Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.18. 17:23:14

Feast4 írta:
2021.02.18. 16:18:34
Értem mire szeretnél kilyukadni, csak ennek a felsorolásnak így nem sok értelme van. Felsorolhatod az akkori csapattagokat, hogy lássuk kik dolgoztak a kezei alatt és mennyire volt nehéz dolga, de ha ezt érdemben akarjuk nézni akkor meg kellene nézni az adott bajnokságban abban a szezonban milyen játékosok voltak az ellenfeleknél is.
A Valenciát is például szezon közben vette már át, pontosan azért mert az általad említett játékosokkal az előző edző nem megfelelő eredményeket hozott (aki előtte 2 szezonban is top5 helyre vezette őket emlékeim szerint).

A lentebbi arányok pedig szintén csalókák. Azért Pep konkrétan minden szezonban a bajnokság toronymagasan legesélyesebb csapatába ült le (kivéve talán az első Barcás szezonja). Őt bárkivel összehasonlítani elég hálátlan statisztikai szempontból. :D

Én sem tartom hűdejó edzőnek, de azért itt most elég sok túltolt savazást kap. Azt meg már sosem tudjuk meg mire lett volna képes itt edzőként, ha nem egy világ- és klubválság közepén érkezik meg valódi igazolási lehetőségek és egy normális alapozásos előszezonnal. Szerintem a világot akkor sem váltotta volna meg, de például a bajnokságban simán lehet előrébb lennénk és lenne valódi izgalom a bajnoki címmel kapcsolatban.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.02.18. 16:18:34

davi10 írta:
2021.02.18. 14:05:03
[
Az edzői pályafutását megint nem értem mit húzzátok le, többszörös holland bajnok, nemzetek ligája ezüst. Emellett természetesen ott vannak a kevésbé jó eredményei, nem vitatom, de azok meg nem bajnokesélyes csapatok voltak.
2001 december harmadikától volt edző az Ibrahimovic, van der Vaart, Maxwell, Heitinga, Chivu, Stekelenburg féle Ajaxnál. Ekkor lett bajnok.

2004-ben a Stekelenburg, Heitinga, Vermaelen (még az üveglábúvá mutálódás előtti Vermaelen)Nigel de Jong, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Ryan Babel, Ibrahimovic, és az akkor már levezető Litmanennel mégegy bajnoki cím. Hollandiába ezt én is megcsinálom ezzel a kerettel, de most minden túlzás nélkül.

Ezután Benfika égett mint a rongy, egy évet se húzott.

Utána 2007-ben visszarimánkodták a PSV-be Kluivertet, ott volt levezető Cocu, Alex, Reiziger, az élete egyetlen egy kimagasló idényét produkáló Jefferson Farfán, meg egy szárnyait bontogató akkor még elég jó Afellay. Itt pontegyenlőséggel jobb gólkülönbséggel lett bajnok.

Ezután vette át a Hildebrand,Helguera, Raúl Albiol, Carlos Marchena, David Albelda, Banega, David Silva, David Villa,Fernando Morientes,Joaquín, Arizmendi féle Valenciát, ami nagyon nem volt gyenge és 168 nap után 11 győzelem 9 X 14 vereség után úgy rúgták ki hogy pattant. Na azt ne mondja senki, hogy ekkor ez nem volt dobogóesélyes! :lol: Ez volt a mélypontja.

2017-ben az Evertont bevitte még a hetedik helyre 18-ban lett szövetségi kapitány, amikor eljött az Everton 8. volt és a 8. helyen végzett.

Eddigi edzői karrierje során 544 meccse volt 305-üt nyert, 116 X és 123 vereség.1016 gólt lőttek a csapatai és 563-at kaptak!!!!

Pepnél (csak egy példa)430 meccs, 328 győztes meccs, 59x, 43 vereség.A csapatai 1098 gólt lőttek 306 gólt kaptak.

De hasonló aránya van a legtöbb jó nevű edzőnek, mint Pepnek. Szóval ezen nincs mit lehúzni.Megtette azt Ő!
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.18. 15:52:44

Peter írta:
2021.02.18. 15:24:23
Nem erről a konkrét meccsről írtam, hanem az itteni tevékenységéről összességében
Én is.
Puig-on kívül aki fiatal és egészséges, az általában játszott. Még talán Konrad kivétel, de Őt egyelőre nem érdemes az első csapat tagjának tekinteni.

