Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.24. 23:08:56

Barcahun írta:
2021.01.24. 22:28:34
...
Mert Koeman hozta ide Trincao-t? :D
És még mindig nem zárja ki egymást, hogy Trincao és Puig egyszerre a pályán legyenek, lásd pont a mai meccs. Mellesleg Trincao sincs "mindig bent".
Fati sérült, Dembele-re senki nem tudta mennyire lehet számítani, azt meg láttuk, hogy Griezmann és Coutinho mennyire bevethető ott (részletkérdés, hogy ők a baloson játszanak, Trincao meg a jobboson, de nyugodtan keverjük itt is a posztokat), teljesen logikus volt idehozni egy szélsőt, aki hónapokon keresztül volt a portugál bajnokság legjobbja. De itt páran biztos már akkor látták, hogy flop lesz, és hogy Puig sokkal jobb játékos nála :)

Igen, engedtessék már meg, hogy észrevegyük a pozitív dolgokat, de ha neked jó az, hogy várod a következő buktát, hogy majd jól ideírhasd, hogy te már augusztusban megmondtad, hogy Koeman nem ért hozzá és Puig-nak kellett volna játszania, hát lelked rajta.

Senki szeme előtt nincs rózsaszín köd, mindenki tudja, hogy nem mi vagyunk az esélyesek a PSG ellen, mégis keressük a bíztató jeleket. Elvégre azért szurkolunk, hogy legyen egy jó csapatunk. Legyek fan... Én azt hittem, hogy egy Barcás fórumon megengedett Barca fannak lenni, de tudom, az igazi Barca fanok azok, akik utálják a játekosokat meg az edzőt . :D
Ugyanaz a silány dolog... A legutóbbi 9 meccsből 7-et nyertünk, de ugyanaz minden...

A megelőlegezett inkompetenciát pedig köszönöm. Te biztos Pro licences, kompetens edző vagy, hívd fel Koeman-t és világosítsd fel. Mást inkább nem reagálok, nem miattad fognak innen először kitiltani :)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.01.24. 23:03:34

Ébresztő!
Suarez már nincs itt. Trincao meg itt van. Ennek a fordítottján lehet ábrándozni, de minek?
Puig szerintem az edzők 98%-ánál nem lenne kezdő most itt a Barcában. Azért mert látnivaló, hogy Pedri jobb.
Nekem az lenne hiteltelen, ha ilyen meccseken egy lőtt gól után Koeman úgy ünnepelne, mintha a BL döntőt nyertük volna meg. Ezek, a lőtt gólok ellenére szomorú meccsek.
És az is tévedés, hogy nem félek egy újabb 2-8 tól. De azt ami már megtörtént azt nem Koeman okozta. Hogy milyen taktika kell ahhoz, hogy ebből a helyzetből kilábaljunk, azt én most csak megtippelem:
túlélési taktika. Túl kell élni azt, hogy a három "sztárunkat" nem tudjuk elpasszolni (Coutinho, Dembele, Griezman)
Én emlékszem Pep idejéből olyan véleményre, hogy "ehhez a csapathoz nem is kell edző." Ez kb. a másik véglet. De ez már nem is az a csapat.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.24. 22:28:34

davi10 írta:
2021.01.24. 21:56:35


Trincao és Puig még mindig 2 totál más poszt, semmi értelme ezzel jönnön állandóan. Ha meg kirakná a szélre Puig-ot, akkor mekkora barom, mert nem a posztján játszatja.
Komolyan nevetséges már ez az üldözési mánia, bárki bármit csinál, most éppen Trincao szállt be magához képest a meccsbe, mindenből az következik, hogy Koeman akkor is menjen az annyába, mert Puig padozik.
De tudom, ha Puig folyamatosan kezdene, akkor vezetnénk a ligát és behúztuk volna a szuperkupát, meg a 2 Madridot is rommá aláztuk volna...

A hsz-ed többi részét be tudom annak, hogy mint írtad a meccs előtt bekészítetted az alkoholt (nem hibáztatlak, én is így tettem :D ), de az ilyen színvonalú folyamatos fröcsögéseddel nem sokaknak lesz kedve veled vitatkozni.
Én nem forgatom ki a szavaidat, többször elmondtuk más posztm de pont ebből fakad KO-man és a Te inkompetenciád ezek szerint, hogy nem fogjátok fel, más taktika kell, vagy akkor Trincao legyen mindig bent , mert épp szélen nem jó Puig? Ott kezdődik nem volt szükség rá, jelenleg sincs, sőt Kűman féle taktikába se látom a szélső helyét, Te igen? AMúgy Fati, Dembi mellé minek, még ők se tudnak szélsőt játszani ebbe a katyvaszba, minek harmadik, minek úgy hogy Grizi és Couti is bevethető ott?
Persze hogy fröcsögünk, mert bármilyen felfoghatatlan mindig ugyanaz a silány dolog van, nem fura? MINDIG ugyanaz, lehet, hogy azért mert tényleg nem változtat semmin a mester?
Nézd tőlem legyél fan, Bartoumeu utolsó hagyatékával, tiszteletbe tartom, lehet szükség is lesz a piára, mert Ti vmi pozitív dolgot láttok, tök jó, én örülök neki, így kell hozzállni nem? Sztm nem, én a repedéseket látom, lehet örülni 2 lövésnek Trincaotól, én meg rettegek az újabb 8astól a PSG ellen, más léptékbe gondolkozunk, de a szomorú valóság rátok is vár majd nemsokára, ha elillant a rózsaszín köd.
És igen, egy másik taktikával, itt tartott Suarezzel, Trincao helyett megvett védővel és többet játszó Puigal előbbre lennék, fixen hiszem, de Te nyugodtan gondolj mást, ezért szép a foci. Egyikőnk sem orákulum, de az idő majd választ ad, KO-man nem sokáig edző már, Trincao sem fogja kitölteni a szerződését, és nagyon csúnyán fogunk kiesni a BL-ből, mert iszonyat amatőr volt ma is az eész csapat. :evil:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.24. 21:56:35

Barcahun írta:
2021.01.24. 19:28:48
Ko-mannak az való, ami volt. Válogatottnál évi 15 meccs, gazdasági alapok nélkül, az ő szintje jelenleg ott van, hogy az Atletico ellen emberhátrányba voltunk a végén, mert cserélni sem tud taktikusan, azt, hogy mindig ugyanazt stb. bele se menjünk, technikaliag nem megy neki, nemhogy taktikailag.
Persze van egy stáb, de azért erőnlét, meg videóelemzés. na sztm hagyjuk, szóval, ha baj van cserélhet ott is stábtagot, de taktikát, meg az előbbemlített cseréket csak hozzá kötjük bocsi. Azok meg bezony borzalmasak, 25 meccsből 20 meccsen minden ugyanaz, ellenfél és szituáció függetlenül, komolyabb edzős csapatok sorra megettek minket reggelire, nem egyszer, nem véletlen.
Pl.: Te Trincaoba látod a fejlődést, mert volt két kövése, én meg az ecseszett Ko-mant látom, aki direkt bűnteti Puigot, aki tizedannyi játékperccel többet tett le az asztalra, mint a portugál, ja miből főzünk, 35 milláért, miközben Lajosért nem áll ki, 10 milláért cserében. Merthogy amiért annyira utáljuk, hogy egy Baromteu csicska, nekem ő sosem lesz edző itt, csak egy kutya, és a tehetsége is annyi, amint látjuk, úgy ugat, ahogy mondták neki, most meg magára maradt.
Amint látunk bármi fejlődést taktikában, cserékben, arra, hogy reagál szitukra, és nem a padon ücsörög szomorúan bánva, hogy bekülte Puigot gólt lőni, majd változik a véleményünk. Pep, vagy Lucho alatt egy kulacs szedőben is több élet volt, lehet jobban is értett a focihoz :roll: igazából látszik rajta az ami Messin, nem tudja miért van még itt, nem élvezi mert nincs értelme az itt létének, a különbség, hogy Messi azért mert ennél jobb, Ő meg azért mert a Barba B szintjét se üti meg edzőként.
Trincao és Puig még mindig 2 totál más poszt, semmi értelme ezzel jönnön állandóan. Ha meg kirakná a szélre Puig-ot, akkor mekkora barom, mert nem a posztján játszatja.
Komolyan nevetséges már ez az üldözési mánia, bárki bármit csinál, most éppen Trincao szállt be magához képest a meccsbe, mindenből az következik, hogy Koeman akkor is menjen az annyába, mert Puig padozik.
De tudom, ha Puig folyamatosan kezdene, akkor vezetnénk a ligát és behúztuk volna a szuperkupát, meg a 2 Madridot is rommá aláztuk volna...

A hsz-ed többi részét be tudom annak, hogy mint írtad a meccs előtt bekészítetted az alkoholt (nem hibáztatlak, én is így tettem :D ), de az ilyen színvonalú folyamatos fröcsögéseddel nem sokaknak lesz kedve veled vitatkozni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.24. 19:28:48

ventiladors írta:
2021.01.24. 19:04:54
grgly50 írta:
2021.01.24. 17:57:48
Nem tudom, hogy neked milyen elképzelésed van egy edző szakmai követelményéről, de az amit Koeman csinál, hogy a meglévő állományból összeállít egy névsort, azt szerintem Te ismeg tudnád csinálni.
Én nem értek a labdarúgó edzőséghez.
De azt tudom, hogy ha a saját szakmámban egy olyan laikus - mint amilyen én az edzőségben vagyok - osztaná az észt, azt hová küldeném.

Egyébként olyan furcsa, hogy mindig mindent azzal zártok, hogy Koeman tehetségtelen, holott egy egész team végzi az edzői munkát. Persze a felelősség az övé, de nem lehet mindenütt ott, hogy elrontsa. Ezért sem hiszem amiket itt írtok. Pl. megfélemlítés. Inkább hiszek abban, hogy van néhány túlértékelt labdarúgó a jelenlegi Barcelonában, aki sem a futballtudása sem az anyagi megbecsülése miatt nem kíván elmenni.
De ez nem Koeman hibája. Neki azzal kell főznie ami van. Csak sajnos ez sokunknak nem ízlik.

Egyébként ma láttam az első bíztató dolgokat Trincaotól.
Ko-mannak az való, ami volt. Válogatottnál évi 15 meccs, gazdasági alapok nélkül, az ő szintje jelenleg ott van, hogy az Atletico ellen emberhátrányba voltunk a végén, mert cserélni sem tud taktikusan, azt, hogy mindig ugyanazt stb. bele se menjünk, technikaliag nem megy neki, nemhogy taktikailag.
Persze van egy stáb, de azért erőnlét, meg videóelemzés. na sztm hagyjuk, szóval, ha baj van cserélhet ott is stábtagot, de taktikát, meg az előbbemlített cseréket csak hozzá kötjük bocsi. Azok meg bezony borzalmasak, 25 meccsből 20 meccsen minden ugyanaz, ellenfél és szituáció függetlenül, komolyabb edzős csapatok sorra megettek minket reggelire, nem egyszer, nem véletlen.
Pl.: Te Trincaoba látod a fejlődést, mert volt két kövése, én meg az ecseszett Ko-mant látom, aki direkt bűnteti Puigot, aki tizedannyi játékperccel többet tett le az asztalra, mint a portugál, ja miből főzünk, 35 milláért, miközben Lajosért nem áll ki, 10 milláért cserében. Merthogy amiért annyira utáljuk, hogy egy Baromteu csicska, nekem ő sosem lesz edző itt, csak egy kutya, és a tehetsége is annyi, amint látjuk, úgy ugat, ahogy mondták neki, most meg magára maradt.
Amint látunk bármi fejlődést taktikában, cserékben, arra, hogy reagál szitukra, és nem a padon ücsörög szomorúan bánva, hogy bekülte Puigot gólt lőni, majd változik a véleményünk. Pep, vagy Lucho alatt egy kulacs szedőben is több élet volt, lehet jobban is értett a focihoz :roll: igazából látszik rajta az ami Messin, nem tudja miért van még itt, nem élvezi mert nincs értelme az itt létének, a különbség, hogy Messi azért mert ennél jobb, Ő meg azért mert a Barba B szintjét se üti meg edzőként.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.01.24. 19:04:54

grgly50 írta:
2021.01.24. 17:57:48
Nem tudom, hogy neked milyen elképzelésed van egy edző szakmai követelményéről, de az amit Koeman csinál, hogy a meglévő állományból összeállít egy névsort, azt szerintem Te ismeg tudnád csinálni.
Én nem értek a labdarúgó edzőséghez.
De azt tudom, hogy ha a saját szakmámban egy olyan laikus - mint amilyen én az edzőségben vagyok - osztaná az észt, azt hová küldeném.

