Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.04.23. 20:35:46

Én lemaradtam, mi volt a baja Minguval?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.23. 19:10:59

"Túlzásba estem Minguezával kapcsolatban, mert nagyon jó szezonja van. Meg kell tanulnia, hogy egy Barcelona játékosnak fókuszáltnak kell lennie minden egyes mérkőzésen.
Tegnap Pedri sem hozta a szintjét."

Az elsőért piros pont jár, főleg, ha tényleg megoldották, akkor szép, hogy elnézést kért, döbbenetesen gáz volt amit leművelt vele, szerintem meccsek óta Leo és DJ mögött a 3. legjobb játékosunk volt stabilan!

A másodikért piros pont járna, ha 15 meccsel korábban észrevette volna. Minden egyes meccsen az megy, hogy "ma kivételesen nem hozta a szintjét". Azért mikor egy magyar kommentátor is észreveszi, és elmondja meccs meccs után, pedig nálunk ilyet ritkán szabad mondani, akkor már nagy gáz van. És ha végre észre is vette, miért játszotta végig a meccset? A mai nap során max azért nem volt toronymagasan a leggyengébbünk végre, mert talán Roberto alulmúlta.

Amúgy remélem, Araujot megfelelő ütemben vissza tudja majd építeni, mert most sokkal rosszabb a franciáinknál is, de nagyon kellene egy top Araujó. Remélem, ez csak a visszatérés utáni rövid rossz forma nála.

Roberto remélem rotálás volt, mert Dest előre egyértelműen sokkal többet tud, hátra meg szerintem kb határeset a rutin vs sebesség kérdésében.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.23. 05:24:57

Koemannak lenne csapata, de Griz, SR és Trincao lefelé kilóg belőle.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2021.04.18. 19:00:38

Valverde-vel kapcsolatban annyit azért illene megjegyezni hogy nem volt annyira rossz azért mint ahogy itt sokan állítják. 2 teljes szezon alatt összehozott 2 bajnoki címet, 1 kupát 1 szuperkupát egy az ideinél csak kicsivel jobban összerakott kerettel. A keretet pedig az a gyanúm hogy csak részben az ö kívánságai alapján rakták össze, lsd. Griezmann... Pont ennek tudható be hogy a BL-ben már nem jött össze minden, gondolok itt a Pool elleni meccsre, ahol azért az akkor legjobb (formában levö), évek munkájával precízen összerakott gépezet ellen buktunk összesítésben kis különbséggel. Nem akarom az egekig magasztalni Valverdet, mert nem volt top korszaka a csapatnak és nem is top edzö, de láttuk hogy van sokkal rosszabb. Pl. az a Setien akit pont a helyére hoztak :lol: :lol: , vagy pl Tata Martino annak idején.
Koemanról annyit hogy jól látta hogy a 4-3-3 nem megy, se a 4-2-3-1, és jól látta hogy 3 védös taktikára kell átállni. A Kupa szép de illik hozzátenni hogy a 2 nagy riválissal nem futottunk össze.
Márpedig az eddigi mérleg a közvetlen riválisokkal szemben pocsék a mérleg. 3 meccs, 3 vereség eddig, a BL-ben a Juve és PSG ellen is alul maradtunk, 2 nagy arányú hazai vereséggel egy kisebb torinoi gyözelem mellett 1 vereséggel egyenértékü X mellett. A szuperkupa döntöje pedig vérlázító bukás volt.
A mostani nagy öröm tart majd addig amíg a Villareal, Valencia -idegenbeli -, Atletico - hazai - helyre nem rak minket a nagyszerü játekosainkkal, illetve trénerünkkel együtt.
Én a nyártól biztos új arcot hoznék.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.18. 13:38:59

bunga írta:
2021.04.18. 05:08:45
Aki nem látja a fejlődést a Valverde korszakhoz képest, azzal nincs mit vitatkozni.
A korszakok összehasonlítása felesleges, értelmetlen.
Térben és időben és semmiben nincs azonosság.
Az edző munkáját döntően az minősiti, hogy a rendelkezésére álló játékoskeretből mit képes kihozni.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.04.18. 11:55:15

Én speciel nem igazán tudom eldönteni, hogyan értékeljem, illetve hogyan viszonyuljak hozzá. Egyrészt összességében a szezon képe mindenképpen pozitív, főleg ahhoz képest, ahogy ez kinézett nyáron.

Egyértelmű, hogy fejlődött a csapat játékban. Pozitív, hogy Koeman mert változtatni taktikailag és elszakadni a 4-3-3-tól, amire ez a keret jelenleg nem alkalmas. Az még nagyobb pozitívum, hogy képes volt változtatni a saját elképzelésein is, mikor látható volt, hogy a kezdeti 4-2-3-1 mégsem működött jól. A 3 védős felállás bevetése megmentette a szezont, hozott egy király kupát, és a szezon végére harcban vagyunk a bajnoki címért, miközben az őszi szezon felénél a középmezőnyben tanyáztunk. De ami a legfontosabb, a csapatnak újra van egy láthatóan megtervezett szerkezete és játéka, ami nem a végtelenül defenzív és érvágósan unalmas Valverde-féle célfoci. Szóval, taktikailag nem lehet azt mondani, hogy teljesen fogalmatlan lenne Koeman, a Sevilla elleni sorsfordító meccseken lemeccselte Lopetagui-t például. Ennek ellenére valamiért én mégis itt érzem őt a leginkább kevésnek arra, hogy hosszútávon megfelelő legyen a Barca edzőjének, de erről majd később.

További óriási pozitívumok vele kapcsolatban a fiatalok játszatása (még ha részben kényszerből is). Dest, Pedri, Mingueza, Araujo, Fati beépítését a csapatba óriási dolognak tartom, azt meg pláne, hogy a felsorolt nevek láthatóan fejlődnek is szépen (Fati sérülése persze sajnálatos, de ő is olyan potenciált mutatott azon a pár meccsén, hogy nyugodtan ide vehető). Viszont itt negatívum, ahogy kezeli Puig-ot, az a srác ennél mindenképp sokkal többet érdemelne, az ő fejlődése szempontjából Koeman egy akadály.

És végezetül: sok kulcsjátékos (vagy akinek a tudása alapján annak kellett volna/kellene lennie) egyértelműen előrelépett és fejlődött nála. De Jong-ból végre kihozza azt, amiről tudtuk, hogy benne van, Messi és Ter Stegen mellett egyértelműen a legfontosabb játékos a csapatban. Griezmann-t sokat lehet szidni, de egyértelműen előrelépett ő is, számokban már közelít ahhoz a szinthez, ami elvárható tőle, és több fontos meccsen tudott előrelépni gólokkal, gólpasszokkal. Dembélé szintén fejlődött, bár itt az is közrejátszhat, hogy végre talán lehoz egy teljes szezont egészségesen.

Ennek ellenére nem érzem azt, - a Sevilla elleni meccsek kivételével -, hogy fontos és döntő szituációkban jól tudna meccselni, illetve a fentebb felsorolt dolgok szépek és jók, de szvsz ha vissza szeretnénk térni a világelitbe, ahhoz ő taktikailag kevés. Ott, ahol Guardiola, Klopp, Nagelsmann, Tuchel és Pochettino szintű edzők csapatai uralják a focit, egy Ronald Koeman sajnos szerintem kevés.

Szóval, egyértelműen pozitív lesz az első éve, függetlenül attól, hogy bajnokok leszünk-e, vagy sem. Ennek ellenére mégsem tudom eldönteni, jó döntés lenne-e, ha maradna jövőre is. Bár, a tavaszi szezon alapján lehet, hogy megérdemel még egy szezont, hogy levezényelje ezt az átmeneti időszakot, de többet szerintem semmiképp.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.04.18. 11:10:31

Nem sokan vallalták volna a melót pénz, igazolások nélkül. Ha szerencsével is, de összességében Koeman jó munkát végzett. Valverde gyenge volt ide.
Az viszont már kérdés, hogy a nagyobb feladatokhoz, fejlődéshez, modern focihoz elég-e.
Szerintem fejlődés Zizounál sincs, de amikor kell, marhára összekapja a gárdát. Mondjuk szerintem ez az utolsó szezonja ennek a gárdának. Modric 35,5 Benzema 33,5 Ramos 35
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.04.18. 10:16:57

bunga írta:
2021.04.18. 05:08:45
Aki nem látja a fejlődést a Valverde korszakhoz képest, azzal nincs mit vitatkozni.
Valverde is nagyon gyenge volt, nem véletlenül estünk ki vele is égéssel a BL-ből. Vagy amikor az Atletico ellen, behozta Andre Gomest , egy ki-ki meccsen.
Nem tartom olyan erősnek a mostani Realt, hiába a sikerszéria, hogy beleférjen egy simán megvertek minket.
Nem, azért vagyunk ott a bajnokságban sem, mert olyan erősek vagyunk, hanem mert a többiek se a régi szintjüket képviselik. Azért nevek alapján nem olyan rossz keret ez, a védelem talán gyengébb a korábbinál, de a támadók se villognak.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.18. 08:59:12

LG írta:
2021.04.17. 16:25:32
Arrogáns embernek tartom Koemant, ez a nyilatkozat is ezt támasztja alá. Abban viszont igazat adok neki, hogy irreális elvárások vannak eredményeket tekintve.

Fel lehet hozni dolgokat, amiben hibázott, fel lehet hozni meccseket, amiket elrontott. De melyik edző hibátlan, és melyik edző nem bukik el meccseket? Most pl. Zidane van ajnározva, de nem olyan régen még a Real szurkolók nagy része is elzavarta volna. Csak ugye mindig a pillanatnyi benyomás alapján kell ítélni. :lol: Ha esetleg kiesnének a Chelsea ellen (nem hinném), akkor sok embernél hirtelen megint túlértékelt edző lenne. De ugyanenez van Peppel, Kloppal is, mikor megy nekik a szekér az egekbe vannak magasztalva, mikor éppen nem, ki van hozva, hogy nem is olyan jók. Észre kéne venni, hogy nincs hibátlan edző, és olykor mindenki [auto_cenzúra] van, ez egy ilyen szakma.

Visszatérve a hollandra, nem ő a világ legjobb edzője, és lenne hova fejlődnie. De szerintem a hibái ellenére sem rossz, amit idén hoz a csapattal. Sokkal több nincs ebben a csapatban, ezt el kellene fogadni. Mert aki azt várja, hogy a közeljövőben olyan szinten fogunk játszani, mint 2008-2012 vagy 2015-2016 között, az csalódni fog, lehet bárki az edző. Inkább örülni kéne, hogy el kezdett épülni egy olyan csapat, amely majd idővel komoly tényező lehet. Ezt utat tovább kellene vinni, és ezért hagyni kellene Koemant dolgozni tovább. Egy új edző lehet, hogy teljesen új alapokat fektetne le, ami vagy bejönne, vagy nem. Meg kell nézni a következő szezont (a mostani végkimenetelétől függetlenül is!), és akkor kell majd elönteni, hogyan tovább. Ez lenne az ideális és az igazságos is szerintem.

Ha viszont a vezetőség nem bízik a jelenlegi edzőben, és nem támogatják a munkáját, nem azokat igazolják le, akiket kér, akkor jobb inkább, ha elküldik. Így nem lehet eredményesen dolgozni. De ebben az esetben nagyot csalódnék Laportában.
Teljesen egyetértek. A végéhez annyit, hogy nem vagyok benne biztos, hogy Laportán múlik a leginkább a dolog, hanem hogy akiket Laporta saját emberként hozott sportszakmai vezetőnek, az mennyire lesz közös nevezőn Koemannal.
Én adnék még neki egy évet, mert számomra többet hozott ki ebből a szezonból mint vártam. És kíváncsi lennék mit tudna kihozni a csapatból jövőre úgy, hogy több mozgástere lesz talán az átigazolásóknál, meg jobban megtervezett felkészülési időszak áll a rendelkezésére.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.18. 08:34:40

bunga írta:
2021.04.18. 05:08:45
Aki nem látja a fejlődést a Valverde korszakhoz képest, azzal nincs mit vitatkozni.
Rendben Semper! Előre mutatóak ezek a kinyilatkoztatások🤣
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.18. 05:08:45

Aki nem látja a fejlődést a Valverde korszakhoz képest, azzal nincs mit vitatkozni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.17. 19:24:08

