Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2021.02.24. 08:18:08

Barcaforever írta:
2021.02.24. 06:15:45


Engedjük már el végre ezt a Suarezt Koeman küldte el vonalat. Leírnám századjára is: NEM. A vezetőség vele hívattatta fel Suarezt. Sok mindent mondhatunk Koemanra, de ez pont nem igaz, a drága vezetőség hibája.
én nem mondtam, hogy Koeman küldte el. [-X
ő csak megmondta, hogy nem számol vele(Puig-nak is ezt mondta) . Azt hogy ezt a vezetőség nyomására tette vagy sem, azt nem tudom, és szerintem te sem. Viszont ha nem Koeman akarta, hogy elmenjen, akkor ez megint csak őt minősíti. Milyen már az olyan edző aki megérkezik egy új csapathoz, és elküldi a csapat 2-ik legjobb góllövőjét, mert azt mondták neki.
Azt kellett volna mondania, hogy nekem kell, fontos része a tervemnek, és hogy ha el akarjátok küldeni, akkor tegyétek meg ti. De nem tette, mert ő is csak egy báb volt Bartoék szemfényvesztésében. Ezért se tartom jó edzőnek.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.02.24. 06:15:45

Atis710 írta:
2021.02.23. 20:32:18
Sinya22 írta:
2021.02.23. 16:19:30
De arról viszont nem a holland tehet,hogy pl 9-es nélkül kellene támadófocit játszani,meg a védők versenyeznek a ki a nevetségesebb címért.
Koeman azzal kezdte, mikor idejött, hogy megmondta Suareznek, hogy nem számol vele, holott nem volt alternatívája a csapatban.
Szóval azért ő is ludas abban, hogy nincs csatárunk.
Az más kérdés hogy a vezetőség hova "adta el", és hogy nem jött senki a helyére.

Engedjük már el végre ezt a Suarezt Koeman küldte el vonalat. Leírnám századjára is: NEM. A vezetőség vele hívattatta fel Suarezt. Sok mindent mondhatunk Koemanra, de ez pont nem igaz, a drága vezetőség hibája.
Kép
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.24. 03:13:13

Aki nem unja még Koeman "taktikáját", az nézze vissza legalább egyszer a Cádiz elleni meccset, alkohol fogyasztás nélkül! Tíz percig bírtam! :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.23. 21:31:42

Atis710 írta:
2021.02.23. 20:32:18
Sinya22 írta:
2021.02.23. 16:19:30
De arról viszont nem a holland tehet,hogy pl 9-es nélkül kellene támadófocit játszani,meg a védők versenyeznek a ki a nevetségesebb címért.
Koeman azzal kezdte, mikor idejött, hogy megmondta Suareznek, hogy nem számol vele, holott nem volt alternatívája a csapatban.
Szóval azért ő is ludas abban, hogy nincs csatárunk.
Az más kérdés hogy a vezetőség hova "adta el", és hogy nem jött senki a helyére.
Hát igen, félig ez is az ő sara, noha szerintem nem feltételezte, hogy nem futja senkire a helyére.
Nekem eddig Alena volt a legszomorúbb húzása ilyen téren, a jelenlegi kp állományban szerintem csak De Jong volt jobb nála az alapján, amit a kevés percében itt mutatott, illetve ami keveset láttam tőle a Getafe-ban. Ők ketten kifejezetten labdabiztos, stabil középpályát jelenthetnének, ráadásul mindkettő hajlandó előrefelé is játszani, DJ inkább kilencesként megérkezni, Alena meg inkább kreatívkodni. Ráadásul még fiatal is volt, ami elvileg ebben az időszakban a fő célunk, fiatalítás... és nem is annyira fiatal, hogy gyerek és bedobjuk a mély vízbe, hanem egy komplett játékos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2021.02.23. 20:32:18

Sinya22 írta:
2021.02.23. 16:19:30
De arról viszont nem a holland tehet,hogy pl 9-es nélkül kellene támadófocit játszani,meg a védők versenyeznek a ki a nevetségesebb címért.
Koeman azzal kezdte, mikor idejött, hogy megmondta Suareznek, hogy nem számol vele, holott nem volt alternatívája a csapatban.
Szóval azért ő is ludas abban, hogy nincs csatárunk.
Az más kérdés hogy a vezetőség hova "adta el", és hogy nem jött senki a helyére.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.02.23. 16:19:30

Én az a baj,nem látom azt,hogy Koeman elkezdett volna felépíteni valami rendszert,ami különbözne a körbepasszolgatástól és attól,hogy Messihez rengetegszer passzoljuk oda a labdát,majd ő indít/megindul. Ha látnám azt,hogy tényleg kitalált valamit,ami működne,csak hiányzik hozzá mondjuk egy jobban védekező kp meg egy 9-es akkor azt mondanám megérdemli,hogy kapjon egy teljes szezont, ahol nem ezzel a lyukas kerettel kell gazdálkodnia.

Persze én értem,hogy kidőlt Fati meg hogy Araujo az egyetlen normális védőnk (aki szintén másodjára sérült) de mint írtam,én nem látom a jeleket,hogy itt alakulna valami,csak idő kell hozzá. De arról viszont nem a holland tehet,hogy pl 9-es nélkül kellene támadófocit játszani,meg a védők versenyeznek a ki a nevetségesebb címért.

Az meg hogy ki üljön le,nem tudom,de kötve hiszem,hogy a holland itt megkezdene még egy szezont.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.23. 16:10:03

Barcahun írta:
2021.02.23. 15:50:29
No fene, ébredünk a rózsaszín ködből =P~ :D
:D
Nagyon nem értjük mi egymást, de ez nem baj :D

Annyit azért kötözködnék megint, hogy a kerettel valóban az edző foglalkozik, de a keret kialakítása egy sportigazgató feladata lenne. Kulából nem lehet várat építeni, és én nem osztom, hogy sokkal többet ki lehetett volna hozni a keretből. Fati, Coutinho hónapok óta nem bevethetők, a legjobb védőnk is sérült. Dest is belelendült, erre megsérült. Szerintem Fati kiesése a legnagyobb érvágás, szerintem nem a 4. helyen állnánk, ha nem sérül le.
bence0330 írta:
2021.02.23. 15:48:40
PepE inkább ne jöjjön, mert kb a rémálmaimban bukkannak fel a megmozdulásai, de értem, mit mondasz. :D
Jogos, de Őrá aztán nem mondhatnánk, hogy csak ücsörög a kispadon :D

A pontokkal nagyjából egyetértek, kivéve a Lenglet-ra vonatkozó megállapításokkal. Már tavaly is csomó baromságot csinált, már akkor megkezdte a mélyrepülést.
A sportpszichológus meg igen... Nem tudom, mennyire csak Koeman makacssága. Ugye Messi is elmondta, hogy tudja, hogy kéne de mégse akarja, és azért neki elég nagy szava van.
Ahhoz viszont, hogy ez a lúzer mentalitás nem fertőzze meg teljesen az újakat, jobb lenne, ha minél hamarabb meg tudnánk szabadulni a "legendáinktól".
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2021.02.23. 15:50:29

davi10 írta:
2021.02.23. 14:48:07
Én is egyre kritikusabb vagyok vele, de a sérülésekkel és a védelemmel nagyon nagy pechje is van.
Jöhetne Klopp, Pepe, bárki, ha a bevethető kh-ek listája Pique, Lenglet, Umtiti, abból nem lehet várat építeni. Egyéni hibákból hullajtjuk a pontokat állandóan. Ez nekem bosszantóbb, mint a játék képe, mert engem nem zavarna, ha a jelenlegi helyzetben nyögvenyelősen hoznánk a meccseket 1-0-ra, ahogy azt a hétvégén is kellett volna.

Én még mindig tartom, hogy előbb kéne a kerettel foglalkozni, utána szórakozzunk az edzőkkel. Ha a Garcia, Wijnaldum, Depay diszkont csaomaggal és egy egészséges Araujo-val, Fati-val stb. is a 3. helyért megyünk, akkor el lehet köszönni.
No fene, ébredünk a rózsaszín ködből =P~ :D
Én mindig tartottam, hogy ez a jó szereplés is csak ideiglenes, repedések pedig végig látszódtak, szinte biztos volt a pofon a PSG ellen, most pedig jönnek a kijózanító pofonok a bajnokságban, de ezt is sokan írtuk előre, nem jós itt senki, nincs taktika, nagyon rossz az edző, nagyon rossz a keret mélysége és még ebbe a hulla gyenge Laligába sem lehet menni úgy, hogy a meghatározó játékosoknak is csupán 1-2-3 meccses formájuk van, aztán teljesen eltűnnek és ide már lassan Messi is tartozik, nem csak De Jong, Dembi, Couti, Griezman, más kérdés ők sose bizonyítottak még, de cserébe 100 millás igazolások, oltári fizetéssel, még a katalán öregfiúk csapatánél is csalódás keltőbbek ezért.

Igen e kerettel foglalkozni kell a logikai baki ott van, ez az edző dolga, ő pedig nem minőség.
Tehát beleeshetünk egy 22-es csapdába ezzel, tágondolva a legelső lépés őt leléptetni, ehhez kérdés nem fűződik, egyrészt azért mert sokkal minőségibb keretünk nem lesz ilyen anyagi helyzetben (plusz az egyetlen előnyét se váltotta be, azaz lejáró szerződéses hollandokat nem tudta idehozni, Depay, Wijnaldum, stb. bár ennek anyagi okai voltak főként) másrészt meg már ebből a csapatból is sokkal többet ki lehetett volna hozni, miért szenvednénk tovább egy közepes edzővel, főleg ha már lesz jobb keretünk? Cél kihozni a maximumot magunkból, vele minimum elvárható se nagyon jön össze...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.23. 15:48:40

davi10 írta:
2021.02.23. 14:48:07
Én is egyre kritikusabb vagyok vele, de a sérülésekkel és a védelemmel nagyon nagy pechje is van.
Jöhetne Klopp, Pepe, bárki, ha a bevethető kh-ek listája Pique, Lenglet, Umtiti, abból nem lehet várat építeni. Egyéni hibákból hullajtjuk a pontokat állandóan. Ez nekem bosszantóbb, mint a játék képe, mert engem nem zavarna, ha a jelenlegi helyzetben nyögvenyelősen hoznánk a meccseket 1-0-ra, ahogy azt a hétvégén is kellett volna.

Én még mindig tartom, hogy előbb kéne a kerettel foglalkozni, utána szórakozzunk az edzőkkel. Ha a Garcia, Wijnaldum, Depay diszkont csaomaggal és egy egészséges Araujo-val, Fati-val stb. is a 3. helyért megyünk, akkor el lehet köszönni.
PepE inkább ne jöjjön, mert kb a rémálmaimban bukkannak fel a megmozdulásai, de értem, mit mondasz. :D
Persze, a védelemmel szemben én sem vagyok ANNYIRA kritikus, mert tényleg peche is van, noha 4 dolog akkor is zavar a védekezésben, ami edző függvénye (is lehet):

1. Lenglet ennél sokkal jobb védő volt korábban. Nem volt csúcs, de stabilabb volt, nem vétett sorozatban ilyen hibákat. Koemannál mélyrepülésbe kezdett.
2. Ilyen szinten feltolt védelem. Oké, hagyomány, meg minden, de nem szentírás, igenis lehetne ezen változtatni. Pláne mikor nincs hátul egy vadállat gőzmozdony Araujónk.
3. Csapatszintű védekezés (Messit most hagyjuk ki, tesz értünk eleget, és fent le is támad). Túl nagyok a lyukak a csapatrészek között védekezésben és támadásépítés elején is - támadásban persze aztán meg egymás lábát tapossuk, ha felértünk, de most mindegy, nem ez a téma. Nehezen tud bárki bárkit kisegíteni, és egyáltalán nem tudunk területeket szűkíteni. Nekem kifejezetten tetszett Koeman 3 védős próbálkozása, emlékeim szerint sokkal stabilabbnak tűnt a védelem. Oké, hogy átlagosan 3 egészséges kh-nk van, és ha egy kiesik, már nemigen lehet megvalósítani, de pl oda Piqué is jobban beleillene, kicsit kevésbé jönne ki a megkopottabb sebessége.
4. Mentalitás. Tudom, 0-3, 0-4, 2-8 meg minden, de hangosbemondóval ordítanám a képébe a sportpszichológus spanyol/holland megfelelőjét. Egyszerűen nem értem, mit vesztenénk vele. Párezer Eurót, mikor többtízmillás fizuk vannak? Ez csőd szélén sem tétel. Még ha nem is hisz benne, ártani nem árthat. A mentális gondok nem csak elöl manifesztálódnak kihagyott helyzetekben... hátul, sokkal, de sokkal nagyobb nyomással a nyakukban, még élesebb szitukban kell a másodperc törtrésze alatt döntéseket meghozni, amik az egész meccsbe kerülhetnek. Griez kihagyhat 3 helyzetet, Messi is - pláne ha cserében azért rúgnak is - de a védő nem hibázhat. És ha nem magabiztos, akkor rosszabb esetben a rossz döntést választja, jobb esetben hezitál, és akkor már hiába választana jót, elkésett. Vagy mindkettő, el is késik és rosszul is dönt. Pl. Lenglet tegnap csúcson járatva előzhetett is volna, de ha már nem indul időben, akkor is felmérhette volna, hogy mennyire jelentéktelen a szitu, és nem kell kockáztatni, és ha már mégis kockáztat, akkor meg nyilván lehetett volna pontosabb a szem-láb koordinációja. És ez még csak nem is arról szól, milyen szintű védő képességeit tekintve, mert egy jó passzban lévő NB2-es védő mellett ebből tutira nem lett volna gól. Puszta önbizalomhiány, hezitál, megkérdőjelezi magát, nem biztos a dolgában, és hibázik. És ez egy védőnél nagyobb gáz, mint elöl a támadóknál.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.23. 14:48:07

Én is egyre kritikusabb vagyok vele, de a sérülésekkel és a védelemmel nagyon nagy pechje is van.
Jöhetne Klopp, Pepe, bárki, ha a bevethető kh-ek listája Pique, Lenglet, Umtiti, abból nem lehet várat építeni. Egyéni hibákból hullajtjuk a pontokat állandóan. Ez nekem bosszantóbb, mint a játék képe, mert engem nem zavarna, ha a jelenlegi helyzetben nyögvenyelősen hoznánk a meccseket 1-0-ra, ahogy azt a hétvégén is kellett volna.

Én még mindig tartom, hogy előbb kéne a kerettel foglalkozni, utána szórakozzunk az edzőkkel. Ha a Garcia, Wijnaldum, Depay diszkont csaomaggal és egy egészséges Araujo-val, Fati-val stb. is a 3. helyért megyünk, akkor el lehet köszönni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.23. 14:22:43

gránit írta:
2021.02.23. 08:48:50
Koeman, február 17.: "A második félidő tükrözte a valóságot"
Koeman, február 20.: "Nem hiszem, hogy ne tudnánk versenyezni bárkivel"
Koeman, február 22.: "Nagyon csalódott vagyok, jobban, mint kedden"

Emberünk nem ura a saját helyzetének.
Pontosan olyanok a nyilatkozatai, amilyen a munkássága.
Következetlen, logikátlan. Ha szerencséje van, azt sem becsüli meg, simán elrontja.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.23. 11:57:41

Hát feljöttem ide, hogy kiírjam magamból az idegességem a meccs után, de aztán rájöttem, hogy mégis mi a francot lehet még írni...
Ha megnézi az ember külön a szezon első és második felét, ezzel a jó bajnoki sorozattal befejezve, akkor ugye láthatna is valami fejlődést. Lehet, hogy RK megtalálta a kezdőjét? A 4-3-3? Fejlődtek a játékosaink? Tudatosságot vitt a játékba?

De aztán jön a szomorú felismerés: ez az egész annyiról szólt, hogy Messi 2 hónapig elfelejtett focizni, aztán meg magára talált. Persze RK az első kb 10 meccsen hozzátette a magáét azzal, hogy senkit nem a helyén játszatott, Fifázott a cserékkel, odaszúrt mindenkinek, stb, és ezt azért javította és stabilizálta szűk fél szezon után, és talán még ez is szerepet játszott egy nagyon kicsit ebben a jó bajnoki sorozatban... de a szomorú valóság az, hogy Messi megint elkezdte egymaga megnyerni nekünk a meccseket. Ezen a meccsen nem jöttek be valamiért a lövései, nem is volt esélyünk 1 gólnál többet rúgni. Ilyen védelem mellett meg kötelességünk 3-4-et vágni, és hozzáteszem, illene is egy ilyen meccsen.

És nem az a fő bajom, hogy most ikszeltünk, mert ennyi győzelem után simán belefér. Az a bajom, hogy 2021-ben még mindig azon múlik a meccs, hogy Messi meg tud-e minket menteni.

Lenglet-t most nem veszem ide, mert ki a fene játsszon helyette...

Egy megjegyzés még: Oké, hogy ma az ellenfelünk ezt nem tudta kihasználni, de mint keres a veterán Piqué stabilan 30-35(!) méterre az ellenfél kapujától? Majd befutja a kontrát, vagy mi a terv? Még Araujonál sem lenne rendben, pedig egy gyorsvonat a srác.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.23. 08:48:50

Koeman, február 17.: "A második félidő tükrözte a valóságot"
Koeman, február 20.: "Nem hiszem, hogy ne tudnánk versenyezni bárkivel"
Koeman, február 22.: "Nagyon csalódott vagyok, jobban, mint kedden"

Emberünk nem ura a saját helyzetének. Főcím: a védelem hibái határozzák meg a szezont; hát igen, ezt jó pár culé megmondta már a szezon legelején, sőt, már a tavalyi szezon végkimenetelét is ez határozta meg. Még papíron is csak az 5. "legjobb" a védelmünk a Ligában, pedig toronymagasan a legkönnyebb helyzetben vannak, meccsenként néhány helyzetet kellene csak kibekkelniük. De hát nem sikerül.

A Sevillát kissé lebecsülte a média a szezon elején, pedig egész pofás csapatot hoztak össze, Rakitic ingyen megszerzése pedig kifejezetten nagy biznisz volt nekik. Igazi aranybánya lett a Barca a vetélytársak számára, ingyen jutnak hozzá meghatározó játékosokhoz.

Nyolc pont a különbség az első és a negyedik között, ebből még lehet egy izgalmas versenyfutás. Viccen kívül, még mi is esélyesek lehetnénk, elvileg azok is vagyunk, viszont a rangadókon - ahol nagyon nem mindegy, hogy ide vagy oda kerül három pont, nagyon nem mindegy, hogy 5 pontra olvad a különbség, vagy 11-re hízik - a gyönge védelmünk miatt nem brillírozunk ebben a szezonban, a CR nélküli Juve ellen megnyert meccset leszámítva egyetlen rangadónkat nem tudtuk megnyerni eddig ebben a szezonban. Matematikailag viszont még így is esélyesek vagyunk. Izgalmas hajrá lehet ebből.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.02.23. 00:23:10

Többen írták az utóbbi időben, hogy a Fórum nem megfelelő színvonalú. Kalapos, Titinho, Balinho ( még volt több nagyon jó is) hozzászólásai alaposan rácáfoltak erre! Köszi nektek érdekes és tanulságos volt véleményeiteket olvasni. :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.22. 22:28:37

Atlantis írta:
2021.02.22. 19:49:30
És biztos vagyok benne, hogy ez nem csak a hazai fórumtól elvárás, hanem a szurkolói és szponzori rész nagyobbik részétől, szóval ha Koemann tartósan meg merné lépni nem hiszem sokáig tehetné a folyamatos eredménykényszerben.
Ezzel az öszvér megoldással sem játékot, sem eredményt nem produkált.
Mind teljesítményben, mind morálisan szétesett emberekkel a folyamatos, lépcsőzetes fiatalítás egyszerűen megoldhatatlan. Nincs egészséges átmeneti lehetőség, erről régen lekésett, ezt elbaltázta a klub az utóbbi öt évben. Nyilván a folyamatos, logikus és ésszerű fiatalítás lett volna célravezető és egészséges, de ennek az ideje elmúlt, elkésett a klub. Olyan átmenet van, amilyen a vasárnapi és a psg meccs volt. Ezzel a megoldással a fiatalokat magával húzza a morális válság, amiből csak nehezebb lesz őket kihúzni.
Hogyan és mire nézzen fel vagy mit tud mutatni Piqué Mingunak, Busi de Jongnak, SR Destnek? Küzdőszellemet? Kitartást? Motivációt?
Oldal vagy visszapasszt.....azt igen
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.22. 20:50:20

hajnesz írta:
2021.02.22. 19:32:34
LG írta:
2021.02.22. 19:14:24
Elvileg szabad kezet kapott nyáron. Pénz nem volt, de eladásokkal azért lehetett volna kompenzálni. Coutinhot, Grízest el lehetett volna adni, nyilván buktunk volna rajtunk, de az árukból lehetett volna a védelmet erősíteni, és ezzel szvsz lényegesen beljebb lennénk. Főleg, hogy most nyáron még annyit sem remélhetünk majd értük, mint tavaly, és ha húzzuk az eladásukat, csak rosszabb lesz.
Én azt látom, hogy hiába van szabad keze, ha az emberek nem akarnak elmenni a csapatból. Nagy nehezen kitette a szűrét Suareznek és Rakiticnek, egyik sem volt könnyű eset, sőt még mi fizettünk érte :D Azért azt megnézném egyszer, hogy elköltünk 100 millát, hogy elküldjünk 5 embert, azzal biztos történelmet írnánk :D
ezt írtam vmelyik topikban én is a minap, h ha kitennénk a sok lókötőt, annak megemlegetnénk az árát rendesen :D.

sztem nem kell befosni, Fati, Pedri, Dest, De Jong, Araújo, és a jó öreg Dembélé kezdők lesznek, ha felépül, akinek kell. Plusz sztem Puig is idővel be fog melléjük szállingózni. Ez Stégával együtt 8 ember, a maradék 3 helyre égető embert hozni (LB, egy CB, ST). aztán persze kérdés, h mire fog így együtt menni ez a csapat.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.22. 19:49:30

Ez nem a premier leauge. Itt az edzőnek sosincs szabad keze az igazolásoknál. Az FC Barcelona sportigazgatója intézi az átigazolásokat.
Amúgy pedig könnyű azt mondani, hogy el lehetett volna adni embereket, de ahogy egyrészt lentebb is elhangzott: ha valaki nem akar elmenni és/vagy nem tartja tiszteletben a klub/edző kívánságát, akkor nem olyan könnyű megválni egy játékostól.
Lásd pl. Puig is itt van még, annak ellenére hogy Koeman nyilvánosan javasolta neki a kölcsönt máshova, de Ő maradni akart.
Másrészt azért a nyáron egy gazdasági recesszió kellős közepén voltunk. Nem álltak sorba a klubbok, hogy kifizessék az említett játékosok átigazolási díjait, vagy akár csak a csillagászati fizetéseiket (mert ugye ebből van az egyik legnagyobb bajunk jelenleg, a mértéktelen fizetésekből).

+ Az a baj, hogy átigazolások nélkül a nagy öregek kirakása a csapatból a sérülések mellett azt eredményezné, hogy konkrétan B csapat mehetne fel kb. Ami egyrészt már így is megtörtént, mivel Arujo, Fati, Mingueza így is rengeteg lehetőséget kaptak és alapból Pedri is pozitív meglepetés amire senki sem számított. Közben pedig még most is -, évek óta a leggyengébb kerettől -, a fórum nagyrésze reális elvárásnak tartja a bajnoki címért való versengést. És biztos vagyok benne, hogy ez nem csak a hazai fórumtól elvárás, hanem a szurkolói és szponzori rész nagyobbik részétől, szóval ha Koemann tartósan meg merné lépni nem hiszem sokáig tehetné a folyamatos eredménykényszerben.

Mindamellett, hogy régebben páran már kifejtettek sok jogos, valódi szakmai hibát Koemannak amikben bizony ludas és egyértelműen nem tűnik az ideális jelöltnek az itteni padra, azért vannak dolgok amiket nem fair a nyakába varrni.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.02.22. 19:32:34

LG írta:
2021.02.22. 19:14:24
Elvileg szabad kezet kapott nyáron. Pénz nem volt, de eladásokkal azért lehetett volna kompenzálni. Coutinhot, Grízest el lehetett volna adni, nyilván buktunk volna rajtunk, de az árukból lehetett volna a védelmet erősíteni, és ezzel szvsz lényegesen beljebb lennénk. Főleg, hogy most nyáron még annyit sem remélhetünk majd értük, mint tavaly, és ha húzzuk az eladásukat, csak rosszabb lesz.
Én azt látom, hogy hiába van szabad keze, ha az emberek nem akarnak elmenni a csapatból. Nagy nehezen kitette a szűrét Suareznek és Rakiticnek, egyik sem volt könnyű eset, sőt még mi fizettünk érte :D Azért azt megnézném egyszer, hogy elköltünk 100 millát, hogy elküldjünk 5 embert, azzal biztos történelmet írnánk :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.22. 19:14:24

Elvileg szabad kezet kapott nyáron. Pénz nem volt, de eladásokkal azért lehetett volna kompenzálni. Coutinhot, Grízest el lehetett volna adni, nyilván buktunk volna rajtunk, de az árukból lehetett volna a védelmet erősíteni, és ezzel szvsz lényegesen beljebb lennénk. Főleg, hogy most nyáron még annyit sem remélhetünk majd értük, mint tavaly, és ha húzzuk az eladásukat, csak rosszabb lesz.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.02.22. 19:02:22

LG írta:
2021.02.22. 18:58:12
Az idő mindent megszépít, de amúgy már akkor is sokszor az alibi ment, mikor Xavi és Iniesta itt voltak még. Épp az a baj, hogy nem akarunk a jelenben élni, a múltban ragadtunk. Vannak bajok, de az, hogy mondogatjuk, hogy bezzeg Xavi, Iniesta meg Puyol... az nem segít rajtunk.

Koemannal azért indultak el pozitív változások, de nagy bűne neki, hogy az elmúlt évek legnagyobb kerékkötőit nem merte/meri vagy nem akarta/akarja ő sem elzavarni, de még mellőzni. Voltak biztató meccseink, de aztán nagy öregek felépültek a sérüléseikből, visszaszivárogtak a kezdőbe, és visszatért a régi alibijáték is. Én ezt nem tudom a hollandnak megbocsátani, és ezért nem adnék neki még egy évet. Xavit sem szeretném most edzőnek, mert ő is tuti adna még esélyt a haveroknak. Majd akkor, ha már egy sem lesz itt közülük.

Most olyan ember kell, akinek van töke takarítani, ki mer vágni a lelátóra egy Piquet vagy egy Busquetset. A fiatalokat pedig tovább kell építeni.

Nem mondom, hogy egyből világverő csapat lennénk, de egy jó középső védő és egy dmc sokat dobna rajtunk. Máshol is ráfér az erősítés a csapatra, de mivel szűkösek a lehetőségek, nálam ez a két poszt kapna elsőbbséget. Coutinhobol, Griezmannból lehetne is fedezni őket.
Azzal egyetértek, hogy ki kell rakni az öregeket a kezdőből, de idén nincs nagy mozgástere Koemannak. Az nem megoldás, hogy kirakja az öregeket, és nincs kit berakni helyettük. Meggyőződésem, hogy ha lenne, aki játszik helyettük, akkor más lenne a helyzet.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.22. 18:58:12

Az idő mindent megszépít, de amúgy már akkor is sokszor az alibi ment, mikor Xavi és Iniesta itt voltak még. Épp az a baj, hogy nem akarunk a jelenben élni, a múltban ragadtunk. Vannak bajok, de az, hogy mondogatjuk, hogy bezzeg Xavi, Iniesta meg Puyol... az nem segít rajtunk.

Koemannal azért indultak el pozitív változások, de nagy bűne neki, hogy az elmúlt évek legnagyobb kerékkötőit nem merte/meri vagy nem akarta/akarja ő sem elzavarni, de még mellőzni. Voltak biztató meccseink, de aztán nagy öregek felépültek a sérüléseikből, visszaszivárogtak a kezdőbe, és visszatért a régi alibijáték is. Én ezt nem tudom a hollandnak megbocsátani, és ezért nem adnék neki még egy évet. Xavit sem szeretném most edzőnek, mert ő is tuti adna még esélyt a haveroknak. Majd akkor, ha már egy sem lesz itt közülük.

Most olyan ember kell, akinek van töke takarítani, ki mer vágni a lelátóra egy Piquet vagy egy Busquetset. A fiatalokat pedig tovább kell építeni.

Nem mondom, hogy egyből világverő csapat lennénk, de egy jó középső védő és egy dmc sokat dobna rajtunk. Máshol is ráfér az erősítés a csapatra, de mivel szűkösek a lehetőségek, nálam ez a két poszt kapna elsőbbséget. Coutinhobol, Griezmannból lehetne is fedezni őket.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.02.22. 18:05:27

MessiNeymarSuarez írta:
2021.02.22. 17:39:20
Barca_10 írta:
2021.02.22. 15:58:00
pont ezaz, Xaviban volt annyi hogy szó nélkül tűrje a kispadot. Piké, Alba mikor LE letette őket azonnal mentek pofázni a sajtónak, belengetve a távozást is-bár ez lehet csak Alba volt, bocs ha rosszul emlékszem.
Ami pedig szintén nagy baj hogy ezekben a lúzerekben sosem volt annyi, hogy felálljanak. 3-0,4-0,8-2, soha semmi nem lesz elég. Piké, Busq, Lenglet, Alba, oldalpassz.. igazi paraziták, nagyon emlékeztetnek egy bizonyos kisebbségre. Ezzel van itt a legnagyobb gond.
Ráadásul Xavi és Iniesta is úgy ment el hogy még a teljesítményükkel bőven lett volna keresnivalójuk beugrós szerepkörre, a mostani jómadarak pedig ha rajtuk múlik akkor is itt maradnának ha meccsenként lőnének 2 öngólt és miattuk másodosztályba kötnénk ki.
A 41 éves Xavi és a 36 éves Iniesta kisujjában több foci van, mint a jelenlegi középpályánkban. Ha velük kéne kiállni látványosan többet tudnának hozzá tenni a játékhoz még most is. Pontosan ezért is tartunk itt, ötlettelen alibi passzot tudnak csak, azt is nagymama tempóban. Most, hogy a védelem is kalap [auto_cenzúra] eléggé kitűnik a rengeteg hiba.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.22. 17:39:20

Barca_10 írta:
2021.02.22. 15:58:00
pont ezaz, Xaviban volt annyi hogy szó nélkül tűrje a kispadot. Piké, Alba mikor LE letette őket azonnal mentek pofázni a sajtónak, belengetve a távozást is-bár ez lehet csak Alba volt, bocs ha rosszul emlékszem.
Ami pedig szintén nagy baj hogy ezekben a lúzerekben sosem volt annyi, hogy felálljanak. 3-0,4-0,8-2, soha semmi nem lesz elég. Piké, Busq, Lenglet, Alba, oldalpassz.. igazi paraziták, nagyon emlékeztetnek egy bizonyos kisebbségre. Ezzel van itt a legnagyobb gond.
Ráadásul Xavi és Iniesta is úgy ment el hogy még a teljesítményükkel bőven lett volna keresnivalójuk beugrós szerepkörre, a mostani jómadarak pedig ha rajtuk múlik akkor is itt maradnának ha meccsenként lőnének 2 öngólt és miattuk másodosztályba kötnénk ki.
Alvest meg elüldözték mert nem katalán/saját nevelés, köszönte szépen lehúzott még 3 top szezont a Juve-PSG-ben remek teljesítményt nyújtva, nekünk meg azóta sem sikerült pótolnunk.

Hozzá kell tenni hogy ehhez még a vezetőség is asszisztál, nem elég hogy itt vannak a díszfotelesek hanem emellé még az utódjukat sem sürgetjük megtalálni, aki meg van azt meg kölcsönadjuk bármi áron mint pl Todibot.
Aztán nehogy ez a Garcia srác(aki nem garancia semmire de legalább van benne potenciál, nem úgy mint a mostaniakban, Araujot kivéve) is megunja a tökölést és hosszabbítson/elmenjen máshova. [-X
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.22. 15:18:50

Sokismeretlenes egyenlet az edzőkérdés. Új elnök elképzelései, jövőképe, milyen edzői stábot akar, szerinte kik a koloncok vagy ki(k)ből lehet(tud) akar pénzt csinálni....stb

Lendületes labdajáratós, mélységi beindulásokra, valamint gyors lefordulású kontra jellegű támadásokra alkalmasak a fiataljaink és ilyesmi felfogású csapatokból jöttek a drága igazolásaink Cou, Dembi, Gríz. Megfelelő szakértelmű edzői stáb képes ebből kihizni egy lendületes, szerethető csapatot. Természetesen egyénenként is foglalkozni kell mindenkivel, hogy megfelelően fejlődjenek, hátrahagyják a kilátástalan lassú, körülményes, csodára váró teszetoszát

Az élethosszig leszerződőtt tehetetlenekkel valamit kezdeni kell, padozni szerződésmódosítással vagy bármi, de erre legyenek ott a jogászok.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.02.22. 14:57:40

Sok érdekes hozzászólást lehetett olvasni, és nagyjából egyet is tudok érteni velük, annyi kiegészítéssel, hogy szerintem a mostani Barcát leginkább a nagy Barca-stílus és annak mítosza fogja vissza.

Egyrészt rohadt bosszantó, hogy a Pep-korszak álomfocija iránt táplált nosztalgiával még mindig mindent le lehet tolni az emberek torkán. A Cruyff-féle totális futball Guardiola-féle reinkarnációja tényszerűen a csapat legfényesebb korszakát hozta, de pár dolgot látni kell.

- Amennyire ki lett kiáltva, hogy ez a futball a Barca ideológiai öröksége, annyira nagy hiba a tiki-taka stílus és a Barca közé egyenlőségjelet húzni. Ez a fajta foci csúcsra, de közben csapágyasra is lett járatva. Ilyen szintű dominanciához pedig kimagasló játékosok kellettek, a korszak csúcsán egy top Xavi-Ini duóval, és egy őket kiegészítő Busquets-cel, valamint rajtuk kívül még 7 kiválóan passzoló játékossal. Annak a taktikának nem ott ért véget az eszmeisége, hogy eljutottunk az ellenfél tizenhatosáig és ott meddő passzolgatással reméljük, hogy lesz valami (lesz valami mára = Leo kezd vele valamit), hanem ott folyamatos sakkjáték ment, hogy az ellenfél védelmében mikor, hol keletkezik rés, ahol a legkisebb elcsúszást is meg lehet büntetni. Mára ebből egyedül egy Messi-Alba kapcsolat maradt, és Businak vannak felvillanásai.
- Ha már Busquets, sikk őt fikázni, és lássuk be van is miért. Viszont neki soha nem az volt az erőssége, hogy Xavi módjára szervezi a játékot, hanem hogy a szűrőmunkát elvégezze és mindemellett hozzátegye, amit Ini és Xavi mellett kell. Nem az ő hibája, hogy az utóbbi években az edzőink a középpálya megszervezése címszóval addig jutottak az edzőink, hogy sokpasszos domináns focit kell játszani, mert az hű a Barca-stílusoz. NEM! A Barca-stílushoz nem a totálisan meddő, az érdemi előrelépéssel még csak potenciálisan sem kecsegtető alibi passzolgatás illik. Busi képes arra, hogy adjon egy-két olyan passzt, ami a csúcs Barcát jellemezte, de édeskevés ahhoz, hogy egymaga vigye a hátán az egész csapatrészt.Nem biztos, hogy ő a hibás azért mert olyan feladat elvégzését várják el tőle, amire sohasem volt képes.
- Ami nagyobb probléma, hogy ez délibábbá silányuló Barca-stílus nem csak, hogy támadásban nem hatásos, de tönkrevágja a csapatvédekezést is. Régen a labdatartás fizikailag és mentálisan is fárasztotta az ellenfelet, óriási volt a nyomás, hogy a legkisebb elcsúszást is azonnal büntethetik. Ezzel szemben mára ha a Barca feláll az ellenfél térfelén, az tizedannyira sem megterhelő, sőt igazából tökéletes edzés-gyakorlat a kontrákat illetően. Ötlettelen tili-toli, labdavesztés és ott van a Barca saját térfele, ahol versenyfutásra lehet kényszeríteni a Barca-védőket. A mostani labdatartás nemcsak, hogy nem őrli fel az ellenfelet, de igazi támadópotenciál hiányában folyamatos védekezési rizikó. A Pep-féle top Barca a nyomás alatt is magabiztos középpályájának köszönhetően ezerszer stabilabb volt, mint a mostani, így bár kaptunk gólt kontrákból, ezeknek a veszélye jóval kisebb volt mint most. A csúcson lévő Barca nem elsősorban azért védekezett jobban, mert jobb játékosok alkották (bár a mostani keretnél ez nyilván igaz), hanem mert a dominancia érdemi volt, és rájuk mind minőségben, mind mennyiségben jóval kisebb nyomás került.
- Jelenleg ezzel az állománnyal ez a stílus öngyilkosság, de mivel beégett a klub öntudatába, hogy ezt kell játszani, ezért akkor is erőltetjük, ha nincsenek meg hozzá a megfelelő emberek (ki tudja, lehet az egész világon nincs most két olyan ember, aki lehozná, amit a legjobb formájában Xavi és Ini lehozott).

A mostani középpályánk labdát birtokol, de a játékot nem dominálja. A támadásszervezése esetleges, így hiába állunk fel az ellenfél térfelén nem látni semmilyen tudatosságot, hogy hogyan szeretnénk befejezni az akciókat. Ha nincs megfelelő támadásvezetési koncepció, és a játékos tanácstalan, nem tudja mit kéne tennie, akkor abból sokkal sűrűbben van labdavesztés, abból sokkal több veszélyes támadási lehetősége van az ellenfélnek. Ha nem elég labdabiztosak a játékosok, és nincs világosan leoktatott koncepció/taktika, akkor látjuk azt, hogy a letámadásnál totálisan esetleges, hogy az adott játékos hogyan dönt. Xavi, Ini és Busi helyzeti előnyt kovácsolt egy-egy letámadásból, akár egy testcsellel, akár egy tudatosan felépített labdakihozatallal. Ennek csíráját sem látni most.

És akkor itt kanyarodok vissza a kiinduló gondolatomhoz, hogy eretnekség vagy sem, de a Pep-féle Barca stílusához való szolgai igazodást el kellene felejteni. Nem 180 fokot kell fordulni, hanem ésszerű irányba lépni, ahogy tettük azt Lucho alatt is. LE se találta fel újra a spanyolviaszt, csak a keret adottságaihoz méltóan ésszerűsítette a taktikát. A rövid passzos labdajáratást kiegészítette a dinamikus, gyors XXI. századi támadásvezetéssel. Nem adta fel teljesen a filozófiát, de igazított rajta.

Jelenleg a keretünk nem alkalmas arra a focira, amit a mindenkori vezetőség hangzatos-magasztos elvárások formájában, mellkidüllesztős nosztalgiaszajhálkodás közepette elő-előír. Szakmai döntésekben ne a nepotizmus, hanem a szakmaiság legyen az elsőszámú szempont, ne a múlt, hanem a jövő sikere számítson.

És akkor elértünk Xavihoz. Mindig azt hangoztatom, hogy egyszer az életben már igazoljunk tapasztalt, bizonyított, mások által is keresett és elismert edzőt. Ha ez alól egyetlen kivételt tennék, az biztos, hogy Xavi lenne, de ha ő jönne, akkor mindenképpen hosszú távon kéne a projekt élére állítani. Látva a játékos pályafutását, én hiszek benne, hogy ért ő annyira a focihoz, hogy nem akarna box-to-box jellegű középpályásokkal tiki-takát játszatni. Én biztos vagyok benne, hogy érti ő annyira ezt a játékot, hogy fel tudja építeni a támadásszervezésünket egy konkrét koncepció alapján, hogy vele biztosan ne lenne ennyire reménytelen, pozitívabb megfogalmazással élve is maximum esetleges a támadójátékunk. Többen felvetették a haverok limitálását, nem tudom, ha benne volt annyi, hogy szól nélkül tűrte, hogy LE padoztassa, akkor nem hiszem, hogy másokkal szemben ezt ne tenné meg.

Ami miatt mégsem támogatnám az érkezését, az az, hogy a jövő évi Barcával (lássuk be, 99%, hogy Messi nélkül) csak bukni lehet, és nem pár hónap lesz, mire egy új Barca alapjait le lehet fektetni.
Válasz küldése