Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.01.31. 16:35:29

davi10 írta:
2021.01.31. 16:18:33
Nero. írta:
2021.01.31. 16:02:39
Bárki is volt az edző, mindig is a győzelem volt a cél. Csak a győztes-mentalitás volt elfogadható. Ezt a lúzert azonnali hatállyal meneszteni kell.

Anno 2008 telén a Real nagyon rossz formában volt, mi meg hengereltünk. Schuster azt nyilatkozta a karácsonyi classico előtt hogy a Barca az esélyes, még aznap kirúgták érte. Pedig az az előtti szezonban bajnoki címet és jó játékot hozott a Realnak, ráadásul klublegenda.

Ez a barom Koeman szép lassan lenyomja a torkunkon hogy a cél az első 4. És még csak számon sem kéri érte senki.
El kell, hogy keserítselek Nero, nem reális elvárás most a bajnoki cím. Ha meg azt mondaná, hogy bajnokok leszünk, akkor meg az lenne a baj, hogy mit kamuzik és minek eteti a népet.

Az általad hozott példa pedig egy lényeges dologban eltér, a Real rossz formában volt, mi nem vagyunk most rossz formában.

Sajnos ilyen időket élünk, de Te, aki az elsők között döngetted a vészharangot, nem értem miért háborodsz fel egy ilyen nyilatkozaton.
Szezon első percétől tudtuk sztm, sőt igazából rosszabbra számítottam, Messi is iszonyat langyos önmagához képest, Pedri és Fati volt akik megmentették a szezont, többiek csak néha napján nőnek fel a 18 évesekhez.
Keret egyébként Fifa-ből néznve akár bajnok is lehetne, de a valódi fomrákat tekintve tök jól állunk még így is.
Ha Suarez és Simeone nem lenne Atletinél lenne esélyünk, de gólvágót fizetni, hogy ellenünk menjen, miközbe itt senki nem talál még kaput se 10-20 helyzetből meccsenként hááát. A másik meg Simeone, aki évek óta hozza ezt a taktikai szintet, igazából a Real és mi estünk vissza, illetve alá az Atleticonak, így ennyi ponttal és hártalévő meccsel esélytelen a Liga (is), nincs semmi baj azzal hogy Kűman ezt kifelé is kommunikálja, elég hektikus a tábor amúgy is, 2 győzelem és várjuk a BL címet, két vereség és rögtön már ki fogunk esni a kubából :D sztm ott vagyunk ahol lennünk kell, talán picit előbbre is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 16:18:33

Nero. írta:
2021.01.31. 16:02:39
Bárki is volt az edző, mindig is a győzelem volt a cél. Csak a győztes-mentalitás volt elfogadható. Ezt a lúzert azonnali hatállyal meneszteni kell.

Anno 2008 telén a Real nagyon rossz formában volt, mi meg hengereltünk. Schuster azt nyilatkozta a karácsonyi classico előtt hogy a Barca az esélyes, még aznap kirúgták érte. Pedig az az előtti szezonban bajnoki címet és jó játékot hozott a Realnak, ráadásul klublegenda.

Ez a barom Koeman szép lassan lenyomja a torkunkon hogy a cél az első 4. És még csak számon sem kéri érte senki.
El kell, hogy keserítselek Nero, nem reális elvárás most a bajnoki cím. Ha meg azt mondaná, hogy bajnokok leszünk, akkor meg az lenne a baj, hogy mit kamuzik és minek eteti a népet.

Az általad hozott példa pedig egy lényeges dologban eltér, a Real rossz formában volt, mi nem vagyunk most rossz formában.

Sajnos ilyen időket élünk, de Te, aki az elsők között döngetted a vészharangot, nem értem miért háborodsz fel egy ilyen nyilatkozaton.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.31. 16:02:39

Bárki is volt az edző, mindig is a győzelem volt a cél. Csak a győztes-mentalitás volt elfogadható. Ezt a lúzert azonnali hatállyal meneszteni kell.

Anno 2008 telén a Real nagyon rossz formában volt, mi meg hengereltünk. Schuster azt nyilatkozta a karácsonyi classico előtt hogy a Barca az esélyes, még aznap kirúgták érte. Pedig az az előtti szezonban bajnoki címet és jó játékot hozott a Realnak, ráadásul klublegenda.

Ez a barom Koeman szép lassan lenyomja a torkunkon hogy a cél az első 4. És még csak számon sem kéri érte senki.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.31. 15:42:45

MQuCsabi írta:
2021.01.31. 13:14:45
Szerintem teljesen rossz kifelé a kommunikációja. Demoralizáló. Olvasom és könnyek gyűlnek a szememben.
Állandóan sulykolja, hogy maradjunk a realitás talaján, nem a trófeákért hajtunk, nem vagyunk esélyesek semmire. Ami egyrészről igaz, másrészről miért harcoljanak a játékosaink? Akkor inkább eligazol az is, aki ér valamit :D
Én szerintem nem gond,hogy ilyeneket nyilatkozik. Az évek óta bekényelmesedett bagázsnak nem árt egy kis szúrka piszka. Ha meg ezen bemorciznak, akkor pedig mutassák meg Koemannak, hogy tévedett. Szerintem az edző lenne a legboldogabb, ha az orra alá tudnák nyomni, hogy tévedtél öreg. Lehet azért is nyom ilyeneket, hogy kicsit felszívják magukat az őskövületek.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.31. 13:14:45

Szerintem teljesen rossz kifelé a kommunikációja. Demoralizáló. Olvasom és könnyek gyűlnek a szememben.
Állandóan sulykolja, hogy maradjunk a realitás talaján, nem a trófeákért hajtunk, nem vagyunk esélyesek semmire. Ami egyrészről igaz, másrészről miért harcoljanak a játékosaink? Akkor inkább eligazol az is, aki ér valamit :D
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2021.01.31. 12:09:46

Todibo kölcsönből visszatérhet a klubhoz?

“Ő a klub játékosa, de nem számítok rá.”
Én értem, hogy nincs rá szükségünk, de hogy lehet ilyet nyilatkozni, amikor épp elsózni próbáljuk? Legalább csináljunk már úgy, mintha valami értéke lenne számunkra... :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.25. 21:17:24

Chino írta:
2021.01.25. 20:12:26
Félreértés ne essék, nem akarom mosdatni, mert rengeteg dolgot rosszul csinált/csinál és a jövőt is inkább egy új edzővel képzelném el, de nem lehet mindent elverni rajta sokkal összetettebb ez a dolog.
Ez is teljesen világos, ugyanakkor a jó edző erénye az alkalmazkodó képesség is, valamint a játékosok olyan szintű megismerése, hogy kit és hogyan kell motiválni stb....lehet, hogy próbálkozik is ezzel.
Bármilyen is a kerete, abból ki kell tudni hozni a maximumot. Nincs ez teljesen elveszve, nem is pálcát törtem felette. Örülnék, ha csapatot látnék, fiatal önbizalommal teli csikókat, akiket jó nézni, ha kapnak egy-két sallert akkor felállnak és mennek tövább. Nem a trófeák most a fontosak, hanem egy ügyes alap lerakása, aztán majd az új elnök kezében lesz a hogyan tovább
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.25. 20:32:25

NovaProspekt írta:
2021.01.25. 20:09:02
Sztem sokan nagyon hamar megutáltátok ezt az embert, és azóta mindent rossznak szeretnétek látni, amit csinál. Pedig a jelen helyzetben nagyon jobb edzőnk nem lesz, Setiént sem fizettük még ki. Suárez elküldését tök hülyeség az ő nyakába varrni, Riqui Puig mellőzését már annál jogosabb. Sztem viszont fiatalodik a csapat szépen, és a fiatal játékosok is szépen fejlődnek (De Jong, Araújo, Pedri, vagy a mostanában haloványabb Mingueza, Dest). Tudom meg van magyarázva, h a sérülések kényszerítették rá a fiatalok játszatására, de valójában 50-50, pl. Minguezát, Pedrit úgy tette be, hogy lettek volna alternatívák. Dest, Araújo sérülések után kerültek be.
Speciel én nem utálom, de a kezdeti lépései miatt erősebb a kritikus hangom. Nem kell elvenni tőle ami az övé, de ne is adjunk neki olyat, ami nem az övé.
Drukkolok neki, más választásom nincs....:)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.01.25. 20:12:26

Peter írta:
2021.01.25. 19:15:53
Koeman eddigi munkásságával kapcsolatos gondolatok (nyilván szubjektív):

Kiindulási koncepciója nem az volt amit ma csinál. Kivágta Suarezt majd folytatta ott, ahol Setien abbahagyta a SR-Piqué-Lenglet-Alba-Busi-de Jong-Gríz--Cou-Fati-Messi tengelyen.
Nem ok nélkül kivívta sok szurkoló ellenszenvét, Fati mentette a mundér becsületét.
Pedrit kezdte el játszatni, de Piqué-Lenglet bohócgólok maradtak, mindkét madriditól vereség, tartás nélküli csapat.
Ment a vesszőfutás 10-12 fordulón keresztül, talán még lejjebb is ásta a csapat gödrét, mint ahol a 2-8 után volt....egészen a sérülésekig.
.......

Alapvetően egyetértek, de vannak dolgok amikben kevéssé hibás/igazán jól csinált. Messi sokáig a saját tudásán alatt játszott. Valverdet is. nem egyszer ő húzta ki a sz...ból, ha nem teljesített volna Leo úgy könnyn lehet, hogy még így se álltunk volna. Plusz első évében még tényleg egy top Suareze volt.
Lehet a pedagógiai érzékét is szidni, de egy olyan klasszist mint Griezmann (mert akárhogy is teljesít még az) 29 évesen nem kellene már istápolni és helyette nem tudja berúgni a ziccereket.
Pedrit pedig kezdettől fogva nyomatja, ami nagyon jó döntésnek bizonyult és megtalálta végre De Jong helyét a csapatban, mára az egyik legmeghatározóbb játékos lett.
Plusz volt három játékos akit kért/be volt ígérve akiből nem kapott senkit. Pedig nem 100 milliós sztárokról volt szó. Nem lenne mind1, ha most itt játszana egy Wijnaldum vagy Braitwhaite helyett Depay. És Fati sérülése is nagy csapás volt.
Az pedig, hogy ennyire le vagyunk maradva az ATMA-tól, nem csak a mostani teljesítménynek/Koemannak köszönhető. Ilyen menetelés mellett az utóbbi években sem biztos hogy tartottuk volna velük a lépést.

