Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.23. 19:27:24

Chino írta:
2021.09.23. 17:14:51
Én is azt látom, hogy ez egy szűk mezsgye, ezért nem mondom, hogy bármi áron azonnal el kell zavarni Koemant -ellentétben sokakkal -, hanem egy ésszerű tudatos építkezés szükséges és ehhez kell egy megfelelő edzőt hozni. Ha kell még egy kis idő, akkor kell. Politikából nem hoznék senkit, hogy megnyugodjanak a kedélyek, mindenképpen jó megoldás kell.
Eddig én is azt gondoltam, hogy el lehet lenni még fél - 1 szezont Koemannal, ha nincs más megoldás, lassan araszolgatunk előre, de a hétfői meccs valóban lesújtó volt. Szerintem a józanabbak nem várnak most címeket, de valami előrelépést taktikailag muszáj lenne mutatni, mert még 1-2 ilyen meccs és tényleg nem lesz perspektíva. Szóval most végre valamennyire egyet kell értsek Sonomaval is, mert ennyire tényleg nem gyenge ez a keret, hogy 30-40 perceket ívelgessünk egy Granada ellen. Ennél tényleg több kell. Ha az utolsó 10 percben nyomjuk ezt, oké, de tényleg nem derült ki számomra, hogy előtte mit szeretett volna a mester.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.23. 18:14:13

Chino írta:
2021.09.23. 17:14:51
Ha visszatekintünk a kétezres évek volt már többször hasonló helyzetben a klub, amikor egy új edzővel relatíve gyorsan felértünk a csúcsra. Ott volt a van Gaal - Rijkaard váltás vagy mikor Pep vette át a csapatot, de Lucho első éve sem szorul magyarázatra.
VISZONT az előbbi kapott egy Ronaldinhot kezdésnek (plusz tudjuk Davids mennyit jelentett), második évében pedig egy Eto'o - Deco duót. Pep sem Zambrottával kezdett a jobboson és Messi akkorra már a világ egyik legjobbja volt. Luchonál is egy világverőnek nem nevezhető csapatot vett át, de egy Suerez sem volt mindegy Messi és Neymar közé, Rakiticről. Ráadásul mindegyikük alatt már voltak igazi klasszisok, mint Ini, Xavi, Yaya, Eto'o, Puyol (ha nem is a klasszikus értelemben) és lehetne sorolni. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy hiába jön most egy új edző, megközelítőleg sem lehet olyan változást várni mint a korábbiaknál. Kellenek olyan játékosok is hozzá. Ha mondjuk egy Depay-Haaland-Dembélé trió rohamozná az ellenfél kapuját, lehet, hogy nem így nézne ki a játék. És az egész szezonban hiányzott mindig 3-4-5 meghatározó játékos.
Csak arra próbálok célozni, hogy egy új edzőnek is ebből kéne főznie, ennyi sérülttel, anélkül, hogy egy klasszist megközelítő játékost "kapna" és a világ legjobb játékosa, aki korábban, fiatalabban egyértelműen húzta a csapatot már hiányozna.
Eben a helyzetben egy Martinez vagy Henry mennyivel lehetne nagyobb előrelépés?! Plusz egy rakat pénzbe is kerülne.
Rendben, hogy a keretünk nem egy bl győzelemre esélyes csapat, de most már ott tartunk, hogy OTTHON (!) egy Granada ellen 90 percen át futunk az eredmény után. Azért annyira nem rossz a keret, hogy ezt elfogadjuk.

Az új edzőtől sem azt várjuk, hogy triplázzon velük, de legyen egy nézhető, felismerhető taktika, hozza ki az adott játékosokból a maximumot.

A mi kis " géniuszunkkal" az a baj, hogy nem tud csapatot építeni.
Xaviéknak a végére már el se kellett mondani, hogy ki hova, melyik területre mozogjon támadáskor. Minden rezdülését ismerték egymásnak.
Ezeknek a játékosoknak- főleg, hogy páran most jöttek- el kell(ene) mondani részletesen kinek mi a feladata támadáskor. Aprólékosan kidolgozni játék szituációkat, amit begyakorolnak.
Óriásit változna a játékunk.

Martinezt nem ismerem, de Henryt biztosan nem szeretném. Nem jó edző.
Újabb Barca legenda nem kell ide most.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.23. 17:47:54

Troym írta:
2021.09.23. 16:03:24
Azért ennek a csapatnak az edzése nem a Rangers a 4. osztályban. Szerintem az edzők 99%-a holnap leülne arra a padra, közte rengeteg képzett és értelmes jelölt. De Rangers ha már szóba hoztam, szerintem Steven Gerrard jó lehetne edzőnek.
Az ilyen ötletekért kár a billentyű leütésért is. Hamarabb lesz Lipcsei Peti a Barca edzője, mint Gerrard… :roll:
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.23. 17:14:51

Guille írta:
2021.09.23. 14:53:53
mess2009 írta:
2021.09.23. 14:44:57
az meg sem fordul a fejetekben, hogy egy magára adó edző messze elkerüli a mostani Barcelonát!?
Xavi mint edző még "tojáshéjas" de még neki is savanyú a szőlő.
Van, aki szereti a kihívásokat :D
De most komolyan. Vagy egy lelkes fiatalabb edzőt tudnék elképzelni, aki kemény, van víziója, de nincs még presztízse vagy egy befutottabb valakit, akinek ez a specialitása, kis túlzással a semmiből építeni egy csapatot. Nem mondom, hogy egyszerű feladat, de csak létezik alkalmas jelölt a bolygón. Én nem vállalkoznék konkrét neveket bedobni.

Xavinak valószínűleg 1 "nagy" dobása lesz a Barcanal és ezt a töltényt nem most akarja ellőni egy ilyen kétes helyzetben, amikor még kevés a tapasztalata.
Ha visszatekintünk a kétezres évek volt már többször hasonló helyzetben a klub, amikor egy új edzővel relatíve gyorsan felértünk a csúcsra. Ott volt a van Gaal - Rijkaard váltás vagy mikor Pep vette át a csapatot, de Lucho első éve sem szorul magyarázatra.
VISZONT az előbbi kapott egy Ronaldinhot kezdésnek (plusz tudjuk Davids mennyit jelentett), második évében pedig egy Eto'o - Deco duót. Pep sem Zambrottával kezdett a jobboson és Messi akkorra már a világ egyik legjobbja volt. Luchonál is egy világverőnek nem nevezhető csapatot vett át, de egy Suerez sem volt mindegy Messi és Neymar közé, Rakiticről. Ráadásul mindegyikük alatt már voltak igazi klasszisok, mint Ini, Xavi, Yaya, Eto'o, Puyol (ha nem is a klasszikus értelemben) és lehetne sorolni. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy hiába jön most egy új edző, megközelítőleg sem lehet olyan változást várni mint a korábbiaknál. Kellenek olyan játékosok is hozzá. Ha mondjuk egy Depay-Haaland-Dembélé trió rohamozná az ellenfél kapuját, lehet, hogy nem így nézne ki a játék. És az egész szezonban hiányzott mindig 3-4-5 meghatározó játékos.
Csak arra próbálok célozni, hogy egy új edzőnek is ebből kéne főznie, ennyi sérülttel, anélkül, hogy egy klasszist megközelítő játékost "kapna" és a világ legjobb játékosa, aki korábban, fiatalabban egyértelműen húzta a csapatot már hiányozna.
Eben a helyzetben egy Martinez vagy Henry mennyivel lehetne nagyobb előrelépés?! Plusz egy rakat pénzbe is kerülne.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.09.23. 16:03:24

Azért ennek a csapatnak az edzése nem a Rangers a 4. osztályban. Szerintem az edzők 99%-a holnap leülne arra a padra, közte rengeteg képzett és értelmes jelölt. De Rangers ha már szóba hoztam, szerintem Steven Gerrard jó lehetne edzőnek.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.23. 14:53:53

mess2009 írta:
2021.09.23. 14:44:57
az meg sem fordul a fejetekben, hogy egy magára adó edző messze elkerüli a mostani Barcelonát!?
Xavi mint edző még "tojáshéjas" de még neki is savanyú a szőlő.
Van, aki szereti a kihívásokat :D
De most komolyan. Vagy egy lelkes fiatalabb edzőt tudnék elképzelni, aki kemény, van víziója, de nincs még presztízse vagy egy befutottabb valakit, akinek ez a specialitása, kis túlzással a semmiből építeni egy csapatot. Nem mondom, hogy egyszerű feladat, de csak létezik alkalmas jelölt a bolygón. Én nem vállalkoznék konkrét neveket bedobni.

Xavinak valószínűleg 1 "nagy" dobása lesz a Barcanal és ezt a töltényt nem most akarja ellőni egy ilyen kétes helyzetben, amikor még kevés a tapasztalata.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.09.23. 14:44:57

az meg sem fordul a fejetekben, hogy egy magára adó edző messze elkerüli a mostani Barcelonát!?
Xavi mint edző még "tojáshéjas" de még neki is savanyú a szőlő.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.23. 14:30:36

Guille írta:
2021.09.23. 14:20:08
bence0330 írta:
2021.09.23. 14:11:45
Egyébként nem néztem utána, de az a pár millió, amit ki kell fizetni neki, jobb La Liga helyezéssel kb már vissza is jönne pénzdíjban... nézhetőbb focival, több nézővel pláne... itt nem lehet most az érv a jelenlegi gyötrelem mellett, hogy de 10-15 milliót ki kell perkálni neki... meg kell állítani az egyéni képességekkel rendelkező fiataljaink leépítését, az eszetlen focit, amíg lehet... mindenáron. Ha egy noname edző jönne, aki legalább józanul gondolkodik, de nem túl jó edző, már előrébb lennénk. Jelen pillanatban nagyon kicsi túlzás csak, hogy bárki jöhetne, rosszabb nem nagyon lehetne a helyzet. Az sem garantált, hogy jobb, de legalább esély lenne rá, ahogy írtad is.
Azért alapvetően az lenne a vezetőség feladata, hogy ne bárkit hozzon, hanem egy olyan embert, aki előrelépés lesz, aki rátermett erre a konkrét feladatra, amit jelenleg el kell végezni a csapatnál. Koeman is egy bárki volt, akinek lehetett örülni Setien után. A gondolatod pénzügyi részével egyetértek.
Nyilván én is örülnék egy jó váltásnak, de szerintem inkább váltás bárkire, mint még egy év vele, kb így értettem.

Közben utána néztem, nem tudom, mennyire korrekt, ez a tavalyi eset volt, ami tisztán csak a La Liga pénzdíja:

1 Atlético Madrid €158 million
2 Real Madrid €154 million
3 Barcelona €115 million
4 Sevilla €85 million

Azért itt jelentős különbségek lehetnek pár pont esetén is. Plusz esetleg ha eredményi előrelépés nem lenne, a játék biztos látványosabb lenne, már csak az egyénieskedés miatt is, ha a játékosok engedélyt kapnak megmoccanni. Több néző, stb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.23. 14:20:08

bence0330 írta:
2021.09.23. 14:11:45
Egyébként nem néztem utána, de az a pár millió, amit ki kell fizetni neki, jobb La Liga helyezéssel kb már vissza is jönne pénzdíjban... nézhetőbb focival, több nézővel pláne... itt nem lehet most az érv a jelenlegi gyötrelem mellett, hogy de 10-15 milliót ki kell perkálni neki... meg kell állítani az egyéni képességekkel rendelkező fiataljaink leépítését, az eszetlen focit, amíg lehet... mindenáron. Ha egy noname edző jönne, aki legalább józanul gondolkodik, de nem túl jó edző, már előrébb lennénk. Jelen pillanatban nagyon kicsi túlzás csak, hogy bárki jöhetne, rosszabb nem nagyon lehetne a helyzet. Az sem garantált, hogy jobb, de legalább esély lenne rá, ahogy írtad is.
Azért alapvetően az lenne a vezetőség feladata, hogy ne bárkit hozzon, hanem egy olyan embert, aki előrelépés lesz, aki rátermett erre a konkrét feladatra, amit jelenleg el kell végezni a csapatnál. Koeman is egy bárki volt, akinek lehetett örülni Setien után. A gondolatod pénzügyi részével egyetértek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.23. 14:11:45

Kalapos írta:
2021.09.23. 13:36:51
Az lehet hogy valami nem sikerül, de Koemannal meg se próbáljuk. A legrosszabb váltásból is úgy jövünk ki hogy nem vagyunk előrébb de megpróbáltuk. A nép harag is csökken, a játékosok is örülhetnek mert ezt egyértelműen nem élvezik hogy mindenért ők a hibásak, a vezetőség, a játékosok a szurkolók is örülhetnek a váltásnak. Miről beszélünk akkor? Ennyit több év távlatában simán megér az a 10en pár misi. Már azt is írtam hogy Xavi 23 nyara elvileg, amikorra kész is lesz és jönni is akar kb. Két év múlva. Ha nem váltunk most, később csak még nehezebb lesz, és Koeman nem ülhet a padon még 2 évig. Nézzünk meg egy középmezőnybeli rangadót, mindkét csapatnak világosan meglesz hogy mivel próbálkozik, nekünk nincs.
Egyébként nem néztem utána, de az a pár millió, amit ki kell fizetni neki, jobb La Liga helyezéssel kb már vissza is jönne pénzdíjban... nézhetőbb focival, több nézővel pláne... itt nem lehet most az érv a jelenlegi gyötrelem mellett, hogy de 10-15 milliót ki kell perkálni neki... meg kell állítani az egyéni képességekkel rendelkező fiataljaink leépítését, az eszetlen focit, amíg lehet... mindenáron. Ha egy noname edző jönne, aki legalább józanul gondolkodik, de nem túl jó edző, már előrébb lennénk. Jelen pillanatban nagyon kicsi túlzás csak, hogy bárki jöhetne, rosszabb nem nagyon lehetne a helyzet. Az sem garantált, hogy jobb, de legalább esély lenne rá, ahogy írtad is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.09.23. 13:57:20

sansz írta:
2021.09.23. 13:23:03

Nálunk még tök mások az elvárások. Nálunk még mindig szépen kell játszani és nálunk még mindig katasztrófa, ha nem nyerjük a meccseket.
Nem a fiatalokkal van a gond, hanem azzal, hogy hirtelen tőlük várunk mindent. Egy Liverpoolba nem azt várják el a 18 évestől nulla kilométeresen, hogy akkor nyerd meg a meccseket és rajtad áll minden. Egészen más a szituáció. Nekünk nincs már meg a mag, ami köré fiatalokat be lehetne építeni.
Igen, mindig ez volt a cél, ezért járattunk csapágyasra játékosokat.
De működött az elmúlt években? Még Valverde alatt so-so, de utána aztán egyáltalán nem.
Ezért kéne gyökeres fordulat.
Pl. Sergi Robertot tényleg csak max időhúzó cserének használni középpályán, Busit is félidőkre max.
Hogy Luuk de Jong miért volt a kívánsága, nem értem, olyan bűnlassú az ember, hogy az már fáj.

És ahogy a többiek írják, a fő probléma az, hogy a játékosaink lassan reagálnak le egy csomó szitut, nincsenek berögzült automatizmusok, össze-vissza rohangálnak sokszor, taktika nélkül. Ez mind edzői hiba.
És Koeman-tól nem várhatunk megújulást. Sőt, inkább csak rombolja néhány fiatalunk önbizalmát.
Ha egy parányi önkritika lenne benne, felajánlaná a lemondását (max Lapoarta ne mfogadja el, ha nincs más jelölt most).
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.09.23. 13:39:24

sansz írta:
2021.09.23. 13:23:03
Szerintem küzdeni küzdenek, a lelküket kitették a múltkori meccsen is.
Tavaly ősszel szerintem nagyon jó meccseket játszottunk, sokkal jobbakat, mint az azt megelőző időkben, de rengeteg peches pontot vesztettünk. Emlékezzetek rá, mennyi ajtó-ablak helyzet maradt ki.
Aztán tavasszal végre javult a helyzetkihasználás, vissza is tértünk a bajnokságba.
Aztán azóta kicserélődött a fél csapat, nem 90perces ember sem Busi, sem SR, hála az égnek Koeman se így használja őket. Nem az utolsó pillanatokban jönnek a cserék, hanem normál időkben. Mosolyogni, meg lazán együtt játszani? Ez nem az az idő. Edző is kell hozzá, nem vitatom, de ez nem úgy működik, hogy bármelyik edző egy csapásra rendet tesz. Én nem felesleges időnek érzem ezt az idényt, a srácoknak kicsit össze kell érniük, rájuk férne pár győzelem is, majd utána lehetne mosolyogni is.
Azért az naivitás, ha valaki tényleg elhiszi, hogy a jelenlegi kerettel bármilyen edzővel esélyesek lennénk bármelyik bajnokságban is. Tehát egy olyan dolgot akar a Barca az új edzőtől, amire kevés az esélye. Tuchel úgy vette át a londoni csapatot, hogy megkapta(ott volt) azokat az embereket, akiket kifejezetten akart, az egész csapat egy masszív válságból volt kimenőben, ez meccsről meccsre látszódott. Mondhatni tökéletes volt a váltás, bár Lamparddal sem biztos, hogy rosszabbul végeztek volna a végére. A Barca edzőinek az átlagnál mindigis keményebb volt a dolgok. A legfanatikusabbak is az őrület szélén szálltak ki. Guardiolát az a pár éve úgy kikészítette, mint semmi más.
Mi a válság közepén vagyunk, azt se tudjuk, hogy kire lehet számítani jövőre. Nagy vonalakban sem. Ha azt elfogadjuk, hogy most nem nyerünk semmit, se jó edzővel, se Koemannal, akkor szerintem belátható, hogy felesleges a váltás most. Egy idegileg kikészített embert kapnánk, akit minden héten arról kérdeznének, hogy mikor lesz kirúgva szerinte. Arra, hogy megkapják a perceket a fiatalok és kicsit összeszokjanak teljesen megfelel Koeman is, kár erre ellőni egy Xavit.
Részben igazad lehet, de pont ez a mentalitás jellemzi az egész klubot: beletörődés, hogy sz@rok lettünk, ez van. Ilyen hozzáállással lehetetlen elmozdulni a mélypontról. Mintha a depresszióst bezárnád egy szobába és arra várnál, hogy majd magától kimászik belőle. Nem, ehhez bizony segítség kell. A csapatnak is segítség kell, hogy kimásszon abból a mentális gödörből, amiben évek óta csak egyre mélyebbre csúszik. Ez sok összetevős dolog: Covid, Bartomeu, kiöregedés, szent tehenek, rossz edzőválasztások stb. Márpedig ez nagyrészt a mindenkori edző felelőssége, amiben Koeman csúnyán leszerepelt eddig.

Igen, egy válság kellős közepén vagyunk, így szerintem senki sem várja el sem Xavitól, sem Martineztől, Bielsától, Pisont Pistától, hogy tavaszra bucira verjük a PSG-t és BL-trófeát emelgetünk a magasba. Szerintem most az egyöntetű szurkolói elvárás, hogy képe, pofája legyen a focinknak. Mert ez most nagyon nincs, márpedig enélkül eredmények sem lesznek sem rövid, sem közép, főleg nem hosszú távon.

És amit említettél, hogy használjuk fel ezt az idényt a fiatalok összeszokására. Oké, ez egy jó dolog, csakhogy amíg Koeman keze alatt "szoknak össze", addig mégis mit is szoknak meg? Azt, hogy nem tudják, merre menjenek, nincs felépített és az agyukba vert taktika. Ennyi erővel nem is kell meccsre járniuk, csak minden hétvégén menjenek le a grundra focizni együtt. Egymást ott is megszokják, kiismerik, ki mikor mit szokott húzni. De ettől még a csapatmunka nem lesz jobb, ettől még nem lesz egy taktika, amit meccsről meccsre az adott ellenfélhez igazítva követni tudnak.

Ezért kellene egy olyan edző, akitől ezt megkaphatják. Nem tudom továbbra sem, hogy ki lenne erre az ideális, e téren nem vagyok elég tájékozott. De azt még én, a laikus foteldrukker is látom, hogy Koemannal nincs taktika, semmi. És szerintem ez nem csak hosszú távon a klubnak, de rövid távon a fiatal játékosoknak sem jó. Hova vezet, ha a nagy büdös semmit szokják meg?
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.23. 13:36:51

sansz írta:
2021.09.23. 13:23:03
..
Aki így gondolkodik a klubbon belül is, azt rúgnám tökön, ne is haragudj :D
Látom az igazad a sorok között, de erre külön kitértem.

Az nem lehet cél, hogy teljen az idő. Az telik magától. Te is ezt írod, hogy várjunk amíg összeérnek. Kik??? 30 perc alatt Gaviék? Nem várni kell hanem edzeni rá. Nem arról van szó ki ér össze ki nem. Egy Zimbabwei árvának is el lehet magyarázni hogy ha látja hogy a társ itt van, ezen a lábán van a labda, akkor te oda futsz. Ja hogy nem tudja át venni a labdát, meg rosszul lő, nem jön be a csel stb. Igen, akkor okoljuk a játékost. Itt erről szó sincs.
Bárki jön hozzánk, bárkihez megyünk, mi vagyunk a tudatlan csapat aki fejvesztve rohan a labda után. Így fejlődni se lehet, és összeérni se.
Az lehet hogy valami nem sikerül, de Koemannal meg se próbáljuk. A legrosszabb váltásból is úgy jövünk ki hogy nem vagyunk előrébb de megpróbáltuk. A nép harag is csökken, a játékosok is örülhetnek mert ezt egyértelműen nem élvezik hogy mindenért ők a hibásak, a vezetőség, a játékosok a szurkolók is örülhetnek a váltásnak. Miről beszélünk akkor? Ennyit több év távlatában simán megér az a 10en pár misi. Már azt is írtam hogy Xavi 23 nyara elvileg, amikorra kész is lesz és jönni is akar kb. Két év múlva. Ha nem váltunk most, később csak még nehezebb lesz, és Koeman nem ülhet a padon még 2 évig. Nézzünk meg egy középmezőnybeli rangadót, mindkét csapatnak világosan meglesz hogy mivel próbálkozik, nekünk nincs.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.09.23. 14:04:41-kor.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.09.23. 13:23:03

Kalapos és Bence:
Lehet a Milanhoz hasonlítani a Barcát, amúgy sok szempontból tényleg jó példa.
De értsétek meg, a Barcát elkapta a lavina, aminek lassan-lassan már látjuk a végét, de még egy jó pedagógus is kevés lenne, hogy egy csapásra megállítsa ezt. A Milan régebben került be a görgetegbe, túl is vannak a mélyponton. Az elmúlt években 6-8. helyeken ücsörögtek. Tulajdonképpen nekünk is kinéz egy ilyen, remélhetőleg nem évekre.

Nálunk még tök mások az elvárások. Nálunk még mindig szépen kell játszani és nálunk még mindig katasztrófa, ha nem nyerjük a meccseket.
Nem a fiatalokkal van a gond, hanem azzal, hogy hirtelen tőlük várunk mindent. Egy Liverpoolba nem azt várják el a 18 évestől nulla kilométeresen, hogy akkor nyerd meg a meccseket és rajtad áll minden. Egészen más a szituáció. Nekünk nincs már meg a mag, ami köré fiatalokat be lehetne építeni.

Szerintem küzdeni küzdenek, a lelküket kitették a múltkori meccsen is.
Tavaly ősszel szerintem nagyon jó meccseket játszottunk, sokkal jobbakat, mint az azt megelőző időkben, de rengeteg peches pontot vesztettünk. Emlékezzetek rá, mennyi ajtó-ablak helyzet maradt ki.
Aztán tavasszal végre javult a helyzetkihasználás, vissza is tértünk a bajnokságba.
Aztán azóta kicserélődött a fél csapat, nem 90perces ember sem Busi, sem SR, hála az égnek Koeman se így használja őket. Nem az utolsó pillanatokban jönnek a cserék, hanem normál időkben. Mosolyogni, meg lazán együtt játszani? Ez nem az az idő. Edző is kell hozzá, nem vitatom, de ez nem úgy működik, hogy bármelyik edző egy csapásra rendet tesz. Én nem felesleges időnek érzem ezt az idényt, a srácoknak kicsit össze kell érniük, rájuk férne pár győzelem is, majd utána lehetne mosolyogni is.
Azért az naivitás, ha valaki tényleg elhiszi, hogy a jelenlegi kerettel bármilyen edzővel esélyesek lennénk bármelyik bajnokságban is. Tehát egy olyan dolgot akar a Barca az új edzőtől, amire kevés az esélye. Tuchel úgy vette át a londoni csapatot, hogy megkapta(ott volt) azokat az embereket, akiket kifejezetten akart, az egész csapat egy masszív válságból volt kimenőben, ez meccsről meccsre látszódott. Mondhatni tökéletes volt a váltás, bár Lamparddal sem biztos, hogy rosszabbul végeztek volna a végére. A Barca edzőinek az átlagnál mindigis keményebb volt a dolgok. A legfanatikusabbak is az őrület szélén szálltak ki. Guardiolát az a pár éve úgy kikészítette, mint semmi más.
Mi a válság közepén vagyunk, azt se tudjuk, hogy kire lehet számítani jövőre. Nagy vonalakban sem. Ha azt elfogadjuk, hogy most nem nyerünk semmit, se jó edzővel, se Koemannal, akkor szerintem belátható, hogy felesleges a váltás most. Egy idegileg kikészített embert kapnánk, akit minden héten arról kérdeznének, hogy mikor lesz kirúgva szerinte. Arra, hogy megkapják a perceket a fiatalok és kicsit összeszokjanak teljesen megfelel Koeman is, kár erre ellőni egy Xavit.

Ousmane Dembélé, Ansu Fati, Braithwaite, Pedri, Jordi Alba és Agüero: lényegében ez önmagában is lehetne egy TOP csapat kezdője. Tényleg nem értem milyen játékot vártok a többiektől, egy Grizes és Messi kiválás után. Megjegyzem, egyikért sem kár már, de valakivel pótolni kellett volna őket.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.23. 13:21:31

Én is azt gondolom,hogy a kapkodásnál jobb megoldás Koeman.(Nem hosszú távon!) Henry,Pirlo, Cocu féle edzőkkel nem hiszem,hogy beljebb lennénk,csal azért,mert lépés kényszerben érzi magát Laporta. Legyen egy koncepció a vezetők részéről, és ahhoz keressenek edzőt.
A játékosok,ha az esti meccsen nem a győzelemért lépnek pályára azzal a sportemberi mivoltukat kérdőjelezik meg.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.23. 13:16:40

Tavaly próbálkozott Koeman, voltak is jó időszakaink, de már akkor is látszott, hogy ha el is kaptuk néha a fonalat, valahogy mindig rossz döntéseket hozott. Akkor még 1-1 sztár kihúzta a bajból, mert bármilyen rossz formában is volt, de néha megvillant Griezman, bármilyen béna is volt, néha elsült a lába Dembelének és ugye itt volt még Messi, aki bár sokat sétálgatott, de azért tudott még meccseket eldönteni.
Most azt látom, hogy semmi koncepció, mit is akar csinálni, azon túl, hogy minél több ifivel játszik. Ez az egy tetszik, piros pont érte, hogy mer hozzájuk nyúlni és játszatja őket. De ez sajnos kevés.
Nem az a baj, hogy nem vertük bucira a Bayernt, hanem az, hogy nem is látjuk, hogy a játékosok egy kidolgozott rendszer alapján, megfelelő stratégiával játszák a focit. Mintha felküldené őket azzal, hogy próbáljatok jól játszani, nem szeretnék sok gólt kapni, ha lehet lőjetek gólt és kb. ennyi. Ha meg nem megy, akkor menjen előre Piqué és íveljük rá fel a labdát.
Botrány, szenvedés, semmi, nulla, amit mutat a csapat. Kicsit olyan, mint anno a sértődött Murinnyó a MU-nál. Teljesen mindegy, hogy ki mit mondott, csakazértis, pedig már a hülye is látta, ez így nem megy mester.
Olvastam most választásként Robert Martinezt. Azt kell mondjam, nem ő az az edző, akivel majd triplázni fogunk, valahogy a Belga válogatottal is ott volt mindig a tűz közelében, aztán kiestek a végén. De nekünk most nem is azzal kell foglalkozunk, mikor nyerünk BL-t, mivel nagyon messze vagyunk tőle, hanem azzal, hogy ezt a csapatot az elkövetkező 2 évben felépítse valaki, ami után lesz sansz komoly kupákra. Olyanra, akivel visszakerülhetnénk a tűz közelébe egyáltalán. Erre Koeman alkalmatlan, teljesen.
Martinez alkalmas rá? Passz. Lehet, a fiatalokhoz nem merne ilyen komolyan hozzá nyúlni, de Koemantól biztosan jobb lenne! A belgákkal elég jó a mérlege, de előtte a premier league-ben nem volt annyira acélos.
Xavi sem véletlen, hogy nem akar most idejönni. Neki kell egy európai ugródeszka. Ide most olyan valaki kell, akinek van múltja, nem emiatt fogják megítélni, mivel rakott már le valamit az asztalra.
Én támogatnám Martinezt, Koeman helyett, az elkövetkező 1-2 évre, aztán meglátjuk, utána jöhetne Xavi, de most biztos nem hívnám ide tűzoltónak. Más kérdés, hogy Martinez jönne-e egyáltalán...
Ki jöhetne még szóba? Bielsáról is cikkeztek, de vele kapcsolatban azt érzem, nem feltétlenül van jó természete, nem véletlen, hogy nem elit kluboknál muzsikál mostanában. Azért az Espanyol, Bilbao, Lille, Leeds nem egy veretes névsor...
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.23. 13:03:29

vinszentvega írta:
2021.09.23. 12:52:52
Nekem az a bajom, hogy ha véletlenül nyerünk is, akkor majd mindenki azt mondja, hogy Koemant igazólja. De szerintem nem fog vátozni semmi a következő fordulóra sem....
Nem fogja őt már szerintem semmi igazolni, pedig én alapvetően meg szoktam védeni őt a durva fikázásoktól, de az tény, hogy nem rakott össze egy látható játékrendszert. Ha nyerünk is, akár több góllal , nyerhet egy kis időt, de ez a granada elleni meccs nagyon ijesztő volt, pedig én adtam volna neki egy kis időt az idényre (ha már nem küldtük el idény végén).
Szóval szerintem egyedül az igazolná, ha elkezdeni kirajzolódni valami érdemi taktika, amit akar a csapattól, de ez lassan csodaszámba menne, főleg ilyen szorult helyzetben, így hirtelen. Lazán tolhatna valami rizikósat, nincs mit veszítenie. De valószínűleg tényleg nincs forradalmi elképzelése ilyen szinten.

szerk.
GeryG: Aminek szerintem lehet szurkolni, vagy örülni, ha nyerünk, hogy esetleg a vezetőség is nyer pár hetet pluszban és nem kapkodás lesz, hanem talán jobban át lehet gondolni az edzőkérdést. De az csak spekuláció részemről. Viszont, ha ma is égünk, akkor Laportanak nem lesz választása, azonnali menesztés lesz.
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.09.23. 13:01:17

Guille írta:
2021.09.23. 12:40:00
Sajnos az valóban egyértelmű, hogy bár a fiatalokhoz bátran nyúl, egy normális játékrendszer hiánya kizárólag az ő nyakába varrható, bármennyire is gyenge/erős most ez a keret. Kíváncsi vagyok, hogy az esti meccsre kicsit összekapja-e magát ő és a csapat, vagy tovább csúszunk lefelé egy a hétfőihez hasonló gyászos produkcióval. Ha a második, akkor tényleg nincs már semmi keresnivalója a padon, és csak remélni tudom, hogy érdemi váltás lesz a poszton, nem pedig egy újabb szükségmegoldást láthatunk majd, akinek a kirúgásán megint hónapokig pöröghetünk majd már hónapok után.
Valamiért olyan érzésem van, hogy most a Cádizt megfogják. Rúgunk 2-3 gólt, és hirtelen Koeman nyilatkozatai is meg fognak változni. Megint neki lett igaza, csak mi voltunk türelmetlenek. A csapat fantasztikus és nagy célokért küzdünk és a többi és a többi.
Feltéve persze, hogy tényleg nyerünk.

Ami a gond, hogy ezzel valószínűleg csak elodázni fogja a saját menesztését, bár valahogy azt sem tudom reálisan elképzelni, hogy egy Cádiz elleni bukó (a döntetlen is ebbe a kategóriába sorolható) után Laporta odaáll és kivágja mint macskát... És azt sem tudom, hogy melyik opció a jobb... nyerni és gazdagodni 3 ponttal, ami elengedhetetlen az idei bajnoksághoz (mert, ha két hét múlva vágják ki és jön helyette bárki más, akkor annak az illetőnek jól fognak még jönni később ezek a pontok) vagy veszíteni és még egy szöget beverni ezzel a koporsójába...?! Na jó, mégis tudom... Fájó, de most egy vereséggel lehet, hogy többet nyernénk. :D
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.23. 12:52:52

Guille írta:
2021.09.23. 12:40:00
Sajnos az valóban egyértelmű, hogy bár a fiatalokhoz bátran nyúl, egy normális játékrendszer hiánya kizárólag az ő nyakába varrható, bármennyire is gyenge/erős most ez a keret. Kíváncsi vagyok, hogy az esti meccsre kicsit összekapja-e magát ő és a csapat, vagy tovább csúszunk lefelé egy a hétfőihez hasonló gyászos produkcióval. Ha a második, akkor tényleg nincs már semmi keresnivalója a padon, és csak remélni tudom, hogy érdemi váltás lesz a poszton, nem pedig egy újabb szükségmegoldást láthatunk majd, akinek a kirúgásán megint hónapokig pöröghetünk majd már hónapok után.
Nekem az a bajom, hogy ha véletlenül nyerünk is, akkor majd mindenki azt mondja, hogy Koemant igazólja. De szerintem nem fog vátozni semmi a következő fordulóra sem....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.23. 12:40:00

Sajnos az valóban egyértelmű, hogy bár a fiatalokhoz bátran nyúl, egy normális játékrendszer hiánya kizárólag az ő nyakába varrható, bármennyire is gyenge/erős most ez a keret. Kíváncsi vagyok, hogy az esti meccsre kicsit összekapja-e magát ő és a csapat, vagy tovább csúszunk lefelé egy a hétfőihez hasonló gyászos produkcióval. Ha a második, akkor tényleg nincs már semmi keresnivalója a padon, és csak remélni tudom, hogy érdemi váltás lesz a poszton, nem pedig egy újabb szükségmegoldást láthatunk majd, akinek a kirúgásán megint hónapokig pöröghetünk majd már hónapok után.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.23. 12:31:20

davi10 írta:
2021.09.23. 11:35:48
Akkor ne azt írd, hogy fiatal, hanem hogy újonc, mást jelent a két szó :D
Így értem mit akarsz mondani, de én se értek egyetl vele, hogy a cseréket nem veszed figyelembe. Melyik edző hozta le Roberto-t a félidőben? Busi-t is folyamatosan lecseréli.

Én nem panaszkodom, de mondjuk Nico nagyon eltűnt, pedig jó lenne beépíteni valakit Busi helyére, mert jövőre már ennyit se fog bírni, pénz meg nem lesz másra.
Igazad van, a fiatal és újonc megnevezés nagyon találó, köszi és bocsi hogy nem volt egyértelmű.
Jó dolog hogy bátran cserél, és valóban lehetne sokkal bátrabb is. Itt amire én ki akartam lyukadni és fontos hogy ő egy kifogást emleget, aminek van igazság alapja, de a gyakorlatban nem hivatkozhat az újoncokra ha egész egyszerűen nem ők kezdenek, hanem csak csereként játszanak 20-30 perceket. Nem miattuk játszunk rosszul, pedig ő ezt állítja. Kéri a türelmet hogy fejlődjenek az újoncok, de az újoncok nem kapnak annyi szerepet amennyit kaphatnának, mert a teljesítményüket tekintve semmivel se rosszabbak mint aki játszik. De mondjuk reális hogy mennyit játszanak a fiatalok és újoncok, akkor ha ez igaz, akkor ne verje rájuk a balhét. Ha meg nem igaz, és többet kéne játszaniuk, akkor rájuk verheti a balhét, de akkor legyen is úgy hogy játszanak többet. A két különböző helyzet összes előnyét szeretné (kifogás lehetőség hogy játszanak és veri a mellét rá hogy alatta fejlődnek) és egyik hátrányát se (pl hogy az eredmények rosszabbak újoncokkal mint kész játékosokkal kiállni lásd BM elleni meccs). Így nem lehet :D

Nico pontosan tudjuk miért tűnt el. Bejött a Sociedad ellen, jó volt de volt egy szabályos szerelése amit a hülye bíró lefújt, és kaptunk belőle egy szabad gólt. Koeman olyan jó pedagógus hogy elmondta neki hogy fiam hülye vagy, ott a tizenhatos előterében 30m-en nem szabálytalankodhatunk mert tuti a gól belőle, és azóta kerülő pálya. Mint ahogy Trincao is rúgott pár gólt mert elmerte vállalni egyedül és kikerült a csapatból mert mit egyénieskedik a hülye gyerekje. Mint Puig. A többiek játszanak mert nagyon ritka hogy villantanak valamit, többnyire csak a tutit nyomatják. Igazából gondolom aki nyal a mesternek az játszik.

Amit meg aztán pláne nem értek amikor most itt a fórumon jön valaki hogy de akkor kit? 1000000x meg lett beszélve, és az összes bulvár újság és szakmaibb forrás is tele van a jelöltekkel.. aki meg azt mondja hogy a keret ennyit tud az meg higgye nyugodtan azt, nem célom de gondolom másnak se megváltoztatni valakinek a játékosokról alkotott képét. Ha lenne egy új edzőnk, maguk a játékosok kerülnének olyan helyzetbe hogy megmutathatják, sőt, meg kell mutatniuk hogy mi is van bennük vagy mi nincs. Az öregeket is tépázza mindenki de most hétvégén csak Busi és Robi játszott, azért az a két ember még ha kulcsfontosságú pozikban is voltak nem sok. Inkább az edzőn múlik ez nem a játékosokon. A meccsen a Granada ellen sima vereséget vártam, tök jó szerintem hogy az X meglett. Írtam is közben hogy olyan gyorsan hátrányba kerültünk, hogy innentől minden taktika bukó, és csak azon múlik hogy a fiúk mekkora elánnal vetik rá magukat a falra, azzal a reménnyel hogy egyszer betörik. X-re sikerült.. és amit láttunk pont ez volt. Tanácstalanul, letörten de a küzdés gyenge de még meglévő lángjával harcoltak a fiúk az 1 pontért. Jó lenne valaki megtanítaná őket focizni is.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.09.23. 12:05:27

DaVeR írta:
2021.09.23. 11:12:21
Őszintén szólva szerintem az edző a legkisebb problémánk.. Értem ez alatt azt, hogy azért volt itt az elmúlt időszakban pár edző.. Egyik se tudott kiemelkedőt alkotni ezzel a kerettel.. Miben lenne más bárki is? Ugyan azok a játékosok vannak.. A fiatalokat játszatják, igazolni nem tudnak.. a kezdőnk sem túl acélos, nemhogy a cserepad.. Abban reménykedhetünk, hogy a fiatalok szintet lépnek és ők lesznek a világsztárok.. Bár nekem fura, h a klub pl még kacsingatni se kacsingatott soha kb a Salzburg akadémiája felé miközben ontja kifelé a jobbnál jobb ígéreteket..
Szerintem meg az egyik legnagyobb :D
És kb az egyetlen, amivel valamit talán tudnánk is kezdeni.
Nyár végén úgy voltam, hogy oké, nincs pénzünk kirúgni, meg új edzőt megfizetni, maradjon, legalább meglátjuk, Messi nélkük mire megy (nagyobb szabadsággal).
De amit látok az elmúlt hetekben, az alapján azt mondom, rúgjuk ki azonnal, és hozzunk ide bárkit, tőlem akár az U15 edzőjét is. Ennél rosszabb nem lehet. Minél tovább marad Koeman, annál kilátástalanabb a helyzet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.23. 11:35:48

Kalapos írta:
2021.09.22. 22:54:33
Jaj Davi10 te azért ennél sokkal jobban fel szoktad fogni a dolgokat.
Akkor ne azt írd, hogy fiatal, hanem hogy újonc, mást jelent a két szó :D
Így értem mit akarsz mondani, de én se értek egyetl vele, hogy a cseréket nem veszed figyelembe. Melyik edző hozta le Roberto-t a félidőben? Busi-t is folyamatosan lecseréli.

Én nem panaszkodom, de mondjuk Nico nagyon eltűnt, pedig jó lenne beépíteni valakit Busi helyére, mert jövőre már ennyit se fog bírni, pénz meg nem lesz másra.

Henry meg honnan jött? Ha jól tudom 1 vezetőedzői állása volt, az se lett sikertörténet. Ő tipikusan az a játékos amúgy, akiből nem nézem ki, hogy sikeredző lesz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2021.09.23. 11:12:21

Őszintén szólva szerintem az edző a legkisebb problémánk.. Értem ez alatt azt, hogy azért volt itt az elmúlt időszakban pár edző.. Egyik se tudott kiemelkedőt alkotni ezzel a kerettel.. Miben lenne más bárki is? Ugyan azok a játékosok vannak.. A fiatalokat játszatják, igazolni nem tudnak.. a kezdőnk sem túl acélos, nemhogy a cserepad.. Abban reménykedhetünk, hogy a fiatalok szintet lépnek és ők lesznek a világsztárok.. Bár nekem fura, h a klub pl még kacsingatni se kacsingatott soha kb a Salzburg akadémiája felé miközben ontja kifelé a jobbnál jobb ígéreteket..
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.09.23. 11:11:42

bandihawk írta:
2021.09.23. 11:04:53
Nagy csapatoknal tudom, hogy megbukott
Ezért.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése