Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.28. 18:41:09

bunga írta:
2021.02.28. 17:24:40
Nincs mit alátámasztani - szemmel látható volt. Puig mozgékony volt, de csak alibi passzai voltak, vagy a semmiben végződtek az akciói. Ilaix meg hasznos része a csapatnak. Elképzelhető, hogy Puig egy középcsapatnál akár sztár is lehet, de olyan környezet kellene neki. Ami meg Comast illeti, tehetséges és edzésekre, kispadra fel kéne hozni, mert a sérülésekkel, sárga lapokkal elfogyhatnak a belső védők és nonszensz, hogy középpályást kelljen hátravinni.
sztem túl kicsi minta alapján ítélsz, mivel Moribát csak két meccsen láttuk eddig. de azt abszolút értékelem, h kifejtetted.

a középpályának mindenesetre jót tenne, ha egy Moriba szerű játékos be tudna ott robbanni.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.28. 17:24:40

NovaProspekt írta:
2021.02.28. 15:59:24


hátha most rá lehet venni így, h tiszta lappal indított :D
Nincs mit alátámasztani - szemmel látható volt. Puig mozgékony volt, de csak alibi passzai voltak, vagy a semmiben végződtek az akciói. Ilaix meg hasznos része a csapatnak. Elképzelhető, hogy Puig egy középcsapatnál akár sztár is lehet, de olyan környezet kellene neki. Ami meg Comast illeti, tehetséges és edzésekre, kispadra fel kéne hozni, mert a sérülésekkel, sárga lapokkal elfogyhatnak a belső védők és nonszensz, hogy középpályást kelljen hátravinni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.28. 16:23:06

6 teljes hónap után és harminc x meccsel a háta mögött rengeteg kérdőjel van.
Mint bármely más csapatnál a világon, Barcelonában is a rendelkezésre álló állomány az aktuális sérüléseket is figyelembe véve állandónak tekinthető.
Ennyi idő elteltével és minden egyéb külső körülményt is figyelembe véve jogos elvárás, hogy kialakuljon egy játékrendszer, játékstílus, koncepció, amely mutatja önmagát. Ez akkor is jogos elvárás, ha természetesen vannak olyan kivételek, amikor egy csapatnak egy-egy adott mérkőzésen egyedi taktikát, játékot kell képviselni az aktuális cél érdekében.

A többi tucat mérkőzésre ettől függetlenül elvárhatónak kellene lennie - ennyi idő elteltével ! - egy rendszernek, felállásnak, gerincnek, váznak, mely önmagában hordozza a stabilitás fogalmát. Stabilitás fogalma alatt jelen esetben egy konstans, többé kevésbé állandó, kiszámítható és biztos lábakon álló játékrendszert kell érteni, amelyik nyilván nem lehet hibátlan, de minimum olyan, amelyiket nem az egyéni hibák vagy éppen a kiugró, véletlenszerűen előforduló egyéni teljesítmények befolyásolják nagyban, illetve határozzák meg.
Koeman Barcelonája a kezdetektől fogva olyan, hogy vagy a hibák, vagy véletlen, alkalomszerű teljesítmények - egyéni függőség - határozzák meg és éppen ezért egyáltalán nem nevezhető stabilnak.

A labdarúgás egyik lényege az ellenfél hibákra kényszerítése, de egyáltalán nem mindegy, hogy ezekért mit, mennyit és hogyan kell megdolgozni. Egyáltalán nem mindegy, hogy rendszerszintű hibák vannak kódolva, ismétlődve, - akár védekezésnél, akár támadásnál - avagy az egyik csapat annyival jobb a másiknál, hogy egyszerűen felülkerekedeik rajta. Védekezésnél a hibák elkerülése, támadásnál a hibák kikényszerítése a cél.
Koemannál mindkettő döcögős, nehézkes, csiszolatlan, a kezdetektől nézve szinte változatlan.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1910
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.02.28. 15:59:24

Alcantara írta:
2021.02.28. 15:35:07
Valamikor alátámasztott valamit egyáltalán? :lol:
hátha most rá lehet venni így, h tiszta lappal indított :D
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.02.28. 15:35:07

MatyiG írta:
2021.02.28. 12:37:03
bunga írta:
2021.02.28. 11:54:15
Puig nem játszik hasznosan. Ilaix sokkal többet tud lendíteni a csapaton. Viszont Araujo sérülékenysége miatt ki kéne próbálni Comast.
Ezt mivel tudod alátámasztani, Samper?
Valamikor alátámasztott valamit egyáltalán? :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.02.28. 12:37:03

bunga írta:
2021.02.28. 11:54:15
Puig nem játszik hasznosan. Ilaix sokkal többet tud lendíteni a csapaton. Viszont Araujo sérülékenysége miatt ki kéne próbálni Comast.
Ezt mivel tudod alátámasztani, Samper?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.28. 11:54:15

Puig nem játszik hasznosan. Ilaix sokkal többet tud lendíteni a csapaton. Viszont Araujo sérülékenysége miatt ki kéne próbálni Comast.
Atis710
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.10.31. 21:54:02

2021.02.28. 10:42:40

Azért jó meccs ide vagy oda, jó taktika ide vagy oda, most előjött az, hogy sokszor rosszul cserél. Ha mondjuk az Elche ellen lehozta volna Pedrit, akkor lehet hogy most nem sérül le. Puig is ha többet játszott volna mondjuk Pedri helyett, akkor lehet nincs ez a sérülés, mert ebben a sérülésben nagyban szerepet játszott a túlterheltség.
Azt meg a másik dolog, hogy a sérülteket szerintem hamar kezdi játszatni, pedig azt nyilatkozta mindig, hogy nem akar kockáztatni. Értem én, hogy sok a sérült, meg sűrű a program, de azért van a b csapat, hogy onnan lehet szükség esetén felhozni játékosokat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.02.28. 10:01:15

A tegnapiért tényleg elismerést érdemel, erre a meccsre nagyon jól felkészítette a csapatot.

A sérülések sajnos nem kíméltek minket, kíváncsi vagyok, hogy Pedri sérülése után játszhat-e többet Puig.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.02.28. 02:35:53

A Sevilla elleni meccsel kapcsolatban le a kalappal Koeman úr előtt, szép munka. Azon pedig eltűnődtem, hogy Pedrit mennyit játszatta - pedig fizikailag erősödnie kell.
A játékintelligenciája kimagasló, de amikor szemlátomást csak vonszolja magát a pályána az senkinek sem jó.
Már az Elche ellen (is) látszott rajta a 60. perc környékén, hogy hulla fáradt..

Mindenesetre mielőbbi gyógyulást kívánok Pedrinek!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.27. 22:19:41

Cseri írta:
2021.02.27. 15:51:22

Mondjuk a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást :mrgreen:
Direkt ránéztem, vérhigítóra nem szabad alkoholt inni. :D

Akkor ez szerintem kokain lesz, attól vérzik az orra.

Meg ugye lelki terrorban tartja a játékosokat, Puig-ot minden nap megalázza és még az asszonyt sem veri. Borzasztó egy ember, és ezek csak azok, amikről biztosan tudunk. Mit titkolhat még?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.02.27. 22:09:51

Ez a mai mecccs Koemané volt: jó taktika, jó összeállítás, jó csere Pedri helyére. De további következtetéseket nem lehet ebből levonni a jövőre nézve. Még szerdára se.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.02.27. 15:51:22

Alcantara írta:
2021.02.27. 09:34:13


Valószínű, mert bevitt az erdőbe pár mindent IS tudó kommentelő, az edző alkoholproblémáit ecsetelve. :lol:
Mondjuk a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást :mrgreen:
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.27. 15:47:08

gránit írta:
2021.02.26. 16:16:15
Az edző dolga, hogy az adott keretből, az adott játékosokból a legtöbbet kihozza, és felkészítse őket az összecsapásokra. A Barcelonában ehhez képest még az is könnyíti az edző helyzetét, hogy egy erős utánpótlásbázisból is tud meríteni, ha kell.
Ebben a két mondatban minden benne van. Az összes többi erre épül, minden egyéb csak gyakorlás és összeszoktatás kérdése.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.02.27. 09:34:13

davi10 írta:
2021.02.26. 21:53:04
https://m.nemzetisport.hu/spanyol_labda ... eo-2812541

Ez a szívroham + műtét sztori tavalyról nekem valahogy totál kimaradt :shock:
Valószínű, mert bevitt az erdőbe pár mindent IS tudó kommentelő, az edző alkoholproblémáit ecsetelve. :lol:
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.02.27. 00:46:45

Vérhígítók alkalmazásánál előfordul az ilyesmi. Lehet most majd kap egy jobb gyógyszert. Hát a stroke az meg a rossz életmód...stb. Mostanában amúgy kevésbé néz ki fosul az arca, mint korábban, hátha összeszedte magát.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.26. 21:53:04

https://m.nemzetisport.hu/spanyol_labda ... eo-2812541

Ez a szívroham + műtét sztori tavalyról nekem valahogy totál kimaradt :shock:
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.26. 16:16:15

Peter írta:
2021.02.26. 12:48:40
ventiladors írta:
2021.02.26. 02:47:35
Érdekes gondolatmenet. Pep, Ancelotti, Mou, Zizu, Klopp, Flick közvetlen főnőkei csináltak BL győztes csapatokat, mert azt csinálták, amit a közvetlen főnökei mondtak....
Annál is inkább, mert valószínűtlen, hogy bárki arra utasította volna Koemant, hogy a védelem váljon nevetség tárgyává, pontrúgáskor egy sima helyezkedést ne tudjunk megoldani, egy sima lestaktikát ne tudjunk alkalmazni, vagy hogy nézzük végig ölbe tett kézzel, ahogy az ellenfél csatára a tizenhatoson belül vigéckedik ellenünk.

Az ember sokszor megfeledkezik arról, hogy az edző elsődleges feladata az, hogy a csapatot eddze. Hogy meddig terjed a hatásköre, az klubkultúránként változik. Olyasmire azonban klubkultúrától függetlenül ritkán utasítanak egy edzőt, hogy a csapatnak bizonyos szintű ellenfelekkel szemben az alapfunkciói is hulljanak darabokra.

Az edző bizonyítványát másra hárítani számomra azért is hiteltelen, mert sok ligában és sportágban az edzőknek egyáltalán nincs nagyobb mozgástere, mint egy edzőnek az FC Barcelonában. Sok ligában, például az NBA-ben is, a keretet az edzőktől független managerek állítják össze. Az edző dolga, hogy az adott keretből, az adott játékosokból a legtöbbet kihozza, és felkészítse őket az összecsapásokra. A Barcelonában ehhez képest még az is könnyíti az edző helyzetét, hogy egy erős utánpótlásbázisból is tud meríteni, ha kell. Az mindig jó, ha az edző be van vonva a döntésekbe, és kikérik a véleményét az igazolásokkal kapcsolatban, hogy kik illenek bele a koncepciójába - már ha van egyáltalán ilyen, ugyebár -, és kik nem. Arra viszont semmilyen mentség nincs, ha bizonyos nyomás fölött teljesen összeomlik a csapat, és alapvető játékszituációkra sincs felkészítve. Akármeddig terjed a hatásköre, ilyen verésnek, mint amit a PSG ellen kaptunk, nem lenne szabad megtörténnie.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.26. 13:54:50

Sose fogjuk megtudni hogy mekkora szabadsága van itt egy edzőnek. Az tudjuk hogy Angliában kb végtelen.
Itt tudjuk hogy nem igazolhat, max kéregethet, arra van sportszakmai felelős külön. Fiatalokat keresni is van külön stáb.
Azt is tudjuk hogy milyen stílusú csapatot kell feltennie, és azt is hogy Messinek játszania kell, és szabadon. A maradékban változtathat.
Az hogy máshol hogy van, az nem tényező abban hogy itt hogy van.
Nem véletlen hogy csak névtelen, kezdő, és gyenge edzőket alkalmazunk, kb. 20 éve. Ide nem állnak sorba azok a neves edzők akik megszokták a teljes hatalmat, nincs is rájuk igény.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.02.26. 12:48:40

ventiladors írta:
2021.02.26. 02:47:35
Így csak azt tudom, hogy a munkavállaló az azt csinál amit a közvetlen főnöke mond, és úgy csinálja, ahogy mondták neki. Ha vállalkozó lenne akkor ha bizonyos célra szerződött, akkor mondhatja, hogy így csinálok, mert így érem el a célt.
Emiatt elengedhetnénk azokat a témákat, hogy kit zavart el, meg kit nem. És azt is, hogy Messivel szemben milyen elvárásai legyenek.
Érdekes gondolatmenet. Pep, Ancelotti, Mou, Zizu, Klopp, Flick közvetlen főnőkei csináltak BL győztes csapatokat, mert azt csinálták, amit a közvetlen főnökei mondtak....
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.02.26. 07:18:11

ventiladors írta:
2021.02.26. 02:47:35
Annyiszor leírtátok már, hogy Koemannak ezt kellett volna csinálni, azt meg nem...
Az a baj, hogy én nem voltam még soha a Barca edzője. Ez nem azért baj, mert olyan jó edző lennék, hanem mert akkor tudnám, hogy milyen lehetőségei vannak. Így csak azt tudom, hogy a munkavállaló az azt csinál amit a közvetlen főnöke mond, és úgy csinálja, ahogy mondták neki. Ha vállalkozó lenne akkor ha bizonyos célra szerződött, akkor mondhatja, hogy így csinálok, mert így érem el a célt.
Emiatt elengedhetnénk azokat a témákat, hogy kit zavart el, meg kit nem. És azt is, hogy Messivel szemben milyen elvárásai legyenek.
Messivel kapcsolatban úgy gondolom, ha 3 évvel ezelőtt az elnök azt mondja, hogy "túl sokba kerül, nem hosszabítunk vele", akkor a szurkolók kb felnégyelik az elnököt.
Szerintem nagy tévedésben vagy. Vagy esetleg én, és sokan mások.
Koeman nem hiszem, hogy alkalmazottnak szerződött, hanem edzőnek.
Ha úgy ment a Barcához, úgy vállalta el az edzői állást, hogy "Oké főnök! Mondja meg, hogy mit csináljak!", azért NEM EDZŐ. Csak egy csicska. Ezt nem hiszem.
Messi egy kényes kérdés. Mint utólag derült ki, hogy Barto egész ténykedése egy őrült, felelőtlen bukta volt.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.02.26. 02:47:35

Annyiszor leírtátok már, hogy Koemannak ezt kellett volna csinálni, azt meg nem...
Az a baj, hogy én nem voltam még soha a Barca edzője. Ez nem azért baj, mert olyan jó edző lennék, hanem mert akkor tudnám, hogy milyen lehetőségei vannak. Így csak azt tudom, hogy a munkavállaló az azt csinál amit a közvetlen főnöke mond, és úgy csinálja, ahogy mondták neki. Ha vállalkozó lenne akkor ha bizonyos célra szerződött, akkor mondhatja, hogy így csinálok, mert így érem el a célt.
Emiatt elengedhetnénk azokat a témákat, hogy kit zavart el, meg kit nem. És azt is, hogy Messivel szemben milyen elvárásai legyenek.
Messivel kapcsolatban úgy gondolom, ha 3 évvel ezelőtt az elnök azt mondja, hogy "túl sokba kerül, nem hosszabítunk vele", akkor a szurkolók kb felnégyelik az elnököt.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.02.24. 12:45:53

https://www.youtube.com/watch?v=CM6P0a4yd9s

Na random feldobta nekem ezt a videót a youtube, pedig nem igazán szoktam focival kapcsolatos videókat nézni. Gondolom trendi video manapság.

Félelmetes, hogy teljesen azonos felállásban, mozgásokkal és felfogásban játszottunk, tök más emberekkel és edzővel.

Semmi se változott, és az eredmények se.
"Persze csak felkészülési meccs, adjunk időt. Még csak fél szezon telt el, adjunk időt. De most nehéz volt mert nem azt kapta akit kért. De most sok a sérült. De most hibázott a védő. De most kihagyta a kihagyhatatlant a csatár." Nem.

Vegyük észre, az összes szezonunk egyforma, csak közben gyengültek a társak és Messi is. Mennyire durva sebesség különbség van az akkori önmaga és a mostani között. De az edző/önmaga/a klub ugyanazt várja el tőle, hogy oldja meg egyedül, a felezőtől.

Az az edző és vezetői stáb akik ezen nem változtatnak, azok nem ide valók és kész. Motiváció és fizikai felkészítés meg csak hab a barnatortán.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2021.02.24. 09:29:00

Barcahun írta:
2021.02.23. 15:50:29
Én is azt gondolom, hogy a védelem bénázása nem függetleníthető az edzőtől, az edző feladatköre pedig nem merül ki abban, hogy kit küldjön a pályára, az ő feladata az is, hogy a meglévő keretet eddze és felkészítse az összecsapásokra. Támadásban egyébként ugyanolyan ötlettelenek vagyunk, mint amekkora fogalmatlanság uralkodik hátul. Ez mind az edző felelőssége.

Ami a Suárez-ügyet illeti, gyakornokokkal szoktak kb. ilyen alja "munkát" elvégeztetni. Ő bőven volt abban a helyzetben, hogy azt mondja, szükségem van erre az emberre, ha el akarjátok küldeni, küldjétek el ti, de én ehhez nem adom a nevemet. De becsicskult, egy báb volt mindössze, vagy ami még rosszabb, ő maga is egyetértett és azonosult ezzel az "akcióval". Egyik esetben sem menthető fel.
Peter írta:
2021.02.23. 14:22:43
Pontosan olyanok a nyilatkozatai, amilyen a munkássága.
Következetlen, logikátlan. Ha szerencséje van, azt sem becsüli meg, simán elrontja.
Pontosan ez a helyzet, amilyen inkoherensek a nyilatkozatai, ugyanolyan ötlettelenség köszön vissza a pályán.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.02.24. 08:54:25

Atis710 írta:
2021.02.24. 08:18:08
Barcaforever írta:
2021.02.24. 06:15:45


Engedjük már el végre ezt a Suarezt Koeman küldte el vonalat. Leírnám századjára is: NEM. A vezetőség vele hívattatta fel Suarezt. Sok mindent mondhatunk Koemanra, de ez pont nem igaz, a drága vezetőség hibája.
én nem mondtam, hogy Koeman küldte el. [-X
ő csak megmondta, hogy nem számol vele(Puig-nak is ezt mondta) . Azt hogy ezt a vezetőség nyomására tette vagy sem, azt nem tudom, és szerintem te sem. Viszont ha nem Koeman akarta, hogy elmenjen, akkor ez megint csak őt minősíti. Milyen már az olyan edző aki megérkezik egy új csapathoz, és elküldi a csapat 2-ik legjobb góllövőjét, mert azt mondták neki.
Azt kellett volna mondania, hogy nekem kell, fontos része a tervemnek, és hogy ha el akarjátok küldeni, akkor tegyétek meg ti. De nem tette, mert ő is csak egy báb volt Bartoék szemfényvesztésében. Ezért se tartom jó edzőnek.
Simán mondhatta volna, hogy vagy marad, vagy én is megyek.
De a legrosszabb, hogy képtelen inspirálni a játékosokat. Hogy a hosszabításnál oda se mennek hozzá.
Válasz küldése