Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.13. 15:58:06

Kalapos írta:
2021.07.13. 12:59:11
legfontosabb nem a keret, hanem ez edzői/szakmai stáb cseréje lenne.
EB újra megmutatta ezt, ezért érdemes újra elmodani. A kis csapatok, jó edzővel fegyelmezetten bármilyen sztárgárdát elvernek, ez a modern foci.
Barcelonában Lucho óta nincsen hozzáértő szakmai stáb. Megmutatta az élet évről évre, napról napra, meccsről meccsre. Évekig nem jöttek rá, az EB-ből sem fognak.
A klubunk legnagyobb ellenfele hosszú évek óta saját maga, fejlődésünk legnagyobb akadálya saját magunk vagyunk.
Már önmagában az is furcsa, hogy Laporta az öltőzőben szóba kell hozza, ki a főnők .... #-o
Az ima és az ellenfelek azért még segíthetnek rajtunk, amíg nem lesz értelmes szakmai stáb.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.13. 12:59:11

Most írtam az igazolásokba az ottani szavazás kapcsán.. de a legfontosabb nem a keret, hanem ez edzői/szakmai stáb cseréje lenne.
Kitárgyaltuk ezt már, de ahogy most is jeleztétek, az EB újra megmutatta ezt, ezért érdemes újra elmodani. A kis csapatok, jó edzővel fegyelmezetten bármilyen sztárgárdát elvernek, ez a modern foci.

Ugyanígy fogunk járni jövőre is ha nem figyelünk.



Vajon Koeman melyik felállást választja? Tegyük fel Messi marad.
3-5-2? 3-4-3? 4-3-3? 4-2-3-1?

Szerintem utóbbit biztosan kipróbálja. A 3 sor emberei:
Busi-De Jong-Pedri-Moriba
Coutinho-Fati-Messi-Depay-Griezmann
Depay-Aguero-BW-Griezmann

Puignak itt az 1. és 2. sor között lenne a helye, ami nincs ugye.. de ha valahova be kéne írni az leghátsó sor.
Dembele-t hagyjuk, nem lehet vele számolni. Jobb szélsőnk így nincs is jelenleg, ami nagy baj.

Úgy tűnik erre van berendezve a teljesen rendezetlen keret jelenleg.
3-4-3 jó volt tavaly, de Koeman váltott 3-5-2-re valamiért, ami viszont szerintem nem lesz, mert Depay és Messi tuti játszik, és ők ketten tuti kevesek előre így magukban, a padon meg túl sok lenne Fati + mindenki akit nem sikerül elküldeni :D 3-4-3 lehetne egyébként, ha lenne töke Koemannak :D
4-3-3 lehet, de szerintem az taktikai bukó ha Messi miatt asszimetrikusan és kiszámíthatóan játszunk, nem tartom jó megoldásnak.

Szóval marad a 4-2-3-1, ahol lehetne Messi ténylegesen középen, nem hamis szélsőként, viszont a keretben nincs jobb szélső.
Kíváncsi vagyok ti hogy látjátok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.13. 11:36:07

LG írta:
2021.07.13. 08:02:34
Az idei BL és az EB is megmutatatta, hogy mennyire fontos egy jó edző. Mi pedig 2017 óta adjuk meg az az előnyt az ellenfeleinknek, hogy középszerű edzőkkel vágunk neki a szezonnak. Jó, most a nagy szegénység közepette legalább gazgaságos megoldás a holland.
Ez szerintem is így van. Míg máshol azon gondolkodnak, hogy Zidane-Ancelotti-Pochettino közül ki üljön a padon, nálunk Setien, Koeman, meg Valverde volt az utolsó három. Valverde bizonyított közülük, még ha a fontos BL-meccseknél hibázott is, de top edző biztosan nem volt. Lehet sarazni a játékosállományunk, de azért az szerintem nem igaz, hogy nem lett volna elég erős megfelelően kihasználva azt ahhoz, hogy ha nem is fő BL-esélyesek legyünk, de legalább korrekt harcben essünk ki, és nem 2-8, meg 1-4 egy gyenge formában lévő PSG ellen. A spanyol, olasz csapat remek példa volt az EB-n, a Chelsea is a BL-ben, hogy ez bizony edző kérdés. Vagy fordítva a belgák, ahol a rengeteg világsztár semmit nem tudott mutatni.

De szerintem az is kijön, hogy fontos pillanatokban mennyire fontos a csapategység és a pedagógia, sőt, ilyen helyzetekben inkább legyen valaki közepes edző jó pedagógiai/pszichológiai érzékkel, mint egy taktikai zseni, de ne értsen az emberekhez. Meggyőződésem, ha pl. Southgate nem küld be 2 tinédzsert csak tizit rúgni a 120. percben, azt kommunikálva, hogy ahhoz nem voltatok elég jók, hogy akár csak csereként is játsszatok, de elvárom, hogy berúgjátok a tiziket, Anglia EB-győztes lett volna, még ha a döntő alapján nem is megérdemelten.

Ami érdekes csapategység kérdésben szerintem, hogy nekem két csapatra van jó rálátásom, Milan-drukker is vagyok. Van az élükön egy közepes edző, viszont eszméletlen pedagógus a csávó, egy elég gyengus kerettel 2. helyre behozta a Milan-t a Juve-Napoli-Atalanta trió elé, és közben olyan csapategységet kovácsolt, mint kb amit az olaszoknál láttunk az EB-n. Mindenki küzd mindenkiért, mindenkinek megvan a helye, mindenkit feltüzel a nagy meccsekre, például amikor a végén két nagy meccsen múlt, meglesz-e a BL, 3-0 lett a Juve és 2-0 az Atalanta ellen, vért ivott játékosokkal. Ilyet itt mikor láttunk? Valverde elég jó edző volt, de ebben még ő is nagyon gyenge volt. A többiekről nem is beszélve. És az egész szerintem a játékosok nyilatkozatain látszik nagyon. Ezek ugyan jórészt sablonok, de hazudni akkor sem fognak. Látott itt valaki az elmúlt egy évben olyat, hogy a játékos beletette a nyilatkozatába, hogy Koemanban bízunk, vagy ő a kapitányunk, vagy ehhez hasonlókat? Én nem, pedig ezt már csak sablonból be lehetne kamuzni, de még úgy sem történt meg. Mármint a honfitárstól igen, és ennyi. Milánóban mindenki őszinte gyermeki örömmel az arcán teszi ezt be, hogy ő a mester, a capitano, imádom, esetleg egy sablon rengeteget köszönhetek neki, stb.

És ez a bizalom, ami nálunk szerintem nincs meg, és ezt tovább erősítette az, hogy Laportának kellett ilyet mondania az öltözőben. És Koemannak nagyon össze kell szednie magát, hogy ez megtörténjen. Én nem látom, hogy sikerülne ez neki, mert valahogy a karaktere nekem nem olyannak tűnik, aki mögé maguktól felsorakoznak a játékosok, de cáfoljon rám. Ez lesz szerintem a kulcskérdés abban, hogy sikeres lesz-e ezzel a tavalyhoz képest azért jelentősen optimalizált kerettel, ahol már nem lehet kifogásokat találni a sikertelenségre és a gyenge játékra, vagy nem. Azt is megértem, hogy van itt 1-2 túl nagy név, és emiatt nehezebb kivívni a tiszteteltet és bizalmat, mint máshol, de ettől még meg kell tudnia csinálni, és ez nem lehet kifogás, mert ha nem megy, akkor szerintem eleve nem alkalmas a posztra, taktikai okoktól függetlenül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.07.13. 09:53:11

davi10 írta:
2021.07.13. 09:09:09
Barto-ról meg Rosell-ről nem nyomatták így a tartalmat a hivatalos csatornákon.
Szerintem azért, mert nem volt mit. Én kétlem, hogy az a két pojáca lejárt az öltözőbe és lelkesítő beszédeket tartott.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.13. 09:09:09

Vicceskedve mondta, nekem inkább az a fura, hogy ezt fel kellett tenni Youtube-ra.
Azért megy a Laporta-féle propagandagépezet, Barto-ról meg Rosell-ről nem nyomatták így a tartalmat a hivatalos csatornákon.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.13. 08:02:34

Cseri írta:
2021.07.13. 07:07:54
recrea írta:
2021.07.13. 01:09:32
Alapvetően ez jó kommunikáció, ha már ő marad nekünk, legalább vegyék komolyan. Jó lenne, ha idén a kispadot is használná.
Igen,bár,ha külön felkell rá hívni a figyelmet,hogy ki a főnök,az azért jelez valamit. :lol: Itt maradhatott,megkapja a teljes támogatást, bizonyíthat,talán nem lesz rosszabb,mint tavaly.
Egyetértek, szeintem is gáz, hogy az elnöknek ilyet el kell mondania.

Az idei BL és az EB is megmutatatta, hogy mennyire fontos egy jó edző. Mi pedig 2017 óta adjuk meg az az előnyt az ellenfeleinknek, hogy középszerű edzőkkel vágunk neki a szezonnak. Jó, most a nagy szegénység közepette legalább gazgaságos megoldás a holland.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.13. 07:07:54

recrea írta:
2021.07.13. 01:09:32
Alapvetően ez jó kommunikáció, ha már ő marad nekünk, legalább vegyék komolyan. Jó lenne, ha idén a kispadot is használná.
Igen,bár,ha külön felkell rá hívni a figyelmet,hogy ki a főnök,az azért jelez valamit. :lol: Itt maradhatott,megkapja a teljes támogatást, bizonyíthat,talán nem lesz rosszabb,mint tavaly.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.13. 01:09:32

davi10 írta:
2021.07.12. 21:37:50
Nincs edzőkérdés, az első edzés előtt Laporta dumált a játékosokkal és ott egyértelműsítette, hogy Koeman a góré.
Youtube-on fent van, ha valakit érdekel, a hivatalos csatornán.
Alapvetően ez jó kommunikáció, ha már ő marad nekünk, legalább vegyék komolyan. Jó lenne, ha idén a kispadot is használná.

Feltételezem, h nem sok edző döngeti a nou camp kapuit, nem az álomszakma itt edzőnek lenni, cserébe még pénzt sem tudunk érte fizetni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.12. 21:37:50

Nincs edzőkérdés, az első edzés előtt Laporta dumált a játékosokkal és ott egyértelműsítette, hogy Koeman a góré.
Youtube-on fent van, ha valakit érdekel, a hivatalos csatornán.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.12. 21:34:51

A pletykasajtó mostanáig Koeman kirúgásáról fantáziált, de most hirtelen megfordult a széljárás. Jordi Cruyff ingerülten cáfolta, hogy ő részt venne bármilyen buktató akcióban, sőt már szerződéshosszabbítást emlegetnek. Feltehető, hogy Koeman abszolut lojális Laporta nyaktörő mutatványai közepette.
EasyZilt
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.08.21. 01:48:29

2021.06.07. 19:50:02

bence0330 írta:
2021.06.07. 01:19:51
EasyZilt írta:
2021.06.06. 02:32:39
Sajnos ki kell mondani hogy amit pár éve josoltunk az mar a jelen! Mi vagyunk az uj Milan!
A többi kört sokszor lefutottuk, de erre írnék: Azért ne má'. Ebben az idényben egy gyenge, de max közepes edzővel, túl sok 0km-es fiatallal és túl sok reszkető öreggel kiestünk a PSG ellen, behúztunk egy kupát, és a végéig mentünk a bajnokságért, amely az elején vagy 3-4 durva peches körülményen ment el (Barto-Messi, Fati-Cou sérülés, Koeman belerázódási, kísérletező időszaka). A következő évben sokkal komolyabb állományunk lesz (a fiatalok még jobbak lesznek, jobb védőink lesznek, lesz 9-esünk, nem is akármilyen, Fati elvileg játszik, Messi nem lesz 2-3 hónapig depressziós, ésatöbbi), Koeman vagy fejlődik, vagy kirúgják féltávon és jön valaki jobb. Sztem hozunk két kupát (a bajnokságban szinte biztos vagyok, a kupa mázli kérdése is), és korrekt módon esünk majd ki a BL-ből egy City kaliber ellen. Én totál javuló tendenciát látok az elmúlt 1-2 évhez képest, még Koeman megtartásával együtt is. Nem leszünk új Milan, csak még talán nem leszünk top3 klub sem Európában.
Hozzátenném, hogy a Covid hogy megviselt nagy csapatokat, eredmény szintjén még nálunk is jobban: Juve és Pool a legutolsó meccsen érték el a BL-helyeket! Juvénál még csak nem is rajtuk múlt. Mindketten egyeduralkodók voltak 1 évvel ezelőtt a bajnokságukban. Rengeteg meccs volt, a nagyoknak még több, nem volt nyári pihi, a nagyoknak még kevesebb, több nagy játékos sérült le, lett covidos, ésatöbbi. A következő idény egész EU-szinten normálisabb lesz várhatóan, mi is jobbak leszünk, mint ahogy a Pool, Juve, PSG is pl. A mi problémáink kevésbé voltak covid-indikáltak, de azért minket is érintett, ráadásul a mi házi covidunk lemondott télen. :)
Tisztában vagyok amit írtál! Javuló tendenciát latom nyomokba laporta érkezése óta!
Az hogy mi vagyunk az uj Milan, amitől feltunk anno az idei atigazolási paic kiszemeltjei miatt fogalmazodott meg bennem veglegesen!
Gondolok itt Aguero,Wijnaldum,Depay hármasra!
Igen igen tudom,erosites kell ingyen mert nincs pénz rendben! Logikus!
De.. kövezzetek meg bátran, az en velemenyem akkor is az hogy,nem csak messi baratai es a holland vonal szabadúszó ezen a nyaron! Nem hiszem hogy Wijnaldum (persze ugynez ki PSG lesz belole szerencsére) helyett azt a 10-15meccset amit játszana azt nem lehet mondjuk utanpotlassal feltolteni,vagy fiatalabb sikeréhes jatekossokkal. Persze nem az en dolgom ezt megitelni vagy eldonteni,szurkolóo szemmel nézem és inkabb neznek ..tello,bartra,munir,thiago,pedri,fati, jatekosokat persze,tudom nem teremnek csak ugy a fán, de mingueza bizonyitotta hogy azért lehet rajuk számítani,aki persze nem biztos itt teszi le a nevét.. de laporta ha csinal belole 10-15milliot is megérte! Ellenben a lepattano jatekosokkal,amit anno a milan csinalt es nem jott be,lasd ronaldinho,rivaldo stb.. koeman maradjon akar meg 2evre,nem banom nincs baj vele az első evben nem volt tobb a csapatban, viszont legyen a terv Eric Garcia féle vonal nem pedig öreg "zsoldosok" :)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.06.07. 18:00:03

Míg általában azon vagyok, hogy az edzőnek legyen komoly szava a kerete kialakításában, a jelen helyzetben messzemenően indokolt, hogy ezt Laporta intézze teljes felelősséggel. Koemannak is az a jobb, ha az átigazolási időszak végén kap lehetőséget egy fél évre a döntésekre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.07. 01:19:51

EasyZilt írta:
2021.06.06. 02:32:39
Sajnos ki kell mondani hogy amit pár éve josoltunk az mar a jelen! Mi vagyunk az uj Milan!
A többi kört sokszor lefutottuk, de erre írnék: Azért ne má'. Ebben az idényben egy gyenge, de max közepes edzővel, túl sok 0km-es fiatallal és túl sok reszkető öreggel kiestünk a PSG ellen, behúztunk egy kupát, és a végéig mentünk a bajnokságért, amely az elején vagy 3-4 durva peches körülményen ment el (Barto-Messi, Fati-Cou sérülés, Koeman belerázódási, kísérletező időszaka). A következő évben sokkal komolyabb állományunk lesz (a fiatalok még jobbak lesznek, jobb védőink lesznek, lesz 9-esünk, nem is akármilyen, Fati elvileg játszik, Messi nem lesz 2-3 hónapig depressziós, ésatöbbi), Koeman vagy fejlődik, vagy kirúgják féltávon és jön valaki jobb. Sztem hozunk két kupát (a bajnokságban szinte biztos vagyok, a kupa mázli kérdése is), és korrekt módon esünk majd ki a BL-ből egy City kaliber ellen. Én totál javuló tendenciát látok az elmúlt 1-2 évhez képest, még Koeman megtartásával együtt is. Nem leszünk új Milan, csak még talán nem leszünk top3 klub sem Európában.
Hozzátenném, hogy a Covid hogy megviselt nagy csapatokat, eredmény szintjén még nálunk is jobban: Juve és Pool a legutolsó meccsen érték el a BL-helyeket! Juvénál még csak nem is rajtuk múlt. Mindketten egyeduralkodók voltak 1 évvel ezelőtt a bajnokságukban. Rengeteg meccs volt, a nagyoknak még több, nem volt nyári pihi, a nagyoknak még kevesebb, több nagy játékos sérült le, lett covidos, ésatöbbi. A következő idény egész EU-szinten normálisabb lesz várhatóan, mi is jobbak leszünk, mint ahogy a Pool, Juve, PSG is pl. A mi problémáink kevésbé voltak covid-indikáltak, de azért minket is érintett, ráadásul a mi házi covidunk lemondott télen. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
EasyZilt
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.08.21. 01:48:29

2021.06.06. 20:47:37

Sonoma írta:
2021.06.06. 14:06:55
Ha a "rutin" egyenlő a kondició hiányával (mert nálunk ez van), nem tudsz egyensúlyt teremteni. Ha a " rutinos játékos" nembír egy félidőnél többet futni, de fent hagyod a pályán, a fiatalabb játékosnak Egy olyan edzőt, aki nem fél a "legendákat" a padra ültetni, és az edzések mennyiségét, mnőségét nem hozzájuk igazítani. Aki nem bírja a terhelést mehet. Ilyen a profi sport. Könyörtelen. De a győzelemhez ez (is) kell (sajnos).
Egyet értek csak én onnan közelítem meg hogy ki volt a padon idén aki több jatek percet erdemelt volna? Piug esetleg.. ez a keret nem elég erős ahoz hogy a "legendakat" padozztasuk és ez nem koeman hibaja első sorban! Es nem hiszem hogy félne padra tenni akárkit a csapatból egyszerűen nincs más...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.06.06. 14:16:32

Már tavaly be kellett volna vállalnia Koemannak a totális fiatalítást.
Túl lennénk egy komplett szezonon már, más alapokról indulnánk stb stb stb ....
De lejárt ez a lemez, nincs értelme rugózni ezen az egészen, úgy csinálja, ahogy akarja, lesz ami lesz.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.06. 14:06:55

EasyZilt: "Szoval a kérdésem felétek a következő lenne"

"Mit lehetne ebben a helyzetben tenni az elso évben?"
A fékeket a padra kellett volna ültetni cserélnek, és a fiatalokat játszatni. Ez kényszerből ( sérülések miatt) megtörtént, de vissza szivárogtak, a többit már tudod az eredményekből.

"..Az idosebb jatekosok mellé motivált fiatalabb jatekosok kellenek,és a lelkesedés mellé a rutint egyensúlyba helyezni! Ne varjuk el Piquetol hogy 60meccset nekünk vilagklasszis szinten fog hozni 30x évesen! Alba,Messi,Busquets ugyan ez! És igen itt jönnek azok hogy felkellene alljanak és kispad stb..
Csak éppen ez nem igy megy mert nincs helyette más, ..."
Ha a "rutin" egyenlő a kondició hiányával (mert nálunk ez van), nem tudsz egyensúlyt teremteni. Ha a " rutinos játékos" nembír egy félidőnél többet futni, de fent hagyod a pályán, a fiatalabb játékosnak kell helyette hajtani. Ez azzal jár, hogy a meccs második felére már mindenki fáradt, és megver az ellenfél a hajrára. Nem egy meccsünk ment el így.
Ha a nyári alapozó edzéseket megint a "rutinos" játékosokhoz igazítják, ugyanolyan szezont fogunk futni, mint most.
Pikét meg felejtsük már el. A világklasszistól már nagyon messze van. A padra, 30 perce talán még jó.

"Messi mellé kaptunk olyan csatárokat akik képesek 5meterrol(szószerint)hibázni és 34évesen is többen elvarják hogy szezont nyerjen és sorsdontő meccseket!"
Amekkora fizetést kapott az utóbbi években el is vártam volna.
Szeretem amikor a többieket hibáztatják, de őt még piedesztálra emelik. Szoktad nézni a meccseket? Azt, hogy ő hányszor rúgja mellé ( 10 méteren belül is)? A mostani szezonban egy sorsdöntő meccset sem nyert meg nekünk. A rangadókon ( 2x Juve, Real, Tico, PSG, 4x Sevilla) összesen 4 gólt lőtt, ebből 2 tizenegyesből...
El kéne már engedni, mint megmentőt. A jövőt vele már nem építünk.

"Ki az aki most fixen jobb csapatot csinalna és mozdítható? És felejtsük már el kloppot meg tuchelt(aki a psgvel ugyan ugy szarok voltak,ugyan a chelseavel volt egy jo fel évük de majdnem Koemannak is volt lenyegesen gyengébb kerettel) szóval ki lenne megfelelő ide? Allegri?vagy Conte?? Gattuso?? Flick?? ..."
Egy olyan edzőt, aki nem fél a "legendákat" a padra ültetni, és az edzések mennyiségét, mnőségét nem hozzájuk igazítani. Aki nem bírja a terhelést mehet. Ilyen a profi sport. Könyörtelen. De a győzelemhez ez (is) kell (sajnos).
EasyZilt
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.08.21. 01:48:29

2021.06.06. 02:32:39

sziasztok!
Először is leszögezném nem vagyok Koeman párti söt senki pártján nem foglallnék allást!

-De, igyekszem racionálisan látni a helyzetet.
Az hogy harmadikok lettünk egy gyenge BL teljesítmény mellett viszont bemákoltunk egy spanyol kupát nem nagy eredmény,és főleg ha a megnézem mire is lenne képes a csapat.

Ugye volt itt edző/elnök csere,Messi balhé,Covid stb.

Elismerem hogy a holland valogatott játéka tetszett,ezért örültem tavaly Koemannak de szerintem sokan voltak hasonló vélemenyen.

Viszont a lelkesedésem hónapról hónapra elapadt, nem látom a csapatot összességeben motivaltnak,taktikailag felkészültnek amit egyenesen a fent említett "kifogasok" mellett is Koeaman nyakába varrom! -ehhez hozzá tenném a rossz cseréket,a rossz rotációs rendszert is.

Ezzel újjat nem mondtam, viszont végig gondolva...
A csapat "magja"nem valtozott kozel 10éve(?!) Alba,Pique,Busquets,Messi, S.Roberto ugyan nem tartozik feltétlenül kezdő jatekosnak viszont azért kivette a részét a sikerekben igy is. Szoval a kérdésem felétek a következő lenne:

-Koeman kinevezése tavaly jo ötletnek tűnt, aki bekerült egy Messi balhéba elnök váltás kialakulóban egy mar akkor alul motivált "jól lakott jatekosokkal" teli csapatba.
Mit lehetne ebben a helyzetben tenni az elso évben? Igazolni nem tudott kedvére,a jelenlegi keret nem versenyképes! Ezt sajnos el kell fogadni,és nem arra gondolok hogy képességek nincsenek meg vagy poszt hiany stb, ez a keret karakterileg alkalmatlan a sikerre!
Az idosebb jatekosok mellé motivált fiatalabb jatekosok kellenek,és a lelkesedés mellé a rutint egyensúlyba helyezni! Ne varjuk el Piquetol hogy 60meccset nekünk vilagklasszis szinten fog hozni 30x évesen! Alba,Messi,Busquets ugyan ez! És igen itt jönnek azok hogy felkellene alljanak és kispad stb..
Csak éppen ez nem igy megy mert nincs helyette más, Lenglet alkalmatlan átvenni Pique szerepét hosszabb távon magas szinten, Araujo Mellé talan kene 3evvel fiatalabb Pique,Jordi Alba 20ev mulva is ki tudná szoritani Firpo-t ,Busquets "jobb" formáját Pedrinek es deJongnak köszönheti.

Messi mellé kaptunk olyan csatárokat akik képesek 5meterrol(szószerint)hibázni és 34évesen is többen elvarják hogy szezont nyerjen és sorsdontő meccseket!

Aláirom koeman hibáit!

-de a keret alkalmatlan a sikerre!
Dest-Araujo-Dejong-Pedri-Moriba beépítése pirospont!
Viszont Riqui Puig háttérbe helyezése fekete pont nálam!

A gond szerintem nyilvánvaló Koeman elképzelésében a csapat 70%alkalmatlan! Viszont ki lenne jobb megoldás? Xavi? Addig nem lesz barca edző amig a régi baratok nem vonulnak vissza ez fix!és ez bölcs lépés szerintem!

Szoval ki jöhetett volna szóba tavaly aki jobb lehetett volna ebben a helyzetben? Senki!

Ki az aki most fixen jobb csapatot csinalna és mozdítható? És felejtsük már el kloppot meg tuchelt(aki a psgvel ugyan ugy szarok voltak,ugyan a chelseavel volt egy jo fel évük de majdnem Koemannak is volt lenyegesen gyengébb kerettel) szóval ki lenne megfelelő ide? Allegri?vagy Conte?? Gattuso?? Flick?? Teljesen mindegy amíg nincs megfelelően felepitve a keret! Es erre egy nyár nem elég ebben a helyzetben pláne! A megoldás talan megszabadulni az olyan jatekosoktol akik középszerű tudással top fizetessel huzzak vissza a csapatot!
Neto-pjanic-coutinho-griezman-dembele-s.roberto-umtiti-braitwhite-trincao-firpo ezek a jatekosoktol meg kell szabadulni! Nevekkel nem dobaloznek kiket látnék szívesen de nem tetszik az irany amerre tartunk..wijnaldum..aguero..depay..ezek a nevek nyilvan azert merultek fel mert ingyen jöhetnek! Viszont ha valasztani kéne szivesebben látnék utánpótlás jatekosokat ebben a helyzetben minthogy olyan jatekosokat igazoljunk akik Messi baratjai vagy holland lepattano jatekosokat szerezzünk meg!

Sajnos ki kell mondani hogy amit pár éve josoltunk az mar a jelen! Mi vagyunk az uj Milan!

Koeman Örülök hogy marad,viszont az igazság az hogy örömöm addig tart amig nem bukkan fel olyan edző aki modern futballra formalja a csapatot az idejet múlt labdatartós alibi passzok helyett! Kérdésem ujra az, képes e ez a keret gyors futballra ?? Szerintem nem...

Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.05. 17:58:22

Tegnap tartottak egy Koeman vs. Guardiola családi golfmeccset, mindkét edző a fiával volt párban. Guardiola-ék nyertek.

Igazából ez nem hír, csak érdekesség, reméljük Pep ellátta Koeman-t néhány jótanáccsal.
Meg talán Koeman-is Pep-et, hogy nem kell állandóan átvariálni a kezdőt :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.04. 07:43:00

Chino írta:
2021.06.03. 21:23:08





Tőle is több kellett volna, ha okokat keresünk. Ne varrjunk mindent Koeman nyakába, bár ahogy látom ez a legkönnyebb. Sok összetevője van ennek a dolognak. Valverde fele ennyi savat nem kapott, pedig a játékunk képe is gyengébb volt egy erősebb kerettel, de ami legfontosabb a klub 3 legnagyobb égése az ő nevéhez köthető, legalábbis amióta Barca szurkoló vagyok. (na jó, a 8:2 már Setien volt de nagyrészt az is Valverde szezonja volt)
Fele ennyi savat? Valverde vezette a bajnokságot mikor elküldték, utána tudjuk mi lett. Az, hogy mi a legnagyobb égés az szubjektív:nekem például bőven nagyobb égés, hogy a mágus egy rangadót sem volt képes megnyerni, nem tudom mikor volt utoljára ilyen edző a padon. Az, hogy az utóbbi évek legkiegyensúlyozatlanabb bajnokságában majdnem oda ért a csapat, az tényleg dícséretre méltó. Bár az mutatja a csapat mentális állapotát,hogy amikor kezükben volt a sorsuk összedöltek, mint az ikertornyok. Kíváncsi vagyok mi lett jobb, hogy Ő ül a padon:a védekezés, az erőnlét, a tudatos támadás építés, a mentális felkészítés, a rögzített játékhelyzetek, a taktikai repertoár?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.06.03. 23:36:37

Előre megjósolom: a meghurcolt Koeman jövőre minden meg fog nyerni a megerősített csapattal! :D
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.06.03. 22:30:19

Nem csak Koeman nyakába varrjuk a totálisan lélektelen, semmi játékot, egyszerűen a tényeket közöljük: eddigi teljesítménye alapján alkalmatlan a Barca edzőjének. Ugyanúgy alkalmatlan sajnos már SR és Piké is a maga posztján. ( azért selejteknek nem nevezném ezeket a korábban nagyszerű focistákat, de fel kellene állniuk) Semmi, de semmi változás nem körvonalazódik! Messit is hibásnak tartom, hogy nem veszi tudomásul, hogy a korábbi sztárok már lecsengtek és a hollanddal csak tovább fogunk szenvedni a jövőben. Ilyen tapasztalattal rendelkező világsztárnak éreznie, látnia kellene ezeket. A másik lehetőség, hogy mi nem tudunk semmit a háttérben zajló eseményekről és szeptembertől egy mentálisan erős csapat hengerelni fog. Úgy legyen, bár én ezt nem hiszem. Nem látok reményt, folytatódik a csapat hanyatlása.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.03. 22:20:43

Victor Font: "Xavi was going to count on players like Piqué, Busquets, Alba and Sergi Roberto. I don't know if that's the case currently."

Eze kalapján Xavinak sem sok értelme lett volna, vele is ment volna a nyugdíjas nosztalgiafoci ezzel az álomtengellyel és 0 változással.

A hírek szerint Laporta még azt sem tartja kizártnak hogy ha minden kötél szakad akkor Jordi Cruyff vegye át szezon közben a csapatot, bár ez valószinűleg csak spekuláció.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.03. 21:53:45

Kovbal88 írta:
2021.06.03. 19:23:52
Amennyiben maradnak a tavalyi játékosok plusz jön 3-4 ember meg az edző is ugyanaz marad, akkor mi fog változni? Nyilván semmi!

Hihetetlen, hogy maradhat edző azok után, amit az utolsó fordulókban produkált a csapattal együtt. Messi is, egy ilyen kudarc után még maradni akar, akkor ő se gondolja komolyan ezt a távozást.
Én sem reménykedem sok jóban a jövő szezonnal kapcsolatban.

Messivel kapcsolatban hasonló a véleményem. Sose akart elmenni. Évekig zsarolták a vezetőséget ezzel a magasabb fizetésért, cserébe nem kötötték teljesítményhez. Most is bepróbálkoztak, de nemet mondtak rá. Gondolom Laporta mondta, az kizárt, hogy ebben a pénzügyi helyzetben megmaradjon a fizetése, max. a fele. Most már az is megfelelő lenne.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.03. 21:23:08

bence0330 írta:
2021.06.03. 19:28:58
Kovbal88 írta:
2021.06.03. 19:23:52
Amennyiben maradnak a tavalyi játékosok plusz jön 3-4 ember meg az edző is ugyanaz marad, akkor mi fog változni? Nyilván semmi!

Hihetetlen, hogy maradhat edző azok után, amit az utolsó fordulókban produkált a csapattal együtt. Messi is, egy ilyen kudarc után még maradni akar, akkor ő se gondolja komolyan ezt a távozást.

Messi esetében arról nem is beszélve, hogy neki még kevésbé van 1 éve elkótyavetélni, szemben magával a csapattal. 1-2 jó éve még tuti van, de hogy BL közelében legyen egyáltalán velünk, ahhoz bizony vérfrissítés kellett volna...
Tőle is több kellett volna, ha okokat keresünk. Ne varrjunk mindent Koeman nyakába, bár ahogy látom ez a legkönnyebb. Sok összetevője van ennek a dolognak. Valverde fele ennyi savat nem kapott, pedig a játékunk képe is gyengébb volt egy erősebb kerettel, de ami legfontosabb a klub 3 legnagyobb égése az ő nevéhez köthető, legalábbis amióta Barca szurkoló vagyok. (na jó, a 8:2 már Setien volt de nagyrészt az is Valverde szezonja volt)
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.03. 20:37:24

Elolvastam a Koeman maradásáról szóló cikket. Maradtak bennem kérdések.
1. "Ez azt jelenti, hogy ha a következő évben Koemannal a kispadon legalább két címet nyer a Barcelona, úgy megnyerné magának a folytatás jogát 2023-ig."
Ha megnyeri a szuperkupát, meg a spanyol kupát, de megint csak3-4-k hely jutna nekünk, az is elég a folytatáshoz?

2. "Szakmai elvárás is kerülhetett a megállapodásba, mely szerint a következő évben támadóbb felfogású, jobban domináló Barcelonát szeretne látni a klub vezetése. Bizonyos sajtótermékek szerint ennek részeként még azt is várhatja a klubvezetés, hogy Koeman térjen vissza a 4-3-3-as játékrendszerhez."

Na, erre kíváncsi leszek, hogyan képzelik. Ebben Koemannak igaza van, hogy ez a keret (teszem hozzá- ahol egyesek 45 percet sem bírnak végig hajtani, de mégis végigjátszák a meccseket) erre nem alkalmas.
Válasz küldése