Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2021.05.13. 04:47:44

Ha figyelembe veszem, hogy Pep óta 2012-óta hozzák a nyakunkra a rosszabbnál rosszabb edzőket (azóta már 7nél tartunk 10 év alatt) és abból LE volt az utolsó aki kicsi is ráncba tudta szedni a csapatot, nem is játékban mert ahhoz már ő is kevés volt, inkább mentálisan és eredményekben, akkor Xavi ezekhez az edzőkhöz képest maga lehet a megváltás kis túlzással.

Én nem tudom hol tart taktikailag, de még egy sehonnan jött alibi kamú edzőt idehoznak és részemről tényleg már csak az eredmények.com marad, megnézem az eredményt azt annyi, még utána se olvasok mi történt a meccsen.

Nem kell Xavit egyből vezetőedzőnek leszerződtetni, lehet 1-2 évet másodedző is vagy a B csapatnál edző, legalább tisztában lesz a fiatalok képességeivel a közeljövőben.
Nem várok én tőle megváltást sem triplázást, csak kapja már valaki össze az öltözőt fejben és legyen már valami elképzelés a játékunkban végre, induljunk már meg valamilyen úton ami nem a mostani gödör aljára vezeti. Nekem tökéletesen megfelel ha csak nézhető meccseket játszunk, ott vagyunk a tűz közelében, nem muszáj agyonnyerni magunkat csak legyen már valami focira emlékeztető is a játékunkban végre.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.13. 00:39:17

Titinho írta:
2021.05.12. 11:02:42
Totál egyetértek minden mondatoddal. Ezt így nem szabad tovább csinálni. Ennél rosszabb, nem hiszem hogy lenne Xavival sem, kezdje el az építkezést minél előbb.

Akik Pirloval jönnek ne felejtsük el, hogy ő totál szűzként ült a Juve padjára, még egy U15-ös csapatot sem edzett. Lampard pedig besült igen, mert minden csapat a Pep-Zidane féle megváltást várja a volt játékosaitól.

Lehet hogy mi is Xavitól, igen. De ő azért más mint ezek az edzők, vagy volt legendák. Gerrard pl a Rangersnél bevált a totál támadó focijával, kis idő múlva a Pool padja is az övé lesz...
Egyetértek az okfejtéssel. Pirlo valóban totál 0 tapasztalattal ült le, és amúgy sem tudjuk, mi áll(na) össze 1 év múlva. Most azért a Juvénál sok egyéb gond is volt, és már előző szezon végén is tragikusan játszottak.

Annyi még, hogy Lampardra nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy besült. Amikor megkapta a csapatot, ugye a ffp miatt nem igazolhattak, és azt rettenetesen jól megvalósította abban az évben, amit mi is látni szeretnénk Xavitól. A fiatalokból egy elég erős, nagyon szerethető, lendületes csapatot rakott össze, a mostani Chelsea fiatal gerincét ő hozta fel: Abraham brillírozott alatta, Pulisic, Mount szintúgy... és csak összerakott belőlük egy csapatot, ami indokolatlanul szerezte meg a BL-helyet az utolsó pillanatokban - ami ugye most még indirekt módon BL győzelmet is érhet akár!
Aztán persze jött az idei sztárhullám, és abba beletört a bicskája. Fogalma sem volt, hogy kezeljen ennyi sztárt, akik mind játszani akartak, voltak vagy 5-en 2-3-4 helyre, ésatöbbi. Ez nem az ő szintje volt, és egyértelműen belebukott, pont azért hozták gondolom TT-t, mert ő a PSG-nél ehhez hozzászokott. És azért a fiatal gerincet készen kapta meg Lampardtól, ne felejtsük el ezt sem, vannak Lampardnak komoly érdemei a végül jogos elküldése mellett is.

Ha Xavi idejönne, szerintem mindenképp kellene neki 2 évet adni, máshogy szerintem nem érdemes. De szerintem sokunk (én legalábbis biztos) az eddigiek után már annak is örülne, ha egy szimpatikus arc szimpatikus viselkedéssel járkálna az oldalvonalnál 1-2 évig. De mint Te, én sem tudom elképzelni, hogy lehetne ennél rosszabb az eredmény és az összkép is. Szerintem legalább az egyik a kettő közül javulna, főleg az utóbbi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.12. 23:29:48

davi10 írta:
2021.05.12. 19:29:57
Xavi nekem a top 3 kedvenc játékosomba benne van, nagyon bírom, és tényleg elhiszem róla, hogy egy nap BL-győztes edző lehet belőle a Barca kispadján.
Viszont
Van azért olyan, amiben azonos véleményen vagyunk.... :roll:

A történelem szokta ismételni önmagát, de nagyon félteném most Xavit a padon.
Az is igaz, hogy Pep esetében is ugyanígy gondoltam anno. Sőt mi több, nem is teljesen értettem a kinevezését, de nagyon bejött.

Annyit gondolok biztosan, hogy változás kell. Olyan személyiségre lenne szükség, aki nagyon tudja, hogy mit akarna csinálni és aki ezt képes is kihozni azokból a srácokból, akik a rendelkezésére állnak. Olyan felhatalmazással kell bírjon, hogy aki nem áll be a sorba mögé és nem rendeli alá magát a csapatnak, az mehet amerre lát.....
Alázat, meló, fegyelem, hit, akarat.
Nem lesz egyszerű, de bízzunk benne, hogy lehetetlen sem!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.05.12. 19:44:17

Én is adnék még időt Xavinak a fejlődésre + megvárnám, amíg teljesen kikopnak az egykori cimbik.
Addig is kipróbálhatnánk, milyen érzés egy bevált, máshol már bizonyított pro edzőt leültetni a kispadra, akinek adott esetben nem Barcás hűtőmágnessel született, hátha kiderül, hogy lehet így is csapatot építeni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.12. 19:29:57

Xavi nekem a top 3 kedvenc játékosomba benne van, nagyon bírom, és tényleg elhiszem róla, hogy egy nap BL-győztes edző lehet belőle a Barca kispadján.
Viszont amellett, hogy felelőtlen döntés lenne idehozni nulla európai tapasztalattal, szerintem még tökön is lőnénk magunkat vele.
Ha idejön és itt derül ki, hogy még nem áll készen a munkára és beég, később hiába lenne klasszis edző, szerintem már nem fogadná vissza a culé tömeg. Szerintem egy esélye lesz a Barcát edzeni, nincs értelme ezt siettetni.

Tényleg szép eredményeket és látványos játékot hoz a csapata, csak ott szerintem vagy 10 évvel le van maradva a futballkultura.

De én leszek a legboldogabb ember, ha idejön, kivágja az öregeket és gálafocival triplázunk, mert nagyon nagy kedvencem, csak erre minimális esélyt látok.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.12. 19:14:27

Feast4 írta:
2021.05.12. 19:02:38

Itt nem a Pique, Busquets, Sr, Alba vonalnak kell kedvezni az edzőválasztásnál, nem azt kell nézni Ők kit fogadnak el. Hanem hozni valakit, aki tud bánni a Trincãokkal, Puiggokkal, Destekkel.
Ha Messi új szerződést kap és az öregeknek nem csökkentik drasztikusan a pénzét, akkor a csk.-hoz hoznak majd edzőt. Sztáredzőre különben sincs pénz.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.05.12. 19:02:38

hau30 írta:
2021.05.12. 18:31:46
Xavi lenne a megfelelő egyértelműen...
Most ezt ne vedd magadra csak te voltál az utolsó aki felhozta, meg vagytok ezzel áldva!

Miért Xavi? Mert Pepnél bejött? Mert Barca DNS? A Mi kutyánk kölyke? Hagyjuk már! Pirlo, Lampard? Simán benne van, hogy ugyanígy rápacsálunk vele és a klub nem igen fog kibírni még egy évet úgy, hogy jó esetbe behúzunk egy kupát. A valamire való játékosok menni akarnak majd.

Ha végre eljutnánk oda, hogy elzavarjuk a bohóc McKoemant, akkor ide nem egy kísérleti edző kell, hanem egy olyan aki már bizonyított, a modern focit játszat, látványos hatékony támadójátékkal és van benne annyi taktikai érzék, hogy nem világklasszisokkal is élcsapatot csináljon. Mondhatjuk itt Kloppot, Tuchelt de egyik se opció.

Mondjuk egy Nagelsmann, nekünk is elérhető lett volna, vagy ha a holland vonalon maradunk ten Hag is az lenne. Valaki aki tud csapatot építeni.

Itt nem a Pique, Busquets, Sr, Alba vonalnak kell kedvezni az edzőválasztásnál, nem azt kell nézni Ők kit fogadnak el. Hanem hozni valakit, aki tud bánni a Trincãokkal, Puiggokkal, Destekkel.
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.12. 18:57:19

🚨 Joan Laporta plans to meet in the next few hours or on Thursday at 12 noon with Koeman to find out why the team has been struggling with results. Laporta won't attend the Barça-Celta game but will attend the women's Champions League final [tv3]

Joan papa kíváncsi mit hogy merre meg mivan... :roll:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.12. 18:31:46

Ami korrekt benne, hogy szerintem ezzel a nyilatkozattal elismerte, hogy túl nagy neki ez a zakó. Szerintem burkoltan célzott rá, hogy nem fog besérülni, ha elküldik.Sőt mintha ezzel a mondással egy keringőre hívta volna Laportát. Kérdés, hogy kijönne. Xavi lenne a megfelelő egyértelműen, de nem tudom elképzelni róla, hogy akiket kell azokat a partoldalra száműzné. Anélkül pedig beégetné magát!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.12. 17:56:15

Koeman mennyire Laporta barátja nem tudom , de nem annyira egyszerű a helyzetük. Koeman nagyon melyről indult velünk és voltak jó húzásai de nagy hibái is . Nálam az a kérdés , hogy Busi SR Pique végre ki meri a padra tenni és persze helyettük ki fog játszani .
Laporta meg kit hozzon ha az előző emberek szent tehenek? Ki vállalja el?
Az új edzőnek ha lesz új védelem kell új filozófia a játékban mert ez a mostani ezer pasz halálra van ítélve.
Messi pedig … Azt mondtuk , hogy túlságosan függünk tőle és most hol tartunk? Még jobban függünk tőle .Minden rá van építve. Ez pedig hiba.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.05.12. 13:59:42

Barca_10 írta:
2021.05.12. 12:30:43
egy dolog miatt bíznék Xaviban, mégpedig azért mert utoljára akkor volt piké kussban mikor még csapattag volt. Akkor nyertünk BL-t legutóbb. Neki van tekintélye és intelligens embernek tartom hogy nem a haverokat játszatná orrba-szájba ha az eredmény rovására is megy.
Pique-nek jövőre semmi keresnivalója nincs a csapatban, már ingyen se kell, mivel 34 éves. Ebben a pillanatban Messi is kérdéses, hogy érdemes-e még rá építeni két évet, vagy mi legyen. Nagyon nincs pénz igazolásra, beleszólásunk úgy se nagyon van, de ebben a pillanatban, sőt már tavaly kellett volna jó, okos és gazdaságos döntéseket hozni, akkor nem sikerült. Most újra itt az alkalom.

De ha szavazni kell, nálam Koemannak mennie kell, rosszul indult, jól alakult, de ki is pukkant, bajnokság harmadik negyedik helyére behozni a csapatot, mégha szorosan is nem eredmény. Ahogy a legjobb 16 között kiesni a BL-ből esélytelenül már az első meccsen szintén nem eredmény. 1-2 fiatal játékost beépíteni kényszer hatására szintén nem az.
A kupa pedig kevés. És akkor még jönnek a nyilatkozatok tőle, amiben nem érezni, hogy semmi önkritikát. Jobban járna, ha most távozna, mint jövőre évközben.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.05.12. 13:01:23

Gondolom Laporta sem akart addig olyat nyilatkozni,amíg el nem dől a bajnoki cím/kupa döntő,ezért volt a "bízunk benned" szöveg. A tegnapi teljesítménnyel el is döntötte,hogy nem érdemes adni neki még egy évet. Én olyan szempontból megvédtem pont tegnap,hogy ez a keret,főleg az a 4-5 ember,aki rommá lett verve,csak rossz hatással van mindenkire,és amíg őket nem vágják ki,addig semmilyen csapatépítésről nem lehet beszélni. De azért a tegnapi cserék ilyen nagyon wtf kategóriák voltak,Robertonak volt a visszatérése óta jó meccse?Dembelé adott egy gólpasszt,beverte a helyzetét,látszott,hogy a Levante ki fog támadni,erre lehozza és védekezni akarunk,amit amúgy sem tudunk 5 éve. Piqué szintén,nem elég,hogy lassú,de ebben a szezonban még annyira sincs ott fejben,amennyire ezelőtt. Ha fizikai gondja van a térde miatt,azt megértem,csak akkor meg mit keres a kezdőben.

Na mindegy,ezzel el is döntöttük,hogy nem kell izgulni annyira a 2 meccsünkön,amúgy sem érdemlünk a 3. helynél jobbat. És persze senki nem gondolta a szezon elején,hogy itt a bajnokságért küzdünk majd,nem elvárás,de az,hogy 25. alkalommal is elbukunk egy nyert meccset,egy középcsapat ellen,az szánalmas.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.05.12. 12:30:43

egy dolog miatt bíznék Xaviban, mégpedig azért mert utoljára akkor volt piké kussban mikor még csapattag volt. Akkor nyertünk BL-t legutóbb. Neki van tekintélye és intelligens embernek tartom hogy nem a haverokat játszatná orrba-szájba ha az eredmény rovására is megy.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.12. 12:22:51

Sokszor megvédtem, sok dolgot csinált jól, de a tegnapira nincs mentség. Értelmes ember, aki látott az elmúlt 2 évben akár 1 Barca meccset is nem gondolhatja komolyan, hogy felállít egy Roberto-Pique-Lenglet védelmet. Erre komolyan nincs magyarázat.
Araujo-t sem értem miért kellett lehozni, de ott volt a padon Mingueza, Umtiti, ha nagyon ég a ház menjen hátra De Jong. Ebből a szerencsétlen trióból 1 is sok a pályán, és felsorakoztatja mind a hármat egymás mellé.

Roberto-nak meg remélem sikerült elintéznie, hogy legkésőbb a szerződése lejártával, 2022-ben lelépjen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.12. 12:02:12

bunga írta:
2021.05.12. 11:58:48
Ha ő maga se tud magyarázatot találni a 2. félidőre, az edzői betli.
Szerinted az egész évi játékra tud?
Nem eredményességre gondolok, hanem nézhető, korszerű focira.
Nem bajnoki helyezés, nem passz VB, nem statisztikák
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.12. 11:58:48

Ha ő maga se tud magyarázatot találni a 2. félidőre, az edzői betli.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.12. 11:02:42

Andris írta:
2021.05.12. 10:14:38
Persze én is félek Xavitól, ahogy anno rettegtünk Peptől is, és rögtön az első két bajnokin minden félelmünk beigazolódni látszott.
De most őszintén, lehetne még rosszabb? Csak nézzünk végig az elmúlt 3-4 edzőnkön, valóban nagyot kockáztatunk Xavival?
Totál egyetértek minden mondatoddal. Ezt így nem szabad tovább csinálni. Ennél rosszabb, nem hiszem hogy lenne Xavival sem, kezdje el az építkezést minél előbb.

Akik Pirloval jönnek ne felejtsük el, hogy ő totál szűzként ült a Juve padjára, még egy U15-ös csapatot sem edzett. Lampard pedig besült igen, mert minden csapat a Pep-Zidane féle megváltást várja a volt játékosaitól.

Lehet hogy mi is Xavitól, igen. De ő azért más mint ezek az edzők, vagy volt legendák. Gerrard pl a Rangersnél bevált a totál támadó focijával, kis idő múlva a Pool padja is az övé lesz.

Ahogy írod, oldalakat lehetne írni Koeman munkásságáról. Megtettük már páran, de lehetne még, de azt hiszem felesleges. Ez a tegnapi második félidő 3-2-es vezetésnél szégyen volt amit művelt maga az edző és a csapat is.

Az utolsó 7 bajnokin kapott gólok száma:
Atletico: 3
Real: 4
Barca: 12!!!

De továbbra is állítja, nem az ő hibája hogy gólt kap a csapat, vagy 11-est rontunk. Na persze. :?

Nincs két teljes hét a szezonból, Laportának ez idő alatt fel van adva a lecke, ha már nem talált ki valamit előre.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2021.05.12. 10:22:35

Nagyon jó edző miért bántjátok :mrgreen: !
Igaz, nem tud cserélni, nem tud csapatot összeállítani, nem tud belenyúlni a meccsbe, áll az oldalvonal mellett mint a [auto_cenzúra]. Robival vajon mit sugdolozott? Dembit levinni és beállni 8 védővel bekkelni és kapni 3 gólt egy majdnem kiesőtől, ez a Barca szint ? Nagyon őszintén remélem ősszel már nem kell néznem a szerencsétlenkedését.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.12. 10:14:38

Persze én is félek Xavitól, ahogy anno rettegtünk Peptől is, és rögtön az első két bajnokin minden félelmünk beigazolódni látszott.
De most őszintén, lehetne még rosszabb? Csak nézzünk végig az elmúlt 3-4 edzőnkön, valóban nagyot kockáztatunk Xavival?

Ami Koemant illeti, szerintem nem kérdés, hogy mennie kell. Oldalakat lehetne írni arról, hogy mit csinált rosszul (meg amúgy arról is, hogy mit jól az elődeihez képest), meg hogy miért nem való egy nagy csapat kispadjára sem.
De szerintem elég csak a tegnapi meccsről kiemelni 2-3 dolgot, ami amúgy az egész szezont jellemzi, és a bajnokság simán ezeken ment el.
1. Puig öt percet kapott, és többet tett hozzá öt perc alatt (kb huszadszorra már), mint Griezman / Braithwait / Roberto / Dest / Lenglet / Piqué / Pjanic / Tricao / Firpo / Umtiti átlagosan egy egész 90 perc alatt (a posztjuknak megfelelően). Ennek ellenére egész szezonban nem játszik, és minden említett több lehetőséget kapott nála. Eközben a három kezdő özéppályásunk szó szerint végkimerülésig lett hajtva, pedig kb az ő zsenialitásuk tehetett róla, hogy versenyben voltunk végig. (Igen, Busquets szerintem Január, vagy még régebb óta világklasszis formát hozott minden tekintetben).
És mindez történt szvsz kizárólag azért, mert Koeman megmondta, hogy nem lesz a csapat hasznára, és nehogy legyen a srácnak lehetősége nyilvánosan rácáfolni.

2. 3-2nél, a 80. perc körnékén az a dupla csere, amivel szemmel láthatóan ráültünk (volna) az eredményre..... ez már a szégyen kategória a Barcelona háza táján, szerintem. Abszolút megengedhetetlen.

Mondom, oldalakat lehetne írni róla, hogy mennyire nem képes a leghalványabb mértékben sem rotálni-pihentetni, és ha megpróbálja, akkor az katasztrófába torkollik.. meg arról, hogy 10ből 9 cseréje jó esetben nem jön be, rosszban elveszíti a meccset nekünk. Meg arról, hogy dühből cserélget, ordibál a fiatalokkal ha egy mozdulatot eltolnak (még nem kritikus helyzetben is), és egyébként is egy rémes figura a kispadon... vöröslik a feje a dühtől, duzzog, méltatlankodik, kiabál, köpköd... egy ilyen ember nem ülhet ennek a klubnak a kispadján.
Fejétől bűzlik a hal, szokták mondani. Bartomeuék lecserélődtek.
De egyrészt Koeman még az ő döntésük eredménye, másrészről pedig most ő a következő lépcsőfok a tisztogatásban.

Nem értek egyet azokkal, akik szerint Piquét, Robertot, meg úgy kb mindenkit el kéne küldeni. Mindenkit nem lehet, mert nincs pénzünk pótolni. Majd az új edző megmondja, ki az akire biztosan nem számítana, a többiek meg kapjanak esélyt még egy jó edzővel is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.05.12. 09:31:36

Én is Lampard vagy Pirlo példája miatt vagyok többek között óvatos Xavival.
És, hogy a piszkos munkát még előtte el kellene Laportának végeznie.. (Piqué és SR mindenképp out)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.12. 09:26:45

csababarca írta:
2021.05.12. 08:44:54
Hozhatta volna Araujo helyére (brw vele mi lett?) Minguezat nem a közveszélyes Robertot.
Majd feltologatta a kpra ahol megint semmi értelme nem volt a játékának.

Rúgsz három gólt idegenben, és nem tudsz nyerni, ráadásul 0-2ről, az ciki.
És lehet itt ironizálni (nem te), hogy most ki lett emelve megint negatívan Roberto és Piqué, de tendencia, hogy mióta visszatértek nem jönnek az eredmények úgy, plusz folyamatosan gólokat kapunk róluk. Ezt nem lehet védeni.

Sajnálom, mert ha csak a granada ellen, vagy tegnap nyerünk, akkor még okkal bizakodhatnánk.
Persze valós, hogy akkor meg szőnyeg alá lenne seperve a probléma.
De a 8-2 után is a szőnyeg alá lett seperve, és szépen visszakúsztak a kezdőbe az erre alkalmatlanok.
Egyedül Busquets tudott valamelyest megújulni, bár tegnap ő is vakon volt, de tavasszal nem volt vele gond.
De Piqué és Roberto minden pályán töltött perccel bizonyítják, hogy nekik ennyi volt ezen a szinten.
Ha ez a szezon után sem esik le ez a fentieknek, akkor jövőre is ezt kell majd néznünk.
A szimpatikus, hajtós csapatba visszatértek a balekok, ezért:
A csapat egyik felére ráragad szintén ez a mentalitás, a másik fele pedig már a hátsóján veszi a levegőt mert 0-24-ben játszik, és kész is az újabb "sikerrecept".

Nem baj, mi hiszünk a ligában, és tanulunk a hibáinkból( :lol: )
Amúgy félek hogy ebből nemsokára Xavi lesz, miközben Pirlo példája mutatja hogy nem garancia a sikerre.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.12. 08:44:54

Hozhatta volna Araujo helyére (brw vele mi lett?) Minguezat nem a közveszélyes Robertot.
Majd feltologatta a kpra ahol megint semmi értelme nem volt a játékának.

Rúgsz három gólt idegenben, és nem tudsz nyerni, ráadásul 0-2ről, az ciki.
És lehet itt ironizálni (nem te), hogy most ki lett emelve megint negatívan Roberto és Piqué, de tendencia, hogy mióta visszatértek nem jönnek az eredmények úgy, plusz folyamatosan gólokat kapunk róluk. Ezt nem lehet védeni.

Sajnálom, mert ha csak a granada ellen, vagy tegnap nyerünk, akkor még okkal bizakodhatnánk.
Persze valós, hogy akkor meg szőnyeg alá lenne seperve a probléma.
De a 8-2 után is a szőnyeg alá lett seperve, és szépen visszakúsztak a kezdőbe az erre alkalmatlanok.
Egyedül Busquets tudott valamelyest megújulni, bár tegnap ő is vakon volt, de tavasszal nem volt vele gond.
De Piqué és Roberto minden pályán töltött perccel bizonyítják, hogy nekik ennyi volt ezen a szinten.
Ha ez a szezon után sem esik le ez a fentieknek, akkor jövőre is ezt kell majd néznünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.05.12. 08:38:43

csababarca írta:
2021.05.11. 23:59:27
Ma is ültek a cseréid töki.
Robertóról gólt kaptunk, Dest is wtf, meg hogy lehozza Dembelét, Braitxyz meg labdához sem ért.
Igazi barom, viszlát.
Ha ilyen keret áll a rendelkezésére, nem tud kit betenni, elég baj az, hogy egy olyan Pique és Roberto van a keretben, akik még a Levante ellen is kevesek. És sajnos a többi védőnk se sokkal jobb. Langlet se jobb sajnos, pedig, amikor idekerült nem volt rossz, belevetődött a labdákba, szépen szerelt, nekem tetszett, na már ez sincs. Umtitit meg tudja mindenki milyen volt és milyen lett.
Szóval a gond ott kezdődik, hogy vagy egy fél csapatnyi játékos, akire nincs is szükség. És egy 8:2 után igenis új csapatot kellett volna építeni. Nem Suarezt meg Rakiticet elküldeni, azt megvagyunk.
Viszont Koeman, annyi hogy megnyerte a kupát, de azt azért párszor megnyertük az elmúlt években, játékban is talán van egy kis fejlődés, de lehet ez is csak az egyéni képességek miatt történt. Jobb lett Griezzman, Messi, Dembele nem volt sérült, kb ennyi.
Kontrázni nem tudunk, szögletekből veszélytelenek vagyunk, tegnap Pique és Langlet szinte egymást fogta az egyik szögletnél.

Xavi ha jönne, akkor dolgozni jön, nem hogy haverkodjon a régi társakkal. Szóval jó lehetne viszont, ennyi tapasztalattal egy ilyen helyzetben lévő Barcelonát átvenni nem biztos, hogy okos döntés.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.12. 08:19:25

drobika írta:
2021.05.12. 06:36:13
Nem tudom , hogy valóban ő az aki ennyire nem tud cserélni és ő e az aki a csapatot felrakja a pályára.
Mert ennyire hülye nem lehet csak utasításra . Az hogy Pique , SR , stabilan ott vannak az nem lehet véletlen.A vak is látja hogy nem oda valók .
Levinni Dembelet aki a legjobb volt ésszerű döntés ?
Azt megértem hogy ezzel a védelemmel nem tud semmit kezdeni mert az lehetetlen ezen a szinten , ahol kellene hogy legyenek .Nem véletlenül TS is teljesen elfogyott ezek mögött .
Csak azt tudom elképzelni hogy igazi piócák. 1 éven belül a harmadik elnök van és még mindig ugyanaz a helyzet hogy ők valahogy vissza csorognak.
Spanolnak az edzővel, meghívják vacsizni, könyörögnek, nosztalgiáznak, amolyan tipikus"jaj tesó láttad a 2011-es BL döntőt? hatalmasat játszottunk mi voltunk a legjobbak" aztán edző legyen a talpán aki azt mondja hogy nem játszhatnak.

Piqué is önmaga paródiája de nagyon szigorúan nézve olykor még indokolható is lenne elnézve a Lenglet-Umtiti szerencsétlenkedést, de hogy Robi kötelező játszatását mi indokolja mikor a Mingu-Dest kettős még ha nem is tökéletesen(19 évesen nem is elvárható) sokkal jobban lefedi a posztot.
De ide lehetne venni Busit aki némileg kakukktojás mert hihetetlen módon feltámadt, de ha ugyanaz az emberhátrány lenne mint már pár éve akkor is fix kezdő lenne ő is.


Koeman vitathatatlan erénye hogy beépítette a fiatalokat és megmutatta hogy azért egyesekben van potenciál, nem kell kikukázni az egész csapatot, viszont most pont ezt teszi tönkre.
Könnyen lehet hogy ha nincs Piqué-Robi sérülése akkor nagyon meg sem ismertük volna hogy mit tud a Mingu-Dest kettős mert időhúzó cserék lettek volna.
Avatar
Titi62
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2020.03.01. 16:52:55

2021.05.12. 08:04:49

"Bármi történik, Pique, Roberto, Busquets és mostmár azt kell mondjam Messi betonfix kezdő."
Az első hárommal egyetértek, plussz még Lenglet is el kell adni és egy teljesen új védelmet kialakítani. Messi nélkül a jelenlegi Barca egy nagy nulla. Most is rúgott egy gólt és adott egy kulcs paszt. A védelem katasztrófa, hiába rúgnak hármat a csatárok a jelenlegi védelem képes 3-4 gólt kapni. Pique lassú, körülményes, Roberto és Lenglet soha nem volt Barca szint. Busquest is nagyon gyenge, sokszor a gyors támadásaink is megakadnak rajta.
Válasz küldése