Nagyon remélem, hogy a szezon vége felé már kevesebb sérült lesz, és a Dest, Mingueza, Araujo, Pedri, Puig, Fati, Trincao (Konrad, Moriba) sorból lesz olyan, hogy egyszerre a pályán vannak vagy 6-an.
Persze csak amikor már eldőlt, hogy az Atleti már nem tud beérni minket, és bajnokok vagyunk :mrgreen:
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.18. 15:24:23

davi10 írta:
2021.02.18. 14:05:03
Peter írta:
2021.02.18. 13:35:35
Abban viszont főszereplőként hibás, hogy alkalmatlan volt a rendelkezésére álló fiatalokból legalább a szintjükhöz képest szervezett és a játékosok képességeire épülő koncepciót összerakni.
Aki rendelkezésre állt fiatal és nem játszott az Puig.
Dest a sérülése előtt orvvérzésig volt nyomatva, Trincao-ra itt ment a sírás, hogy minek játszik annyit.
Araujo, Fati sérült, mindkettő játszott előtte folyamatosan.

Nem is volt szerintem olyan meccs, ahol az összes fiatalt egyszerre lehetett volna játszatni.
Nem erről a konkrét meccsről írtam, hanem az itteni tevékenységéről összességében
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.18. 14:05:03

Feast4 írta:
2021.02.18. 13:17:37

Még mindig nem találta meg a kezdőjét. Jobbra balra kísérletezik itt a 17-20 évesekkel, de egyik sem az amit keresünk és akkor fonom voltam, mert nem azt mondtam, hogy egyik vakhangyább, mint a másik.
Mondjuk a lyukas védelmen kívül szerintem megtalálta a kezdőjét, Busi, De Jong, Pedri, Messi, Griezmann, Dembele játszik meccsek óta.

Az edzői pályafutását megint nem értem mit húzzátok le, többszörös holland bajnok, nemzetek ligája ezüst. Emellett természetesen ott vannak a kevésbé jó eredményei, nem vitatom, de azok meg nem bajnokesélyes csapatok voltak. Viszont az Everton-nál meg az addigi legtöbb ponttal végzett a bajnokság végén, ha jól emlékszem.

Azzal viszont egyetértek, hogy helyén kell kezelni az utánpótlást, és nem lehet olyan gyerekektől elvárni Xavi, Iniesta szintet, akik spanyol 3-ad osztályba szórakoztak eddig.
Peter írta:
2021.02.18. 13:35:35
Abban viszont főszereplőként hibás, hogy alkalmatlan volt a rendelkezésére álló fiatalokból legalább a szintjükhöz képest szervezett és a játékosok képességeire épülő koncepciót összerakni.
Aki rendelkezésre állt fiatal és nem játszott az Puig.
Dest a sérülése előtt orvvérzésig volt nyomatva, Trincao-ra itt ment a sírás, hogy minek játszik annyit.
Araujo, Fati sérült, mindkettő játszott előtte folyamatosan.

Nem is volt szerintem olyan meccs, ahol az összes fiatalt egyszerre lehetett volna játszatni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.18. 13:35:35

Feast4 írta:
2021.02.18. 11:45:20
tényleg arra jutottam, hogy ebben most tényleg nem Ő a hibás.
Ez teljesen így van, a vereség tényében nem.
Abban viszont főszereplőként hibás, hogy alkalmatlan volt a rendelkezésére álló fiatalokból legalább a szintjükhöz képest szervezett és a játékosok képességeire épülő koncepciót összerakni.
Ez az öszvér verzió a legkártékonyabb amit csinálhatott, ott kezdte ahol Setien abbahagyta, majd tömködte a réseket fiatalítás címszóval, miközben a teszetosza oldalpasszos álbiztonsági alibi játékot erőltettük Messi vagy Jóisten villanásaiban reménykedve.
Megfelelő kezek alatt nem egy példa van a közelmúltból, hogy 18-20 éves srácok nem tanácstalanok a pályán. Monaco, Ajax, Salzburg. Egyik sem állófocit játszott, képesek voltak felfogni a fiatal játékosok az edző kéréseit. Arról nem is beszélve, hogy Dembi, Gríz vagy Cou Barcelonában elfelejtett mindent, amit előtte a fociről tudott?
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.02.18. 13:17:37

Barcahun írta:
2021.02.18. 12:32:00

....
Nagyon sok mindennel egyet értek. Próbáljuk itt meglátni a jót sokszor, de tény:
Nem tud cserélni! Olyannyira, hogy teljesen hülye hozzá. a 79. percben csinál egy hármas cserét 1-3 nál. Addig minden annyira jó volt?

