Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.21. 10:11:57

A helyzetek nagy részét szerintem nem dolgozzuk ki tudatosan, hanem spontán, esetlegesen alakulnak ki, ebből (is) ered a rossz helyzetkihasználást (lásd Bajnoki meccsek topik).
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.12.21. 10:02:24

gránit írta:
2020.12.20. 22:22:54
Valverdét tiszteltem, de nem nagycsapathoz való. Ő egy közepes csapatból képes mindent kihozni, vagy még annál is többet. Bilbaókból, Villarrealokból ő mindent kihozott. Ha egy csapat a 10. helyre jó, az Valverdével biztos nem végez a 10. helynél rosszabban. Ha egy csapat a legtöbb edzővel az 5-6. helyre jó, Valverdével esélyük van a BL-indulásra. Kiválóan látja a csapatának a korlátait, ezeket kompenzálva középcsapatokkal nagyon szép eredményeket ért el (ő nagyon jól tolta a Valenciánál, Koemannal ellentétben). De nagycsapatoknál nem ez a mentalitás a nyerő. Pluszt ő sem tudott a csapathoz hozni, bár az első éve kifejezetten eredményes volt (jónéhány meccsen viszont elaludtam, a második évében meg már annyiszor se értünk a kapu elé és még annyira sem tudtuk nyomás alatt tartani, mint most).
Ezzel nagyjából egyetértek, de neki volt egy olyan Messije aki 50 gólt is eltett egy szezonban 25 fölötti assisttal, egy igen termelékeny Suareze, rekordassistos Albája stb.
gránit írta:
2020.12.20. 22:22:54
Nem tudom elfogadni, hogy ha egy csapat a meccsek egyes periódusait ilyen fölényesen tudja uralni, nem tud egy épkézláb helyzetet, egy rendes lövőhelyzetet kialakítani, és csak ötlettelenül tötymörög a labdával. Ebben az edző nagyon is benne van, a stábjával együtt. Több van ebben a csapatban.
Ez szerintem pont nem igaz. Rengeteg helyzetet dolgozunk ki, de a hatékonyság több mint kritikán aluli. Csak az utóbbi négy meccsünkön volt kb. 90 kapuralövés amiből sikerült kőkemény 5 gólt berámolni. Nyilván nem mindegyik tiszta ziccer, de volt benne bőven. Ami pedig még szomorúbb, hogy hármat a védelem tett el, úgy, hogy elvileg 4 támadó szellemű játékossal játszunk. Még szerencse, hogy relatíve sok büntetőt kapunk.
Persze rányomja a bélyegét Fati és pár meccs óta Dembélé hiánya, de egy Griezmann, Messi, Coutinho sor mellett nem egy 18 éves kölyökre kellene támaszkodni. Trincao is bármilyen csalódás és többségében 15-20 perceket kap (mondjuk a Fradi ellen mindkettőt végigjátszotta) 1 gólpasszt képes felmutatni.

Koeman legnagyobb baja talán az iszonyatos csökönyösség. Foggal-körömmel ragaszkodik az elképzeléseihez, amik többsége egyértelmű hiba. Annyi pozitívum mindenesetre van, hogy játszatja az igazán tehetséges fiatalokat, mint Araujo, Dest, Pedri, Fati, (a Riqui témába most nem nem mennék bele). Lenglet-t is Minguesa mögé rakta, bár neki is van majd minden meccsen 1-2 ordító hibája, de így is szembetűnő a különbség. Persze van akinél kellett "szerencsés" sérülés is.
Illetve annyit fel lehetne még a védelmében hozni, hogy egyetlen játékost sem kapott, pedig nem sztárigazolásokról lett volna szó. Először Wijnaldum ugrott, utána Depay, aztán EG, még szerencse hogy Destet elő lehetett szedni.

Ennek ellenére hatalmas csalódás a pali, pedig nagyon bíztam benne, és először úgy is tűnt, hogy jó úton indult el, de már szinte 100 %, hogy vele előrébb nem jutunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.12.20. 23:05:23

Valverdével képességekben szerintem nem volt gond, jó edző lenne ő, csak teljesen más stílusú klubhoz. Egy bekkelős, fizikailag erős csapat élére szerintem jó lenne, mert eredmények jöttek a bajnokságban, csak ugye a mi keretünk nem alkalmas az ő játékfelfogására, ezért az első komolyabb ellenféltől a BL-ben jött egy igen nagy pofon.

Utána két nála jóval gyengébb képességű edző jött, nem is várhattunk csodát.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.20. 22:22:54

Az fix. Rafkósan, gyorsan hosszabbított, még mielőtt Barto lapátra került volna.

Az edzőkérdésben lehet azt mondani, hogy bárki volt itt az edző az elmúlt években, nem ívelt fölfelé a csapatnak, de ebben sajnos az edzők éppúgy benne voltak. Valverdét tiszteltem, de nem nagycsapathoz való. Ő egy közepes csapatból képes mindent kihozni, vagy még annál is többet. Bilbaókból, Villarrealokból ő mindent kihozott. Ha egy csapat a 10. helyre jó, az Valverdével biztos nem végez a 10. helynél rosszabban. Ha egy csapat a legtöbb edzővel az 5-6. helyre jó, Valverdével esélyük van a BL-indulásra. Kiválóan látja a csapatának a korlátait, ezeket kompenzálva középcsapatokkal nagyon szép eredményeket ért el (ő nagyon jól tolta a Valenciánál, Koemannal ellentétben). De nagycsapatoknál nem ez a mentalitás a nyerő. Pluszt ő sem tudott a csapathoz hozni, bár az első éve kifejezetten eredményes volt (jónéhány meccsen viszont elaludtam, a második évében meg már annyiszor se értünk a kapu elé és még annyira sem tudtuk nyomás alatt tartani, mint most).

Setién meg katasztrófa volt, ezt sokan meg is mondtuk előre. Koemannal meg szintén nem fejlődik a támadójátékunk, attól, hogy ez edzőkön átívelő probléma, nem azt jelenti, hogy egyik edző sem volt ebben hibás, hanem éppen ellenkezőleg, mindannyian hibásak voltak ebben. Nem tudom elfogadni, hogy ha egy csapat a meccsek egyes periódusait ilyen fölényesen tudja uralni, nem tud egy épkézláb helyzetet, egy rendes lövőhelyzetet kialakítani, és csak ötlettelenül tötymörög a labdával. Ebben az edző nagyon is benne van, a stábjával együtt. Több van ebben a csapatban.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.20. 22:01:17

vidra írta:
2020.12.20. 21:44:37
Ez totál hülyeség szerintem. Van olyan személyiségű ember, aki egy hajszál földre esésébe is bele tudja élni magát, sírni, vagy kitörő lelkesedéssel fogadni, meg van akit nem hatnak meg még a nagyobb dolgok sem. Általában ez utóbbiak kevésbé lelkesek, de kiélezett helyzetekben kevésbé csőlátásos döntéseket hoznak a külső nézőpont miatt.
Piqué ügyes és rutinosan manipulatív személyiség.... :mrgreen:
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.20. 21:53:07

Koeman esete annyiban lehetne más, hogy megragadhatta volna azt a kivételes alkalmat, hogy Barto és az öltözői nehezékek kihullottak a feje fölül.....de talán annyira meglepődőtt ő maga is ezen, hogy lövése sincs, mit kezdjen a helyzettel..... :mrgreen:
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.20. 21:44:37

Ez totál hülyeség szerintem. Van olyan személyiségű ember, aki egy hajszál földre esésébe is bele tudja élni magát, sírni, vagy kitörő lelkesedéssel fogadni, meg van akit nem hatnak meg még a nagyobb dolgok sem. Általában ez utóbbiak kevésbé lelkesek, de kiélezett helyzetekben kevésbé csőlátásos döntéseket hoznak a külső nézőpont miatt.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.20. 21:34:53

Tegnap volt egy jelenet, ami számomra egyértelművé tette,hogy ide bárki jöhet! Xavi,Puyol, az atyaúristen is akkor sem lesz változás míg maradnak a “klublegendák”. Tudjuk kik ők! A jelenet az volt, hogy talán Messi volt lövő/ziccer helyzetben, de nem jött össze a gól. A lelátón volt Ansu, Dembi és Pique! Mikor kimaradt a két fiatal majdnem visszasérült, úgy reagálták le a szitut. Pique meg rezignáltan ült és semmi. Ahogy a pályán szokta mostanság. Hol veszett el belőlük ennyire a lelkesedés? A vágy? Foci iránti szeretet? Teljesen ki vannak égve itt jó páran az öregek közül. Nem mentesíteni akarom Koemant, mert szerintem is ide most nagyon kevés, de asszem ide most mindenki is kevés lenne.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.20. 21:33:33

NovaProspekt írta:
2020.12.20. 21:10:38

Már Valverde óta megy ez a diskurzus, hogy az egyik tábor szerint az edző a sz.ar mindenért. Akkor is, ha csúnyán néz, meg akkor is, ha nem. Akkor is, ha ül a padon, ha guggol, vagy ha idegbeteg módjára pattog. Pl. akik szerint anno Ernő volt mindenért a hibás, most számot adhatnának arról, hogy igazuk volt-e akkor. Hogy tényleg minden király lett-e, mióta nincs itt.

De azt érdemes megemészteni, hogy itt érdemi változások addig nem lehetnek, amíg el nem tud indulni egy új projekt. Ami még nem tudott elindulni, mert a vezetőség még nem lett leváltva, a nagy öregeket pedig nem sikerült kirakni.

Koemannak vannak hibái, de most újra azt játsszuk, hogy a világ minden bánata rá van sz.arként dobálva az aktuális edzőre.

Egyébként meg az új elnök megválasztásakor valószínűleg úgy is el lesz küldve a rákba, már csak azért is, mert Barto hívta ide. De valószínűleg annyira megtartani sem lesz majd indokolt.
Ennek a diskurzusnak az indítéka legfőképpen az volt, hogy a Valverde korszakkal kezdődően valamennyien palira voltunk véve, nemcsak mi itt, hanem minden szurkoló. Normál esetben teljesen természetes, hogy új edző új seprű stb.....de a klub célja a konzerválásról és a saját pecsenyéről szólt a játékosok nagy részével teljes egyetértésben.....ezek nem klasszikus értelemben vett edzőcserék voltak.....ezek egy csoport túlélését szolgáló változtatások voltak....a naívabb szurkolók talán még ezt a mai napig sem fogják fel.....mert normális esetben ez valóban felfoghatatlan lenne
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.20. 21:17:50

Koeman viszonylag rossz, szerintem, de simán el tudom képzelni, hogy három másodperc alatt porba alázna, ha feltennéd neki a kérdéseket a taktikával, a felálással kapcsolatban.
Kérdeznéd, hogy Riqui Puig mér' nem játszik, lehet mondaná, hogy két egyenes passzt nem tud adni edzésen, ki tudja.
Griezmann-ra meg lehet, hogy olyan szerződések vannak a szponzoroktól, hogy ha nem játszik k db meccset, nem kapnak meg 100 millió eurót, hiszen ő egy ismertebb név, egy valamikori sztár.
Nekem amúgy az egész taktikája olyan, mintha a Bayern vereségre és a korábbi tiki-taka szenvedésekre reagálva találta volna ki, azért ragaszkodik hozzá, csak tényleg kéne néhány hozzá passzoló játékost venni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.20. 21:10:38

grgly50 írta:
2020.12.20. 20:58:40
Tiszteletben tartom véleményedet, de ez inkább szerecsen mosdatásnak tűnik. Felőled jöjjön Dapay. Felőllem meg menjen Koeman, aki inkább szerencsevadász, mint futballhoz értő szakember.
Én is szeretném, hogy elzavarják, majd idehozzanak egy újabb edzőt, akivel ugyanezek a problémák meg lesznek. Persze a fórum meg fogja tudni akkor is magyarázni, hogy miért nem tévedett. :D

Már Valverde óta megy ez a diskurzus, hogy az egyik tábor szerint az edző a sz.ar mindenért. Akkor is, ha csúnyán néz, meg akkor is, ha nem. Akkor is, ha ül a padon, ha guggol, vagy ha idegbeteg módjára pattog. Pl. akik szerint anno Ernő volt mindenért a hibás, most számot adhatnának arról, hogy igazuk volt-e akkor. Hogy tényleg minden király lett-e, mióta nincs itt.

De azt érdemes megemészteni, hogy itt érdemi változások addig nem lehetnek, amíg el nem tud indulni egy új projekt. Ami még nem tudott elindulni, mert a vezetőség még nem lett leváltva, a nagy öregeket pedig nem sikerült kirakni.

Koemannak vannak hibái, de most újra azt játsszuk, hogy a világ minden bánata rá van sz.arként dobálva az aktuális edzőre.

Egyébként meg az új elnök megválasztásakor valószínűleg úgy is el lesz küldve a rákba, már csak azért is, mert Barto hívta ide. De valószínűleg annyira megtartani sem lesz majd indokolt.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.20. 20:58:40

davi10 írta:
2020.12.20. 18:01:47
Értem én, hogy Trincao egy nulla, de mind Dembele, mind Fati sérült.

Mellette van beugrónak a 19 éves Konrad, aki ha jól tudom inkább a balosra való, Trincao-t meg jobbra szokta felküldeni.

De én is fikáznám kicsit a portugált, olyan, mintegy levágott tökű kölyökkutya, aki odaszart a szőnyegre és ezért ott van a bűntudat az arcán. Sokkal többet vártam tőle, elég jó ajánlólevele volt, de eddig közel semmi az, amit sikerült produkálnia.

Koeman meg szerintem már vágja a centit, hogy mikor tér vissza Fati, mert a támadóbrigád továbbra is nevetséges. Braithwaite-ben legalább van akarás, de kijönnek a technikai hiányosságai. Griezmann nulla, Coutinho jól indult (és a hokicsapatok ellen amikor Messi pihent akkor is egész jó volt), de megint nulla. Messi talán egy fokkal jobban pörög, de elképesztően pontatlan, kb. mindent középre lő.

Nem mondom, hogy hátul meg középen megvagyunk, mert nyilván nem, de télen a támadósorban a legégetőbb, hogy valami mozgás legyen. Felőlem jöjjön Depay, hátha vele tud valami kezdeni Koeman.

A gond az, hogy Január 24-én lesz az elnökválasztás, marad maximum egy hét az átigazolási időszakból. A jelenlegi ideiglenes brigád meg nem hiszem, hogy nagyon felforgatná a csapatot.
Tiszteletben tartom véleményedet, de ez inkább szerecsen mosdatásnak tűnik. Felőled jöjjön Dapay. Felőllem meg menjen Koeman, aki inkább szerencsevadász, mint futballhoz értő szakember.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.20. 18:01:47

Értem én, hogy Trincao egy nulla, de mind Dembele, mind Fati sérült.

Mellette van beugrónak a 19 éves Konrad, aki ha jól tudom inkább a balosra való, Trincao-t meg jobbra szokta felküldeni.

De én is fikáznám kicsit a portugált, olyan, mintegy levágott tökű kölyökkutya, aki odaszart a szőnyegre és ezért ott van a bűntudat az arcán. Sokkal többet vártam tőle, elég jó ajánlólevele volt, de eddig közel semmi az, amit sikerült produkálnia.

Koeman meg szerintem már vágja a centit, hogy mikor tér vissza Fati, mert a támadóbrigád továbbra is nevetséges. Braithwaite-ben legalább van akarás, de kijönnek a technikai hiányosságai. Griezmann nulla, Coutinho jól indult (és a hokicsapatok ellen amikor Messi pihent akkor is egész jó volt), de megint nulla. Messi talán egy fokkal jobban pörög, de elképesztően pontatlan, kb. mindent középre lő.

Nem mondom, hogy hátul meg középen megvagyunk, mert nyilván nem, de télen a támadósorban a legégetőbb, hogy valami mozgás legyen. Felőlem jöjjön Depay, hátha vele tud valami kezdeni Koeman.

A gond az, hogy Január 24-én lesz az elnökválasztás, marad maximum egy hét az átigazolási időszakból. A jelenlegi ideiglenes brigád meg nem hiszem, hogy nagyon felforgatná a csapatot.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.20. 17:35:08

Trincao az egyértelműen szerelem....tűzön vízen át....hóban vagy napsütésben....jobb vagy éppen balszélen....ő lehet az új Sergi Robi....edzésen lenyűgözheti a mestert....kedves srác, jolly joker, mindenhol ott van, de mégis észrevehetetlen....Koemanra teljesen jellemző, akiben ő fantáziát lát, abban más nem....akiben Koeman nem lát fantáziát, abban mások látnak.....
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2020.12.20. 16:48:26

Ha már a főzésnél tartunk: az nem főzés, hogy egy nagy fazékba beledobáljuk az alkatrészeket, alágyujtunk és lesz belőle valami.
Ha edzőt kell keresnünk olyat kellene nézni a piacon aki képes megtanítani, begyakoroltatni rögzített helyzetek megoldását (pl a Valencia edzője), aki képes megtanítani, hogy védekezésnél a 16oson belül nem fordulunk ki, hanem szemben maradunk a labdával és az ellenféllel, akinél nem Pedri a legfontosabb védő(!). Szóval van baj a fejbe is rendesen, de a végzett munkájába még több. Azt meg bónusként valaki árulja már el, hogy mit lát Trincaóban. Azt értem, hogy a csapat tagja, de nem kellene egyenlőre erőltetni, főként ha van helyette más is. Már bizonyított eleget. Nyugodtan próbálhatná helyette Puigot is.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.20. 16:02:10

Koeman azzal főz ami van : igen, ez így van, de ezen belül még mindíg adott a lehetőség, hogy miből mennyi és milyen arányban legyen összerakva, kevergetve stb.
Alapanyagok : nem prémium, de főzésre mindenképp alkalmas
Igen, ami van, abból összerakható fogyaszthatatlan, ízetlen, lenyelhetetlen katyvasz
Igen, ami van, abból összerakható ízletes, fogyasztható, lenyelhető kaja.

És ez innentől csak és kizárólag a séfen múlik. Azzal a hatalmas előnnyel, hogy amikor kész a kaja, még mindíg 5 helyen belenyúlhat ízeket cserélni. Koeman olyan séf, ha elsózta, nem elvesz a sóból, hanem még tovább sózza.....

Konyhából vissza az öltözőhöz, biztos van tudása, de azt a tudást egy edzőnek megfelelően át kell tudni adnia a játékosainak. Egy jó pedagógus erénye, hogy közepes képességű tanítványokból is képes jót kihozni, míg egy kevésbé jó pedagógus a közepeseket is képes elégségesre rontani.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2020.12.20. 13:01:02

Teljesen fogalmatlan...még hogy azért kapunk gólokat pontrúgásokból, mert alacsonyabbak vagyunk?! Ez tény, de az is, hogy pl tegnap nem szért kaptuk az első gólt, mert a védő nem ugrott magasabbra, hanem mert ott sem volt a Valanciás srác mellett. Ha 2,1m magas a játékos, akkor se tudott volna mit csinálni mert 5 méter távllságra volt s gólszerzőtől. Ki kell rúgni, mert igy a top 4 is nehéz lesz.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.12.20. 12:20:40

Milyen idióta döntés folyásolja azt be, hogy 5 méterről sem találjuk el a kaput. Ha Messinek sem megy, Grizmannak sem a gólszerés akkor kitől várunk gólokat.
Fati, Dembi nicsen, Cou a kaput sem ismeri fel, Nem értem, miért hagyunk ki ennyi helyzetet. Mondjuk, hátul régebben sem voltunk tul jók, ez van most is. Átalakuló , sok
fiatal játékosból álló csapattól lehet többet várni ? Messi sem a régi, csak egy közepes átlagot hoz, igaz a társak sem olyanok mint régen. Koeman azzal főz ami van.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.20. 10:35:30

Egyre inkább Van Gaal 2.idejére emlékeztet Koeman.
Önfejű, idióta döntések, játékosok dacból mellőzése, nem megfelelő keret, holland különítmény (ami most francia), akik nem váltották be a reményeket, stb...
Láttuk mi lett a vége. Eljátszuk még egyszer.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.20. 10:33:51

Azért jó így Karácsony előtt, hogy megtudtam, azért kapunk potya gólokat, mert alacsonyak vagyunk.

Akkor ez utóbbi szögletgól, meg az egyenlítő találatot sem azért kapta a csapat, mert 1. Diakhabyt 3 méterről követte (talán Griez?) az embere, 2. Minguezat megelőzi a két méterre mögötte álló támadó, mert az meg épp az állásból gátülésbe ugrást gyakorolta.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2020.12.20. 09:53:45

Sinya22 írta:
2020.12.20. 08:26:18
Fejlődni az tud általában,aki tanul a hibáiból. Na most a hollandnak megvannak a sajátos dolgai,Puig nem játszik,mer megmondta, Trincaot be kell cserélni,Griezmann legyen kezdő,hisz amúgy csak a ziccereket nem lövi be,stb.

Szezon előtt azt írtam,hogy 2 ember miatt éri meg nézni ezt a szezont,Fati és Puig. Előbbi sajnos kidőlt,utóbbinak meg talán májusig lesz 300 perce a csapatban. Botrány amit csinál vele,a pályán meg megy az ötlettelen semmi játék. Legalább Pedri az egyetlen pozitívum,és talán ő bent marad a csapatban akkor is,amikor teljes lesz a keret.
Szerintem a harmadik helyet valahogy elcsíphetjük, persze az nem nagy eredmény. Viszont nem sok változás történt a keretben ahhoz képest, amire a Bayern elleni meccs után számítani lehetett. Én a játékosokkal se igazán vagyok megelégedve, nagyon senki se tud meggyőzni, hogy a kezdőben lenne a helye. Griezmann-tól eleve többet vártam, de ez már lerágott csont. Atletico-t tudni nem fogjuk tudni utolérni, most, hogy a Real is elkapta a fonalat szerintem már őket se. Szóval cél a harmadik hely, viszont nagyon rég voltunk harmadikok.
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2020.12.20. 09:10:42

NovaProspekt írta:
2020.12.20. 00:15:06

sztem ez inkább annak a kérdése, h képes-e az elképzeléseit úgy átadni a játékosoknak, h azok meg tudják valósítani őket, és a játékosok hajlandóak-e követni őt. ezek valószínűleg nem működnek most jól nálunk, vagy elég sok játékos esetében nem. persze ez edzői felelősség, h ezek rendben legyenek.

azt nem gondolom, h lehet bármilyen edző ténylegesen taktikai analfabéta, aki leül egy topcsapat kispadjára. még a jelen helyzetben sem.
Úgy gondolom,aki edzőnek áll és végigjárja az edzői képzéseket, az alapvetően nem lehet taktikai analfabéta. Inkább azokban a dolgokban látom a különséget edző és edző között, ahogy a munkájukhoz állnak. Nyilván vannak,akiknek nagyobb affinitásuk van ehhez a szakmához,vannak,akiknek kevesebb,de szorgalommal tudják pótolni azt. Szorgalom alatt azt értem,hogy felkészül a saját és ellenfél játékosaiból,edzőiből, kitől mit várhat, stb. Illetve egy másik tényező az intelligencia. Lehet az edző bármennyire is erőskezű,határozott, ha a játékosok nagy része úgy gondolja,hogy intelligensebbek nála,akkor nem fogják tisztelni. Tiszteletet,csak tudással és/vagy munkával lehet kivívni. Márpedig ezen a szinten már sokszor csak azon múlik,hogy egy játékos mit csinál a pályán, hogy mennyire tiszteli azt amit az edző mond neki. Ha végigtekintünk az elmúlt éveken a csapat játékán, tudatosságán, előretervezhetőségén, akko szerintem Guardiola óta mindenkinek ugyanaz a maximum 2 név fog beugrani,akikről úgy gondolom, hogy maximálisan tisztelték a játékosok.

Koemannak örültem mikor kinevezték, mert azt gondoltam,hogy határozott személyiség és intelligens, ezáltal tisztelni fogják a játékosok. De sajnos nem ez köszön vissza, egyrészt a meccseken mutatott hozzáállásból sem,meg a nyilatkozatokból sem. (Pjanic,Griezmann, sőt a sajátjaiból sem) Az idő mindent megszépít,de nem emlékszem,hogy Guardiolánál például valaki ennyire nyíltan kimondta volna,hogy többet akar játszani vagy,hogy rossz helyen játszik stb. De javítsatok ki ha tévednék. Talán Tourénál volt ilyen,bár akkor Busquets akkori játéka indokolta valamennyire,hogy ő volt a favorit.

Ez a Puig kérdés meg egyszerűen nonszensz, ha személyes okokból nem játszatja,az korlátoltságra vall. De ilyet nyilatkozni,hogy az edzéseken nem nyújt megfelelőt azért nem játszik,az egyenesen sületlenségnek hangzik. Nyilván nem látjuk mi történik edzéseken, de számomra egészen hihetetlennek hangzik,hogy Puig nem tenné oda magát, legalábbis amennyire meccseken odateszi magát, számomra az jön le,hogy rendkívűl motivált. Elképzelni sem tudom mennyire teszi/tette oda magát edzéseken Piqué, Roberto,Busquets,Alba,Coutinho, Griezmann, de akár Messit is mondhatnám,bár nyilván ő más kávéház, hogy ennyi lehetőséget érdemeltek. Illetve sokan úgy vélik a legjobb edzés az a meccsterhelés, na már most,ha valaki élesben jó,akkor nem iszem,hogy edzéseken olyan rossz lehet. Persze nyilván itt is kijön az intelligencia, ha valakitől olyat kér az edző,amit nem tud megcsinálni,akkor nem biztos,hogy a játékos rossz. Ha Busquetstől azt kérném,hogy sprintelje végig a meccseket 16-ostól 16-osig,akkor valószínűleg hülyének nézne mindenki.

Ha már Busi, az ő helyzetét sem kezeli jól szerintem, mert látok hajlandóságot,hogy őt már csak kiegsézítőként akarná játszatni,de ezzel,hogy nem hagyja ki a kezdőből és kb. mindig lecseréli kicsit ellentétes hatást válthat ki. Egyrészt Busi szempontjából, a tökmindegy mit csinálok úgyis lecserél hozzáállást, míg többiek szempontjából, a tökmindegy mit csinálok,úgyis Busi kezd. Szerintem neki egy olyan szerepkört kellene már csak adni, amikor labdát kell tartani,lassítani a játékot, akkor legyen csak a pályán.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.20. 08:26:18

Fejlődni az tud általában,aki tanul a hibáiból. Na most a hollandnak megvannak a sajátos dolgai,Puig nem játszik,mer megmondta, Trincaot be kell cserélni,Griezmann legyen kezdő,hisz amúgy csak a ziccereket nem lövi be,stb.

Szezon előtt azt írtam,hogy 2 ember miatt éri meg nézni ezt a szezont,Fati és Puig. Előbbi sajnos kidőlt,utóbbinak meg talán májusig lesz 300 perce a csapatban. Botrány amit csinál vele,a pályán meg megy az ötlettelen semmi játék. Legalább Pedri az egyetlen pozitívum,és talán ő bent marad a csapatban akkor is,amikor teljes lesz a keret.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.12.20. 08:09:04

Nem véletlen, hogy most adták fel a reményüket azok is, akik nem élből álltak hozzá ellenségesen Koeman munkájához. Nem látszik, hogy haladna valahonnan valahová és nem tud belenyúlni a meccsbe ha szükség lenne rá.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.20. 00:15:06

Peter írta:
2020.12.19. 23:13:20
Ha netán élőben nem lát jól az edző :

Az edző vagy a segítője vagy a stábjából bárki, nem néz vissza összefoglalót vagy meccset, meccseket???
A vaknak is nyilvánvaló visító dolgokat utólag sem veszi észre senki a stábjából???
Elemzőprogramok és statisztikák nélkül is ordítanak, visítanak olyan hibák, hiányosságok amiket mezei nézők százezrei észrevesznek, de az edző vagy bárki a stábjából nem ???
És ezekből képtelen tanulni???
Nos ilyen edző csak egy buszmegálló padjára ülhetne le....
sztem ez inkább annak a kérdése, h képes-e az elképzeléseit úgy átadni a játékosoknak, h azok meg tudják valósítani őket, és a játékosok hajlandóak-e követni őt. ezek valószínűleg nem működnek most jól nálunk, vagy elég sok játékos esetében nem. persze ez edzői felelősség, h ezek rendben legyenek.

azt nem gondolom, h lehet bármilyen edző ténylegesen taktikai analfabéta, aki leül egy topcsapat kispadjára. még a jelen helyzetben sem.
Válasz küldése