Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.09.29. 22:47:11

Sonoma írta:
2021.09.29. 21:21:38
És a felállást is megváltoztatta 4-3-3-ról, 3-5-2-re, mert ugye azt a csapatot nem ő, hanem a másodedzője rakta fel.
Lehet a Schreudernek kéne picit leülnie a padra.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.29. 22:46:56

Ilyen megalázó eredmény után gondolom nem kérdés, hogy ennyi volt. Laporta fejébe belenéztem volna, amikor megőrült a teljes Benfica vip körülötte.

A kommentátor megjegyzései is nagyon ülnek.
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.09.29. 22:46:09

"A fiúk nem tartották be a taktikai utasításokat. A bíró is ellenünk fújt. De nincs még minden veszve. Össze kell szedni magunkat. Igaz, ez a keret csak ennyire képes"
Ronald Koeman
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2021.09.29. 21:28:38

2 védekező középpályással nulla kreativitás van a csapatban.

Múlt meccsen Gavi-t élmény volt nézni.
Busi nálam FdJ cseréje lenne.

Istenem de jó volt a csapat a Levente ellen.
Ebből is látszik milyen szürke edző.
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2021.09.29. 21:27:20

Én csak azt nem értem, hogy volt védő játékosként, hogy a fenébe nem bírta megtanítani a csapatnak, hogy kell védekezni?! Azért ennyi idő után már illene legalább valami védekezés félét megtanítani a srácoknak. Sokat nem vártam tőle, de ez nagyon gyenge. :cry:
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.29. 21:21:38

És a felállást is megváltoztatta 4-3-3-ról, 3-5-2-re, mert ugye azt a csapatot nem ő, hanem a másodedzője rakta fel.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.29. 21:20:44

Barcaforever írta:
2021.09.29. 20:57:47

Megnyugodtam, h egyre több ember látja így, azt hittem csak én.

Ha ma nem nyerünk, de inkább ha kikapunk, tuti felállítják, 2 vereség után a Bl-ben tuti nem nyelnek le tőle.
Az EB-n megvillant és megmutatta hogy mit tud, ehhez képest nálunk olyan alibi hogy oldalrobi is megirigyelné néha, csak a vak nem látja hogy kezdeni kell valamit a gyerekkel erre 0-24-ben kezdő bármi változtatás nélkül.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.29. 21:14:12

Elképesztő, hogy a mai kezdőn mennyire látszik, hogy micsoda egy arrogáns majom.. A vak nem látta csak, hogy a vasárnapi kezdő és játék mennyivel jobb volt mint Koeman bármelyik döntése. Erre mit csinál? Beteszi a legrosszabb, legunalmasabb, legtöbb hibát produkáló 11-et… Takarodj végre innen!!!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.09.29. 21:04:16

Remélem ez a meccs lesz ennek a tök alsónak a végjátéka
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.29. 20:57:47

Zozzy 5 írta:
2021.09.29. 20:36:24
Guille írta:
2021.09.29. 20:32:58

Pedrivel van itt a legkisebb gond, de L. de Jong es Roberto mit keres a kezdőben megint...
ezt azért így nem jelenteném ki, miután az állítólagos szervező (vagy ki tudja milyen) szerepben hónapok óta full alibit ad elő, nulla kulcspassz, 1v1, szerelés, lövés, bármi... értelmetlen futkorászásból áll a produkciója légüres terek között, semmivel nem teszi többet hozzá, mint Robi. sőt, utóbbi legalább néha lő egy gólt.
Megnyugodtam, h egyre több ember látja így, azt hittem csak én.

Ha ma nem nyerünk, de inkább ha kikapunk, tuti felállítják, 2 vereség után a Bl-ben tuti nem nyelnek le tőle.
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.29. 20:36:24

Guille írta:
2021.09.29. 20:32:58

Pedrivel van itt a legkisebb gond, de L. de Jong es Roberto mit keres a kezdőben megint...
ezt azért így nem jelenteném ki, miután az állítólagos szervező (vagy ki tudja milyen) szerepben hónapok óta full alibit ad elő, nulla kulcspassz, 1v1, szerelés, lövés, bármi... értelmetlen futkorászásból áll a produkciója légüres terek között, semmivel nem teszi többet hozzá, mint Robi. sőt, utóbbi legalább néha lő egy gólt.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.29. 20:32:58

vinszentvega írta:
2021.09.29. 20:19:13
Érthetetlen számomra hogy miért van Pedrinek jegye egyből a kezdőbe?? Pedrifanok forduljatok el, nem ő most a legélesebb késünk.
Pedrivel van itt a legkisebb gond, de L. de Jong es Roberto mit keres a kezdőben megint...
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.09.29. 20:19:13

Érthetetlen számomra hogy miért van Pedrinek jegye egyből a kezdőbe?? Pedrifanok forduljatok el, nem ő most a legélesebb késünk.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.09.29. 19:52:34

Kovbal88 írta:
2021.09.29. 19:08:38
Szóval okosabb lenne valahogy nyerni egy góllal
Az a baj hogy valószínüleg Koeman is így gondolkodik. És belőle előbb nézem ki a busquets-de jong-roberto csakatuti kp-t mint bármi mást akárhányszor is égünk meg velük.
Egyébként Schreuder és közte látványos a különbség a vonal mellett. Előbbi folyamatosan hajtotta, tüzelte a játékosokat míg RK leginkább vagy köpdös vagy befeszülten áll egy helyben.
Valamiért számomra nyugtató Schreuder kisugárzása.

szerk: meg is jött a kezdő. 3-4-2, ezzel kikapunk.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.09.29. 19:08:38

Rezisto95 írta:
2021.09.29. 16:10:07
Úgy érzem hogy a benfica ellen nem elég csak neccesen nyernie Koemannak ha maradni akar, de jól is kell játszania a csapatnak. Viszont amiket eddig láttunk a bl-ben az alapján nem merném kijelenteni a győzelmet sem, szerintem egy 1-1 vagy 2-1 (benficának 2) reális lehet idegenben.
Nagyon fontos meccs lesz a mai. Ha nem nyerünk jó esély van rá, hogy kiesünk. Viszont ha sikerül nyerni, félig megvan a továbbjutás... Szóval okosabb lenne valahogy nyerni egy góllal
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.09.29. 18:49:43

Kíváncsi vagyok a kezdőre, visszatér-e a szokásos kp és az impotens csatársor vagy maradnak a fiatalok..

Simán mehetnénk idén a pályaedzővel tovább, látott már fiatal, remek edzőket, nem pökhendi, sértődékeny, önfejű, mint Koeman.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.09.29. 16:13:04

Rezisto95 írta:
2021.09.29. 16:10:07
Úgy érzem hogy a benfica ellen nem elég csak neccesen nyernie Koemannak ha maradni akar, de jól is kell játszania a csapatnak. Viszont amiket eddig láttunk a bl-ben az alapján nem merném kijelenteni a győzelmet sem, szerintem egy 1-1 vagy 2-1 (benficának 2) reális lehet idegenben.
Szerintem örülni fog ő, ha nyerünk bárhogyan is. :) Annyiból egyszerű a helyzet, hogy mostanság nem szoktunk rossz játékkal nyerni. Vagy jól játszunk és nyerünk, vagy rosszul, akkor meg tuti nem.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.09.29. 16:10:07

Úgy érzem hogy a benfica ellen nem elég csak neccesen nyernie Koemannak ha maradni akar, de jól is kell játszania a csapatnak. Viszont amiket eddig láttunk a bl-ben az alapján nem merném kijelenteni a győzelmet sem, szerintem egy 1-1 vagy 2-1 (benficának 2) reális lehet idegenben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.09.28. 21:14:41

Chino írta:
2021.09.28. 19:54:27


A Bl jelenleg nem realitás, de nem értem miért ne lenne az a bajnoki cím, egy kicsit izmosabb támadójátékkal simán ott vagyunk az esélyesek között.
én is így gondolom.
de ehhez az is kell, hogy elfelejtsük azokat, akiknek nyilvánvalóan semmi keresnivalója a kezdőcsapat közelében.
plusz a Pedri-Busi-FDJ alapkp-t is át kellene gondolni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.28. 19:54:27

Kovbal88 írta:
2021.09.28. 17:56:32
A Benfica elleni meccs választ fog adni arra a kérdésre, hogy hol tart a csapat.. Szóval mindenképpen megnézem a meccset. Aztán meglátjuk.
Az a nyilatkozat, hogy versenyben lehetünk Bl vagy bajnoki címért, szerintem inkább csak a szurkolóknak szólt, de semmi realitása.
Szerintem amúgy ez a csapat kb annyit ér mint Frank Rijkaard első évében volt. Egy Davids féle középpályás megint fel tudná rázni a csapatot. Meg egy jobb hátvéd se ártana... Többi poszton úgy érzem megvagyunk ahhoz, hogy becsületes eredményeket érjünk el.

Szóval a lényeg pengeélen táncol Koeman, de innen még van visszaút
A bajnoki cím miért nem realitás? Az Atma például miben van előrébb? A játékuk nulla és már az eredmények se jönnek úgy. Kétszer is a hosszabbításban mákoltak be pontot. Úgy vannak csak előttünk, hogy eggyel kevesebb meccset játszottak. A Real sincs sokkal előttünk. És ami a legfontosabb, Fati visszatért, amivel a támadójátékunk megélénkülhet (és akkor még Dembélé, Aguero is ott van). Eddig ezzel volt a gond, a pontvesztések is ezen múltak, nem a védelem gyengeségén, az idén rendben van. Az egyetlen normális támadónk mellett végig két darab C-kategóriás csatár volt, azokra is csak felváltva lehetett számítani.

A Bl jelenleg nem realitás, de nem értem miért ne lenne az a bajnoki cím, egy kicsit izmosabb támadójátékkal simán ott vagyunk az esélyesek között.
Forca Barca!!!!
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2021.09.28. 19:34:38

Szívesen megnéznék egy ilyen csapatot a mestertől :)
Ter Stegen - De Jong, Araujo, Garcia, Dest - Gavi, Nico, Pedri - Fati, Puig, Depay

Ha FDJ nem tud bekapcsolódni a gyors labdajáratásba, esetleg bejátszhatná a jobb oldalt. Persze Piqué, Busi és Alba egyszerre történő padoztatása még korai, nincs kell rutin a csapatban. Lenne bőven variációs lehetőség. Jobb oldalon ott van még Géza és Dest, bal oldalon Balde. Csatárnak Dembele és Agüero. Ez így még mind mennyiségben és minőségben is kevés persze, de egy-két év és sokat erősödhetnek a fiatalok.

Jó lenne még Kessie, valaki majd Piqé helyett (De Ligt) és a csúcs Haaland. Egy erős center nagyon kellene, Agüero nem hosszútávú megoldás. Nekem tetszik Isak játéka is. Ez persze már álmodozás. Előbb menyjen a ballaszt. Cou, Lenglet, Umtiti, BW, LDJ és a kölcsön játékosok.

A Levante ellen nagyon ment a Barca foci, de továbbra is kérdés hogy ki fog gólt lőni. Sajnos Koeman mestertől egy erősen konzervatív felállást nézek ki. Persze a fiatalokra jellemző a formaingadozás, de még ekkor is többet is berakhatna a kezdőbe. Meglepődnék ha nem a FDJ-Busi-Pedri tió kezdene a középpályán Albábal kiegészülve. Ekkor Dest valszeg átmenne a jobbszélre. Elől ott lenne Depay, és még kellene két játékos. Nálam Cou és LDJ max pad. Inkább jönne Puig és Gavi. Már az is csoda lenne ha Koeman Cout kihagyná, mert LDJ tuti kezdő lesz.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.09.28. 17:56:32

A Benfica elleni meccs választ fog adni arra a kérdésre, hogy hol tart a csapat.. Szóval mindenképpen megnézem a meccset. Aztán meglátjuk.
Az a nyilatkozat, hogy versenyben lehetünk Bl vagy bajnoki címért, szerintem inkább csak a szurkolóknak szólt, de semmi realitása.
Szerintem amúgy ez a csapat kb annyit ér mint Frank Rijkaard első évében volt. Egy Davids féle középpályás megint fel tudná rázni a csapatot. Meg egy jobb hátvéd se ártana... Többi poszton úgy érzem megvagyunk ahhoz, hogy becsületes eredményeket érjünk el.

Szóval a lényeg pengeélen táncol Koeman, de innen még van visszaút
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.28. 10:41:09

Barcaforever írta:
2021.09.28. 09:56:51
Érdekes dolgokat hozott elő ez a Levante meccs. Szinte minden fórumon, spanyol, angol fórumokon is a Pedri-FDJ-Busi 3as együtt lassan passzoló kp-re hívja fel mindenki a figyelmet.
Szerintem ezt elég régóta gondolják így sokan. Én pl. biztos. És ezzel akkor nem lenne gond,ha 3 FDJ rohamozna egymás mellett (mármint nekem lenne, mert nem ezért szerettem meg a Barcát, de egyéni problémám csak), de ez így, hogy se passzsebesség, se lendület, se semmi, így totál 0 az egész. Nyilván az agyonhajszolás ezen még rontott, de amúgy sem működne, Busi lassú, Pedri nem gyors, a lendületes, direkt játék nem játszható velük, ráadásul mind a 3 tökéletesen veszélytelen a kapura.
A 3 játékosból maximum egy lehetne a pályán, de én simán beleegyeznék abba, hogy egyikőjük sem. Jelen pillanatban szerintem a Nico-Gavi-Puig a legerősebb felállásunk már most, nemhogy még egy kis fejlődésselés összeszokással, ami szinte imitálja a régi Busi-Ini-Xavit amúgy, szóval nem véletlen.
Sok éve van zsoldos középpályánk, és még Valverde idejében is inkább a támadósorban jelenlévől brutális egyéniségekkel győztünk. Rég nem működik. FDJ-ból vagy Pedriből komoly pénzt is láthatnánk, mert egyikőjük a világ egyik legjobb középpályása, PEdriből meg ki tudja, mi lehet még - valahol máshol, mert itt egyikőjük sem fog kiteljesedni. Egyiket szerintem minimum értékesíteni kellene. Busi lassan majd visszaszorul azért talán.
Nyilván másik opció, hogy veszünk még kb 2 boxtobox playát nagy pénzekért, meg német edzőt, de... a Masia ingyen van, és jobban simogatja az ember lelkét a játékuk is, tegye fel a kezét, aki akár az eredménytől függetlenül is nem élvezte azt a romantikus játékot a középpályán, ami visszarepített minket az időben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.09.28. 09:56:51

Érdekes dolgokat hozott elő ez a Levante meccs. Szinte minden fórumon, spanyol, angol fórumokon is a Pedri-FDJ-Busi 3as együtt lassan passzoló kp-re hívja fel mindenki a figyelmet. Hasonlóan gyenge csapatok ellen se sikerült olyan gyors passzolgatás, mint vasárnap.

Gullit és Van Basten is bírálták FDJ-t, hogy fejlődnie kell labdajáratásban és idén fontos, h gólokat is szerezzen vagy edzői probléma van, h nem az igazi szerepkörében játszik.

Depayról meg azt mondták, hogy jobban részt kell vennie a csapatjátékban, h a cirkusz helyett néha inkább a csapatérdeket válassza.

Kíváncsi leszek, ez a középpálya dolog tavaszra hova fog kiforrni. Az biztos, h most lehet forgatni a csapatot fontos lesz idén, ha a bajnokságban és a kupában versenyben akarunk lenni, akkor Koeman idén ne a Fifaban képzelje magát újra és ne 12-13 játékossal tolja le a szezont.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.28. 09:06:56

Kalapos írta:
2021.09.28. 08:32:39
Na amiért logikusabbnak tűnik a spekuláció mint amit te látsz, mint a jó meccs oka.. az az hogy Koeman egész eddig szétgyapulta a játékosokat a médiában hogy velük nem lehet focizni, ezért játszottak félkegyelműek és poszton kívüli emberek folyamatosan és ráadásul gyapásra járatva. Ez tény.
Most hirtelen egy csomó Masia-s a kezdőbe került, és egyről a kettőre a focink a 0. perctől jobb lett? Én ugyan a 11-estől néztem csak a meccset de elvileg tök jó voltunk az elejétől.
A másik opció, hogy véletlen egybeesés, és Koeman pont most megtanított mindenkit klasszikus Barca-focira, csak most épp Masiások mutatták be pechére, és ezért rájuk lehet fogni. :)

Engem a sok fiatal mellett Busi lepett meg. Zsigerből jöttek vissza a régi berögződései így, hogy volt kivel kispasszos játékot játszani. Simán partner volt a legszűkebb háromszögelésekben is. Öreg, lassult, és tényleg lassan majd ki kell építeni a csapatból, meg minden, de a feje és a passzsebessége még mindig ijesztően gyors egy FDJ-hoz képest is. Ez eddig is benne volt, csak nem volt előtte egy régi időket idéző Xavi/Ini-szerű partnerség, és FDJ/SR/Pedri/Moriba erre totálisan alkalmatlan volt. Nyilván ők jönnek majd vissza, ez van.
Még egy érdekesség volt, Mingueza. Őt én egy gyalulógépnek fogtam fel addig, de a kispasszos játékba is be tudott lépni, és csak fejből legalább két komoly indítására emlékszem a védők mögé kb pont lábra. Nem emlékszem ilyenekre tőle sem. De látszik, hogy neki is otthonosabb a közeg, és most maradjunk a Masiás összeszkottságnál, és nem spekulálnék azzal, hogy Koeman távolléte is segített.

De ha hamar kirúgják, akkor is meg lehet köszönni RK-nak, hogy felhozta a fiatalokat, még akkor is, ha elképzelése sem volt róla, mit kellene velük kezdeni az erőgépeken kívül (Mingu, Araujo, tavaly Moriba). Ez a jövőre való tekintettel lehet, hogy hosszútávon jó lesz, és lehet, hogy utólag kiderül majd, hogy Koeman bár nagyon borzalmas edző volt, jókor volt nálunk, és elraktározhatjuk egy szükséges rosszként.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése