Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.03. 10:57:36

Remélem a holland Pinyő előbb lép olajra, minthogy tönkre tehesse Puig jövőjét a klubbnál. Bízom benne, hogy 1 hónapnál többet nem kap már a padon. Nem hiszem, hogy Depayyel, vagy Winjam akárkivel bármi más lenne, eredményességi, vagy mutatott játék szempontból.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.03. 10:22:15

bence0330 írta:
2021.01.03. 00:33:32
"Szeretné, ha valaki nem lenne a csapatban és távozna?

“Igen. Nem nevezek meg senkit név szerint, de van ilyen. Vannak olyan játékosok, akiknek nagyon nehéz a mérkőzések során játéklehetőséghez jutni és meg akarjuk erősíteni a csapatunkat. Van olyan játékos, aki előtt nem áll nagy jövő a klubnál.”

Nálam is van ilyen, csak ő már edző szerepében imposztorkodik.

Nagyon remélem, hogy M. Fernandes, Trincao, meg mondjuk Griez az, de sajna egyértelműnek tűnik, kire célozgat. Remélem azelőtt menesztik, még mielőtt ki tudná erőszakolni a dolgot.
Nálam is kiverte a biztosítékot a nyilatkozata. Van Gaal óta toronymagasan a legantipatikusabb edzőnk. :evil: Remélem, mire jön a tavasz, kinyílnak az első virágok, rügyeznek fák, addigra ez az ember már csak rossz emlék lesz a klub számára. [-o<
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.03. 10:19:08

Feast4 írta:
2021.01.02. 22:52:00
vidra írta:
2021.01.02. 21:29:25
Ha Messi ezt mondja, higgyünk neki szerintem!
Nem emlékszem hogy támadta volna valaha nyilvánosság előtt bármelyik edzőt.
Támadni nem támadta, az elég amatőr húzás.

Viszont azért ott volt a Valverde-leszarós videó, meg ahhoz sem kellett sasszeműnek lenni, hogy Setien se volt valami hatalmas góré. Ilyet (egyelőre) nem látok Koeman irányába.
bence0330 írta:
2021.01.03. 00:33:32

Nagyon remélem, hogy M. Fernandes, Trincao, meg mondjuk Griez az, de sajna egyértelműnek tűnik, kire célozgat. Remélem azelőtt menesztik, még mielőtt ki tudná erőszakolni a dolgot.
Szerintem ennél egyértelműbben nem tudta volna nyáron elmondani, hogy Puig KÖLCSÖNBE menjen...

Ferndandes-t itt tartani tényleg semmi értelme, támadók közül pedig én is Trincao és Griezmann között vacillálnék. A portugálnak lehet, hogy jót tenne egy kölcsön valami spanyol középcsapatba, Griezmann viszont elég sokba kerül nekünk.

Remélem Koeman időben eldönti, hogy kire lesz szüksége, ha 3 védővel nyomulunk, akkor egy kh-nek muszáj érkeznie.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.01.03. 10:02:58

az azért egy jó - jellemző - írás, hogy leírja itt egy legény miszerint Koeman nem edző....aztán azt is hogy ő nem ért hozzá.... =D>
persze vannak olyanok akik meg vannak győződve hogy amit leírnak az a "tuti" és van itt még az hogy elindul egy hógolyó a lejtőn és csak gurul és dagad.....
pl? : hát ilyen hogy Griezmann, miért van itt.....Puig miért nem játszik...., Trincao egy nulla... Alena nem ide való de Braitwait az igen.... Pique már egy kabaré..... Lenglet úgyszintén.....
aztán van ami meg akad a torkunkon.....pl. Messi.... most menjen, vagy maradjon? jó még vagy már csak itt tűnik ki? sétál, kedvetlenül, vagy akar de nem tud?
ami viszont szomorú tény, hogy a csapatunk mélyponton, gödörben evickél. ki vagy mi fogja ebből kihúzni? kár hogy csodák nincsenek.....
tegnap láttam jó részt a Celta -Realból hát nekem nem az jött le hogy a királyiak állománya is gyenge hanem az, hogy egy bivalyerős és ami még rosszabb: minőségi focit nyomnak sajnos....két szóban: gyors dinamikus és erős focit. lehet, hogy még nem kellően eredményes de az nagyon messze van attól ami mi játszunk sajnos.... azért hoztam ide, mert a Celta meg azt a defenzív, lassú hátra játékot tolta amit mi erőltetünk többnyire.
én ebben látom a nagy gödör okát: átrobognak rajtunk a topklubok, erővel sebességgel, olyan állománnyal akik ilyesmire képesek...miközben a passzolgatás olyan alap ahonnan indulni kell.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.03. 00:33:32

"Szeretné, ha valaki nem lenne a csapatban és távozna?

“Igen. Nem nevezek meg senkit név szerint, de van ilyen. Vannak olyan játékosok, akiknek nagyon nehéz a mérkőzések során játéklehetőséghez jutni és meg akarjuk erősíteni a csapatunkat. Van olyan játékos, aki előtt nem áll nagy jövő a klubnál.”

Nálam is van ilyen, csak ő már edző szerepében imposztorkodik.

Nagyon remélem, hogy M. Fernandes, Trincao, meg mondjuk Griez az, de sajna egyértelműnek tűnik, kire célozgat. Remélem azelőtt menesztik, még mielőtt ki tudná erőszakolni a dolgot.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.01.02. 22:52:00

vidra írta:
2021.01.02. 21:29:25
"Koeman terve a jövőre nézve"

“Koemannal együtt jött egy fajta komolyság és egy elképzelés arról, amit el akar érni, és amit szeretne a csapatának, a klubnak. Igen, egy jó választás volt a csapathoz hívása, és jól csinálja a dolgokat. Nehéz, mert sok az új és fiatal játékos, de apránként egyre jobban javul a csapat.”

Ha Messi ezt mondja, higgyünk neki szerintem!
Nem emlékszem hogy támadta volna valaha nyilvánosság előtt bármelyik edzőt.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.02. 22:19:32

vidra írta:
2021.01.02. 21:29:25
"Koeman terve a jövőre nézve"

“Koemannal együtt jött egy fajta komolyság és egy elképzelés arról, amit el akar érni, és amit szeretne a csapatának, a klubnak. Igen, egy jó választás volt a csapathoz hívása, és jól csinálja a dolgokat. Nehéz, mert sok az új és fiatal játékos, de apránként egyre jobban javul a csapat.”

Ha Messi ezt mondja, higgyünk neki szerintem!
Diplomatikus volt. :) Amúgy Messi Valverde mellett is kiállt.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.01.02. 21:29:25

"Koeman terve a jövőre nézve"

“Koemannal együtt jött egy fajta komolyság és egy elképzelés arról, amit el akar érni, és amit szeretne a csapatának, a klubnak. Igen, egy jó választás volt a csapathoz hívása, és jól csinálja a dolgokat. Nehéz, mert sok az új és fiatal játékos, de apránként egyre jobban javul a csapat.”

Ha Messi ezt mondja, higgyünk neki szerintem!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.01. 18:42:59

Egy szösszenet az edzőinkről :.....azt sem szabad elfelejtenünk, hogy LE volt az utolső edzőnk, akit edzőnek lehet nevezni egy Barcelonánál....és már az ő újjai között elkezdtek csúszkálni a dolgok....Valverdénél már a kezei között folyt a csúszkálás....Setien szerencsétlen már megérinteni sem tudta a lecsúszó csapatot.....visszatekintve: lehetett volna ennél precízebben leépíteni egy csúcson lévő Barcelonát?

Az is igaz, hogy ezen már semmi értelme rugózni, felesleges, elmúlt - történelmi emlék -, és csak a jelennel foglalkozva lehet a jövő felé tekinteni....

Mindenesetre a visszakapaszkodás vagy a lecsúszás között döntenek majd a sociok.... :mrgreen:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.01.01. 18:10:29

Léfe írta:
2020.12.31. 16:47:03
Szóval, ha Koman rossz edző, akkor nézzük meg a jó edzöinket -Gardióla, L.Enrque- milyen játékosokkal dolgoztak. Egy sor világsztárunk volt. Na, de mi van most .
Az kevés, hogy Puig játszik, vagy nem és, hogy Pjanics mit müvel. Persze a sok sérült sem jön jókor. Nem vagyok benne biztos, hogy más edző csodát tudna tenni. Nem elég, hogy
Xavi-Ini-Alves visszavonult, akik időesebbek, mint Busi, De talán Pique sem a régi. És akkor kiket vennénk és főleg miből. Akárki lesz az uj elnök, csoda nem történik. Laportában
sem bizom.
Valóban nem olyan a játékosállomány, mint Pep vagy LE idejében. De nem csak ezen múltak az ő sikereik.

Xavi már 98-tól a felnőtt csapatban játszott, de Guardiolánál tudott még egy szintet lépni. Ini tehetséges volt, de az ő kezei alatt lett igazi klasszis, Messi pedig minden idők egyik legjobbja. Abidal és Henry előző szezonban maguk alatt teljesítettek, jött Pep, és magukra találtak. Akkor épült be Pique és Busi, Pedro erőn felül teljesített. Emellett olyan játékrendszert tudott kialakítani, amiben kijöttek a játékosok erősségei, elfedezte a gyengeségeiket, megvolt a harmónia.
Mióta elment a Barcából, sokat hibázott Pep is, de amit azzal a csapattal művelt, az zseniális volt. Biztos vagyok benne, hogy egy Koemann vagy egy Valverde nem lett volna képes hasonlóra.

Nézzük LE-t. Tata majdnem ugyanazzal a kerettel dolgozhatott, mint ő. Jött ugyan 1-2 új igazolás, akik közül Suarezt és Rakiticet lehet kiemelni, de megint nem csak ezen múlott. Pique és Busi alatta élte másodvirágzását. Neymar még 13/14-ben nem tudott igazán berobbani, de LE nemcsak, hogy az ő szerepkörét megtalálta, de összerakta az MSN-t, minden idők egyik legjobb támadótrióját. Javult a védekezés, sokkal eredményesebbek voltunk pontrúgásokból, elkezdtünk kontrákból gólokat szerezni, és még lehetne sorolni az érdemeit.

Most itt van Koemann. Gyengébb ez a keret, mint azok, ez nem vitás, de nem ennyire. A Real Madrid sem rendelkezik világverő kerettel, mégis 5 ponttal előttünk vannak, ha a vesztett pontokat nézzük. Az ő szintjüket azért illene hozni, de inkább azt mondom, hogy amíg van Messink, illene előttük végeznünk. Ehhez képest az utolsó két Klasszikust buktuk ellenük, tavaly elvitték előlünk a Ligát, idén is előttünk vannak. Mert Zidane jobb edző, mint Setién vagy Koemann.

Szerk: ja igen, alattam egy fórumtárs is nagyon jót ír: mentálisan gyengék vagyunk. Kihagyjuk a helyzeteket, cserébe elképesztő hibákból kapunk gólokat. 1-2 ilyen meccs minden edzőnél előfordul, de ez most már konstans, szóval nem intézhetjük el annyival, hogy nincs szerencsénk.
Nevessetek ki, de ennek ellenére nem gondolnám, hogy most 8-at kapnánk a Bayern-től egy ugyanolyan meccsen. Valószínűleg kapnánk kettőt, vagy hármat és elvesztenénk a meccset, de Koemannal nem jönne az a brutális összeomlás, amit láthattunk. Szerintem a mostani körülmények között ezt fejlődésnek kellene felfognunk. De ki fog derülni!
Nem tudom. A Juventus ellen azért jött egy nagyobb pofon....
Ráadásul nem tudjuk hozni a kötelezőket. Minden második bajnokin bukunk. :roll:
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.01.01. 17:23:37

Egyre jobban azt érzem, hogy el fogják küldeni, de sajnálom kicsit. Egy ... a csávó, de megérdemelne legalább egy teljes szezont, hogy végigvigye, amit elkezdett.
Azt érzem amúgy ezzel a mostani csapatunkkal kapcsolatban, hogy gyengécskék, szerencsétlenek vagyunk, nehezen rúgunk gólt és mindig kapunk 1-2-t. Nevessetek ki, de ennek ellenére nem gondolnám, hogy most 8-at kapnánk a Bayern-től egy ugyanolyan meccsen. Valószínűleg kapnánk kettőt, vagy hármat és elvesztenénk a meccset, de Koemannal nem jönne az a brutális összeomlás, amit láthattunk. Szerintem a mostani körülmények között ezt fejlődésnek kellene felfognunk. De ki fog derülni!

Végignéztem most a Rijkaard féle krízist és a Guardila féle csodálatos felemelkedést. A BL-t nyerő Rijkaard féle Barcelona az egyéni teljesítményekre, kulcs sztárokra épített: Ronaldinho, Eto. Amikor Ronaldinho elkezdett elfáradni 2008-ra, akkor az egész csapat is elkezdett szétesni. Guardiola próbálta leépíteni ezt a sztár függőséget a fiatal játékosok beépítésével, kevésbé ismert nevek behozásával. Amikor Guardiola elment, a csapat nívója, popularitása óriási magasságokban volt, ezért elkezdtek megint egyéni teljesítményekre építeni: MSN plusz ugye a régi ismert nevek: Xavi, Iniesta, Busquetes, Messi...stb. A sztárok megint elkezdtek elfáradni, ezért Dembele, Cutinho, majd Griezmann leigazolásával akartak csodát tenni. Ez marketing szempontból, mez eladás szempontjából egy darabig biztos tök jó, de hosszútávon nem tarható, főleg ha a csoda igazolások nem hozzák a csoda szintet, de mellé megfelelő játékrendszer sincs, mert hát ugye majd a sztárok hozzák a kötelezőt. A sztárok pedig nem hozzák a kötelezőt, ezért megint elkezdtük beleesni a Rijkaard féle gödörbe. Akármekkora ... Koeman, elég határozottan elkezdett valami építkezést, valami rendszer kialakítást. Többször is utalt rá, hogy ezt akkor tudná következetesen végigvinni, ha közben nem kellene a trófeákért is küzdeni. Ez az igény azonban kialakít némi zűrzavar érzetet a csapatával kapcsolatosan, hiszen vissza-visszateszegeti a kiégett játékosokat és néhány tehetséges fiatalt pedig nem szerepeltet.
Meglátjuk, mi lesz a megfejtése ennek.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.01. 12:28:55

baas11 írta:
2021.01.01. 12:11:31
Nekem tetszik a hollandban, hogy “mert” azonnal szakítani a konvenciókkal es valami uj alapra helyezni a csapat a játékát, szerkezetet ( az ellenfelek számára is új kent hatni ).
Es bar sok mindent fel lehet hozni h miert nehez ez ( covid sérülések fiatalok Messi balhé klub válság atb...) ami igaz is de azert már csak eltelt fel ev es mindig azt látom h igazabol fogalma nincs mi a legjobb hadrend , mely posztokon kik a legjobbak a csapat összjátéka hoz képest stb ... Ha holnap kene játszani az ev meccset lövése nem lenne szerintem h melyik a legerősebb csapata( inkább próbálna az ellenfélhez alkalmazkodni) ...persze ehhez biztos h ido kell de higy mennyi az mar azert edzői kvalitáson is mulik , es itt vagyok bizonytalan Koumannal kapcsolatban !
Egy dologban vitáznék veled. És ezek tények. Hogy mert fiatalokhoz nyúlni, azt az élet kényszerítette ki a sérülésekkel.
Emlékezz! A sérülések előtt kiket erőltetett. S a mai napig is erőlteti pl Grizit.....
BUÉK!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.01.01. 12:11:31

Nekem tetszik a hollandban, hogy “mert” azonnal szakítani a konvenciókkal es valami uj alapra helyezni a csapat a játékát, szerkezetet ( az ellenfelek számára is új kent hatni ).
Es bar sok mindent fel lehet hozni h miert nehez ez ( covid sérülések fiatalok Messi balhé klub válság atb...) ami igaz is de azert már csak eltelt fel ev es mindig azt látom h igazabol fogalma nincs mi a legjobb hadrend , mely posztokon kik a legjobbak a csapat összjátéka hoz képest stb ... Ha holnap kene játszani az ev meccset lövése nem lenne szerintem h melyik a legerősebb csapata( inkább próbálna az ellenfélhez alkalmazkodni) ...persze ehhez biztos h ido kell de higy mennyi az mar azert edzői kvalitáson is mulik , es itt vagyok bizonytalan Koumannal kapcsolatban !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.01. 10:30:02

Koeman elismerte, hogy valamit rosszul csinál... Nos, egy jó edző ismérve, hogy felismeri és utána tesz érte, változtat dolgokon, kidolgoz egy a csapathoz leginkább megfelelő stratégiát. Valverdét szidtuk, mert töketlen volt, de az első évben, miután a nyarat letoltuk Neymarral és az utolsó pillanatban lelépett, tudott változtatni, felállást, stratégiát. Ezzel nem menteni akarom, de ő egy edző, még ha nem is ez a színt, de Koemannak láthatóan fogalma nincs mit kéne csinálnia...
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.01. 00:59:27

Léfe írta:
2020.12.31. 16:47:03
Szóval, ha Koman rossz edző, akkor nézzük meg a jó edzöinket -Gardióla, L.Enrque- milyen játékosokkal dolgoztak. Egy sor világsztárunk volt. Na, de mi van most .
Az kevés, hogy Puig játszik, vagy nem és, hogy Pjanics mit müvel. Persze a sok sérült sem jön jókor. Nem vagyok benne biztos, hogy más edző csodát tudna tenni. Nem elég, hogy
Xavi-Ini-Alves visszavonult, akik időesebbek, mint Busi, De talán Pique sem a régi. És akkor kiket vennénk és főleg miből. Akárki lesz az uj elnök, csoda nem történik. Laportában
sem bizom.
Tisztázzuk: Koeman nem edző!!! Ő edzői feladattal megbízott, szerződtetett ember, aki elhiszi magáról, hogy ért ehhez a szakmához.
"Aki malomba megy, az lisztes lesz, de nem lesz molnár"
Labdarúgó múltjára való tekintettel beírta magát a futball történelem könyvébe. Ezzel elérte, hogy megbízásokat kapjon különböző kluboknál. Munkássága alatt néha a szerencse mellészegődött, de alapjában nagy szakmai hiányossággal rendelkezik.
Sokan felsorolták már itt a különböző hiányosságait, hibáit, amivel egyetértek.
Mint ahogy többen megjegyezték, hogy Valverde jó edző, de nem nagy csapat szintű, úgy Koemanról is elmondható, hogy arra a feladatra, aminek most a Barcánál szükség van, arra alkalmatlan. Egyszerűen nincs meg hozzá a tudása.
Ezzel nem bántani akarom, hiszen belőlem sem lehet professzor, mert kevés vagyok. Így maradok a kaptafánál.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.31. 17:04:40

Léfe írta:
2020.12.31. 16:47:03
Szóval, ha Koman rossz edző, akkor nézzük meg a jó edzöinket -Gardióla, L.Enrque- milyen játékosokkal dolgoztak. Egy sor világsztárunk volt. Na, de mi van most .
Az kevés, hogy Puig játszik, vagy nem és, hogy Pjanics mit müvel. Persze a sok sérült sem jön jókor. Nem vagyok benne biztos, hogy más edző csodát tudna tenni. Nem elég, hogy
Xavi-Ini-Alves visszavonult, akik időesebbek, mint Busi, De talán Pique sem a régi. És akkor kiket vennénk és főleg miből. Akárki lesz az uj elnök, csoda nem történik. Laportában
sem bizom.
Kis részben igazat adok, mert valóban kevesebb a lehetőség, és még Messi is gyengébb rajta kívülálló okok miatt, még akkor is, ha elkezdett önmaga lenne az elmúlt meccseken.
DE:
Pl. szerintem az nem kevés, hogy Puig játszik-e vagy sem. Az elmúlt fél év alapján (nyilván amikor játszott) a Barca 2. vagy 3. legjobb játékosáról beszélünk (mondjuk Messi-Fati-Puig). Nyáron egyértelműen a 2. legjobb volt. Képzeld el, ha mondjuk egy csúcscsapatban, ahol mondjuk legyen Messi a legjobb, Ini a 2. és Xavi a 3., mondjuk Xavi nem játszhatott volna fél-1 évig, mert Guardiola úgy döntött és kész. Egyáltalán nem mindegy. Sok pontot ér a kettő közti különbség. Talán még BL-t sem nyertünk volna, ki tudja. Puig esetében is, ez bizony pár pont különbség lenne a javunkra egy jó, de legalább korrekt edzővel. Most meg ott tartunk, hogy szerencsés esetben csak fél évre megy el kölcsönbe az egyik legjobbunk, ha meg nincs szerencsénk, akkor kereket is old, és majd 150 misiért csábítgatjuk vissza 3 év múlva.

Fati ugyan sérült, de nézzük meg a tendenciáját Koemannal: az első 1-2 meccset gólzsákként indította, aztán Koeman a maga gusztustalan interjúival és egyéb gesztusaival (ezekben szerencsére fejlődött szerintem azóta, ezt meg kell hagyni, és most már lehet, hogy nem játszaná el ugyanezt) mentálisan oda degradálta, hogy már ő sem tudta belőni a helyzeteit, mikor Fati kb egy évig nem hagyott ki szinte egyet sem, és bizony ezen is ment el pár pont, ami más edzővel nem ment volna el, ha csak hagyja békében játszani szerencsétlen tinédzsert.

Vagy vegyük csapatszinten a mentális állapotokat. Oké, hogy amúgy is gyengék voltunk 3 év BL tapasztalatai miatt. Nem mondom, hogy könnyű dolga volt. De egy NORMÁLIS EMBER - még csak nem is jó edző - azonnal sportpszichológussal kezdett volna, a padon nem dühöng és hőbölög ha kihagy egy helyzetet, nem szúr oda interjúkban... szóval kapott egy mentálisan rossz csapatot, és mentálisan még rosszabbá tette, pedig ezt nem sokan hittük volna már. Egy normális edző legalább pozitív tendenciát vitt volna a helyzetbe, ha meg nem is oldotta volna. Ezen is pontok mentek el. Lehet, hogy pl Gríz kétszerennyi gólt lő normálisabb állapotú csapatban, amennyi helyzete van, egyáltalán nem lehetetlen.

Szerintem egy közepes edzővel 5-6 ponttal legalább többünk lenne, és kicsit jobb állapotú csapatunk. Egy kiválóval meg inkább 7-8-9 ponttal lennénk előrébb. Erős azért ez a keret is, csak nem "bárkin átgázolunk Európában" erős.

Laportában én ott bízom, hogy kirúgja Koemant, szerződtet ide egy emberileg korrekt, és legalább közepesen felkészült edzőt, és mindjárt más lenne a helyzet. És akkor még nem is egy Pochettionóról beszélünk, hanem csak valamilyen közepes, szolíd megoldásról.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.12.31. 16:47:03

Szóval, ha Koman rossz edző, akkor nézzük meg a jó edzöinket -Gardióla, L.Enrque- milyen játékosokkal dolgoztak. Egy sor világsztárunk volt. Na, de mi van most .
Az kevés, hogy Puig játszik, vagy nem és, hogy Pjanics mit müvel. Persze a sok sérült sem jön jókor. Nem vagyok benne biztos, hogy más edző csodát tudna tenni. Nem elég, hogy
Xavi-Ini-Alves visszavonult, akik időesebbek, mint Busi, De talán Pique sem a régi. És akkor kiket vennénk és főleg miből. Akárki lesz az uj elnök, csoda nem történik. Laportában
sem bizom.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.30. 23:05:43

bence0330 írta:
2020.12.30. 22:58:16


Szóval szerintem összegezve az xG kihozná hosszútávon, akár már hónapok alatt is a megfelelő gólrangsort a csapatok közt, csak és kizárólag a fej tudja a hosszú távú deviáns eredményeket okozni.
na igen.
mi rúgtuk talán a legtöbb gólt idén a bajnokságban.
de az se mindegy, ez hogyan oszlik el, hány pont jön a gólokkal.
második legjobb a gólkülönbségünk, mégis hátrányban vagyunk rosszabb gólkülönbségűekkel szemben is.

óvatosan kell ezeket a statisztikákat vizsgálni, nem csak önmagukban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.30. 22:58:16

Ebben az xG mutatóban annyi az igazság, hogy ha valaki jó sokáig első az xG mutatóban, ő fogja a legtöbb gólt rúgni. Ez matematikailag szépen ki is jön, és a valóságban is kijön...ne, ha elég ideig játszanánk hozzá. Csak sajna nem fogunk elég ideig játszani hozzá, mert az xG mutató is változni fog, új játékosok jönnek a képbe és mennek el, esetleg lesérül a legjobb védőnk vagy a legjobb góllövőnk, az ellenfél csapatához jön egy sztárcsatár, és már megváltoztak az xG viszonyok.

Ami még variáns a statisztikában, az a mentális állapot. Szerintem ez az egy ok, ami miatt hosszabb távon el tud maradni, vagy épp fordítva, túl tud teljesíteni a csapat az xG-jéhez képest. Itt ugye eleve mindenki rottyon van mentálisan, Griezzel az élen. Szerintem ugyanez a csapat ugyanazzal az edzővel és 0 pszichológia segítséggel tartósan az xG által prognosztizált gólszám alatt tud maradni.

Fordított példának mondanám a Leicestert. Van meccsenként 3 helyzetük és rúgnak belőle 4 gólt, és ezt nyomják kb másfél éve nagyjából stabilan. Nem néztem statisztikát, de tuti hogy pozitívban vannak. Erős, hiteles edző, nagyon jó mentális állapotban lévő befejezőcsatár, és kész is. Ezzel meg tartósan a prognosztizált gólszám alatt tudnak maradni.

Szóval szerintem összegezve az xG kihozná hosszútávon, akár már hónapok alatt is a megfelelő gólrangsort a csapatok közt, csak és kizárólag a fej tudja a hosszú távú deviáns eredményeket okozni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.30. 22:29:52

Atlantis írta:
2020.12.30. 22:22:41

Azért ezek a statisztikai mutatók igenis fontosak a mai modern fociban. Az adatelemzés elengedhetetlen kulcs kelléke lesz rövid időn belül az európai focinak is.
Lásd, a liverpooli csapatépítés egyik fontos pillére a kutató-elemző részleg. Természetesen meccseket nem lehet egy konkrét statisztikai értékkel megnyerni (kivéve a lőtt gól talán :D ), de igenis sokat elmond a csapatról, és a megfelelő embereknek a szakmai stábban le kellene vonnia következtetéseket belőle.
fontosak, de arra nem osztanak pontokat, hogy az xG mutatókban jók vagyunk.
gólokat kell lőni.
és megpróbálni minél kevesebbet kapni.

nem tudom pl xG mutatóban hol van az atletico madrid, azt tudom, hogy a tabellán ami számít ott 10 pontos előnyük van, minusz egy meccsel.

arra próbáltam célozni, hogy engem ez nem vigasztal, hogy egy xG mutatóban jók vagyunk, mert a meccseket nézve más jön le, eredménnyel nem nagyon párosul.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.30. 22:22:41

csababarca írta:
2020.12.30. 19:46:40

xG táblázat is azóta fontos, mióta nincsenek eredmények.
statisztika, legfontosabb az eredmény.
hiába vagyunk vagányak xG táblázatban, ha nem nyerjük meg a meccseket:)
Azért ezek a statisztikai mutatók igenis fontosak a mai modern fociban. Az adatelemzés elengedhetetlen kulcs kelléke lesz rövid időn belül az európai focinak is.
Lásd, a liverpooli csapatépítés egyik fontos pillére a kutató-elemző részleg. Természetesen meccseket nem lehet egy konkrét statisztikai értékkel megnyerni (kivéve a lőtt gól talán :D ), de igenis sokat elmond a csapatról, és a megfelelő embereknek a szakmai stábban le kellene vonnia következtetéseket belőle.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.30. 22:08:15

vidra írta:
2020.12.30. 16:14:33
Koeman eléggé idegesítő, de azért mellette szól, hogy törekszik egy új csapat felépítésére a fiatalokból. Valószínűleg ezt tehetné sokkal jobban is.
Ez a valószínűleg tehetné sokkal jobban is, az, amiről csak találgatni lehet. Nem lehet tudni sajnos a miérteket, az okokat, de valami az edző-csapat viszonyban nem stimmel, nem kerek, valamiért nem értik, nem érzik egymást. Nincs összhang.
Mivel láthatóan a saját honfitársa de Jong sem tud (vagy képes?) kapocs lenni edző és csapat között, valamit egyik tapasztaltabb játékos sem (Ter Stégen.Messi, Gríz, Pjanic), kizárásos alapon a hiba az edző térfelén lehet....hogy ezt Koeman ne tudná, érezné, az kizárt....a kérdés csak az, tud-e vagy képes változtatni ezen a közeljövőben?!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.30. 19:46:40

Olcha írta:
2020.12.30. 19:29:48

Jogos.. Bár az xG táblázat alapján nem vagyunk olyan rosszak. Bízom benne, hogy változik a szitu RP-vel és az eredményekkel kapcsolatban is.
xG táblázat is azóta fontos, mióta nincsenek eredmények.
statisztika, legfontosabb az eredmény.
hiába vagyunk vagányak xG táblázatban, ha nem nyerjük meg a meccseket:)

Puig biztos nem fog játszani, max ennyiket mint tegnap, néha egy két tibicsoki kupameccsre beteszik a 3.-4. osztályúak ellen, de ennyi.
Eredményekben lehet bízni, hogy elkezdenek bemenni a helyzetek, de ebben sem reménykednék annyira.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2020.12.30. 19:29:48

csababarca írta:
2020.12.30. 19:13:16
Olcha írta:
2020.12.30. 18:43:27
A Riqui-s hozzáállásával én sem értek egyet, viszont sokkal jobb Focit játszunk, mint Valverde/Setien alatt.
azért az a sokkal jobb az elég erős kijelentés.
vannak periódusok amikor jobb focit tolunk, de ezek ritkán jönnek elő, 3-4 meccsenként 15-20 percre.

mondjuk felesleges edzőket hasonlítgatni, mert EV idején is már botladoztunk, Setien meg Koeman full kút.
most az, hogy egyik jobb mint a másik, hát nem tudom.
Setiennél minden idők szégyenét éltük meg augusztusban, Koemannal meg az utóbbi 15 év legrosszabb bajnoki formáját. (nem emlékszem ennél rosszabbra, de lehet 2007/08-as szezonban ennél is rosszabbul kezdtünk, bár kétlem)

Egyik kutya, másik eb tipikus esete.
Mindkettőnek van minimális pozitívuma, Setien betette Fatit meg Puigot.
Koeman is próbálkozik Pedri, Araujo, Mingu (kényszerből a védők)... mondjuk Setien egyik találmányát leépítette sikeresen.
Jogos.. Bár az xG táblázat alapján nem vagyunk olyan rosszak. Bízom benne, hogy változik a szitu RP-vel és az eredményekkel kapcsolatban is.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2020.12.30. 19:25:48

MatyiG írta:
2020.12.30. 19:01:01
A Riqui-s hozzáállásával én sem értek egyet, viszont sokkal jobb Focit játszunk, mint Valverde/Setien alatt.
És ez miben nyilvánul meg? Mert szerintem Setiénnél élvezhetőbb volt a focink nagyrészt.
A letámadásban, az aggreszivitásban és a bemozgásokban. Ráadásul Setiennél sajnos jóval többször volt a kézilabdás-adogatás.
Válasz küldése