Ansu Fati

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Elengednéd nyáron 70 millióért?

Igen
48
75%
Nem
16
25%
 
Szavazatok száma: 64
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.31. 10:12:15

Troym írta:
2023.08.31. 09:56:34
Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.31. 00:02:32
Hivatalos, nincs vásárlási opció, fizetése nagy részét állják, így sem mostanában veszett ködbe a 10-es mez… sajnálom a srácot, ahogy megkezdte a szezont, ha valamikor idén tényleg érdemelhetett volna egy esélyt. -2 tamadó így…
Maga az igazolás is hivatalos? Még egyik csapat sem hozta le, Mundo meg konkrétan még a Sevillát is emlegeti. Szerintem a Sevilla lenne ideális neki, ott BL szereplés is van.
A Sevilla nagyon jó lenne, tán felállnának vele,Fati meg megkaphatná a lehetőséget,amit amúgy meg is érdemelne. Jó idő,technikás bajnokság, csak rajta múlna a bizonyítás.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.31. 09:56:34

Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.31. 00:02:32
Hivatalos, nincs vásárlási opció, fizetése nagy részét állják, így sem mostanában veszett ködbe a 10-es mez… sajnálom a srácot, ahogy megkezdte a szezont, ha valamikor idén tényleg érdemelhetett volna egy esélyt. -2 tamadó így…
Maga az igazolás is hivatalos? Még egyik csapat sem hozta le, Mundo meg konkrétan még a Sevillát is emlegeti. Szerintem a Sevilla lenne ideális neki, ott BL szereplés is van.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.08.31. 09:52:07

Brighton legalább ideális,mert focizni szeretnek és nem loversenyezni. Hétvégén is a West Ham ellen 80%-ban birtokolták nagyrészt a labdát. És azért lehetnek jatszotarsak Mitoma vagy March személyében. Szerintem nem rossz hogy felépítheti magát,itt most úgy érzem perifériára szorult és nehezen viseli. Sok sikert neki
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.31. 09:47:04

Tavaly, illetve nyáron elég sokan megkerdőjeleztük, hogy minek van Fati és Ferran a keretben, ha egyiket se használjuk. Dembele lelépett, viszont visszajött Abde és jött Yamal, illetve jön januárban(?) Roque. Semmi értelme ennyi játékost fizetni, főleg ha Xavi 4 kp-val nyomul.

Sajnálom a srácot, de szerintem jó döntés született. Megversenyeztették őket, Ferran úgy néz ki szintet lépett, így Ő maradhat.

A PL nem tudom mennyire fog feküdni neki, de nagyon kivancsi leszek, hogy sikerül-e 1 év alatt visszahoznia magát. Már ha egyáltalán befér a Brighton kezdőjébe, a tehetsége megvan rá.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.08.31. 09:36:42

kudu írta:
2023.08.31. 09:22:33
Én eléggé kérdőjellel fogadtam ezt a kölcsönt, kicsit féltem is Fatit az angol bajnokságtól. Az ő szempontjából arra mindenképp jó lehet, hogy meglássa hogy máshol mennyire elég a tudása, illetve hátha egy másik közegben kicsit jobban össze is tudják drótozni és megerősödve térhet vissza. Azt viszont kevésbé értem, hogy a nyári időszakban kellően motiváltnak és elkötelezettnek tűnt, hogy harcoljon a csapatban a helyéért, erre 3 bajnoki után le is lép kölcsönbe. El tudom képzelni, hogy Xavi jelezte számára hogy nem tud elég játékpercet adni neki, az elmúlt meccsek teljesítményét figyelembe véve szerintem jogosan is, bár azért abban a pár percben túl sok mindent nem tudott megmutatni.

Viszont elől kezdünk vékonyak lenni, én Abde-t se érzem átütőnek.
Szóról szóra ugyanezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem. A PL Fatinak? Hm, necces, ledarálják.
Nekem is talány, hogy 45 perceket nem kaphat 1-1 meccsen, de nyilván a stáb látja őt rendszeresen, mit mutat.
A kölcsön dolog is fura, legalább adtak volna érte szép pénzt, persze megértem, hogy más sem vállalja be, de így meg részünkről olyan sok értelme nincs, -1 ember elöl. De igen, legalább végre tényleg kiderülhet, mit bír, mit tud stabilan (feltéve, ha játszik is rendszeresen).

Mindenesetre remélem jól jön ki belőle mindkét fél, mert ez a jelenlegi állapot sem ideális senkinek sem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.31. 09:33:56

Így nagyon karcsúak leszünk elől. Most már idő sincs egy csatárt igazolni. Kínos lesz, ha Lewy vagy Torres lesérül.
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2023.08.31. 09:22:33

Én eléggé kérdőjellel fogadtam ezt a kölcsönt, kicsit féltem is Fatit az angol bajnokságtól. Az ő szempontjából arra mindenképp jó lehet, hogy meglássa hogy máshol mennyire elég a tudása, illetve hátha egy másik közegben kicsit jobban össze is tudják drótozni és megerősödve térhet vissza. Azt viszont kevésbé értem, hogy a nyári időszakban kellően motiváltnak és elkötelezettnek tűnt, hogy harcoljon a csapatban a helyéért, erre 3 bajnoki után le is lép kölcsönbe. El tudom képzelni, hogy Xavi jelezte számára hogy nem tud elég játékpercet adni neki, az elmúlt meccsek teljesítményét figyelembe véve szerintem jogosan is, bár azért abban a pár percben túl sok mindent nem tudott megmutatni.

Viszont elől kezdünk vékonyak lenni, én Abde-t se érzem átütőnek.
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.31. 00:02:32

Hivatalos, nincs vásárlási opció, fizetése nagy részét állják, így sem mostanában veszett ködbe a 10-es mez… sajnálom a srácot, ahogy megkezdte a szezont, ha valamikor idén tényleg érdemelhetett volna egy esélyt. -2 tamadó így…
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.08.30. 22:57:50

hoppá

BREAKING: Brighton are closing in on Ansu Fati deal as Barça are prepared to accept the formal proposal received on loan.
Ansu Fati has accepted Brighton as destination — De Zerbi, key factor.
Final green light soon and then here we go. (Fabrizio)
Kép
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.30. 21:59:43

Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.30. 21:49:40
recrea írta:
2023.08.30. 20:56:27
Csak erről nem ő dönt.

Ezekkel a 20-30 percekkel semmire nem megy, se önbizalom nem lesz, se jó forma, teljesen értelmetlen.
Ez a legszebb az egészben, ellenben lehet szerencsétlent szapulni. Most is kap 15-20 perceket nagyon max, aztán a vak is látja sokkal jobb a hozzá állása mint tavaly, abban a 15 percben meg próbálkozik ahogy tud, a hibákat meg mèg a következő harmadik generáció is emlegeti.
Szerintem jót tenne neki némi változás, főleg, hogy csak kölcsönbe megy - legalábbis a hírek szerint...

Legalább látja, hogy jelenlegi teljesítménye mire elég...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.30. 21:55:30

Nagyon remélem, hogy marad. A létező legrosszabb pillanat lenne eladni. Tavaly nyáron sem lettem volna épp mellette, de az egy fokkal érthetőbb lett volna, nem rizikózunk címszóval. Ha fél-1 év múlva kiderül, hogy legalább 1-2 hónapot normális percmennyiséggel végigtolva sem szint már, áldásom az eladására. De mostanra épült fel sok szempontból, nagyon akar, nagyon küzd, logikátlan lenne nekem, ha menne. Túl tehetséges ő ahhoz, hogy megreszkírozzuk, hogy máshol legyen újra a régi Fati.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.30. 21:49:40

recrea írta:
2023.08.30. 20:56:27
Csak erről nem ő dönt.

