Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.18. 13:17:35

NovaProspekt írta:
2020.12.18. 10:11:24

Akik egyértelműen a Koeman ellen mentek, pontosan mit várnátok egyébként el tőle? Mármint konkretizálva, azon túlmenően, hogy mindig minden legyen jó.
Nézd, ez a pali mindenhol megbukott, látjuk ia, hogy miért. Másrészt a 21.században viccnek tartani a mentális felkészítést, ez szintén sok mindent elárul róla.
Dehogy a kérdésedre is válaszoljak:
Legyen érthető, és értelmezhető játékrendszer, a játékosok azokon a posztokon játszanak, ahol a legjobb teljesítményre képesek, nyújtson kiegyensúlyozott teljesítményt a csapat. Ő meg tanuljon meg meccselni, pl. ne tegyen fel 5 támadót, amikor nyalóka van.

(Nekem Verebes a Mágus jut róla eszembe, de ez tök lényegtelen. :))
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.12.18. 12:42:35

En egy dolgot varok Koeman-tol mielott kirakjak a szuret, hogy kezdesse egyutt Pedri-t es Puig-ot, utobbin azert meglatszott a meccshiany mikor legutobb beszallt, es o nagyon kene a bl vegjatekban. Meg ugy alapvetoen, van aki enelkul a ket csavo nelkul kepzeli el a "jovo" Barcelonajat, ha most ranez a keretre?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.18. 10:41:03

Mármint mi túlzás? Hogy a sérüléséig még mindig Robertót erőltette? Ez nem túlzás, ez tény.

Nagy különbség nincs az álláspontjaink között, én látok pozitívumokat, csak a maguktól értetődő dolgok nem pozitívumok. Ezen a ponton nem értettem egyet veled, hogy maguktól értetődő dolgokért dicsérni kellene. Lenglet szerintem már semmilyen tekintetben nem opció a kezdőbe. Teljesen időzített bomba az ürge. Valószínűleg azért értékelted pozitívumként a hátsó négyest Koemantól, mert nem találtad magától értetődőnek azt a felállást, szerintem - és valószínűleg a nagy többség szerint - viszont már az.

Azért is írtam, hogy nagy különbség nincs az álláspontjaink között, mert kb. ugyanazokat a játékosokat szeretnénk a kezdőben látni. Az viszont teljesen jogos kritika, hogy egyes döntéseket nem volt hajlandó saját magától meghozni, ami drága mulatság volt, és egy gyatra szezonkezdetet eredményezett, innen kell most kapaszkodnunk. A Puig-ügyben is jogos a kritika. Amikor még Aleñá is előtte van a sorban, az már egy dacos, dedós szívatással egyenértékű, ami az oviban elmegy - ott sem helyes -, de itt azért nem babra megy a játék.

Szerintem senki nem triplázást vár el tőle, senki nem számol szerintem semmilyen kupával (ehhez képest én még viszonylag pozitívan látom a helyzetet, a bajnokságot sem látom két/három meccsnyi hátrányban teljesen elveszettnek). Én a védelem rendbetételét vártam tőle, és a támadásaink tudatosabbá tételét, a begyakorolt és tudatos játékelemek alkalmazását a totális esetlegesség és véletlenszerűség, ad hoc-jelleg helyett. Ebben látok tőle pozitívumokat, ha nem is olyan sokat.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.18. 10:11:24

gránit írta:
2020.12.18. 09:31:20
Rég nem volt már Barto sehol, amikor Roberto még ott virított a kezdőben... Ezeket a változásokat a sérülések intézték el neki. Egyszerűen nem volt más lehetősége. Az azért nem egy pozitívum, hogy nem Neto-t vagy Braithwaite-et rakta ezután jobbhátvéd pozícióba, hanem egy magától értetődő döntést hozott. A két középhátvéd esetén is, gyakorlatilag nincs más lehetősége. Ma már mindenki velük állna ki. Az mindenképpen pozitívum, hogy a teljes spontaneitás helyett a támadásaink kicsit tudatosabbak, felfedezhetők benne begyakorolt és a kellő pillanatban előhívott figuracsökevények, de azért maguktól értetődő dolgok miatt nem kell hasra esnünk. Lenglet-val még csereként sem kellene ijesztgetnie minket, inkább hozza be Firpót vagy Konradot.
Túlzás. Pedrit Coutinho helyett játszatja (és sajnos Riqui helyett is), aki papíron a tuti opció lenne a posztra. Braithwaite megintcsak zsákbamacska volt, akit elkezdett erőltetni, pedig betehette volna a posztra Grizit vagy Messit hamis kilencnek, aztán ha nem jött volna be, akkor mutogathatott volna a játékosra. Lenglet-t szintén nyugodtan betehette volna a legutolsó meccsen Mingueza helyett, nem volt sérült. Roberto, Piqué valóban sérülés miatt került ki a kezdőből.

Kicsit továbbra is egyoldalúan festitek le a sztorit, emiatt nehéz vitatkozni veletek. Illetve ha Koeman valahogy mégis jót húzna, akkor továbbra is mondhatjátok, hogy előbb is meghúzhatta volna, vagy hogy itt a fórumon ti előbb láttátok.

Van egy jó hírem, ha így álltok ehhez a témához, akkor mindig igazatok lesz. :D

Akik egyértelműen a Koeman ellen mentek, pontosan mit várnátok egyébként el tőle? Mármint konkretizálva, azon túlmenően, hogy mindig minden legyen jó.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.18. 10:07:41

A 4-5 fiatalból jelenleg 2 azért kezdő,mert Roberto és Piqué nincs. Mingueza szóba se jött volna a nagy csapatnál, ha nem 1 kh marad egészséges,az is folyton bakizik. Ne állítsátok már be úgy se,mint aki feltalálta a spanyol viaszt. A szezon elején amikor mindenki egészséges volt,Dest is a padon ült,Araujo se számított alapembernek,akkor játszott mikor valamelyik jómadarat kiállították. Mingu meg kényszerből lett felhívva. Ha most kidőlne 3 támadónk,Puig is játszana,ennyire egyszerű. Az egyetlen,amit Koeman saját döntésből csinált,az Pedri játékpercei,ő már a sérülések előtt is játszott.

Majd erre a kezdő témára akkor érdemes visszatérni,amikor nem lesz 4-5 hiányzónk folyamat. Meg majd kíváncsi leszek a PSG elleni kezdőre pl,ott is be meri vállalni ezt as fiatal védelmet? :D

A "címeket várni" meg azért is érdekes,mert én egy Koeman kritizálótól sem olvastam még azt,hogy legalább 2 kupát hoznia kellene.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.18. 09:31:20

Rég nem volt már Barto sehol, amikor Roberto még ott virított a kezdőben... Ezeket a változásokat a sérülések intézték el neki. Egyszerűen nem volt más lehetősége. Az azért nem egy pozitívum, hogy nem Neto-t vagy Braithwaite-et rakta ezután jobbhátvéd pozícióba, hanem egy magától értetődő döntést hozott. A két középhátvéd esetén is, gyakorlatilag nincs más lehetősége. Ma már mindenki velük állna ki. Az mindenképpen pozitívum, hogy a teljes spontaneitás helyett a támadásaink kicsit tudatosabbak, felfedezhetők benne begyakorolt és a kellő pillanatban előhívott figuracsökevények, de azért maguktól értetődő dolgok miatt nem kell hasra esnünk. Lenglet-val még csereként sem kellene ijesztgetnie minket, inkább hozza be Firpót vagy Konradot.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2020.12.18. 09:08:39

Samper írta:
2020.12.18. 08:56:04
Koeman úgy került ide, hogy végre kellett hajtania Barto intézkedéseit a játékosok terén és egyedül Destet igazolták le neki - aki tökéletesen be is vált. Ő volt az, aki Pedriben meglátta azt, hogy nem kölcsönadni kell, hanem játszatni. Mert bízni a két fiatal középhátvédünkben. És végül, de nem utolsósorban nála tudja kimutatni klasszisát de Jong. Tehát nem lehet mondani, hogy semmi hozzá köthető pozitívum nincs.
Ehhez vegyük hozzá a játékosok drasztikus bércsökkentését, továbbá a sok bizonytalanságot az elnökcserével kapcsolatban. Továbbá azt, hogy az edzőnek gondoskodnia kell Messi és Busi jókedvéről. Szeretném látni azt az edzőzsenít, aki ilyen feltételek között csodát tesz.
Teljes mértékben egyetértek veled. Régebben is leírtam, tőle ennyi várható. Bárki más nem tudna többet tenni hozzá.
Betett 4-5 fiatal játékost, akik a jövőt jelentik. Butaság címeket várni egy átalakuló gárdától.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.12.18. 08:56:04

Koeman úgy került ide, hogy végre kellett hajtania Barto intézkedéseit a játékosok terén és egyedül Destet igazolták le neki - aki tökéletesen be is vált. Ő volt az, aki Pedriben meglátta azt, hogy nem kölcsönadni kell, hanem játszatni. Mert bízni a két fiatal középhátvédünkben. És végül, de nem utolsósorban nála tudja kimutatni klasszisát de Jong. Tehát nem lehet mondani, hogy semmi hozzá köthető pozitívum nincs.
Ehhez vegyük hozzá a játékosok drasztikus bércsökkentését, továbbá a sok bizonytalanságot az elnökcserével kapcsolatban. Továbbá azt, hogy az edzőnek gondoskodnia kell Messi és Busi jókedvéről. Szeretném látni azt az edzőzsenít, aki ilyen feltételek között csodát tesz.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2020.12.18. 00:58:14

https://www.fullmatchesandshows.com/202 ... ull-match/

A meccs 89:27 másodpercében látható “felállást” többször is észre vettem, főleg a meccs vége felé amikor már csak az eredmény tartása volt a cél. Leginkább 4-1-5, öt játékos állt egy vonalban az ellenfél 16osánál.

Amikor bekkelünk akkor nem túl sok ez egy kicsit? Az egyik ilyen szituációnál Alena volt egyedül a középpályán aki természetesen el is adta a labdát és azonnal ránk jött a Sociedad létszámfölényben.

Illetve Braithwaite és Trincao is rengeteg labdát adtak el a befelé cselezgetéseikkel, ahelyett hogy hátra passzoltak volna vagy levitték volna az alapvonalhoz kiharcolni egy bedobást/szögletet.

Az első 60 perc szép volt, de azért az látszik hogy ez az eredményőrzés nem a mi műfajunk. Ter Stegen is simán húzhatta volna az időt az egyik kirúgásnál mondjuk sárga lapig.

Alapvetően szégyennek tartom ezt a fajta stílust egy ilyen klubnál, de ha már csak ez maradt akkor csináljuk rendesen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.18. 00:25:50

Komen bohóc és azért mert bemákolta a meccset még nem ide való., majd kivágják úgyis amint repülünk a BL -ből vagy EL selejtezőért játszunk a szezon végén a ligában.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2020.12.17. 23:40:25

Azt hittem, a Sociedad elleni meccs végre elcsendesíti azokat a kritikusokat akik bohócnak tekintik Koemant. Azért mert a meccs első 60 percében olyat láttam (lehet, hogy ők nem) amit nagyon régóta szerettem volna, de sem Valverde, sem Setien a közelében se volt ennek.
Nem volt véletlen annak idején sem a Bayern, sem a Liverpool elleni kudarc. Egyszerűen jobb, korszerűbb focit játszottak. Ez a 60 perc nekem azt mutatta, hogy igenis tudja Koeman mit akar játszani. kb azt amit Guardiola játszatott, másfélszeres sebességgel. Ez a fajta foci lehet az, ami újra versenyképessé tehet bennünket Európában, nem a Valverde-féle maszatolás. A Fradi elleni első félidő után még lehetett legyinteni, hogy persze természetes, hogy ezt meg tudja tenni a Barcelona egy magyar csapattal. Látszik, hogy nem erről van szó. Élmény volt nézni a villámgyors támadásokat, azt ahogy gyorsan háromszögelve kipasszolták az ellenfél védőit. Félidőben 6-1 volt a gólszerzési lehetőségek száma...
Az sem véletlen, hogy Alba az első félidőben 6,4 km -t futott.
Mégsem vagyok felhőtlenül boldog.
Látszott, hogy elfáradt a második félidőben a csapat, és nem tudom hosszú távon elviselhető-e ez a terhelés, vagy sorra jönnek a sérülések.
Az hogy az eredmény 2-1 nekem nem fontos (a győzelem az igen, de nem kell most 3-4 gól) A fizikai terhelés miatt hagyja ki szerintem egyelőre Griezman a helyzeteit, Messi is ezért lehet kevésbé gólképes. Egyre inkább DeJongra épül a csapat. Hurrá!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.17. 20:24:54

Megindult az agyam, s ezt találtam ki:
- Trincao: Lehet benne üzleti politika a szerepeltetésében. Ha jó pénzt akarnak érte, akkor a felszínen kell tartani. Egy "mellőzött" játékosnak kicsi az ázsiója.
- Lehet, hogy valós, hogy fejben nincsennek toppon a fiúk. Hogy ennek mi az oka, nem mennék bele. De egy higgadt, szellemileg pihent, friss játékosok nem bikázzák ki a stadionból a labdát az ötösről.
Nem kifelé rúgja a labdát másfél méterre a gólvonalról.
Az a Messi, aki egy éve még aranycipőt kap, senki nem rúgott több gólt szabadrúgásból nála, ma vagy a kaput sem találja el, vagy erőtlenűl rúgja a kapu közepére a labdát.
Bohózatba illő gólt - nem egyet! - kap a csapat.
Tehát itt valami nem egyenes. Vagy a tányér, vagy a leves görbe.
Nagyon bízom benne, hogy a választások után ez a helyzet, ez az állapot így vagy úgy, gyökeresen megváltozik.
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2020.12.17. 20:17:10

Kérdés az, hogy egy ilyen bukdácsoló, szinte biztos, hogy semmilyen címet sem idén sem jövőre nem szerző Barcelonába szívesen jön-e bárki.
Akár ingyen akár nem.Már nem vonzerő, hogy a világ legjobb játékosával/játékosaival játszhat együtt, címeket nyernek, hatalmas fizetéseket kapnak.
Bár a Barcelona még így, romjaiban is egy gigász, és remélem az új vezetésnek van valami titkos fegyvere a feltámadáshoz, mert ez így akárhonnan nézzük egy európai/spanyol középcsapattá lett züllesztve.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.17. 19:51:22

Peter írta:
2020.12.17. 15:00:58
gránit írta:
2020.12.17. 12:55:12
Nem volt sérült a szezon elején, be is állt mindig, amikor valamelyik szerencsétlent kiszórták piros lappal.
Kristálytisztán levezethető a történésekből, hogy Koeman - sajnos - csak és kizárólag kényszerből hozta össze az Araujo - Mingu párost.
Dest játszatása az övé. (bár SR sérülés is kellett hozzá)
Úgy rémlik, Fati kezdőkénti szerepeltetésén is sokat kérődzött.

Felemás a fiatalokhoz nyúlása és ugyanolyan érthetetlen logika alapján teszi, ahogy a posztokkal is csinálja
Ez így van. Én még életemben nem láttam ilyet a sportban, akit a sors ilyen szinten megmentene saját magától és a saját hülyeségeitől. A Roberto-témát sem akarta elengedni, ott is kardoskodott a megoldás ellen. Az Atleti ellen még lazán ő kezdett. A pozitív változások, amik ellen ő derekasan hadakozott, az ölébe pottyantak, amikor ezek szükségességét már mindenki látta. Ő azért amíg tudott, kitartóan dacolt a megoldásokkal.

A Trincao-románcot én sem értem, ahogy Puig mellőzését sem. A támadósorok terén már kevesebb támpontot kap a sorstól, ott az Élet még nem rágta a szájába a megoldásokat. Hogy Braithwaite hogy került a csatársor baloldalára, azt nem tudom, lehet, hogy ez lesz az új dili.

Ha ezt a szezont egy átmeneti szezonként fogjuk fel, akkor nem annyira rossz ez. Araújo, Mingueza, Dest, Fati beépülése egy új korszak kezdete lehet. Nyáron jöhetnek ingyen igazolható játékosok. Garcia ingyen jöhet - kell a mélység, hogy Araújóék se kényelmesedjenek el -, jöhet Depay a támadósor jobboldalára (a baloldalon Fati), középre kell majd valakit szerezni, mert amit Griezmann művel, az Lenglet megfelelője csatárposzton. Amit a RS ellen kihagyott, ahogy kb. a gólvonalról pofozta vissza a labdát, az csont nélkül beférne a karácsonyi kabaréműsorba Piqué-ék jelenetei mellé. Wijaldumban is reménykedek, akinek szintén lejár a szerződése, és már nyáron is jött volna. Vezethet majd fölfelé az út, az meg Koemanon múlik, hogy ennek az átmeneti évnek az átmeneti bohóca lesz-e. Egyelőre mindent megtesz azért, hogy az legyen.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.17. 16:08:16

Léfe írta:
2020.12.17. 16:01:42
Agyon kell lőni.
Parancsolsz?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2020.12.17. 16:01:42

Agyon kell lőni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.17. 15:00:58

gránit írta:
2020.12.17. 12:55:12
Nem volt sérült a szezon elején, be is állt mindig, amikor valamelyik szerencsétlent kiszórták piros lappal.
Kristálytisztán levezethető a történésekből, hogy Koeman - sajnos - csak és kizárólag kényszerből hozta össze az Araujo - Mingu párost.
Dest játszatása az övé. (bár SR sérülés is kellett hozzá)
Úgy rémlik, Fati kezdőkénti szerepeltetésén is sokat kérődzött.
Pedri bevezetését jól csinálta.
Trincao a szerelme. Ha van a srácban olyan, amit mi nem látunk, akkor vissza kéne belőle venni és újrakezdeni a kupában vagy könnyebbnek tűnő meccseken apránként felhozni.
Puig esetét nem tudom kommentálni pro vagy kontra.
Alena detto, bár volt ügyes meccse, de pl. tegnap sehogy se szállt be.

Felemás a fiatalokhoz nyúlása és ugyanolyan érthetetlen logika alapján teszi, ahogy a posztokkal is csinálja
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.17. 14:09:09

Korábban talán kockázat lett volna ilyen védelemmel felállni, most már szerintem teljesen alap. Ez nem Koeman nagy meglátása, ezt látta kb. mindenki. Elvétve volt olyan vélemény, ami elmarasztalta Minguezát, az illető általában meg is kapta, hogy Lenglet potyáját ugye látta-e... Szerintem a szurkolók többsége annyira rühelli a levitézlett arcokat, hogy bármi áron, csak ők kopjanak már ki. Biztos volt olyan, aki egy hiba után élve elásta volna Minguezát, de kit érdekel? Olyan ember is van, aki kecskével szeret közösülni. Azt azért talán még te is elismered, hogy akik Lenglet-t követelik a kezdőbe - ilyen véleményt őszintén szólva egyetlen csatornán sem olvastam vagy hallottam -, az max. egy réteg, semmiképp nem a többség. Ez a hátsó felállás szerintem már teljesen alap és magától értetődő. Az egy kedves dolog a részedről, hogy ezt Koemantól pozitívumként értékeled; látod, én már szigorúbb vagyok, ami alap és magától értetődő, azt nem köszönöm meg.

Én a rossz helyzetkihasználás mellett/ellenére elől látok egy pozitívumot, mintha olvasták volna a kommenteket, az utóbbi időkben mintha tudatosan begyakorolt játékelemek alkalmazását véltem volna felfedezni, néha, olykor, csíráiban. Az első félidőben ez mintha itt-ott már működött volna. A helyzetkihasználás viszont közbe szólt.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.17. 13:39:40

gránit írta:
2020.12.17. 13:30:27
Szezon elején tényleg nagy kockázat lett volna őket kettejüket együtt játszatni, bár ahogy a szurkolók véleményét elnéztem világszerte a 2-8 után, sokan legszívesebben mindenkit elzavartak volna. Mingueza hibája után is abszolút megértő volt vele a szurkolótábor, inkább pont azért szidták Koemant, mert egy hiba után mellőzte, bezzeg Lenglet, Piqué, Roberto sosem volt mellőzve egy baki után.
Változékony ám a szurkolók véleménye. :D Olvasd vissza, a blama után 1-2 héttel sokan már azt véltük látni, hogy igazából semmi baj nincs ezzel a kerettel, esetleg Busi/Piqué tényleg rossz, és ennyi. Persze valaki ragaszkodott mindvégig ahhoz, hogy itt mindenkinek selyemzsinór jár, nem tagadom. Hidd el nekem, hogy ha itt Busiék megint összeállnak valahogy, elkezdik hozni a meccseket, akkor megint elhittük volna a tavaszi pofáraesésig, hogy itt még lehet valami. A recency bias komoly dolog.

Te azokat a véleményeket emeled ki most, amelyek megegyeznek a tiéddel. De van ellenvélemény is, ahogy Minguékat is sokan elásták volna élve 1-1 hiba után. És a játékos instájára nem a megbocsátó szurkolók fognak majd írogatni, hogy dögöljön meg a lovad. :D De messzire vezet ez a téma nagyon, én elengedem inkább most. Lényeg a lényeg, nálam most pozitívan alakult az összkép Koemannal kapcsolatban, mert én nagyjából ennyit is várok tőle, hogy cserélgesse le az amigokat. A körítés engem nem izgat túlzottan.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.17. 13:30:27

Nem, az a vita tárgya, hogy most nagy dolog volt-e Lenglet-t kirakni a kezdőből. Nem volt az, mostanra ez már teljesen magától értetődő, amit nem kell Koemannak megköszönni. Szezon elején tényleg nagy kockázat lett volna Araújót és Minguezát egyszerre bevetni, bár ahogy a szurkolók véleményét elnéztem világszerte a 2-8 után, sokan legszívesebben mindenkit elzavartak volna. Mingueza hibája után is abszolút megértő volt vele a szurkolótábor, inkább pont azért szidták Koemant, mert egy hiba után mellőzte, bezzeg Lenglet, Piqué, Roberto sosem volt mellőzve egy baki után.

Most már egyáltalán nem nagy dolog egyszerre játszatni őket. Ez most már teljesen alap. Lenglet visszakerült oda, ahova igazolták, a padra. Puig mellőzését továbbra sem értem. Nem is értem, hogy ezt miért csinálja, vagy minek kéne változnia ahhoz, hogy ne szívassa a srácot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2020.12.17. 22:57:45-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.17. 13:21:39

gránit írta:
2020.12.17. 12:55:12
Nem volt sérült a szezon elején, be is állt mindig, amikor valamelyik szerencsétlent kiszórták piros lappal.
Igen, de akkor még Mingueza sehol sem volt. És most (ha jól értem) az volt a vita tárgya, hogy miért nem játszott eddig ez a kettős együtt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.17. 13:03:00

NovaProspekt írta:
2020.12.17. 12:58:38
gránit írta:
2020.12.17. 12:48:01
Szerintem sem pozitívum, hogy végre meglépi azt, amit laikusok milliói már rég felvetettek. Araújónak már a szezon elejétől fogva kezdőnek kéne lennie, Puig szívatása továbbra is indokolatlan.
Ha beteszi már az elején kezdőnek Araújot és Minguezát, akkor pontvesztés esetén a fél rajongótábor elkezdte volna hülyézni Koemant, és visszakövetelni Lenglet-éket a kezdőbe.
Minguezát nem említettem, Araújo viszont akkor már készen állt. Semmi kockázat nem lett volna a bevetésében, sőt, maga a Piqué-Lenglet-páros volt a kockázat, ez azért az előző szezon után tisztán látható volt. Minguezával szemben meg szerintem nagyon is megértő a szurkolótábor. A Cadiz ellen hibázott, én úgy vettem észre, hogy az emberek türelmesek vele.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.17. 12:58:38

gránit írta:
2020.12.17. 12:48:01
Szerintem sem pozitívum, hogy végre meglépi azt, amit laikusok milliói már rég felvetettek. Araújónak már a szezon elejétől fogva kezdőnek kéne lennie, Puig szívatása továbbra is indokolatlan.
Ha beteszi már az elején kezdőnek Araújot és Minguezát, akkor pontvesztés esetén a fél rajongótábor elkezdte volna hülyézni Koemant, és visszakövetelni Lenglet-éket a kezdőbe. Szerintem ezt ne is vitasd, hogy így lett volna-e. :D Mint ahogy Suárez után kiáltottak itt rengetegen pár gólszegény meccsünk után, holott a tagnak már lefőtt itt.

Ezt úgy csináljuk ilyenkor, hogy benthagyjuk egy darabig Lenglet-éket a kezdőben, hadd égessék le magukat. Utána betesszük az új arcokat, és onnantól ha hibáznak, a közvélemény már nem fogja azokat visszakövetelni, akik már jól leégtek. Nem hiszem, hogy Koemanban meg volt ez a tudatosság, de jó irányba lépett ezzel most, úgyhogy én most kalapot emelek. Aztán nézzük meg, hogyan alakul azért a kezdő hosszabb távon, mert Lenglet-ék visszaszállingózása nem elképzelhetetlen sajnos.

De ha még a jó döntésekhez is úgy állunk, hogy "oké, de miért nem előbb...", akkor tényleg sosem lesz jó semmi, és besavanyodunk itt teljesen.
davi10 írta:
2020.12.17. 12:53:17
Araujo sérült volt, Mingueza-ról meg 1,5 hónappal ezelőtt a fele társaság azt se tudta, hogy a világon van.

Idő kérdése volt, hogy mikor rakja össze őket, az viszont tökös, hogy pont a listavezető ellen. Hiába tűnik mindkét játékos jobbnak, mint Lenglet, egy új védelmi sort felküldeni a listavezető ellen nem egy olyan húzás, amit szerintem Valverde vagy Setien meghúzott volna.
Így van, Ernőt jobb edzőnek tartom, mint a Koemandert, de tőle az életben nem láttunk volna ilyet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.17. 12:55:12

Nem volt sérült a szezon elején, be is állt mindig, amikor valamelyik szerencsétlent kiszórták piros lappal.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.17. 12:53:17

Araujo sérült volt, Mingueza-ról meg 1,5 hónappal ezelőtt a fele társaság azt se tudta, hogy a világon van.

Idő kérdése volt, hogy mikor rakja össze őket, az viszont tökös, hogy pont a listavezető ellen. Hiába tűnik mindkét játékos jobbnak, mint Lenglet, egy új védelmi sort felküldeni a listavezető ellen nem egy olyan húzás, amit szerintem Valverde vagy Setien meghúzott volna.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése