Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.09. 20:58:20

davi10 írta:
2021.09.09. 17:35:57
......
Hát, ha ez(ek) nálad az alacsony elvárások...nálam ez már a csoda kategóriát súrolja, ha ezt mind megcsinálná a "mester". :mrgreen:
Én (rövid távon) már annak is örülnék, ha a BayernM ellen úgy összerakná a csapatot, hogy döntetlen lenne vagy szűken kapnánk ki.
Mert ugye, tavaly pont az ellenkezője esett meg velünk, mint amit eddig megszoktunk ( otthon győzünk, idegenben meg elvernek). A Juve és a PSG- is otthon vert meg minket rendesen. Jó lenne ezt a rossz sorozatot megszakítani (hogy győzni jönnek hozzánk).


Szerk. Toltam egy nemet, így már felzárkózott a pesszimista csapat. :D
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.09. 20:48:18

Guille írta:
2021.09.09. 17:59:41
Jó ötlet. Mondjuk egy arany középutat betehettél volna pl. "nem örülök, de józan ésszel el tudom fogadni, hogy jelen helyzetben nem biztos, hogy lehetett volna találni jobb megoldást" jeligével. :D
Így, én is erre szavaznék mert bár folyamat tudom szidni, meg is teszem amikor valaki védi (azért úgy hobbiból nem köpködök újra és újra csak ha okom van rá :lol: ), de ahogy írtam belátom hogy nem tudták megoldani mással a posztot.

Feltétlen a fenti kettőből nehéz választani, jó a kérdés :D
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.09. 19:06:05

davi10 írta:
2021.09.09. 17:35:57

Személyeskedés, 1 hónap
:mrgreen:
Kösz jogos, de legyen 1 hónap, még azt hiszik csókos vagyok! :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.09. 18:52:47

Én az igenre mentem.
Elegem van már az edzőkeringőkből a klub körül, 2 éve nincs nyugalom kb.
Dolgozzon, ez most az ő kerete mondhatni, ő csinálhatta meg a felkészülést, nem lehet takarózni, max az anyagi körülményekkel, de az elég ócska dolog.

Elküldtük volna, nem látok jobb opciót nála, se rosszabbat mondjuk:D
Valami spanyol kóklert esetleg ilyen elchetől idehoztak volna mint Setient max.
Xavinak még mély lenne a víz, más meg nem nagyon állna most szóba velünk, amilyen helyzetben van a klub.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.09. 18:46:42

Jogos, már lehet szavazni.

@Guille inkább a kérdést fogalmaztam át, mert szerintem a többség a semlegesre szavazott volna. Engem az igen-nem érdekelne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.09.09. 18:08:49

1

sajnos, nem lehet szavazni

kozben megoldodott, lassuk mit tud a holland

vedokent 88 golt szerzett a Barcanak, hatha osszejonne ebben a szezonban a bajnoksagban minimum ugyanennyi :) es esetleg egy elso hely is

hajra Barca...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deluigi 2021.09.09. 20:02:53-kor.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.09. 17:59:41

davi10 írta:
2021.09.09. 17:35:57

Szerk.: Csináltam egy szavazást, nincs semleges opció :twisted:
Jó ötlet. Mondjuk egy arany középutat betehettél volna pl. "nem örülök, de józan ésszel el tudom fogadni, hogy jelen helyzetben nem biztos, hogy lehetett volna találni jobb megoldást" jeligével. :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.09. 17:35:57

Cseri írta:
2021.09.09. 14:36:57
Én például nem tudnék Davi10-el jókat dumálni:)
Személyeskedés, 1 hónap



:mrgreen:

Rezisto érveivel én sem feltétlenül értek egyet, de én se vágok eret, hogy maradt Koeman. Azt nem tudom eldönteni, hogy ezzel a csendes többséghez tartozom-e, szerintem érdemes lesz erről egy szavazást csinálni, mert kb. ugyanazokat a köröket futjuk ugyanazzal a pár emberrel, lövésem nincs, hogy a többségnek mi a véleménye.
Nekem jelenleg olyan alacsonyak az elvárásaim, hogy szerintem azért nem Koeman a tökéletes edző rá, mert szinte bárki meg tudná csinálni. Csak pár:
- Álljon össze egy stabil Araujo-bárki védőpáros. Hogy az most Garcia, vagy Mingueza, vagy esetleg Pique, tökmindegy. Azt se bánom, ha visszatérünk a 3 védős rendszerhez, csak hozzunk egy olyan sorozatot, mint év elején, amikor sorra hoztuk a meccseket kapott gól nélkül.
- Coutinho-nak találja meg a helyét. Tavaly jól kezdett a brazil, nem tudni, hogy kitartott volna-e a forma végig, pláne az új felállásokba
- Fati - Depay összehangolás. Eléggé egy poszt, és félek tőle, hogy középen nem tudnánk annyira kihasználni a holland képességeit. (És ha már közép, Luuk de Jong hozzon egy BW-nél magasabb szintet, ha már idehozták)
- Normális kp rotáció. Fiatalokkal, Coutinho-val, valami télen érkező hollanddal, nem érdekel. De az nem állapot, hogy a De Jong - Pedri - Busi sor csapágyasra van járatva folyamatosan.
- Küzdőszellemben javulás, itt én éreztem tavaly előrelépést. A "kupamenetelés" tetszett, és a BL-ben se volt akkora lemosás, mint amiket megszokhattunk. A Párizs ellen ha nincs az idióta tizi, szerintem benne lehetett volna a fordítás.

Tuti van még, ami nem jut eszembe. A lényeg az, hogy most szerintem nem abban az évben vagyunk, ahol teljes kudarcként kell elkönyvelni a szezont, ha nem hozzuk a bajnokságot meg a BL-t.
És én személy szerint az ilyen elvárások különbözetében látom a nagy ellentétet azok között, akik vasvillával üldöznék el Koeman-t és akik nem.

Szerk.: Csináltam egy szavazást, nincs semleges opció :twisted:
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.09. 14:36:57

Kalapos írta:
2021.09.09. 11:38:30

Ez most trollkodás?
Máshogy látja, nem hiszem, hogy troll, csak más a véleménye, ha mindenki ugyanazt gondolná egy fórumon, rém unalmas lenne:)
Én például nem tudnék Davi10-el jókat dumálni:)
BTW nagyon adom, amit írsz.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.09. 11:38:30

Rezisto95 írta:
2021.09.09. 10:03:40
...
Ez most trollkodás? Megdicsérted, amiért maradt, bár el akarták küldeni? Mármint oké értem, de ezzel konkrétan azt mondod, hogy megdicséred, amiért rossz, mert azért akarták elküldeni, mert rossz. Tehát, nyílván, ha azt mondta volna, hogy ő most feláll mert nem bíznak benne (mint már korábban magára valamit is adó 1000 edző) akkor tisztesen távozott volna, a klub meg csömörből vödörbe.. mert elvileg nem tudtak más opciót találni. Más kérdés, ha Koeman áll fel, akkor gondolom nem kap annyi zsét, mintha a Barca küldi el. A Barca még lehet jobban járt volna ha Koeman feláll, olcsón megússzuk a kirúgását, és hozunk valakit utolsó pillanatban akire amúgy júli közepén nem lett volna pénz.
Szóval a lehetősége neki az volt, hogy feláll magától, vagy marad. Maradt és teszi a dolgát, ahogy tudja, becsülettel. De az alternatíva nem biztos hogy rosszabb lett volna. Sajnos arra nem volt lehetőség, hogy kirúgják, ezt abból tudjuk hogy akarták, de nem tették.
Előfordulhat, hogy Koeman és Laporta beszéltek arról is hogy Koeman felállna.. és végül mivel nem találtam más alternatívát, Laporta megalázkodott, és megkérték hogy még is maradjon, majd jött a híres videó az öltözőből hogy Koeman, "this man is the boss" vagy hogy volt :D
Sok mindent el tudok képzelni, de hogy nem ő a tökéletes ember az 100%. Tökéletes úgy, ahogy Luuk De Jong tökéletes mint csatár, vagy Emerson mint JHV, hirtelen kevés lehetőségből kellett valami :D

A másik amit Feast4 is kiemelt. Még jó, hogy egy normális edző felkapja a vizet ha nem az történik amit ő akar. Koemant azért dicsérni mert a gyengesége megengedi, hogy a feje fölött döntsenek fontos dolgokról, nem erény. Az hogy konepció nélkül megy a játékos adok-kapok és nincs terv az nem jó.

Hol az egyensúly, a koncepció? Koeman erre tényleg tökéletes, mert mivel nincs cél hogy mit akarunk, ezért tök jó hogy Koeman hajlandó 5, egymástól teljesen eltérő filozófiát igénylő különböző felállásban felküldeni ugyanazt a 11-13 embert ötlettelenül, fásultan passzolgatni, egy egész évben és kb rendre alulmaradni az aktuális ellenféllel szemben. Erre tényleg tökéletes. Más, jó edző ehhez nem adná a képét az tuti. Jobb is lenne.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.09. 10:32:16

Rezisto95 írta:
2021.09.09. 10:03:40
Koeman a megfelelő ember most a barcának. Ezt szinte minden klubközeli ember megmondta eddig, és egyet értek az állítással.
Jó hogy nem egy edzőzseni a mester, de látszik hogy szereti a klubbot, és hogy rendíthetetlen. Egy Conte, vagy Tuchel nem tűrné azt hogy őket bárki felül bírálja. Az ő egójuk a klub felett álltak. Hiába mindenki kritizálja és a vezetés is majdnem elbocsájtotta ő mégis lelkesen végzi a munkáját.Respect
Ezt miből szűrted le?Abból, hogy elgondolkodva áll minden alkalommal az oldalvonal mellett? :lol:

Meg nehogy már az elnökség felülbírálja a sportszakmai vezetőt? Pont ez vitt minket oda ahol vagyunk.

Egyébként a példa is rossz. Conte pl. az Internél nem az egója miatt állt fel, hanem azért mert elkezdték bagóért eladogatni a bajnok csapatát. Bocs, de a helyében, minden magára adó edző, az egójától függetlenül azt mondja, hogy: Hé ez mi ez? Erről baromira nem volt szó!

Nem azért de ha lehúzzák sikeres munkám a klotyón én is felállok.

Tuchel esetében meg nem is emlékszem arra, hogy valaha összeugrott volna bárkivel.
Kép
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.09.09. 10:03:40

Koeman a megfelelő ember most a barcának. Ezt szinte minden klubközeli ember megmondta eddig, és egyet értek az állítással.
Jó hogy nem egy edzőzseni a mester, de látszik hogy szereti a klubbot, és hogy rendíthetetlen. Egy Conte, vagy Tuchel nem tűrné azt hogy őket bárki felül bírálja. Az ő egójuk a klub felett álltak. Hiába mindenki kritizálja és a vezetés is majdnem elbocsájtotta ő mégis lelkesen végzi a munkáját.Respect
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2021.09.03. 21:49:04

Azért azt senki ne felejtse el, hogy gyakorlatilag most vált véglegessé a keret. Építkezni eddig nem igazán lehetett, maximum tapogatózni.
Viszont innentől nincs kifogás, össze kell szednie magát Koeman-nak és mutatnia kell valamit.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.03. 20:59:55

Nincs olyan játékosállományunk, mint 5-10 éve, de pl. a tavalyi keretünk a Ligában szvsz így is a legerősebb volt, ahhoz képest a 3. hely nem dicséretes.

Koeman a tökéletes edző a jövő csapatának megépítésére? Mégis mitől lenne az? Hány sikercsapatot rakott össze eddig az edzői pályafutása során? Bence véleményén vagyok: nem a legjobb medolgás erre azt átmeneti időszakra, nem is a legrosszabb. Egy rutinos, középszerű edző, akitől nagyjából sejthetjük, hogy mire várhatunk. Míg pl. egy Xavi-féle fiatal, rutintalan edzőnél teljesen kétesélyes lenne a dolog.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.02. 09:43:23

bence0330 írta:
2021.09.01. 21:05:13
de Jong írta:
2021.09.01. 20:45:23
Azt gondolom, hogy Koeman a lehető legjobb edző most a Barcelona számára. Lehet, (vagy inkább biztos,) hogy nem nyerünk BL-t. Nem nyerünk bajnokságot. Lehet, hogy semmit nem nyerünk (Gamperen kívül).
Akkor is fenntartom a véleményem.
Ez a csapat, és a klub lehetőségei nem azonosak a 2006-2018 közötti időszak csapatával és lehetőségeivel. Lehet szidni az edzőt, csak nem érdemes, mert megint nem kapta meg a lehetőséget, hogy a saját csapatát felépítse. Jöttek játékosok ingyen, de annyi pénzünk se volt, hogy egy saját nevelésű 18 éves játékost megtartsunk. (A RB Leipzig vonzóbb anyagilag?)
Most (Koeman 2 szezonjában) a jövő csapatát kell felépíteni. Elment Messi. Ekkora változás nem tudom volt-e valaha a klub életében. Nem egy Messi-Eto'o-Henry, Messi-Suarez-Neymar csatártrió támad majd...
Felélte a klub a lehetőségeit, a mostani reménységeink: Depay (27), de Jong(24), Pedri (18), Ansu Fati (18), Eric Garcia(20) vagy Araujo(22). Pont az ilyen fiatalokhoz való Koeman.
Lehet mondani, hogy micsoda dolog, egy kínkeserves győzelem. El vagytok kényeztetve! Inkább egy kínkeserves győzelem egy alakuló csapattól, minthogy már a szezon elején behozhatatlan hátrányunk legyen. Ezek a kiszenvedett győzelmek ugyanúgy 3 pontot érnek. A tizedik forduló után nem az lesz az érdekes, hogy szenved-e a csapat, hanem hogy 15, 20 vagy 25 pont lesz a csapat neve mellett. Az ellenfelek is kevésbé lesznek magabiztosak, ha több pontunk van.
Több tekintetben egyetértek, bár szerintem RK ilyen szempontból sem a legjobb edző, de nem is a legrosszabb. Bár amúgy szerintem nagyon rossz, de most ez mindegy. Én láttam most pár előkészületi meccset, és ki merem jelenteni, hogy Pep új aranygenerációt hozna kereken 0 euróból a középpályára 1-2 éven belül, olyat, amelyik Iniékhez hasonlóan uralná és dominálná le a középpályát. Gavi-Puig-Nico. Ez itt nem fog megtörténni, marad a melós, nonkreatív Pedri-DJ-Busi. Néha persze kapnak lehetőséget a fiatalok, nem kétlem, de szerintem simán lenne olyan kp ingyen Masiából, mint 8-12 körül volt, és nem volt az olyan szerencsés csillagegyüttállás, mint amilyennek beállítottuk sokan. A lehetőség most is megven, sehol a világon ilyen technikás, gyorslábú fiatalok nincsenek, nemhogy több egyszerre.
Azért ez nem ilyen egyszerű. Pep amúgy is a regnálása alatt 3 középpályást hozott fel, ebből Thiagon bármilyen jó volt, rövid idő után, még fiatalon túl is adtak, VS abszolút flop volt, Busquets az, akire mondhatni, hogy bevált, de első évében nem úgy tűnt, hogy hosszútávon megfelelő lesz. Kapott ő hideget-meleget.
De csak ezzel a három emberrel (Ini, Xavi, Busi) nem lett volna ilyen sikeres. Elengedhetetlen volt hozzá mondjuk Alves (a világ egyik legjobb jh-ja, akinek tökéletes volt a profilja ehhez), illetve hogy Messi is belépjen az összjátékba. De a védelemre is lehetett számítani, ami szintén nem elhanyagolható szempont. Ez akkoriban Puyolból, Masch-ból, Marquezből, másodévében már elég jó Piquéből esetenként Abidalból állt. De az se mindegy, hogy BW-t vagy Eto'o-t,, Henryt, Villat, Ibrát Messit kell kiszolgálni.

Sokan csak úgy emlékeznek, hogy volt három ember akik megcsinálták az egészet, de sok összetevős volt ez dolog. Plusz Ini, Xavi, akkor már tapasztalt 20 éven felüli játékosok voltak. Most itt van Pedri, aki bármennyit is játszott még csak 18, Gavi, Nico alig 17, illetve 19 éves, nem mellesleg még a harmadosztályban is alig-alig játszottak (előbbi kb. egy meccset) . Na ez nem mindegy, csoda, hogy egyáltalán itt látjuk őket, sztem Pep nem hozta volna fel még őket a felnőttekhez, nem hogy rájuk építsen. Leglábbis az előbbit semmiképp, de Nico sem volt még tavaly a B-ben kerettag, a szezon második felében kezdett játszogatni..

De, hogy a témához szorosabban visszatérjek akik habzó szájjal küldenék el a hollandot, sztem örülhetnek, mert megkapták az igenlő választ a kérdésükre/kérésükre. Ha csak közelít a csapat azokhoz az ÁLLÍTÁSOKHOZ, ami minden második hsz-nek a témája, hogy Sevilla szinten vagyunk, jó lesz a harmadik-negyedik hely, a BL legjobb 8 csak álom stb., (ráadásul egy korrekt játék is kellene hozzá, ami ugye elég szubjektív, de azért nagyjából meg lehet ítélni) azoknak nincs félnivalójuk, legkésőbb év végén lépni fog. Laporta nem hiszem, hogy megmásítaná ezzel kapcsolatban a szavát, főleg, hogy nem "szerelmes" a hollandba, nem is ő nevezte ki.
Forca Barca!!!!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.01. 22:14:47

de Jong írta:
2021.09.01. 20:45:23
Azt gondolom, hogy Koeman a lehető legjobb edző most a Barcelona számára. Lehet, (vagy inkább biztos,) hogy nem nyerünk BL-t. Nem nyerünk bajnokságot. Lehet, hogy semmit nem nyerünk (Gamperen kívül).
Akkor is fenntartom a véleményem
.
Ez a csapat, és a klub lehetőségei nem azonosak a 2006-2018 közötti időszak csapatával és lehetőségeivel. Lehet szidni az edzőt, csak nem érdemes, mert megint nem kapta meg a lehetőséget, hogy a saját csapatát felépítse. Jöttek játékosok ingyen, de annyi pénzünk se volt, hogy egy saját nevelésű 18 éves játékost megtartsunk. (A RB Leipzig vonzóbb anyagilag?)
Most (Koeman 2 szezonjában) a jövő csapatát kell felépíteni. Elment Messi. Ekkora változás nem tudom volt-e valaha a klub életében. Nem egy Messi-Eto'o-Henry, Messi-Suarez-Neymar csatártrió támad majd...
Felélte a klub a lehetőségeit, a mostani reménységeink: Depay (27), de Jong(24), Pedri (18), Ansu Fati (18), Eric Garcia(20) vagy Araujo(22). Pont az ilyen fiatalokhoz való Koeman.
Lehet mondani, hogy micsoda dolog, egy kínkeserves győzelem. El vagytok kényeztetve! Inkább egy kínkeserves győzelem egy alakuló csapattól, minthogy már a szezon elején behozhatatlan hátrányunk legyen. Ezek a kiszenvedett győzelmek ugyanúgy 3 pontot érnek.A tizedik forduló után nem az lesz az érdekes, hogy szenved-e a csapat, hanem hogy 15, 20 vagy 25 pont lesz a csapat neve mellett. Az ellenfelek is kevésbé lesznek magabiztosak, ha több pontunk van.
1. Ki merem jelenteni, hogy az egyik legrosszabb, a legrosszabb időszakban. Nekünk pont nem egy ilyen edzőre van szükségünk. Inkább egy Tuchel típusúra. És ezt nem a bl győzelme miatt mondom, hanem a hozzáállása miatt.
A véleményemet akkor is fenntartom, ha lehurrognak. :mrgreen:

2. Miért is nem kapta meg a lehetőséget, hogy a saját csapatát építse? Mégis kinek a csapatát építi? Az Espanyolét?
Jobb megfogalmazás lenne a saját képére formálni.
Idén megkapta a lehetőséget, de eddig nem látszik az eredménye.

3. Ezzel a "jövő csapatát kell építeni" mondattal sem tudok mit kezdeni. Fociban ilyen nincs. Pláne nálunk ( még úgy általában a nagyobb kluboknál). Azonnali eredményt várnak. Már nincsenek ilyen Ferguson féle Unitedek, ahol tolerálják az eredménytelenségeket akár évekig is.
Még ha nem kapta meg a "saját csapatát", hogyan tudná így a jövő csapatát építeni? Kisebb logikai bukfencet látok ebben.

4. Nem hinném, hogy egy 3 forduló után nulla pontos csapat legyőzésével győzelmi körtáncot kéne járnunk. Az meg a kieső csapatokra jellemző, a 3. forduló utáni behozhatatlan hátrány. Ennyire nem kétségbeejtő a helyzetünk. Még. :D

Szerk., Hogy ne duplázzak.
LG: "Kicsit off, de csoportmeccsen én számítok nagy mészárlásra a Bayerntől, illetve szerintem mi sem leszünk annyira rosszak, mint az egyenes kiesésben. Szerintem a nagy BL-zakókban komoly szerepet játszott, hogy a római szégyen óta fejben gyenge a csapat."

A BayernM pont az a csapat, aki a csoportmeccsen is kiüti az ellenfelet, ha van rá lehetősége. Valamennyire követem őket ( mivel az egyik barátom nagy BM-es, és beszélgetünk a két klub meccseiről). A Dortmundot is tolják be a saját kapujuk elé a rangadón 4-0 után is.
És ne legyenek illuzióink, ha van rá lehetőségük megint odavernek nekünk amennyit bírnak. Fel lesznek spanolva ellenünk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.01. 21:58:59

Sonoma írta:
2021.09.01. 20:41:39
Rezisto95 írta:
2021.08.31. 16:14:05
Eskü nem értem miért ilyen elégedetlen mindenki Koemannal, válogatott szünet előtt egy szoros győzelem jobb mint egy vereség.
Egyébként meg ezzel a kerettel én alapból Sevilla szintre tenném magunkat. Majd meglátjuk mi lesz a derbiken.
Mivel úgy néz ki, a Sevilla elleni derbi elmarad (aminek nem örülök), a BM elleni meccs lesz a következő. Na, ott majd meg lehet nézni a mester taktikai repertoárját. Utána újból megbeszélhetjük a munkásságát. Félek nem lesz benne köszönet. De cáfoljon rám.
Kicsit off, de csoportmeccsen én számítok nagy mészárlásra a Bayerntől, illetve szerintem mi sem leszünk annyira rosszak, mint az egyenes kiesésben. Szerintem a nagy BL-zakókban komoly szerepet játszott, hogy a római szégyen óta fejben gyenge a csapat. 19-ben jobb csapat volt ugyan a Liverpool, ugyanakkor a kicsit szerencsés első meccsen szerzett előnyt már meg lehetett, sőt, meg kellett volna tartani. 20-ban pedig egyértelműen jobb csapat volt a Bayern, de a 8-2-höz kellett a mentális szétesés is. 21-ben is jobb volt a PSG, de ha nincs megint a tele gatya, lehetett volna szorosabb a párharc.
De az előző bajnokságot is meg lehet nézni: mikor nem volt komoly tét, mert úgy tűnt, elúszott a Liga, egész jók voltunk. Mikor újra lett tét, mert visszatért az esély, teljesen összeomlottunk.

És akkor, hogy visszatérjek Koemanhoz, ezek a dolgok bizony az edzőn is múlnak. Ide olyan edző kellene, aki újra győztes csapatot tud csinálni. Mert én hiszem, hogy nem annyira gyenge ez a csapat, mint az elmúlt évek rangadói mutattják, csak minél nagyobb a tét, annál inkább megremegnek a lábak. Ezen viszont lehet segíteni, de nagyon jó edző kell hozzá.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.01. 21:05:13

de Jong írta:
2021.09.01. 20:45:23
Azt gondolom, hogy Koeman a lehető legjobb edző most a Barcelona számára. Lehet, (vagy inkább biztos,) hogy nem nyerünk BL-t. Nem nyerünk bajnokságot. Lehet, hogy semmit nem nyerünk (Gamperen kívül).
Akkor is fenntartom a véleményem.
Ez a csapat, és a klub lehetőségei nem azonosak a 2006-2018 közötti időszak csapatával és lehetőségeivel. Lehet szidni az edzőt, csak nem érdemes, mert megint nem kapta meg a lehetőséget, hogy a saját csapatát felépítse. Jöttek játékosok ingyen, de annyi pénzünk se volt, hogy egy saját nevelésű 18 éves játékost megtartsunk. (A RB Leipzig vonzóbb anyagilag?)
Most (Koeman 2 szezonjában) a jövő csapatát kell felépíteni. Elment Messi. Ekkora változás nem tudom volt-e valaha a klub életében. Nem egy Messi-Eto'o-Henry, Messi-Suarez-Neymar csatártrió támad majd...
Felélte a klub a lehetőségeit, a mostani reménységeink: Depay (27), de Jong(24), Pedri (18), Ansu Fati (18), Eric Garcia(20) vagy Araujo(22). Pont az ilyen fiatalokhoz való Koeman.
Lehet mondani, hogy micsoda dolog, egy kínkeserves győzelem. El vagytok kényeztetve! Inkább egy kínkeserves győzelem egy alakuló csapattól, minthogy már a szezon elején behozhatatlan hátrányunk legyen. Ezek a kiszenvedett győzelmek ugyanúgy 3 pontot érnek. A tizedik forduló után nem az lesz az érdekes, hogy szenved-e a csapat, hanem hogy 15, 20 vagy 25 pont lesz a csapat neve mellett. Az ellenfelek is kevésbé lesznek magabiztosak, ha több pontunk van.
Több tekintetben egyetértek, bár szerintem RK ilyen szempontból sem a legjobb edző, de nem is a legrosszabb. Bár amúgy szerintem nagyon rossz, de most ez mindegy. Én láttam most pár előkészületi meccset, és ki merem jelenteni, hogy Pep új aranygenerációt hozna kereken 0 euróból a középpályára 1-2 éven belül, olyat, amelyik Iniékhez hasonlóan uralná és dominálná le a középpályát. Gavi-Puig-Nico. Ez itt nem fog megtörténni, marad a melós, nonkreatív Pedri-DJ-Busi. Néha persze kapnak lehetőséget a fiatalok, nem kétlem, de szerintem simán lenne olyan kp ingyen Masiából, mint 8-12 körül volt, és nem volt az olyan szerencsés csillagegyüttállás, mint amilyennek beállítottuk sokan. A lehetőség most is megven, sehol a világon ilyen technikás, gyorslábú fiatalok nincsenek, nemhogy több egyszerre, akik ráadásul egy rendszerben nevelkedtek (és nem arról beszélek, hogy pl Greenwood nem erősebb, és veszélyesebb a kapura, vagy mondjuk egy Mount hanem klasszikus alacsony súlypont, villámláb, villámgondolkodással uralt kp-ra)
És RK-val szépen elmegy ez az egész majd mellettünk megint. Valverdével is elment volna, ez is tény, szóval nem mondom, hogy ő a legrosszabb ide, mert tényleg nem fél a fiataloktól, csak valahogy egész furcsán nyúl hozzájuk, és nem rendszerszerűen. De hogy messze nem a legjobb, az tuti. Pepnek sem voltak nagyon komoly eleve adott dolgai Leon kívül, és nem Leo dominálta szét a világ bármelyik csapatának a középpályáját, ő csak a hab volt a tortán. Hanem azok az egynevelésű, technikailag hihetetlenül képzett játékosok, akik nélküle talán ugyanúgy a süllyesztőbe kerültek volna, mint azóta többen. És ez szerintem megismételhető lenne, ha nem is 100%-ban. De ez csak az én véleményem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.09.01. 20:52:06

Sonoma írta:
2021.09.01. 20:41:39
Rezisto95 írta:
2021.08.31. 16:14:05
Eskü nem értem miért ilyen elégedetlen mindenki Koemannal, válogatott szünet előtt egy szoros győzelem jobb mint egy vereség.
Egyébként meg ezzel a kerettel én alapból Sevilla szintre tenném magunkat. Majd meglátjuk mi lesz a derbiken.
Mivel úgy néz ki, a Sevilla elleni derbi elmarad (aminek nem örülök), a BM elleni meccs lesz a következő. Na, ott majd meg lehet nézni a mester taktikai repertoárját. Utána újból megbeszélhetjük a munkásságát. Félek nem lesz benne köszönet. De cáfoljon rám.
A játékot figyeld majd, e az eredményt a Bayern ellen az beszédesebb lesz...Amúgy Griezmann nélkül se lettünk gyengébbek, mert sajnos nem sokat tett hozzá a csapathoz. És ha ezzel a kerettel sikerülne tartani a lépést a bajnokságban, az már szép eredmény. Viszont a tavaly év végi bukdácsolás, mikor ötből talán egyet sikerült csak nyerni, az nem jelent semmi biztatót.
de Jong
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.08.25. 02:01:06

2021.09.01. 20:45:23

Azt gondolom, hogy Koeman a lehető legjobb edző most a Barcelona számára. Lehet, (vagy inkább biztos,) hogy nem nyerünk BL-t. Nem nyerünk bajnokságot. Lehet, hogy semmit nem nyerünk (Gamperen kívül).
Akkor is fenntartom a véleményem.
Ez a csapat, és a klub lehetőségei nem azonosak a 2006-2018 közötti időszak csapatával és lehetőségeivel. Lehet szidni az edzőt, csak nem érdemes, mert megint nem kapta meg a lehetőséget, hogy a saját csapatát felépítse. Jöttek játékosok ingyen, de annyi pénzünk se volt, hogy egy saját nevelésű 18 éves játékost megtartsunk. (A RB Leipzig vonzóbb anyagilag?)
Most (Koeman 2 szezonjában) a jövő csapatát kell felépíteni. Elment Messi. Ekkora változás nem tudom volt-e valaha a klub életében. Nem egy Messi-Eto'o-Henry, Messi-Suarez-Neymar csatártrió támad majd...
Felélte a klub a lehetőségeit, a mostani reménységeink: Depay (27), de Jong(24), Pedri (18), Ansu Fati (18), Eric Garcia(20) vagy Araujo(22). Pont az ilyen fiatalokhoz való Koeman.
Lehet mondani, hogy micsoda dolog, egy kínkeserves győzelem. El vagytok kényeztetve! Inkább egy kínkeserves győzelem egy alakuló csapattól, minthogy már a szezon elején behozhatatlan hátrányunk legyen. Ezek a kiszenvedett győzelmek ugyanúgy 3 pontot érnek. A tizedik forduló után nem az lesz az érdekes, hogy szenved-e a csapat, hanem hogy 15, 20 vagy 25 pont lesz a csapat neve mellett. Az ellenfelek is kevésbé lesznek magabiztosak, ha több pontunk van.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.01. 20:41:39

Rezisto95 írta:
2021.08.31. 16:14:05
Eskü nem értem miért ilyen elégedetlen mindenki Koemannal, válogatott szünet előtt egy szoros győzelem jobb mint egy vereség.
Egyébként meg ezzel a kerettel én alapból Sevilla szintre tenném magunkat. Majd meglátjuk mi lesz a derbiken.
Mivel úgy néz ki, a Sevilla elleni derbi elmarad (aminek nem örülök), a BM elleni meccs lesz a következő. Na, ott majd meg lehet nézni a mester taktikai repertoárját. Utána újból megbeszélhetjük a munkásságát. Félek nem lesz benne köszönet. De cáfoljon rám.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.01. 20:32:45

Troym írta:
2021.09.01. 17:52:27
Barcaforever írta:
2021.09.01. 16:29:54
Nem akarok senkit shockolni a Griezmann utáni örömmámor után, de Laporta 1 éves hosszabbításról tárgyalt vele és az ügynökével 2 hete, bizonyos feltételek teljesülése esetén lépne életbe, ha meg tudnak egyezni. :lol:
Kössék ahhoz, hogy bajnok a csapat és BL-ben minimum 4 közé jut. :D
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... n-12033369

Itt vannak, hogy kb. milyen feltételek lennének. Ha ezek sikerülnek én is azt mondom, hogy maradjon, bár így is csak 1 évet kapna. Látszik, hogy Laporta tényleg kedveli Riquit. Múltkor is volt cikk, amiben említették, hogy szeretné ha játszana.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.01. 19:37:42

Rezisto95 írta:
2021.08.31. 16:14:05
Eskü nem értem miért ilyen elégedetlen mindenki Koemannal, válogatott szünet előtt egy szoros győzelem jobb mint egy vereség.
Egyébként meg ezzel a kerettel én alapból Sevilla szintre tenném magunkat. Majd meglátjuk mi lesz a derbiken.
Az a baj ezekkel a kiszenvedett győzelmekkel, hogy elfedik a problémákat. Persze szebb időkben is becsúsztak ilyenek, csak mások voltak az arányok. Most már inkább ebből van több, és a magabiztos győzelmek csúsznak be itt-ott. Na meg évek óta az van, hogy a hajráig úgy-ahogy tartja magát a csapat, aztán ott jönnek a nagy pofonok. Csak Valverde első két évében még csak a BL-ben kaptuk meg ezeket, azóta már a bajnokságban is bukjuk a hajrákat.

Mint mondtam, a legnagyobb baj, hogy ezek elevickélésekkel elblicceljük a bajokat. A 8-2-ig, illetve Messi berágásáig kellett sülyednünk, hogy valami végre történjen. Addigra pedig már akkora volt a baj, hogy ha még jó irányban is indultunk el - vannak kétségeim- akkor is évek munkája kijönni belőle.

Koeman is alapvetően zsákutca, de legalább annyira elég a tudása, hogy egy jó európai középcsapat szintjén megtart minkent, na meg tescos gazdaságos megoldás, és most csak ennyira futja.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2607
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.01. 17:52:27

Barcaforever írta:
2021.09.01. 16:29:54
Nem akarok senkit shockolni a Griezmann utáni örömmámor után, de Laporta 1 éves hosszabbításról tárgyalt vele és az ügynökével 2 hete, bizonyos feltételek teljesülése esetén lépne életbe, ha meg tudnak egyezni. :lol:
Kössék ahhoz, hogy bajnok a csapat és BL-ben minimum 4 közé jut. :D
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.01. 16:56:52

Rezisto95 írta:
2021.09.01. 09:29:53
....Azt is nézni kell milyen az összhang meg a játékosok csapaton belüli együttműködése, hiába van nekünk több nagy nevünk pl Coutinho, Dembele, Pjanic, Aguero ha nem is játszanak vagy ha igen akkor is maguk alatt vannak....
azt hiszem akkor még is érted miért szidjuk az edzőt, oké :D
Válasz küldése