Ezekkel a 20-30 percekkel semmire nem megy, se önbizalom nem lesz, se jó forma, teljesen értelmetlen.
Ez a legszebb az egészben, ellenben lehet szerencsétlent szapulni. Most is kap 15-20 perceket nagyon max, aztán a vak is látja sokkal jobb a hozzá állása mint tavaly, abban a 15 percben meg próbálkozik ahogy tud, a hibákat meg mèg a következő harmadik generáció is emlegeti.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.08.30. 20:56:27

NovaProspekt írta:
2023.08.30. 20:25:59
Hiába kölcsön, ha vmelyik PL-csapatban megragadna, a helyében én vissza nem néznék ebbe a langyos állóvíz La Ligába.
Csak erről nem ő dönt.

Ezekkel a 20-30 percekkel semmire nem megy, se önbizalom nem lesz, se jó forma, teljesen értelmetlen.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.30. 20:25:59

Hiába kölcsön, ha vmelyik PL-csapatban megragadna, a helyében én vissza nem néznék ebbe a langyos állóvíz La Ligába.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.08.30. 18:48:24

Én most már egyébként sem engedném el, mert kapkodás lesz, csak hogy idehozzuk Felixet, akivel hasonló érzésem van, mint Griezzel, hiába jó játékos, be fogunk sülni vele. Fati az egyetlen aki bal szélső, hiába nem játsszunk nagyon szélsőkkel, ez pár forduló múlva (remélem) változni fog, ahhoz pedig ő is kelleni fog. Meg amúgy is, most a védelmünk van rottyon, nem tudhatjuk mikor dől ki elől is ember.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.30. 18:30:46

Azert 40 alatt nem engednem el, azt hiszem. Persze Xaviek jobban latjak, hogy mia mogottes oka a teljesitmeny hianyanak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.08.30. 18:20:03

Sevilla is szóba került, most ez a legfrissebb:
Ansu Fati has informed Sevilla that he is joining Tottenham.— @mundodeportivo
Kép
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.28. 16:18:50

Andris írta:
2023.08.28. 12:49:51

PS: Gavi hiába volt gyengébb tavasszal, még mindig igaz volt, hogy nincs nála jobb, vagy hozzá hasonlóan jó játékos, akit a helyére lehetne tenni. Próbáljuk már meg mindig körülményekkel együtt, kontextusban elemezni a dolgokat.
Egyébként most, hogy lett Romeu és Gündogan, meg Pedri is egészséges volt, Gavi a kevésbé jó formája miatt egyből padon is találta magát.
Már bocsánat, de lentebb pont te írtad, hogy Lewy gyengébb játéka még nem jogosíthatná fel kezdőtagságra, emitt meg épp a gyengébben játszó játékos alternatívájának hiányáról beszélsz.

Mindezzel együtt alapvetően egyetértek azzal, ahogyan leírtad a csapatba kerülés lépéseit egy fiatal esetén, aki még sose játszott itt. Fatinál egészen pontosan így indult, aztán egyre több lehetőséget kapott a legutóbbi sérüléséig. Utána volt egy egyértelműen gyengébb szezonja, ahol látszólag is óvatosabban volt kezelve, majd idén úgy látszott begyújtotta a rakétákat, hogy a régebbi önmaga lehessen. Az előző két meccsen teljesen jól szállt be, aktív és lelkes volt, a tegnapin már kezdett görcsös lenni és kedvtelen, miután hiába játszott érezhetően jobban már meccsek óta (vegyük bele nyugodtan a sörmeccseket is, mert valamennyit számítanak), hiába játszik bűn rosszul a 2 támadóból az egyik, hiába esik ki Raphinha, hiába dől ki a középpályáról Pedri (ezzel nagyobb eséllyel játszatva Gavit az ő szerepkörében, felszabadítva azt a szerepet, amit Ansu is tudna), ismét csak perceket kap.

És ő nem 0-ról indul, lényegében már "bizonyított", hogy az első, 10-15 perces lépcsőfokot meg tudja ugrani, és jobban is játszott mostanában. Ezek után kezdtünk el arról beszélni, hogy milyen bizalmat kap és hogy ez mennyire szétszabhatja a játékát - ahogyan ránézésre ezt teszi is.

