Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.09.15. 12:07:13

Nem vagyok Koeman kirúgása melett! Továbbra is kitartok amelett, hogy egy teljesen lehetetlen szituációban kell kormányosként helytállnia. Gyakorlatilag nincs beleszólása az átigazolásokba, mert érdemben nem kérhet igazolásokat, de legalább akit lehet eladunk.

Viszont, ha mégis a menesztés melett döntnek, azt csak akkor tudom elfogadni, ha nem kényszer megoldás érkezik. Ne csak a tüzet oltásk azzal, hogy ide hoznak egy embert, akit nem Koemannak hívnak. Egy jól végig gondolt taktikus edzővel egyezek ki egyedül! Még csak ötletem sincs, hogy ki lehetne ez az edző és mozgatható egyáltalán.

Ha az eredményeket akarjuk kergetni, akkor apalpjaiban változtassunk és 11 ember kaparjon és védekezzen, ezt követően pedig reménykedjünk a kontra támadásokban.

Ha a jövőbe tekintünk, akkor engedjük el az eredményeket és játszanak a fiatalok annyit amennyi a csövön kifér és nem slrülnek bele. (Ez az utóbbi, amit szerint a holland képes lemanaggelni. Én ugyanakkor bíztatnám, hogy ha ez az irány, akkor még bátrabban tegyen ki embereket a kezdőből.

Nem váltott ki különösebb katarzist belőlem a tegnapi meccs. Egyszerűen naív dolognak ítélem meg, ha valaki azt gondolja, hogy a körülmények ellenére van keresni valónk a Bayern ellen.

Szerintem nehéz mondani olyan játékost, aki beférne a Mücheni keretbe.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.09.15. 12:05:34

Sajnos nehéz úgy a csúcs közelében maradni, hogy igazából Luis Enrique óta nincs edzője a Barcanak.
Valverde ötlettelen volt és gyáva, Setient megették a játékosok, Koeman pedig egy makacs, emberileg megkerdojelezheto, nagyképű, középszint.
Eleinte jobbnak gondoltam,de amit látok tőle, illetve amit Matheus és Pjanic nyilatkozott róla, meg a Riqui ügy, kezd már sok lenni.
Most már én is azt mondom, semmit nem veszitenenk ha most jönne Xavi. Bár jelenleg még Lucho visszatérése lenne a legjobb talán.
A keretbe meg sürgősen kéne még egy minőségi középpályás, de nem Olmo.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.15. 12:00:28

GeryG!

Én teljesen egyetértek azzal, amit írsz. Az ilyen dolgok megmutatják, hogy Koeaman edzőként miért nem tudott soha kiemelkedni a középszerűségből.

A Bayern nagyon erős csapat, ellenünk jelenleg valószínűéeg minden kevés lenne. De a bajnokságban, mikor oda kerültünk tavasszal a tűz közelében, akkor is teljesen összeomlott a csapat a tét alatt, a hajrában egészen kiábrándító játékot hoztunk. És ezekért a dolgokért nem tudja az ezdő vállalja a felelőséget, nem tanul belőlük. Mekkora arca volt a szezonnyitó után, aztán az első húzós meccs után (Bilbao) már magyarázkodott, hogy hát Messi nélkül nehéz. Nagyon gáz. És a csapatra tényleg ugyanez a mentalitás ragad át. Ez pedig -ha szoros lesz a bajnokság- megint döntő faktor lehet, és nem a javunkra, mert a madridi riválisok padján jobb edzők ülnek.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.09.15. 11:43:56

Koeman szerencséje, hogy a bajnokságban valószínűleg helyt fogunk tudni állni, ennek a keretnek oda kell férni a dobogó közelébe. Az pedig nem lehetetlen. De hogy ő itt nem fog csapatot építeni az is látszik. A bl csoportból valahogy jussunk tovább, aztán ki kell esni szépen nagy vereségek nélkül. Ennyi.
Talán majd Coutinho meg Dembelé és Fati tud valamit adni a csapatnak... de ez is inkább csak remény. Kb öt-hat olyan játékos van a keretben, akinek semmi keresnivaló a Barcelonában plusz az edző sok jóra nem számítok.
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.09.15. 11:19:02

drobika írta:
2021.09.15. 11:04:25
99.9 százalékban igazad van. De azért ne felejtsül el, hogy nem lehet elmenni amellett a fizikai tény mellett, ha az ellenfél gyorsabb, erősebb mind mentálisan, mind fizikailg, akkor mindent lelkesedéssel nem tudsz megoldani. Hosszú tanulási folyamat lesz, amíg azokon a területeken versenyképesek leszünk amiket felsoroltam. Koeman alkalmatlan , ez tény.
Oké, ez tény. Jelenleg a klubfutball nagyjainak többsége fizikálisan és mentálisan is előttünk jár. De akkor kérdem én, mi lenne a feladata a mindenkori edzőnek? Más dolga sem kellene, hogy legyen, mint vért izzasztó edzéseket tartani egész héten, pörgetni a bandát, hajtani az edzéseken. Nyilván az ilyesmi nem maxolható ki egyetlen hét alatt, de speciel emberünk mögött egy komplett szezon áll és semmivel sem vagyunk fizikálisan jobbak mint voltunk előtte. Sőt, megkockáztatom, hogy lassan egy öregfiúk csapat is pariban lenne velünk e téren. Ez maximálisan az edzői stáb felelőssége. Ha az ellenfelek erősebbek, gyorsabbak, akkor fejlesszük a játékosainkat, tartsunk nekik erőnléti és dinamika edzéseket. Nem holnapra, nem is jövő hétre, de még ebben a szezonban meg lenne a látható eredménye. Nem fulladnánk ki 25 perc játék után.

A mentális felkészítés szintén Koeman felelőssége lenne, de mint írtam, szerintem ez az ő egyik leggyengébb pontja. Ezt a fát már réges-rég elvágta saját maga alatt. Mert amióta itt van, ez az unott beletörődés a jellemző rá. Ha most odacsapna az asztalra, hogy gyerünk fiúk, jobbak vagyunk ennél, egyszerűen hiteltelen lenne. Ezért is kellene szépen megköszönni neki a sok szépet és jót, aztán mehet isten hírével. És hívni helyette valakit (fogalmam sincs, hogy kit, ennyire nem vagyok tájékozott), aki a 0-ról indulva igenis megkövetelné a csapattól, hogy bütykösre járja a lábát edzéseken. És ha az első meccstől kezdve űzi őket végig, annak is lesz következménye... mondjuk a mai csapaton belüli viszonyokat és hozzáállást ismerve valószínűleg az, hogy pár hónap alatt kiutálnák az edzőt.

De Koeman üzenete az mind a szurkolók, mind a csapat játékosai felé, hogy törődjünk bele. És még véletlenül sem az, hogy hajtsunk keményebben és küzdjünk, hogy megint mi legyünk a jobbak.

Sok fiatal játékosunk van, akik két-három év múlva jobbak lesznek. Ezt nagyon nehéz elfogadni, de várjuk, hogy a dolgok javuljanak, és hogy a játékosok túl legyenek a sérüléseiken.

Vannak olyan játékosaink, akiknek rossz estéjük volt, mint Albának is, másoknak ez volt az első meccsük, Coutinhónak az első percei… túl sok a körülmény.

Tudjuk, hogy Sergi Roberto nem szélső, és hogy egy-az-egyet játszani Davies ellen lehetetlen.

Miért várjuk, hogy a dolgok jobbak lesznek majd 2-3 év múlva?! Azért bizony tenni is kellene. Sokaknak az első meccse? Attól még lehetne futni és kergetni az ellenfelet a tanácstalan ácsorgás helyett. Sergi Roberto nem szélső? Akkor minek tette ki oda? Davies ellen lehetetlen egy-egyet játszani? Miféle üzenet ez a játékosok felé? Hogy meg se próbáld, úgyse fog sikerülni?!

Ezek jellegzetes tünetei annak, hogy emberünk egy vesztes.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.15. 11:04:25

GeryG írta:
2021.09.15. 10:54:25
Sziasztok!

Sok-sok éve követem passzívan a fórumot, de ezt már nem bírom szó nélkül.
Rengeteget lehet arról beszélni, hogy volt-e érdemi taktika vagy sem, ha volt, akkor az miért és hol nem működött stb.

Nálam Koemannal nem is itt van a legnagyobb baj, mert adott edzőnek adott taktikai repertoárja van, ami vagy megfelel a csapathoz és a játékosok képességeihez, vagy nem. Ennél szerintem sokkal nagyobb baj az, amit a meccs után lekommunikált.

Ez a realitás. Most ez van. Ez a helyzet. El kell fogadni...

Ebben a paliban annyi versenyszellem van mint egy krumplibogárban. És ez totálisan átragad az egész csapatra is, ami türköződik a pályán mutatott mentalitásban is. Lehet, hogy egy Bayern jelenleg egységesebb, jobban felkészült, fizikálisan is jobb formában van stb. De az, hogy egy Barcelona HAZAI PÁLYÁN egy BL nyitómeccsen úgy játszik, mint egy Huesca vagy Sporting Gijon, az szánalmas. Kiscsapat benyomását keltettük, és nem azért, mert nem volt nálunk a labda annyit, mint máskor. Hanem azért, mert ha nem volt nálunk, még csak meg sem fordult a fejekben, hogy talán vissza kéne szerezni. Kis túlzással kilométerekről nézték a játékosok, hogy az ellenfél krémest majszolva passzolgat a középpályán. Sehol egy szoros emberfogás, sehol egy letámadás, sehol egy kikényszerített hiba. Olyan volt, mintha ki lett volna adva utasításba, hogy gyerekek, még véletlenül se támadjatok vissza, majd ha mellérúgták, úgyis mi jövünk.

És akkor jön egy ilyen "Ez van, ezt kell szeretni" dumával? És ami még ocsmányabbá teszi, hogy bedobja a 18-20 éves játékosok dumát, meg a gyenge cserepadot, hogy a sérültekről ne is beszéljünk. Miért, ha Dembelé vagy Fati ott van a pályán, akkor máris ezerrel pörgött volna a gépezet és ő is a technikai zóna peremén üvöltve űzte-hajtotta volna a játékosait előre? Nem, akkor is ugyanilyen rezignáltan, már-már unottan bámulta volna a meccset a kényelmes fotelből. Ez a pali otthon érzi magát a meccseken, már csak a sör hiányzik a kezéből. És ez a legnagyobb baj, hogy neki senki sem szólt, hogy most nem néző, hanem döntéshozó, akinek irányítania kellene a csapatot.

Szóval ott tartunk, hogy Koeman kiadta az ukázt: törődjünk bele, hogy nincs csapategység, nincs taktika, nincs összjáték, nincs elképzelés, de főleg NINCS TŰZ.
És, hogy ebben mennyire partner az egész gárda? Elég csak Piqué nyilatkozatát nézni, aki szinte még meg is tapsolta saját produkciónkat a meccs végén. És ő csapatkapitány, elvileg az öltöző egyik fő hangadója... Ennek fényében maximálisan megértenék minden olyan fiatalt, aki az első adandó alkalommal le akar lépni, mert egy magára picit is adó sportoló nem bírja sokáig, ha a csapatában semmi, de semmi győztes mentalitás nincs. Márpedig jelenleg ez a helyzet. Ja, de fogadjuk el, mert ez van...
99.9 százalékban igazad van. De azért ne felejtsül el, hogy nem lehet elmenni amellett a fizikai tény mellett, ha az ellenfél gyorsabb, erősebb mind mentálisan, mind fizikailg, akkor mindent lelkesedéssel nem tudsz megoldani. Hosszú tanulási folyamat lesz, amíg azokon a területeken versenyképesek leszünk amiket felsoroltam. Koeman alkalmatlan , ez tény.
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.09.15. 10:54:25

Sziasztok!

Sok-sok éve követem passzívan a fórumot, de ezt már nem bírom szó nélkül.
Rengeteget lehet arról beszélni, hogy volt-e érdemi taktika vagy sem, ha volt, akkor az miért és hol nem működött stb.

Nálam Koemannal nem is itt van a legnagyobb baj, mert adott edzőnek adott taktikai repertoárja van, ami vagy megfelel a csapathoz és a játékosok képességeihez, vagy nem. Ennél szerintem sokkal nagyobb baj az, amit a meccs után lekommunikált.

Ez a realitás. Most ez van. Ez a helyzet. El kell fogadni...

Ebben a paliban annyi versenyszellem van mint egy krumplibogárban. És ez totálisan átragad az egész csapatra is, ami türköződik a pályán mutatott mentalitásban is. Lehet, hogy egy Bayern jelenleg egységesebb, jobban felkészült, fizikálisan is jobb formában van stb. De az, hogy egy Barcelona HAZAI PÁLYÁN egy BL nyitómeccsen úgy játszik, mint egy Huesca vagy Sporting Gijon, az szánalmas. Kiscsapat benyomását keltettük, és nem azért, mert nem volt nálunk a labda annyit, mint máskor. Hanem azért, mert ha nem volt nálunk, még csak meg sem fordult a fejekben, hogy talán vissza kéne szerezni. Kis túlzással kilométerekről nézték a játékosok, hogy az ellenfél krémest majszolva passzolgat a középpályán. Sehol egy szoros emberfogás, sehol egy letámadás, sehol egy kikényszerített hiba. Olyan volt, mintha ki lett volna adva utasításba, hogy gyerekek, még véletlenül se támadjatok vissza, majd ha mellérúgták, úgyis mi jövünk.

És akkor jön egy ilyen "Ez van, ezt kell szeretni" dumával? És ami még ocsmányabbá teszi, hogy bedobja a 18-20 éves játékosok dumát, meg a gyenge cserepadot, hogy a sérültekről ne is beszéljünk. Miért, ha Dembelé vagy Fati ott van a pályán, akkor máris ezerrel pörgött volna a gépezet és ő is a technikai zóna peremén üvöltve űzte-hajtotta volna a játékosait előre? Nem, akkor is ugyanilyen rezignáltan, már-már unottan bámulta volna a meccset a kényelmes fotelből. Ez a pali otthon érzi magát a meccseken, már csak a sör hiányzik a kezéből. És ez a legnagyobb baj, hogy neki senki sem szólt, hogy most nem néző, hanem döntéshozó, akinek irányítania kellene a csapatot.

Szóval ott tartunk, hogy Koeman kiadta az ukázt: törődjünk bele, hogy nincs csapategység, nincs taktika, nincs összjáték, nincs elképzelés, de főleg NINCS TŰZ.
És, hogy ebben mennyire partner az egész gárda? Elég csak Piqué nyilatkozatát nézni, aki szinte még meg is tapsolta saját produkciónkat a meccs végén. És ő csapatkapitány, elvileg az öltöző egyik fő hangadója... Ennek fényében maximálisan megértenék minden olyan fiatalt, aki az első adandó alkalommal le akar lépni, mert egy magára picit is adó sportoló nem bírja sokáig, ha a csapatában semmi, de semmi győztes mentalitás nincs. Márpedig jelenleg ez a helyzet. Ja, de fogadjuk el, mert ez van...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.15. 10:25:41

LG írta:
2021.09.15. 09:43:09
Klopp felismerte, hogy a Liverpool leggyengébb ponta a védelem, aztán Coutinho árából megerősítette. Jöttek a sikerek.
Na igen, ugye ehhez pénz is kéne. Koeman is felismerte, hogy kevés a kp, és a lejaró szerződésű Wijnaldumot nem tudták elhozni neki.

Koeman-nak egyik klubjában sem szakadt a nyakába egy Coutinho-nyi pénz. És mielőtt nekem ugrotok, nem azt mondom, hogy egy szinten van a ket edző, hanem, hogy a lehetőségeik teljesen mások.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.15. 10:24:02

LG írta:
2021.09.15. 09:43:09
Valamint mégis jobban csinálnak, mert néhány év alatt többet tettek le, mint a holland egész edzői karrierje során. Pl. látják a nyilvánvaló dolgokat. Klopp felismerte, hogy a Liverpool leggyengébb ponta a védelem, aztán Coutinho árából megerősítette. Jöttek a sikerek. Koeman pedig stabilan kitart az évek óta megbukott játékosok mellett. Piquet fél lábbal is a kezdőbe tenné, ha tehetné, pedig már kettővel is rohadt gyenge .
Persze, ezerszer jobb edzők, nem is ez a kérdés. Sztem davi10 is arra gondolt, hogy egy klasszis edző sem állt volna fel 5 db 18 éves gyerekkel a kezdőben a Bayern ellen. Csak viccesek az ilyen "akárki játsszon, csak ne ő" kommentek, mikor amúgy is gyenge a keret, a használható játékosok egy része sérült. Én pl. SR-t már ezer éve elzavartam volna, vagy igazából fix cserének meg lehet tartani, de most kivételesen lehozott 2 egész jó meccset ez előtt, és mivel Dest sérült, Mingu szintén az volt, nem nagyon volt kit betenni helyére. Busi is gyenge védekezésben, tudja mindenki évek óta, de kit teszel be helyette? Nincsen VKP a csapatban gyakorlatilag, egyedül Nico mehetne, de akkor meg az lenne a duma, ha szétszednek, hogy a francért szórakozunk el egy BL meccset. L. De Jong is vicc, én mondjuk inkább KP-ra tettem volna fel +1 embert helyette, de ott is lehet választani, hogy az 1 éve nem játszó Coutinho, vagy a fiatalok szenvedjenek elöl, szóval bármennyire is gyenge Koeman, felállás tekintetében most eléggé meg volt kötve a keze. Szélsőink szintén nincsenek.

A védelem amúgy nekem is tetszett most kivételesen, nem rajtuk múlt a meccs. És igen, ahogy nyáron is írtam, sztem ordít a csapat egy rendes VKP-ért (pl. Wijnaldum).
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.15. 09:43:09

davi10 írta:
2021.09.15. 09:29:56
Tomix354 írta:
2021.09.14. 23:09:24
Ironizálhatunk, de konkrétan Busi, Robi helyett akárki jobb lenne. Pedrit is el lehetne nyugodtan küldeni egy hónapos vakációra, vele sem vagyunk előrébb, de legalább végig játszik. Ami a végén fent volt nyugodtan mehetett volna az elejétől, kivéve Pedrit.
Egyetlen edző sem fogja a világ egyik legjobb csapata ellen felnyomni kezdőnek a fiatalokat, akik eddig 45 percet nem játszottak az első csapatban. Sem az aktuális Isten Tuchel, sem a 2 évvel ezelőtti Flick, sem a 3 évvel ezelőtti Klopp.
Valamint mégis jobban csinálnak, mert néhány év alatt többet tettek le, mint a holland egész edzői karrierje során. Pl. látják a nyilvánvaló dolgokat. Klopp felismerte, hogy a Liverpool leggyengébb ponta a védelem, aztán Coutinho árából megerősítette. Jöttek a sikerek. Koeman pedig stabilan kitart az évek óta megbukott játékosok mellett. Piquet fél lábbal is a kezdőbe tenné, ha tehetné, pedig már kettővel is rohadt gyenge .
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.15. 09:40:25

davi10 írta:
2021.09.15. 09:29:56
Tomix354 írta:
2021.09.14. 23:09:24
Ironizálhatunk, de konkrétan Busi, Robi helyett akárki jobb lenne. Pedrit is el lehetne nyugodtan küldeni egy hónapos vakációra, vele sem vagyunk előrébb, de legalább végig játszik. Ami a végén fent volt nyugodtan mehetett volna az elejétől, kivéve Pedrit.
Egyetlen edző sem fogja a világ egyik legjobb csapata ellen felnyomni kezdőnek a fiatalokat, akik eddig 45 percet nem játszottak az első csapatban. Sem az aktuális Isten Tuchel, sem a 2 évvel ezelőtti Flick, sem a 3 évvel ezelőtti Klopp.
Én emiatt javasoltam a lenti hsz-ben azt hogy más felállás kellett volna. Erről tudja hogy nem működik, mást kell kitalálni, ha tanulna a hibáiból.
Én 4-3-3at gondoltam (elől Pedri aki segít!) de 4-2-3-1 vagy 4-4-2 is jó lehetett volna. Ezzel a 3-5-2-vel csak megadtuk nekik a területeket és hála L de Jongnak biztosítottuk a 0 támadó potenciált.

A fiatalkok behozásáról annyit hogy a 0 perces L de Jong miért jobb és biztosabb kezdőbe nevezni? A Sevillába se játszott, még itt se, edzésen is alig volt a csapattal. Miért bízik benne? Miért kellett leigazolni? Illik az edző tervébe??? EZ A Terv? Áh, kiborító. Eddig is kritizáltam Koemant, de most már úgy bosszant komolyan 0 az ember és még mellé hülye is.. ezek a nyilatkozatok. Semmi önkritika. Semmi.
A másik SR jobb mint Mingu?

Ha forgatva lenne a csapat, pl Puig, akkor nem kéne leírni hogy "akik eddig 45 percet nem játszottak az első csapatban", mert meccsben lennének. De erre Koeman alkalmatlan. Kövi meccsen is tuti kezdő L de Jong attól félek.. egész évben játszani fog mert holland. Bolond ez az ember, elment az esze.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.15. 09:29:56

Tomix354 írta:
2021.09.14. 23:09:24
Ironizálhatunk, de konkrétan Busi, Robi helyett akárki jobb lenne. Pedrit is el lehetne nyugodtan küldeni egy hónapos vakációra, vele sem vagyunk előrébb, de legalább végig játszik. Ami a végén fent volt nyugodtan mehetett volna az elejétől, kivéve Pedrit.
Egyetlen edző sem fogja a világ egyik legjobb csapata ellen felnyomni kezdőnek a fiatalokat, akik eddig 45 percet nem játszottak az első csapatban. Sem az aktuális Isten Tuchel, sem a 2 évvel ezelőtti Flick, sem a 3 évvel ezelőtti Klopp.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.15. 09:28:29

Nyáron nem lehetett elküldeni, mert meg kellett húzni a nadrágszíjat. De mi a helyzet most, hogy már mindenkit sikerült regisztrálni? Elvileg mehetne, nem?

Mert ennek így nincs értelme. Nem tanul semmiből, majdnem ugyanazt játszotta el, mint tavasszal a PSG ellen. A sokszor megbukott emberek ugyanúgy kezdők a rangadókon.
Most aztán lehet megint kérdezgetni, hogy de ki lenne jobb, stb. Erre biztosat nem tudok mondani, csak abban vagyok biztos, hogy a holland alkalmatlan még erre az átmeneti időszakra is. Szóval meg kell próbálni másokat, nagyon veszíteni való nincs.

Sajnos az is bebizonyosodott, amit ebben a topicban (is) fejtegettem, de nagyon sok más forúmozótól is olvastam hasonló véleményt: a középpályánk semmilyen szinten nem versenyképes top szinten. Ha a jövő csaptát építjük, akkor látni kell, hogy a Busquets-de Jong-Pedri kp. így ebben a formában spanyol töltelékcsapatok ellen jó, annál feljebb nem.

SR-t végre elkezdte csereként használni a kp-ra, és jól is szállt be a bajnoki meccsekbe. De most berakja a kezdőbe a jobbszélre védekezni, az egyik legkomolyabb támadóerőt képviselő csapat ellen. #-o
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.15. 09:00:19

A legrosszabb tényleg a letámadás volt, és a labdakihozatal, és a kezdő.
Már mint 3 olyan dolog amihez abszolút az edzőnek van köze.

SR borzasztó volt, de ha megnézem, kapott ilyen félmagas, magas, erős passzokat úgyhogy társ sehol hogy old meg, mögötte a Davis, mellette a VKP és a támadó is zárja be, ő pedig a mi kapunk fele néz. Lehetetlen. Dani Alvés talán, de benne se vagyok biztos. Teljes csőd volt ő is, de a szitu is amit a csapat teremtett. Letámadáskor a kp és a támadók futottak mint az őrült, de SR és Alba sehol se voltak. Ahogy más is kiemelte, egy visszalépő támadó már is ember előnyt jelentett nekik, és ki tudtak jönni. A letámadás másik veszte a széle volt. SR fogta a magasan fellépő szélsőt, aki a védelmi vonalban volt. Miközben a labda a Bayern védőknél volt. A pálya széle pedig csak terület, ahova oda is futottak. Így nem lehet letámadni. Se sebesség, se erőnlét, se fegyelem nem volt hozzá. Csak fegyelemmel, ha tudják mikor kinek hova kell futnia már meg lett volna oldva a probléma. Akkor is kikapunk, a sebesség, erőnlét és technikai tudás miatt, de akkor nem így, mert tudásban nincs ekkora különbség. Náluk ugyanaz a figura ment egymás után újra és újra amíg be nem jött. Wow.

Busi nem tud védekezni ebben a rendszerben, katasztrófa, akkora területet kéne átfutnia amire nem képes. Nagyon gyenge volt, el is fáradt.

Coutinho és a fiatalok. A legjobb védekezés, a támadás. Annyi változott a cserékkel hogy a technikásabb playerek képesek voltak a szűk (letámadott) szitukból 1 csellel kijönni. Utána volt kinek passzolni, és mozgott a csapat. SR, Pedri és Busi erre képtelen volt. Pedri felmentést kap tőlem, mert ő csak fáradt volt, és a technikája megvan hozzá, ma nem ment neki. Nem szabad lassú, ügyetlen embereket feltenni, 1et sem, mert elakad a teljes támadás építés/kihozatal velük.
Coutinho szerintem pazar volt, már mint vonal mellé kirakott szélsőnek alkalmatlan a sebessége miatt, de legalább neki focista mozgása van. A cselei jöttek, és ez számít, kell az ember aki képes megnyerni 1v1-eket, és nem csak a 16osnál fontos ez feltörni a védekezést.. óóó azok az idők amikor még csak az volt a baj hogy ilyen támadó nincs.. most már az a baj hogy annyira töketlen ügyetlen emberek játszanak hogy egy letámadásból nem tudunk kijönni.

A BM hogy csinálta? Járatta körbe körbe és ha nem volt üres ember csináltak, csellel vagy visszalépéssel. Mi? Felrúgtuk aztán imák.

Védekezés szerintem óriási volt, epic. Mármint, ennyi eladott labdát és elcsúszott letámadást levédekezni hatalmas kihívás, és a védők jól állták a sarat. De tényleg, a védők, az a 3 jók voltak. Araujo főleg, basszus top az ember világ szinten. Garciában megint volt hiba, de rendben lesz ő, ott is inkább Pikének kellett volna kilépnie a lövő emberre.. de ennyi benne van, nem gond. Piké és Garcia is hozták a várhatót.

Szóval a szokásos, Koemant el kell zavarni. Ez a 3-5-2 LDJ-vel, SR-rel, és középen Pedri-Busi-FDJ-vel nem működő képes, de ez nem a Bayern ellen derőlt ki, hanem kb tavaly a Granada ellen már igen. Ja azóta cseréltünk pár embert, de nem jobbakra :D
Így utólag, 4-3-3 kellett volna, Mingu JHV, Piké + Araujo, Alba hátul. Egy fiatal + Busi + FDJ középen. Pedri-Depay-1 fiatal elől. Pedri támadónak írom, de igazából annyi dolga lett volna hogy a balra vonal mellé kihozott labdákat ne veszítse el, amihez elég lett volna a technikája. Kis szerencsével megtalálhatta volna Depayt is párszor. Túloldalni szélsőtől meg annyit vártam volna hogy próbáljon cselezgetni és élni kicsit, bátran. Ha nem jön össze neki semmi gond.
Puig pl jó lett volna kp-ra, de Nico is. Egyik jobb ebben, másik abban.

Apropó Nico... Tudtuk hogy ez lesz... Koeman újabb fogyatékossága.
Szegény Nico tolt pár álommeccset, aztán bejött a Sociedad ellen, akkor is tökéletesen jó volt, de a hülye bíró lefújta a szabályos szerelését, kaptunk a szabiból egy gólt. És röhögtünk hogy tuti el lesz felejtve amilyen pedagógus Koeman. Úgy is lett. Ez a meccs sírt egy Nico-ért. Gavi és Demir beküldése alapján nem fél fiatalokat felrakni. De akkor miért nem a jókat? XD Mármint Nico nem jobb mint az említettek, de most Busi helyére kellett volna egy VKP erre berak egy apró, támadó szellemű kis Gavit. What? Nico-nak kellett volna jönni, egy tökös edzőnél a 45. percben, egy jó de konzervatív edzőnél a 60.ban. Koemannál fel se jött, de aki jött az is későn. Prafó!

A Bayern 20-ban BL-t nyert, mi meg 1000 sebből vérzünk egy 0 edzővel. A 0-3 jó eredmény ilyen helyzetben. Óriási probléma hogy Xavi nem tudott/akart eljönni előbb. Amíg ő nem jön, felesleges mást idehozni fél évre/1 évre. Lehet jobb lenne, sőt, de mentálisan annak sincs semmi értelme, max ha B-ből hozunk edzőt. Emiatt megértem Koeman maradását, Xaviig. A következő probléma ha esetleg Koeman hosszabbít. Az a dance macabre lenne, a vég. Az ezutáni probléma, hogy Xavi tényleg jön-e, és jó lesz-e. De bárcsak ott tartanánk hogy ezen kell aggódni.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2021.09.15. 08:53:55

MessiNeymarSuarez írta:
2021.09.15. 08:28:05
Újabb szépen lejátszott rangadó.
Imádom hogy nagy a szája("Nekem hála van jövője a klubnak" aztán a következő vereségnél a felelősségvállalás helyett megint nyilvánosan belerúg a csapatba :lol: :lol:

Ilyet eleve ki mond? Ha egy Tuchel nyilatkozta volna le miután egy szétesőben lévő Chelseat vett át szezon közepén és csinált BL győztes csapatot akkor még érthető is lenne, de így...Hatalmas legenda akinek a BL győztes gólját 200 év múlva is emlegetni fogják, de ezt a viselkedést akkor sem engedhetné meg magának ha semmi köze se lett volna előtte a Barcához, úgy viselkedik mint akinek töke ki lenne már az egésszel és azt akarja kiharcolni hogy az elnök bedurvuljon és szélnek eressze.

Nem varrnám a nyakába a mostani zakót, ilyen sorokkal ez volt a realitás, de elég sok rangadót bénázott el és nem látja a nyilvánvalókat, inkább becsicskítja Puigot, belerúg a csapatba, most meg Robiba és Minguezaba(utóbbiba nem először), mindenki tudja hogy nem szint egyik se de ezt az öltözőbe kellene megbeszélni nem pedig a sajtóba beleugatni, JA és az érinthetetlen státuszok is megszűnhetnének.

Pedrivel sem tud mit kezdeni. A srác full alibi, egyenesen 0, Robi is lehetne a helyén miközben az egész EB szinte minden meccse róla szólt és minden meccsre jutott legalább 1 olyan mozzanata amire még Iniesta is csettintene és a semlegesek is értették hogy mit keres 18 évesen a Barca kezdőjében.
Mit nyilatkozott Miguezáról és Robiról a "Barca jövőjének megmentője"?
Érdekes lesz a mesternek a rendszeres füttyel szembesülnie a Nou Campban...tavaly nem voltak nézők, így nem kaphatott a stadionból szurkolói visszajelzést. Idén fog...na most lesz csak igazán vörös a feje....
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.15. 08:28:05

Újabb szépen lejátszott rangadó.
Imádom hogy nagy a szája("Nekem hála van jövője a klubnak" aztán a következő vereségnél a felelősségvállalás helyett megint nyilvánosan belerúg a csapatba :lol: :lol:

Ilyet eleve ki mond? Ha egy Tuchel nyilatkozta volna le miután egy szétesőben lévő Chelseat vett át szezon közepén és csinált BL győztes csapatot akkor még érthető is lenne, de így...Hatalmas legenda akinek a BL győztes gólját 200 év múlva is emlegetni fogják, de ezt a viselkedést akkor sem engedhetné meg magának ha semmi köze se lett volna előtte a Barcához, úgy viselkedik mint akinek töke ki lenne már az egésszel és azt akarja kiharcolni hogy az elnök bedurvuljon és szélnek eressze.

Nem varrnám a nyakába a mostani zakót, ilyen sorokkal ez volt a realitás, de elég sok rangadót bénázott el és nem látja a nyilvánvalókat, inkább becsicskítja Puigot, belerúg a csapatba, most meg Robiba és Minguezaba(utóbbiba nem először), mindenki tudja hogy nem szint egyik se de ezt az öltözőbe kellene megbeszélni nem pedig a sajtóba beleugatni, JA és az érinthetetlen státuszok is megszűnhetnének.

Pedrivel sem tud mit kezdeni. A srác full alibi, egyenesen 0, Robi is lehetne a helyén miközben az egész EB szinte minden meccse róla szólt és minden meccsre jutott legalább 1 olyan mozzanata amire még Iniesta is csettintene és a semlegesek is értették hogy mit keres 18 évesen a Barca kezdőjében.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.15. 08:21:25

Valaki utánanézett már annak, hogy milyen lehetőségeink vannak, hogy elzavarják ez alkeszt? Gondolom, mivel nincs pénz pénre, ezért nehéz a dolog. Viszont nézhetetlen fociért meg nem fog kimenni 99000 ember a meccsekre...
Xavi, ha jól tudom újraszerződött az olajosokkal, de mintha valami olyasmire emlékeznék, hogy mehet, ha hívja a Barca!? Volt ilyen vagy csak bilibe lóg a kezem?
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.15. 08:09:18

Számomra, az a mindent egyértelművé tesz, hogy ezidáig egyszer sem nyilatkozta le azt, hogy, igen vállalom a felelőséget, vagy igen az én hibám volt mert rossz a taktikám, vagy igen az én hibám, mert mondjuk egyáltalán nincs is taktikám..... Miatta a Camp Nou is csak sima stadion lett. Eddig bármelyik csapat jöt ide játszani, kicsit mindengyik bevolt tojva.... Most meg a afél világ rajtunk röhög.. Köszi Maestro!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.15. 07:22:52

Mondjuk teljes egészében a régi idők káosza jönne vissza és tipik a helyzetre lenne jellemző ha a Classico előtt a Kijevet nem tudnánk megverni és úgy jönne a RM meccs, hogy úgy kezdődik ,,Koeman jövője, a mai meccstől függ” és ott is egy gyufa és utána felállítják. Szerintem ez a forgatókönyv totál benne van most.
Kép
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.09.15. 00:02:03

Tomix354 írta:
2021.09.14. 22:55:59
Ironizálhatunk, de konkrétan Busi, Robi helyett akárki jobb lenne. Pedrit is el lehetne nyugodtan küldeni egy hónapos vakációra, vele sem vagyunk előrébb, de legalább végig játszik. Ami a végén fent volt nyugodtan mehetett volna az elejétől, kivéve Pedrit.
Ezzel teljesen egyetértek, már csak azt nem tudom, hogy ezt ő hogy nem látja.

Tavaly belenéztem valamelyik City meccsbe egy cimborámmal és láttuk, hogy Bernardo egyre inkább fáradt volt: kezdett rengeteget hibázni. Azt meg is állapítottuk, hogy le kéne cserélni. 5 percre rá, mert hozta is le a játékost Guardiola.

Nem azt szeretném ezzel mondani, hogy én rögtön össze tudnék rakni egy világverő Barcát/értek mindenhez is, de szerintem egy képzett edzőnek ezeket - amiket még mi is látunk a közvetítésből - látnia kell, reagálni tudni kell rá. Ez a minimum.

Számomra rengeteg a kérdőjel Koemannal és a döntéseivel kapcsolatban. Lehet, hogy ezen döntések/taktikák egy igen összetett kirakós darabjai és a vége jó lesz - aztán leesik az összes Culé álla, olyan jó Focit fogunk játszani - bár egyelőre tény, hogy ez eddig igen diétás teljesítmény.

Én sem számítok túl sok kupára idén... de egy koncepciót azért csak elvárhatok.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.14. 23:20:04

Barcaforever írta:
2021.09.14. 22:53:10
Azt hiszem ő örült a legjobban annak, hogy nem voltak szurkolók tavaly. Señor lesz itt idén fütty, meg fehér zsepi rendesen. Ezt még ő se gondolhatja komolyan, h bárki hosszabbítani akar vele jövő nyár után. :lol:

+ 1 pirospont, hogy Busit meg SR-t egyszerre hozta le, rossz volt őket nézni.
Dehogynem. Megmondta : "Hála nekem, a Barcelonának van jövője"
A gond, hogy ő tényleg egy géniusznak érzi magát.
Azt, hogy gyakorlatilag nincs taktikánk ( azon kívűl, ne kapjunk sok gólt) az őt nem érdekli. Felküldi a kezdőt, a többit oldják meg a pályán játszók.

Felrakja a fiatalokat is úgy, hogy látszott rajtuk semmilyen taktikai utasítás nem kaptak. Baldé is értelmetlenül nekiment a felálló védelemnek többször is.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.14. 23:13:03

Fehér zsepit minden ülőhelyre a következő hazaira!!!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.09.14. 23:09:24

davi10 írta:
2021.09.14. 22:59:01
Tomix354 írta:
2021.09.14. 22:55:59
Ilyen kezdőt kirakni a pályára, ennyi erővel Egervári is jöhetne, biztos nem kérne annyit. Az a baj, hogy nem is látja be mekkora [auto_cenzúra], amit felpakol, csak 2-0-nál kezd el cserélni.
Te kit raktál volna a kezdőbe? Fati-t vagy Wijnaldumot? Vagy Lenglet-t vagy Umtiti-t?
Ironizálhatunk, de konkrétan Busi, Robi helyett akárki jobb lenne. Pedrit is el lehetne nyugodtan küldeni egy hónapos vakációra, vele sem vagyunk előrébb, de legalább végig játszik. Ami a végén fent volt nyugodtan mehetett volna az elejétől, kivéve Pedrit.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.14. 22:59:01

Tomix354 írta:
2021.09.14. 22:55:59
Ilyen kezdőt kirakni a pályára, ennyi erővel Egervári is jöhetne, biztos nem kérne annyit. Az a baj, hogy nem is látja be mekkora [auto_cenzúra], amit felpakol, csak 2-0-nál kezd el cserélni.
Te kit raktál volna a kezdőbe? Fati-t vagy Wijnaldumot? Vagy Lenglet-t vagy Umtiti-t?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.09.14. 22:55:59

Ilyen kezdőt kirakni a pályára, ennyi erővel Egervári is jöhetne, biztos nem kérne annyit. Az a baj, hogy nem is látja be mekkora [auto_cenzúra], amit felpakol, csak 2-0-nál kezd el cserélni.
Válasz küldése