Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.11. 00:11:22

Olcha írta:
2021.10.10. 22:43:56
LG írta:
2021.10.10. 22:38:09
A mai meccsről lemaradtam, de nekem már az EB-n is egyértelmű volt, hogy LE többet ki tud hozni a játékosainkból, mint Koeman. Pl. Pedri is ott robbant be igazán, míg nálunk a tavasza inkább szenvedős volt a bíztató ősz után. Nincs világverő keretünk, de biztos vagyok benne, hogy LE-vel jelentősen tudnánk javulni. De ő most nem aktuális.

De Xaviban is reménykedek, egyrészt, hogy hamarosan jönni fog, másrészt, hogy előrelépés is lesz vele.
Nagyon jól játszottak a srácok! Volt fantázia, elképzelés a játékban. Ez az ami nincs sajnos Koemannál.
Ijesztő, hogy ezt egy félig Barcás sorral 2 nap alatt hozza össze már másodszor, amikor RK 1 év és 1-2 hónap után még mindig azt mantrázza, hogy lesz változás, de nem egyik pillanatról a másikra... remélem Koeman nem maradt le egy spanyol meccsről sem - no nem mintha bármi következtetést vonna le róla szerintem, lepereg róla az ilyesmi, vagy elmormog valamit LE szerencséjéről, és le van tudva.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.10.10. 22:43:56

LG írta:
2021.10.10. 22:38:09
A mai meccsről lemaradtam, de nekem már az EB-n is egyértelmű volt, hogy LE többet ki tud hozni a játékosainkból, mint Koeman. Pl. Pedri is ott robbant be igazán, míg nálunk a tavasza inkább szenvedős volt a bíztató ősz után. Nincs világverő keretünk, de biztos vagyok benne, hogy LE-vel jelentősen tudnánk javulni. De ő most nem aktuális.

De Xaviban is reménykedek, egyrészt, hogy hamarosan jönni fog, másrészt, hogy előrelépés is lesz vele.
Nagyon jól játszottak a srácok! Volt fantázia, elképzelés a játékban. Ez az ami nincs sajnos Koemannál.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.10.10. 22:38:09

A mai meccsről lemaradtam, de nekem már az EB-n is egyértelmű volt, hogy LE többet ki tud hozni a játékosainkból, mint Koeman. Pl. Pedri is ott robbant be igazán, míg nálunk a tavasza inkább szenvedős volt a bíztató ősz után. Nincs világverő keretünk, de biztos vagyok benne, hogy LE-vel jelentősen tudnánk javulni. De ő most nem aktuális.

De Xaviban is reménykedek, egyrészt, hogy hamarosan jönni fog, másrészt, hogy előrelépés is lesz vele.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.08. 14:18:46

Rezisto95 írta:
2021.10.07. 11:20:52
Azért a spanyol válogatottat nem hasonlítanám a mostani barcához, ( nem kicsinyítve ezzel Lucho érdemeit). Ugyanakkor ez a 2-1 is csalóka mert 45 percet emberhátrányba játszottak az olaszok. Én nem tudom te hogy vagy ezzel, de én bármikor elcserélném a védelmünket egy Azpilicueta, Laporte, Torres, Alonso négyesre a Dest, Piqué, Garcia, Roberto helyett.
A 2. félidőben azért közelebb volt a 3-0, mint a 2-1, lássuk be elszórakozták a spanyolok, simán lehetett volna több is.
A védelemmel kapcsolatban Azpilicueta-t és Laporte-t én is szívesen látnám. Míg utóbbira lehetne is esély, de Azpicra gyakorlatilag sajnos nulla.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.10.08. 13:14:17

Rezisto95 írta:
2021.10.07. 11:20:52
Azért a spanyol válogatottat nem hasonlítanám a mostani barcához, ( nem kicsinyítve ezzel Lucho érdemeit). Ugyanakkor ez a 2-1 is csalóka mert 45 percet emberhátrányba játszottak az olaszok. Én nem tudom te hogy vagy ezzel, de én bármikor elcserélném a védelmünket egy Azpilicueta, Laporte, Torres, Alonso négyesre a Dest, Piqué, Garcia, Roberto helyett.
Én inkább azért mondanám, hogy csalóka az eredmény, mert a spanyolok a második félidőben semmi mást nem akartak csak tartani a labdát. Volt, hogy 2-3 percig nem találkoztak vele az olaszok és Torrestől ment vissza 10-15 passzal Simonig. Ha X az eredmény vagy tényleg gólokat akarnak rúgni könnyen lehet, hogy kettőt-hármat még benyelnek az olaszok.
A te felsorolt négyesedben pedig Araujo és Alba (ahogy a válogatottban is) játszik többnyire, szóval már itt fals az állítás. Max. a sérülések miatt áll meg hasonló.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.08. 08:17:58

Az nso egy szennylap lett,de beszámolnak egy Löw Zsolt előadásról,amit érdemes átfutni,eléggé alátámasztja,hogy miért is örülnénk többen a német vonalnak nálunk is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2021.10.07. 11:48:13

Rezisto95 írta:
2021.10.07. 11:20:52
Azért a spanyol válogatottat nem hasonlítanám a mostani barcához, ( nem kicsinyítve ezzel Lucho érdemeit). Ugyanakkor ez a 2-1 is csalóka mert 45 percet emberhátrányba játszottak az olaszok. Én nem tudom te hogy vagy ezzel, de én bármikor elcserélném a védelmünket egy Azpilicueta, Laporte, Torres, Alonso négyesre a Dest, Piqué, Garcia, Roberto helyett.
Részemről Dest és Garcia kivételével mehet a bolt.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.10.07. 11:20:52

Azért a spanyol válogatottat nem hasonlítanám a mostani barcához, ( nem kicsinyítve ezzel Lucho érdemeit). Ugyanakkor ez a 2-1 is csalóka mert 45 percet emberhátrányba játszottak az olaszok. Én nem tudom te hogy vagy ezzel, de én bármikor elcserélném a védelmünket egy Azpilicueta, Laporte, Torres, Alonso négyesre a Dest, Piqué, Garcia, Roberto helyett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.07. 08:23:28

Szerintem egyébként itt van egy újabb indok Koeman távozására. Az szerintem már kvázi tényként kijelenthető, hogy emberileg teljesen megbukott, hiszen ha az öltözőbe nem is látunk be, de a pályára és a nyilatkozataiba igen. Ez alapján elég súlyos a gond. Lassan kijelenthetjük azért azt is, hogy taktikailag is megbukott, azt nem tartom védekezésnek, hogy 1 és negyed év után ott tartunk, hogy "Változás lesz, de nem egyik napról a másikra".
Az indok, amire gondoltam, az a jövőkép vele, és a fiatal hatalmas tehetségeink kapcsolata. 1-2 nevet kiemelve Fati-Gavi-Puig-(Nico). Oké, Puigról tudjuk, hogy akkor sem menne el innen, ha bejelentenék, hogy meteorzápor hull a földre, és csak a Camp Nou-t fogja eltalálni, ő akkor is inkább ott fog egyedül dekázgatni. A többiekben már nem vagyok ilyen biztos. Fati szuperextrazseni, Gavi a posztján szerintem szintén megközelítőleg ez a kategória, Nico simán lehet egy javított Busi (kapura is veszélyesebb, gyorsabb, jó beindulásai is vannak), őt azért vettem ide, még ha extra tehetségnek nem is lehetne titulálni feltétlenül.
Ha Koeman hosszabb távon marad, ezeknek a játékosoknak mi lesz a jövőképük? Fati pl. miért ne menne el normálisabb csapathoz, ha ezt a posványt látja a jövőjének is, ahol pl. majdnem tök felesleges a zsenije, mert a kp nem tud labdát eljuttatni hozzá, ésatöbbi. Nemzetközi szinten az még tán oké, hogy nem kandidálunk BL címre, de valljuk be, egy jobban összerakott spanyol-olasz középcsapatnak sem szabadna mindenkitől 3-0-ra kikapnia. Egy Cityben meg mondjuk 1-2 év múlva ki tudja, hogy nem az aranylasztiért menne-e...
Aztán ugye itt van Gavi, aki már szintén megérezhette, milyen egy normális edző kezei alatt játszani, aki 2 nap alatt jobb csapatot tesz össze hasonló, sőt, alighanem összességében gyengébb alapanyagból, mint RK 1,x év alatt.
Szerintem egyikük sem akar elmenni, mindegyik Barca-nevelés, és látni is a pályán, hogy ez mit jelent nekik. Szerintem ezek a játékosok amúgy mind Xaviban reménykednek rengeteg okból kifolyólag... hasonlót játszhatnának, amit tanultak, mindenki szemében emberileg és focistaként is legenda, és lenne jövőképük is tán. És alighanem sosem lennének publikusan a földbe döngölve egy hiba miatt. De ha mondjuk év végéig Koeman maradna, akkor ott már szerintem lenne olyan köztük, aki nem látna más megoldást, és távozna. Ha ez bekövetkezne, Koeman pusztítását nem csak 1-2 évig, hanem nagyon hosszútávon megéreznénk...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.10.06. 23:01:20

Subinho írta:
2021.10.06. 22:20:58
Remélem Koeman nézi a spanyol meccset!!! Így kell fiatalokból jó csapatot építeni! Gratula Luchonak. Remélem Laporta is látja, lehet ezt máshogy is, mint a holland..
Már csak dafke sem fogja!
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2021.10.06. 22:47:03

Így van, Lucho csupa kezdővel veri az elég jó olasz csapatot. Egészen remek összjátékkal, néhány durva labdavesztés mellett (főleg Busi és Gavi) egészen magabiztos passzjátékkal.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.06. 22:20:58

Remélem Koeman nézi a spanyol meccset!!! Így kell fiatalokból jó csapatot építeni! Gratula Luchonak. Remélem Laporta is látja, lehet ezt máshogy is, mint a holland..
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.10.06. 21:45:36

davi10 írta:
2021.10.06. 14:33:29
Teljesen logikus és kezenfekvő lépés, pontosan ezért is tartom elképzelhetetlennek, hogy Laporta fejében még nem fordult ez meg.
Én is ugyanezt írtam sztem kb. 1 hete, hogy nem látom visszalépésnek, ha Schreuder vinné a csapatot az idény végéig. Szerintem már rég megkeresték, csak nem vállalta el.
... mondom hogy még eljöhet Roura ideje, ha tovább marad Koeman már tényleg senki se fogja elvállalni.. már most ott tartunk hogy se a B csapat edzője se a másodedző nem ül(het) le, jó edzőre nincs pénz, vagy elvállalja Xavi ingyen vagy jobb esetben Roura :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.06. 15:13:00

szilva írta:
2021.10.06. 11:55:10
MessiNeymarSuarez írta:
2021.10.06. 11:20:54
Kabaré az egész. Az egész 20-30 éves sportszakmai alapokat fel kéne már rúgni és korhűen újjáépíteni, mert jó néhány statisztika árulkodik arról hogy mennyire idejétmúlt az egész klubbeli felfogás.
Megértem a dühöt és az elkeseredettséget. Nem ezt szoktuk meg, nem ezt várjuk el, nem ezt szeretnénk. De...
miért nem lehet megérteni, hogy most már nem azt tesz a klub vezetősége amit egy top csapat vezetősége, hanem amit egy csőd szélén álló klub vezetősége tehet?
Tegyük fel, hogy kirúgja Laporta Koemant az a Benfica meccs után. Kit nevez ki edzőnek? Ki az akinem csak elvállalja, hanem meg is valósítja, hogy két hónap múlva a csapat focizik a pályán és nem szenved. Ha az elnök nem talál ilyen edzőt, akkor felesleges a kapkodás. Nem kell a sz@rt lögybölni, ha már az állunkig ér! Valóban egy kis nyugalomra van szükség, mert akkor könnyebb új edzőt is keríteni.
Egyébként azt sem értem miért kell mindent rossznak nyilvánítani. Persze voltak akik "tolószékben ülve is lehozták volna a meccset", de ezeket se a marslakók hozták ide, hanem itt nevelkedtek. Most olyan embereket kritizáltok (becsméreltek) nap mint nap, akik minden erejükkel a Barca előrelépéséért dolgoznak.
Nem csak az elmúlt fél évvel van baj, hanem az elmúlt 5-6 évvel alsóhangon, amiből Laporta nagy reménységünk volt hogy kihoz minket és reméljük így is lesz, de egyenlőre válság ide vagy oda, inkább tűnik nosztalgiavonatnak az eddigi ténykedés.
Igen itt mindenki az klub előrelépéséért dolgozik, Koeman szent szándéka sem az hogy vele essen ki a csapat másodosztályba, de ez kevés indok, ennyi erővel én is lehetnék a vezetőedző mert szurkolóként az előrelépésért dolgoznék?
Volt egy aranygeneráció ahol olyan hihetetlen játékosok alkották a csapatot hogy sokminden belefért, kezdve attól hogy nem számított az ellenfél megtehettük hogy 0%-ban alkalmazkodtunk hozzájuk, a gyengepontjaik kihasználására, mert mindegy volt így is úgy is le lettek általában játszva a pályáról. Ez már elmúlt, ideje lenne fejlődni a korral mert ebből csak az maradt hogy kőkorban maradva, lazázva edzünk, nem Agüero az első akit meglepnek az itteni edzések hatékonyságai.

A jelenlegi edzői elvárás nem lenne más a mostani helyzetben csak annyi hogy legyen valami kilátás, és főként ne a csapatot pocskondiázza a médiában, mivel nincs pénz így adódna a lehetőség hogy Schreuder vegye át a csapatot amíg nincs épkézláb edző mert azzal hogy Koeman a padon puffog és a médiában a fiatalokba meg a fél csapatba belerúg hogy hárítsa a saját felelősségét nem jövünk ki jól, sőt ha nem lesz meg a csoportkör továbbjutás akkor tovább megyünk a lejtőn anyagiakban és morálban is, ne higyjük hogy nincs innen lejjebb.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.10.06. 14:51:21

davi10 írta:
2021.10.06. 14:33:29
Teljesen logikus és kezenfekvő lépés, pontosan ezért is tartom elképzelhetetlennek, hogy Laporta fejében még nem fordult ez meg.
Én is ugyanezt írtam sztem kb. 1 hete, hogy nem látom visszalépésnek, ha Schreuder vinné a csapatot az idény végéig. Szerintem már rég megkeresték, csak nem vállalta el.
Szerintem erről szó sincs. A képlet az, hogy Koeman lelépési pénzét és és az új edző bérezését 97 millió euróból nem lehet kigazdálkodni.

Jöhetnek itt a hírek, hogy Cruff így megmentette, meg úgy megmentette a bohócot, kamu az egész. Olyan kicsi a költségvetésünk már, hogy egy kelet-európai bajnok csapat szintjén állunk abban a tekintetben mi költhető el még. Se igazolni, se szerződést bontani, semmit se tudunk.

Ha valahogy nem kezdünk el bevételt produkálni azt mondom akár valamelyik fiatal jó áron történő eladásából akkor mehetünk a levesbe, mert teljesen be vagyunk szorítva a mostani állapotba.

Sajnos csak egy módon változhat a képlet, ha elkezdünk eredményeket produkálni és visszajönnek a szurkolók, ezzel nő a reklámértékünk. Ez ezzel az idiótával nem fog menni. Sajna ez kicsit olyan lesz mint a sakk. Vezéráldozat fog kelleni ahhoz, hogy valamerre lehessen lépni...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.06. 14:33:29

dani87 írta:
2021.10.06. 13:29:29
Nem kell ezt elhülyéskedni, Schreudert simán ki lehetne nevezni egy pár hétre, ha jól megy vele a csapatnak, akkor idény végéig.
Koeman minden egyes itt töltött perccel csak tovább rombolja a klubot, szóval bárki is jöjjön helyett, rosszabb szerintem nem lesz.
Teljesen logikus és kezenfekvő lépés, pontosan ezért is tartom elképzelhetetlennek, hogy Laporta fejében még nem fordult ez meg.
Én is ugyanezt írtam sztem kb. 1 hete, hogy nem látom visszalépésnek, ha Schreuder vinné a csapatot az idény végéig. Szerintem már rég megkeresték, csak nem vállalta el.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.10.06. 13:29:29

davi10 írta:
2021.10.06. 12:12:50
szilva írta:
2021.10.06. 11:55:10
Tegyük fel, hogy kirúgja Laporta Koemant az a Benfica meccs után. Kit nevez ki edzőnek?
Milyen hülye kérdés ez? Természetesen Tuchel-t, aki önként és dalolva idejönne, bár pénz az mondjuk nincs, se a fizetésére, se játékosokra, akiket kérne.
Ha tavaly kérdezed, akkor ugyanez, csak Flick, ha tavalyelőtt, akkor Klopp.

Vagy ugye Jordi Roura :mrgreen:

Amúgy egyetértek. Nem hiszem el, hogy vannak emberek akik szerint pl. Laporta szánt szándékkal ártana a klubnak.
Nem kell ezt elhülyéskedni, Schreudert simán ki lehetne nevezni egy pár hétre, ha jól megy vele a csapatnak, akkor idény végéig.
Koeman minden egyes itt töltött perccel csak tovább rombolja a klubot, szóval bárki is jöjjön helyett, rosszabb szerintem nem lesz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.06. 12:39:34

davi10 írta:
2021.10.06. 12:12:50
Amúgy egyetértek. Nem hiszem el, hogy vannak emberek akik szerint pl. Laporta szánt szándékkal ártana a klubnak.
Szándékos ártásról nem igazán beszél itt senki, szerintem.
Rossz és ártó döntéseket sajnos jó szándékból is lehet hozni.
Óriási különbség van aközött, hogy "szándékosan sem lehetne jobban ártani" vagy "szándékosan ártani".
Végeredményt tekintve viszont teljesen mindegy, mert mindkettőből ugyanaz az eredmény következik.
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.10.06. 12:32:15

davi10 írta:
2021.10.06. 12:12:50
Amúgy egyetértek. Nem hiszem el, hogy vannak emberek akik szerint pl. Laporta szánt szándékkal ártana a klubnak.
Szerintem nem sokan gondolják úgy, hogy Laportát vagy akárcsak Koemant az hajtaná, hogy jól tönkrevágja a klubot. Megkockáztatom, Bartomeu szándéka sem az volt, hogy anyagi csődbe vigye az egyesületet. Egyszerűen csak nem értett/értenek ahhoz, ami a feladatuk lenne (talán Laporta kivétel lehet ez alól, bár mostani regnálása alatt egyelőre nem brillírozott).

Ugyanakkor a szakmai hozzá nem értés igeni személyes felelősség. Laporta felelőssége, hogy nem gondoskodik a megfelelő sportszakmai stáb felállításáról. Ha nem képes erre ilyen vagy olyan okokból, akkor viszont ezért felelős. Az sem jobb helyzet, sőt. Koeman felelőssége pedig az, hogy a csapat megfelelő szinten játsszon, kövessen egy eredményre vezető taktikát, ő pedig meccs közben úgy cseréljen, úgy váltson szerkezetet, olyan utasításokat adjon a játékosoknak, hogy az érdemben pozitív irányba befolyásolja a mérkőzést. Ha nem képes erre, akkor pedig ismerje be és vállalja fel, ne pedig hárítson. Azt már nem is mondom, hogy önként álljon fel, mert az utópia lenne.

szilva írta:
2021.10.06. 11:55:10
Most olyan embereket kritizáltok (becsméreltek) nap mint nap, akik minden erejükkel a Barca előrelépéséért dolgoznak.
Nem azért kritizálja őket senki, mert ártani akarnak, hanem azért, mert többségében rossz döntéseket hoznak. És ami rosszabb, hogy ezekért soha, semmilyen körülmények között nem vállalják a felelősséget.

Ha egy teljesen mindegy, milyen munkahelyen folyamatosan rontod a cég hitelét, folyamatosan plusz költségeket okozol, folyamatosan károsítod a céget a szakmaiatlan döntéseiddel, akkor a főnökség páros lábbal kirúg. Akkor is, ha korábban te voltál a cég alapítójának a szomszédjának az unokaöccsének az osztálytársa vagy egyszer húsz éve volt egy jó marketingötleted. És akkor is, ha minden elkövetett baklövésed után azzal takarózol, hogy nyitva volt az irodában az ablak és fáztál, vagy Gizi elhasználta az utolsó papírt is a fénymásolóban, esetleg azzal, hogy beteg a titkárnőd, de majd ha visszajön, akkor gyorsabban fogja gépelni az árajánlatot... Ez senkit sem fog érdekelni, repülni fogsz, mert nem termelsz, csak elveszel. Hiába fogod azt mondani, hogy őszinte szívvel mindent a cég érdekében tettél.

Koeman pontosan ezt teszi átvitt értelemben. Semmi sem indokolja a megtartását pusztán szentimentális okokból. Az sem lehet ok, hogy nincs kit a helyére ültetni. A fenti példánál maradva a cégen belül is megoldják a helyettesítésed arra a pár hétre, amíg felvesznek valakit véglegesnek. Ugyanígy oda lehetne ültetni házon belül is valakit a padra arra az időszakra, amíg nem jön egy hivatalos utód. Nagyobb kárt nem okozna.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.06. 12:12:50

szilva írta:
2021.10.06. 11:55:10
Tegyük fel, hogy kirúgja Laporta Koemant az a Benfica meccs után. Kit nevez ki edzőnek?
Milyen hülye kérdés ez? Természetesen Tuchel-t, aki önként és dalolva idejönne, bár pénz az mondjuk nincs, se a fizetésére, se játékosokra, akiket kérne.
Ha tavaly kérdezed, akkor ugyanez, csak Flick, ha tavalyelőtt, akkor Klopp.

Vagy ugye Jordi Roura :mrgreen:

Amúgy egyetértek. Nem hiszem el, hogy vannak emberek akik szerint pl. Laporta szánt szándékkal ártana a klubnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2021.10.06. 11:55:10

MessiNeymarSuarez írta:
2021.10.06. 11:20:54
Kabaré az egész. Az egész 20-30 éves sportszakmai alapokat fel kéne már rúgni és korhűen újjáépíteni, mert jó néhány statisztika árulkodik arról hogy mennyire idejétmúlt az egész klubbeli felfogás.
Megértem a dühöt és az elkeseredettséget. Nem ezt szoktuk meg, nem ezt várjuk el, nem ezt szeretnénk. De...
miért nem lehet megérteni, hogy most már nem azt tesz a klub vezetősége amit egy top csapat vezetősége, hanem amit egy csőd szélén álló klub vezetősége tehet?
Tegyük fel, hogy kirúgja Laporta Koemant az a Benfica meccs után. Kit nevez ki edzőnek? Ki az akinem csak elvállalja, hanem meg is valósítja, hogy két hónap múlva a csapat focizik a pályán és nem szenved. Ha az elnök nem talál ilyen edzőt, akkor felesleges a kapkodás. Nem kell a sz@rt lögybölni, ha már az állunkig ér! Valóban egy kis nyugalomra van szükség, mert akkor könnyebb új edzőt is keríteni.
Egyébként azt sem értem miért kell mindent rossznak nyilvánítani. Persze voltak akik "tolószékben ülve is lehozták volna a meccset", de ezeket se a marslakók hozták ide, hanem itt nevelkedtek. Most olyan embereket kritizáltok (becsméreltek) nap mint nap, akik minden erejükkel a Barca előrelépéséért dolgoznak.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.06. 11:20:54

Sinya22 írta:
2021.10.06. 11:07:43
Gyönyörű szakmai szempontok. Tènyleg jól mutatja hogy mièrt jutottunk el 5 èv alatt a bl győzelemtől ès a triplától addig, hogy örülni kell egy kapuralövèsnek. Minèl kèsőbb változtatnak ezen a felfogáson,annál mèlyebben leszünk.
"Te hallod Laporta, a holland tesómat ne rúgjuk mán' ki, együtt játszottunk anno 90-ben és ne felejtsük el hatalmas legenda ezért megérdemel még egy esélyt úgy is ha kieső helyen vagyunk, de főleg azért mert holland", valami hasonlót tudok elképzelni hogy elhangzott :mrgreen:
Ez a Jordi Cruyff is ki amúgy azon kívül hogy Cruyff fia és újabb múltbeli tag? Volt BL győztes, esetleg nagy csodát és szakmai fejlődést felmutató csapat vezetésének a tagja hogy ilyen fontos pozícióba ide importáltuk egy olyan klubba ahol állítólag a BL győzelem a fő irány?
Kezd az egész átmenni nosztalgiavonattá Laportánál is sajnos.

Kabaré az egész. Az egész 20-30 éves sportszakmai alapokat fel kéne már rúgni és korhűen újjáépíteni, mert jó néhány statisztika árulkodik arról hogy mennyire idejétmúlt az egész klubbeli felfogás.
Kezdve azzal hogy órákkal kevesebbet edzenek a srácok heti szinten az átlagnál, és az is ki tudja mennyire intenzív a konkurenciához képest, véletlen hogy szinte minden játékos meglepődik ideérkezve hogy milyen lazsálás megy itt? Anno ha így volt(bár Pep alatt azért nem biztos...) lehet hogy belefért mert olyan játékosokkal volt tele a csapat akik tolószékben ülve is lejátszanák az ellenfelet, de azok az idők már nagyon rég elmúltak, a mentalitás viszont maradt.

Nem baj, nekünk nem kell technika, nem hiszünk a sportpszichológusban, főleg egy olyan csapatnál ahol rendre történelemkönyvbe illő összeomlásokat sikerült produkálni =D> =D>
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.10.06. 11:07:43

Gyönyörű szakmai szempontok. Tènyleg jól mutatja hogy mièrt jutottunk el 5 èv alatt a bl győzelemtől ès a triplától addig, hogy örülni kell egy kapuralövèsnek. Minèl kèsőbb változtatnak ezen a felfogáson,annál mèlyebben leszünk.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.06. 11:02:05

A csapat ellen nem kell szurkolnunk. Hogy mi a realitás, az más kérdés.Koeman marad, és van lehetősége bizonyítani, Aguero, Dembi, Fati formában lesz, akkor szerinte rendben mennek a dolgok.
Ezt Laporta bevette. Hogy segítséggel ennyire hülye, vagy saját maga, azt nem tudom.
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.10.06. 10:46:37

Ha tényleg igaz ez a Jordi-s téma, akkor elmehet a francba...
Ezek után azt mondom, őt is küldjük el Koeman-nal együtt, hiszen neki is felelőssége van az eddigi "sikerekben".
Érvei alapján valóban az látszik, a szakmaiság itt sokadlagos szempont.
Válasz küldése