Egyébként olyan furcsa, hogy mindig mindent azzal zártok, hogy Koeman tehetségtelen, holott egy egész team végzi az edzői munkát. Persze a felelősség az övé, de nem lehet mindenütt ott, hogy elrontsa. Ezért sem hiszem amiket itt írtok. Pl. megfélemlítés. Inkább hiszek abban, hogy van néhány túlértékelt labdarúgó a jelenlegi Barcelonában, aki sem a futballtudása sem az anyagi megbecsülése miatt nem kíván elmenni.
De ez nem Koeman hibája. Neki azzal kell főznie ami van. Csak sajnos ez sokunknak nem ízlik.

Egyébként ma láttam az első bíztató dolgokat Trincaotól.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.24. 17:57:48

ventiladors írta:
2021.01.24. 17:25:46
Hétről hétre gyalázzátok itt Koemant. Most, mikor nézem az Elche elleni meccset, az a kérdés merült fel bennem, hogy ebből a csapatból hány olyan játékos van aki a BL győztes csapatainkhoz hasonlítva megállja a helyét- vagy csak nem zavartak volna onnan el...
Nem sok. De Jong, Pedri, Ter Stegen, Araujo, Busquets (Umtiti nem sok mindent tett az első félidőben)
De Griezman csak lassítja a csapatot, Dembelé meg könnyelműen elszórja a labdákat.
Ennek fényében kellene megítélni Koemant. Az előző edzők keze soha ennyire nem volt megkötve, hogy se nem igazolhattak, se felkészülési időszak nem állt rendelkezésükre. Sajnálom, hogy így fogjuk megvívni a PSG elleni BL párharcot, és valószínűleg ez eldönti Koeman sorsát...
Nem tudom, hogy neked milyen elképzelésed van egy edző szakmai követelményéről, de az amit Koeman csinál, hogy a meglévő állományból összeállít egy névsort, azt szerintem Te ismeg tudnád csinálni. Azon kívűl őt edzőnek és nem kritikusnak, a Barcáért felelőséggel tartozó embernek szerződtették.
És a felkészülési időszak! Eddig még mindíg ott tartunk.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.01.24. 17:25:46

Hétről hétre gyalázzátok itt Koemant. Most, mikor nézem az Elche elleni meccset, az a kérdés merült fel bennem, hogy ebből a csapatból hány olyan játékos van aki a BL győztes csapatainkhoz hasonlítva megállja a helyét- vagy csak nem zavartak volna onnan el...
Nem sok. De Jong, Pedri, Ter Stegen, Araujo, Busquets (Umtiti nem sok mindent tett az első félidőben)
De Griezman csak lassítja a csapatot, Dembelé meg könnyelműen elszórja a labdákat.
Ennek fényében kellene megítélni Koemant. Az előző edzők keze soha ennyire nem volt megkötve, hogy se nem igazolhattak, se felkészülési időszak nem állt rendelkezésükre. Sajnálom, hogy így fogjuk megvívni a PSG elleni BL párharcot, és valószínűleg ez eldönti Koeman sorsát...
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.24. 09:13:54

Tele van a hócipőm ezzel a kóklerrel. Úgy beszél/nyilatkozik, mintha ő lenne az egyik legnagyobb kívülálló kritikusa a csapatnak. Eszébe nem jut, hogy bármiért ő lenne a felelős.
A La Liga csapatainak 3/4 részében nincsennek jobb képességű játékosok - egy-két kivétellel - mint a Barcánál, mégis az ott dolgozó edzők többet tudnak kihozni a csapatból mint ez. Semmiért nem vállal felelőséget.
Általános dolog, hogy kevés embernél van meg a képesség, hogy a tehetség mellett agyilag is kiváló. Lát, szervez, előre gondolkodik a pályán. A legtöbb esetben a többit irányítani kell. Különböző figurák, taktikai elemek beépítésével, gyakorlásával élcsapatot lehet csinálni közepes képességű emberekből is. Ehhez azonban olyan edző kell, akinek van ehhez tehetsége.
Bizonyított tény, hogy Koemannak ehhez nincs. A tehetségtelenségét a felelőség másokra való hárításával kívánja leplezni. Ez sokak szemében be is válik. Itt a fórumozók között is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.24. 08:42:43

Klopp reakciójahoz :arrow:
Nero. írta:
2021.01.19. 23:46:28
Állítólag az öltöző kiakadt Griezman nyilatkozata miatt, amiért kritizálni merte a védelmet. Hát igen, ez is sokat változott, bár tény hogy nem feltétlenül a francia feladata megmondani a tutit.

2017ben (?) a Real úgy egyenlített ellenünk a 93. percben hogy Arda Turan elkövetett egy buta szabálytalanságot (pont úgy mint most Lenglet). Akkor Enrique azonnal őt hibáztatta a sajtóban a pontvesztés miatt, ami később a bajnokságba is került.

Anno Guardiola is a világ szeme láttára elküldte Alexist az anyjába, amikor az egyik bajnokin megsérült mert nem tudott 90 percet végig focizni.

Enrique az első lecserélés utáni pacsit talán Rakiticnek adta a Bayern ellen májusban, de akkor is csak azért mert a horvát nagyon nyújtotta a kezét.

