Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.03.19. 10:03:12

Cseri írta:
2021.03.19. 09:39:21
Az már eldőlt, hogy Ő marad az edző a következő szezonra is?
A jelenlegi állás szerint igen, ő marad az edző jövőre is.
Laporta is a beiktatásán egyértelműen kiállt mellette, valamint a Sport mai cikke alapján az öltöző is szeretné ha tovább folytatná a holland Mister, a játékosok szeretik.

A hírek szerint már csak gazdaságilag is megéri megtartani, ha most nyáron felbontaná a vezetőség a szerződését a maradék egy évre 5 millát kéne neki perkálni, valamint az új edzőnek is fizetni kéne valamennyit. De ez csak ilyen lábjegyzet, nem emiatt marad.

Nagyon nagy mélyrepülés kellene a hátralevő 12 meccsre (11 bajnoki, 1 kupa döntő), hogy a jelenlegi helyzetete változzon.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.19. 09:39:21

Titinho írta:
2021.03.19. 09:16:56


Koeman 3 Barca B játékosra számít az előszezonban a hírek szerint.
Az már eldőlt, hogy Ő marad az edző a következő szezonra is?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.03.19. 09:16:56

davi10 írta:
2021.03.18. 19:39:37

Collado-n, Puig-on és esetleg Konrad-on kívül kit kéne még beépíteni? Azokat kérdezem, akik követik rendszeresebben a B-csapatot. Kire van reális esély? Ez alatt azt értem, hogy nem 16 éves srác, akinek volt 2 jó meccse a harmadosztályban.
Koeman 3 Barca B játékosra számít az előszezonban a hírek szerint.
- Akit te is írtál Collado, nem kell bemutatni, a legtöbbet játszó és legeredményesebb játékosa a B-nek.

- Nico González, középső kp, védekező kp, őt kiemelten figyeli Koeman, benne látja Busquets utódját. 19 éves, de nem is Busihoz hanem a City középpályásához Rodrihoz hasonlítják a stílusát, idén robbant be a B csapatban.
Itt egy hosszabb cikk róla, még 2019 decemberéből, amikor még a Juvenilben szerepelt:
https://barcauniversal.com/la-masia-tal ... ssion=true

- a harmadik játékos Alejandro Orellana, szintén kp, védekezőbb stílusú, 20 éves, ő már asszem 2 éve a B csapat tagja.

A poén az mindhárom játékos esetében, hogy nyáron lejár a szerződésük, Collado-nak és Orellana-nak van a szerzödésében plusz 2 év opció, Nico-nak nincs. Jelenleg mindhárom játékossal hosszabbítani akarnak, Collado és Nico a legfőbb prioritások. Mindkét játékosnak már vannak is ajánlatai más kluboktól. Pont ma hozta le a Mundo is, hogy Nico-t "speciális figyelemmel" követi Koeman.

Valamint Firpo távozása esetén nyáron megnézné a felnőttek között a 17 éves Alajendro Baldé-t, a gyereket óriási tehetségnek tartják a posztján (bal oldali védő) spanyolországban. Ő ugye már januárban is felmerült, ha Firpo távozott volna.

Kb ennek a 4 játékosnak van a legnagyobb esélye, hogy nyáron az első csapattal kezdik meg a felkészülést. Koeman különösen számítana Collado és Nico játékára.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.18. 19:39:37

bunga írta:
2021.03.18. 19:14:56
Most értem, hogy inkább az eredményekre hajt és nem fiatalít tovább.
Ki vagy te és mit csináltál Samper-rel? :shock:

Collado-n, Puig-on és esetleg Konrad-on kívül kit kéne még beépíteni? Azokat kérdezem, akik követik rendszeresebben a B-csapatot. Kire van reális esély? Ez alatt azt értem, hogy nem 16 éves srác, akinek volt 2 jó meccse a harmadosztályban.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.18. 19:14:56

Koeman eddig beépítette a csapatba Pedrit, Destet, Araujot, Gézát és talán Ilaix Moribat is és kulcsjátékost csinált de Jongból. Most értem, hogy inkább az eredményekre hajt és nem fiatalít tovább. Pedig talán a csapat jövőjét jobban szolgálná, ha az új vezetés még több fiatalt is számításba venne.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.03.08. 16:23:55

ventiladors írta:
2021.03.08. 00:40:54
Cseri írta:
2021.03.07. 21:39:03
ventiladors írta:
2021.03.07. 20:36:00


Érdekes dolgok sülnek ki, ha előveszünk régi megnyilvánulásokat, és összehasonlítjuk mondjuk az utóbbi 10 forduló eredményeivel...

1. FC Barcelona 10 9 1 0 27:7 28
10. Athletic Bilbao10 3 4 3 17:1113

Én önkritikát gyakorolnék :D . Nem is csak a tartalom, hanem inkább a stílus miatt.
Majd, ha illemtanárra, vagy életviteli tanácsra lesz szükségem, neked szólok :)
Bocs, de szerintem Koeman végig csinált egy felkészülést, nem menet közben vette át a csapatot, másrészt nem tíz meccsenként osztják a címeket. Talán, még nem a Bilbao a közvetlen riválisa a Barcának. Minden esetre örülök, az előre mutató fejleményeknek. Várom a kupadöntő!
Bocs már látom neked mindig igazad van.
Igaz hogy a Barcelona 28 pontot szerzett a Bilbao pedig 15-öt, mégis Marcelino csinált csapatot, Koeman meg semmit se.
Az én fejemben is megofordult, hogy át lehetne olvasni szeptemberi kommenteket és vitákat, de egyfelől még azért a szezont meg kéne várni, másfelől nem biztos, hogy nevekkel kéne idézgetni. Aki akarja úgyis magára ismer és elfogadja, hogy tévedett (vagy nem), de felesleges ezt egymás orra alá dörgőlni.

Szerintem nem kell túlesni a ló túloldalára. Ősszel kirajzolódott, hogy ez egy fejlődő, szerethető, erős, de nem világverő csapat.
Valverde biztos jó és kellemes ember, de elég sokat ártott összességében. Ő volt az akinek esélye lett volna építenie a csapatot, felkészülni az ideiglenes időszakra mikor minden nagy játékosunk kiöregedőben van.
Ehelyett konzerválta a dolgokat, felépítette azt a kis langymeleg közeget, ami meglátszódott a csapat sebességén is, egy vidám, jóllakott baráti társaságként mentek meccsről meccsre és utolsó idényükben rengeteg szerencsepatront el is durrogtattak, mert az első háromba sem volt való az a Barca.
Setienékről meg sokat nem tudunk. Több edzés elkezdődött, de nagyon hamar fellázadt az öltöző elég látványosan. Az elején az edző és segédje dirigált, aztán levegőnek nézték őket. Emlékezhetünk, ahogy utána már az edzők csak csendben néztek ki magukból, míg Messi középen állva beszélt a csapathoz a szünetekben. Na, ekkortájt volt igazán halott a játékunk és igazán ekkor jött el a mindenki azonnal Messinek passzoljon, bármi is van.
És ehhez képest Koemannál kicsit helyreállt a rend. Látványosan igyekeznek a játékosok követni az edző utasításait, többen látványosan fejlődtek. A Valverde-ősz-höz képest a játék élvezhetővé vált. Nem pontokban, ez tény. Arra nem fogadtam volna, hogy nyerünk bármit is (és még most se), de a játék több volt, mint bíztató. Egy hónapban annyi helyzetet alakítottunk ki, mint egy éve összesen annyit. Tudom, hogy a focit gólra játszák - páran az orrom alá is dörgölték, de akkor is azt mondtam és most is, hogy előbb legyen sok helyzetünk és legyen jó játékunk, majd utána foglalkozzunk a pontokkal. Mert jönni fognak, ha stabilan jól és veszélyesen játszunk. Így is lett és sok károgó "Kűman nem ért semmihez", "BL hely sem lesz ebből, mert ez egy spanyol is-középcsapat, csak Messi tud játszani" talán kicsit most vakarja a fejét.

De szerintem ez a menetelés ki fog fulladni. Ahogy ősszel rengeteg pechünk volt, most azért szerencsénk is volt. Fogynak a helyzetek, ami kicsit aggasztó. Dembele és Grizes is nagyon jó kiugrásokkal próbálkozik, de ritkán passzolnak a társak. Pedri nem mer, Messi meg inkább beleviszi n+1 alkalommal is a tömegbe. Ha beleülünk abba, hogy a háromvédős rendszer milyen stabilitást hoz, eljönnek majd a gól nélküli meccseink. Szóval a hurrá hangulat dacára, szerintem pont most nem feltétlen alakulnak jól a dolgaink.
Jó volna, ha Messi hamarosan döntene hangosan és végérvényesen, hogy a szakmai stáb is úgy készüljön. Koemannak vagy az útódjának se mindegy.
Amúgy csodálkoznék, ha elküldené Laporta az edzőt. Neki most pénzt kell szereznie, első lépésnek fura lenne, ha kidobja az edzőt, akinek még egy évet fizethetünk. Koeman bizonyította, hogy a káoszban képes némi rendet tenni. Jövőre meglátjuk, hogy valójában, ha eszközt is kap, akkor építkezni tud-e. Utána meg közkívánatra bizonyíthat Xavi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.03.08. 13:02:09

fanbarca írta:
2021.03.08. 12:02:40
davi10 írta:
2021.03.07. 20:42:12
barca0417 írta:
2021.03.07. 20:35:13
Nagyjából egyetértek, de ha elmegy Umtiti meg Lenglet és csak Garcia jön, akkor elég szűkösen leszünk hátul. Todiboval nem számol ugye, ezt mondta Koeman.
Szerintem az Araujo, Mingueza, Garcia, Pique sor nagyjából elég kell, hogy legyen. Melléjük elég lenne 1, olyan kiegészítő-féle ember.
Szerintem 99%, hogy Lenglet maradni fog, ha másért nem, mert ballábas. De ezt a kiegészítő szerepet (remélem csak annyi jutna Lenglet-nek is) le tudná hozni akár egy Ligából "kukázott" arc, akár egy B-s fiatal.
Mondjuk, ha a 3-5-2-es felállás gyakorivá válik, 4 védő nem lesz elég egy szezonra, az 5 + vésztartalék már reálisabb.
Szerintem, ha Fati visszatér inkább visszaállunk a 4-3-3-ra. Vésztartaléknak pedig De Jong tökéletes. Nem egyszer játszott már az Ajax-ban és nálunk is cb-t. Nyilván nem a legoptimálisabb pozíció neki, de nem vagyok igazán nyugtalan, ha őt teszik be.
Forca Barca!!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.03.08. 12:02:40

davi10 írta:
2021.03.07. 20:42:12
barca0417 írta:
2021.03.07. 20:35:13
Nagyjából egyetértek, de ha elmegy Umtiti meg Lenglet és csak Garcia jön, akkor elég szűkösen leszünk hátul. Todiboval nem számol ugye, ezt mondta Koeman.
Szerintem az Araujo, Mingueza, Garcia, Pique sor nagyjából elég kell, hogy legyen. Melléjük elég lenne 1, olyan kiegészítő-féle ember.
Szerintem 99%, hogy Lenglet maradni fog, ha másért nem, mert ballábas. De ezt a kiegészítő szerepet (remélem csak annyi jutna Lenglet-nek is) le tudná hozni akár egy Ligából "kukázott" arc, akár egy B-s fiatal.
Mondjuk, ha a 3-5-2-es felállás gyakorivá válik, 4 védő nem lesz elég egy szezonra, az 5 + vésztartalék már reálisabb.
més que un club
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.03.08. 00:40:54

Cseri írta:
2021.03.07. 21:39:03
ventiladors írta:
2021.03.07. 20:36:00
Cseri írta:
2021.01.18. 05:31:42
Sajnos a Koeman faktor beigazolódott. Marcelinho 2 hét alatt csapatot csinált, Koemannak 4 hónap is kevés volt erre.
Érdekes dolgok sülnek ki, ha előveszünk régi megnyilvánulásokat, és összehasonlítjuk mondjuk az utóbbi 10 forduló eredményeivel...

1. FC Barcelona 10 9 1 0 27:7 28
10. Athletic Bilbao10 3 4 3 17:1113

Én önkritikát gyakorolnék :D . Nem is csak a tartalom, hanem inkább a stílus miatt.
Majd, ha illemtanárra, vagy életviteli tanácsra lesz szükségem, neked szólok :)
Bocs, de szerintem Koeman végig csinált egy felkészülést, nem menet közben vette át a csapatot, másrészt nem tíz meccsenként osztják a címeket. Talán, még nem a Bilbao a közvetlen riválisa a Barcának. Minden esetre örülök, az előre mutató fejleményeknek. Várom a kupadöntő!
Bocs már látom neked mindig igazad van.
Igaz hogy a Barcelona 28 pontot szerzett a Bilbao pedig 15-öt, mégis Marcelino csinált csapatot, Koeman meg semmit se.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.07. 21:54:12

Marcelinho védelmében annyit azért megjegyeznék, hogy behúzták a szuperkupát, ott vannak a kupadöntőben, amivel nagy valószínűséggel megvan az EL indulás is nekik. Szóval a bajnokság kimenetelétől függetlenül ez nekik már egy sikeres szezon.

Az elmúlt 10 meccsünk tényleg korrekt, még a legszebb időkben is megállta volna a helyét ez a stat.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.07. 21:39:03

ventiladors írta:
2021.03.07. 20:36:00
Cseri írta:
2021.01.18. 05:31:42
Sajnos a Koeman faktor beigazolódott. Marcelinho 2 hét alatt csapatot csinált, Koemannak 4 hónap is kevés volt erre.
Érdekes dolgok sülnek ki, ha előveszünk régi megnyilvánulásokat, és összehasonlítjuk mondjuk az utóbbi 10 forduló eredményeivel...

1. FC Barcelona 10 9 1 0 27:7 28
10. Athletic Bilbao10 3 4 3 17:1113

Én önkritikát gyakorolnék :D . Nem is csak a tartalom, hanem inkább a stílus miatt.
Majd, ha illemtanárra, vagy életviteli tanácsra lesz szükségem, neked szólok :)
Bocs, de szerintem Koeman végig csinált egy felkészülést, nem menet közben vette át a csapatot, másrészt nem tíz meccsenként osztják a címeket. Talán, még nem a Bilbao a közvetlen riválisa a Barcának. Minden esetre örülök, az előre mutató fejleményeknek. Várom a kupadöntő!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.07. 20:42:12

barca0417 írta:
2021.03.07. 20:35:13
Nagyjából egyetértek, de ha elmegy Umtiti meg Lenglet és csak Garcia jön, akkor elég szűkösen leszünk hátul. Todiboval nem számol ugye, ezt mondta Koeman.
Szerintem az Araujo, Mingueza, Garcia, Pique sor nagyjából elég kell, hogy legyen. Melléjük elég lenne 1, olyan kiegészítő-féle ember.
Szerintem 99%, hogy Lenglet maradni fog, ha másért nem, mert ballábas. De ezt a kiegészítő szerepet (remélem csak annyi jutna Lenglet-nek is) le tudná hozni akár egy Ligából "kukázott" arc, akár egy B-s fiatal.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.03.07. 20:36:00

Cseri írta:
2021.01.18. 05:31:42
Sajnos a Koeman faktor beigazolódott. Marcelinho 2 hét alatt csapatot csinált, Koemannak 4 hónap is kevés volt erre.
Érdekes dolgok sülnek ki, ha előveszünk régi megnyilvánulásokat, és összehasonlítjuk mondjuk az utóbbi 10 forduló eredményeivel...

1. FC Barcelona 10 9 1 0 27:7 28
10. Athletic Bilbao10 3 4 3 17:1113

Én önkritikát gyakorolnék :D . Nem is csak a tartalom, hanem inkább a stílus miatt.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.03.07. 20:35:13

Subinho írta:
2021.03.07. 13:17:30
Sokat szidtam Koemant, nagyon sokat, DE ez a fiatalítás, meg saját nevelésre támaszkodás akkora hatalmas piros pont, hogy ha semmit nem nyerünk, akkor is maradjon, mert félek ha idejön valami Valverde féle pali, akkor a fiatalok megint mennek a süllyesztőbe.. Elkapták a fonalat, a játék is megvan, hosszú idő után most megint bízok a csapatban.
Ha sikerülne eladni a Griez, Cou,, Umtiti, Lenglet, Pjanic pakkot és helyettük jönne Garcia, meg vmi támadó, akkor asszem megvagyunk az elkövetkező 2-3 évre.
Tudom, a fiatalok 15 évre megoldják, de ez tudjuk, hogy nem így van, mert bármi lehet adig....
Nagyjából egyetértek, de ha elmegy Umtiti meg Lenglet és csak Garcia jön, akkor elég szűkösen leszünk hátul. Todiboval nem számol ugye, ezt mondta Koeman.
Amúgy adnék neki egy évet még az új elnökség alatt is. Annyit még erdemelhet aztán meglátjuk. Csak valahogy Puiggal kezdjen valamit.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.07. 20:13:05

Türelem minden új edzőnek jár.
Koeman nem a tapasztalatlan edzői generáció képviselője, ennek ellenére az új seprűt nagyon bizonytalanul fogta a kezében, kezdetben talán nem is kereste azt seprűt....
(értelemszerűen nem Suarezre gondolok:))
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.07. 14:16:35

Peter írta:
2021.03.07. 13:26:07
Ősz óta tartom, hogy Koeman kivételes lehetőségek előtt állt. Jobb később, mint soha, ez is igaz, de bele kellett volna nyúlnia a lecsóba a szezon legelejétől. Egyszerűen törvényszerű volt, hogy nincs másik út, csak a fiatalok.
Még az is lehet, hogy egy új edzőnek időre van szüksége ahhoz, hogy rajta hagyja a keze nyomát a csapaton. :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.07. 13:26:07

Ősz óta tartom, hogy Koeman kivételes lehetőségek előtt állt. Jobb később, mint soha, ez is igaz, de bele kellett volna nyúlnia a lecsóba a szezon legelejétől. Egyszerűen törvényszerű volt, hogy nincs másik út, csak a fiatalok.
Mindegy, ezen már túl vagyunk, de hatalmas különbség az edzői személyiségben, aki a saját habitusa és mentalitása miatt tökösen fiatalít, illetve aki óvatosan, tizen x fordulók után kényszerből elkezdi. (ezt nagyon sokan nem értik, érzik, de aki igen, az tudja mire kell gondolni)
Más amikor tudatos az edző és más amikor sodródik. (játékrendszer, koncepció, egyéni és csapatrészek fejlődése, összjáték, stratégiák). Döntően a holnap, a jövő szempontjából.
Nagyon sok meló és egyéni foglalkozásokra van szükség, nagyon komoly tartalommal rendelkező edzői lökettel klassz csapat alapjait lehetne lerakni.
Haaland vagy Mbappé sem csak úgy maguktól fejlődnek, helyezkednek, passzolnak stb
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.07. 13:17:30

Sokat szidtam Koemant, nagyon sokat, DE ez a fiatalítás, meg saját nevelésre támaszkodás akkora hatalmas piros pont, hogy ha semmit nem nyerünk, akkor is maradjon, mert félek ha idejön valami Valverde féle pali, akkor a fiatalok megint mennek a süllyesztőbe.. Elkapták a fonalat, a játék is megvan, hosszú idő után most megint bízok a csapatban.
Ha sikerülne eladni a Griez, Cou,, Umtiti, Lenglet, Pjanic pakkot és helyettük jönne Garcia, meg vmi támadó, akkor asszem megvagyunk az elkövetkező 2-3 évre.
Tudom, a fiatalok 15 évre megoldják, de ez tudjuk, hogy nem így van, mert bármi lehet adig....
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.03.07. 12:02:47

halkan megjegyezném hogy a bajnokságban december 5 óta veretlenek vagyunk. vannak hülyeségei-melyik edzőnek nincsenek-de szépen összekapta a csapatot, augusztusban nem hittem volna hogy így fogunk állni.

amint visszatér roberto a 352 nem fog működni, azon elmehet a szezon..
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.03.07. 11:36:28

Már Róma előtt is a PSG rommá verte a csapatot , majd visszajött a Barca, majd a Juve lesimázta őket, tehát akkor még csak-csak lehet azt mondani, hogy okés volt a helyzet (bár szerintem már akkor is bőven látható jelei voltak annak, hogy kéne újítani), de Roma óta minden év összeomlással zárul, majd aztán játszanak ugyanazok, akiket utána újra agyonvernek és ennek ellenére nem volt igazán nagy változtatás. Persze nem mondom, ebben az elnök keze jelentősen benne van, mert ő szórta a pénzt ezerrel klasszisokra, akiket utána játszatni kellett.
Egyébként szerintem Koeman is rendesen szét volt cincálva, amikor 10. helyen állt a Barca még ősszel.(Pedig amúgy nem egy meccsen lehetett volna gólokkal nyerni, csak elől hátul hibáztak folyamat.) Szerintem ő is az állásával játszadozik/ott, amikor elkezdte folyamat játszatni a fiatalabbakat és most , hogy gyakorlatilag félig meddig nyíltá vált a bajnokság és igazából minden meccset nyerni kéne Moribát hozza be Busquets helyett 1-0-nál és Mingueza játszik, nem hátrarendel valakit középpályáról és akkor Pedriről már ne is beszéljünk, aki stabil kezdő 18 évesen stb. És egyáltalán nem biztos, hogy nem rúgják ki év végén az eredmények miatt, tehát szerintem neki is van tétje a dolognak.
DE igazából nekem az a fontos, amit látok. Olvastam, hogy a Barca 10450 percet adott (a tegnapi meccs előtt) eddig 22 év alatti játékosoknak, ami a legtöbb a Top 5 bajnokságban ( és egyébként klub rekord). Tavaly volt egy Fati stabilan és Puig pár meccsen. Idén van egy Pedri (aki amúgy Koeman kérésére nem ment el kölcsönbe), Araujo, Dest, Mingueza, Puig (aki azért játszhatna többet), Moriba, Trinaco ( mennyit játszik pl Trincao egy Malcomhoz képest, pedig teljesen hasonló profil) és ugye Fati egyéretlmű kedző játékos lett volna, ha nincs a sérülés. Gyakorlatilag olyan játékosok játszanak egyre többet és van egyre jelentősebb szerepük a csapatban, akiket tavaly nem is ismertünk. Emellett nem érzem, hogy jelentősen romlott volna a csapat eredményessége (az elmúlt pár évhez képest) és mindezt úgy , hogy Messi el akart menni nyáron, állandó botrányok voltak, nincs elnök és a csőd szélén a klub és ennek ellenére most érzem azt , hogy a csapat sokkal egységesebb és motiváltabb, mint az elmúlt 3-4 évben. A Király Kupában úgy harcolnak, mintha az életük múlna rajta, a bajnokságban hoznak minden meccset 2 hónapja, úgy is hogy 3 naponta játszanak meccseket és ötször játszottak hosszabbítást és van 5-6 sérült. Az én szememben elindult egy fejlődés, ami jövőre már La liga szinten is megmutatkozhat eredményekben, miközben látom a jövő csapatát, úgy, hogy egy éve ilyenkor fogalmam nem volt, hogy mitől nem fog összeomlani a Barca, amikor kimennek az öregebbek. Nekem baromi pozitív ez, annak ellenére , hogy mondom én is sok dologban nem értek egyet Koemannal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2021.03.07. 12:16:39-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.07. 10:57:33

Tegnap volt a meccsen olyan időszak, amikor a 23 éves De Jong mellett a 18 éves Pedri és 18 éves Moriba játszott, majd beállt a 20 éves Puig és 1-0 volt az eredmény, nem 5-0. Ez nekem az elmúlt években lehetetlen lett volna. Lehet, hogy ez az év eredményekben nem lesz olyan jó, de nekem ez az év sokkal jobban tetszik, mint az elmúlt 4-5 , ahol semmi jövőképet nem láttam csak szisztematikus és folyamatos leépülést.
Igaz, de az előző edzők védelmében megjegyezném, hogy olyan eredménykényszer volt, hogy azért sem nagyon mertek kísérletezni a fiatalokkal. + megvoltak azok az emberek, akiket mindig nyomatni kellett a kezdőben.

Amit Koeman csinál, az dicséretes, de ahhoz, hogy ez megtehesse, először kellett a látványos összeomlás a szezon végén, és hogy elengedjük ezt az évet eredményekben. Pl. szerencsétlen Valverdét egy ilyen ősz után szétcincálták volna.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.03.07. 10:29:52

Igen lehet azt is mondani, hogy most szerencse van ugyanis 2021-ben 11 meccsből 10-et nyert a csapat a ligában és egyszer játszott döntetlent (Az elmúlt 15 liga meccsen 13 győzelem 2 döntetlen). Ilyen eredménysorhoz általában szerencse is kell,ahogy a Realnak a covid miatti leállás után legalább 3-4 meccsen volt hatalmas szerencséje, amivel bajnokságot nyert, vagy ahogy az Atleticonak nem egyszer volt idén szerencséje. Egyébként szerintem az éremnek két oldala van és, ha most szerencsénk van, akkor ősszel meg balszerencsénk volt sokszor, amikor nekünk nem ment be semmi (még akkor sem, amikor jól játszottunk), az ellenfél meg 1-2 lövésből szerezett gólt. Emellett igen nagy balszerencse, hogy konstans van 4-5-6 sérültünk is. Én amit látok és érzek, hogy Koeman egy korrekt ember. Nem tudom mennyire jó edő, én sem értek sok döntésével egyet, pl. én Puig fan vagyok és játszhatna többet sokkal és szerintem nem igazán tud jól cserélni, DE Koeman nem nyavalyog egyáltalán a sok sérült miatt és amiatt sem, hogy vannak lyukas posztok és senkit nem tudott igazolni a Barca, hanem azt mondta, hogy ő bízik a játékosokban és egyébként ezt érzem. Szerencse ide vagy oda azt érzem, hogy a csapat sokkal egységesebb, mint az utóbbi 2-3 évben, mennek egymásért a játékosok ( annyi fordítás, mint idén nem volt az elmúlt években összesen), annyi fiatal van a csapatban, amit elképzelhetetlennek tartottam. Koeman korrekten elmondta szerintem, hogy ezek a játékosok fiatalok, idő kell nekik és nehéz lesz idén kupákat nyerni. Ez így is van , hogy nehéz kupákat nyerni, de ha végignézek azon a névsoron, hogy Ter Stegen, Dest, Araujo, (Eric Garcia), De Jong, Pedri, Puig, Moriba, Fati , ez esetleg kiegészülve Minguezával (aki lehet simán egy jó kiegészítő ember), Dembelével (aki végre Koeman új edzői stábja alatt kevesebbet sérült) és Trincaoval (aki szintén mutat végre életjeleket), akkor nem is néz ki olyan rosszul ez a jövő, mint amilyennek gondoltam és ebben azért Koeman keze is benne van. Tegnap volt a meccsen olyan időszak, amikor a 23 éves De Jong mellett a 18 éves Pedri és 18 éves Moriba játszott, majd beállt a 21 éves Puig és 1-0 volt az eredmény, nem 5-0. Ez nekem az elmúlt években lehetetlen lett volna. Lehet, hogy ez az év eredményekben nem lesz olyan jó, de nekem ez az év sokkal jobban tetszik, mint az elmúlt 4-5 , ahol semmi jövőképet nem láttam csak szisztematikus és folyamatos leépülést. Ezzel szemben most azt érzem, hogy van egy csapat, amelyik éhes és küzd és megtiszteltetés nekik a Barca mezét viselni, persze még érniük kell, hogy aztán ez eredményekben is megmutatkozzon, DE most mégis úgy érzem, hogy nem fogunk olyan mélyre kerülni, mint a Milan vagy a MU évekig. Én ettől a szezontól már most sokkal többet kaptam, mint amit vártam, mivel én nem vártam egyáltalán az eredményeket. Szerintem irreális hatalmas eredményeket várni miután a vezetőség évek óta bombázza a csapatot minden szinten( és azon kell drukkolni gyakorlatilag, hogy ne menjen csődbe a klub), viszont ennyi ígéretes fiatalt egyáltalán nem vártam. Értelmetlen ezt a csapatot eredményekben Pepékhez , meg az aranykorszakhoz hasonlítani, mert az egy csúcson lévő csapat volt, ami ugyanilyen mélyrepülés után érkezett évekkel. Egyszerűen el kell fogadni, hogy újjá kell építeni az egészet és, ha ezt olyan jól teszik, mint tették régen, akkor majd évek múlva lehet hasonlítani a Pep csapathoz és akkor lehet majd reálisan BL-ről álmodozni.. Koeman véleményem szerint (minden hibája ellenére) hatalmas lépést tett az újjáépítés felé. Lehet, hogy majd nem ő lesz a megfelelő edző, akkor, amikor már alkalmas lehet a csapat egy BL győzelemre, de hatalmas érdeme van most, hogy ilyen viharos körülmények között (csődszélén lévő csapatnál, elnök nélkül), ilyen rossz szezonkezdés és hatalmas ponthátrány után a bajnokságban is kitartott amellett, hogy újjáépít és nem hátrált meg és a 3. rossz meccs után sem állt vissza arra, hogy oké akkor mostantól jöjjenek csak a 30-as játékosok. (Persze az elején még kevesebb fiatal játszott, de nézzük meg most, Moriba már Pjanic előtt van a sorban és most is bízik a fiatalokban, úgy hogy amúgy a bajnokságot mostmár hiba nélkül kéne kb lehozni.). Én is év elején sokszor kritizáltam Koemant (meg még most is a cseréi miatt), de látszik, hogy imádja a Barcát és ami elkezdődött nála a fiatalokkal az előtt le a kalappal. Szerintem egyébként, ha Messi marad, jövőre lehet sansz a bajnokságra és a kupára is, mert a Real és Atletico sem jobb , a BL-ben meg , ha ugyan 2-3-4 évig még nem lesz akkora sanszunk szerintem, de meg fognak szűnni ezek a megalázó vereségek, mert ezek a játékosok érni fognak és nekik a buta igazolásokkal ellentétben mindenük a Barca, egyből tökéletesen tudják a Barca játékát és mennek, mint a gép.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2021.03.07. 10:58:33-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.07. 09:48:29

vinszentvega írta:
2021.03.07. 00:08:55
Miért Pedri mennyivel nehezebb nála? 😂😂😂😂😂két hajszállal?
A Google szerint 4 kilóval.
De nem ez a lényeg, tény, hogy Puig próbálja ellensúlyozni a testi hiányosságait azzal, hogy baromi harcos és kellemetlen. Pedri viszont nem egyszer mutatott már olyan, már-már prime-Busi szintű "passzlefüleléseket", amiket én pl. Puig-tól nem igazán láttam (vagy láttam, csak nem rémlik, mert nem olyan gyakori).
Én is nagyon bírtam tavaly a srácot, de abszolút megértem, hogy Koeman Pedri mellett tette le a voksát. Az ilyen szintű játékperc különbségeket viszont nem értem. Elhiszem, hogy Koeman megpróbál kivárni 2 gólos vezetésig, hogy lehozza Pedri-t, de ennek a berögzülésnek szerintem nem lesz jó vége hosszú távon.
Embertelen mennyiségben van nyomatva Ő is meg De Jong is, de De Jong-on szerencsére ez (még) nem látszik annyira. Pedri viszont tényleg sokszor már lépni sem tud kb.
grgly50 írta:
2021.03.07. 08:08:22
Az idei teljesítmények sem sokkal jobbak az őszinél, csak sokkal több szerencsénk van.
Ősszel meg folyamatosan egyéni hibákból ment el a meccs, ezt se számítanám "alapnak". Minden meccsen összehozott egy gólt kb. a védelem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.03.07. 08:08:22

Akkor, amikor jönnek az eredmények, nem szokás az edzőt kritizálni.
Nem akarok ünneprontó, károgó lenni, de azért nézzünk kicsit reálisan. Az idei teljesítmények sem sokkal jobbak az őszinél, csak sokkal több szerencsénk van. Ha az utóbbi meccseket nézzük, emlékezzünk, hogy TS-en kívűl hányszor mentett meg a szerencse, az ellenfél bénázása a góltól, góloktól. A komolyabb meccs a Sevillaval is csalóka. A 94-ik percben gólt rúgni, nagy szerencse kell. Egyébként úgy néz ki, hogy a Sevilla leszálló ágba került.
Nem akarom tovább fokozni a kedélyeket. de ilyen eredmények mellett az edző már nem is tünik olyan rossznak. Akik nem szimpátiával nézik a ténykedését, akik közelről látják a szakmai munkáját, meg fogják hozni a döntést.
Számomra a csapat jó szereplése az elsődleges. S ha eredményes, szórakoztató a játék, egységes a csapat, nekem mindegy, hogy ki az edző
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.07. 04:56:18

Koeman ezzel a listával állíthat be az új elnökhöz: borzalmas személyi és financiális körülmények között, saját igazolási lehetőségek nélkül dobogón a ligában, döntőben a Királykupában, papíron még harcban a BL-ben +egy sor fiatal játékos beépítve a csapatba. Ha azonnali hatállyal kirúgják, emelt fővel távozhat. Ha a jövő szezonra akar az új elnök más edzőt, akkor se kell úgy látnia, hogy a Club történetébe egy kudarcos vagy jelentéktelen évet írt.
Válasz küldése