Félreértés ne essék, nem akarom mosdatni, mert rengeteg dolgot rosszul csinált/csinál és a jövőt is inkább egy új edzővel képzelném el, de nem lehet mindent elverni rajta sokkal összetettebb ez a dolog.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.01.25. 20:09:02

Sztem sokan nagyon hamar megutáltátok ezt az embert, és azóta mindent rossznak szeretnétek látni, amit csinál. Pedig a jelen helyzetben nagyon jobb edzőnk nem lesz, Setiént sem fizettük még ki. Suárez elküldését tök hülyeség az ő nyakába varrni, Riqui Puig mellőzését már annál jogosabb. Sztem viszont fiatalodik a csapat szépen, és a fiatal játékosok is szépen fejlődnek (De Jong, Araújo, Pedri, vagy a mostanában haloványabb Mingueza, Dest). Tudom meg van magyarázva, h a sérülések kényszerítették rá a fiatalok játszatására, de valójában 50-50, pl. Minguezát, Pedrit úgy tette be, hogy lettek volna alternatívák. Dest, Araújo sérülések után kerültek be.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.25. 19:37:18

Nero. írta:
2021.01.25. 19:26:27
Tegyük hozzá hogy az elején nagyon jól néztünk ki. Az első 2-3 fordulóban parádés focit játszottunk, aztán szép lassan elindultunk a lejtőn.
Mert volt Fati...ahogy írtam is, ő mentette amit lehetett
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.01.25. 19:26:27

Tegyük hozzá hogy az elején nagyon jól néztünk ki. Az első 2-3 fordulóban parádés focit játszottunk, aztán szép lassan elindultunk a lejtőn.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.25. 19:15:53

Koeman eddigi munkásságával kapcsolatos gondolatok (nyilván szubjektív):

Kiindulási koncepciója nem az volt amit ma csinál. Kivágta Suarezt majd folytatta ott, ahol Setien abbahagyta a SR-Piqué-Lenglet-Alba-Busi-de Jong-Gríz--Cou-Fati-Messi tengelyen.
Nem ok nélkül kivívta sok szurkoló ellenszenvét, Fati mentette a mundér becsületét.
Pedrit kezdte el játszatni, de Piqué-Lenglet bohócgólok maradtak, mindkét madriditól vereség, tartás nélküli csapat.
Ment a vesszőfutás 10-12 fordulón keresztül, talán még lejjebb is ásta a csapat gödrét, mint ahol a 2-8 után volt....egészen a sérülésekig.

Innentől nem maradt más választása csak a fiatalítás. Ugyanakkor minden edzői megnyilvánulásán látszott a kapkodás, hogy erre nem volt felkészülve. Furcsa összeállítások, logikátlan cserék stb....jól emlékszünk. Elképzelés nélküli ad-hoc foci.
Most próbálja összerakni azt, ahogyan kezdenie kellett volna szeptembertől.
Lehet úgyis nézni, hogy jobb később, mint soha, de úgyis lehet nézni, hogy eltékozolt egy fél szezont. Ősszel nyilván mindenki türelmesebb lett volna és megértőbb. Ahol ma tart a csapat, ott már október végén kellett volna tartani. Koeman tehát önmaga vívta ki az ellenérzést saját magával szemben, miközben ma, féltávnál - teljes jogosan - számon lehet kérni 5 havi munkáját, de ő ezzel szemben jó esetben is 1 - 2 hónapnál tart.
Hosszabb távon ez önmagában nem is lenne olyan nagy baj, ha tervszerű koncepció lett volna, de nem az volt, hanem minden ad-hoc alakult és ez az edzői tekintély szempontjából sem szerencsés. Pedagógia érzék, csapat mentális felkészültsége pedig mind éppen olyan, amilyen a koncepció. PSG hamar itt lesz ....
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.01.25. 18:27:39

Érdekes a vita, ami folytattok. Mindkét oldalában van igazság.
A szuperkupa döntőben szétbszott az ideg, hogy képtelenek vagyunk valami normális, kreatív támadást felmutatni középen, főleg amikor már vesztésre álltunk, de hosszútávon ezekkel a kissé bamba, kissé még éretlen, sokszor rossz megoldásokat választó játékosokkal ez a szervezett foci az, amit nyomni kell. És fiatalok mellé ténylegesen kell egy kemény, határozott edző.
Riqui Puig esetében, vagy ha lesz valaki, aki hozzá hasonló határozott, nem bamba, jó megoldásokat választó játékos, szóval ezeknél a játékosoknál viszont meg kell tanulnia Koemannak egy kicsit lazábbnak lenni, mert keménykedés nélkül is rájuk bízható a csapat és a keménykedés csak hátráltatja őket.
Griezmann, Dembele meg még jó néhány, személyiségileg jelenleg annyira lepkefing szinten van, hogy kell egy ilyen edző, aki ad nekik némi ego-t meg határozottságot azzal, hogy EZT CSINÁLOD, meg ÍGY CSINÁLOD, különben elveszve rohangálnak a pályán.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.01.25. 18:14:07

grgly50 írta:
2021.01.25. 17:31:32
hajnesz írta:
2021.01.25. 16:24:34

"Nyílvánosan alázta a játékosait. A hibát úgy torolja meg, hogy a lecseszés mellé még kirakja a csapatból, míg a másik emberről egy szót nem szól. "
Itt mire/kire gondolsz? Kit rakott ki a csapatból úgy, hogy aztán nem kapott lehetőséget? Araujo, Géza, hibák ellenére is megkapják a lehetőséget, mert beleillenek a koncepcióba.

"Nem szólva az öltözői hangulatról."
- Messi már nem biztos benne, hogy el szeretne menni, míg ez eddig elképzelhetetlen volt.

"Elhajt húzó játékosokat. Szerencsére van aki azért sem megy el."
Egyedül Suarez ment el, aki húzó játékos volt. Akkor most döntsük el, hogy szeretnénk-e fiatalítást, vagy úgy akarunk járni, mint a Milan.
Aki nem akart elmenni, az Puig volt, de ő nem húzó játékos.

Emberünknek van egy elképzelése, amit végig fog vinni, valakinek tetszik ez az út, valakinek meg nem, de azt, hogy nincs koncepció, meg nem haladunk semerre sem, abban egyáltalán nem értek egyet. Ha valahogy elküldené a túlfizetett, ki nem teljesedett játékosainkat valahogy, én nagyon meg lennék vele elégedve. Végre elkezdett valami alakulni a csapat körül, ami már évek óta nem volt, erre több gyalázást kap, mint bármelyik edzőnk :D
Tiszteletben tartom véleményed, mely szöges ellentétben van az enyémmel és még nagyon sok fórumozóéval. Annak ellenére, hogy ugyanazt a focit nézzük.
Az tök jó, hogy mások véleményét tiszteletben tartod, ez valóban alapja a normális vitának. De ha leírtad a véleményedet és konkrétan cáfolják, akkor fura, hogy annyit írsz, hogy nem értesz egyet. Mivel nem? A ténnyel, hogy Messi ezt nyilatkozta januárban? --> "Koemannal együtt jött egy fajta komolyság és egy elképzelés arról, amit el akar érni, és amit szeretne a csapatának, a klubnak. Igen, egy jó választás volt a csapathoz hívása, és jól csinálja a dolgokat. Nehéz, mert sok az új és fiatal játékos, de apránként egyre jobban javul a csapat"

Lajosra nem tartott igényt, de akkor még abban a hitben volt, hogy igazolhat a helyére. És egyáltalán nem lett rossz sem Lajosnak, sem nekünk, hogy nincs itt. Simeone egyszer a büdös életben nyerni akar a bajnokságban, szerintem ő a BL-t is simán le fogja adni(bár nem olyan mentalitású, mindegy, meglátjuk). Óriási mázlihullámot lovagol meg a csapata, könnyen lehet, hogy végigcsinálja, de jövőre ez ki fog durranni. Sem Lajos, sem a csapata nem a jövőé.
De összességében Lajost sem elüldözte. Elmondta neki, hogy nem rá fogja építeni a csapatot és ha tud, akkor nyugodtan menjen, megérti.

Nyers, mint a holland alap stílus, de alázásra nem emlékszem. Játékosok a kritika hatására javultak éppen alatta. Nem tudom kit üldözött el.. Puignak mondta, hogy jobb lenne, ha kölcsönbe elmenne. Mellesleg tényleg jó lett volna. De kit üldözött el?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.25. 18:01:32

Suarezes részhez szólnék most csak hozzá:

Az ő elküldését akkor lehetne a fiatalítás számlájára írni, ha jött is volna a helyére egy fiatal támadó. Így, hogy nem jött senki, indokolatlan volt, főleg, hogy nála sokkal inkább megkopott emberek viszont maradhattak. Lehet ezt csűrni-csavarni, de nagy valószínűséggel ez döntő faktor lesz az idei bajnokságban.
Nagy fiatalításban pedig komoly szerepe van a sérüléseknek is, magától nem vágta ki Koemann egy bukottat sem a kezdőből.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.01.25. 17:57:39

jarvis írta:
2021.01.24. 23:48:06


És csak hogy zárásként keretes legyen, egy Marcelino (akinek a munkásságát a Valencián kívül nem ismerem) átvett egy Bilbaot egy hónapja és elverte a realt és minket és nyert egy kupát. Nekem ez az, ami azt mondom, hogy ez igen.
Ez azért egy kicsit (nagyon) igazságtalan összehasonlítás. Az egyik kapott egy romokban levő csapatot, amire mindenki azt mondta, hogy spanyol középcsapat, most meg lohol a második után már. A másik meg kap egy csapatot, amivel csak a kupában tudnak bármit is elérni hosszútávon is.
Évek óta alig egy-egy meccset lehetett csak élvezni nálunk. Valverdével voltak sikerek, akkor Ő szuper edző? Nekem vele az volt a bajom, hogy a lagymatagsággal folyamatosan építette le a csapatot. Mindent oldjon meg Messi, mindenki várja meg Messit, mindenki mindenhonnan neki passzoljon. Legyen nálunk a labda, de helyzet nem kell. Ez volt a stílusunk. Aztán Setien számomra nem egyértelmű, hogy milyen volt. Akkor és ott rossz volt, de nem sokat láttunk belőle. Ugye egy közkedvelt edző helyére jött. Az elején még a játékkal együtt élt, Sarabiaról nem is beszélve. Aztán jöttek a balhék és szépen visszahúzódott. Megint jött, sőt, most csak jött igazán a Messi csinál mindent időszak és Messinek passzol mindenki. Szünetekben minden edző és másodedző a játékosokkal beszélt, az előtte folyton beszélő Sarabia csak üveges szemekkel nézett és egyedül Messi beszélt.
Setien és Sarabia megalkuvó volt, nem tudom miben bíztak. Talán túlélik az évet és majd elfogadják őket a játékosok idővel? Mindenesetre sokat nem láttunk belőlük.
És most itt van a holland, aki persze nem szimpi sokaknak. Nekem se, de basszus..szerintem a világon nem sok szimpatikus holland van. :) Viszont eléggé elfogadták a játékosok, Messi interjúban körbedícséri, egyértelműen van valamiféle rendszer. Ehhez nem csak edzői ötlet kell, hanem a játékosoknak is el kell fogadniuk. Most is Messi a legfontosabb, de nem úgy, ahogy előtte.
Játékosok elkezdtek stabilabban javulni. De Jong amióta itt van meccsről meccsre hullámzott a teljesítménye, egy ideje azonban nagyon profi. Ráadásul látszik, hogy amiben kritizálja az edző, abban fejlődik. De Jong esetében az, hogy bátran a kapu elé tör. Pedri elkezdett rá-rálövögetni, ha van lehetősége. Dembele stabilan okés teljesítményt nyújt. Grizes más edzők alatt csak dolgozott. Idén stabilan jöttek a gólhelyzetei, egy ideje már pár gólt is lőtt. Emellett a mezőnyben továbbra is hasznos, ha nem lő gólt, akkor is érdemei van többszőr gólokban. Ezzel nem azt mondom, hogy jó vétel volt, csak, hogy Koeman alatt nem hátrány a játéka.
Nem kellenek illúziók, ez a csapat idén semmit nem fog nyerni, de megszorongatja a madridiakat. Ez végre egy épülő, fejlődő csapat. Ebben az idényben kevesebb pont mellett is sokkal több élvezhető meccsünk volt.

Marcelino és a kupasorozat pedig egy másik történet. Azért az az ocsmány játék csak úgy tudott sikeres lenni, hogy a bíró partner volt benne. Látni kell, hogy a kupák általában nagyon kellemetlen terhet jelentenek akkor is, amikor épp a legjobb a csapat.
Most mindenki visszaesett, nem is csoda, hogy kiestek az előttünk levők, de ettől még nem lesz jó edző Marcelino. Nekik a kieső pozíciótól kell menekülniük és nyerni egy kupát. Persze, hogy vért isznak a meccs előtt. A másik csapat, akár mi, akár a Real, akár Simeone-ék, pedig minden ellenére csak úgy mennek ki, hogy legyen már vége. Ez most különösen igaz, de nem tudom volt-e olyan, mikor nem botlottunk kupában. Most random néztem 2017es kupát: döntetlenezett Herculessel (ami szép teljesítmény lenne, ha a félistenről lenne szó), az Alcorcónnak és a Depor ellen idegenben lőtt több góllal sikerült átvergődni.
Mondanom se kell, hogy a visszavágó nélküli rendszer nem azt jelenti, hogy a nagyok úgy játszanak, mint a visszavágón (ahol kiütötték a Herculest pl). Ez is inkább a kiscsapatokat tüzeli, egy meccsre főleg van esélyük. Azért egy kicsit könnyebb az a dimenzió, amiben Marcelino mozog. Törd el a lábát, aztán fussál öcsém, hátra mindenki!
Ha a Barcelonának lenne ez a mentalitása, akkor minden meccsen lenne 3 piros lapunk.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.25. 17:31:32

hajnesz írta:
2021.01.25. 16:24:34

"Nyílvánosan alázta a játékosait. A hibát úgy torolja meg, hogy a lecseszés mellé még kirakja a csapatból, míg a másik emberről egy szót nem szól. "
Itt mire/kire gondolsz? Kit rakott ki a csapatból úgy, hogy aztán nem kapott lehetőséget? Araujo, Géza, hibák ellenére is megkapják a lehetőséget, mert beleillenek a koncepcióba.

"Nem szólva az öltözői hangulatról."
- Messi már nem biztos benne, hogy el szeretne menni, míg ez eddig elképzelhetetlen volt.

"Elhajt húzó játékosokat. Szerencsére van aki azért sem megy el."
Egyedül Suarez ment el, aki húzó játékos volt. Akkor most döntsük el, hogy szeretnénk-e fiatalítást, vagy úgy akarunk járni, mint a Milan.
Aki nem akart elmenni, az Puig volt, de ő nem húzó játékos.

Emberünknek van egy elképzelése, amit végig fog vinni, valakinek tetszik ez az út, valakinek meg nem, de azt, hogy nincs koncepció, meg nem haladunk semerre sem, abban egyáltalán nem értek egyet. Ha valahogy elküldené a túlfizetett, ki nem teljesedett játékosainkat valahogy, én nagyon meg lennék vele elégedve. Végre elkezdett valami alakulni a csapat körül, ami már évek óta nem volt, erre több gyalázást kap, mint bármelyik edzőnk :D
Tiszteletben tartom véleményed, mely szöges ellentétben van az enyémmel és még nagyon sok fórumozóéval. Annak ellenére, hogy ugyanazt a focit nézzük.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.01.25. 16:24:34

grgly50 írta:
2021.01.25. 15:59:44
Csupán a sz.rabb anyaghoz a megjegyzésem. A többivel szinkronban vagyunk. Szerintem a sz.rabb anyagot nagyrészt ő csinálta. Emlékezz a "szakmai munkássága" mellett a pedagógiai megnyílvánulásaira. Nyílvánosan alázta a játékosait. A hibát úgy torolja meg, hogy a lecseszés mellé még kirakja a csapatból, míg a másik emberről egy szót nem szól. Nem szólva az öltözői hangulatról. Stb.
Elhajt húzó játékosokat. Szerencsére van aki azért sem megy el.
Kell ennél nagyobb lenullázás?
"Nyílvánosan alázta a játékosait. A hibát úgy torolja meg, hogy a lecseszés mellé még kirakja a csapatból, míg a másik emberről egy szót nem szól. "
Itt mire/kire gondolsz? Kit rakott ki a csapatból úgy, hogy aztán nem kapott lehetőséget? Araujo, Géza, hibák ellenére is megkapják a lehetőséget, mert beleillenek a koncepcióba.

"Nem szólva az öltözői hangulatról."
- Messi már nem biztos benne, hogy el szeretne menni, míg ez eddig elképzelhetetlen volt.

"Elhajt húzó játékosokat. Szerencsére van aki azért sem megy el."
Egyedül Suarez ment el, aki húzó játékos volt. Akkor most döntsük el, hogy szeretnénk-e fiatalítást, vagy úgy akarunk járni, mint a Milan.
Aki nem akart elmenni, az Puig volt, de ő nem húzó játékos.

Emberünknek van egy elképzelése, amit végig fog vinni, valakinek tetszik ez az út, valakinek meg nem, de azt, hogy nincs koncepció, meg nem haladunk semerre sem, abban egyáltalán nem értek egyet. Ha valahogy elküldené a túlfizetett, ki nem teljesedett játékosainkat valahogy, én nagyon meg lennék vele elégedve. Végre elkezdett valami alakulni a csapat körül, ami már évek óta nem volt, erre több gyalázást kap, mint bármelyik edzőnk :D
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.25. 15:59:44

davi10 írta:
2021.01.25. 08:23:45

...




Koeman-t majd meglátjuk mennyire lesz elég a BL-be, de azért Ő sz.rabb alapanyagból főz, mint Setien vagy Valverde. Setien meg kapott az ölébe egy fél év koronát, kb. több ideje volt felkészülni, mint Koeman-nak.

Csupán a sz.rabb anyaghoz a megjegyzésem. A többivel szinkronban vagyunk. Szerintem a sz.rabb anyagot nagyrészt ő csinálta. Emlékezz a "szakmai munkássága" mellett a pedagógiai megnyílvánulásaira. Nyílvánosan alázta a játékosait. A hibát úgy torolja meg, hogy a lecseszés mellé még kirakja a csapatból, míg a másik emberről egy szót nem szól. Nem szólva az öltözői hangulatról. Stb.
Elhajt húzó játékosokat. Szerencsére van aki azért sem megy el.
Kell ennél nagyobb lenullázás?
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2021.01.25. 12:46:29

Barcahun írta:
2021.01.24. 19:28:48


Ko-mannak az való, ami volt. Válogatottnál évi 15 meccs, gazdasági alapok nélkül, az ő szintje jelenleg ott van, hogy az Atletico ellen emberhátrányba voltunk a végén, mert cserélni sem tud taktikusan, azt, hogy mindig ugyanazt stb. bele se menjünk, technikaliag nem megy neki, nemhogy taktikailag.
Persze van egy stáb, de azért erőnlét, meg videóelemzés. na sztm hagyjuk, szóval, ha baj van cserélhet ott is stábtagot, de taktikát, meg az előbbemlített cseréket csak hozzá kötjük bocsi. Azok meg bezony borzalmasak, 25 meccsből 20 meccsen minden ugyanaz, ellenfél és szituáció függetlenül, komolyabb edzős csapatok sorra megettek minket reggelire, nem egyszer, nem véletlen.
Nagyon pontosan összefoglaltad a lényeget. Nem sokat tudnék hozzáírni. Szerintem az edző dolga taktikai elemeket MEGTANÍTANI . Ebből az emberből gyerekkorában kiveszett a pedagógus. Ül a padon mint a fa szent. Közel jár a síráshoz amikor az időhúzó cseréje gólt fejel. Nem olyan rossz ez a csapat, hogy ilyen gyenge edzővel kellene beérjük ! Ha nem lenne a vírus már csak egy rossz emlék lenne Koeman, de van vírus így tovább szenvedünk vele.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.25. 08:23:45

jarvis írta:
2021.01.24. 23:48:06

Nyáron egy-két jó meccs után már arról ment itt a fórum, hogy a Bayern esélyesebb, de megfogható így meg úgy: 8-2.
Minden csapatot meg lehet fogni, és én a mai napig tartom, hogy amit Setien megpróbált összerakni, a Bayern ellen, az működőképes lett volna egy nem beszari csapattal. Kb. 2-1-ig halványan benne volt, hogy lehet is keresnivalónk, aztán labdaeladás, újabb bekapott gól, és ott le is főtt a kávé. Akkor én hülye még agyaltam rajta, hogy mi lett volna, ha Busquets helyett Rakitic kezd...
jarvis írta:
2021.01.24. 23:48:06
Hidd el én is próbálom keresni a pozitívumokat, de az elmúlt egy évben nem emlékszem olyanra, hogy valami tartósan pozitív lett volna. Annó Valverde-nek az volt leginkább felróva (a sokszor nézhetetlen játék mellett), hogy kevés ő a BL-hez. Kérdem én, Setien akkor mi volt? Koeman elég? Mert szerintem itt bőven csak lefele ugorjuk a szinteket. Hozzá kell tenni, hogy Koemannak nem jutott felkészülési időszak, ahogy Setiennek se, de nem érzem azt, hogy feltudnának nőni a feladathoz. És mindezek ellenére minden meccset megnézek, akármennyire szenvedős, soha nem kapcsoltam ki a tévét és úgy ülök ott, hogy majd most. És nagyon szurkolok, hogy ez minél hamarabb eljöjjön.

És csak hogy zárásként keretes legyen, egy Marcelino (akinek a munkásságát a Valencián kívül nem ismerem) átvett egy Bilbaot egy hónapja és elverte a realt és minket és nyert egy kupát. Nekem ez az, ami azt mondom, hogy ez igen.
Azt hinné az ember, hogy a sorozatos BL-égések után kicsit sikerült mindenkinek lejjebb adnia az igényeiből :D
Koeman-t majd meglátjuk mennyire lesz elég a BL-be, de azért Ő sz.rabb alapanyagból főz, mint Setien vagy Valverde. Setien meg kapott az ölébe egy fél év koronát, kb. több ideje volt felkészülni, mint Koeman-nak.

Az ilyen spanyol edzőkkel meg lehet példálózni, de olyan csapatokkal, ahol nincs ekkora nyomás, nem ilyen nehéz jó eredményeket elérni. Valverde, Setien, Emery, Lopetegui, stb. mind megbuktak nagycsapatoknál... Okés, Valverde-vel lehet vitatkozni, de annak se lett szép vége, és kétlem, hogy valaha topklubot fog még irányítani.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.01.25. 01:29:54

Koeman elég? Mert szerintem itt bőven csak lefele ugorjuk a szinteket.
Koeman egy elég posvány, unalmas, túlszervezett focit játszat, aminek az eredménye, hogy ha bekapunk egy gólt, sokszor nagyon nehezen sikerül egyenlíteni, vagy megfordítani, hiszen mindenki a helyén mozogja azt a néhány métert, amit szabad neki és nincs kreativitás kiélés. Viszont én ebben a rendszerben nem látom a 3-0 meg 4-0 kikapásokat. A védőink néha fasságokat csinálnak és elveszítik a labdát, de a Bayern féle letarolást nehezen tudnám most elképzelni. A szuperkupa döntőben viszont volt egy-két olyan pillanat, amikor a régi formánkat hoztuk stabilitásban és rövid idő alatt elveszítettük a meccset, de ha jól emlékszem ott a pontrúgás volt a kritikus, aminek a védekezését nem ártana gyakorolni.

Hogy értsétek: amikor Koeman azt mondja, hogy jól játszottunk, az azt jelenti, hogy végig pontosan tartottuk a taktikát.