Ma Koeman hol merné ezt megtenni? Az öltöző azonnal megreggelizné, a barcelonai fizetés meg azonnal véget érne. A jelenlegi csapatnak nem csak hogy önkritikája nincs (a bukott játékosok eligazolni sem hajlandók), de még mások sem kritizálhatják őket.
Szerintem az aranyközéputat választotta azzal, hogy folyamatosan a játékosok pontatlanságát emlegeti, konkrét személyek kiemelése nélkül. Az más kérdés, hogy ez a taktika egyelőre nem válik be, mert kb. ugyanolyan pontatlanok a játékosok, mint a szezon elején.

Henry mondta el egy műsorban Pep filozófiáját.

"Az én dolgom, hogy eljuttassam a csapatot a gólhelyzetig, a játékos dolga, hogy be is rúgja azt."
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.23. 21:12:10

Peter írta:
2021.01.23. 21:05:19
bence0330 írta:
2021.01.23. 21:02:55
Lejjebb (2021.01.23. 09:51:46-as hsz) pont ezt fejtettem ki, Klopp reakcióját hoztam párhuzamba a mi emberünkkel. :) Asszem kb szó szerint idéztem, már amennyiben ez egy más nyelv esetén egy létező kifejezés.
sorry.... nem olvastam lejjebb....csípőből lőttem ide....elnézést...:)))
Ne viccelj, nem ezért írtam, csak hogy milyen érdekes, hogy több embernek egymástól függetlenül is eszébe jutott róla Koeman z ellentét monumentalitása miatt... :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.23. 21:11:17

Nero. írta:
2021.01.23. 18:24:38
Legutóbbi sajtótájékoztatóján az volt a kifogás, hogy zsinórban 8 idegenbeli meccset kell játszani.

Illetve Konrad azért nem játszik mert nem elég fegyelmezett a posztját illetően. Még szerencse, hogy nem kifejezetten jellemző idén az a jelenség, hogy a játékosaink össze-vissza rohangálnak, és teljesen random posztokon tűnnek fel.

De a 11es rúgások gyakorolva voltak, illetve SR hamarosan bevethető lesz, úgy hogy jó hír is van.
Ez kovid idején mindenképp lényeges, mármint az idegenbeli meccsek. Persze, utazgatni kell valamit, úgyhogy végülis megértem, ez tényleg tarthatatlan állapot.
A tizik gyakorlása tényleg mák, biztos azért hagytuk ki őket, mert nem lőttük eleget. Gyakorolhatunk egyeneset rúgni, hátha a sok magas szintű profi focista azt sem tud. Még a külső és a belső közti különbséget is meg lehet nekik mutatni, hátha nem tudják, hogy egyiknél jobbra, másiknál balra csavarodik a labda. Gríznek még az alapszabályokat is el lehet magyarázni, hogy figyuzz, ez a mi kapunk, ennél befelé kell lőni a labdát, a másiknál meg kifelé. De ezt félidőnként mindig aktualizálni kell, nehogy összekeverje szegény.
Már csak a kapu mellé kikészített magassarkú topánkákat kell felvenni szögletek előtt, és meg is vagyunk, jöhet a Bayern.

Amúgy esküszöm, ki fogom számolni a spanyol csapatok átlag kezdőjének átlag magasságát. Tutira veszem, hogy elöl vagyunk Araujo, Mingu, Lenglet, Busi óriások, De Jong, Griez, Dembelé, Braith bőven átlagosak minimum, Albának meg Destnek meg remek súlypontemelkedése van, amivel kompenzálnak. Kb marad Messi és Pedri, akik tényleg nem 16-osn belülre valók egy jól fejelő csapattal szemben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.01.23. 21:15:33-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.23. 21:05:19

bence0330 írta:
2021.01.23. 21:02:55
Lejjebb (2021.01.23. 09:51:46-as hsz) pont ezt fejtettem ki, Klopp reakcióját hoztam párhuzamba a mi emberünkkel. :) Asszem kb szó szerint idéztem, már amennyiben ez egy más nyelv esetén egy létező kifejezés.
sorry.... nem olvastam lejjebb....csípőből lőttem ide....elnézést...:)))
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.23. 21:02:55

Peter írta:
2021.01.23. 20:28:48
Ajánlom a Liverpool honlapján Klopp reakcióját 4 egymást követő nulla szerzett gólos meccsek után....ismeri az önkritika fogalmát (még azon szélsőséges esetben is, ha csak a játékosai válláról akarja levenni a terhet, ez is a pedagógia része)

Szóval a helyzetkihasználás, tizik kihagyása sorozatban, a játékosok bizonytalansága, önbizalom kérdése mind mind visszavezethető az edző ténykedésére.

Lejjebb (2021.01.23. 09:51:46-as hsz) pont ezt fejtettem ki, Klopp reakcióját hoztam párhuzamba a mi emberünkkel. :) Asszem kb szó szerint idéztem, már amennyiben ez egy más nyelv esetén egy létező kifejezés.
Koeman meg mindig azt mondja, hogy ő mindig mindent jól csinál (jó úton haladunk), csak a játékosok mindig elcseszik. Klopp merő ellentéte.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.23. 20:28:48

Ajánlom a Liverpool honlapján Klopp reakcióját 4 egymást követő nulla szerzett gólos meccsek után....ismeri az önkritika fogalmát (még azon szélsőséges esetben is, ha csak a játékosai válláról akarja levenni a terhet, ez is a pedagógia része)

Szóval a helyzetkihasználás, tizik kihagyása sorozatban, a játékosok bizonytalansága, önbizalom kérdése mind mind visszavezethető az edző ténykedésére.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.23. 18:24:38

Legutóbbi sajtótájékoztatóján az volt a kifogás, hogy zsinórban 8 idegenbeli meccset kell játszani.

Illetve Konrad azért nem játszik mert nem elég fegyelmezett a posztját illetően. Még szerencse, hogy nem kifejezetten jellemző idén az a jelenség, hogy a játékosaink össze-vissza rohangálnak, és teljesen random posztokon tűnnek fel.

De a 11es rúgások gyakorolva voltak, illetve SR hamarosan bevethető lesz, úgy hogy jó hír is van.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.23. 13:04:01

Davi10-zel értek egyet. Bilibe lóg a kezetek, ha úgy gondoljátok, hogy lett volna olyan edző, aki idejön, kivág mindenkit egy csapásra, és még veri is közben a ligát. Ilyen a mesékben sincs. A foci csapatjáték, ha a csapatot felforgatod, egy darabig nem lesz eredmény, amíg össze nem áll a csapat. Még akkor sem, ha amúgy vannak jó fiatalok, akiket beteszel.
Van egy átfutási ideje ennek, ha nem így lenne, akkor a Pep-generációt mindig csak megújítgatnánk, és ad absurdum a következő 100 évben 100 BL-t nyernénk :D. Mielőtt a Liverpool 2019-ben kiejtett minket a BL-ből, és 3-0-val álltak a párharcunkban, már azon ment a poénkodás, hogy Klopp 5 év után sem nyer semmit a csapatának, és ő egy agyonajnározott edző.
Inkább ezzel az 5 évvel számoljatok, amíg itt újra sikeres csapat lesz. Nem is Koeman miatt írom, mert ő hamarosan le lesz váltva, hanem az új edző miatt, hogy mégis mi lesz vele szemben a reális elvárás.

Egyébként az is egy rossz irány, ha ti bárminemű szigort, vaskezet vártok az edzőtől, amíg Messiéket kell edzenie. Ilyet nem fogtok találni, aki ezt a jelenlegi öltözőt így tudja majd menedzselni. A legtöbb, ami kihozható a helyzetből, ha Messiéket egyáltalán EGYÜTTMŰKÖDÉSRE tudja bírni az edző, mint Valverde. Láttuk pl. Setién hogy járt, meg a vaskezű sztereotípiáknak egyébként maximálisan megfelelő, de közben nímand Sarabia.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.23. 11:12:48

Sinya22 írta:
2021.01.23. 10:40:43
...Na most ebben a helyzetben,nem hiszem hogy Klopp vagy Ancelotti vagy bárki más ebből a vegyes társaságból,úgy hogy van minimum 2 hiányposztunk (normális vkp, csatár) kupákért mennénk. Lehet,hogy nem a 3. helyen állnánk,hanem a 2. helyen,és nem 13 pont lenne a hátrány,hanem csak 6, meg behúztuk volna a szuperkupát,meglehet :D

Mielőtt valaki nekem esik,én nagyon nem szeretem Koemant, és azt sem feltétlenül, ahogy pár játékos helyzetét kezeli(Trincao,Griezmann vs Puig) ...
Amit leírtál, száz százalékban igaz. Nyilván neki esélye sem volt triplákért menni, nem volt góllövője sem olyan szinten. De Koeman valamiért akkor is divatos kifejezéssel élve bicskanyitogató, mint személyiség, még kívülről is. Nem lehet a véletlen műve, hogy kb mindenki így látja, még valamilyen szinten az is, akik valamennyire mellette vannak.
Amint bent hagytam az idézőjelek között a hozzászólásodból, azt pl. igen, pont el lehetett volna érni, és még versenyben lehetnénk a bajnokságért. Más mentalitást szülne már önmagában. A játékosok nem hagynának ki minden ziccert, az is tuti, mert az nem igaz, hogy mindenki elfelejtett gólt lőni - Messit ne vegyük ide, az 0%-ban az ő sara, sőt, egészen jól menedzselte a dolgot.
Griezmann is belődöste tavaly a helyzeteit jobban, Fati is. Nekem utóbbi volt a legjobb fokmérő, mert úgy kezdett, ahogy abbahagyta, duplázott, két meccsen lőtt még tán két gólt, és aztán kapott pár fura odaszúrást Koemantól nyilatkozatban is, mikor egyszer valami már agyonnyert meccsen valami túl önzetlen megoldással pl Braithtel akart gólt rúgatni, meg elkezdett kijönni amúgy-is a Koeman féle vezetés hátulütője, és láss csodát, az első 3 meccs után volt asszem 4, ahol az addig 1 évig kb sosem hibázó Fati egyre nagyobb helyzeteket hagyott ki egymás után. Akár véletlen is lehet persze, de mindenesetre roppant fura volt. Ez egy korrekt edzővel szerintem sosem történt volna meg, de ez persze spekuláció.
Van 1-2 meccs, ami egyértelműen rossz cserékkel és meccs közbeni változtatásokkal ment el, jó példa a Reál, ahol egy nálunk gyengébb csapattal találkoztunk, és széteszetlenkedte a meccset. Ezek sem feltétlen mentek volna el egy korrekt edzővel.

Ha ezt mind-mind összeszámoljuk, sok-sok gól és vele sok-sok pont a különbség, amiért konkrétan ő a felelős. És ez olyan dolgokban lenne már mérhető, mint esetleg egy szuperkupa, tapadás az ATMA-ra, remény a címekre, ahogy írtad is. Szerintem ez már bőven elég ok a kritikákra.
És akkor írtad még a játékosok pár helyen fura menedzselését is. Bizony ez is ül, és más nem feltétlenül járt volna el így velük. Suarezt amúgy pl. szerintem nem is tudjuk biztosan, ki küldte el. De mondjuk az is igaz, hogy ha ő is volt az ötletgazda, nyilván nem az Atleticoba akarta. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.01.23. 10:40:43

Eleve kár Valverde és Koeman helyzetét összehasonlítani.

Valverdének elég jó kerete volt,még úgy is,hogy az utolsó pillanatban elment Neymar. Volt egy top Messi-Suarez páros elől,és ez nagyon sok mindent kompenzált. Még az előzetesen körberöhögött Paulinho is tök jól beleillett a csapatba,jó pár pontot köszönhetünk nekik. És ha az emlékeim nem csalnak, az a Valverde csapat szerencsében sem szűkölködött(Öngólok sorozatosan, bepattanó gólok) szóval ebből a szempontból ellentéte is volt a mostani csapatnak,amely szerencsével IS hadilábon áll. Aztán jött Róma, majd Liverpool. Nyilván onnan látszott,hogy komoly erősítések nélkül nem fogjuk vele hozni a kupákat már. Egyébként erősítések.. ha jól emlékszem neki sem volt sok mindenbe beleszólása. Dembelé sérülései miatt szeretett volna egy tapasztalt szélsőt(Willian volt akkor terítéken) majd helyette hoztak neki a semmiből egy tapasztalatlan gyereket(Malcom). Ugyan ez volt a hátvéd kérdéssel is. Valverde sem volt egy top edző,és ez meg is látszott azért a komoly meccseken, ahogy most Koeman,ő Gomest erőltette állandóan a csapatba, de Rómában is olyan későn cserélt, hogy esélyünk nem volt megfogni a lendületbe jött olaszokat. De mint írtam, a két sztár elől rengeteget jelentett.

Azóta eltelt ~3 év,és mindenki idősebb is lett, pár játékos szerintem rég túl van a karrierje csúcsán(Alba,Piqué,Busquets,Messi) mások talán egy nagyon erős Barcában,mint mondjuk a Pep Team volt,be sem férnének a keretbe se(Roberto,Lenglet,Griezmann). Azt se kell elfelejteni,hogy nem elég,hogy kiöregedtek,de mentálisan a béka feneke alatt vannak,miután kaptunk 3 igen nagy pofont,és amellett is volt jó néhány kisebb vereség/kiesés stb. Melléjük jönnek a fiatalok,akiknek első szezonjuk itt (Dest,Mingueza,Pedri) de ide vehetjük Araujot és Fatit is,akik nem régóta kezdők még.
Na most ebben a helyzetben,nem hiszem hogy Klopp vagy Ancelotti vagy bárki más ebből a vegyes társaságból,úgy hogy van minimum 2 hiányposztunk (normális vkp, csatár) kupákért mennénk. Lehet,hogy nem a 3. helyen állnánk,hanem a 2. helyen,és nem 13 pont lenne a hátrány,hanem csak 6, meg behúztuk volna a szuperkupát,meglehet :D

Mielőtt valaki nekem esik,én nagyon nem szeretem Koemant, és azt sem feltétlenül, ahogy pár játékos helyzetét kezeli(Trincao,Griezmann vs Puig) de ezek a tények, és bár nyilván pontosan tisztában volt a csapat pénzügyi illetve lelki állapotával, szerintem ő is érezte,hogy itt a cél nem a kupák gyűjtése, és ,még csak nem is az,hogy új csapatot építsen, mert ahhoz igazolni kellene végre hiányposztokra,és nem a 25. támadó kp-t megvenni. Kérdés,hogy a tudatos építkezés az mikor kezdődik,mert nem biztos,hogy Garcián kívül jön majd bárki a nyáron. Menni is szerintem max Coutinho fog.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.01.23. 09:54:01

Azért lehetnének fokozatok is Koeman értékelésében az: 1. Koeman rossz edző, rossz pszichológus, rossz vezető, félnek tőle a játékosok, lezülleszti a csapatot, diktátor és a 2. Koeman fényezése között.
Aki nem azt mondja, hogy Koeman "nem edző" és minden, amiért ma a Barca szenved az az ő sora, az még messze nem jelenti a fényezését.
Csak tényleg vicces azt látni, hogy úgy teszünk, mintha egy világverő csapatot züllesztett volna le az amúgy remek körülmények dacára, miközben fiatalítást is követelünk, de természetesen, amit fiatalít az sem az ő érdeme. :)
Szerintem sokan nem tartjuk itt nagy edzőnek őt, de kár úgy tenni, hogy ő lenne itt a fő probléma jelenleg.
Majd ha lesz elnökség, talán elkezdődhet végre egy rendes projekt valós célkitűzésekkel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.23. 09:51:46

davi10 írta:
2021.01.23. 08:40:37
Érdekes kis sztori ez, egyértelmű, hogy az edző személyisége sokat nyom a latba. Tényleg lehet, hogy van egy ilyen "diktátor" valahol Koeman-ban, azért szeret inkább fiatalokkal dolgozni és azért nem bírja a sztárocskákat.

Összehasonlítva Valverde-velehet benne valami. Ha csak Valverde első évét nézzük, totál nyugalmat sugárzott a csávó (ezt a játékosok is többször elmondták, illetve Ő is annyira nyugodt szemyiség, hogy kb. el is aludt a kispadon :D), hoztuk is a meccseket, 1-2 helyzetünk volt, és azt valahogy sikerült is bekotorni.

Nem tudom, hogy Koeman mennyire vsakezű mondjuk egy Mourinho, Klopp, Simeone stb.-hez képest. Szerintem az is benne van a pakliban, hogy a Valverde féle chill-közegnek ez egy újabb negatív "maradéka". Egyszerűen nincsenek hozzászokva a lecseszéshez, a fegyelemhez, jött viszont valaki aki ezt elvárja, és mint az általad emlegetett kislányok, nem tudják feldolgozni. Csak ugye ők profi sportolók elvileg...

Mert amúgy nem tűnik egy diktátor vadállatnak Koeman, a nyilatkozatokba is szokta dícsérni a játékosokat, a kispadon is talán néha mosolygott, Vakverde-vel ellentétben lepacsizik a lecseréltekkel, stb.

Szerintem a szuperkupa megbyerésével jobban egymásra találhatott volna Koeman és a csapat, valamennyire átszakadhatott volna a gát, szerintem megisszuk még annak a levét...
Igen, Valverdét nem fejtettem ki a hasonlatban, de rá is gondoltam, mint ellentét. :) Nyilván nehéz összehasonlítani, mert Suarez és egy jobb Messi beverik a helyzeteiket jobban, és kész. De rajtuk kívül is szerintem akkor nagyon egyben volt a csapat végig, kivéve a híres visszavágókat, meg a végére az erőnlétünket.
A vaskezűséggel szerintem semmi baj, sőt. Volt olyan edző a fent említett szakosztályunkban is korábban, aki vaskezű volt az edzéseken, de közben jóindulatú volt, ott is megvolt a tisztelet, csak épp egész más helyről fakadt, és őszinte volt, nem kierőszakolt. Az ország egyik legjobbja volt. Az általad felsoroltak pl. szerintem pont ilyenek, Gasperinit, de akár Pepet is hozzá lehet tenni pl. a sorhoz. Mindkettő jó fej, de közben nagyon is szigorúak. Kisebb csapathoz nyúlva, amelyik szerintem a keretéhez képes túlteljesít az elmúlt években, a Getafe, Bordalas pedig igencsak kemény legény, de szintén nem félelemmel dolgozik. Egyiknek sem kellett szerintem kierőszakolni a a fegyelmet és a tiszteletet, mert a tudásukkal - szakmai és pedagógiai - elérték "természetes úton". Pedig közben Mourinho még kvázi nárcisztikus is, de akkor is, a csapatot teszi előre, amikor kell.

Mondok egy kulcsértéket, ami szerintem nagy, talán a legnagyobb különbség egy Koeman és bármelyikük közt: felelősség. Klopp nyilatkozatát pont tegnap láttam, ezért élénken tudom idézni: 4 év után először kaptak ki a PL-ben hazai pályán (egészen elképesztő... :O ). Dühös volt, látszólag, mint RK szokott - de a nyilatkozatában elmondta, ráadásul tök őszintén, hogy 100%-ig az ő felelőssége, hogy az elmúlt meccseken nem tudta olyan taktikai és mentális állapotba hozni a fiúkat, hogy megnyerjék a meccset. Így, ezekkel a szavakkal, kerek-perec. De Pep, José, stb is ehhez hasonlóan nyilatkozik mindig. Koeman mit szokott csinálni? "Jó úton járunk, de nem tudjuk belőni a ziccereinket és nem mozgunk eleget meg nem vagyunk elég magasak a védekezésnél (XDXD). Magyarra fordítva: én mindent jó csinálok, de ezek a béjnyák elcseszik az egészet. És ezt nem is az öltözőben, hanem nyilvánosan.
Nálunk még szerintem soha nem vállalt semmire felelősséget, sőt, át szokta hárítani.

Nem gyerekek, ezért nem olyan látványos a különbség, de szerintem bizonyos szinteken nem különbözik sokban egy gyerek és egy felnőtt. A felnőtt profi nyilván nem fog sírni, a felnőtt profi el fogja viselni, de nem lesz jó lelkiállapotban, az egyszer biztos. És itt nem lehet a 40 milliós fizujával jönni, az egész más téma, attól még az alap emberi tulajdonságai és szükségei mind megmaradnak.

Egyetértek abban, hogy pacsizik, néha mosolyog és dicsér is - nekem erőltettnek tűnik kicsit, vagy ha nem, akkor is amolyan kármentésnek, de persze simán lehet, hogy tévedek és belemagyarázom. Egyébként fejlődött ittléte alatt, az elején sokat szúrt oda személyesen, most már kevésbé, többet hőbölgött a padon, most talán kevesebbet.
Nekem sem tűnik igazi vadállatnak, nem is vagyok biztos a mondandómban, nem is lehetek, hisz nem látom az edzést, az öltözőt. De azért közben sokminden utal is rá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.23. 09:05:46

Érdekes ez a Koeman fényezés Valverde kárára. Ha egymás s. ggéről szívták is a kokaint Valverde idejébe akkor is nyertek egy csomó mindent, és a 3.ik bajnoki cím is meglett volna, ha nem zavarják el az élről. Most van állítólag fegyelem, cserébe az eredmény szánalmas,ja tudom, van egy csomó ziccerünk :) Az erőnlét fejlődését nem tudom miben mérítek, mert a hajrában nem sok gólt szerzünk, ja és 5 cseréje van emberünknek nem 3.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.01.23. 08:42:40

bence0330 írta:
2021.01.22. 23:43:51
Nálam ezek mind ülnek Koemanra, és mind ülnek a csapatunkra is, ezért gondolom, amit gondolok.
Gratulálok! Ez tipikus módja annak, hogyan járassunk le valakit ártatlanul.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.23. 08:40:37

bence0330 írta:
2021.01.22. 23:43:51
Egy ilyen vezetőnek a pozitív oldala: amit akar, jellemzően ellentmondást nem tűrően meg tudja valósítani. Ha elküld valakit 20 körre, nem fog visszapofázni. Lásd: fejlődött is az erőnlét valamennyit, a nyilvánvalóan ostoba dogaira sem hőbölög a kemény mag sem.

A negatívat részleteztem fent, de összefoglalva, pont a félelemre alapozás miatt a játékosok nem meglepő módon félnek. Félnek a lecseszéstől, meg általában nincsenek jó mentális állapotban. Nincs bennük tűz, mert nem belső motivációból, és egymásért dolgoznak, nem a győzelem miatt fociznak, hanem a vereség elkerülése érdekében. A kettő meg nem ugyanaz.

Nálam ezek mind ülnek Koemanra, és mind ülnek a csapatunkra is, ezért gondolom, amit gondolok.
Érdekes kis sztori ez, egyértelmű, hogy az edző személyisége sokat nyom a latba. Tényleg lehet, hogy van egy ilyen "diktátor" valahol Koeman-ban, azért szeret inkább fiatalokkal dolgozni és azért nem bírja a sztárocskákat.

Összehasonlítva Valverde-velehet benne valami. Ha csak Valverde első évét nézzük, totál nyugalmat sugárzott a csávó (ezt a játékosok is többször elmondták, illetve Ő is annyira nyugodt szemyiség, hogy kb. el is aludt a kispadon :D), hoztuk is a meccseket, 1-2 helyzetünk volt, és azt valahogy sikerült is bekotorni.

Nem tudom, hogy Koeman mennyire vsakezű mondjuk egy Mourinho, Klopp, Simeone stb.-hez képest. Szerintem az is benne van a pakliban, hogy a Valverde féle chill-közegnek ez egy újabb negatív "maradéka". Egyszerűen nincsenek hozzászokva a lecseszéshez, a fegyelemhez, jött viszont valaki aki ezt elvárja, és mint az általad emlegetett kislányok, nem tudják feldolgozni. Csak ugye ők profi sportolók elvileg...

Mert amúgy nem tűnik egy diktátor vadállatnak Koeman, a nyilatkozatokba is szokta dícsérni a játékosokat, a kispadon is talán néha mosolygott, Vakverde-vel ellentétben lepacsizik a lecseréltekkel, stb.

Szerintem a szuperkupa megbyerésével jobban egymásra találhatott volna Koeman és a csapat, valamennyire átszakadhatott volna a gát, szerintem megisszuk még annak a levét...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.22. 23:43:51

MQuCsabi írta:
2021.01.22. 22:25:25
Biztos az sem segít senkinek, hogy mindig úgy nyilatkozik, hogy érzed, teljesen pipa az ember. Nyiltan kritizált többször, mégha nem is név szerint. De úgy emlékszem erre is volt már példa.

Ilyenkor lennék igazán kiváncsi, mi folyik a kulisszák mögött.
Igen. Valaki írta korábban, hogy fura, hogy van tekintélye. Szerintem is az. Viszont a tekintélyt meg lehet szerezni félelemre alapozva is, jellemzően a szélsőséges autokrata vezetők hajlamosak ebbe az irányba elmozogni. De az mindig rosszabb lesz még a tekintély hiányánál is.
Egyszer leírtam, de sajna már nem tudom visszakeresni, szóval dióhéjban: egy egyéni labdás sportágban egy főleg utánpótlásnevelő szakosztályban voltam, egy kisvárosban. Volt 2-3 edző, az egyik technikailag is kőkorszaki, de az kisebb baj volt, közben viszont egy igazi üvöltöző elmebeteg volt, de olyan, akinek az ember az asszonyt verő részeg embert képzeli. Igazából jót akart, csak a klasszikus az önnön fiatalkori sikertelensége miatt a magát gyerekeken kiélni vágyó figura volt, és mindig dühbe gurult. Voltak ügyes gyerekek is, amíg több, valós pedagógiai és technikai tudással rendelkező edző volt, addig ment is a szekér, országos versenyeken jó helyezéseket értek el, a városunk méretéhez, anyagi forrásainkhoz képest kifejezetten előkelőeket, év utánpótlásnevelője címet is kaptunk talán. Bár akkor is az volt, hogy az üvöltöző állat baromságait kellett folyamatosan kijavítania a másik kettőnek, akik ráadásul szintén féltek tőle, nem mert neki szólni senki. No ők aztán ki is menekültek ebből a közegből, maradt ez az idióta. A gyerekek még mindig ügyesek voltak, hiszen már megtanultak játszani korábban, csak hirtelen elkezdett mindenki mindenhol kikapni náluk százszor gyengébb kölköktől is. Nekem pl a lelkiismeretemtől hajtva csak azért kellett beállnom amolyan botcsinálta edzőfélének szakmai tudás nélkül, hogy a mérkőzéseken én tudjak sokszor a gyerekek meccsei mellett ülni, és nyugodt körülmények közt játszhattak így, és nyerhették a meccseiket. Odáig fajult már a dolog, hogy egy adott versenyensorozaton szegény legügyesebb kislány kétszer is játszott ugyanazzal a nála gyengébb ellenféllel. Szemtanúja voltam, ahogy odaül az elmebajos az első alkalommal, szétüvölti a fejét, és teljesen 0-ra kikap a kiscsaj, közben nem lát a könnyeitől, remeg, mint a kocsonya, stb. Másnap magasabb korkategóriában megint összefutottak ugyanazzal az ellenféllel, én ültem ott, és nyugodt körülmények közt a mi tanítványunk nullázta le atomra a másikat, ahogy illett is. Hozzátenném, hogy a sportágban a közepesnél jóval alacsonyabb technikai és taktikai tudással rendelkeztem, szóval nem a brilliáns tanácsaim miatt történt így, hanem nyilvánvaló lelki okokból, a nyugodt közeg miatt. És az öregnek még akkor sem esett le az összefüggés. Meccs után is mindig lecseszte még őket a biztonság kedvéért. Ja, és meccsek előestéjén, amikor utazni kellett valahová és szállóban voltunk, pl gyakran közös horrornézést is tartott, a kislányok közül meg volt, aki kiszaladt hányni, amire a csávó képes volt azt mondani, hogy biztos gyomorrontása volt :D Na ennyire teremtette meg a nyugodt közeget. :D
Amit ki akartam hozni: a tisztelet az biza' megvolt nála. Csend volt, fegyelem volt, mindenki megcsinálta, amit mondott. De közben a büdös életben nem tudott eredményt felmutatni, és nem igazi tisztelet volt, hanem félelem szülte. Szép lassan persze az ügyesebb gyerekek abbahagyták a játékot, és kikoptak. Én kicsit ezt látom most is. Nem egyértelmű, mert a gyerekeknél ez látványosabb, ott sírnak, remegnek - mármint szó szerint, fizikailag, nem mint Griez, aki a gólvonalról kifelé rúgja a labdát félelmében néha. Itt ezt kívülről nem lehet megmondani, de a nyilatkozatok és a viselkedése alapján hasonló dolgot érzek, mint anno ott, amit fent részleteztem. Lehet persze, hogy neme így van, én csak az általam látottakból tudok kiindulni, de a pályán mutatottak alapján nem lehet egy komoly összetartó vezetői jellem.

Egy ilyen vezetőnek a pozitív oldala: amit akar, jellemzően ellentmondást nem tűrően meg tudja valósítani. Ha elküld valakit 20 körre, nem fog visszapofázni. Lásd: fejlődött is az erőnlét valamennyit, a nyilvánvalóan ostoba dogaira sem hőbölög a kemény mag sem.

A negatívat részleteztem fent, de összefoglalva, pont a félelemre alapozás miatt a játékosok nem meglepő módon félnek. Félnek a lecseszéstől, meg általában nincsenek jó mentális állapotban. Nincs bennük tűz, mert nem belső motivációból, és egymásért dolgoznak, nem a győzelem miatt fociznak, hanem a vereség elkerülése érdekében. A kettő meg nem ugyanaz.

Nálam ezek mind ülnek Koemanra, és mind ülnek a csapatunkra is, ezért gondolom, amit gondolok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése