Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2021.05.02. 09:38:32

A lényeg: ha nyerünk, gyenge edző és a sikerekhez semmi köze. Ha kikapunk nem Barca szint mennie kell.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.01. 12:52:32

Egyébként a saját dolgaiból sem képes kirakósat játszani.
Nyilván nem Piqué és SR csak a két bűnbak, de nézzük meg az év elejét, majd azt az időszakot amíg nem voltak és nézzük meg a mostanit, amikor visszarakosgatja őket....
A köztes időszak sem volt felhőtlen, de időnként kisütött a nap....
Mingueza, Araujo, Dest vagy Moriba hibái, ügyetlenkedései, rutintalanságai az élet része, a fejlődés záloga.....ugyanilyen hibák Piqué, Lenglet, SR, Alba, Busi esetén teljesen más kategória, a leépülés magasiskolája, a jelen és jövő kukázása
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.01. 12:16:51

bence0330 írta:
2021.05.01. 08:28:30
Annyiban nem értek egyet, hogy ugyan ő nem egy Simeone, aki meccs közben is úgy motivál, hogy kb nekimennének a srácok egy rinocéroszcsordának is, és ő nem az a fajta edző, akinek szerepe van a partvonal mellett, de mégiscsak zavaró lehet a srácok számára, hogy nem úgy van, ahogy megszokták.
Szó szerinti értelmezést tekintve teljesen igazad van. Összességében elnagyolt, nyilván túlzó is a megállapításom, de - sajnos a nagy egészre vetítve - nem ez a jelenlegi legnagyobb problémánk.

Kiterjesztve ezt a gondolatot az edző teljes tevékenységére, amennyiben egytől ötig osztályoznánk, teljesen mindegy, hogy elégséges vagy közepes. Az nem dicsőség, hogy nem bukott meg, tehát nem elégtelen, de nem is jó vagy jeles. Legjobb esetben is közepes edzővel egy Barcelona nincs kisegítve. Átmeneti időszakban, tűzoltásnak elfogadható ilyen állapot, de amikor építkezni kell, akkor építkezzünk szakszerűen és ne bontsuk vissza ész nélkül azt, amit amúgy nem lenne szükséges.
Eső után köpönyeg a mester, nincs benne semmi jövő, egy barcelonai építkezés meghaladja a képességeit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.01. 08:28:30

Peter írta:
2021.04.30. 20:35:12
Semmi jelentősége, hogy a padon lesz vagy sem.... :mrgreen:
Annyiban nem értek egyet, hogy ugyan ő nem egy Simeone, aki meccs közben is úgy motivál, hogy kb nekimennének a srácok egy rinocéroszcsordának is, és ő nem az a fajta edző, akinek szerepe van a partvonal mellett, de mégiscsak zavaró lehet a srácok számára, hogy nem úgy van, ahogy megszokták. Kicsit arra is figyelnek és már nincsenek is 100%-ban a pályán. Szerintem sem Barca-szintű edző (te jó ég, mikor volt utoljára olyanunk...?), de valamiért nagyjából felsorakoztatta maga mögé a játékosainkat, így szerintem érinti kicsit őket a jelenlétének hiánya.
Mondjuk Mingu talán nem fog tele gatyával játszani, mert a Granada ellen eléggé azt láttam rajta. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.01. 00:49:57

Peter írta:
2021.05.01. 00:45:12
bence0330 írta:
2021.05.01. 00:17:12
Egyszer könyörgöm magyarázza el nekem valaki,
Magyarázni a magyarázhatatlant senki emberfia nem képes.... 8)
:D De őszintén kíváncsi lennék, hogy ez egy létező szemléletmód-e, mert nem vagyok edző. Nézegetek több bajnokságot is rendszeresen, még nem láttam talán soha hasonlót.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.01. 00:45:12

bence0330 írta:
2021.05.01. 00:17:12
Egyszer könyörgöm magyarázza el nekem valaki,
Magyarázni a magyarázhatatlant senki emberfia nem képes.... 8)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.01. 00:17:12

Egyszer könyörgöm magyarázza el nekem valaki, miért csinálja pontosan ugyanazt hátrányban azok után, hogy soha egyetlen alkalommal sem jött még be. Arra a jelenségre gondolok, amit itt többen Fifázásnak tituláltatok találóan. Középpályások le, támadók fel, akkor is, ha már 5-en vannak. Busit levinni a végén olyan húzás volt egy ilyen meccs után, ami égette a szemem. Nem mondom hogy 5 perc alatt megváltotta volna a meccset, de rajta kívül senki nem adott normális felpasszt a meccsen, és legalább valami reményt érezhettünk volna. Legalábbis én így voltam vele.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.30. 21:02:32

Peter írta:
2021.04.30. 20:35:12
Semmi jelentősége, hogy a padon lesz vagy sem.... :mrgreen:
Valóban!
Ami papíron a feladata, az összeállítás. Azt egy fecnire is le lehet írni. Ebben az emberben én nem látok semmi szuggesztiót, pszichés kisugárzást, amivel hatni lehetne a játékosokra. Így valóban mindegy, hogy ott van, vagy akár az Antillákon.
De! Olyan látványos változás a játékban, ami megtörtént a második félidőben, a cserék, biztos hogy ezt csak egy ember számlájára lehet írni?
Itt vagy a tányér, vagy a leves görbe!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.30. 20:35:12

Semmi jelentősége, hogy a padon lesz vagy sem.... :mrgreen:
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.30. 20:33:26

grgly50 írta:
2021.04.30. 19:48:48
davi10 írta:
2021.04.30. 16:43:54
2 meccses eltiltást kapott, nem lesz az Atletico ellen sem.

Uefalona...
Nos, ez ő! Ronald Koeman. Most sem vállalja a felelőséget. Mindenki hibás, csak ő nem. Jellemtelen alak. Nagyon dühös vagyok rá!!!!
Anno 2007 körül az akkor lejtmeneten lévő Barca mellett előszeretettel követtem a Valencia meccseit is. Az éppen a felnőtt keretbe frissen berobbanó David Silva és Mata, illetve a már akkor is remekül játszó Joaquin, Albelda és természetesen David Villa miatt. Koemant novemberben nevezték ki, majd egyből összerúgta a port Albeldával és Canizaressel és az akkoriban stabil BL szereplő denevérekből csinált egy kiesés elől menekülő, a mai Barca hektikus játékára kisértetiesen emlékeztető csapatot. Abban a szezonban egy spanyol kupagyőzelemre és egy 16. helyezésre futotta a Valenciának, majd megköszönték Koemannak a munkát.
Joaquin idei Betis - Barca meccs előtti nyilatkozata is emlékezetes volt Koemannal kapcsolatban, kapta is a savat emiatt.

Amikor a nyáron kinevezték, minden unszimpátiámat az irányába félre tettem és naivan hittem benne, hogy érett, fejlődött a Valenciás időszaka óta, de úgy néz ki tévedtem. A Puiggal szembeni dacból sem játszatom magatartása, a multkori kirohanás Minguezával szemben, ami "nem volt személyes ügy és nem haragszom rá", aztán ahhoz képest kb félrelökte amikor Géza a cseréjét követően le akart vele pacsizni, most meg ez. Hát akkor üljön két meccset a lelátón és gondolkodjon el a világ dolgain.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.30. 20:16:11

Figyu, az ilyen durva odamondásokat egyből megírják. Costa kiállítása után pár órával már lehetett olvasno, hogy a bírót az qnyjára való székeléssel fenyegette, itt meg még semmi...

Úgyis fellebbezünk, de ez eddig nevetséges.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.30. 19:48:48

davi10 írta:
2021.04.30. 16:43:54
2 meccses eltiltást kapott, nem lesz az Atletico ellen sem.

Uefalona...
Nos, ez ő! Ronald Koeman. Most sem vállalja a felelőséget. Mindenki hibás, csak ő nem. Jellemtelen alak. Nagyon dühös vagyok rá!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.30. 16:43:54

2 meccses eltiltást kapott, nem lesz az Atletico ellen sem.

Uefalona...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.04.30. 13:24:27

bunga írta:
2021.04.30. 07:56:22
A Granada meccsnek így nem lett volna szabad megtörténnie. Ha ebbe belebukik Koeman - jogos. Viszont komoly edző ezekkel a 30-as szent tehenekkel úgyse jön ide. Ha Xavi bevállalja, ő is belebukik.
Intelligensebb annál, mint hogy ugyanazt eljátssza mint a korábbi edzők már oly sokszor... A legmegfelelőbb időben jönne, elkezdhetné a fiatalokkal a saját játékát
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.04.30. 07:56:50

Elvileg annyit mondott hogy “what a character”, és ezért lett a lelátóra száműzve. Sosem fociztam nagypályán, de úgy gondolom hogy a játékvezetők azért szoktak ennél durvábbakat is kapni.
Ami aggasztó, hogy Schreuder tudtommal nem beszél spanyolul, szóval nem tudom mennyire lesz alkalmas rá, hogy a Valencia ellen ő irányítson. Tegnap is látható volt, hogy a kiállítás után teljesen magára volt utalva a csapat, és a cseréket leszámítva semmilyen interakció nem volt a paddal.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.30. 07:56:22

A Granada meccsnek így nem lett volna szabad megtörténnie. Ha ebbe belebukik Koeman - jogos. Viszont komoly edző ezekkel a 30-as szent tehenekkel úgyse jön ide. Ha Xavi bevállalja, ő is belebukik.
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.04.30. 01:25:58

Összességében kijelenthető, hogy nem a legélesebb kés a fiókban
Nem írom le hogy miért, már mindenki kívülről fújja... Tisztelem azért, hogy idejött, megpróbálta, volt fejlődés is, de olyan negatívumok és érthetetlen dolgok vannak amik miatt nem szabad hogy jövőre itt legyen...

Ha a mostani stílusunknál maradunk, ami valószínű így lesz, én Laporta helyébe ismét tökös lennék és megadnám az esélyt Xavinak. Ha valaki tudja hogy kell játszani és milyen játékosokkal, akkor az Ő.
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.24. 14:12:03

Az látszik, hogy néhány játékosra épül Koeman csapata. Nem szerkezetre, nem játékrendszerre, hanem néhány játékosra. Ha ez bármiért is borul, legyen az gyengébb napja valakinek közülük, vagy cserék meccs közben, vagy más pozícióba helyezés akkor szemvillanásra megváltozik a csapat.
Egyénekben, játékosokban gondolkodik. Nem a szerkezetre épít, hanem azok egyes elemeire. Néhény játékos kicserélésével teljesen felborul minden és jól látható, hogy mindenki a másiktól várja a megoldást vagy megpróbálnak egyénieskedni és lesz, ahogy lesz.
A változást nem képes lekövetni a csapat. Váltások, cserék esetén a pozíciók átvételén lenne a hangsúly vagy éppenséggel tudni, hogy csapatjáték szempontjából mit jelent ez a változás.
Természetesen az egységes szerkezet is képes megérezni egy - egy főbb pillér kicserélését, de ettől még nem fog látványosan szétcsúszni.
Csapatépítés egy kidolgozott és felépített stratégia mentén.avagy néhány játékosra építve megpróbálni ügyeskedni, aztán lesz, ahogy lesz.....???
Több mint 40 lájátszott meccs után tartunk itt.... :mrgreen:
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.24. 09:24:47

Nem egy, hanem három stabil emberre építi Koeman ezt a sorozatit: persze Messire, Ter Stegenre és De Jongra. A stabil kiegészítő emberek: Busi, Pedri és Alba és ha játszik, Piqré.. A többiektől csak annyit vár, hogy tegyék a dolgukat, ahogy tudják.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.04.24. 03:00:53

3-1-ről elkezdtük elveszteni a meccset és elkezdte felbszni magát ezen. Beordibált a gyerekeknek, hogy akinek nem dolga, ne rohangáljon előre. Mingu erre nagy rössel rohant előre és ott ledobta Koeman agya a hajtásláncot. Bevizionálta, hogy 3-1-től ezt megint elveszítjük, vagy leikszelünk és mindenkinek magyarázkodnia kell. Inkább ordibált egyet és lehozott egy értetlen játékost. Kell ez az olyan pillanatokban, amikor szétesőben vagyunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.23. 22:26:32

geridoss írta:
2021.04.23. 22:19:35
Láttam a meccset, meg most vissza is néztem azt az esetet, de nem értem, hogy miért volt baja Koemannak :D

Talán az lehetett, hogy 3 védővel játszott a csapat, és 3-2 állásnál nem kéne az egyik védőnek előremenni? Nem tudom, erre tudok csak gondolni, mert tényleg szép megoldásokat csinált ott Mingu.
Senki nem érti szerintem. :D De alighanem az lesz az, amiről beszélsz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.23. 22:25:31

grgly50 írta:
2021.04.23. 21:52:30
Ostorozzuk többedmagammal Koemant. Leírtam/leírtuk, hogy nem lehet látni, hogy van egyáltalán stratégiája. Ennek ellenére örülök, hogy mostanában jönnek az eredmények. Sajnos nem egyértelmű, hogy ez szerencse, vagy tudatos taktika eredménye. Ezt már sokan megfogalmazták.
A legutóbbi eset Minguezával, részéről lehet jogos felháborodás. De! Egy edző, aki pedagógia érzékkel rendelkezik, nem így reagálja le a történteket. S hogy miért írom ezt? Sajnos, sokadjára fordul elő, hogy emberileg alázza a játékost. Ezt nem lenne szabad. Erre akkor sincs mentség, ha utólag belátja, hogy túl reagálta.
Zidane - aki számomra nagyon nem szimpatikus, de elismerem a munkáját -, soha nem tesz ilyet. Egésszen más a hangulat náluk.
Nekem ez továbbra is a véleményem Koemanról
Én is ostorozom, de inkább a keret reális használatának hiánya miatt. De szerintem a stabil sorozat nem szerencse dolga, és félig az érdeme. A 3-5-2 önmagában stabilitást adott - ő érdeme. Messi mögé berakott 10 munkásembert, hogy stabilitást adjon, Messi meg hozza nekünk a meccseket. És ez ténylegesen működik is, szerintem nincs szó szerencséről. Messi szerintem megint olyannyira a világ legjobbja, hogy egyre nagyobb a szakadék közte és a második közt (Lewa? KDB? Mbappé? Passz...), hogy támadóként teljesen egyedül sorra behúzza nekünk a könnyű-közepes meccseket. És tényleg meg is verünk mindenkit, akit meg kell vernünk, pedig azért ez sem könnyű, és nem evidens. Plusszban van egyfajta szigora, és elérte, hogy hallgassanak rá a játékosok.

Az, hogy tudatos szervezett támadójáték még mindig nincs, és egy emberünk képes 1v1-re, gólt lőni, filléres passzokat adni, helyzeteket kreálni, a nagyok ellen ütközik ki. Egyrészt nincs még egy színes ember a pályán - no nem bőrszínre - ezért 3 állat lefogja és az már neki is sok, a többiek meg fejvesztve rohangálnak jobbra-balra, hogy most mi legyen. Mivel ez nem egy klasszikus értelemben vett rendszer, hanem egy logikusan átgondolt és előkészített, de mégiscsak egy lapra feltett támadójáték, ha kiveszik azt az egy embert, nekünk lőttek. Pedig nem ilyen gyengék a játékosaink, több van bennük.
A középpályánk meg nagyon gyenge önmagában Leo nélkül. DJ tökéletes, Busi a Reálok ellen kevés, hiába éli harmincadvirágzását, Pedri meg szerintem messze a legrosszabb játékos akit én személyesen Barca-mezben kezdőként láttam (ez 2006). De Jong - Alena - Puig egy igazi melós, mégis kreatív, támadni és védekezni is tudó középpálya lenne. Egy kreatív zsenivel, és két modern, gyors, erős játékossal. Egy ilyen kp-ra PSG és RM ellen hatalmas nagy szükség lenne, egyrészt nem lehetne átrongyolni rajtuk, mert mind gyorsak, másrészt meg támogatni tudják jobban Leot, és még második hullámban is érkezni tudnának mind. Közben a nagy csapatok ellen mad geniust is játszik, és a cseréi furcsák is és sokszor 80 perc után érkeznek (utóbbiban látok fejlődést).

Amiről beszéltél, az emberség és pedagógia kérdése, abban mindenképp fejlődött. Most visszacsúszott, de a bocsánatkérés rendben volt, magára vállalja a felelősséget, és tehermentesíti a játékosait ilyen szempontból, ősszel még ennek a szöges ellentétét képviselte sajna.

Persze ez a kupadöntő is olyan volt, hogy oké, hullára vertünk egy széteső Bilbao-t - fent említettem, az ő érdeme is - de hogy nem is vinni el RP-t egy ilyen meccsre, amikor döntő 11est lőtt be kb fejvesztés terhe mellett, a csodafordításunk előtt pár perccel beállva pörgette fel a csapatot olyan szédületes tempóra, amivel a legjobb 10-15 percünket hoztuk le, ésatöbbi... szóval azért volt szerepe az egészben... no ez nehezen magyarázható. Remélem, fejlődni fog ebben is, de lehet, hogy ehhez már túl öreg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.04.23. 22:31:02-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.04.23. 22:19:35

Láttam a meccset, meg most vissza is néztem azt az esetet, de nem értem, hogy miért volt baja Koemannak :D

Talán az lehetett, hogy 3 védővel játszott a csapat, és 3-2 állásnál nem kéne az egyik védőnek előremenni? Nem tudom, erre tudok csak gondolni, mert tényleg szép megoldásokat csinált ott Mingu.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.23. 22:08:04

geridoss írta:
2021.04.23. 20:35:46
Én lemaradtam, mi volt a baja Minguval?
Nem követtem túlzottan utólagosan a magyarázatokat, de Mingueza - majd kijavítanak, ha tévedek - szerintem 3-2-nél megindult nagy tempóban, és ki is alakított egy komoly ziccert így, de Koeman már közben ordibált vele, Mingu megállt és lepasszolta előre, és utána is teli torokból ordítozott vele Koeman, végül lecserélte, és ott is elég barátságtalan volt és lerázta magáról Mingu kezét, mikor ő lemenetelekor odament hozzá - elvileg bocsánatot kérni a hibájáért, ami nyilván nemhogy hiba nem volt, hanem egy mesés megindulás.

Szerintem kb senki nem érti, és senki nem értette, miért kiabált vele, de nyilvánosan bocsánatot kért, ha most nem felejti el meccsekig a csávót, és tényleg megbeszélték, akkor részemről rendben van, meccs hevében meg tudom érteni, ha túlzásba keveredik valaki. A probléma nálam inkább az, hogy eleve miért akar megállítani egy előrerobogó játékost, aki előtt van 50 méter üres terület... majd valaki beáll a helyére, ahogy szokás. Komolyan, álljon meg és forduljon vissza? Nem beszélve arról, hogy Mingu mostanság nagyon stabilan top3-4 teljesítményt nyújtott, RM ellen a gólján kívül is a meccs embere volt pl, remekül védekezik, és remekül segíti a támadásokat, és végre egy csávó akinek kőkemény önbizalom sugárzik a testbeszédéből.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.04.23. 21:52:30

Ostorozzuk többedmagammal Koemant. Leírtam/leírtuk, hogy nem lehet látni, hogy van egyáltalán stratégiája. Ennek ellenére örülök, hogy mostanában jönnek az eredmények. Sajnos nem egyértelmű, hogy ez szerencse, vagy tudatos taktika eredménye. Ezt már sokan megfogalmazták.
A legutóbbi eset Minguezával, részéről lehet jogos felháborodás. De! Egy edző, aki pedagógia érzékkel rendelkezik, nem így reagálja le a történteket. S hogy miért írom ezt? Sajnos, sokadjára fordul elő, hogy emberileg alázza a játékost. Ezt nem lenne szabad. Erre akkor sincs mentség, ha utólag belátja, hogy túl reagálta.
Zidane - aki számomra nagyon nem szimpatikus, de elismerem a munkáját -, soha nem tesz ilyet. Egésszen más a hangulat náluk.
Nekem ez továbbra is a véleményem Koemanról
Válasz küldése