Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.20. 08:26:18

Fejlődni az tud általában,aki tanul a hibáiból. Na most a hollandnak megvannak a sajátos dolgai,Puig nem játszik,mer megmondta, Trincaot be kell cserélni,Griezmann legyen kezdő,hisz amúgy csak a ziccereket nem lövi be,stb.

Szezon előtt azt írtam,hogy 2 ember miatt éri meg nézni ezt a szezont,Fati és Puig. Előbbi sajnos kidőlt,utóbbinak meg talán májusig lesz 300 perce a csapatban. Botrány amit csinál vele,a pályán meg megy az ötlettelen semmi játék. Legalább Pedri az egyetlen pozitívum,és talán ő bent marad a csapatban akkor is,amikor teljes lesz a keret.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.12.20. 08:09:04

Nem véletlen, hogy most adták fel a reményüket azok is, akik nem élből álltak hozzá ellenségesen Koeman munkájához. Nem látszik, hogy haladna valahonnan valahová és nem tud belenyúlni a meccsbe ha szükség lenne rá.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.20. 00:15:06

Peter írta:
2020.12.19. 23:13:20
Ha netán élőben nem lát jól az edző :

Az edző vagy a segítője vagy a stábjából bárki, nem néz vissza összefoglalót vagy meccset, meccseket???
A vaknak is nyilvánvaló visító dolgokat utólag sem veszi észre senki a stábjából???
Elemzőprogramok és statisztikák nélkül is ordítanak, visítanak olyan hibák, hiányosságok amiket mezei nézők százezrei észrevesznek, de az edző vagy bárki a stábjából nem ???
És ezekből képtelen tanulni???
Nos ilyen edző csak egy buszmegálló padjára ülhetne le....
sztem ez inkább annak a kérdése, h képes-e az elképzeléseit úgy átadni a játékosoknak, h azok meg tudják valósítani őket, és a játékosok hajlandóak-e követni őt. ezek valószínűleg nem működnek most jól nálunk, vagy elég sok játékos esetében nem. persze ez edzői felelősség, h ezek rendben legyenek.

azt nem gondolom, h lehet bármilyen edző ténylegesen taktikai analfabéta, aki leül egy topcsapat kispadjára. még a jelen helyzetben sem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.19. 23:13:20

A Levante elleni meccsen gurult el a gyógyszerem. Addig szenvedéllyel, lelkesen, várakozással tekintettem a mester húzásaira, lépéseire, bíztam benne, hogy élni tud, élni akar a lehetőségével.
A Levante meccs után nálam elvesztette a bizalmat, de ennek ellenére azt gondoltam, hogy képes lehet összerakni valamit. Nos, úgy tünik, ez nem így van.

Ha netán élőben nem lát jól az edző :

Az edző vagy a segítője vagy a stábjából bárki, nem néz vissza összefoglalót vagy meccset, meccseket???
A vaknak is nyilvánvaló visító dolgokat utólag sem veszi észre senki a stábjából???
Elemzőprogramok és statisztikák nélkül is ordítanak, visítanak olyan hibák, hiányosságok amiket mezei nézők százezrei észrevesznek, de az edző vagy bárki a stábjából nem ???
És ezekből képtelen tanulni???
Nos ilyen edző csak egy buszmegálló padjára ülhetne le....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.12.19. 21:39:41

Nagyon fontos kiemelnem külön is, hogy én alapvetően a csapatépítés híve vagyok, szerintem egy edzőnek mindent meg kell adni, amit csak lehet, és eredményeket nem szabad várni az első évben. De a játék alakulását szinte hétről hétre kéne látni. Koeman nem kapott meg közel se mindent, de időt már igen, sok hónapot, a csapat viszont csak visszafele fejlődik. Még csak nem is stagnál.
Hasonlóan látom. Én ezt az a szezont már a kezdete előtt elengedtem, nem vártam sokat, de Koeman még azt is alulmúlja. És nem is az eredményekkel van a legnagyobb problémám, hanem a személyiségével. Nekem az jön át róla, hogy pökhendi, kicsinyes, egoista ember, ráadásul következetlen. Ide most nagyon nem ilyen ember kellene.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.12.19. 19:32:02

Az előző kitalált interjúra itt van egy valós válasz is:
Koeman: "I didn't take off Busquets because he was doing things wrong but I wanted De Jong to do something different."

Ebben az egy mondatban minden benne van, hogy miért tartunk itt. Miért akarja De Jongot máshol játszatni, mikor végre az előző meccsen hozott egy korrekt szintet. Miért nem akarja lehozni Busit, mikor látja hogy kevés? Ja mert Puig nem játszhat és kész. Nálam a türelem elfogyott, semmi logika nincs abban amit csinál. Valami nagyot kell villantson a választásokig, ha csak nincs benne egy jókora záradék amit ki kell fizetni ha kirakják.
Joke
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.29. 13:16:34

2020.12.19. 19:29:24

Egy gyors interjú a pálya széléről:
- Milyen taktikai elképzelés motoszkált Önben a Lenglet / Cou csere kapcsán?
- Arra gondoltam, hogy ez alapvetően összezavarja majd a Valencia védőit?
- ?
- Addig mindegyik mellett volt egy csatár, most egyikük mellől ezt kivettem, így amíg azt keresik, hová tűnt, egy előre vágott labdánál a védő majd - gondolva, hogy épp támad, mert nincs embere, - a saját kapujába vágja a labdát.
- Miért nem vált be ez a taktika?
- Nem került a Valencia kapuja elé a labda.
- Miért?
- Lecseréltem Cou-t - emlékszik?
- Lenglet miért nem vágta előre a labdákat?
- Tudja, ez a mi csapatunknál nem szokás..
- Akkor ez egy ...
- Igen, de profik vagyunk, előre tekintünk és a következő meccsre egy jobb elképzelést dolgozunk ki.
_ Koeman Úr, ezzel az ígérettel sem vállalja túl magát...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.19. 18:45:10

A saját lelki békém kedvéért nem olvasom el, hogy ki mit írt mostanában ebbe a topicba, így is épp eléggé felzaklat mikor végignézek egy meccset.

Annyit tudok elmondani, hogy alig várom az új elnökséget, és nagyon remélem egyből kipenderítik innen.

1. Nem látom, hogy bármiféle koncepcióbeli változás, újítás vagy következetesség lenne abban, amit eddig idén csinál. Felforgatta a sorokat, viszont amit játszat ebben a formában, az meccsről meccsre folyamatosan változik.
2. A játékosok fizikális felkészítése nagyon ígéretesen kezdődött, pár hét után és azóta viszont teljes csődbe fulladt. Látványosan nem bírjuk a terhelést.
3. Puig mellőzését és a hozzá fűzött magyarázatokat teljesen hiteltelennek és vállalhatatlannak gondolom, elnézegetve azt, hogy közben milyen játékosok és milyen formában lehetnek fix kezdők, vagy legalább fix cserék.
4. Borzasztó unszimpatikus, ahogy a játékosok húzásaira reagál meccs közben.
Az egyetlen dolog, ami tetszik, hogy nem fél a fiatal játékosokhoz nyúlni (kivéve Piug, csakazértsem alapon), de szerintem ezt is csak hangulat alapon csinálja, nem tűnik konzekvensnek, illetve nem látok semmit abból hogy valakit próbálna építeni, és beépíteni. Ha jól játszott, újra játszhat, ha volt egy rossz meccse mehet vissza a padra.

A csapat Messi centrikusságán se tudott semmit változtatni, pedig a srác teljesen alul teljesít minden elképzelést. Szerintem hangja sincs egyébként ahhoz, hogy Messivel beszéljen.

Összességében: már az idejövetele előtt is egy közepes semmilyen edzőnek gondoltam, ráadásul arrogáns fafej hírében is állt. Arról ne is beszéljünk, hogy Bartomeuék hozták ide, ez még ismeretlenül is arra utalna, hogy bajban leszünk.

Engem speciel nem érdekelnek az eredmények, volt elég az elmúlt húsz évben, az érdekelne, hogy lássak valami fejlődést a csapaton, és lássam a játékot amit élvezni tudok miközben nézem. Abszolút kizártnak tartom Koeman esetében, hogy ilyen tendenciát mutasson a csapat. Minden meccs után úgy állok fel, hogy az életkedvem is elmegy, csak azért ülök le még mindig megnézni, mert sajnálnák lemaradni a fiatal tehetségeink szárnybontogatásairól, mint Pedri, Dest vagy deJong. De még ez se lehet teljes, mert Puig..

Az elnökség eltakarodott, a következő lépése a tisztogatásnak az edző, mert az edzői szint most az első számú felelőse mindennek. Eddig bármit lehetett Bartoékra kenni, most már hosszú hetek óta nem.
Utána már majd neki lehet menni annak is, hogy ki milyene formában van a játékosok közül, milyen jövője van, melyik öregeket érdemes még , és melyik teljes kudarc százmilliós igazolásunkat érdemes még a keretben tartani.

Lehetnek még jobb eredményeink majd, uram bocsá még lehet is valami kibontakozó koncepció (bár ennyi hónap után ennek már látszani kéne eredmények nélkül legalább), de számomra egyértelműen úgy tűnik, hogy Koeman nem elég jó kvalitású és végképp nem elég jó stílusú a Barca kispadjára, arra meg végképp nem képes, hogy fiatal tehetségeket gondozzon vagy öreg/kiégett sztárokat pofozzon helyre.

szerk: Nagyon fontos kiemelnem külön is, hogy én alapvetően a csapatépítés híve vagyok, szerintem egy edzőnek mindent meg kell adni, amit csak lehet, és eredményeket nem szabad várni az első évben. De a játék alakulását szinte hétről hétre kéne látni. Koeman nem kapott meg közel se mindent, de időt már igen, sok hónapot, a csapat viszont csak visszafele fejlődik. Még csak nem is stagnál.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2020.12.19. 18:44:13

Remélem ez az esszhól Bartomeu azert tetett valamilyen apróbetűset a szerződésébe.... az 5. Hely gondolom nem volt beleírva. Nincs elnök, aki behívná magához és lecseszné.... Remélem az új elnökség kipicsázza a nagy Koeman-t. Vagy így vagy úgy....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.12.19. 18:38:55

Nagyon bíztam benne, de egyre inkább nyilvánvaló, hogy alkalmatlan. 3 hónap alatt nem sikerült egy felállást kitalálnia, ami a keretnek megfelelne. A mai meccsen is mikor kell a gól Legnlet behozza, no comment...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.19. 18:18:17

Még hogy köszönjük meg neki, hogy elvállalta, jó vicc. Évi több mint 10 millió euróért jött ide (neki is nyesték azóta a fizetését). Nagggyon jól járt ő ezzel a szerződéssel. Nagyon sok ez ahhoz képest, amit a pályán látunk.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2020.12.19. 14:06:12

Peter írta:
2020.12.19. 14:00:02
Koeman a barcelonai káosz legszerencsésebb haszonélvező poziciójában van:

- elvállalt egy fizikálisan, morálisan összeomlott motiválatlan öregedő csapatot Barto megbízásával
- a sors elintézte helyette a tisztogatást, ráadásul Barto sincs már fölötte
- rendelkezésére állnak bizonyításra váró fiatal tapasztalatlan csikók néhány tapasztaltabb játékossal kiegészülve
- "csak annyi" lenne a dolga, hogy ügyesen, következetesen, ésszel és jó pedagógiai érzékkel összegyúrja őket egy motivált csapattá, egy olyan egységé aminek van tartása, nem esik szét, ahol egymásért is tűzbe mennek a csikók

Senki nem mondhatja, hogy ez hálátlen küldetés, sőt, ez egy gyönyörű kihívás !

Mindez akkor is igaz, ha nincs elnök, vissza kell vágni a fizetéseket stb....nem kell a bla bla bla....ez a klub a Barcelona, ami kapott ugyan néhány ütést a ringben, de még rászámolni nem kellett, itt ott megingott, viszont még olyan állapotban van, hogy megrázhatja magát és észhez tér.... :mrgreen:

Koeman legnagyobb ellenfele Koeman, bízzunk benne, hogy legyőzi önmagát!
Esélye ugyanis adott!
Ez így igaz, bízzunk benne, hogy sikerül neki.. ..és többször látjuk Puigot a pályán!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.19. 14:00:02

Koeman a barcelonai káosz legszerencsésebb haszonélvező poziciójában van:

- elvállalt egy fizikálisan, morálisan összeomlott motiválatlan öregedő csapatot Barto megbízásával
- a sors elintézte helyette a tisztogatást, ráadásul Barto sincs már fölötte
- rendelkezésére állnak bizonyításra váró fiatal tapasztalatlan csikók néhány tapasztaltabb játékossal kiegészülve
- "csak annyi" lenne a dolga, hogy ügyesen, következetesen, ésszel és jó pedagógiai érzékkel összegyúrja őket egy motivált csapattá, egy olyan egységgé aminek van tartása, nem esik szét, ahol egymásért is tűzbe mennek a csikók

Senki nem mondhatja, hogy ez hálátlen küldetés, sőt, ez egy gyönyörű kihívás !

Mindez akkor is igaz, ha nincs elnök, vissza kell vágni a fizetéseket stb....nem kell a bla bla bla....ez a klub a Barcelona, ami kapott ugyan néhány ütést a ringben, de még rászámolni nem kellett, itt ott megingott, viszont még olyan állapotban van, hogy megrázhatja magát és észhez tér.... :mrgreen:

Koeman legnagyobb ellenfele Koeman, bízzunk benne, hogy legyőzi önmagát!
Esélye ugyanis adott!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2020.12.19. 14:07:41-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.19. 11:28:51

Cseri írta:
2020.12.19. 11:14:59
Igen, nem kedvelem, mint edző, de eddig nem is cáfolt rám. Én leszek a legboldogabb, ha a folyamatosan jó, és eredményes játék miatt, majd megkell követnem. :) Igen a soci elleni első félidő jó volt, de a második megint nulla, de tudom csak a szűklátókörűségem miatt nem látom abban is a biztató jeleket :)
Inkább a demagóg "mindenhol megbukott" és hasonló jelzőkre értettem a szűklátókörűséget. Lehet nem kedvelni a csávót, de azért nem kell átmenni odáig, hogy egy kontár.
Nekem is vannak edzők, akiket nem kedvelek, de az eredményeiket akkor se zavarom le ennyivel.
Semmivel nem "jogosítja fel" kevesebb a Barca vezetésére, mint Setien-t vagy a nullkm-es Xavi-t, ha már ezt az előzőekben felhoztad.

Alcantara jól összefoglalta. Ilyen retek körülmények között örülhetünk, hogy egyáltalán volt olyan aki elvállalta ezt a fos munkát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.19. 11:14:59

davi10 írta:
2020.12.19. 10:29:07
4 nappal a Soci elleni meccs után beírni, hogy nincs játék, igen nagy szűklátókörűségre vall. Ahogy kb. az összes hsz-ed Koeman-nal kapcsolatban.
Tudod mi nincs még Koeman alatt? Pénz igazolni, pénz fizetésekre, Aranylabdás formában játszó Messi stb.
Nem mondom, hogy senkinek se menne, de szerintem sokan nem látják, hogy mekkora feladatot vállalt el Koeman. Egy minden tekintetben padlón lévő klubot vett át.
Igen, nem kedvelem, mint edző, de eddig nem is cáfolt rám. Én leszek a legboldogabb, ha a folyamatosan jó, és eredményes játék miatt, majd megkell követnem. :) Igen a soci elleni első félidő jó volt, de a második megint nulla, de tudom csak a szűklátókörűségem miatt nem látom abban is a biztató jeleket :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3903
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.12.19. 11:06:03

Valverde alatt volt eredmény...
Az idő, hogy megszépít mindent. Egyet el tetszenek felejteni: pár évvel fiatalabb volt az a mag, akik a sikercsapatból maradtak.Top formában levő 6 aranylabdás például. Emellett a "nagy" Valverde Neymar helyett kapott aranyáron két klasszis játékost, Dembelét és Coutinhot, akiket sikerült teljesen leépítenie olyan szintre, hogy senki meg nem vette volna őket tizedáron sem. A játékukról ne is beszéljünk.
Utána jött a fél fórum által mágusnak titulált tehenész bácsi, mert "barcás" játékot tolt 1 szezonon keresztül a Betissel.
Az senkit nem zavart, hogy majdnem kiesett velük és elzavarták. Nos vele sikerült az ami a Barca történetében soha. Megalázni magunkat ország-világ előtt egy 8:2-vel.
Morálisan szétesett, kiöregedett, motiválatlan gárdát kapott a holland, hozzá egy unott, sétálgató Messivel, a kasszában meg a nagy semmivel.

Pénz nulla, igazolás távolban sem, mindössze kapott egy Dest nevű 19 éves gyereket, aki ráadásul úgy néz ki beválik.
Már a kinevezésekor is ekéztétek a valenciai eredmények miatt. Milyen jó, hogy ezt lehet folyatni, hiszen nincs Barto, valakit meg folyton szidni kell.
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2020.12.19. 11:02:33

Rivaldo11 írta:
2020.12.19. 10:51:49
En sem értem, miért jegeli a srácot Koeman, legalább a sanszot meg kéne adni Neki pár meccs erejéig. De ha Puignak lesz még egy minimális türelme, kibekkeli ezt az évet, esetleg játszik valahol egy fél szezont kölcsönben, aztán úgyis jön új edző, nála kaphat esélyt, ha tényleg megerdemli.
Arra viszont kíváncsi lennék, mi lenne a helyzet akkor, ha mondjuk jön Xavi a padra, és nála sem játszana. Akkor Xavi lenne sz@rozva...?
Szerintem Xavi bármekkora kedvenc is itt sokak számára (nekem abszolút), ha ilyen ambivalens lenne sok esetben, mint Koeman, akkor igen, szerintem ő is kapna azért savat.
Ha Puig úgy nem kapna lehetőséget, hogy közben megy a szekér és Coutinho (akit eddig nagyon erőltetett) szárnyal, szerintem kevesebb kritikát kapna Puiggal kapcsolatban. Így viszont, hogy nem ez történik, a kritika szerintem jogos!

Én vártam Koeman érkezését (inkább a változást vártam). Nem vagyok megelégedve :D De belátom, hogy nehéz dolga van neki... Csak azt érzem, hogy néhány esetben annyira szűk látókörű/csukott szemmel jár, hogy ezeket sínyli meg a csapat (gondolok itt a sportpszichológusra, a "gálakezdő" túljáratására az elején, a fura cseréire...).
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.19. 10:51:49

En sem értem, miért jegeli a srácot Koeman, legalább a sanszot meg kéne adni Neki pár meccs erejéig. De ha Puignak lesz még egy minimális türelme, kibekkeli ezt az évet, esetleg játszik valahol egy fél szezont kölcsönben, aztán úgyis jön új edző, nála kaphat esélyt, ha tényleg megerdemli.
Arra viszont kíváncsi lennék, mi lenne a helyzet akkor, ha mondjuk jön Xavi a padra, és nála sem játszana. Akkor Xavi lenne sz@rozva...?
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.19. 10:29:07

Cseri írta:
2020.12.19. 10:00:53
A többszörös holland bajnok az 3, az utolsó 2007-ben... Igen, bocs ez tényleg feljogosítja a Barca vezetésére. Valaki a fórumon összeszedte az egész edzői pályafutásának csodás eredményeit, érdemes átböngészni.
Mert a 3 az még nem többszörös? :D A többi leírt eredményét pedig szépen átugrottad :D
Hát többminden jogosítja fel a Barca vezetésére, mint Setien-t szerintem...
Cseri írta:
2020.12.19. 10:10:33
Értem, mivel kritizáltam a hollandot, nem is szurkolhatok a csapatnak? Valverde alatt nem volt szép játék, viszont volt eredmény, Koeman alatt se játék, se eredmény, de eddigi munkásságából ez borítékolható volt. Nem rá haragszom, Ő ennyit tud, hanem arra, aki ide hozta két évre.

Értem, szóval a holland mágusnak nem megy, akkor senkinek sem?
4 nappal a Soci elleni meccs után beírni, hogy nincs játék, igen nagy szűklátókörűségre vall. Ahogy kb. az összes hsz-ed Koeman-nal kapcsolatban.
Tudod mi nincs még Koeman alatt? Pénz igazolni, pénz fizetésekre, Aranylabdás formában játszó Messi stb.
Nem mondom, hogy senkinek se menne, de szerintem sokan nem látják, hogy mekkora feladatot vállalt el Koeman. Egy minden tekintetben padlón lévő klubot vett át.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.19. 10:10:33

ventiladors írta:
2020.12.19. 00:46:16

Te meccs közben kinek szurkolsz?

Ezt melyik edző tudta volna úgy kezelni ahogy te azt elvárod?
Értem, mivel kritizáltam a hollandot, nem is szurkolhatok a csapatnak? Valverde alatt nem volt szép játék, viszont volt eredmény, Koeman alatt se játék, se eredmény, de eddigi munkásságából ez borítékolható volt. Nem rá haragszom, Ő ennyit tud, hanem arra, aki ide hozta két évre.

Értem, szóval a holland mágusnak nem megy, akkor senkinek sem?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.19. 10:00:53

davi10 írta:
2020.12.18. 14:56:28
Igen, Koeman mindenhol megbukott. Az tökmindegy, hogy többszörös holland bajnok, többszörös hónap menedzsere volt Angliában, a Southampton-nal olyan magasan és annyi ponttal végzett, mint előtte senki, és a hollandokat Nemzetek Ligája 2. helyig vezette stb. Mert hát 12 éve TÖNKRETETTE A VALENCIÁT (mondjuk egy spanyol kupát azért csak berántott velük is).
A többszörös holland bajnok az 3, az utolsó 2007-ben... Igen, bocs ez tényleg feljogosítja a Barca vezetésére. Valaki a fórumon összeszedte az egész edzői pályafutásának csodás eredményeit, érdemes átböngészni.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6626
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.19. 09:56:26

Sinya22 írta:
2020.12.19. 08:32:24
Mi ez a nyilatkozat,hogy nem elég az edzésen jol teljesíteni?Puig hány percet kapott eddig 80-at?Akkor is jól teljesített. Annyira ellenszenves a pali, a ket francia madár meg sorra kezdő biztos edzésen parádéznak.
Ha Stalkyard idézetére reagálsz, ott pont azt mondja Koeman, hogy nem teljesít olyan jól edzésen, hogy meggyőzze.

Kicsit Todibo jut eszembe, Ő is mindig [auto_cenzúra] volt, amikor játszott, de állítólag neki is az edzésen mutatott teljesítmenyével volt gond. Márpedig ha egy 19-20 éves gyerek nem tudja az edzésen megmutatni magát, akkor szerintem teljesen rendben van, ha pedagógiai célzattal nem jatszatják egy darabig.

Lehet hogy én vagyok a hülye, hogy keresem a magyarázatot, hogy miért padoztatják az egyik legnagyobb tehetséget, és nem akarom azzal a válasszal letudni, hogy mert Koeman egy bukott idióta.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.19. 09:50:51

Gondolom nem engedi neki berakni...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.19. 08:32:24

Mi ez a nyilatkozat,hogy nem elég az edzésen jol teljesíteni?Puig hány percet kapott eddig 80-at?Akkor is jól teljesített. Annyira ellenszenves a pali, a ket francia madár meg sorra kezdő biztos edzésen parádéznak.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2020.12.19. 00:46:16

Cseri írta:
2020.12.18. 13:17:35
Nézd, ez a pali mindenhol megbukott,
Valamikor régen hallottam egy olyan érvelést, hogy nem is igazán jó orvos az, akinek a keze között nem halt meg még beteg, ugyanis akkor a valóban rázós ügyeket nem merték rábízni. Koeman esetében ezt úgy fordítom le neked, hogy rengeteg tapasztalata van. De ha ez sem elég, akkor azt mondom, hogy rendben van ha ellenzed mielőtt ő lesz a vezető edző, de ez a hajó elment, jelenleg Koeman az edző. Te meccs közben kinek szurkolsz?
Cseri írta:
2020.12.18. 13:17:35
Legyen érthető, és értelmezhető játékrendszer, a játékosok azokon a posztokon játszanak, ahol a legjobb teljesítményre képesek, nyújtson kiegyensúlyozott teljesítményt a csapat. Ő meg tanuljon meg meccselni, pl. ne tegyen fel 5 támadót, amikor nyalóka van.
Az tény, hogy a Cruyff-féle elvnek ("ha gólt akarsz elérni, hozz be egy védőt") pont az ellenkezőjét teszi amikor védő és középpályás helyett jön még két csatár... Az eredménykényszer nagy úr. Megremegett a keze. Szerintem meg van Koeman játékrendszere, de kérdés, ebből mit tudnak megvalósítani a játékosok - egyelőre.
De azt gondolom, hogy nem kapta meg ő azt amit Valverde és az elődei: 1-1,5 hónap felkészülés 2-3 játékos akinek a leigazolásába ő is beleszólhat. Kapott viszont egy olyan Barcát, amelyik éppen egy 2-8 után van leginkább a lefelé ívelő pályájukon lévő kulcsjátékosokkal. Meg olyan "sztár"-okkal, akiket korábban se sikerült a megfelelő helyen játszatni. A fiatalokról meg senki se gondolta, hogy ennyit tudnak majd hozzátenni a csapathoz. Azóta is sérülések ritkítják a csapatot. Ezt melyik edző tudta volna úgy kezelni ahogy te azt elvárod?
Válasz küldése