Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.02.22. 13:18:48

Barca_10 írta:
2021.02.22. 12:40:27
nagyon jó hozzászólás, egyedül azzal nem értek egyet hogy nekünk Xavi kell jelenleg. Szkeptikus vagyok azzal szemben hogy ő teszi ki a haverokat akikkel kétszer tönkreverték a világot, plusz a tikitaka ideje lejárt, nincsenek meg hozzá a játékosaink. De azt el kell ismerni, neki van tekintélye a csapaton belül, a Leo-Lucho ellentétet ő simította el.
Igen nekem is ez az egyetlen kifogásom ellene. Hogy mennyire tudná kitenni a "haverokat".

Vagy hogy bízik e még bennük annyira, vagy mindenki bízhat e még ezekben a játékosokban, hogy képesek a megújulásra és a felemelkedésre egy megfelelő filozófia, játékstílus mellett?

Szerintem erre a kérdésre nem tudja senki jelenleg a választ, viszont Koeman is ebbe bukik bele.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.02.22. 12:46:28

nem nyáron, most télen persze..
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.02.22. 12:45:52

Évek óta sablonos, kiismerhető a csapat, és egyre kevesebb a klasszis, aki húzna valami váratlant. Messi sem tudja már 3-4-5 emberen átvinni. Ráadásul nincs tűz, hajtás, erőnlét sem.
Sajnos a mostani csapat az öregekkel, és be nem vált sztárokkal vesztes csapat.
Koeman nem túl jó edző, de nem sok épeszű vállalta volna el őket szerintem.
Főleg, ha apróért sem lehet igazolni.
Azért a szakmai stábnak, aki nyáron azt mondta, hogy nem kell védő, szintén tudok gratulálni.
Nem tudom Garcia jó lett-e volna, de 5 millió eurót kicsit nagyobb hülyeségekre is elköltöttünk már..
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.02.22. 12:40:27

nagyon jó hozzászólás, egyedül azzal nem értek egyet hogy nekünk Xavi kell jelenleg. Szkeptikus vagyok azzal szemben hogy ő teszi ki a haverokat akikkel kétszer tönkreverték a világot, plusz a tikitaka ideje lejárt, nincsenek meg hozzá a játékosaink. De azt el kell ismerni, neki van tekintélye a csapaton belül, a Leo-Lucho ellentétet ő simította el.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.02.22. 12:07:46

Kalapos írta:
2021.02.22. 10:34:19
...
Húú szerintem tökéletesen leírtad a jelenlegi csapatot, ez igen. :wink: Csak pár saját gondolattal egészíteném ki, de lényegében ugyanez.

Nyáron amikor ide került a Mister, sokan nem örültek neki, le is írták már akkor aggodalmaikat. Én ha emlékszik valaki, én nem tartoztam közéjük, mert én mást láttam, bíztam benne, örültem nagyon az érkezésének. Ez viszont azóta nagyon megváltozott és igazat adok azoknak akikkel annó hadakoztam miatta.

Ugye én ő rá úgy tekintettem, hogy pszichésen és taktikaliag nagyon rendbe tudja tenni a csapatot és az öltözőt. Bíztam benne, hogy egykori Barca legenda védőként, a védelmet olyan szinten fel tudja emelni hogy az Európában is megállja a helyét. Nos ezt ugye tudjuk hogy a közelébe se járunk. És itt nem csak arról beszélek hogy kikaptunk zsinórban 2x a BL-ben, vagy a nagy csapatok úgy játszanak a védelemmel, hogy örülünk ha megússzuk 2-3 kapott góllal (mint pl. a Sevilla elleni elődöntő során, ha 4-et kapunk egy szavunk nem lehetne), hanem inkàbb arról, hogy a kisebb csapatok is, simán dolgoznak ki ellenünk 8-10 helyzetet amiből kapjuk a gólokat. Szerintem emiatt kapjuk az egyéni hibákból is a gólokat, sokkal nagyobb úgymond "terhelésnek" van kitéve a védelem. Ehhez ugye hozzájön az is, hogy már a csatároknál elkezdődik a védekezés, a kp-t már nem is említve. Rengeteg alkalommal pl. Pedri zár vissza folyamatosan, hol középen ment utolsó emberként, vagy pl. jobb vagy bal szélen.

