Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2021.05.29. 20:43:18

Sonoma írta:
2021.05.29. 19:18:21
bunga: nem értek veled egyet. Pont ő kapott a sorstól egy olyan lehetőséget, amivel nem élt. Amikor Barto lemondott, az ideiglenes elnökség vitte tovább a napi ügyeket, korlátozott jogkörrel. Nem lehetett játékos eladás-vásárlást bonyolítani. Valószínűleg edzőt váltani se. Ha Ronald mester tökös lett volna (spojler: nem), simán lenyomhatta volna az öltöző torkán a fiatalítást, háttérbe szorítva az öregedő fékeket. Fél éve lett volna az új elnökség megalakulásáig. Ha addigra bevált volna a fiatalítás, most ő lenne a hős. De ő inkább a megalkuvást választotta...még is lett az eredménye.
Maximálisan egyet értek :!:

Szerk.: Hozzátéve, hogy tényleg senkit nem hoztak, akit a holland kért, viszont a szezon végére nála is visszakerült a csapatba az összes fék, akiknek köszönhetjük a korábbi évek nagy blamáit. Nekem hatalmas kedvencem volt hosszú évekig Piqué, viszont a tavalyi dumája (félre áll, ha kell) után nem tudom neki megbocsájtani, hogy idén többek között rajta ment el a bajnoki cím és nem adta át a helyét Araujo-nak.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.05.29. 19:18:21

bunga: nem értek veled egyet. Pont ő kapott a sorstól egy olyan lehetőséget, amivel nem élt. Amikor Barto lemondott, az ideiglenes elnökség vitte tovább a napi ügyeket, korlátozott jogkörrel. Nem lehetett játékos eladás-vásárlást bonyolítani. Valószínűleg edzőt váltani se. Ha Ronald mester tökös lett volna (spojler: nem), simán lenyomhatta volna az öltöző torkán a fiatalítást, háttérbe szorítva az öregedő fékeket. Fél éve lett volna az új elnökség megalakulásáig. Ha addigra bevált volna a fiatalítás, most ő lenne a hős. De ő inkább a megalkuvást választotta...még is lett az eredménye.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.29. 17:19:21

Vegyük már tudomásul, hogy Koeman úgy jött edzőnek, hogy Barto mindenben átnyúlt a feje fölött és neki ezt tűrnie kellett. Most Laporta játssza vele ugyanezt tökben. Arról lehet beszélni, hogy mit ért el ilyen körülmények között és mit nem, de valami falrengető elváráshoz viszonyítani a teljesítményét: nevetséges.
Ugyanilyen nevetséges azt képzelni, hogy most egy menő edző ideszerződne és itt tökösen viselkedhetne.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.05.29. 12:54:46

bence0330 írta:
2021.05.28. 23:40:04
Sonoma írta:
2021.05.28. 22:46:21

Én ezért (is) szeretem. Kultúráltan, nagy odafigyeléssel egyengeti az új játékosok beilleszkedését...
Igen, ez egy roppant fura ügy volt. Az őszi Busi valami ótvar gyenge volt, és még helyette sem kapott helyet, legalább 10 percekre... ennyire tuti, hogy nem gyenge. Tényleg nem volt esélye sem.
Semmi koncepciója nem volt az új játékosok beépítésére. Az egyiket csapágyasra járatja, a másikat addig játszhatja csak, amíg el nem kezdett fejlődni, a harmadik " nem vagy Barca szint, hagyjál békén" stb. . Nem lehetett tudni ki játszik a következő meccsen kezdőként. A negyediket meg nem szereti valamiért. Mintha a fiataloknál akarná megmutatni ki a főnök.

A "katalánok" meg akkor játszottak ( kis túlzással) amikor kedvük tartotta. Egy top edző nem tesz be a kezdőbe egy éppen sérüléséből felépülő játékost, mert ő azt szeretné, az év egyik legfontosabb meccsén. Láttuk az eredményt...

Egy magabiztosan érkező, de a végére kapkodó, taktikailag is összezavarodott edzővé vált a szezon során. Szerintem ennek felerészben az öltöző is felelős, de a végeredményen nem változtat.
Mennie kell, mert jövőre még ennyire tekintélye sem lesz,ez pedig újabb mélypontokat jelenthet a csapatnak.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.05.29. 07:30:12

Amikor Tuchel átvette a Chelseat és a csapat elkezdett szárnyalni, a média is elkezdte keresni az okát ennek a nagy feltámadásnak, az egyik játékossal készítettek egy interjút ( már nem emlékszem ki volt). A lényeg, hogy a játékos azt mondta róla, ha nem tette be a meccskeretbe, is odament hozzá és ellátta tanácsokkal, hogyan fejlődhetne.
Koeman meg " nem vagy Barca szint", szeva...
A fiatalok akiket berakott ( legtöbbjét kényszerből), még azért váltak be, mert kiköpték a tüdejüket, hogy újabb játék perceket kaphassanak.

Én nem is hasonítanám össze Koemant a Top edzőkkel, mert az olyan, mintha a tehénylepényt még a francia krémest hasonlítanám össze, melyik a finomabb...
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.05.29. 07:10:18

Ha már edzők: de Bruyne is mit nyilatkozott Pepről?
Odament hozzá, és azt mondta neki: Kevin, szerintem te top 5 vagy, majd én kihozom belőled, higgy bennem.
Na ilyen egy igazi edző.
Koeman szerintem csak bemegy, elmondja a taktikáját, aztán dühöng, ha nem működik, és a játékosokat szídja.
Az, hogy a jákosok nem értik, vagy nem alkalmasak a taktikája végrehajtására, nem érdekli.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.29. 00:18:31

Sokat elmond Thiago Silva - az öreg róka - nyilatkozata a döntő előtt : " bízom az edzői stábban...."
Ajánlom azon fórumos kollégák figyelmébe, akik folyamatosan átlépnek az edzői szerep fontosságán és a játékosok képességeiben látják a problémát.

Nyilván vannak hiányosságok a játékosok képességeiben is, de csapatsport a labragúgás, melyet az edzőnek kell kézben tartani, alakítani, fejleszteni. A játékosok egyéni fejlődése is részben az edzője kezében van.
A játékosok egyéni képességeihez alakított játékrendszer a csapat fejlődésének egyik fontos záloga.

Szerencsére nem mi fogjuk eldönteni innen a fórumról, hogy ki legyen az edző.... :roll:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.28. 23:40:04

Sonoma írta:
2021.05.28. 22:46:21

Én ezért (is) szeretem. Kultúráltan, nagy odafigyeléssel egyengeti az új játékosok beilleszkedését...
Igen, ez egy roppant fura ügy volt. Az őszi Busi valami ótvar gyenge volt, és még helyette sem kapott helyet, legalább 10 percekre... ennyire tuti, hogy nem gyenge. Tényleg nem volt esélye sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 602
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.05.28. 22:46:21


Én ezért (is) szeretem. Kultúráltan, nagy odafigyeléssel egyengeti az új játékosok beilleszkedését...
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.05.28. 19:18:39

A pánikrohamra reagálva: higgyétek el, ha nektek is lett volna már egyszer stroke-otok, ti is rápánikolnátok bármilyen apró jelre, ami azt jelezheti. Bárkivel előfordul, még egészséges emberekkel is, nem hogy olyannal, akinél volt már halálközeli élmény. Adjuk hozzá a nagy nyomást, ami alatt van, meg az introvertált személyiségét.

Fafej ez a Koeman személyiségre, de én adnék neki még egy évet. Laporta is fafejnek tűnik amúgy ránézésre. El tudom képzelni, ahogy ezek ketten beszélgetnek és megosztják az érveiket.

Sosem lesz normális csapatunk így...

Amúgy találgatásképpen: szerintem megjött ez az új szponzor és indulóként felszólította Laporta-t, hogy próbáljon normális edzős keresni és egy értelmes csapatot összerakni. Nem tudom, Laporta mellyire komolyan akar új edzőt, vagy mennyire ilyen "-igen, utánanézünk" alibizés ez. Messi véleményét is fontos lenne tudni: ő nem nagyon kedveli a változásokat. Szerintem ő is azt gondolja Koeman-ról, hogy egy fafej, de javulgat a csapat. Nem hiszem, hogy délutánként együtt söröznek :D.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.05.28. 18:57:30

Cseri írta:
2021.05.28. 16:16:12
Vakmacska írta:
2021.05.28. 10:17:58
Pont a szülővárosomba? :) Felcsútra nem lehetne? :)
Felőlem... Majd Mr Gasfitter állja a fizuját :D :D :D :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.28. 18:47:49

Chino írta:
2021.05.28. 16:43:18
Pep a sajtótájékoztatón kijelentette, hogy biztosan marad jövőre a Citynél.
Tiszta vizet öntött a pohárba! Várható volt, Laporta mismásol....csak halkan jegyzem meg, nem túl szimpatikusan
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.28. 18:18:58

Nagyon nem volt szimpatikus sem mint edző, sem mint ember, de azért mégiscsak egy kőkemény időszakban vállalta el az így is magas elvárásokat támasztó melót, amikor rajta kívül nem sok jelentkező volt. Lehet, hogy az egész karrierje rámehet még erre a katalán látogatásra, a holland válogatottal pont jól ment, mikor otthagyta őket értünk. Tiszteljük már meg őt egyenes szavakkal, pláne, ha ilyen egészségügyi gondjai is vannak. Ez, ami mostanában megy felé - legalábbis abból kiindulva nyilván, amennyit tudunk -, nagyon, de nagyon nem kóser.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1795
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.28. 18:15:14

soadroli írta:
2021.05.28. 17:21:22
amúgy lehet vannak vérnyomás problémai, elég sűrűn vörös a feje, és nem mindig az idegtől szerintem. meg a múltkori orrvérzés is... Dr. Soadroli voltam, köszi heló. :mrgreen:
remélem nincs komolyabb baja.
Vérhígítót szed úgyhogy biztosan nem iszik😉😂(hiszen ez hazánkban sem bevett szokás 😁)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.28. 18:03:14

Azon gondolkodtam, hogy ebben a Laporta nyilatkozatban lehet az áll, hogy Koeman mondja azt, hogy köszi, soha viszlát. Gondolom, ha a holland dobja be a törcsit, akkor nem kell tejelni az éves fizuját. Aztán bejelentést követő másnapon Laporta kihúzná Xavit a cilinderből! :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21114
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.28. 17:30:06

Én eddig is azt mondtam, hogy menjen, ezután még inkább. Szerintem semmi jó nem sülne ki abból, ha maradna szamárnak, miután ló nem jött.

Ha Xavi vállalja, én hoznám. Igaz, hogy zsákbamacska, de benne legalább meg van lehetőség, hogy jó edző legyen. Koamanról már tudjuk, hogy sosem lép túl a középszerűségen.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.05.28. 17:21:22

amúgy lehet vannak vérnyomás problémai, elég sűrűn vörös a feje, és nem mindig az idegtől szerintem. meg a múltkori orrvérzés is... Dr. Soadroli voltam, köszi heló. :mrgreen:
remélem nincs komolyabb baja.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.28. 16:43:18

Pep a sajtótájékoztatón kijelentette, hogy biztosan marad jövőre a Citynél.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1795
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.28. 16:16:12

Vakmacska írta:
2021.05.28. 10:17:58
Sajnálom, jobbulást neki.
De ha ennyi nyomást nem bír el, akkor menjen inkább a Kaposvárhoz edzőnek.
Pont a szülővárosomba? :) Felcsútra nem lehetne? :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.28. 15:48:05

Tartok attól, hogy egy valamirevaló tökös edző a tárgyalás megkezdésekor felvázolja, hogy kikből nem kér. Piqué, Lengelet, Umtiti, SR, Busi, Alba .... és itt már meg is szakad a párbeszéd folytatása.... [-X
Mi gondoskodunk a fiainkról, majd meggyőzzük őket, hogy kevesebb lóvéért újra bizonyíthatnak....senkit nem hagyunk az út szélén.
Laporta kezdi csillogtatni politikusi énje értékeit. Kellene a változás, de túl sok áldozattal járna, ezért pótcselekvésként mutatni kell valamit a cirkuszban, de ne szóljon túl nagyot. Koeman egészsége is rámegy, szerencsétlen ragaszkodik foggal körömmel. Kivizsgálásra is bevitték a napokban.
Megmondod a párodnak otthon, hogy keresnél valakit helyette. Nagyon szeretnél újra szerelmes lenni, de ha nem talász rá a rózsabimbóra, akkor vele maradsz..... #-o
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.05.28. 12:24:00

Feast4 írta:
2021.05.28. 09:54:12
Barca_10 írta:
2021.05.27. 15:12:40
ameddig piké-roberto itt vannak-vagy játszaniuk kell-jöhet akárki, nem lesz változás.
Ezek a csapatok azok amikbe mindig kell katalán. Kell a vezetőségbe, kell a csapatba, kell a stábba. Így nálunk rendkívűl fontos az elfogadás. Nálunk a hollandokkal szemben megengedőbbek Cruyff miatt, illetve megengedőbbek a volt csapattagokkal. De ez a katalán kötődés meg ez az érezd a katalán nemzeti problémákat sokkal fontosabb szempont, mint bármi mert ugye ez nem fociklub hanem katalán nemzeti jelkép. Ha megnézitek, a csapatkapitányokat ők a katalán öntudat mintaképei, hősei. Elég csak arra gondolni a Mr. Üzletember mit művelt le az elszakadási próbálkozásnál.
Lehet, hogy ez így van, de ha a gyakorlatot nézzük nem feltétlenül ez az ábra. Az edzőkérdésben pl. 20+X éve Tito és Pep volt, akire lehet mondani, hogy katalán, volt néhány beugró, mint pl. Rexach, de ezek csak rövid vészmegoldások voltak. De pl. Lucho 5 évet lehúzott a Realban is vagy Valverde baszk származású és nem is neves edző volt. A csk-k igaz, hogy túlnyomó részben katalánok, de ez annak is köszönhető, hogy túlnyomó részben ők vannak a legrégebben a csapatnál, lásd Iniesta példáját (a Realnál is pl. Marcelo a 2. sz. csk), de volt itt nekünk Cocu és Figo is. Viszont egy Puyol is lehetett volna bármilyen származású, nem hiszem, hogy elvitatták volna tőle a szalagot.

Laportában pedig benne van az is, hogy a regnálása alatt ért fel a csúcsra a klub, sportszakmai szempontból pedig ő a legerősebb jelölt. Mindenkinek tetszik, hogy bratyizik a játékosokkal, lemegy az öltözőbe ünnepelni stb.
Én inkább a baszkokat tartom ilyen szempontból radikálisabb nézetűnek.

Nem meghazudtolni akarlak, de rengeteg ellenpélda van.

Most Pimienta szűrét is ki akarják tenni, csak akkor neki is fizetni kellene. Nem tudom ott mi lehet az indok, még az A-csapat padjára is jelölt volt.
Xavival kapcsolatban van egy olyan érzésem, hogy a Font melletti kiállása nem tetszik Laportának, emiatt nincs erőltetve.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.28. 10:54:14

Feast4 írta:
2021.05.28. 09:54:12
...
Ez egy elég jó bepillantás volt a kulisszák mögé, köszi. A katalán nacionalizmust illetve az általad leírtak egy részét annyiban meg tudom erősíteni, hogy párom mesélte, hogy mikor elkezdett spanyolul tanulni a gimiben, elvitték őket tanulmányi kirándulásra - Barcelonába. (Azt most hagyjuk, hogy milyen idióta találta ki pont ezt a várost...) Amíg ott voltak, igazából még a turisztikában is NAGYON kevesen voltak hajlandóak spanyolul megszólalni, szinte senki, pedig ugye abból élnek, és abból virágzik egész Katalónia. A tanulmányi útból sima nyaralás lett, semmit nem értettek ottlétük alatt. Ez azért meghökkentő.
Vannak közismert összetartó nacionalizmusok, a legjobb példa a környéken Írország és Skócia, ahol főleg az angolokkal szemben azért most is megy ugye a dac, de messze nem ilyen szinten, és a józan logika és szükség területén mindenképp engednek (turizmusban meg sem fordulna ilyesmi a fejükben).
De a katalánok a leírtak alapján sokkal durvább, már-már kicsit eszetlen nacionalizmust képviselhetnek. Gondolom az is közrejátszik, hogy ők anyagilag hatalmas szenvedői annak, hogy Spanyolország részei, mivel messze a legvirágzóbb része az országnak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.05.28. 10:28:23

Feast4 írta:
2021.05.28. 09:54:12
Ezt a részét megértem, viszont hogy az említett úriemberekben nincs annyi önkritika hogy felismerjék buktunk minimum 3 kupát 3 év alatt mert kevesek vagy sosem voltak elegek ide. A csiga hozzájuk képest gerinces állat és ez szerintem független a katalán öntudattól.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.05.28. 10:17:58

Sajnálom, jobbulást neki.
De ha ennyi nyomást nem bír el, akkor menjen inkább a Kaposvárhoz edzőnek.

Ha meg a katalánoknak ennyire fontos a DNS, akkor jöjjön Xavi. Vagy jöjjön Klopp vagy külsős, azzal a kikötéssel, h Xavi lesz a jobbkeze.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.05.28. 10:08:05

múltkor az orra vérzett sajtótájékoztató közben. jobbulást neki.
Kép
Válasz küldése