Még mindig nem találta meg a kezdőjét. Jobbra balra kísérletezik itt a 17-20 évesekkel, de egyik sem az amit keresünk és akkor fonom voltam, mert nem azt mondtam, hogy egyik vakhangyább, mint a másik.

Egy kis off: Xavi, Iniesta Messi miatt itt sokan bele vannak szerelmesedve az utánpótlásunkba, de én Fatin kívül senkiben nem látom az X-et. Meg ne hasonlítsunk már egy spanyol harmad osztályban szerencsétlenkedő 19-20 évest egy olyan 19-20 éveshez akik mondjuk szezonról szezonra a saját bajnokságukban a csapatuk A keretében folyamatosan kezdők és az utóbbi két évben végigjátszott 4-8 BL meccset és netán még gólt is lőtt, teszem azt egy Liverpoolnak. (csak most mondtam egyet)Az ilyen játékosokat kellett volna összeszedni még viszonylag olcsón és nem Griezmann, Dembélé, Coutinho trióért kifizetni 400 millót. Elég lett volna ha kettő bevált volna már másképp állnánk most. Amúgy ez edzői, játékosmegfigyelői, koncepciói hiba egyaránt. De ez már késő bánat.

Visszatérve ha a bohóc valakibe bele van szerelmesedve az orrvérzésig játszik.

Jövünk azzal, hogy egy fiatal kivirágzott az a fiatal kivirágzott. Hát a francot! #-o Volt egymás utáni 2-3 jó meccse középcsapatok ellen Pedrinek, de Jongnak, Trincaonak aztán vissza is szürkültek. Csak sajnos már ennek is örülni kell.

És az összes rangadót bukta eddig.

Ezek a száraz tények.

Egyébként Ő ilyen. Ha valakinek van hozzá türelme egyszer összeszedtem a statisztikáját. Borzalmas! Rengeteg bukott meccs, baromi sok kapott gól, kb. tényleg mindenhol megégett. Egyszerűen rossz edző. De ugye Cruyff bébi és Ő az egyetlen akire ez kényelmes edzői szék rátukmálható volt.

Viszont a PSG elleni meccsen tényleg szerintem nem is tudott volna mit csinálni. Sehol sem vagyunk jelenleg minőségbe az elithez képest. Az előző évekhez képest is óriásit fejlődtünk vissza és senki nem húzott még féket a kisikló hajón.

Az viszont tény ha itt minden úgy ment volna ahogy kell, a keret több mint fele itt sincs, és nem McKoeman az edzőnk.
Kép
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.18. 12:32:00

Kűman hibás nem hibás :roll:
Néhány gondolat; igen hibás, nem csak kötelezően, mint mindig az edző a hibás dolog miatt. Ez nem jelenti azt, hogy a játékosok ne lennének ugyanúgy vagy jobban felelősek! Azért az látszik, hogy komoly meccsekre nem tujda összerakni a csapatot, meg amúgy sem rakott össze semmit fél év alatt, 1 agyrémet talált ki, ami nem működik, cserélni nem tud, az a kevés változás is a sérülések miatt van amit eszközöl.

Ezen a meccsen kulcs kérdés volt a labdabirtoklás, a játék irányítása, és ezt nem csak én hánytam magamtól a meccs előtt a forumba, elég sok szakértő tolta, meg egyértelmű is. Kűman taktikájával Pedri és De Jong kellően gyenge, vagy szintén nem túl taktikus csapatok ellen parádézik, és Businak is lehet olyan VKP pozit találni, ahol nem számít a sebesség. Viszont ahogy jün egy komolyabb csapat azonnal bukóba van ez a mezőfölény, és ezzel bukik a helyzetek kialakítása, illetve csak kevés van és rossz a helyzetkihasználásunk. Ez még mindig a kisebbik gond, a nagyobb, hogy az iszonyat gyenge és felforgatott védelmet nyomás alá helyezik ezzel (és ezért mondták/mondtam kulcs a birtoklás és dominálás), mert a hiba az adott, persze mi képesek vagyunk a semmiből is összehozni, de nyomás alatt ezeket röhögve kényszerítik ki ellenünk és vége is a dalnak. Persze régen se volt beton védelem, viszont elől mindig lehetett számítani egy-egy plussz gólra, ha kapunk is, meg abba a 20%-ba amíg náluk volt a labda nem igazán lehet gól/gólokat lőni.