LG írta:
2021.04.17. 16:25:32
Az én véleményem egy az x millió szurkoló közül. Ezen kívül annyit fűznék hozzá, hogy nem eredménycentrikus kívánságaim vannak, hanem egy normális építkezést szeretnék csak látni azzal a fiatal kerettel ami adott. Tehát nem csak felküldeni a játékosokat a pályára és lesz ami lesz. Körülményeket ismerjük stb,stb.
Mit bizonyított Koeman a több, mint 40 meccse alapján?
Milyen utat kezdett el egyáltalán Koeman?
Milyen utat vigyen tovább Koeman?
(A fiatalok játéklehetősége szerintem nem érdem, mert egyszerűen más alternatíva nem létezett. Koeman ráadásul csak a sérülések után nyúlt ehhez)
Hogyan igazoljon ő úgy játékosokat, hogy jövőre lejár a szerződése és akiket igazolna azok nyilván nem egy évre írnának alá?
Ha Te lennél Laporta helyében, adnál olyan edzőnek tejhatalmat, akit örököltél, miközben olyan a csapat fejlődése amilyen jelenleg?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.17. 16:25:32

Arrogáns embernek tartom Koemant, ez a nyilatkozat is ezt támasztja alá. Abban viszont igazat adok neki, hogy irreális elvárások vannak eredményeket tekintve.

Fel lehet hozni dolgokat, amiben hibázott, fel lehet hozni meccseket, amiket elrontott. De melyik edző hibátlan, és melyik edző nem bukik el meccseket? Most pl. Zidane van ajnározva, de nem olyan régen még a Real szurkolók nagy része is elzavarta volna. Csak ugye mindig a pillanatnyi benyomás alapján kell ítélni. :lol: Ha esetleg kiesnének a Chelsea ellen (nem hinném), akkor sok embernél hirtelen megint túlértékelt edző lenne. De ugyanenez van Peppel, Kloppal is, mikor megy nekik a szekér az egekbe vannak magasztalva, mikor éppen nem, ki van hozva, hogy nem is olyan jók. Észre kéne venni, hogy nincs hibátlan edző, és olykor mindenki [auto_cenzúra] van, ez egy ilyen szakma.

Visszatérve a hollandra, nem ő a világ legjobb edzője, és lenne hova fejlődnie. De szerintem a hibái ellenére sem rossz, amit idén hoz a csapattal. Sokkal több nincs ebben a csapatban, ezt el kellene fogadni. Mert aki azt várja, hogy a közeljövőben olyan szinten fogunk játszani, mint 2008-2012 vagy 2015-2016 között, az csalódni fog, lehet bárki az edző. Inkább örülni kéne, hogy el kezdett épülni egy olyan csapat, amely majd idővel komoly tényező lehet. Ezt utat tovább kellene vinni, és ezért hagyni kellene Koemant dolgozni tovább. Egy új edző lehet, hogy teljesen új alapokat fektetne le, ami vagy bejönne, vagy nem. Meg kell nézni a következő szezont (a mostani végkimenetelétől függetlenül is!), és akkor kell majd elönteni, hogyan tovább. Ez lenne az ideális és az igazságos is szerintem.

Ha viszont a vezetőség nem bízik a jelenlegi edzőben, és nem támogatják a munkáját, nem azokat igazolják le, akiket kér, akkor jobb inkább, ha elküldik. Így nem lehet eredményesen dolgozni. De ebben az esetben nagyot csalódnék Laportában.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.17. 15:51:43

Identitás nélkül semmi sincs.... :mrgreen:
Koeman csapatának semmilyen identitása nincsen.
Mind mind amiket felsoroltok ennek a következménye.
Nincs karaktere, nincs szerkezete, nincs stílusa, nincs játékrendszere az általa irányított csapatnak.

Eltelt 30 forduló, x BL, y kupa, úgy 40 meccs minimum.
Egyszerűen csak úgy vagyunk, létezünk.
Hol szerencsésen hol szerencsétlenül vegetálunk az éppen pályán lévők aktuális formájának megfelelően.
Semmilyen önmeghatározása nincs a csapatnak.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.04.17. 14:22:26

bence0330 írta:
2021.04.17. 09:45:31


Ráadásul pár pozitív és negatív játékosfavorizáláson kívül is látványosan, megbocsáthatatlanul eltaktikázott sok nagy meccset:

1. Klasszikó: Senki nem játszott a helyén, és a végére ilyen 2-8-as felállásban nyomtuk
1. PSG: Piqué és főleg Dest személyében sérülést követően 1. meccsen visszatérő fizikálisan még magukhoz képest is nagyon gyenge játékosokat rakott be egy Mbappéval felálló ellenféllel szemben.
2. Klasszikó: egy az egyben minden, mintha sosem látott volna Reál meccset. A védőink 16 méterre voltak végig az ellen kapujától, a középpályánkat addig kimulasztotta, de mégis feltette egy elsöprő erejű kp ellen, stb.
2. Juve - erre bevallom, nem emlékszem jól, mi volt, de valaminek lennie kellett, hogy 0-3 lett :D

Szerintem mindhárom meccs akár még nyerhető is lett volna - PSG inkább döntetlen vagy kb 1-2-es méltó vereség - a játékosokat jól használva, nem mad scientistként kezdőzve, felkészülve az ellen erősségeiből. Én ezek miatt akarom elküldeni, nem azért, ha kikapna a Bilbaótól és 3. lenne a bajnokságban. Nekem a kupadöntő nem számít, de egy ilyen éles bajokság sem, ezzel elégedett lennék önmagában.
Szerintem az a legnagyobb hibája, hogy nem tanul a saját, és mások hibáiból. Nem készül fel az ellenfélből, csak makacsul erölteti a z általa kitalált rendszert, meccs közben képtelen váltani, nem tud megfelelően reagálni, csak a szokásos sablont húzza elő. És szerintem fejben sem tudja megfelelően motiválni a játékosokat.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.17. 12:58:30

Koeman átka, hogy a vezetőség is, a szurkolók is túlértékelik az öregeinket. Ezért állítják ilyen magasra a lécet és kötik meg a kezét az összeállítást illetően.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.17. 10:11:29

Mr. Koeman, Valverdének, ha jól emlékszem 40 meccses veretlenségi szériája is volt, még se Ő az edző, sőt az élről rúgták ki. Az idő tájt a mostani kupa, sokaknak csak mikiegér kupa volt. Változnak az idők na! :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.17. 09:45:31

Kovbal88 írta:
2021.04.17. 09:10:45
"Furcsa, hogy reagálnom kell erre. 19 mérkőzésen keresztül nem kaptunk ki a spanyol bajnokságban és nekem válaszolnom kell a jövőmre vonatkozó kérdésekre. Ezt el kell fogadnom, de nem értek egyet vele"

Ez az ember tényleg azt gondolja, hogy
- egy sima kiesés a BL legjobb 16 között teljesen normális?
- a Real Madrid simán oda-vissza ver minket a bajnokságban?
- ha kikapunk a kupadöntőben azzal sincs különösebb gond?

Mert lehozott 19 meccset a bajnokságban vereség nélkül. Nem számoltam, mennyi volt belőle igazán látványos és jól sikerült, de nem is ez a lényeges. Hanem, hogy egy ilyen eredmény szerinte feljogosítja őt a további munkára. Szerintem nem ő lesz a mi megmentőnk
Sokat hisztizik, ez tény. De legalább leszokott a felelősséghárításról, mármint a játékosok felé, az engem sokkal jobban idegesített ősszel.
Tény, hogy talált egy formációt, amiben kevesebb gólt kapunk, és felrakja minden egyes meccsen ugyanazt a szürke, nem túl erős, de melós kp-t, ami ezt segíti, és kisebb csapatok ellen Leo behúzza nekünk a meccset. Emiatt sikerült egy kicsit szerencsés, de azért félig-meddig jogos veretlenségi, sőt, győzelmi sorozatot felállítani, ami tényleg szép teljesítmény - nem evidens, hogy ennyi kötelezőt lehozunk. De jól látjuk, hogy erősebb ellenfél ellen ez sajnos nem működik. És én sajna úgy látom, hogy az okok, ami miatt nem működik, alatta nem fognak megváltozni, mert sajnos sok szempontból csökönyös.
Én személy szerint nagyon szeretném, hogy távozzon, de abban igazat kell, hogy adjak, hogy 1-1 meccs nem feltétlenül kellene hogy eldöntsön egy edzői kérdést. Mármint a gondolatmenetét megértem. Nem attól lesz jobb vagy rosszabb a Barca, hogy kikap-e egy meccsen egy közepesen erős csapattól.
Az viszont tény, hogy egész évben csak a kötelezőket tudtuk hozni, és nem voltunk ütőképesek. Ami azért gáz, mert szerintem kb a Pool elleni buktáig olyan csapatunk volt, amit ha bedobunk egy 10-es csoportmeccsbe a maradék 9 legjobb csapattal, akkor mi jöttünk volna ki győztesként, mert kb csak fejben tudtunk addig elveszteni egy egyenes kieséses meccset a tét miatt, de még mi voltunk a legjobbak, és bárkit meg tudtunk verni, sőt, bárki ellen esélyesként léptünk volna ki. Nyilván erősebb volt a keret, és fiatalabb volt Messi, de szerintem a mostani keretben is jóval több van - főleg a középpálya tekintetében, elég Puigra vagy akár a számomra értelmezhetetlen módon a csodameccse után Alena elpasszolására gondolni, aki DJ mellett az egyetlen gyors erős, igazi, modern követelményeknek megfelelő kp-sunk lehetett volna, és hozzáteszem, figyelem a Getafe meccseit miatta, és brutális melót tesz le a pályára, gólpasszokkal, kőkemény távoli lövésekkel. Na mindegy, elkalandoztam - és képesek lennének a srácok ütőképességre. És ezt valahogy nem sikerült majd' egy szezon alatt felépíteni, pedig ennyi időnek már lassan elégnek kellett volna lennie.
Ráadásul pár pozitív és negatív játékosfavorizáláson kívül is látványosan, megbocsáthatatlanul eltaktikázott sok nagy meccset:

1. Klasszikó: Senki nem játszott a helyén, és a végére ilyen 2-8-as felállásban nyomtuk
1. PSG: Piqué és főleg Dest személyében sérülést követően 1. meccsen visszatérő fizikálisan még magukhoz képest is nagyon gyenge játékosokat rakott be egy Mbappéval felálló ellenféllel szemben.
2. Klasszikó: egy az egyben minden, mintha sosem látott volna Reál meccset. A védőink 16 méterre voltak végig az ellen kapujától, a középpályánkat addig kimulasztotta, de mégis feltette egy elsöprő erejű kp ellen, stb.
2. Juve - erre bevallom, nem emlékszem jól, mi volt, de valaminek lennie kellett, hogy 0-3 lett :D

Szerintem mindhárom meccs akár még nyerhető is lett volna - PSG inkább döntetlen vagy kb 1-2-es méltó vereség - a játékosokat jól használva, nem mad scientistként kezdőzve, felkészülve az ellen erősségeiből. Én ezek miatt akarom elküldeni, nem azért, ha kikapna a Bilbaótól és 3. lenne a bajnokságban. Nekem a kupadöntő nem számít, de egy ilyen éles bajokság sem, ezzel elégedett lennék önmagában.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.04.17. 09:10:45

"Furcsa, hogy reagálnom kell erre. 19 mérkőzésen keresztül nem kaptunk ki a spanyol bajnokságban és nekem válaszolnom kell a jövőmre vonatkozó kérdésekre. Ezt el kell fogadnom, de nem értek egyet vele"

Ez az ember tényleg azt gondolja, hogy
- egy sima kiesés a BL legjobb 16 között teljesen normális?
- a Real Madrid simán oda-vissza ver minket a bajnokságban?
- ha kikapunk a kupadöntőben azzal sincs különösebb gond?

Mert lehozott 19 meccset a bajnokságban vereség nélkül. Nem számoltam, mennyi volt belőle igazán látványos és jól sikerült, de nem is ez a lényeges. Hanem, hogy egy ilyen eredmény szerinte feljogosítja őt a további munkára. Szerintem nem ő lesz a mi megmentőnk
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.14. 20:59:33

Lehet Messi köré olyan csapatot építeni, amelyik Messi nélkül is működik.... :mrgreen:
Karakteres és céltudatos edző kell hozzá.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.14. 19:10:51

Ha. Ha Fati nem sérül meg és hiányzik a szezon legnagyobb részében, akkor egész más foci lenne itt. De egyszerűen nincs a csapatban senki, aki pótolni tudná. Nagy kérdés, hogy a hosszú kihagyás után ő ugyanolyan lesz-e, mint volt. Úgy kell nyáron igazolni, hogy a jövő év ne csak Fatin múljon.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.04.14. 18:27:55

Messi túl nagy felelősséget kap a mindenkori edzőtől
Chino írta:
2021.04.14. 09:47:58

A kiemelt részt én inkább a "szabadság" szóval helyettesíteném. ...
Az eredeti hsz-t a felelősség szóval Rezisto95 írta, én is csak reagáltam rá, ezt most csak azért emelem így ki mert abszolút egyetértek Chino hsz-vel és az őt követőkkel is.

De jól elgondolkodva Rezisto95 szó választásának is van oka, igazából ez a szabadság-felelősség kérdés most nagyon megfogott engem. Annyira össze van kapcsolódva a kettő, és együtt okozzák (több másik tényezővel) a támadójátékunk halálát. Nagyon érdekes jelenség ez nálunk évek óta, amit ez a két szó egymás mellett gyönyörű szépen jellemez. Messi védését és szidását is megalapozza. Messi teljesen szabadon játszik, mindenki más alá van rendelve, hogy neki kényelmes legyen, hogy ő hatékony lehessen, tehát övé a felelősség ha nem jön össze.

És ez minden edzőnknél így van, Messinek nem parancsolt senki, talán Lucho egyedül aki kitette szélre mert látta hogy nem fogja tudni úgy felhelyezni a bábukat hogy középen legyen Messi, és jók is legyünk. Az csak Pepnek ment, de a megismételhetetlen garniturával.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.04.14. 18:26:35

Messi túl nagy felelősséget kap a mindenkori edzőtől
Chino írta:
2021.04.14. 09:47:58

A kiemelt részt én inkább a "szabadság" szóval helyettesíteném.
Az eredeti hsz-t a felelősség szóval Rezisto95 írta, én is csak reagáltam rá, ezt most csak azért emelem így ki mert abszolút egyetértek Chino hsz-vel és az őt követőkkel is.

De jól elgondolkodva Rezisto95 szó választásának is van oka, igazából ez a szabadság-felelősség kérdés most nagyon megfogott engem. Annyira össze van kapcsolódva a kettő, és együtt okozzák (több másik tényezővel) a támadójátékunk halálát. Nagyon érdekes jelenség ez nálunk évek óta, amit ez a két szó egymás mellett gyönyörű szépen jellemez. Messi védését és szidását is megalapozza. Messi teljesen szabadon játszik, mindenki más alá van rendelve, hogy neki kényelmes legyen, hogy ő hatékony lehessen, tehát övé a felelősség hogy akkor ha nem jön össze.

És ez minden edzőnknél így van, Messinek nem parancsolt senki, talán Lucho egyedül aki kitette szélre mert látta hogy nem fogja tudni úgy felhelyezni a bábukat hogy középen legyen Messi, és jók is legyünk. Az csak Pepnek ment, de a megismételhetetlen garniturával.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.14. 12:27:40

Titinho írta:
2021.04.14. 10:39:49
Sajnos Koeman első lépésétől kezdve nem látszott, hogy mit akar.
Laporta tervei és lehetőségei függvénye a következő szezon. Laportának nyilván van saját elképzelése olyan edzőről, akitben ő bízik és az ő kinevezettje lesz. Erre addig minimum várnunk kell, míg a klub anyagi és belső ügyein átrágja magát.
Laporta a saját maga által kinevezett edzőnek valószínűleg tiszta viszonyokat szeretne biztosítani és amikor itt az ideje, akkor ki is nevezi.
Ismerve a körülményeket ez még nem most nyáron lesz, inkább jövőre. Addig elbohóckodunk Koemannal.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.14. 11:33:08

Nem lehet egy edző munkáját megítélni,ha Messi kihagyhatatlan. Pillanatnyilag Koeman a legjobb arra,., hogy kezdeni tudjon valamit mind a Messi-Busi - Alba trióval , mind a fiatalokkal. Persze fotelfilozófiához tetszés szerint el lehet szakadni a realitásoktól.
Válasz küldése