Amit nagy pozitívumnak mondanék amúgy, hogy a strukturált felállás miatt a labdákat nagyon jól hozzuk ki letámadás esetén is. Egy Bayern ellen persze kérdéses, hogy ugyanez menne-e.
Koemantól legalább egy mosolyt vártam volna a gól (és az öröm) láttán - bár az is lehet, hogy pont nem akkor mutatta a kamera az edző úr arcát..
Csak rá kell nézni Riqui Puig arcára és jó kedve lesz az embernek. Nagyon él a gyerek, élvezi a játékot, focizni akar, hiszen egész életében erre készült. Ránézel Dembele-re, vagy Busquets-re és öt évre elmegy az életkedved és még sorolhatnám. Olyan, mintha folyamatosan a pályára kényszerítené valaki őket és utálnák az egészet. Dembele szöglet zászlós interakciójából egyértelműen kitűnt, mennyire tiszteli a pályát és mekkora élvezettel játszik...
Koeman amúgy egy zárt, introvertált személyiségnek tűnik érző belsővel. Ha kimondta volna, amit RP góljánál gondolt, valószínűleg valami ilyesmi lett volna: "Na jól van hlyegyerek, ez már valami, lehet meggondolom, hogy kezdő legyél-e". Figyeltem amúgy amikor valamelyik meccsen lecserélte: Puig odament és ilyen trollkodósan hátbaveregette a mestert. Mint amikor valakit megölelsz, aki képtelen az ölelésre. Van valami vicces romantikája ennek az egész csapatnak. Olyan szerencsétlen, de szerethető :D. Kezdem megszokni. Már Griezmann is hiányozna, ha kitennék, vagy eladnák.
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2021.01.24. 23:48:06

davi10 írta:
2021.01.24. 23:08:56
Barcahun írta:
2021.01.24. 22:28:34
...
Senki szeme előtt nincs rózsaszín köd, mindenki tudja, hogy nem mi vagyunk az esélyesek a PSG ellen, mégis keressük a bíztató jeleket. Elvégre azért szurkolunk, hogy legyen egy jó csapatunk. Legyek fan... Én azt hittem, hogy egy Barcás fórumon megengedett Barca fannak lenni, de tudom, az igazi Barca fanok azok, akik utálják a játekosokat meg az edzőt . :D
Ugyanaz a silány dolog... A legutóbbi 9 meccsből 7-et nyertünk, de ugyanaz minden...
Teljesen jogos, hogy más szemszögből és más szemüvegen keresztül látunk dolgokat, ezért (is) szép a foci.

Az, hogy a legutóbbi 9 meccsből nyertünk 7-et valóban imponáló, de mondjon bárki bármit, a szuperkupa döntő egy fontos meccs volt és jelen helyzetben egy fontos kupa lett volna. Maga Koeman nyilatkozta, hogy "egy kupa megnyerése azt mutatja, hogy jó úton jársz". Nem nyertük meg. Elbuktuk a legvégén.

Ősszel az ment a Clasico előtt, hogy hullagyenge a Real, verjük őket és beindul a gépezet, adjunk időt Koemannak. Kikaptunk. Ugyanazt láttam az akkori egyenlítő gólnál, mint most a szuperkupa döntőben a csapaton, hogy kész, stop, megállt a tudomány.

Nyáron egy-két jó meccs után már arról ment itt a fórum, hogy a Bayern esélyesebb, de megfogható így meg úgy: 8-2.

Tavasszal vezettük a bajnokságot, nyáron az is ment a levesbe. 19-ben én tényleg elhittem, mikor itthon 3-0-ra vertük a poolt, hogy itt lesz az alkalom, meglesz ez. 4-0 a visszavágó (plusz a végén vesztes király kupa döntő).

18-ban 4-1-ről buktunk. 17-ben 3-0 sima vereség.

Hidd el én is próbálom keresni a pozitívumokat, de az elmúlt egy évben nem emlékszem olyanra, hogy valami tartósan pozitív lett volna. Annó Valverde-nek az volt leginkább felróva (a sokszor nézhetetlen játék mellett), hogy kevés ő a BL-hez. Kérdem én, Setien akkor mi volt? Koeman elég? Mert szerintem itt bőven csak lefele ugorjuk a szinteket. Hozzá kell tenni, hogy Koemannak nem jutott felkészülési időszak, ahogy Setiennek se, de nem érzem azt, hogy feltudnának nőni a feladathoz. És mindezek ellenére minden meccset megnézek, akármennyire szenvedős, soha nem kapcsoltam ki a tévét és úgy ülök ott, hogy majd most. És nagyon szurkolok, hogy ez minél hamarabb eljöjjön.

És csak hogy zárásként keretes legyen, egy Marcelino (akinek a munkásságát a Valencián kívül nem ismerem) átvett egy Bilbaot egy hónapja és elverte a realt és minket és nyert egy kupát. Nekem ez az, ami azt mondom, hogy ez igen.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.01.24. 23:18:17

Riqui Puig egy géniusz a posztján, megvan benne az igazi Barca DNS. Ezt csak az nem érti, aki nem szeretné érteni.

A gól kapcsán pedig nagyon sok szép dolgot tudnék említeni. A mosoly, az öröm RP arcán. Ráadásul fejjel szerezte a találatot, pár perccel a becserélése után. A mellőzött zseni feltörése. Áh.. Aki őszintén szívvel-lélekkel csinált valaha valamit, az tudja miről van szó.

Koemantól legalább egy mosolyt vártam volna a gól (és az öröm) láttán - bár az is lehet, hogy pont nem akkor mutatta a kamera az edző úr arcát..
Válasz küldése