Kűman nagyon amatőr, neki egy válogatott évi 15 meccsel pont elég, nyilván Barto hozta ide szolgának, és marad is, hiszen nyáron jó lesz bűnbaknak az új vezetésnek is, valamint a szerződésének záradékait Barto kötötte, nem hiszem van pénzünk felbontani azt.

Játékosokról annyit saját magukban sem hisznek, feltartott kézzel mennek pályára, amit Kűman alibizése 1-1 nél még támogat is botrányos... ez a barca?, érdemes nézni SEvilla 70. percig 5 játékost cserélt és tényleg képes volt váltani. Morál és az összhang romokban, egy távozni akart és akaró megkopott Messiás vezényletével, kiégett kiöregedő hangadókkal, és előttük térdelő fiatalokkal nem sok remény van és erről Kűman is tehet, egy Pep nem csak a taktiát rakja ám össze egy meccsre :roll:

Szóval lehet kulával dobálózni, Piquet aki sztm nem lógott ki lefelé abszolút, Destet, aki 1 éves sincs itt :roll: ? Meg Dembelét mert nem lövi be, meg Griezmant mert nincs pályán, de ez a meccs De Jongon és Pedrin ment el, Busit már nem is említem tőle nem vártam sokat, ez egyszerű taktikai tény, mármint ha figyelembe vesszük a képességeket és hogy mire lehetett számítani, és azt hogy ez nem volt rendben az meg Kűman, a többi csak dominoként dölt teljesen előreláthatóan össze, nem véletlen Pique 1-1 nél kanyázik Griezlánnyal, teljesen egysértelmű volt a játék képe alapján mi jön, csak idő kérdése volt.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.02.18. 11:45:20

Most olvasva McRonald nyilatkozatát tényleg arra jutottam, hogy ebben most tényleg nem Ő a hibás. Ha a tényeket nézzük való PSG jelenleg 11 posztból 8 de inkább 9 poszton jobb, mint mi.

Mbappé utcahosszal jobb az összes jelenlegi támadónknál, ezt kár szépíteni. Egy, Dest, Piqué, Lenglet, Alba védősör neki semmi, jelenleg.

Egy tapasztalatlan Dest ehhez baromi kevés. Piqué, Lenglet ugye kár ezen meditálni. Alba esetében meg igazából nem is nagyon tudnak találkozni. Egyébként, szerintem Kean és Icardi önmagában elég lett volna, hogy behúzzák.

A középpályánk is röhej. Akárki akármit mond, ha az utóbbi években a dolgok normálisan mennek de Jong ezzel a teljesítménnyel nálunk nem kezdő, Busquets már rég ki lenne szuperálva, Pedri meg tök cuki meg minden, de ide még olyan kevés, mint az kínai vakcinából, a bevizsgált adagok száma. Az meg hogy egy Pjanic a legjobb cserénk, amikor szétfutnak minket az meg egy vicc.

Dembélé igazából játszótársak nélkül szerintem nem is tud jó játékot mutatni, Griezmann az kész, Messinek meg ha ez első 10 percben elmegy a kedve akkor csinálhatunk amit akarunk.

Kit lehetett cserélni? Braithwaiteot, és valóban nagyon szimpatikus és küzdős a srác, és szurkolok is neki, de ahogy mondtam már, ha itt minden jól megy sose került volna hozzánk. Meg itt van Trincao, aki meg hát finoman szólva is eddig csalódás. (Túlakar, túlerőlteti, kapkod. stb.) Aztán ott van Puig, aki tök ari meg minden, de ugyanaz, mint Pedri. Kevés, kevés, kevés. Talán egyszer jó lesz, de most kevés erre a szintre.

Mingueza, nekem ez a kategória. Szerintem Ő lesz az új Barthra.

Ha Arujo, meg Fati játszik akkor is ugyan így kifújják az orrunk. Előrébb járnak. Jobban egyben vannak, gyorsabbak, erősebbek, nekünk meg korlátozottak a taktikai lehetőségek, (egyébként bár ez a meccs nem írható McRonald számlájára szerintem de Ő is naggggyon korlátozott), cserék, nem tudunk minőségi cserét csinálni. Abban mondjuk szerintem McRonald a hibás, hogy egy francia bajnokságban játszó csapat erőlétben bőven előttünk van, mert talán ezt lehetett volna kompenzálni, de a minőség az összeszokottság az nagyon hiányzik. Sajnos ez van! Ez a realitás. És szerintem ez egy jó pár évig tartó mély gödör lesz.
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.18. 10:59:24

Meg lennék lepve, ha szezon közben felállítanák. Azon is meg lennék lepve, ha szezonkezdetkor is ő ülne a kispadon.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.17. 23:00:54

Zsolti írta:
2021.02.17. 19:35:30
Azert az nem lehet veletlen, hogy kb senki uj nem tud megragadni a kezdoben, vagy csak megkozelitoleg hozni azt a teljesitmenyt, amiert leigazolta a klub, semmi elkepzeles, alibi passzolgatas, 0 begyakorolt figura, vagy taktikai elem. 3.eddzoi stab, ennyien egyszeruen nem lehetnek vakok..
Kb ezért írtam Koeman kinevezésekor, hogy tökös belépőt várok tőle, Piqué elküldését...elsőnek, aztán folyt.köv. a takarítást
Azóta tudjuk mi történt.... :mrgreen:
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.17. 20:32:14

Zsolti írta:
2021.02.17. 19:35:30
En nem hinnem, hogy itt vele van a baj, vagy Valverdevel, Setiennel, stb..ezek a jatekosok ugy a klub fejere nottek, hogy itt az eddzoknek nagyjabol kuss a neve. Azert az nem lehet veletlen, hogy kb senki uj nem tud megragadni a kezdoben, vagy csak megkozelitoleg hozni azt a teljesitmenyt, amiert leigazolta a klub, semmi elkepzeles, alibi passzolgatas, 0 begyakorolt figura, vagy taktikai elem. 3.eddzoi stab, ennyien egyszeruen nem lehetnek vakok..
Szerintem itt ko kemeny jatekos uralom van, mert anno romma nyertek magukat, elhittek a vezetok, elhittek a jatekosok, hogy igy minden szep es jo.
Ki az a barom aki 3 honap kihagyas utan pl beteszi Piquet a kezdobe?! Nekem ez nem kerek.
Kerek, nem kerek, a tényeket nem lehet fikciókkal cáfolni. Biztos, és ez minden munkahelyen így van, hogy a törzsgárda tagok valamilyen befolyással bírnak. De hogy milyennel, az csak szóbeszéd.
Szóbeszéd, amiből volt már itt annyi, hogy Dunát lehet vele rekeszteni. Volt itt "Messi uralom" is. Butaság. Maguk a játékosok, akik valami nimbuszt vontak Messi köré. Szerintem ő az egyik "leggyengébb" akaratú ember a csapatban. Akik ismerik közelről, már sokszor elmondták.
S hogy ki az a barom? Ronald Koeman, az edző. Ő az, aki mióta itt van, össze-vissza kapkod, pánikol, átgondolatlan döntéseket hoz.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.02.17. 19:35:30

En nem hinnem, hogy itt vele van a baj, vagy Valverdevel, Setiennel, stb..ezek a jatekosok ugy a klub fejere nottek, hogy itt az eddzoknek nagyjabol kuss a neve. Azert az nem lehet veletlen, hogy kb senki uj nem tud megragadni a kezdoben, vagy csak megkozelitoleg hozni azt a teljesitmenyt, amiert leigazolta a klub, semmi elkepzeles, alibi passzolgatas, 0 begyakorolt figura, vagy taktikai elem. 3.eddzoi stab, ennyien egyszeruen nem lehetnek vakok..
Szerintem itt ko kemeny jatekos uralom van, mert anno romma nyertek magukat, elhittek a vezetok, elhittek a jatekosok, hogy igy minden szep es jo.
Ki az a barom aki 3 honap kihagyas utan pl beteszi Piquet a kezdobe?! Nekem ez nem kerek.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.02.17. 09:11:28

Koeman: “ nem figyeltünk a széleken vagy a középen lévő labdákra.”

Tehát kb. nem sikerül a labdára figyelni. Fociban ez elég nagy hátrány.
més que un club
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.02.16. 22:44:20

Na akkor ő is feliratkozik egy csúfos BL-kudarcra (bár az idegenbeli 0-2 utáni hazai 0-3-mal elbukott csoportelsőség szépen illett az elmúlt évek sémájába)
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.16. 00:06:11

Ha ma sokat (mosolyog) köp a mester, akkor jók vagyunk. :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.06. 22:49:50

Barcahun írta:
2021.02.06. 21:38:02
ilyen játékra csak páran képesek,
Ehhez nem feltétlen kellenek zsenik, elegendő egy jó edzői koncepció és gyakorlás....vagy amikor labdát szerzünk a saját 16-os előterében, úgy hozzuk ki a labdát, hogy az ellenfél kényelmesen felveheti a bunker pozíciót, ha a kapusuk fent lett volna, ő is visszaérne a gólvonalra....miért nem fordulunk le gyorsan? Nincs taktikai repertoárunk, egysíkú, kiszámítható a játékunk. Nincs átlövés (ez is gyakorlás kérdése), szögletekkel nem tudunk mit kezdeni....ez Pepnél sem volt erős, de ott nem feltétlen volt rá szükség....ma a szükség azért nagyobb tényező....nincs kontránk, Koeman imádja védeni az eredményt, védje, de akkor kontrázzunk, Gríz ebben király volt, Dembi alkalmas rá szintén....szóval a lehetőségek tárháza állhatna rendelkezésre, ami mind szinesítené a játékot és kiszámíthatatlanná tenné az ellenfelek számára.....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.06. 22:20:44

Szerintem ezt meg tudja csinálni Pedri is - akinek esetenként nagyon szép összjátékai vannak Messivel -, Puig is. Az edzőnek kell mindent megtennie azért, hogy ezekből a játékosokból ez a tehetség ki is jöjjön. Xavi is kb. 27 évesen lépett szintet. Ehhez képest Pedriék még semmiről nem maradtak le, csak őt sem kellene a szélre kirakni, mert ott nagyon el van veszve, és kiesik a pixisből.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.06. 21:38:02

Peter írta:
2021.02.06. 19:37:39
Barcahun írta:
2021.02.06. 18:54:13
Néhány poszttal lejjebb olvass bele néhány olyan hozzászólásba amit írtam....
Lényeg, hogy a teszetosza helyett a lendületes, ritmusváltásokra és mélységi beindulásokra épülő koncepciót gondolom járható útnak, melyre a jelenlegi keret szerintem teljesen alkalmas. Természetesen megfelelő fegyelemmel felépítve és nem össze-vissza ad-hoc módon....
Szerintem ezt játszottuk régen is, ha emléksze (ha már emlegetted Xavit) a Barca altatott, majd kiugratásokkal került a védelem mögé, elképesztő ütempasszokkal stb, ennek nincs köze a labdatartáshoz, én ezt a részt nem értettem, amit most írsz az teljesen jó meglátás, de sztm erre sem feltétlen alkalmas a keret, ilyen játékra csak páran képesek, idén csak Pjanic, meg De Jong adott ilyen jellegű életjelet, mármint játékszervezésben, most nyilván Puigot nem veszem még ide, mert nem stabil, meg Messit, mert ha ő indít, akkor ugye magát nem tud passzolni, nincs aki befejezze.
Szerintem a pszichikai problémák mellett én még a védelmi nehézségek elé helyezném be azt a tényt, hogy nincs játékmester, most már évek óta. Ez a szerep vándorol, de mindig valaminek a kárára, pl Businál nem ér vissza, Jordinál nincs baloldalunk, Messivel támadónk, De Jongnak ez még nagy falat, Rakitic is csak éppen hozta a kötelezőt Xavi-Ini után. Védelmünk sose volt toppon, de játékszervező nélkül nem sok értelme van, kétségtelen a labdatartásnak sem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.06. 19:37:39

Barcahun írta:
2021.02.06. 18:54:13
Néhány poszttal lejjebb olvass bele néhány olyan hozzászólásba amit írtam....
Lényeg, hogy a teszetosza helyett a lendületes, ritmusváltásokra és mélységi beindulásokra épülő koncepciót gondolom járható útnak, melyre a jelenlegi keret szerintem teljesen alkalmas. Természetesen megfelelő fegyelemmel felépítve és nem össze-vissza ad-hoc módon....
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.06. 18:54:13

Peter írta:
2021.02.06. 16:19:15
Barcahun írta:
2021.02.06. 16:00:16
Na mindegy értem, amit írsz, csak teljesen életidegen és működésképtelen a Barcára vetítve =P~
El kell engedni, ezt az életidegen a Barcára nézve.....azt kell játszani, amire a keret játékosai leginkább alkalmasak....Dembelé nem Neymar....de Jong nem Xavi.....stb
Erre való az EDZŐ....így nagybetűkkel
Akkor neked mi lenne a taktikád?? csak mondom az összes top bajnokságban, az a pár BL esélyes klubb is döntően birtokolja a labdát, ha meg arra gondolsz, hogy át kéne engedni a játékot, hááát pfuuu öregem sztm jelenleg erre a legalkalmatlanabb a keret, mert az ott kezdődik kell egy stabil!! védelem, és nem csak gyors de kreatív gyorsan felépülő kontrákra képes támadósor.
Sztm ha ezt átgondolod látszik, hogy rossz a meglátásod, vagy csak nézd meg azt a pár meccset, ahol nem volt nálunk többet a labda, azok a meccsek mivel voltak jobbak?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.06. 16:36:14

Szerintem a csapat egyik legfőbb hiánya az önbizalomhiány, ezért is kerülik a kockázatot ami érthető is.
Nagyon nagy igazsàg, és az önbizalomhiány okát is mindenki pontosan tudja (3 legutóbbi BL horror).

Rengetegszer van olyan hogy nem mernek bevállalni egy hosszabb indítást, hiába indulnak be a támadók. Nem merik rálőnék hiába van terület. Görcsösen Messit keresik, óriási hibák a védelemben stb.

Ki kellett volna cserélni a fél keretet, mert mentálisan ezek a játékosok soha nem lesznek/nem lehetnek a règiek. Arról nem beszélve hogy egy részük kiöregedett, már fizikálisan sem hozzák azt amit 5-8 éve.

Nem ugyanaz a sport, de amikor egy boxoló beleszalad egy nagy KOba, akkor onnantól kezdve már sosem lesz 100%os. És ugye a bunyósok közül is sokan nem tudják mikor van ideje visszavonulni, és elkezdik “üldözni a sárkányt.” Ugyanezt látom mondjuk Piquénél, aki szerintem még mindig elhiszi hogy újra BLt nyerhetünk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.06. 16:19:15

Barcahun írta:
2021.02.06. 16:00:16
Na mindegy értem, amit írsz, csak teljesen életidegen és működésképtelen a Barcára vetítve =P~
El kell engedni, ezt az életidegen a Barcára nézve.....azt kell játszani, amire a keret játékosai leginkább alkalmasak....Dembelé nem Neymar....de Jong nem Xavi.....stb
Erre való az EDZŐ....így nagybetűkkel
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.06. 16:00:16

bunga írta:
2021.02.06. 10:10:28
El kéne engedni a régi öncélú labdabirtoklás-mániát és a védők túlzott feltolását. Az egyik okozza a meddő mezőfölényt, a másik a kontra-gólokat. A kiválasztásnál meg többet törődni a magas növésű, gyors, erőteljesen csinbe menő fiatalokkal.
Már bocsánat de te hol voltál az elmúlt 15 évben ? :D Öncélú?, miért okozna meddő mezőfölényt? Vagyis hát értelemszerűen a labdabírtoklás jelenti esősorban a mezőfölényt, az, hogy Meddő meg azt,hogy nem használják ki a helyzeteket, vagy nem alakulnak ki helyzetek, nem értem ebben a logikádat :roll: :?:
Azt meg meg kell érteni a csapatok 80% beáll ellenünk, tehát, ha helyzetet akarsz nincs is más lehetőségünk, vgay játszhatunk antifocit, mint az Atamadrid, kb. keretünk is olyan erős most (sajnos) csak érdemes megnézni, mit nyertek vele az elmúlt 15 évben, talán majd most egy második bajnokit, elég sovány sztm.
A magas gyors fiatalok meg kik?
Na mindegy értem, amit írsz, csak teljesen életidegen és működésképtelen a Barcára vetítve =P~
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.02.06. 11:56:47

Sokat dobott az egészen az is, hogy az utolsó 10 percben végre nem fél percig volt valakinél a labda, hanem felpörgettük a játékot és több egyérintős passz volt. Meg lehet nézni egy támadás építést a meccs alatt bármikor majd a 85. percben. Tudnak így is játszani, de ahogy ti is írjátok nem mernek semmi kockázatot vállalni. Ebből adódnak a sok alibi passzok és a labdára tekeredések is.
Válasz küldése