Ennek a kidolgozásában (illetve nem kidolgozásában) egyértelműen ő a felelős, ezt nem tudja megvalósítani, már már a Sétien féle össze vissza szaladgálás megy néha a meccsenként. Bíztam benne hogy pszichésen nagyot tud lökni a csapaton, nekem ő ilyen figura is, hogy koncetráltságban a toppon lesz a csapat. És látjuk hétről hétre és azon izgulunk minden meccsen hogy most épp melyik játékos fog olyanokat hibázni amire egy másodosztályú csapat is csettintene.

Totál homály a kp-tól felfelé az egész csapat is, ahogy lentebb írta a kolléga. Onnantól hogy megvan középen a labda, Busquets áll és néz hogy kinek lehetne passzolni. Ez tegnap is nagyon sokszor volt megfigyelhető, ha Messi nem jön vissza labdáért akkor kapufa. A másik két kpnk meg az ellenfél 16-os vonalán áll és várja a labdát. És tényleg annyiból áll a játékunk, hogy folyamatosan dobálják ki a szélre a bogyót? Dembelé áll a vonal mellett, általában ő kapja ugye (de minek, de ebbe most nem megyek bele), vagy Alba a bal oldalon felfutóként. És ennyi. Ennyi a taktikánk kb. Majd egyszer figyeljétek meg Griezmann mozgását a bal oldalon, hogy hányszor indul/indulna be mélységből várva a kiugratást, tegnap legalább 7-8 ilyen alkalom volt (sőt minden meccsen van legalább 4-5) de Alba és Busi inkább Messinek adja középen. És ettől is hidegrázást kapok, rs ezt nem tudom hová tenni, hogy ez edzői utasítás vagy Messi ennyiszer kéri a labdát. Ezt tényleg nem tudom hová tenni, de ez megy egy ideje és a falra mászok tőle. Dembelé a jobboson elvétve indul mélységből, az utóbbi időben szinte csak áll a jobb oldalon a vonal mellett és várja a labdát, és ugye kapja is sokszor.

Rendkívül kevés és egyszerű taktikai repertoárral, játékszituációval rendelkezik a csapat, ez nagyon de nagyon kevés amit eddig mutatott a csapat. Én egy fikarcnyi előrelépést nem látok semmilyen szinten a tavalyi csapathoz képest. Pedig más edzők(k) vannak, nagyobb tapasztalattal. 1 éve Valverde azért lett elküldve, mert nem játszott szépen a csapat. 1. helyről. Most idén, bő 2 hónapja visszaállt a csapat a 4-3-3-ra, és vért izzadva minden meccsen kell játszani. Számomra sokkal nézhetetlenebb mint a Valverde időszakban.

És most lehet le leszek hurrogva, de én bízom benne, hogy a nyarat már nem Koemannal a kispadon kezdjük. Azt lehet mondani hogy ilyen a keret is, meg Covid (ami tegyük hozzá, minket szinte nem is érint közvetetten), de mégsem látszik semmi olyan filozófia, vagy játékstílus amire azt lehetne mondani, hogy na ennek lehet jövője. Ha már ragaszkodik a Szent tehenekhez és akkor is ők játszanak akármilyen teljesítményt nyújtanak, akkor kb elvárható lenne, hogy egy stabil taktikai hadrendet összeállít.

Most ezt hülye dolog tudom felhozni és nem mérvadó, szimplán csak a példa kedvéért megyek ebbe bele, de pl. Pep idején tudva volt egy taktika, játékstílus, ami számomra egy meccsen különösen kijött. És ez a 2009-es BL döntő, ahol a sok sérülés és eltiltás miatt így állt fel a védelmünk: Puyol jobb szél, Touré-Piqué középen rs a harmincakárhány éves Sylvinho a bal oldalon. És hogy miért is működött ez? Mert volt egy játékstílus, egy hadrend, egy filozófia és könnyedén felvették és meg is csinálták a feladatot az adott játékosok. Erre a Mister nálunk, inkàbb betette a hónapok óta 0 perces Piquét és az izomsérült Destet a PSG ellen, mert nekünk nem hogy ilyen, de hasonló filozófiánk, játékstílusunk nincsen. De ezzel nem akarom összehasonlítani a két védelmet és a két csapatot, csak magát a gondolkodást.

Nekünk nincsen filozófiànk vagyis inkább a Misternek, fel vannak pakolva a tapasztalt játékosok, bennük lehet bízni, majd megoldják egyénileg valahogy. Ez viszont nem csapat. Legyen még egy példa, pl a Bilbao, ott Marcelino 3 hét alatt felrázta a csapatot januárban és vért izzadva de megnyerték a kupadöntőt is. Ott taktikailag pl megverte Koemant nem kicsit, azóta is amilyen szervezett csapatot csinált belőlük, pedig ott is vannak öregek a csapatban.

32 éve nem kezdtünk így a bajnokságban, a nagyobb csapatok ellen csak azon kell izgulni, hogy 2-3-nál többet kapunk e. Ez szerintem nem jó út, és nem jó filozófia. Mivel az nincs. Ha lenne akkor annak lenne látszatja és itt nem csak a nagyobb csapatok elleni meccsre célzok, hanem a közép vagy alsóházi csapatok ellen. Mert az hogy pl. egy Valladoidot 5 védővel és 3 középpályással tudtunk megverni, az minden csak nem filozófia, vagy hogy minden meccsen a full legjobb kezdő kell kiállítani, vagy ha ég a ház akkor pályára küldeni, az sem filozófia.

Még egyszer mondom, nálam mind pszichológiában mind taktikailag megbukott mint edző, és szerintem gondolkodni kell a váltáson, mert nem jó irányba megy vele a csapat. Fiatalítást fel lehet neki hozni, de ugyanezekkel a sérülésekkel és ezzel a kerettel más edző is kénytelen lett volna a fiatalokhoz nyúlni, de más edző lehet nem küldte volna a pályára a PSG ellen a Piqué-Lenglet-Alba-Busquets csoda négyest, mert ha még Roberto is egészséges lett volna ő is kezdett volna erre mérget vehettek. És most képzeljétek el, hogy Robi fogja Mbappét...

Megvártam amíg lemegy a hétvégi meccs, mennyire sikerül felráznia a csapatot az égés után, hát ugyanazzal a kezdővel, ugyanúgy nem értünk semmit, ellenben ahogy a PSG-nél, azt jó volt látni milyen intenzitással szállt be a Mingu-Puig-Pjanic-Trincao 4-es az utolsó 15 percre.

Nagyon nagy megújulás szükséges a jelenlegi csapatban, erre szerintem a holland mester nem alkalmas. Én azt hiszem hogy elérkezett Xavi ideje és bízom is benne, hogy nem év végén de már idén megkapja a széket. Február van, valljuk be már kiszálltunk minden sorozatból, nincs mire várni, a 3 hét múlva esedékes elnökválsztással együtt szeretném Xavit is itt látni. Köszönjük Mister, elég volt, sok is volt a sok negatív rekordból.

Na ennyi lett volna a "tömör" véleményem, köszi annak aki vette a fáradságot rs elolvasta. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.22. 10:34:19

ventiladors írta:
2021.02.21. 17:28:58
Kalapos írta:
2021.02.21. 16:11:40
A rendszer nem működik azt vegyük észre.
Milyen rendszer nem működik akkor, amikor az ellenfélnek momentuma nem volt, de egy védőnk felrúgja az ellenfelet a 16-oson belül és azzal a tizenegyessel megy el a meccs?
Griezman nem elég hogy nem lő gólt, de még a másét is érvénytelenítteti.
A BL meccsen meg figyelembe se veszi a csapattársa kérését.
Az edzőn nem lehet ezeket számon kérni. Neki az a feladata, hogy a maximumot kihozza, valahogy összetartsa ezt a társaságot a szezon végéig, vagy legalább addig, amíg az érdemi dolgok el nem dőlnek.
Ezért nem foglalt állást a Piquet vs Griezman vitában nyilvánosan.
Remélem, ha meg lesz a BL indulás, akkor megy a levesbe a 4 francia.(Más cél csupán illúzió)
Na ez hosszú lesz, de többször nem írok ilyet, meg erre a hozzászólásra nagyszerűen lehet tükrözni a helyzetet.

A 2. félidőben nem volt kaput eltaláló lövésünk, a kiesés ellen küzdő Cadiz ellen. De az elsőben sem volt sok, főleg nem tudatos, szervezett játékból adodó támadásunk, amit mondjuk látnánk hétről hétre meccsről meccsre hogy: aha, ezt próbálják a fiúk, bizonyos mozgás labdával és labda nélkül a helyzet kreáláshoz. Ilyenünk nem volt érdemben, egy 11es és cső. A felállásunk adott, felállt és nem nem felállt védelem ellen is, de nem működik. A PSG 10x ugratta ki legalább Möpapppét kb ugyanúgy, mert ezt gyakorolták, tudatosan.

A mester feltette a PSG elleni impotens kezdőt újra, aztán úgy cserélt hogy posztokat és felállást kavart, ami össze is zavarta a csapatot, a bekapott gólban legalább annyira benne van mint Lenglet. Ha eleve mást tesz fel az elején az lehet ok, de meccs közben így bezavarni felesleges volt. Dembelétől nem tudom mit vár, nem megy neki, játszon Trinaco.

Busi akkora szidást kapott a fórum nagy részétől megint nekem fájt.. a csávó nem egy elit kp az biztos, de sok labdát szerzett, és a Messit védők szerint csak Messi ad kulcspasszokat a többiek bénák, na Busi adott vagy 4et legalább. Teljesen jó volt, de a rendszer számára is kényelmetlen, ő régen a védők között játszott leghátulról passzolgatva játszott az feküdt neki. Most Messi sokszor Lengletig hátramegy labdáért, és onnan kéri el, tök céltalanul. Ilyenkor Businak is feljebb kell mennie, hogy egyáltalán legyen kinek passzolni. Busi is pozin kívül van, feltolva emiatt sokszor. Sokan azért szidják szerintem mert nem szimpi a feje és régi arc. Nem Messi miatt rossz, a rendszer rossz ami mást vár el tőle mint amire képes.

De Jongot nem szokás szidni, de kérdem én, Busi játszik leghátul a kpn, előtte Pedri és De Jong támadó(obb) szerepben van ugye? De Jongnak hány a csapat számára lendületet/dinamikár generáló passza volt? És Pedrinek? Utóbbi próbálkozott, 19 évesen nem is volt rossz, ő ennyit tud, rendben van, ha nem játszana minden meccsen kezdőként és várnánk tőle a csodát.
De Jong meg vkp. KH-nak is jobb mint támadó kpnak. De akkora tehetség hogy még így is, egy számára előnytelen poziban is vannak jó meccsei.

Amíg Messi szabadon játszik nem lesz jó támadó focink. Az emberünk tök középen áll, és rengeteg labdát elkér, ami miatt a többieknek esélye sincs részt venni érdemben a támadás építésben, és csak szűken a védők között kapnak labdát, amivel semmire se mennek. Mutatom, felállt védelem ellen:
Pedri és De Jong az ellenfél 16osáig fel vannak tolva, és ott kérik a labdát. Piké és Lenglet áll leghátul, kicsit előttük Messi és Busi. Grizi szélen kezdi a támadásépítésben a poziját, Messi elől, Dembele szélen. Aztán ahogy haladunk előre, Messi ugyanúgy középen áll, a térfél közepén, Grizi pedig befut középre. Az ő helyére felfut Alba. Dembele semmit se csinál, de nincs is dolga. Grizi mögé, de nem teljesen középre pedig felfut De Jong meg Pedri, lehagyva Messit aki nem fut fel, hanem hátra sétál, vagy csak megáll és megvárja hogy a labda odaérjen. Aztán megy az adogatás. Annyi idő alatt amíg De Jong meg Pedri felér, valamint Grizi beér szélről középre veszélyt generálni a védők simán zárják a területet. De ez a játékunk, és bárki levédekezi.

Dembelétől is mit várunk? Olyan egyedül van jobb oldalon.. Akármilyen szélső gyenge lenne ha nem segít neki a csatár vagy szélsővédő 2v1ezni, vagy legalább 2v2zni. Grizi konkrétan áll középen. Nincs is hova futnia, mire odaér a baloldalról megszakad a támadás lendülete, nem tud úgy mozogni hogy Dembelének segítsen, ezért csak sétálgat középen, mert tudja hogy úgy se kap labdát.
Pedri és De Jong védekezéskor a mi 16osunk vonalán védekeznek. Aztán, támadáskor az ellenfél 16osáig fel kell futniuk. Ha labdát vesztünk, gyakran ők a labda mögött vannak! Igen, konkrétan, a két szervező kpnak mögött vesztünk labdát, és védekezni instant emberhátrányban tudunk csak, ráadásul tökig feltolva. Hogy lehet hogy nem a szervező, középső kp-k hozzák fel a labdát, és nem ők csinálják a focit? Ja, az egyik vkp a másik meg 19. De Busi meg Messi megoldja, csak szétesünk felállásban. De Jong meg Pedri meg minden meccsen holtig elfárad ebben a futásban.

Régen a csatárunk középről indulva mozgott ki valamelyik szélre, segíteni a szélsőnek. Régen, amit játékban másolni akarunk ha már felállásban nem is, úgy volt hogy a szélsőnek volt helye passzolni a csatárnak, a szélsővédőnek és legalább 1 belső kpnak. Most a szélső sehova se tud passzolni, csak hátra. Vagy neki megy az ellen szélső, egyik belső védőjének és egyik védező kpjának egyedül. Így várjuk Dembelétől hogy hozzon valamit. Jobboldalra tükrözve Ronaldinho talán, meg Neymar talán hozna valamit, de más nem fog. Balszélen Fati üdeszínfolt volt, de nem csak képességei miatt. Ha ő baldoldalon van, akkor gyakrabban kap labdát Messitől, és Grizi mozgása is leszedhet róla egy védőt aki őt követi. Alba is segíthet neki. A jobb odalon ez nem megy, mert ha van jobb szélsőnk, akkor nincs csatárunk, mert a 3 támadóból 1 Messi, aki nincs poziban ugye. Ha kapnak is labdát a szélsők teljesen elhalt helyeken vagy lendület nélkül, ahonnan csak a visszapassz opció, azért mert asszimetrikus a csapat.
Jó a 2011es csapat már hasonlóan állt fel, és hasonlóan játszott, lehet hogy azt akarjuk copyzni, csak elég gyérül. Az a csapat megismételhetetlen amúgy is, pláne ezzel a kerettel.

Koeman azután hogy rossz rendszert küld fel, rossz kezdőt is, aztán rosszul is cserél. Azért könnyű okoskodni, mert már vége a meccsnek és le lehet vonni a következtetéseket. Hogy ezt előre lásd, ahhoz euró millókat kell keresned és edzőnek hivatnod magad. Ha utólag megállapítod akkor meg fórumozó. 4-2-3-1el próbálkozott, nem ment, és visszaállt 4-3-3ra, Pikével, Busival és Messivel szabadpozis árnyékékben. Ismerős jelenség nem? Idejön valaki, próbálkozik aztán beleszürkül a szokásosba.

De nem csak ő csinál hülyeségeket, mert a többi edzőnél is hasonlóan játszottunk, minimális 1-1 játékos csere van azonos posztra, vagy egy egy pozi apró feladatköri variálása van évről évre. Úgy mondják, tömjük a lyukakat egy 2012es? rendszeren. Ezen már veszekedtünk, de ez a Messi árnyékék tiki-taka ez Pep találmánya, és nem aktuális 2021ben egy 34 éves Messivel.
Őt nem személyében támadom, hanem pályán betöltött szerepében.

Ha tőle várjuk hogy elkérje a labdát a védőktől, aztán átjátsza az ellenfelet és a végén gólt is lőjön akkor mégis mit várunk? A kisebb feladatait el tudják látni mások is, Busi egész életében az első feladatot játszotta, de De Jong is képes rá. A 2. és 3. feladatban kéne csak szerepe legyen. De a 3. szerves elemeire tehát beindulások és verekedés a védőkkel arra nem képes. A 2.ban villog még mindig, de mivel ő játszik elvileg középső támadót, ha ő hozza fel a labdát akkor csak a fent említett lyukak mellett tud támadni, tehát a védők könnyen lefogják a lehetőségeit. Ekkor jön az hogy faultolják, szerelik, elpasszolja. Eleve esélye sincs, még az ő zsenijével se.

A többiek annyit futnak, és úgy mozognak hogy neki jó legyen, nem csoda ha utána csak akkor van valami ha ő csinálja. Pedri vagy De Jong hogy szervezzen ha az ellen 16osánál áll? Modric vagy Kroos, vagy Paredes vagy bármelyik kp hol szokott helyezkedni?

Ezt Koeman is látja, csak nem veheti ki a csapatból Messit. Miért is tenné, Messi túl jó. De egyik edzőnk se tett semmit, ugyanezért.
Franciákat szidjátok, de világbajnok meg tehetséges fiatal játékosokból áll a csapat, nem kutyaütők, csak nem lehet velük ezt a rendszert alkalmazni. Akik leigazolták őket azok hibáztak, RK meg beteszi őket a kezdőbe mert 1 hülye 2 nincs töke kitenni őket 3 nincs megengedve hogy kivegye őket.
A Barca előtt, a Barca után jó arányban mindenki jobban játszik mint itt. Állóképesség, forma, mentalitás, motiváció ezekben mindig mi vagyunk hátrányban. Coutinho, Suarez? Mennyit voltak szidva, főleg utóbbi.. erre máshol virágzik. Vajon mért? Még André Gomes meg Digne is virágzik, könyörgöm az egyik CSK Ancellotinál! Itt meg üldözött közutált emberek voltak, mint most is páran. Itt olyan utálat és közröhej tárgya mindenki aki nem Messi vagy Iniesta hogy nem csoda hogy nem tudnak jól játszani.

A Barca intézményének mentalitása kb az mint itt a fórumé gondolom. JÓÓÓ ez jóó ez, most ez nem jött össze, mert most éppen Alba hibázott (pool), most éppen Piké hibázott (psg) most éppen Lenglet hibázott stb stb. Hibáztatunk valakit, ha nem szenttehén akkor kitesszük és veszünk rosszabbat drágábban a helyére, ha szenttehén akkor marad és minden ok, jövőre majd összejön. És jövőre ugyanezzel a rendszerrel és hozzáállással megpróbáljuk újra, csak legutóbb gyenge volt az edző meg sok a gyenge ember a kezdőben. Ja, vannak gyengék, meg Koeman is bebizonyította hogy nem hoz jó döntéseket megfelelő arányban de itt mélyebb probléma van. Ez egy paradox hogy azért játszik mindenki így, pozin/feladaton kívül hogy Messinek jó legyen, és Messi azért rossz mert a társak rosszak. Vágesz hogy valami nem oksi?

Cserélhetünk megint edzőt, meg egy-két embert, de ebben a rendszerben másokkal se jutunk előre. Itt mindenki motiválatlanul teng a pályán és alul teljesít, de ha szimpi akkor ok, ha nem akkor nem, arcra megy a dolog, ahogy a szurkolóknál úgy az intézménynél is.
Megoldást én nem tudok javasolni, mert nem értek hozzá, de függetlenítve magam a játékosokhoz kötödő érzelmektől ezt látom a pályán. És nézem elég ideje hogy rájöjjek hogy ez nem jó így. A helyzet az hogy az edzésekkel tuti nem jó valami, a taktikai felkészültséggel se, a motivációval se, a játékosállomány és a pályán megvalósítandó játék nincs szinkronban, a fizetések az egekben, az eladások vételek borzalmasak és ökölszabályokat sértenek, és a klub 100éves hagyományainak is bemutatunk hétről hétre. Itt tartunk, nem mondom hogy egyszerűbb lenne új klubot létrehozni mint ezt megjavítani, de ide tényleg elnök váltás, edző váltás, és gyomlálás kell, nagyon alaposan és tudatosan.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.22. 06:57:59

Ameddig a múlt ábrándjai élnek, nem lesz megújulás. Az öregeket és a tikitakát el kell felejteni. Minthogy Koeman is belekompromittálódott ebbe és Xavi se lehet képes elfelejteni, kívülről kellene koncepciózus, erélyes, sikeres edzőt hozni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.21. 20:57:41

Az öregek kivezetése?
Most hosszabbitottunk Piqueval Lenglettel.Alba fix,Busi fix kezdők.
Messi pótlása szerepének átvállalása sehol nincs.
A játék filozófia kiismert koncepció a váltásra semmi.
Csak új elnök és új edző új stratégia hozhat előrelépést.
Koemannal nem fog menni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.21. 19:12:07

Az utóbbi 5 edzőből 4 teljesen elhibázott szerzemény volt. A teljes ötlettelenség, tanácstalanság jellemzi a csapat játékát. Több mint 80%-ban birtokoljuk a labdát, és nem megyünk vele semmire. Az egyéni hibák véleményem szerint nem függetleníthetők az edzőktől, a kollektív elképzelés hiánya csapódik le az egyéneken. Több játékosunk nagyságrendekkel jobb formát mutatott, amikor érkezett, az ötlettelenségbe, az ehhez a szinthez elégtelen edzők felkészületlenségébe belesimulva viszont sorra eltompultak. Coutinho, Lenglet - aki érkezésekor még közel sem volt ekkora bohóc -, de említhetjük Destet is, aki az elmúlt fél évben jelentősen visszaesett, pedig eleinte hogy sziporkázott még, aztán beletompult, beleszürkült a semmibe.

Véleményem szerint a játékosok hibái, formahanyatlásai nem mentik fel az edzőket, éppen ellenkezőleg, az edzők keze bőven benne van abban, hogy sokak játékát herélte ki ez az ötlettelenség, ettől féltem az Araújo-Pedri-Puig-Fati-féle vonalat is, ha nem kap a csapat végre egy értelmes edzőt, akinek van némi elképzelése arról, hogy mit kezdjünk a labdával.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.02.21. 19:03:26

grgly50 írta:
2021.02.21. 18:43:39
Ez a "Barca legenda" kezdi megútáltatni velem a focit. Mire itt választás lesz erkölcsileg romokban lesz a csapatnak nevezett társaság.
Miért kell azt megvárni? Tudom, muszáj.
Azt is tudom, hogy nem őstehetségek gyülekezete, de hogy bármelyik La Ligás csapat meg tudja keseríteni az élettünket, az már türhetetlen. És itt nem érdemes azt keresgélni, hogy egyes csapatoknál mennyi a bértömeg. Mentális leépülés. Innen nagyon nehéz lesz felhozni ezt a társaságot.
Mondjuk ehhez megint nem a hollandnak van a legtöbb köze,korábbi szezonokban is kèpesek voltunk hulladèk teljesítmènyre,bárkitől gólt,gólokat kaptunk. Csak akkor volt mèg egy Suarez Messi párosunk. Most nincs semmink. Vannak kiègett,motiválatlan játèkosok,meg rutintalan fiatalok.

Èn nem vèdem a hollandot,de arról ő nem tehet,hogy ezt a kiöregedő ès mentálisan èvek óta padlón lèvő brigádot kapta. Max azèrt okolhatod,amièrt elvállalta,de mindenre "van az a pènz" :D

Ezt a társaságot már nem lehet felhozni. Már Liverpool óta meg vannak törve,az összes nagy csapat ellen kijön ez a bl-ben. Azon kell dolgozni,hogy lassan eltűnjenek az öregek,a fiatalok meg játszanak minèl többet. Meg hát kellenek új igazolások,úgy kapásból 4 posztra kellene erősítès,de ez se fog egy nyár alatt menni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.21. 18:49:39

Sajnos nem cáfolt rá az itteni munkásságával, a más csapatoknál szerzett történelmi eredményeire. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.21. 18:43:39

Ez a "Barca legenda" kezdi megútáltatni velem a focit. Mire itt választás lesz erkölcsileg romokban lesz a csapatnak nevezett társaság.
Miért kell azt megvárni? Tudom, muszáj.
Azt is tudom, hogy nem őstehetségek gyülekezete, de hogy bármelyik La Ligás csapat meg tudja keseríteni az élettünket, az már türhetetlen. És itt nem érdemes azt keresgélni, hogy egyes csapatoknál mennyi a bértömeg. Mentális leépülés. Innen nagyon nehéz lesz felhozni ezt a társaságot.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.21. 18:21:29

ventiladors, ha nem kapjuk be azt a 11-es gólt, te elégedett lettél volna? Ne!
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.21. 17:28:58

Kalapos írta:
2021.02.21. 16:11:40
A rendszer nem működik azt vegyük észre.
Milyen rendszer nem működik akkor, amikor az ellenfélnek momentuma nem volt, de egy védőnk felrúgja az ellenfelet a 16-oson belül és azzal a tizenegyessel megy el a meccs?
Griezman nem elég hogy nem lő gólt, de még a másét is érvénytelenítteti.
A BL meccsen meg figyelembe se veszi a csapattársa kérését.
Az edzőn nem lehet ezeket számon kérni. Neki az a feladata, hogy a maximumot kihozza, valahogy összetartsa ezt a társaságot a szezon végéig, vagy legalább addig, amíg az érdemi dolgok el nem dőlnek.
Ezért nem foglalt állást a Piquet vs Griezman vitában nyilvánosan.
Remélem, ha meg lesz a BL indulás, akkor megy a levesbe a 4 francia.(Más cél csupán illúzió)
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.21. 17:00:13

Eddig védtem Koeman-t, de az nem igaz, hogy ennyire rossz a csapat. Van 3-4 ember, akiket ki kéne vágni a retekbe, az igaz, de Koeman kevés ide taktikailag. Sok mindent mondtam már, most azt érzem, hogy vissza kellene állni a Luis Enrique féle direktebb focira. Képesek voltunk megvalósítani anno alacsonyabb játékosokkal is, csak kicsit más taktika kell hozzá.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.21. 16:11:40

Ne keress bűnbakot, az mindig van, hanem Lenget akkor Piké, ha nem ő Alba, vagy Busi, vagy SR, valakire mindig megy a mutogatás hogy ez most rajta ment el.

A rendszer nem működik azt vegyük észre.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.21. 15:52:23

Remélem a Cadiz meccs után már észreveszitek, hogy nem Koemanon múlik ennek a szezonnak a dicstelensége. A négy francia, mintha a Barcelona ellen lenne, de nincs más. Se a védelembe, se a támadók közé.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2021.02.21. 13:51:30

Barto még távollétében is árt, körábbi döntésével nyakunkra tette Kőmant, ezt a magyar Márton Gábort is megszégyenítően bunkó, és legfeljebb középszerű edzőt. Lásd a sajtótájékoztatóban azon véleményét, miszerint szereti az ilyet. A kérdés Piqueu és Griezmann többszázmillió szurkoló által látott és később olvasott, élesben komoly, és még kocsmai verekedések során sem puha anyázására vonatkozott. Érdemes az eredeti nyelven is megnézni a nyilatkozatát.

Ez az ember mindenre méltatlan egy valamelyest is közösségi és erkölcsi tartással bíró csapatnál.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.21. 12:46:52

Furcsákat nyilatkozik, az szentigaz. De egy edző nem tárgyilagos szakíró és címzettje nem első sorban a nagyközönség, hanem a házon belüliek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.21. 12:05:05

Nero. írta:
2021.02.21. 11:51:10

https://www.facebook.com/44308035905398 ... 94479/?d=n

Második bekezdés első mondata.

Szerintem meg jelenleg egyértelműen az európai top 10en kívül vagyunk. Ilyen gyenge védelemmel lehetetlen bármi komolyat is elérni.
Elég amatőr nyilatkozatnak néz ki, ezért rágugliztam.
Mindenhol úgy fordították, hogy nem lát olyan csapatot, akik SOKKAL jobbak lennének nálunk ("I don't see other teams much better than Barcelona at the moment,").

Top 10-et most csak azért mondanék, mert ennyi sérültünk van. Amúgy szerintem benne lennénk, a spanyol csapatok mind bénáznak, most az Atleti is kezd lezuhanni.
Az angol csapatok a City-n meg talán a Liverpool-on kívül mind lutri, hogy mire képesek.
Ilyen Atalanta, meg Lipcse ellen szerintem bőven versenyben lennénk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.21. 11:51:10

davi10 írta:
2021.02.21. 11:37:25
Nero. írta:
2021.02.21. 11:32:48
A PSG elleni meccs előtt pedig azt, hogy jelenleg nincs senki aki erősebb nálunk :D

Hatalmas
Én nem találtam ilyet. Linkeld már be pls.
https://www.facebook.com/44308035905398 ... 94479/?d=n

Második bekezdés első mondata.

Szerintem meg jelenleg egyértelműen az európai top 10en kívül vagyunk. Ilyen gyenge védelemmel lehetetlen bármi komolyat is elérni.

Erre mondtam pár hónapja, hogy ha már nem rúgják ki, akkor váltsunk taktikát és kezdjünk el buszozni meg kontrákra játszani. Ennél rosszabbul nem jártunk volna. Valószínűleg úgy sem nyertünk volna BLt, de legalább az esélyt meg adtuk volna.

Ez a 4-2-3-1 (?) ezekkel a játékosokkal egy öngyilkosság bármelyik komoly csapat ellen. Nem véletlen hogy nem tudjuk megnyerni a rangadókat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.02.21. 11:42:44

Kalapos írta:
2021.02.21. 11:31:55
A mester mit iszik? Azt mondta a realitás a psg elleni 2. félidő.
Most meg hogy bárkivel felvesszük a versenyt.
Félre lett fordítva valami, vagy legalább annyire össze-vissza nyilatkozik, mint ahogy csapat játszik?
Az első felével totál egyetértek.

Most meg gondolom azért nyilatkozta ezt,mert kikapott a Tico és valami motivációt próbál találni még a maradék 4 hónapra :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.21. 11:37:25

Nero. írta:
2021.02.21. 11:32:48
A PSG elleni meccs előtt pedig azt, hogy jelenleg nincs senki aki erősebb nálunk :D

Hatalmas
Én nem találtam ilyet. Linkeld már be pls.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.02.21. 11:32:48

Kalapos írta:
2021.02.21. 11:31:55
A mester mit iszik? Azt mondta a realitás a psg elleni 2. félidő.
Most meg hogy bárkivel felvesszük a versenyt.
Félre lett fordítva valami, vagy legalább annyire össze-vissza nyilatkozik, mint ahogy csapat játszik?
A PSG elleni meccs előtt pedig azt, hogy jelenleg nincs senki aki erősebb nálunk :D

Hatalmas
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.21. 11:31:55

A mester mit iszik? Azt mondta a realitás a psg elleni 2. félidő.
Most meg hogy bárkivel felvesszük a versenyt.
Félre lett fordítva valami, vagy legalább annyire össze-vissza nyilatkozik, mint ahogy csapat játszik?
Válasz küldése