Abban lehet külön véleményünk, hogy megérdemelhetne-e több bizalmat, mert van-e rá esély, hogy él vele, vagy sem? Szerintem érdemes adni neki pár meccset (nem csak egyet), ahol epizódszerepen túl is játszhat, utána lehetnénk vele kapcsolatban okosabbak.
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.08.28. 14:29:25

menczel írta:
2023.08.28. 13:20:58
Andris veled értek leginkább egyet, többiekében csak részigazságot érzek.

Plusz adalékként be szeretném dobni, hogy (nem nézek utána) nagyságrendileg 40 meccsen játszott tavaly Fati.

Megnéztem, csak a Ligában 36 meccset játszott, szinte percre annyit, mint Ferran és Dembele. Ez nem bizalomhiány az edzőtől, megkapta rendesen a lehetőséget.
Nem állást akarok foglalni ebben a témában csak azt emelném ki, hogy amikor egy adott játékos pályán töltött perceivel érvelünk abból sokszor szerintem fals konkluzióra lehet jutni.
Teljesen más az ha két játékos ugyanúgy játszik mondjuk 900 percet de az egyiknek 10 meccs alatt jön ez össze míg a másiknak 30 alatt úgy, hogy csak fél órákra áll be. A valóságban ez ugyanannyi idő de sokkal kevesebb ráhatása lesz a második játekosnak a meccsre és ez nyílván a statisztikáin is meglátszik. Ha jól emlékszem Dembele többet volt kezdő, mint Fati ha éppen nem volt sérült szóval szerintem ezt sem árt elfelejteni.

Igazából ezt csak úgy általánosságban akartam írni azzal kapcsolatban, hogy ki felé van edzői bizalom mondjuk vagy amikor sokan jönnek a percekre lebontott statisztikákkal amikből azért sok hamis következtetés vonható le.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.08.28. 13:28:31

FCBsteve írta:
2023.08.28. 13:07:59
Csak annyit tennék hozzá, hogy Ferran egy ideje DUPLA edzésen van... Lenyomja a többiekkel, aztán még egyet - gondolom főleg erőnléti...
Célzott is erre a meccs utáni beszédében, hogy nem biztos, hogy kívülről látszik a befektetett munka... Pedig, úgy tűnik, az eredményeire hatással van!
ez látszik is Ferranon, ki van pattintva és dinamikusabb is. A tekintetén és a testtartásán is látszik, hogy duzzad az önbizalomtól. De ő nyíltan beszélt a mentális gondjairól, hogy mivel jár az FC Barcelona játékosának lenni és pszichiáter segítségét vette igénybe.
Fati is jobb formában van (szemre), de talán ő máshogy dolgozza fel a mellőzést. Nyáron nem az volt, hogy elsőként érkezik, utolsóként távozik edzésről? Mert, ha igen és xavinál fontos az edzésmunka, akkor nem értem a padoztatását.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.08.28. 13:23:22

Troym írta:
2023.08.28. 13:19:45
gránit írta:
2023.08.28. 12:39:43
Mit jelent az, hogy Ferrannak szerencséje volt? Jól helyezkedett középen, máskor visszalépett szervezni, volt gólt érdemlő indítása. Aktív volt, nagy kedvvel játszott. Fatitól egyelőre semmit nem láttunk a három meccsen, pedig több lehetőséget kapott, mint Ferran. Lewandowski gól és gólpassz. Fati az, aki lefelé lóg ki jelenleg. Hangsúlyozom, hogy jelenleg, mert hosszú a szezon, még összeszedheti magát.
A gólok egy cserecsatártól valamennyire szerencse is. Pont őrá jöjjön ki olyan helyzet, az az 1 db helyzet pont olyan legyen, esetleg úgy pattanjon ki a labda. Ez már véletlenszerű.

1 lehetne szerencse. Csak az idei (elő)szezonban, rendre szállítja. Ez olyan mint egy póker pró-ra azt mondani, hogy szerencsés. Rövidtávon persze a 72 is veri az AA-t. De azért már lőtt 5-t(?), nem kis csapatoknak is , pár percekre beállva is.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.08.28. 13:20:58

Andris veled értek leginkább egyet, többiekében csak részigazságot érzek.

Plusz adalékként be szeretném dobni, hogy (nem nézek utána) nagyságrendileg 40 meccsen játszott tavaly Fati.

Megnéztem, csak a Ligában 36 meccset játszott, szinte percre annyit, mint Ferran és Dembele. Ez nem bizalomhiány az edzőtől, megkapta rendesen a lehetőséget.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.28. 13:19:45

gránit írta:
2023.08.28. 12:39:43
Mit jelent az, hogy Ferrannak szerencséje volt? Jól helyezkedett középen, máskor visszalépett szervezni, volt gólt érdemlő indítása. Aktív volt, nagy kedvvel játszott. Fatitól egyelőre semmit nem láttunk a három meccsen, pedig több lehetőséget kapott, mint Ferran. Lewandowski gól és gólpassz. Fati az, aki lefelé lóg ki jelenleg. Hangsúlyozom, hogy jelenleg, mert hosszú a szezon, még összeszedheti magát.
A gólok egy cserecsatártól valamennyire szerencse is. Pont őrá jöjjön ki olyan helyzet, az az 1 db helyzet pont olyan legyen, esetleg úgy pattanjon ki a labda. Ez már véletlenszerű.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.08.28. 13:07:59

gránit írta:
2023.08.28. 12:39:43
Mit jelent az, hogy Ferrannak szerencséje volt? Jól helyezkedett középen, máskor visszalépett szervezni, volt gólt érdemlő indítása. Aktív volt, nagy kedvvel játszott. Fatitól egyelőre semmit nem láttunk a három meccsen, pedig több lehetőséget kapott, mint Ferran. Lewandowski gól és gólpassz. Fati az, aki lefelé lóg ki jelenleg. Hangsúlyozom, hogy jelenleg, mert hosszú a szezon, még összeszedheti magát.
Csak annyit tennék hozzá, hogy Ferran egy ideje DUPLA edzésen van... Lenyomja a többiekkel, aztán még egyet - gondolom főleg erőnléti...
Célzott is erre a meccs utáni beszédében, hogy nem biztos, hogy kívülről látszik a befektetett munka... Pedig, úgy tűnik, az eredményeire hatással van!

Feltételezem, ehhez képest Ansu el van maradva edzésmunkával (és eredményekkel), valamint a valamennyire bizonytalan helyzete is hat a játékperceire...

Lewy gólpasszához kis pontosítás: az ellenfél védője rúgta el a labdát (kötény Lewynek), pont FdJ elé...

Én inkább a Raphina vs Yamal hogyan továbbra leszek kíváncsi! ;)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.28. 12:49:51

Troym írta:
2023.08.28. 12:20:56
Andris írta:
2023.08.28. 08:45:19
Értem én, hogy bizalom meg játéklehetőség meg kezdőtagság... de valahogy Ferran, korábban Lamine, vagy éppen Fermin nem zavartatja magát, ahogy korábban Gavi vagy Baldé sem. Élnek a kevés lehetőséggel, amit kaptak, és bejátszották magukat a kezdőbe. Alázattal, kemény munkával minden valószínűség szerint.
Ferrant vegyük külön, ügyes volt, kijött a lépés, de szerencséje is volt.
Ha 0 gólon állna, akkor sem lehetne pálcát törni felette, mert 0, 8 és most 30+ percet kapott. Ez nem bizalom. Kiérdemelné, de nem kapja meg.

- Lamine kapott 170 percet 2 meccsen kezdőként és jó volt.
- Balde minden meccsen kezdő, kb a tavalyi 2. forduló óta
- Gavi szintén


Ezek nem kevés lehetőség, ezt hívják bizalomnak.
Éltek vele, de először meg kell kapják a lehetőséget, az edző kell, hogy bízzon bennük és nem csak 1-1 meccs erejéig. (Tavaly a 2. fordulóban Balde sem szolgált még rá semmire.)
Gavi akkor is megkapta előző szezonban a lehetőséget és bíztak benne, mikor meccsről meccsre gyengébben játszott tavasszal, Balde se kerül padra azutáni héten, ha gólt kapunk róla, vagy gyengén játszik 1 meccsen.

Fermin még nagy talány, nem kezelném kicsit sem befutott játékosként, szerintem jövő nyáron őt is el/kölcsönadjuk, ha majd jön valami középpályás mert lesz 5 Eurónál több a bankszámlánkon.

Mindegy meg van magyarázva, hogy minden baj forrása egy 20 éves támadó, aki kihagyott 3-4 helyzetet idén a kapott meccsenkénti 10-15 percnyi lehetősége alatt.
Kiemeltem a mondatom lényegi elemét, amivel értelmét veszti szerintem a dőlt betűs részed. Semelyikük se úgy kezdte, hogy felhívták az első kerethez edzeni, és másnaptól már fix kezdő volt. Akkor se, ha valamelyik tavaly volt, vagy épp tavaly előtt.

Szerintetek nem biztalom, ha csereként kapnak tizenévesek, meg 20 éves srácok lehetőséget. Szerintem meg igen nagy fokú bizalom ez. A lehetőség megadása. Mégegyszer, kb tizedszer leírom ezen a héten, hogy a fiatal, az új, meg a rossz formában lévő játékosoknak nem úgy szokás lehetőséget adni, hogy mostantól tíz meccsen, vagy minden második meccsen kezdők, mert ennek a csapat és az eredmény látja kárát.
A kezdő tagságot úgy lehet kiérdemelni, ha megvan a megfelelő munkád és a hozzáállásod is edzésen, és élsz azokkal a lehetőségekkel, amiket cserként kapsz. Mi oka lenne berakni valakit egy edzőnek (általánosságban), ha frissen, csereként, fáradt ellenfél ellen sem képes semmit adni? Vagy ha edzésen nem elégedett vele? Vagy ha fejben nem oké?

Aki a Barcában rendszeresen kap játékperceket, még akkor is ha csereként, az igen is komoly bizalmat élvez szerintem, és tudni kell élni vele.
Én sose raknám be Fatit kezdőnek, amíg csereként így játszik, ahogy tette ezt az eddigi 3 meccsünkön.
Ferran lehet hogy most már kiérdemli a rotációban kezdést.
Ezekkel persze nem kell egyetérteni, de szerintem a ti szemléletetek nem megfelelő a profi labdarúgáshoz. A játékosoknak nem jár a kezdő pozíció, hanem ki kell azt érdemelni. A rendszeres (ha nem is állandó) kezdőtagság nem alapfeltétele a jó teljesítménynek, hanem éppen fordítva. A bizalom pedig akkor hiányzik, ha valakitől nyíltan meg akarunk szabadulni, vagy ha csereként se számítunk rá, még véletlen se. (Lásd Lenglet.. )

Az utolsó mondatodnak meg semmi értelme nincs, Fati személyes lehetőségeiről és problémájáról beszélünk, az ég világon semmi köze nincs a diskurzusnak most a csapat körüli nagyobb dilemmákhoz.

PS: Gavi hiába volt gyengébb tavasszal, még mindig igaz volt, hogy nincs nála jobb, vagy hozzá hasonlóan jó játékos, akit a helyére lehetne tenni. Próbáljuk már meg mindig körülményekkel együtt, kontextusban elemezni a dolgokat.
Egyébként most, hogy lett Romeu és Gündogan, meg Pedri is egészséges volt, Gavi a kevésbé jó formája miatt egyből padon is találta magát.

Mindegy, meguntam a témát. Szorítottam, még mindig szorítok Fatiért, de szerintem a teljesítménye és a hozzáállása, meg a csapat érdekei rövid és hosszabb távon is pont annyi játéklehetőséget indokolnak, amennyit meg is kap.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése