Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.02. 21:55:17

sajnos, penzugyi okok miatt nem tehetjuk ki
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.02. 21:54:58

Szerintem azért marad, hogy kiderüljön mennyi rangadóra van szüksége, hogy egyet megnyerjen.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.10.02. 21:51:47

Nagyot megy a miszter. Elmúlt három meccsen három cumi, és eddig 0-8 gólkülönbség. :lol:

Egy herélt majom is előrelépést jelentene jelen pillanatban.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.10.02. 18:55:04

Én remélem hogy ez csak egy kis köhöm [auto_cenzúra] és csak a orvosi titoktartás miatt mondja.Majd a válogatott szünetben meg kilapátolja a kakit! Mert ha tényleg igaz és marad mr arrogancia, akkor itt nagy lesz a baj…. Tabella alsó fele….
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3278
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.10.02. 18:47:19

2 ok miatt marad:

1. Nincs keret kifizetni azt a 10+ milliót, plusz új edzőnek esetleg még többet kínálni.
2. Ugyan olyan kamu volt az egész edzőkeresés, mint Messi megtartása. Xavi lehet nem is akar idejönni jelenleg( meg tudnám érteni) akiket meg bedobtak neveket (Martinez, Pirlo, Ten Hag ) meg lehet mind kacsa, szintén egyik se akarja otthagyni a csapatát. Ilyen Tuchel meg eleve nem is tudom hogy jött szóba szezon közben, majd biztos feláll a bl címvédő padjáról és idejön.

Nyilván ezek közül egyiket sem fogja mondani Laporta, ezért megy a sallang, hogy ő egy legenda, bízunk benne, stb. Más kérdés, hogy ez meddig megy így. Ilyen ütemben visszafelé fejlődve nem lesz meg a bl továbbjutás se, és nagyon harcolni kell majd a 3/4. helyért is. De hát mit várunk, tiki-takát? :D
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.02. 18:05:33

Éljen a mester !
A másik kókler bízik benne!
A pusztítás legyen teljes , csak így tovább !
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.02. 17:53:31

Na jött is az a bizonyos Laporta nyilatkozat:

"Koeman marad a Barça edzője. A mai eredménytől függetlenül megvan felé a bizalom. Mindenekelőtt megérdemli ezt a bizalmat, mert Barça-játékos volt."

Hát ez baromi jó. Azért kap bizalmat, mert Barca játékos volt.

"Miután beszéltem vele, láttam, hogy bízik ebben a csapatban, különösen akkor lesz ez így, ha a sérültek kezdenek felépülni."

Gondolom ezzel tömte tele Laporta fejét is, hogy csak a jelenlegi sérültek miatt nincs másfél éve semmi koncepció és taktika a csapatnál.

"Biztos vagyok benne, hogy mindent megtesz, amit csak tud.”

Hát, ha ez a minden, akkor szerintem nincs is igazából miről beszélni, de lehet mások az igényeink a Presidentével.

"Ez egy jó és őszinte kapcsolat, ő egy jó ember, és azt hiszem ő is ugyanezt gondolja rólam."

Erre az ez előtti Koeman nyilatkozattal reagálnék:
  • Riporter: "Szinte nincsen kapcsolat közte és az elnök között?"

    Koeman: “Nem fogok válaszolni erre a kérdésre.”
  • Riporter: "Fáj, ahogyan ezt az egészet kezelik?"

    Koeman: "Szerintem nem kell válaszolnom erre, mit gondolsz?”
  • Riporter: "Mi volt a legjobb és a legrosszabb pillanat, amióta a klubnál vagy?"

    Koeman: “Válaszolhatok erre a kérdésre…, úgy tűnik, mintha a csapaton kívül lennék..."
Itt valami megint nem klappol...

Így már tényleg nagyon kíváncsian várom az esti meccset. Kizárt dolognak tartom, hogy egy zakó után is megmaradjon a bizalom a holland iránt, pedig elég nagy a valószínűsége, hogy idegenben az Atleti ellen nem fog a csapat még pontot se szerezni. Még akkor is tartom ezt, ha ma nem ő fog a padon ülni - a felelősség és a taktika attól még az övé.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.10.02. 17:43:20

az a helyzet, valljuk be nyugodtan - lyukra futottunk #-o
nemcsak hogy marad de ő egy hős.
hol itt a baj?! ott, hogy jól látjuk ez egy egy csőd közeli klub annak minden jellemzőjével, de minden meccs után a régi dicsőséget siratjuk, és öntjük a javaslatokat ami után - holnap ? sinen lennénk.
hát ez nem fog menni - sajna ki kell szenvednünk.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.02. 17:18:17

A főoldali interjú láttán nekem nagyon úgy fest, hogy a mai lesz az utolsó meccse, ami totál ellentmond a Romano által lehozott ténynek. Most akkor melyiknek higyjen az ember?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.02. 16:52:11

Barcaforever írta:
2021.10.02. 16:12:24
Fogadások, h van olyan elvetemült, h ma is nekimegyünk egy 3-5-2nek? Természetesen LDJ-al. #-o
Szerintem nem a 3-5-2-vel van a baj.
Hanem Robival, a szétrobbanthatatlan FDJ-Busi-Pedri trióval és azzal, ha tényleg a semmiből, edzés nélkül random felrakja ebben a srácokat.

Robi helyett Gézával a jobboson, középen egy kreatívabb kp-val és elöl egy nem bujócskázó csatárral ez működhet. Pláne így, hogy nem Lenglet van hátul. (Aztán lehet meglep mindenkit a főnök és berakja a kezdőbe :D ).

De ezekkel a játékosokkal mindegy a felállás, 4-3-3-ba is sz.rok vagyunk, ha Robi van a jobboson, LDJ pályán sincs és ugyanez a kp trió van fent.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.10.02. 16:12:24

Fogadások, h van olyan elvetemült, h ma is nekimegyünk egy 3-5-2nek? Természetesen LDJ-al. #-o
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.02. 15:36:40

Nem biztos, hogy rossz ez a megoldás, tekintve, ha mondjuk csak ilyen Pirlo vagy Martinez féle figura lett volna az opció. Akkor inkább várjunk, hátha később nagyobb lesz a mozgástér minden tekintetben. Nem kell megint egy félmegoldás.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.10.02. 15:31:50

Innentől kezdve ez még minimum 2 hónap. Hülyének tűnne Laporta ha szombaton megerősít egy edzőt, vasárnap meg elküldi. Én december januárra tenném ezek után, amikor ez a téma szóba kerül ismét. A katari bajnokság decemberben ér véget ugye? Arra tippelek ez lehet egy ok.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.02. 15:29:42

Október 2-án ezzel vége is szezon érdemi részének.
Az építkezés és a jövő fontosságának jegyében gondolom ma is LDJ, SR és Piké kezdenek.

Szerintem talált utódot, csak 0 EUR van a kasszában. Elszomorító.
Az is lehetséges hogy töketlen Laporta és nem akarja kirúgni mert túl sok kapcsolata van Koemannak, pl Jordi Cruyff és nem akar összeveszni mindenkivel házon belül, de inkább azt tartom valószínűnek hogy nincs pénz.
Utód biztos lenne, nem Pirlo de tuti hogy van olyan akit lehetne hozni ha lenne tökünk és/vagy kis pénzünk. Másodosztályú edző is jöhetne bárki nem vicc.
Az hogy nincs kirúgva és addig is a másodedző kinevezve, viszont arra ad okot gondolni hogy tényleg jók Koeman kapcsolatai, és vannak még házon belül akik a saját hátukat is tartják Koemannak.

Pár hete még félig poén volt, de mondtam hogy még eljöhet az idő, hogy egy Rourának is örülnénk. Ő egy egykori másodedző. Most annyira töketlenek vagyunk, hogy a jelenlegi másodedzőt se tudjuk kinevezni. :D De nem baj, majd visszatérnek a sérültek :D Aztán akkor még 5 meccsig hallgatjuk hogy sokat hagytak ki, kell nekik idő, hogy formába lendüljenek.
Aztán téli szünet. Aztán jaaj hát most még szünet volt, hagyni kell őket formába lendülni. Aztán gondolom Dembelé és Aguero újra megsérülnek, kiindulva utóbbi éveikből. Ja meg szezon végére úgyis elfáradunk mert erőnlétileg karbantartva nem vagyunk.

Nevetséges edző, nevetséges elnök és helyzet. Eddig tartott hogy kritikusan de pozitívan álltam hozzá. Most már tényleg vége, EL hely talán meg lesz, de meccset nézni mint kikapcsolódás nem lesz érdemes. Ez a csapat így nem fog örömet okozni senkinek, 1 ilyen volt a Levante ellen és kész vége.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2021.10.02. 14:40:41

geridoss írta:
2021.10.02. 14:36:26
Joan Laporta, a Barcelona elnöke: "Koeman marad. A ma esti Atlético-Barca mérkőzés eredményétől függetlenül ő marad az edző. Megérdemel egy kis bizalmat, ő a Barcelona legendája. Értékelem, hogy vállalta a vezetőedzői posztot ezekben a nehéz időkben."

Forrás: Fabrizio Romano
Tehát senkit nem sikerült találni helyette…
De ez legalább bizakodásra ad okot, hogy hátha.
Ajax coach Erik ten Hag is Joan Laporta's favorite to replace Ronald Koeman. [cat radio]
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.10.02. 14:39:06

hát ez remek.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.02. 14:36:26

Joan Laporta, a Barcelona elnöke: "Koeman marad. A ma esti Atlético-Barca mérkőzés eredményétől függetlenül ő marad az edző. Megérdemel egy kis bizalmat, ő a Barcelona legendája. Értékelem, hogy vállalta a vezetőedzői posztot ezekben a nehéz időkben."

Forrás: Fabrizio Romano
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.02. 13:16:58

zsoltfree írta:
2021.10.02. 12:46:03
Egyébként simán befigyelhet ma Mr Karma: Suarez ver nekünk pár gólt, és miatta majd kirúgják az edzőt, aki Suarezt dobta egy éve 😂
:D

David Villa jutot eszembe.
https://www.youtube.com/watch?v=svPCsx_Gwus

Valahogy mindenki aki bár szereti a klubbot, a társakat, a szurkolókat és hálás az itt töltöt időért úgy megy el hogy tele van a csizmája az egésszel.
Izgi meccs lesz az esti.

Koemanról most annyit hogy megint panaszkodik hogy sok a fiatal, sok a sérült, nincs szélső. Megértem, és értem hogy frusztrált emiatt, ok.
Még mindig nem értem miért nem játszunk akkor 4-3-3at vagy akár 4-1-2-1-2öt vagy amolyan diamond felállásban. Annó az Interben vagy a Chelseaben ki volt a szélső? Vannak taktikai megoldások.
Rakjon be sok KP-t középre akik eldugják a labdát, birtokoljunk, és átlövésből beadásból lehet valami. Azzal hogy nincs szélső, de ő csak azért is gyorsan akar támadni, önmagát rúgja tökön, mert a gyors táamdás alapja a gyors játékos, főleg a szélen.. Igazából a probléma létezik és lehet kifogás az eredményekre, de nem lehet kifogás arra hogy miért ugyanazt erőlteti mint tavaly. Próbálhatna mást is, építkezzen abból ami van a keretben, lehetséges. Játszon Mingu, ő is jobb szélső mint SR, ezt se nehéz belátni.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.02. 12:46:03

Egyébként simán befigyelhet ma Mr Karma: Suarez ver nekünk pár gólt, és miatta majd kirúgják az edzőt, aki Suarezt dobta egy éve 😂
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.10.02. 12:15:58

Az edzőváltás sürgős, hogy kiderüljön, gondjaink mit változnak nélküle.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.10.02. 00:48:17

bence0330 írta:
2021.10.01. 22:45:26
egy kérdés: mi a fészkes fenéért mantrázza mindenki cikkekben, hogy anyagilag bukta Koeman elküldése??? Elképzelni nem tudom, ki miről beszél. Ha egyetlen hellyel előrébb végzünk az utódjával a ligában, mint vele, már bejött a különbség. Idén nem tudom, tavaly egy BL-meccsgyőzelem asszem már önmagában 3,3 M euró volt. A továbbjutás majdnem 12. Anyagilag is bukunk, ha nem küldjük el, akár tízmilliókat is... és bele sem számoltam a nézhetetlen focit, az elmaradó nézőket, stb.
Azért, mert a lelépőt most kéne kifizetni, a meccsdíjak/helyezési díjak meg nagy eséllyel az év végén futnak be. Ha tudom, hogy be kell foltoznom a tetőt, mert beázik tőle a ház, de most nincs pénzem a cseréjére, akkor muszáj azonnal kölcsönkérnem.
Nincs még egy annyira demoralizáló jelenség egy csapaton belül amúgy, mint az elmaradt bérek/hátralékok. A Barcelona biztosan csúszott a fizetésekkel tavaly, annyira nem volt forrása, a játékosok óriási szívességet tettek a klubnak azzal, hogy nem kezdtek emiatt rögtön hisztizni és Setien is csak hónapokkal később jelezte, hogy még mindig nem kapta meg a neki járó összeget. Valahol azt olvastam - de nem tudom kikeresni a forrást -, hogy a Barcelonánál más spanyol csapatokhoz hasonlóan nem heti/havi alapon fizetnek egyébként, hanem félévente. Veszélyes lejtő az elmaradás: ha egy csapatnál rutinná válik, hogy nem fizet, akkor a játékosok, de még az edzők is kerülik, mint a leprást.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.01. 23:53:13

visca el barca írta:
2021.10.01. 21:28:40
Spanyolul nem beszel,
Nekem volt Svájcban egy olasz és egy portugál kollégám, egyik se tudott a másik nyelvén de spanyolul simán elbeszélgettek, azt mondták amikor értetlenkedtem emiatt, hogy mindkét nyelvhez hasonló és nekik gyerekjáték azt megtanulni :lol:
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.01. 22:45:26

Direkt kivártam 2 napot, addig nem néztem fel ide, hogy ne idegeskedjek, mikor vágják már ki. Gondoltam ilyenkorra ő már biztos menesztve lesz, vagy lemond, max utód hiányában megbízott edző ül a padon egy darabig, bárki is legyen az, az első culé az utcáról pro bono.
És nem. Komolyan elképesztő. Egy tragikomédia az egész. Olyan jól éreztem magam, mikor a Levante előtt nem néztem meg 2-3 meccsünket... :D Asszem a kirúgásáig hasonlóan fogok cselekedni, nem veszi be a gyomrom a gusztustalan nyilatkozatait, a totál hibbant kezdőit, a 0 kapuralövéseinket, a... áhh, leírtuk már 100-szor. A kövi meccs még lehet érdekes, mert nem ő ül a padon, lehet, hogy megint látunk egy menő Masiás örömjátékot.

Annyira megnéznék egy párhuzamos valóságot, ahol a 3 sztár kp-sunk helyett Nico-Gavi-Puig kezdett volna... jelen pillanatban tuti, hogy ez lenne a legerősebb kezdőnk a kp-n, még a látványos játékukat félretéve is. De még ha ki is kapnánk 3-0-ra, legalább lenne miért leülni a tv elé... :(

Megint úgy keresgéltem, hogy egész pontosan hol volt a középpályánk, vagy hogy volt-e egyáltalán. Pedig egy rövid ideig tévedésből 4-en is ott voltak. :D

Kesergésem után egy kérdés: mi a fészkes fenéért mantrázza mindenki cikkekben, hogy anyagilag bukta Koeman elküldése??? Elképzelni nem tudom, ki miről beszél. Ha egyetlen hellyel előrébb végzünk az utódjával a ligában, mint vele, már bejött a különbség. Idén nem tudom, tavaly egy BL-meccsgyőzelem asszem már önmagában 3,3 M euró volt. A továbbjutás majdnem 12. Anyagilag is bukunk, ha nem küldjük el, akár tízmilliókat is... és bele sem számoltam a nézhetetlen focit, az elmaradó nézőket, stb.

https://sillyseason.com/money/la-liga-p ... ey-101083/
https://www.sportingnews.com/us/soccer/ ... vgqfsp541l

Asszem ezek voltak a tavalyiak, amikről fent beszéltem. És elvileg nőttek, ezáltal a különbségek is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.10.01. 21:28:40

Pirlot olyan szempontbol nem temetnem, h anno LE is egy nagy nulla volt a romanal.

De ugyse jon, kacsa az egesz. Spanyolul nem beszel, semmi kotodese a barcahoz meg ugy cakkpakk az egesz spanyol focihoz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.10.01. 20:04:57

Nagyon jók ezek a verziók, csak semmi valosagalapjuk és realitásuk nincs.

Jön majd Pirlo, aztán én meg megyek magyar válogatott meccseket nézni egy pár évig, az marad lassan csak a focibol számomra.

Ami itt megy, az egy szánalmas vergődés. Megint eljátszuk azt amit Valverdevel, nyáron ki kellett volna rúgni Koemant, mindenki latta akinek van szeme, hogy nem szint a pali, és ez lesz. De most milyen jó lesz októberben kirúgni, aztán keresgélni egy újabb impotens félmegoldásnak se jó kóklert.

Rosszul vagyok már ettől. Itt addig nem lesz foci, amíg egy top edzőt le nem akasztanak (Tuchel, Nagelsmann, Pep, Klopp, kb.) és neki is kell majd 2-3 év. Kilátástalan.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése