Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.12.13. 13:56:51

davi10 írta:
2020.12.13. 10:28:04
Viszont nagyon remélem, hogy a Mingu-Araujo páros fog kezdeni.

Na engem ez meglepne...
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2020.12.13. 12:23:17

Egy évek óta ennyire rosszul játszó csapatnál minden követ megkéne mozdítani, hogy javuljon a helyzet. Erre ő egy fontos témát elkerül, mert nem hisz benne, ez fafejűség.
Az meg hogy az újságírónak azt mondja, hogy jöjjön minden héten, mert Griezmannak jót tett, de sportpszichológus az nem kell, szerintem ellentmondásos.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.13. 11:30:30

Gondolom nem látta az elmúlt 3 szezonunkat a bl-ben :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.13. 10:28:04

A mestertől kérdezték, hogy nem kéne-e egy sportpszichológus a játékosoknak :
"I don't believe in psychologists and mental [issues]. If you play for Barca, pressure exists, you know that, and you have to overcome it."
Kicsit maradi megközelítés, annak fényében pláne, hogy a meccsek nagyrésze az egyéni hibákon ment el (Griezmann üres kapura kaput nem talál, Messi nem tudja beverni a ziccereket, Lenglet meg Lenglet...)

A SPORT szerint pedig Fati és Dembele kiesésével Konrad játéklehetőséghez juthat ma.

Mára a szokásos otthoni gálát várom, majd idegenben szenvedünk megint. Viszont nagyon remélem, hogy a Mingu-Araujo páros fog kezdeni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2020.12.13. 10:05:48

Teljesen egyet értek azokkal, akik a játékosok posztidegen szerepeltetését, a koncepció és begyakorolt figurák hiányát és a játékképét számon kérik rajta. Meg azokkal is akik sokszor szidják Messi-t.

Amit még nem láttam leírva, vagy elmulasztottam, de érdekesnek látom, hogy mennyire argentin válogatottra hasonlító játékunk van.

Kifejtem:

Messi ha jók voltunk vagy a szélen játszott, vagy árnyékékben, ahonnan az üresterületekre befutott, vagy visszalépve részt vett az összjátékban.
Most a kp-n játszik, de egy kp-s munkája nélkül. Ez egészségtelen lyukakat generál a felállásunkban. Amikor Griezmann játszott ott, olyan érzésem volt, hogy a pali mindenhol ott van, amikor Messi játszik ott olyan érzésem van hogy állva várja a labdát a kezdőkör előtt és mindenki azt várja hogy majd megoldja valahogy.

Hogy oldja meg? Nem tetszik, ahogy oldja. Mindig egyből ő, egyedül akar átlépni a kezdőkörből az ellenfél tizenhatosáig, vagy csellel, vagy egy hosszúlabdával. Nagy ritkán csel + kényszerítő elemhez is nyúl, de nem megy neki. Ezt látjuk az eladott labdák statisztikában is, ez nem megy így. Hagynia kéne játszania a csapatot, szépen játszottunk amikor kimaradt, ez a kényszer hogy adjon egyből gólpasszt félpályáról sokszor már fáj nézni, ahogy emeli a fejét és keresi hova rúgja fel a labdát 40m-t egy egész busz ellen. Meg tudja csinálni mert a legjobb, csak nem jön be elégszer hogy működjön. Az hogy eladja a labdát és a játékosoknak kell visszafutnia helyette azt eredményezi hogy ők is görcsösek lesznek hogy most induljak fel, vagy induljak vissza mert jönni fog a kontra és akkor jaj mi lesz. Aztán egy meccsen egyszer felidegesítik és visszafut ő is, megmutatva hogy akar, aztán sétál tovább.

Ez a játék megbukott az argentin válogatottnál is, és bukik már 10 éve. Hazájában játszik Messi ezen a poszton, és látjuk náluk is mennyire nem jó. Rakjunk köré alapból jó képességű játékosokat össze-vissza és majd jó lesz az úgy, ez a koncepció. Ezt csinálták bl győztes, döntős, top bajnokságokban bajnok játékosokkal az argentin edzők és nem ment. Amióta mi is ezt csináljuk, azóta bukunk folyamatosan. És évről évre rosszabb ő is, meg körülötte is mindenki egyre rosszabb. Vannak jó mérkőzései, de ez egy rendszer probléma szerintem.

Itt eldönteni, hogy a többi játékos, ő, vagy az edző(k) a hibás azt nem fogom tudni, csak az argentin csapattal szerettem volna kiemelni a hasonlóságot.
Amit még az edző szerintem nagyon elront, hogy túl sokat vár a játékosoktól. Úgy kezeli őket mint fifa játékosokat, nem embereket. De ez már elhangzott, csak kiemelem mennyire egyetértek vele.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.12.13. 10:00:21

Stegen-Dest,Mingu,Araujo,Firpo-De Jong,Alena- Cou,Puig,Messi-Brait. Nálam ez lenne az alapfelállás,Alba pofázásból meg labdaeladásaiból szerintem elég volt,Lengletből szintén. Ez a csapat semmivel nem lenne rosszabb,mint Griezmannal,Pedrivel vagy a két jómadárral.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.12.13. 09:51:39

Nagyon kiváncsi vagyok a mai felallásra.
Mivel nincs jó szélsőnk, én a 2 hátvédet futtatnám, a kp-k meg segítsenek jobban védekezni.
Pl. TS - Dest, Mingu, Araujo, Alba - De Jong, Alena - R Puig, Griezmann, Pedri - Braithwaite.
Messi jöhet a szünetben.
Télen szerintem a Coutinho - Griezmann páros legalább egyik tagját el kellene adni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.12.12. 23:36:21

MatyiG írta:
2020.12.12. 21:25:35
Semmit nem mutatott edzőként, ugyanabba az idejétmúlt taktikába szocializálódott mint amit ma is erőltetünk és nem megy.
Miért, szerinted most a tiki-takát játsszuk?
Nem, de baromi sok passzra épülő, sokszor lassú átlövések nélküli játékot játszunk.

A tiki-taka rossz elemei megmaradtak.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.12.12. 21:25:35

Semmit nem mutatott edzőként, ugyanabba az idejétmúlt taktikába szocializálódott mint amit ma is erőltetünk és nem megy.
Miért, szerinted most a tiki-takát játsszuk?
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.12.12. 21:20:36

Ezt a Xavi dolgot is elengedném egyenlőre.Semmit nem mutatott edzőként, ugyanabba az idejétmúlt taktikába szocializálódott mint amit ma is erőltetünk és nem megy.

Személyisége meg...Szerették!Mindent megtett a klubbért, ő volt a játék fazonszabásza ezért volt csk. A pokolba kívánt kemény magon kívűl szerintetek ez jelent még itt bárkinek bármit?
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.12. 19:38:38

Leon írta:
2020.12.12. 19:23:23
Nem csak az a baj Ronalddal, hogy egy kókler ha nem az is,hogy a játékosok kb minden második meccsen tojnak bele az egészbe. Nem tudja őket ösztönözni.
Xavinak nem a tudása hanem a személye lehet arra garancia, hogy motiválja az egész csürhét.
Talán ha egy ilyen legenda ül a padon akkor felpörögnek és oda teszik magukat.
Ez szerintem nagyon durva! Mi az, hogy csűrhe? Ők emberek munkavállalók, akik a focival keresik kenyerüket. Mint minden szakmában, itt is vannak gyengébb,. s kiváló tudással rendelkező munkavállalók, akik végrehajtják amit előírnak nekik. Jól, vagy rosszul, az lehet. De nem csürhe!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.12. 19:23:23

Nem csak az a baj Ronalddal, hogy egy kókler ha nem az is,hogy a játékosok kb minden második meccsen tojnak bele az egészbe. Nem tudja őket ösztönözni.
Xavinak nem a tudása hanem a személye lehet arra garancia, hogy motiválja az egész csürhét.
Talán ha egy ilyen legenda ül a padon akkor felpörögnek és oda teszik magukat.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.12. 18:48:57

davi10 írta:
2020.12.12. 18:01:44
Feast4 írta:
2020.12.12. 17:56:15
Nem akarlak elkeseríteni de pont azért nem volt topcsapatnál soha mert amit leírtál ahhoz ő egyszerűen kevés!
Ezzel nem is tudok vitatkozni :D
Pont ezért kell a helyén kezelni a csávót, mert mint írtam más nincs, és valószínűleg nem is lesz. Xavi eredményességére az égvilágon semmi garancia nincs, más pedig nincs kilátásban.

Ezért inkább a lent említett "feladatsor" az elvárás, mint a tripla. Ha ezek teljesülnek és nem égünk be annyira, hogy az kihatással legyen a jövő szezonra (tehát a BL-indulás meglesz), akkor nálam már több értelme volt az ittlétének, mint a legutóbbi 2 szezonnak.
Én sem akarlak elkeseríteni, de ez az ember egy csődtömeg. A szakmai "talentumával", önfejűségével minden itt töltött nappal közelebb viszi a teljes lezüléshez a Barcát.
A lehető leggyorsabban meg kellene válni tőle, mert abból a gödörből, amibe belerántja a csapatot, nincs visszaút.
Emlékezzetek rá!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 18:01:44

Feast4 írta:
2020.12.12. 17:56:15
Nem akarlak elkeseríteni de pont azért nem volt topcsapatnál soha mert amit leírtál ahhoz ő egyszerűen kevés!
Ezzel nem is tudok vitatkozni :D
Pont ezért kell a helyén kezelni a csávót, mert mint írtam más nincs, és valószínűleg nem is lesz. Xavi eredményességére az égvilágon semmi garancia nincs, más pedig nincs kilátásban.

Ezért inkább a lent említett "feladatsor" az elvárás, mint a tripla. Ha ezek teljesülnek és nem égünk be annyira, hogy az kihatással legyen a jövő szezonra (tehát a BL-indulás meglesz), akkor nálam már több értelme volt az ittlétének, mint a legutóbbi 2 szezonnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.12.12. 17:56:15

davi10 írta:
2020.12.12. 16:44:30
..,
Nem akarlak elkeseríteni de pont azért nem volt topcsapatnál soha mert amit leírtál ahhoz ő egyszerűen kevés!
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.12. 16:44:30

Feast4 írta:
2020.12.12. 16:10:22
Mit vártok tőle? De most komolyan?Ő a holland Pinyő bakker!
Mivel idén senki nem várt sok kupát és egy csődközeli, roncs csapatba jött, így én (és ha jól rémlik többen) az alábbiakat vártam:

1. Rakja rendbe a védelmet.
Ezt nem feltétlenül sikerült, mentségére szóljon, hogy a góljaink többségét egyéni hibákból kaptuk, illetve nem volt keret védőt hozni, a maradék meg lesérült. Ha innentől megy az Araujo-Mingueza páros, és sikeresen fog működni akkor még menthető ez a része. Én jelentős javulást várok, ha Lenglet kikerül a kezdőből.

2. Legyenek rendes edzések, és a játékosok ne a seggükön vegyék a levegőt az 50. Perctől.
Ez hosszú folyamat, valami elindult, szerintem ez sikerül majd.

3. Vágja padra a ballasztot (Busi, Robi, Pique)
Busit ugyan le-le cserélte néha, illetve szezon elején enyhítő körülmény volt Pjanic koronája. De olyan nagy sikernek ezt sem mondanám, viszont Pique sérülésével és Dest produkciója miatt 3-ból 2 szerintem megoldódik.

4. Építsen be fiatalokat.
Ez nagyon felemás. Pedri, Trincao, Dest elég játékpercet kap, előző kettő talán többet is, mint megérdemel. Araujo sérült volt, Mingueza megkapta és élt a lehetőséggel. Velük meglátjuk, hogy mi lesz. Alena szűrővé "átnevelése" nem tűnik veszett ötletnek. De az egészet beárnyékolja Puig indokolatlan mellőzése, pedig egyértelműen Ő tűnik a legtehetségesebbnek a kicsik közül.

5. A poszt nélküli játékosoknak legyen posztja.
Coutinho nagyon jól kezdte a szezont, de aztán eltűnt. Griezmann pedig továbbra is nulla, így ezt a pontot se könyvelném el egyértelmű sikerként, igaz, arról nem Koeman tehet, hogy Griezmann 5 méterről nem talál kaput.

6. Legyen tartása a csapatnak és ne bukjanak el BL párharcokat 3 gól előnyről.
A Juve elleni meccset nem venném alapul, 1 kamutizi és egy egyéni hiba. Nekem nem tűnt úgy, hogy tele lenne a gatya, mint pl. a Liverpool ellen.
Ezt még nem írnám le.

Nem degradálnám az eddigi edzői munkásságát, nem világverő csapatoktól jött így nem elvárás a 90%-os győzelmi mutató. A legutóbbi munkája a holland válogatottnál sikeresnek mondható.

Nyilván vannak aggasztó jelek (eszetlen cserék, ragaszkodást a 4-2-3-1-hez, stb.), és nem akarom minden alól felmenteni, bőven benne van a keze, hogy ott áll a csapat, ahol. Viszont más megoldás nincs, egy olyan csapatot vett át, amit nem sokan vállaltak volna be, és úgy néz ki, hogy a klub még nem állt meg a lejtőn (nincs pénz, Messi 90%, hogy le fog lépni, stb.). Én hagynám dolgozni a csávót szezon végéig mindenképp. Már csak azért is, mert szerintem nincs pénz újabb végkielégítést fizetni :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.12. 16:42:40

Feast4 írta:
2020.12.12. 16:10:22

Nyert egyébként egy Spanyol kupát, 3 holland bajnoki címet, egy Holland Kupát és egy Portugál Szuperkupát.

De ez egy KRETÉN! Egy keményfejű hülye, aki játékosként is az volt, de edzőként pont emiatt egy barom. Eddig karrierje edzőként a Transfermerkt szerint a mai napig, 699 meccs, 374 győzelem, 148 döntetlen, 177 bukta. 1260 gólt rúgtak eddig a csapatai és 746 gólt kaptak.A csapatai se támadni, se védekezni nem tudnak!

A fontos rangadókra is van egy érdekes statisztikája, szinte mindet bukta.

Mit vártok tőle? De most komolyan?Ő a holland Pinyő bakker!Gyenge a csapat most nagyon, de a spanyol bajnokságban azért még az elejébe kéne lenni, nem a kieséstől menekülni!

Ez a bohóc egész karrierje alatt a meccsei felém bukott, vagy pontot vesztett.Ennél bárki jobb!
Voltunk páran nyáron,akik féltünk attól,ami végül be is következett. Barto rúgott egy utolsót szeretett klubunkba,hogy 2 éves szerződéssel,és ilyen szakmai múlttal idehozta edzőnek. Ami rosszabb,hogy az új elnökség felállásáig tuti itt is marad,remélem addig az egyik El helyért versenyben maradunk. Lemondani nem fog,kell a nyugdíj,esetleg Felcsúton kap majd kispadot-bár az ottani fizuját mi állnánk- kb. az a szintje.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.12.12. 16:25:26

Tartok tőle, hogy a holland válogatott szép és eredményes játéka győzte meg az elnökséget. Emiatt a valenciai problémákat nem vették figyelembe, pedig egy szanaszét változtatott és lelki gödörbe levő csapatnál ez döntő.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.12.12. 16:10:22

Senkit sem megbántva, beszéltek tudatosságról, taktikáról, motiváltságról, de tudjátok, hogy McKoeman kicsoda?

Láttátok már a pali edzői múltját?

Brutális! Mindenhol megbukott és mindenhonnan elzavarták a francba.

2000-ben kezdett a Vitessenél. Egy szezont volt ott, 73 meccsből 36 győztes meccse volt, 22 döntetlenje és 15 veresége.
Nem tudom miért, de ezután a szezon után az Ajax úgy gondolta tök jó lesz oda. Olyan játékosokat kapott a keze alá, mint Chivu, Stekelenburg, Heitinga, Rafael van der Vaart, Maxvell, Zlatan, később az üveggé mutálódás előtti Vermaelen,nem minden idők legerőssebb Ajaxa volt, de nagyon nem is volt gyenge. Végül 151 meccs 90 győzelem, 30 döntetlen 27 vereség. Annyira itt még nem is volt vállalhatatlan. Karrierje során itt volt a legjobb.
Aztán jött a Benfica. Egy évet nem bírt ki. 45 meccs. 25 győzelem, 10 döntetlen 10 vereség.
Ilyenkor jön a lépjünk hátra, hogy aztán mehessünk előre esete. PSV szűk másfél év, 61 meccs, 38 győzelem, 11 döntetlen, 12 vereség. Pontegyenlőséggel behúzta a bajnokságot az tény, utána a PSV a következő éven is bajnok lett.

Na itt kezdődött az igazi kaland. Valencia… 34 meccs, 11 győzelem 9 döntetlen, 14 vereség. Fél évután kivágták. A Valenciának volt egy stabil 10. helye. Kajak úgy rúgták ki, hogy le se esett.
Nem baj. McKoeman , mert Ő nem bohóc ugye menti a menthetőt, irány az Alkmaar. 23 meccs, 10 győzelem, 4 döntetlen 9 vereség.
Ezután egy jó évig nem dolgozott, elvégre ezt az ámokfutást nehéz elfelejteni, de aztán jött a Feyenord 3 évig. Az egy égadta világon semmit nem nyert, de 2x lett az év edzője, amit nem egészen értek, de mindegy. 118 meccs, 69 győzelem, 21 döntetlen 28 vereség. Azt mondom vállalható, de semmiképp sem eredményes.
Ezután a Southamptonban valaki azt gondolta Ő lesz aki megváltja a világot. Egy jó két évet meg is csinált, 91 meccse volt, 44 győzelem 17 döntetlen 30 vereség.
Aztán ment az Evertonba, mert hát oda is bárki mehetett egy időbe, akinek volt barcelónai kötődése, legyen az edző játékos stb. 58 meccs 24 győzelem, 14 x és 20 vereség.

Végül a Holland Válogatott, ahol megint mindenki hasra volt esve a 20 meccs, 11 győzelem ,5 döntetlen, 4 vereség statisztikájától.

Nyert egyébként egy Spanyol kupát, 3 holland bajnoki címet, egy Holland Kupát és egy Portugál Szuperkupát.

De ez egy KRETÉN! Egy keményfejű hülye, aki játékosként is az volt, de edzőként pont emiatt egy barom. Eddig karrierje edzőként a Transfermerkt szerint a mai napig, 699 meccs, 374 győzelem, 148 döntetlen, 177 bukta. 1260 gólt rúgtak eddig a csapatai és 746 gólt kaptak.A csapatai se támadni, se védekezni nem tudnak!

A fontos rangadókra is van egy érdekes statisztikája, szinte mindet bukta.

Mit vártok tőle? De most komolyan?Ő a holland Pinyő bakker!Gyenge a csapat most nagyon, de a spanyol bajnokságban azért még az elejébe kéne lenni, nem a kieséstől menekülni!

Ez a bohóc egész karrierje alatt a meccsei felém bukott, vagy pontot vesztett.Ennél bárki jobb!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2020.12.12. 16:28:37-kor.
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.12.12. 14:32:17

Még egy jó cikk, hogy mi a baj Barcelonaban, Arthur meséi:
"Here the physical part is very important, you do gym work, also a lot of tactics... They train a lot, more than Barcelona" - intenzív edzés, j taktikai felkészülés
"Juve have more intensity, they play with more crosses into the area; Barcelona touch the ball more and have more control of the game and the match." - intezítítás, megint
"Cristiano is a great guy. Since I arrived he has helped me a lot because we speak the same language. He's always around and helps me, for example in things I haven't understood. He even tells me what to eat. That I shouldn't eat this, that I could eat that. He cares about others, always trying to help and contribute something." - erős jellemű CSK (de legalább egy erős jellem a csapatban)
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.12.12. 13:19:59

David Albelda (valenciai játékos volt, csk is, de Koeman éra előtt) tweettelte 2014. január 9-én: "Hopefully he coaches Barcelona someday so the league will be somewhat equal."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.11. 21:04:48

Peter írta:
2020.12.11. 19:58:01
gránit írta:
2020.12.11. 17:49:08
A támadójátékunkban ez a minta, ez a tudatosság abszolút nem látszik, a véletlenszerűségben bíznak, hogy majd valami helyzet összejön elől.
Igen, ezeken bárhogyan felrajzolt formációk sem segítenek, még akkor sem, ha mindenki a helyén játszik. A tudatosság iátványosan hiányzik, illetve szembeötlő, hogy nem igazán tudják egymás helyezkedési területeit, nem érzik egymást annyira, amennyira szükséges lenne.
Adódik a kérdés, hogyan lehet úgy összeszokni, hogyan lehet figurákat edzésen gyakorolni, amikor egyszer valaki középpályás, legközelebb balszélső a másik egyszer jobbszélső, legközelebb balszélső lesz.....???
Pontosan ez a probléma, amire rávilágítottál. Csapongva, jól meghatározott szerepek nélkül nem lehet rendesen felkészülni a megmérettetésekre. A begyakorolt figurák, a tudatos játék már azt feltételezik, hogy mindenki tudja a helyét a pályán. Ha a játékosok szerepe össze-vissza van rángatva egyik meccsről a másikra, nem alakulnak ki olyan biztos és markáns sémák a játékban, amelyek biztos támpontot tudnának nyújtani. Begyakorolt figurák csak pontosan meghatározott szerepekkel tudnak kialakulni. Ez pedig természetesen nem azt jelenti, hogy a figurák során a játékosok ne váltanának pozíciót, például az elmozgások során, de ehhez mindenkinek tudnia kell a szerepét. Ha ezekkel a szerepekkel az edző össze-vissza vagdalózik, nem alakulnak ki biztos pontok a játékban, így tudatosság helyett csak az esetlegességben és az ad hoc módon kialakult helyzetekben bízunk.

Véleményem szerint a Barca akkor kerül ki a gödörből, ha kap egy új, rendszerszintű impulzust. Amilyen annak idején a Laporta-Rijkaard-féle változás volt, és Guardiolára is nagyon nagy szükség volt akkor, amikor a csapatnak egyszerűen új impulzusra volt szüksége egy sikeres, de a végére már megfáradt éra után. A 2003-as helyzet azért is hálás kapaszkodó, mert akkor is nagyon nehéz volt az anyagi helyzet, de okos, viszonylag olcsó igazolásokkal felépítettek egy új csapatgerincet, néhány saját nevelésű játékos mellé. Van párhuzam az akkori kiút és a mostani helyzet között, és erre Laporta a választási kampányban nyilvánvalóan bazírozni fog. Hogy vele kezdődhet-e egy régi-új impulzus, nem tudom.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.11. 19:58:01

gránit írta:
2020.12.11. 17:49:08
A támadójátékunkban ez a minta, ez a tudatosság abszolút nem látszik, a véletlenszerűségben bíznak, hogy majd valami helyzet összejön elől.
Igen, ezeken bárhogyan felrajzolt formációk sem segítenek, még akkor sem, ha mindenki a helyén játszik. A tudatosság iátványosan hiányzik, illetve szembeötlő, hogy nem igazán tudják egymás helyezkedési területeit, nem érzik egymást annyira, amennyira szükséges lenne.
Adódik a kérdés, hogyan lehet úgy összeszokni, hogyan lehet figurákat edzésen gyakorolni, amikor egyszer valaki középpályás, legközelebb balszélső a másik egyszer jobbszélső, legközelebb balszélső lesz.....???
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.11. 18:58:16

grgly50 írta:
2020.12.11. 18:48:47
Ez az ember sem kellett Koemannak. (Meg sok itt kommentelőnek. Messinek nagyon hiányzik)
Puskás díjra vár.
https://www.youtube.com/watch?v=HRAI0Rm ... b_err_woyt
Mondjuk tény és való hogy már csak kapásból, ollózva meg sarokkal tudott gólt lőni egy ideje, de azért na. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.12.11. 18:48:47

Ez az ember sem kellett Koemannak. (Meg sok itt kommentelőnek. Messinek nagyon hiányzik)
Puskás díjra vár.
https://www.youtube.com/watch?v=HRAI0Rm ... b_err_woyt
Válasz küldése