jó megoldások és döntések választása tudatosan, még ha nem is vezet esetleg eredményre.
4. Emellett még overall vizsgálnám azt, hogy milyen hatással van egy játékos jelenléte a csapat dinamikájára, az öltöző hangulatára, mennyire van kockázat vagy épp hozadék a stílusában, hozzáállásában, egyáltalán a jelenlétében.
5. És csak legvégül jön az, hogy edző és sörmeccseken a kapott 45/90 perceken mennyire teljesített. Ezek külön kategóriák tét nélkül, ugyanis se mi, se az ellenfél nem vesszük igazán komolyan. Egy Cadiz elleni bajnokin eltöltött 20 perc szerintem több infot hordoz egy játékosról, mint az egész amerikai túránk együtvéve.

Nem muszáj egyetérteni ezekkel, de én remélem, hogy a mindenkori Barca edzőnek ehhez hasonló prioritásai vannak.

Szerintem Fati egyáltalán nem mutat felénk sok fejlődést, és a bizalmat meg egy edző részéről nem úgy kell megadni egy játékosnak, hogy nem vagyok vele elégedett, de berakom kezdőbe néhányszor, hátha majd valami isteni csoda történik. A bizalom kétirányú dolog, és fel kell építeni. Fati nem fog se a nevére, se a 10esre, se a 4 műtéttel ezelőtti teljesítményére kezdőtagságokat kapni. 20-30 perceket fog kapni, mind mindenki más mindenhol, esetleg elvétve 1-1 rotációs kezdőtagság, és muszáj lesz neki élni ezekkel a lehetőségekkel. Egy edző alapvető (egész hetes, egész hónapos, egész éves) benyomásait csak úgy lehetNE heti egyszer 20-30 meg 90 percekkel gyökeresen megváltoztatni, ha az ember egészen kimagaslót nyújt, mikor megkapja az esélyt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.28. 00:26:02

Az eddigi bajnokikon akkor követett volna el hibát Xavi, ha Fatit a kezdőbe rakja.

Ferran viszont nagyon kellemes meglepetés, őt egyértelműen a kezdőbe lehet rakni. Úgy tart két gólnál, hogy három meccsen kétszer lett behozva a végjátékban, és mindkétszer betalált. Fatinak egyelőre nem sikerült ilyesmi, ő eddig szerintem nem szolgált rá a kezdő tagságra.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.27. 23:57:59

Egyetértek Bencével, előszezon 2 legjobb formában levő játékosa rendre 15-20 perceket kap, ha Fati gólban nem is, de játékban abszolút rászolgálna a kezdő tagságra, jelenlegi Ferran egyértelműen, Yamal meg jöhetne a 15-20 percekre amolyan all or nothing módban, eredménytől függetlenül. Sajnos nem látunk túl az árnyékunkon, Xavi főként, pazar volt a bajnoki cím, de olyan ordító hibákat vét 3 forduló után, hogy az valami döbbenet.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.27. 23:17:59

bence0330 írta:
2023.08.27. 22:04:09
Andris írta:
2023.08.27. 21:53:41
Nekem az ő stílusa és hozzáállása nagyon unszimpatikus, kozben meg nem jon a teljesitmeny a tetmeccseken. A mai onzosege (sokadszor) vedhetetlen szerintem egy 20 eves sractol aki probalja beverekedni magat a fontos emberek koze, a Barcaban.

Ha valaki adna erte 30-40et, mostmar lehet odaadnam. :(
Azért gondolj bele kicsit a fejével. Világklasszis alapanyag, aki nagyon jól játszott az előszezonban. Erre itt találja magát a padon, pár perceket kapva, miközben egy Lewy minden egyes meccset végigtol, és már lassan bohócot csinál magából, annyira gyenge. Ha leveszed a nevet a meze hátuljáról, meritokrácia alapján valahol a B cserepadján üldögélne jelenleg. Aztán kapsz 10 percet, ahol úgy kell meggyőznöd egy edzőt, hogy még gólokkal sem tudtad, még több góllal akarod, plusz görcsölsz is. Van 1-2 fél lehetőséged egy meccsen, abból kéne kb duplázni, hogy meggyőzd Xavit. Kb így kell süllyesztőbe küldeni valakit szerintem, most kezdjük elveszteni nála azt, amit az elmúlt hónapokban felépített, bizalom, lehetőség hiányában.

Én továbbra is ajánlom, hogy gólhelyzetben verje rá a kapura. Nehogy már ezt próbáljuk kiölni belőle, emiatt volt klasszis szintű a srác.

Egyetértek veled, ugyanez Lewynél, amikor rálőtte. Egyik sem volt jó döntés, de semmi személyes a másikkal szemben nem volt, hanem küzdenek a saját kis szellemeikkel, amiből támadóként a gól tud kimozdítani legjobban, nyilván helyzetben elvállalja.

Ha valami nem tetszik nála nekem, akkor az az, hogy milyen intenzív a letámadása, nem tűnik úgy, mintha elég alázatosan visszazárna, de látszik már rajta a kiégés első pár jele megint. Én mindenképp bedobnám a kövi meccsen kezdőnek és ha nem múlik rajta a meccs, akkor végig játszatnám, akárhogy is megy neki. A bemozgásaival még mindig messze a legjobb a csapatban, hihetetlen jó érzékkel indul a megfelelő területekre, nem véletlen találják meg annyiszor labdák. Egy erős fegyvertény lehetne egy ennyire más jellegű csatár ellenféltől függően, de egyelőre nincs olyan állapotban, hogy komolyabb meccseket rábízzak.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.27. 22:13:22

bence0330 írta:
2023.08.27. 22:04:09
Andris írta:
2023.08.27. 21:53:41
Nekem az ő stílusa és hozzáállása nagyon unszimpatikus, kozben meg nem jon a teljesitmeny a tetmeccseken. A mai onzosege (sokadszor) vedhetetlen szerintem egy 20 eves sractol aki probalja beverekedni magat a fontos emberek koze, a Barcaban.

Ha valaki adna erte 30-40et, mostmar lehet odaadnam. :(
Azért gondolj bele kicsit a fejével. Világklasszis alapanyag, aki nagyon jól játszott az előszezonban. Erre itt találja magát a padon, pár perceket kapva, miközben egy Lewy minden egyes meccset végigtol, és már lassan bohócot csinál magából, annyira gyenge. Ha leveszed a nevet a meze hátuljáról, meritokrácia alapján valahol a B cserepadján üldögélne jelenleg. Aztán kapsz 10 percet, ahol úgy kell meggyőznöd egy edzőt, hogy még gólokkal sem tudtad, még több góllal akarod, plusz görcsölsz is. Van 1-2 fél lehetőséged egy meccsen, abból kéne kb duplázni, hogy meggyőzd Xavit. Kb így kell süllyesztőbe küldeni valakit szerintem, most kezdjük elveszteni nála azt, amit az elmúlt hónapokban felépített, bizalom, lehetőség hiányában.

Én továbbra is ajánlom, hogy gólhelyzetben verje rá a kapura. Nehogy már ezt próbáljuk kiölni belőle, emiatt volt klasszis szintű a srác.
Letelik az átigazolási szezon, biztos hogy jobban kiegyenlítődnek a játékpercek - miután kiderült, ki maradt a csapatban!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.27. 22:04:09

Andris írta:
2023.08.27. 21:53:41
Nekem az ő stílusa és hozzáállása nagyon unszimpatikus, kozben meg nem jon a teljesitmeny a tetmeccseken. A mai onzosege (sokadszor) vedhetetlen szerintem egy 20 eves sractol aki probalja beverekedni magat a fontos emberek koze, a Barcaban.

Ha valaki adna erte 30-40et, mostmar lehet odaadnam. :(
Azért gondolj bele kicsit a fejével. Világklasszis alapanyag, aki nagyon jól játszott az előszezonban. Erre itt találja magát a padon, pár perceket kapva, miközben egy Lewy minden egyes meccset végigtol, és már lassan bohócot csinál magából, annyira gyenge. Ha leveszed a nevet a meze hátuljáról, meritokrácia alapján valahol a B cserepadján üldögélne jelenleg. Aztán kapsz 10 percet, ahol úgy kell meggyőznöd egy edzőt, hogy még gólokkal sem tudtad, még több góllal akarod, plusz görcsölsz is. Van 1-2 fél lehetőséged egy meccsen, abból kéne kb duplázni, hogy meggyőzd Xavit. Kb így kell süllyesztőbe küldeni valakit szerintem, most kezdjük elveszteni nála azt, amit az elmúlt hónapokban felépített, bizalom, lehetőség hiányában.

Én továbbra is ajánlom, hogy gólhelyzetben verje rá a kapura. Nehogy már ezt próbáljuk kiölni belőle, emiatt volt klasszis szintű a srác.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.27. 21:53:41

Nekem az ő stílusa és hozzáállása nagyon unszimpatikus, kozben meg nem jon a teljesitmeny a tetmeccseken. A mai onzosege (sokadszor) vedhetetlen szerintem egy 20 eves sractol aki probalja beverekedni magat a fontos emberek koze, a Barcaban.

Ha valaki adna erte 30-40et, mostmar lehet odaadnam. :(
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.08.27. 21:30:12

Tavasz óta van benne küzdés, és ugyan sokat hibázik, én is bíznék benne.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.27. 21:19:20

Nem kell elküldeni, mert kell az ember. Ennél tovább már nem lehet karcsúsítani a csapatot, ha pár ember lesérül, már most is Alonso, Roberto játszanak. Elől is kevesen vagyunk, nem kell elküldeni senkit. Az átigazolási szezon elején lehetett volna megpróbálni lepasszolni, és hozni egy Wahit, vagy Jacksont, mindketten kb 35 millió euróért keltek el. Vagy bárkit, aki tud gólt lőni. Most már aligha tudnánk új csatárt igazolni, így elküldeni úgy, hogy ezzel csak fogyna a csapat, értelmetlen lenne.

Ma sajnos megint gyenge volt, az az önzőzés is ott a végén... Azért kedélyesen mosolygott megint a hibája után, mint Getafe ellen is, amikor jókat vigyorgott a kihagyott ziccere után.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.27. 21:04:12

Barcaforever írta:
2023.08.27. 20:44:11
Én úgy gondolom, nincs se itt, se a vezetőségben 2 olyan ember, aki szeretné, hogy maradjon. Rossz megoldások újra és újra. Talán valahol még vissza tudja építeni magát, de erre nem Barcelona a megfelelő hely.
Én meg nem így gondolom. 10-15 perc alatt, amit ismét kapott kihagyott 2 db helyzetet és "Úristen megpróbálta rálőni egy támadó" hozzáállás rögtön.
Nem is értem. Ferran kb a saját kipattanó labdáját belőtte, mindenki dícséri, hozzáteszem joggal, de elsőre ugyanúgy kihagyta.
Lewa meg belebotlott egy Yamal kapufába egy méterről.
Most van 5 db támadó, egy eltiltva, mert nem bírja idegekkel, egy ifista. Ebből miért kell leépíteni?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2023.08.27. 20:44:11

Én úgy gondolom, nincs se itt, se a vezetőségben 2 olyan ember, aki szeretné, hogy maradjon. Rossz megoldások újra és újra. Talán valahol még vissza tudja építeni magát, de erre nem Barcelona a megfelelő hely.
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.19. 20:59:08

Sok tekintetben elítélem a mai napig, főleg a 10-es szám végett, de -1 emberrel vagyunk támadó oldalon, kínkeservesen tudunk igazolni, bődületes nagy kompromisszumok árán, szóval e tekintetben most nem engedném el semmiképpen, kapja meg a lehetőséget, aztán elválik hogy jó helyen van-e ez a 10-es szám. Végső soron még mindig 20 éves, bármi lehet, hiába a 4 térdműtét. Szerintem mind a két fél eleget tanult az utóbbi szezonokból, talán Yamalnak a legjobb elrettentő példa.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.19. 14:14:39

"Ansu nagyon fontos számunkra és az is marad. Ő a klub örökségének része, a jelent és a jövőt jelenti.”

Ez azért megnyugtató, Xavi azért elég őszintén szokott nyilatkozni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.19. 11:26:54

Bár abszolút úgy gondolom hogy nem ide való, most már csak visszautasíthatatlan ajánlat esetén engedném el. Üres a piac, mi pedig nem tudunk igazolni.
Rivaldo-A Legnagyobb.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.19. 10:57:20

sansz írta:
2023.08.19. 08:42:58
FCBsteve írta:
2023.08.19. 07:56:39

Se támadásépítésben, de védekezésben aztán végképp nem alkotott nagyot az elmúlt szezon egészében...
"Megkapott labda, visszapassz" mint előrejáték, illetve "közönyös arccal kocogás" mint védekezés jellemezte végig...
Talán szezon végére megértette, hogy ennél többre lenne szükség... Rúgott 3 gólt az utolsó két meccsen, ez húzta fel statisztikáit, de az egész szezonja megítélését (nálam biztosan) nem javította sokat...
Olyan nincs,hogy valaki elfelejt focizni. Edzői felelősség,hogy kihozza a maxot a játékosokból. Nálunk előbb-utóbb (nem csak Xavi alatt)mindenkire ráragasztunk valami szerepet,ami nem jó neki és csodálkozunk,hogy mindenki gyenge,pedig pár éve,más csapatban milyen jó volt...
Elemezték őt, sérülések miatt mennyit romlott a robbanékonysága, emiatt az egy az egybeni játéka, és így az önbizalma... Látja az edző is, fizikai tulajdonságok adottak, bár állítólag igyekeztek fejleszteni idénre...
Abde ilyen szempontból a szélen többet ad(hat) 1vs1-ben, főleg ha fejlődik végső passz, befejezés tekintetében...

A játékperceket meg majd az edző eldönti! :)
Fati is azt mondta, megnézi a félévet és télen dönt, távozzon-e...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.19. 10:54:53

Sansz írásával teljesen egyetértek (a mezőnymunkában nem, szerintem a korához képest amit Lewy letesz az asztalra letámadásban, az túl sok is, és ez nyírta ki).

Én nagyon kedvelem pl. Raphinhát, de az nem megoldás, hogy ő az egyetlen támadó, mert amiben jelenleg jeleskedik, az nem a gólrúgás, abban egy közepes szint, és épp ezért nem szabadott volna elkótyavetyélni a gólerős Depayt a túloldalról, és most Ansut. Fati szerintem a leggólerősebb játékosunk jelenleg, a 2., ha Lewy formát talál. Nem a statjait hoznám csak fel, mert azok percre lebontva még akkor is nagyon jók voltak, amikor fizikailag, mentálisan rosszabbul volt, sérülés után, és alig kapott lehetőséget. De akkor tényleg volt benne ilyen fapofa, flegmaság, szerintem akkor még nagy sztárként tekintett magára alanyi jogon. Az elmúlt hónapokban mindenben máshogy néz ki. A hozzáállása, a robbanékonysága, a gólérzékenysége folyamatosan ível felfelé tavasz óta. Közben Barca-szívű, itt akar lenni. A kislábujjában több gól van, mint Felixnek, aki egész szezonokban hoz annyi gólt, mint Fati könyörületpercek alatt sérülés után.

A legjobb példa amúgy TS. Ha azt a két szezont kibírtuk, amikor rémisztően gyenge volt, és elkótyavetyéltük volna, amikor már végre a sérüléséből felépülve elkezdett felfelé menni, lehet, hogy tavaly nincs bajnoki aranyunk.

Én remélem, hogy minden vele kapcsolatos hír kacsa.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.19. 08:42:58

FCBsteve írta:
2023.08.19. 07:56:39

Se támadásépítésben, de védekezésben aztán végképp nem alkotott nagyot az elmúlt szezon egészében...
"Megkapott labda, visszapassz" mint előrejáték, illetve "közönyös arccal kocogás" mint védekezés jellemezte végig...
Talán szezon végére megértette, hogy ennél többre lenne szükség... Rúgott 3 gólt az utolsó két meccsen, ez húzta fel statisztikáit, de az egész szezonja megítélését (nálam biztosan) nem javította sokat...
Az a közönyös arc,kocogás akkor volt,mikor mindenki, de mindenki nulla teljesítménnyel játszott,valamiért néhány ilyen meccs miatt ő lett elásva. Érdekes,arra páran nem emlékeznek milyen zseniálisan játszott a sérülése után,pedig többen mondták,hogy mennyire jó volt. Aztán alig kapott utána lehetőséget és csak ezután jött,mint mondtam,az amúgy kb mindenkire igaz lelketlen játék. Ennek a srácnak lenullázták az életkedvét is. Lehet mondani,hogy nem profi, de gyerek még. Nekem nincs olyan régi kedvencem se,akinek ne lett volna ilyen időszaka, nem gépek. Erre van az edző,aki egy támogató szerepben a helyes útra visszatereli a játékosokat.

Nyilvan,ha van magyarázat a mostani 7 gólra,akkor az 580 perces idény 6 gólra is van. Más teljes szezonban nem termel ennyit.
Még az elején vagyunk, de most olyan érzésem van,mint a sérülése után: bíztató szezon zárás, bíztató felkészülés,majd ezekután is csak csere, amikor is nagyon jól játszott,egyből megélénkült a támadójátékunk. Ha ez így megy,majd megint csodálkozni fogtok,hogy miért lesz kedvtelen.
Egy jó rotációs rendszer sem indulat nélküli, mert mindenki játszani akar, de ott jobban tudja emészteni a helyzetet a játékos,mint amikor látványosan ugyanúgy nem kapja meg a bizalmat xy,akkor se ha jobb formában van,mint a többiek.

Olyan nincs,hogy valaki elfelejt focizni. Edzői felelősség,hogy kihozza a maxot a játékosokból. Nálunk előbb-utóbb (nem csak Xavi alatt)mindenkire ráragasztunk valami szerepet,ami nem jó neki és csodálkozunk,hogy mindenki gyenge,pedig pár éve,más csapatban milyen jó volt...
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.19. 07:56:39

sansz írta:
2023.08.18. 23:39:12
Kovbal88 írta:
2023.08.18. 18:40:29
A valóság sajna az,hogy az elmúlt két éve sajnos felejthető. Oké, hogy a sérülései miatt, egy végig nem is játszott, de tavaly már végig itt volt, és támadóként nagyon gyenge mutatói vannak. És ha lett volna komoly konkurenciája, akkor végig a lelátón vagy a kispadon csücsül. Emberileg sajnálom, de szakmailag érthető, hogy megingott irányában a bizalom. Ilyen teljesítménnyel nem lehet a Barcelona tízesének lenni.
Egy szanaszét műtött lábú fiatal gyerek, aki mondjuk Lewával ellentétben nem csak gólt lő,hanem kiveszi a részét aktívan a támadásépítésekből, sőt,még a védekez÷sből is
Se támadásépítésben, de védekezésben aztán végképp nem alkotott nagyot az elmúlt szezon egészében...
"Megkapott labda, visszapassz" mint előrejáték, illetve "közönyös arccal kocogás" mint védekezés jellemezte végig...
Talán szezon végére megértette, hogy ennél többre lenne szükség... Rúgott 3 gólt az utolsó két meccsen, ez húzta fel statisztikáit, de az egész szezonja megítélését (nálam biztosan) nem javította sokat...
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.18. 23:39:12

Kovbal88 írta:
2023.08.18. 18:40:29
A valóság sajna az,hogy az elmúlt két éve sajnos felejthető. Oké, hogy a sérülései miatt, egy végig nem is játszott, de tavaly már végig itt volt, és támadóként nagyon gyenge mutatói vannak. És ha lett volna komoly konkurenciája, akkor végig a lelátón vagy a kispadon csücsül. Emberileg sajnálom, de szakmailag érthető, hogy megingott irányában a bizalom. Ilyen teljesítménnyel nem lehet a Barcelona tízesének lenni.
Ne viccelj már, most néztem az előző szezon statját, a 7 góljával a második legtöbbet lőtte. Ennyit rúgott asszem Raphinha is, csak míg Fatinak volt 1300 perce, addig a brazilnak 2000, ráadásul Fati sokszor csak szánalom perceket kapott,amikor már senki sem hajtott.
Az előtte szezonban 6 gól, 580 perc alatt. Arányosítva a játékidővel a legjobb a csapatból.

Egy szanaszét műtött lábú fiatal gyerek, aki mondjuk Lewával ellentétben nem csak gólt lő,hanem kiveszi a részét aktívan a támadásépítésekből, sőt,még a védekez÷sből is és úgy lő 6-7 gólokat,hogy negyed,vagy hatodannyi időt tölt a pályán,mint a lengyel.. és akkor a teljesítményével van bajod? A statja épp azt bizonyítja,hogy el lehet venni a kedvét és lehet sérült is a szezon kétharmadában, ígyis megfogja rúgni azokat a gólokat,amennyit más a helyén kétszer ennyi percből..

Én Felixet bírom, de ő pláne az a játékos,aki ha nem jön ki az edzővel akkor kuka. Én szeretem a játékát, de valami hiányzott belőle mindig. Fati helyzetből biztosabban lő gólt, a portugál pedig sokoldalúbb. A kérdés,hogy mire van szükségünk, egy emberre,aki beveri a gólt a helyzetéből,vagy egy olyanra,aki szépen veszi át sarokkal a labdát meg okosan helyezkedik..?
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.18. 19:42:52

A valóság az, hogy Mendes a kezében tartja a klubbot, Laportástól. Hozza- viszi a játékosokat a jutalékának megfelelően.
Nem 5 fitying landol a zsebében, ha a hisztis portugál hátvéd, szezononként 7 gólos Felix, BS, vagy anno Neves itt kötött volna ki. Ennyi a háttér.
Semmivel nem jobb Felix, mint Fati. Kb ugyanazt tudják.
Viszont nincs mozgástér, így kellenének eladások is, ezért kellett Niconak és kellene Fatinak mennie. (ők az ügyfelei) Szerintem Alemany is miatta megy el, Deconak is anno ő volt az ügynöke.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése
cron