Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.01. 21:55:56

Sajnos egyre több forrás azt támasztja alá(többnyire az ESPN) hogy alternatívák hiányában Koeman maradni fog.

A Mundo pedig arról ír hogy Laporta egy dolgot kért Koemantól ha marad: támadófocit, gördülékeny játékot.


Én sem marasztalnám, de ha tényleg nincs alternatíva akkor egy Setien 2.0-t értelmetlen leültetni és növelni a végkielégítések sokaságát.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.01. 19:54:01

Reziszto95 és ha még vannak Koeman védők. Mert sokan sok mindent leírtunk gyakorlatilag előre megválaszolva mindent amit fel lehet hozni Koeman védelmében. Persze mellette ismét nem hallottunk semmit.

Szóval szerinted "Pikéből, Sergi Robertóból, Busquestből, Umtitiből, Lengletből, meg Dembeléből győztes csapatot varázsoljon. Nem edző kell, hanem vagy 300 milla és teljesen újra építeni a csapatot kezdve hátulról.

Szerinted Tuchel egy máker hogy jókor volt jó helyen, szerinted nem zseniális edző, aki a PSG-vel is rossz volt. Megmutattam hogy nincs igazad de nem reagáltál.
Szerinted Koeman jó edző aki bizalmat érdemel, és csak a keretünk gyenge. Szból nehéz várat építeni ez general igazság. Ránk is igaz. De azért a 'mit is' ? is lehet kicsit emészthetőbbé tenni ha valaki nem hoz heti rendszerességgel fafejű makacs ökörségből fakadó hibákat.

Hát sorry. Több fronton, ismét, de figyelj, mert ha megint 10 érvre, több fórumozótól, csak 1 kérdéssel válaszolsz az kevés. Nem reagáltál semmire. Nincs ellen érved arra amit mondtunk. A tények amiket állítottál nem igazak
Na de reagáljunk, azon túl is amit már leírtunk csak te nem vettél figyelembe.

Tessék:
https://www.eredmenyek.com/merkozes/lMh ... eallitasok
https://www.eredmenyek.com/merkozes/fkf ... eallitasok
https://www.eredmenyek.com/merkozes/2sC ... eallitasok

A legjobb időszakunk, pár meccs kiemelve. Mi volt a következtetése ennek a gyenge elméjű edzőnek? És mi neked? Hogy nem lehet jó eredményeket elérni a fentiekkel? Vizsgáljuk meg. SR és Piké sérült volt. Umtitire nincs szükség. Dembele meg figyelj, de tényleg. Képzeld pont Tuchel alatt vált sztárrá és lett 100+ milliós ára a Dortmundban. Lenglet meg ebben a felállásban nem volt olyan rossz. Na de, mi volt a tanulság? MEGVAN. Hogy álljunk át 3-5-2-re, csak azért hogy egy védőt betegyünk egy támadó helyett. Mondjuk legyen ez a védő Piké. Busi meg amúgy teljesen rendben volt amikor nem 4-2-3-1-et vagy 4-3-3-at játszottunk. Dembele meg Trincao is rohadt jó játékosok, csak a posztjukon kéne játszaniuk.

Folytassuk. A drága Tuchelem, Flick vagy Cruyff? Nem. Egyik se.
Az alap felvetésed az volt hogy ne bántsuk Koemant, mert szegénynek nehéz a dolga. Mire jöttünk hogy na, tessék ezt meg ezt meg ezt rontotta el. És hogy semmit se javított Valverde csapatán. Az érveidet támadjuk. Pl nem igazolhatott szegény Koeman.. --> Tuchel se, mégis képes volt teljesen, gyökeresen megváltoztatni egy csapatot, taktikailag és mentálisan is. Ezt félig meg is csinálta Koeman, csak aztán visszaállt egy más felállásra és vissza tett 2 kerékkötőt. Miért? Közben Bartonak pápá csáóbella volt, szóval nem a gonosz vezetés rakta össze a kezdőt.
Tuchelt sose írtam hogy a kedvenc edzőm, a kis drágám. Csak felhoztuk példának.
Senkitől se elvárás a BL győzelem. Az egy olyan sorozat ahol max az elődöntő lehet elvárás egy klubtól, legyen az bármekkora. Túl random ahhoz hogy reális elvárás lehessen.
A bajnokság reális elvárás, és sokkal többet mond egy csapatról. Koemannal pedig iszonyat gyenge bajnokságot játszottunk. Azért mert kb minden meccsünk szenvedés volt.
Gyenge a csapat, a játék, és tele vagyunk olyan hibákkal amiket egy edző meg tud oldani. Aztán ha apróságokon elúszik a cím de ott voltunk tűzközelben az teljesen elfogadható. Itt viszont nem voltunk tűzközelben. Egyszer se vezettük a bajnokságot. Egy rangadót se nyertünk. Nézheted úgy hogy csak 7 pont volt közte, és egyszer majd nem jól álltunk, de nézheted úgy is hogy majdnem BL selejtezős 4. helyen végeztünk, mert ahhoz a különbség csak +2 pont lett. Egy Sevilla ellen. Rohadt gyenge szezon volt mindenkinek, de nekünk a leggyengébb.

Minek adnánk újra 300 millát egy képtelen edzőnek? Elképzelés nélkül? Valverde-Setien időszakban is elvertünk ennyi pénzt de minek? Koemannak volt lehetősége bizonyítani rátermettségét. Ha az lett volna, és jobb képet fest magáról akkor lenne ok pénzt adni neki és bizalmat. De így nincs. Aki nem képes ésszerűen pihentetni és kivenni fékeket a csapatból az mehet máshova, hogy a koncepció hiányt, és a védelem tönkretételét ne is mondjam. Feltolta a csapatot és hibákat kényszerített ki a felállással és a csapat mentális elhanyagolásával. Kapott góljaink száma korábbi években: 38, 38, 36, 29. A 36 kapott góllal még simán bajnokok lettünk. Mégis idén volt a legnagyobb probléma a védekezés, mert ez a hülye úgy játszatta a csapatot hogy bárki ellen kikaphassunk.

Nem olyan egyszerű az hogy cseréld ki a fél csapatot és megvan oldva. Ahogy írtad, Tuchel és Chelsea love story. De a PSG-Tuchel is love story. Meg a Flick Bayern is. Meg a Zizu Real is. A Pep Bayern annyira nem, de ettől gyenge edző Pep? Nem.
A Barca Koeman házasság viszont nem love. Az emberek fele nem akarja itt látni, erről elírtam mit jelent ha belegondolsz mélyen. Kevés volt a mester minden téren, a feladat nehézségétől függetlenül. Tuchel vagy az isten ha itt lenne lehet nem nyerünk BL-t. De mondjuk ha úgy kell leülni a TV elé hogy szerethető a csapat, mert lelkesek és akarnak és megy a zsuga akkor már nyertem köszönöm mert egész évben megnézek ~50 Barca meccset és jól szórakozok. Hogy az 51-iken vesztünk és nem nyerünk semmit? OK, megesik. De az úton szórakoztam, ez a lényeg. Itt viszont nem szórakozok, hogy poszton kívül szenved mindenki, hogy aki jó az nem pihenhet és ezért már nem jó, hogy vissza vannak rakva a csapatba azok akik egyértelműen gyengék, de azok nem játszanak akik jók mert vissza vannak küldve a B-be (Mingu) vagy eleve nem kapnak lehetőséget (Puig, Trinaco), vagy ha kapnak pár meccs után ismét poszton kívül játszanak (Dembele).
Miből gondoljuk hogy ha ka kap 300 millát és 5 embert akkor fejlődünk? Pikét akkor játszatja mert nem képes megérteni hogy Mingu/Araujo és De Jong jobb megoldás? Mert nem képes szóval akkor minek vegyünk védőt? Ja, Piké mellé, ok :D

Ha a mester olyan csapatot akar ahol megvannak az emberek az elképzeléséhez, de itt nem, és ezért szenved, az rendben van. Ezért játszik mindenki most ott ahol, poszton kívül, vagy marad a padon. Mert ő makacs, és ezt kitalálta, és szenvedjen mindenki mert ő nem tud változtatni. Ok. Most konkrétan én írom az eddigi legnagyobb Koeman védelmet? Ilyen lehet hogy van. De akkor, azért menjen innen mert nem tud a kerethez igazodni. Ezért egyszerűbb edzőt váltani mint keretet. Mert biztos hogy van edző aki ebből a keretből többet tud kihozni, de nem biztos hogy ez az edző képes bármilyen keretből bármilyen elfogadható eredményeket és jó játékot kihozni.

Van megint kb 1 oldalnyi érv és a te érveidre ellenérv többektől hogy miért gyenge Koeman. Ne válogass és köss bele egybe, hanem mindet gondolt át kérlek.

Ha pedig már készülsz, hogy na de akkor ki helyette? És mi lesz a pénzügyi helyzettel? Megbeszéltük már ezt is korábban.
Pl. mért ne vágjuk ki, hiszen nem lesz 300 misink költekezni hogy meglegyen a keret amit szeretne. Jövőre is kb ez lesz a csapat, amivel nem tud mit kezdeni, idén bizonyította.
Mert nincs pénzünk minőségit igazolni. Szóval már ezért is mennie kéne, mert nagyrészt abból kell főzni ami van, és ebből nem tud. Tessék érv.

Én kivágnám és kész, és Xavi, Emery, Roberto Martinez, Bielsa, kibsztt Gattuso, Conte vagy Allegri, Gasperini, bárki.
Mind több bizalmat érdemel, szerintem, mert ők még nem égtek itt be. Koeman meg igen. Nehéz dolga volt, de ez nem magyarázat minden hibájára. A hibái pedig megmaradának akkor is ha kap új játékosokat.

Bence is tök jól látja hogy lehet védeni Koemant, és érteni őt. Igen lehet. Csak nem ilyen 0 érvekkel és gondolatokkal, és nem úgy hogy egy Tuchel utóbbi 5 évét téves tényekkel lekicsinyítjük hogy Koeman ne tűnjön akkora lúzernek.

Itt jönnek a kommentek MNS, Bence, Sonoma, Balinho.. 100 gondolat, 0 válasz. Igazából csak hergelsz minket szóval én kiszálltam. Remélem Koeman is ezt teszi.
És minden jót kívánok az öregnek. A válogatott téma feküdt neki, legyen sikeres ott, vagy más klub nekem mind1. Hajrá, tényleg, de nekünk nem rá van szükségünk.
Óriási balszerencse lenne neki ha kivágnánk végre egyébként. Pont csúszott az EB, amiről lemaradt hogy ide jöhessen. Ha most kivágjuk akkor pad nélkül nézi végig, amin ott lehetett volna. Sajnálnám, mert ezt a kényelmetlen szitut nem érdemelte meg. De a Barca padját se érdemli meg.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.01. 19:25:19

MessiNeymarSuarez írta:
2021.06.01. 19:01:50
....
Ezzel nehéz nem egyetérteni. Az a baj, hogy nekem még nem is a szezonnal van a bajom, hanem nem látom, hogy lehetne Koeman a megoldás a szintlépés/top3-5 klub közé visszakerülés felé. Sok véleményt olvastam sok helyen, de a Koeman-t védők közül is kevés olyat láttam, aki benne látná a jövőt az eddigiek alapján, max adna neki még időt, hogy új játékosokkal is bizonyíthasson. Nem tudom, ráérünk-e még 1 évet végigdöcögni kvázi egy helyben ugyanígy. Nagyot csalódnék Laportában.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.01. 19:01:50

A sikeres edzőknek mostanában van egy elég erős ismérve mostanában: relatíve hamar körvonalazódik hogy mit szeretne és hogyan játszani a csapattal.

A Chelsea-ben pontosan tudta mindenki még a BL döntő utolsó perceiben is hogy kinek hol a helye, mit kell játszani, együtt mozgott a csapat, de ide lehetne venni Flick Bayernjét is, vagy pl Lucho-féle Barcát ami a kezdetleges döcögős 3-4 hónap után összeállt, de még a Valverde-féle Barca is határozott képet mutatott az első szezon feléhez érve.

Ehhez képest Koemannál lement egy teljes szezon úgy hogy nem léptünk előre, a tavaszi 1-2 hónapos menetelést leszámítva ez előtt és után sem tudni hogy mit játszik a csapat, nincs szervezettség, nincs meghatározott játékstílus csak az oldalpassz és a "passzoljuk Messinek és reménykedjünk hogy jobb kedvében ébredt fel".

Amúgy ma Laportától megkérdezték hogy " ha nincs X, 1-es az hogy Koeman marad 2-es az hogy távozik melyik jelenleg a valószínűbb?" arra kis gondolkodás után azt reagálta hogy 1-es valószínűbb de még nem mondhat semmit
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.01. 18:31:57

Rezisto95 írta:
2021.06.01. 13:26:47
Ez jó hogy mindenki Tuchelt hozza fel példának, hogy ő fél szezon alatt nyert blt. Na és erre mi a magyarázat? 1. Semmi köze a német edző zsenijéhez, előtte Lampard bevásárolt néhány száz millióért, tehát neki egyszerűen csak a megfelelő felállást és a megfelelő játékosokat kellett betenni a kezdőbe. Ha akkora zseni lenne akkor valószínűleg megnyerte volna a PSG-vel a bajnokságot... De úgy emlékszem ott is szenvedtek. 2. Ő maga nyilatkozta hogy jól ismeri a chelsea német játékosait, lásd: Rudiger, Haverzt, Werner. Sőt, Kantét is el akarta hozni anno a PSG-be. És lássanak csodát hát nem pont ez a 4 játékos húzza a Chelseat? Szerencséje volt a Chelseanek és Tuchelnek is hogy egymásra találtak, igazi love at first sight.
1. Szóval azt mondod Lamparddal is ugyanezt meg tudták volna csinálni, Tuchelnek ehhez semmi köze nem volt? A 10-ik hely az csak a többiek megzavarására szolgált? Akkor ezt a Chelseat én is szeretném edzeni, mert annyira jó a csapat, hogy bárki edzheti...
Halkan megjegyzem mi is bevásároltunk több száz millióért...
És Lampardnak tavaly, amikor igazolási stop volt náluk, sokkal jobban ment. Ehhez a több száz millióért bevásárolt játékosokhoz kellett Tuchel és az ő tudása. A szerencse meg mindig a jobban felkészült csapatot segíti. Itt nemcsak a taktikai, hanem a pszichológiai felkészültségről is beszélek.

Nekünk miért nincs ilyen szerencsés húzásunk? Simán elviseltem volna, ha Koemant elküldték volna decemberben, hoztuk volna a szerencse fia Tuchelt és megnyertük volna a BL-t.

De ha a te logikádat követem, Setien mesternek (meg ugye Lampardnak), se volt szerencséje tavaly. Neki is adhatunk volna még egy esélyt mondjuk még egy-két évre.

2. Néztem Lampard alatt Kantét (rangadókba belenéztem) és nem volt annyira meggyőző az ő időszakában (néha ő is eltűnt a meccseken). Werner meg nem húzóember. Még mindig olyan helyzeteket szokott kihagyni, csoda hogy még mindig a kezdőben van. Koemannál biztos padozó lenne.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.06.01. 16:43:53

Rezisto95 írta:
2021.06.01. 15:58:56
Egy kérdésem van csak számodra, ha mondjuk a te Tucheled vagy Flick, vagy maga Johan Cruijff lenne a barca edzője, szerinted akkor a bajnokságot esetleg a BL-t megnyernénk?

Itt nincs az az edző aki Pikéből, Sergi Robertóból, Busquestből, Umtitiből, Lengletből, meg Dembeléből győztes csapatot varázsoljon. Nem edző kell, hanem vagy 300 milla és teljesen újra építeni a csapatot kezdve hátulról (Eric Garcia jó kezdés).
Nem értem, pont Tuchel vagy Flick a jó példa. Mindketten átvettek egy szenvedő csapatot, amely az előző vezetőedző alatt (Kovac, Lampard) jóval a potenciálja alatt játszott, és azért csak sikerült változatlan játékoskerettel szignifikánsan jobb eredményt elérni. Nem, nem gondolom, hogy BL-győzelemre hivatott a keret, de amikor Tuchel átvett az épp a 10. helyen tanyázó Chelseat, akkor arról a csapatról se sokan gondolták volna.

Koeman most sokaktól megkapja a kibúvót, hogy elsősorban Bartomeu tehet a tavalyi szezon kilátástalanságáért, de ez nem jelenti azt, hogy ne lett volna szerepe az idei szezonban, különösen a végének az alakulásában (az már minden körülmények között az ő csapata volt). Plusz ezek szerint onnantól, hogy nincs 300 millánk, onnan nem is érdemes jó edzőt hozni?

Elég ránézni a magyar válogatottra, ugyanabból a merítésből nagyon nem ugyanazt hozza ki mondjuk Rossi, mint Leekens papa, vagy Pintér.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.06.01. 15:58:56

Kalapos neked üzenem:
Egy kérdésem van csak számodra, ha mondjuk a te Tucheled vagy Flick, vagy maga Johan Cruijff lenne a barca edzője, szerinted akkor a bajnokságot esetleg a BL-t megnyernénk? [-X Nehán felvennénk a versenyt a top klubokkal? Mert ha a válaszod NEM, akkor nem értem a nagy kifakadásod Koemannal kapcsolatban...
Itt nincs az az edző aki Pikéből, Sergi Robertóból, Busquestből, Umtitiből, Lengletből, meg Dembeléből győztes csapatot varázsoljon. Nem edző kell, hanem vagy 300 milla és teljesen újra építeni a csapatot kezdve hátulról (Eric Garcia jó kezdés).
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.01. 15:06:03

Rezisto95 írta:
2021.06.01. 13:26:47
Ez jó hogy mindenki Tuchelt hozza fel példának, hogy ő fél szezon alatt nyert blt. Na és erre mi a magyarázat? 1. Semmi köze a német edző zsenijéhez, előtte Lampard bevásárolt néhány száz millióért, tehát neki egyszerűen csak a megfelelő felállást és a megfelelő játékosokat kellett betenni a kezdőbe. Ha akkora zseni lenne akkor valószínűleg megnyerte volna a PSG-vel a bajnokságot... De úgy emlékszem ott is szenvedtek. 2. Ő maga nyilatkozta hogy jól ismeri a chelsea német játékosait, lásd: Rudiger, Haverzt, Werner. Sőt, Kantét is el akarta hozni anno a PSG-be. És lássanak csodát hát nem pont ez a 4 játékos húzza a Chelseat? Szerencséje volt a Chelseanek és Tuchelnek is hogy egymásra találtak, igazi love at first sight.
Pont ez a lényeg, hogy hiába a jó építkezés ha mégsincs meg benne az az extra "varázslat" amivel össze tudja faragni a csapatot és igazán ütőképessé tenni.
A PSG-vel életükben először döntőbe jutottak ahol az ellen a Bayern ellen sem voltak esélytelenek akik minket rommá vertek.
De ott van Flick esete is, Kovaccal is hozogatta a meccseket a Bayern és esélyesek között voltak, de messze nem annyira mint amennyire összeálltak Flickkel és végig vertek mindenkit, többek között minket is.
Idén is brutális volt a csapat, a PSG ellen is saját magukat verték meg, olyan iramot diktáltak amivel játék képe alapján 5-0-ra kellett volna nyerniük de elől náluk Csupa-mócsing bebizonyította hogy távol áll Lewandowskitól, a teknős pedig hozta a szokásos 1 helyzetbőll 2 gólt szerző statját.

Ha Nagelsmannra mint újgenerációs edzőzsenire nem akartak volna lecsapni szerintem nem is rúgják ki, dehát ott ez a szint, itt meg az hogy Setieneket váltjuk Koemanokra :D

Koemannak vannak előnyei, beépített több fiatalt, megtalálta De Jong szerepét stb, de rajta látszik hogy ha 20 évig ül itt akkor sem fog úgy összeállni a csapat mint ahogy összeállt hirtelen edzőváltással az utolsó 2 BL győztes.
Emellett szerintem nagyon rég látott gyengeségű mutatót produkált a rangadókon, a Clasico visszavágót pedig személyesen a nyakába lehet varrni mivel fejest ugrott a bokorba az első félidőben, erre csak jön az hogy a törzstagoknak bepucsított és mehet a Piqué-Robi álomtengely 0-24-ben, miközben Puiggal meg emberkedik, Pedrit csapágyasra hajtva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.01. 15:02:40

Nem kell szerintem egymásnak esni, ez egy fórum, mindenki leírhatja a saját véleményét.

"neki egyszerűen csak a megfelelő felállást és a megfelelő játékosokat kellett betenni a kezdőbe."

Ha erről beszélünk most, akkor is lehet kétféle módon látni, pro és kontra.
Egyfelől IGAZ, a játékosállomány komolyabb ott sokkal, és főleg modernebb, energikusabb, dinamikusabb, mint a miénk. Főleg a védekezőposztokon, ahol Rüdigerek, Azpilicueták, kicsivel előrébb Kanték vannak. Ide nekunk konkurenciának minőségben max az Araujo és félve mondom egy Mingunk van, de ők meg zöldfülőek.
Előre is nekik van 3 centerük, jobbnál jobbak, és különböző stílusúak. Werner a kis mozgékony fajta, Abraham és Giroud inkább befejező típus, egyik rutinnal, másik fiatal erővel. Nálunk ki van helyette? Braith. Ha Messit idevesszük, akkor oké, elöl még jobbak is vagyunk. Közben van egy olyan támadóösszetétel, hogy mindenki ballábas szélső nálunk, vagy 10-es, egymás helyén szerepelnének legjobban. Támadó középpályásunk NINCS, ott meg van Mount és Havertz, akik ki is alakítják a helyzeteket, és nem úgy, mint Leo, aki kvázi centerként kell, hogy ezt megtegye, hanem két igazi magas kvalitású támadó középpályás, akik közben csapatszinten persze kőkeményen védekeznek is. Nekünk ki van ezen a poszton? Cou lehetett volna, jól indult, de lesérült. Vannak nagy munkabírású középpályásaik - nálunk Pedri ugyan nagy munkabírású, meg végül is Busi is, de azért messze nem az az erő és sebesség, mint Jorginho és az említett Kanté.
Tehát összességében a Chelsea-nek baromi erős, modern, és elég jól összeválogatott kerete van, sőt, 1-2 poszton még túlzsúfoltság is kialakult remek játékosokból, pl. a 9-es poszt.

Másfelől természetesen azok az érvek is igazak, amelyek erre születtek, Tuchel bizonyított a PSG-vel - az nem jelent semmit, ha 1-2 év alatt valaki nem nyer BL-t, egyenes kieséses rendszer van, és több nagyon erős klub, amelyek közül bárki nyerhet. Szerencse is kell, meg nagy mentális erő is. Utóbbi most nagyon bejött itt, oroszlánfalkává változtatta az amúgy is minőségi csapatát, és megnyerték a BL-t is. Koeman meg természetesen többet is kihozhatott volna a csapatból, rengeteg hibája van, szerintem is messze nem idevaló, de tény, hogy egy hatalmas kiütés után jött, és sokkal szűkebb lehetőségei voltak, mint Tuchelnek. A jelenlegi védelemből és belső kp-ból sosem lehetett volna BL-győzelmet kihozni szerintem, max egy kicsit erősebb és hátrafelé gólképtelenebb csapatot. Amit persze meg kellett volna tenni, de a plafon akkor is alacsonyan volt. Szerintem.
De akárhogy is, mint általában, mindkét fél állításában van igazság, és valaki inkább imígy, más pedig inkább amúgy látja, és más felé tendálnak, más tényeket tartanak fontosabb tényezőknek, mint a másik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.06.01. 14:43:46

dani87 írta:
2021.06.01. 14:25:49
Rezisto95 írta:
2021.06.01. 13:26:47
Ez jó hogy mindenki Tuchelt hozza fel példának, hogy ő fél szezon alatt nyert blt. Na és erre mi a magyarázat? 1. Semmi köze a német edző zsenijéhez, előtte Lampard bevásárolt néhány száz millióért, tehát neki egyszerűen csak a megfelelő felállást és a megfelelő játékosokat kellett betenni a kezdőbe. Ha akkora zseni lenne akkor valószínűleg megnyerte volna a PSG-vel a bajnokságot... De úgy emlékszem ott is szenvedtek. 2. Ő maga nyilatkozta hogy jól ismeri a chelsea német játékosait, lásd: Rudiger, Haverzt, Werner. Sőt, Kantét is el akarta hozni anno a PSG-be. És lássanak csodát hát nem pont ez a 4 játékos húzza a Chelseat? Szerencséje volt a Chelseanek és Tuchelnek is hogy egymásra találtak, igazi love at first sight.
Ha az olyan egyszerű lenne, lehet ment volna Koeman-nak is...
:lol: :lol: :lol:

Tényleg agyrém ez a Koeman védés.
A szavazásról is megvan a véleményem... tegyük fel kb tükrözi a valóságot.
Nézzük meg Zizu nyilatkozatát. Elment, mert nem érezte a hálát, a megbecsülést és a támogatást. Nagyon szép nyilatkozat volt a részéről.

Koemant minden 2. ember elküldené. Ha ennek csak hasonló az aránya a klubbon belül is, de legyen rosszabb a példa szempontjából. Ha minden 3.-4. ember elküldené, akár a játékosok és klub tagok közül is, azt értjük? Akkor hogy vezesse a csapatot? Ilyen megítéléssel? Az hogy 51 százalék szerint maradjon az nem győzelem 1%-kal hanem óriási vereség! Gondoljunk csak bele, a 80k nézőből 39 ezer lehet hogy fújjolja. Nincs itt helye és kész.

Nagy szerencse hogy Laporta kb minden erejével azon van hogy találjon bárkit helyette. Ő nem ostobán áll hozzá.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.06.01. 14:25:49

Rezisto95 írta:
2021.06.01. 13:26:47
Ez jó hogy mindenki Tuchelt hozza fel példának, hogy ő fél szezon alatt nyert blt. Na és erre mi a magyarázat? 1. Semmi köze a német edző zsenijéhez, előtte Lampard bevásárolt néhány száz millióért, tehát neki egyszerűen csak a megfelelő felállást és a megfelelő játékosokat kellett betenni a kezdőbe. Ha akkora zseni lenne akkor valószínűleg megnyerte volna a PSG-vel a bajnokságot... De úgy emlékszem ott is szenvedtek. 2. Ő maga nyilatkozta hogy jól ismeri a chelsea német játékosait, lásd: Rudiger, Haverzt, Werner. Sőt, Kantét is el akarta hozni anno a PSG-be. És lássanak csodát hát nem pont ez a 4 játékos húzza a Chelseat? Szerencséje volt a Chelseanek és Tuchelnek is hogy egymásra találtak, igazi love at first sight.
Ha az olyan egyszerű lenne, lehet ment volna Koeman-nak is...
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.06.01. 13:26:47

Ez jó hogy mindenki Tuchelt hozza fel példának, hogy ő fél szezon alatt nyert blt. Na és erre mi a magyarázat? 1. Semmi köze a német edző zsenijéhez, előtte Lampard bevásárolt néhány száz millióért, tehát neki egyszerűen csak a megfelelő felállást és a megfelelő játékosokat kellett betenni a kezdőbe. Ha akkora zseni lenne akkor valószínűleg megnyerte volna a PSG-vel a bajnokságot... De úgy emlékszem ott is szenvedtek. 2. Ő maga nyilatkozta hogy jól ismeri a chelsea német játékosait, lásd: Rudiger, Haverzt, Werner. Sőt, Kantét is el akarta hozni anno a PSG-be. És lássanak csodát hát nem pont ez a 4 játékos húzza a Chelseat? Szerencséje volt a Chelseanek és Tuchelnek is hogy egymásra találtak, igazi love at first sight.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.06.01. 08:22:25

Engem komolyan érdekel, akik Koeman maradása mellett vannak, milyen érveket hoznak fel mellette, milyen szakmai fejlődést adott a csapatnak, mit várnak a jövőre nézve vele. Annyit kérek, az ne legyen érv, hogy ő nem igazolhatott játékost, ezért adjunk neki még egy szezonnyi esélyt, mert Tuchelnek se volt lehetősége igazolni, és ő egy fél szezon alatt rakta össze a csapatot és hozta vissza a "sírból" őket.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.31. 23:59:31

bence0330 írta:
2021.05.31. 20:12:18
Meglestem a "Mi lesz veled, Koeman" cikkben található szavazás jelenlegi állását, és gyakorlatilag 50-50% az állás. Ezt jóval szorosabbnak érzem, mint ahogy itt a fórumon írtak alapján feltételezném. Úgy látszik, a közmegítélése sem egyértelmű.
kb a fórum is ilyen lehet....el kell adni a használhatatlan gyors játékosokat, de Haaland és Mbappé király lenne....aztán a körülmények bla bla bla.....járna neki egy esély....Piké a vezér.....birtokoljuk a labdát, remek a statisztikánk.....hát a francia úgy mondja, hogy c'est la vie.... #-o
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.31. 22:24:15

https://www.youtube.com/watch?v=f4hOmlHRGK4

Ez a legjobb vélemény, amit róla hallottam olyan értelemben, hogy objektíven értékeli, mit lát jónak benne, és mit lát rossznak. Szerintem remekül összefoglalja az itteni vélemények többségét úgy, hogy nem érzem részrehajlónak. (Angol nyelvű a videó.)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.05.31. 21:45:11

Továbbra is: Koeman egy fafej...de szerintem is megérdemel még egy idényt.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.05.31. 21:37:44

Nem tudom, miért kéne maradnia. Botrányos emberileg, vezetőként pocsék és szakmailag is gyenge.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.05.31. 20:47:50

bence0330 írta:
2021.05.31. 20:12:18
Meglestem a "Mi lesz veled, Koeman" cikkben található szavazás jelenlegi állását, és gyakorlatilag 50-50% az állás. Ezt jóval szorosabbnak érzem, mint ahogy itt a fórumon írtak alapján feltételezném. Úgy látszik, a közmegítélése sem egyértelmű.
Küldtem egy "outot", így orrhosszal a menjen vezet. :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.31. 20:12:18

Meglestem a "Mi lesz veled, Koeman" cikkben található szavazás jelenlegi állását, és gyakorlatilag 50-50% az állás. Ezt jóval szorosabbnak érzem, mint ahogy itt a fórumon írtak alapján feltételezném. Úgy látszik, a közmegítélése sem egyértelmű.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.31. 17:21:56

Nem érdemes ugyanazokat a köröket futni. Meglátjuk, hogy hogy dönt Laporta és akkor érdemes kommentálni.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.31. 17:16:05

Rezisto95 írta:
2021.05.31. 15:42:00
Nem védem Koemant, de egy darab igazolás sem valósult meg amit szeretett volna, így maradt a Piké, Lenglet, Umtiti akikből lehet válogatni (meg persze Araujo) és a 3 világbajnok közül még mindig talán Piké a legjobb választás. Ugyanez igaz Albára és Busquetsre is. Nincs helyettük senki. Firpo? vagy Matheus Fernandes esetleg? Nincs más a szűrő posztra, a bal bekkre szintén, mivel a támadások 70%a a bal oldalon alakul és az is a Jordi Alba-Messi javára írható.
Összességében egyébként az a legnagyobb baj a csapat játékával hogy kiszámítható lett, és már nincsenek meg a minőségi kreatív részért felelős emberek. De Jong remek játékos de nem láttam tőle sok gyönyörködtető passzt sem (max 1-2), ugyanígy Pedri sem egy nagy ász szimplán jól tartja a labdát egy 17 éveshez képest, de kapu előtt már megáll a tudománya neki is.
Reziszto95 ezeket a köröket lefutottuk. Koeman [auto_cenzúra] és kész. Amikor sérült volt piké jobb volt a csapat, de ő visszatette.
És nem vette észre hogy ez nem vált a csapat hasznára, maradt piké a kezdő. Kész, 1 érv, ami kritikus. De írtunk még kb 5 oldalnyit azoknak akik védik.
Lejátszottuk ezeket már.

JA és +1, Tuchel kérésére ki érkezett a Chelseabe? Köszi viszlát. Engedjük el a holland mester kezét.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.05.31. 15:42:00

Nem védem Koemant, de egy darab igazolás sem valósult meg amit szeretett volna, így maradt a Piké, Lenglet, Umtiti akikből lehet válogatni (meg persze Araujo) és a 3 világbajnok közül még mindig talán Piké a legjobb választás. Ugyanez igaz Albára és Busquetsre is. Nincs helyettük senki. Firpo? vagy Matheus Fernandes esetleg? Nincs más a szűrő posztra, a bal bekkre szintén, mivel a támadások 70%a a bal oldalon alakul és az is a Jordi Alba-Messi javára írható.
Összességében egyébként az a legnagyobb baj a csapat játékával hogy kiszámítható lett, és már nincsenek meg a minőségi kreatív részért felelős emberek. De Jong remek játékos de nem láttam tőle sok gyönyörködtető passzt sem (max 1-2), ugyanígy Pedri sem egy nagy ász szimplán jól tartja a labdát egy 17 éveshez képest, de kapu előtt már megáll a tudománya neki is.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.05.31. 14:26:14

Rezisto95 írta:
2021.05.31. 10:17:34

...Ha valakinek egyébként nem lenne világos Koeman az elmúlt 20 év leggyengébb, legöregebb, legmotiválatlanabb, klubját vette át aminek ráadásul elnöke sem volt. Szerintem egyébként majdnem mindegy ki az edző, a kulcs a védelem megerősítése lenne, ugyanis a top klubokat figyelembe véve nálunk a legkevésbé minőségiek a védők. Nincs egy 40-50 millió körüli védőnk sem akire azt mondhatnánk hogy klasszis a posztján, mint pl. Varane, Carvajal a realba, Savic meg Gimenez az atletibe, Kounde és Diego Carlos a sevillába stb. ...
Szerintem mindenki vágja, hogy nagyon kellene már egy alapos frissítés a csapatra.
Viszont ne védd már Koemant azzal, hogy mit vett át. Kapott egy esélyt, hogy éljen a vezetőségi vákum okozta lehetőséggel, és "leszámoljon" a fékekkel, de elszalasztotta. Ha marad Piké és a többi szent tehén, minek a védelem megerősítése ( vagy egyáltalán bármilyen igazolás a helyükre), ha úgyis ők játszanak majd?...
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.05.31. 10:17:34

Lehet mondani hogy hülyeség, de ahogy most kinéznek a dolgok a barca körül, szerintem minimum 50% esély van Koeman maradására. Ezt egyrészt a kirúgásával járó összeg is indokolja, illetve hogy ha minden igaz 2 holland játékos is érkezni fog (Depay,Wijnaldum) és gondolom őket nem a csillagászati fizetés vagy a hatalmas sportszakmai projekt győzte meg, hanem az edző személye, ami egyben garantálja a stabil kezdőséget számukra a csapatban.
Ha valakinek egyébként nem lenne világos Koeman az elmúlt 20 év leggyengébb, legöregebb, legmotiválatlanabb, klubját vette át aminek ráadásul elnöke sem volt. Szerintem egyébként majdnem mindegy ki az edző, a kulcs a védelem megerősítése lenne, ugyanis a top klubokat figyelembe véve nálunk a legkevésbé minőségiek a védők. Nincs egy 40-50 millió körüli védőnk sem akire azt mondhatnánk hogy klasszis a posztján, mint pl. Varane, Carvajal a realba, Savic meg Gimenez az atletibe, Kounde és Diego Carlos a sevillába stb.
És hiába verünk 100 gólt, ha közben az atleti 60 góllal is megnyeri a bajnokságot, és közben sokkal kiegyensúlyozottabb formát mutatva játszik. Már elmúlt az az idő hogy rúgjunk eggyel többet mint az ellenfél, ez már nem az a futball mint akár 5 éve, a győztes csapatok egyre taktikusabbak és tudják mikor kell védekezniük. A barca kapta a top bajnokságokban a legtöbb gólt a top csapatok közül, ez megengedhetetlen.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.05.31. 08:38:24

Rob888 írta:
2021.05.30. 21:58:33

Maximálisan egyetértek veletek mindenben, csak azt nem tudom, hogy ha olyan egyértelműnek tűnik, hogy fejben, mentálisan van a legnagyobb problémánk, akkor azt miért csak mi látjuk. Edzőcsere nélkül, tisztelve a holland érdemeit nem lesz kilábalás! Képtelen motiválni a játékosokat!
Itt valami lost is translation van csak jelzem, nem én írtam ezt :D Sok a quote
Peter, az elég durva. Nesze neked p(ö)s(ö)g(ö).
Válasz küldése