Ronald Koeman

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Capitá del Barça

2021.03.31. 12:58:37

Koemannak Messi miatt szüksége lenne egy kis területen jól mozgó gólérzékeny csatárra.
Jelenlegi támadó csapatrészünk egyéni adottságai szempontjából a lendületes mélységi játékra alkalmasabb (Dembi, Gríz), mint az elöl középen zsonglőrködős, ahol Messinek igazi társa nincs.
Agüero, mint esetleges érkező erre alkalmas lehet, de ez sajnos nem folyamatos 90 perces megoldás. Erre a teljes szerepkörre jelenleg amúgy - szerintem - egyedül Neymar lenne alkalmas. Ez viszont már lejárt lemez.
Haaland, Lukaku, Depay szintén akkor élnek, ha van területük, busz ellen egyik sem villog jelenlegi csapatában és nem tűnnek alkalmasnak a körömpasszos zsonglőrköséshez Messivel.... :mrgreen:
bence0330
Jugador d'estrella

2021.03.31. 12:18:37

hajnesz írta:
2021.03.31. 10:54:49
Atlantis írta:
2021.03.31. 10:49:46
Amúgy csak nekem furcsa kicsit Koemann kívánságlistája?

"Koeman szereti azokat a csatárokat, akik nagyon jók a fizikai párharcokban ..." és ugye Haaland és Lukaku mint elsődleges célpontok. Tényleg mindketten tipikus 9esek. Erős, magas, befejező csatárok.

B tervként mégis Memphis Depay érkezését kéri, aki szinte egyáltalán nem hasonlít a fent említett favorizált játékosokhoz. :D

Remélem ez inkább csak azt jelenti, hogy a csapat játékstílusát a piaci lehetőségekhez akarja igazítani majd, nem pedig azt, hogy igazából még Ő sem tudja pontosan mit akar majd játszatni a csapattal. :D
Hát nem tudom, szerintem Depay is ki van pattintva, bár nem nézek francia bajnokságot, de így látatlanban azt mondanám, hogy nem lehet sokszor elnyomni a párharcoknál :D
Túl sokat én sem nézek, de azért valamennyit igen. Nem erőcsatár, de nem is nyomható el olyan könnyen azért. Olyan so-so.
hajnesz
Entrenador del Barça

2021.03.31. 10:54:49

Atlantis írta:

"Koeman szereti azokat a csatárokat, akik nagyon jók a fizikai párharcokban ..." és ugye Haaland és Lukaku mint elsődleges célpontok. Tényleg mindketten tipikus 9esek. Erős, magas, befejező csatárok.

B tervként mégis Memphis Depay érkezését kéri, aki szinte egyáltalán nem hasonlít a fent említett favorizált játékosokhoz. :D

Remélem ez inkább csak azt jelenti, hogy a csapat játékstílusát a piaci lehetőségekhez akarja igazítani majd, nem pedig azt, hogy igazából még Ő sem tudja pontosan mit akar majd játszatni a csapattal. :D
Hát nem tudom, szerintem Depay is ki van pattintva, bár nem nézek francia bajnokságot, de így látatlanban azt mondanám, hogy nem lehet sokszor elnyomni a párharcoknál :D
Atlantis
Capitá del Barça

Leon
Entrenador del Barça

2021.03.31. 00:35:03

Haaland esélytelen, 120-150ért megy majd a City/PSG/MU hoz.
Ha Laporta tényleg itt akarja Messit akkor jön Aguero ennyi a képlet.
Ter Stegen-Alba-Sergi Roberto-Busi-Rakitic-Messi-Suarez-Griezmann
Tito per sempre etern.

Infinite Iniesta

Messi -Liga- 400
- BL - 106
Grácies Xavi!
bence0330
Jugador d'estrella

2021.03.30. 23:27:23

geridoss írta:
2021.03.30. 21:41:47
Bár én sokkal jobban örülnék Agüeronak, ha Laporta következő idényt is Koemannal tervezi, akkor jöjjön Depay.

Mindkettő szerintem teljesen felesleges lenne. Normális körülmények között egyébként elférnének együtt, de ilyen anyagi helyzetben, ahol minden eurocent számít, két ilyen fizetés nem hiányzik még pluszba.

Viszont, ha Griez és Braithwaite is távozik, akkor lehet létjogosultsága ennek a két játékosnak a leigazolása.
Elég ambivalens érzéseim vannak. Agüero mint 9-es szerintem nem téma, hogy több, jobb mint Depay. Ha pusztán ez lenne a kérdés, akkor Agüero.

De túl sok érv van ellene:

- 5 év különbség
- 2 éve alig játszik meccset, sérülékeny
- Fatiban most nemigen lehet bízni, és a kiesése óta konkrétan nincs balszélsőnk, 4-3-3 vagy 3-4-3 esetén ott néha Braith, néha Griez játszott, de egyik sem odavaló. Dembi még egy elfogadható opció magához képest, de Depay sajnos szerintem nagyságrendekkel jobb támadó, mint a franciánk. A holland meg remekül muzsikál ott is, és akkor bent lehet tartani Leot középen 3 támadós felállásnál, meg ki is lehet dobni jobbra, Depay meg jön be középre, ha épp kell. Agüero inkább "csak" 9-es tisztán.

Mindent egybevetve én akármennyire kedvelem Agüerot, azzal együtt, hogy Koeman Depayt kéri, őt tartom jobb választásnak. Ha mindketten tudnának jönni, az mesés lenne így csak fizukért...

Haaland nyilván jobb mindkettőnél, de nem érzem még realitás közeli állapotnak sem a megszerzését.
geridoss
Director del Fútbol

2021.03.30. 21:41:47

Bár én sokkal jobban örülnék Agüeronak, ha Laporta következő idényt is Koemannal tervezi, akkor jöjjön Depay.

Mindkettő szerintem teljesen felesleges lenne. Normális körülmények között egyébként elférnének együtt, de ilyen anyagi helyzetben, ahol minden eurocent számít, két ilyen fizetés nem hiányzik még pluszba.

Viszont, ha Griez és Braithwaite is távozik, akkor lehet létjogsultsága ennek a két játékosnak a leigazolása.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/
Barca&Brazil 4ever!
Ronaldinho -- Neymar -- Rakitic
bence0330
Jugador d'estrella

2021.03.30. 20:10:38

bunga írta:
2021.03.30. 19:10:31
Koemannak teljesen igaza van, hogy nem kér Agüeroból. Ha Messivel ott lenne a pályán, attól kezdve ő nem edző lenne, hanem bábu.
Ja, ez érdekes konfliktus lesz. Azt akarjuk, hogy Messi maradjon - szerintem Agüero nélkül is maradna - de közben havert nem biztos, hogy jó ötlet hozni. Koeman meg Depayt akarja - aki azért továbbra sem center, még ha meg is tudja oldani. Több ember több érdeke fog összecsapni, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle...
bunga
Barça B

2021.03.30. 19:10:31

Koemannak teljesen igaza van, hogy nem kér Agüeroból. Ha Messivel ott lenne a pályán, attól kezdve ő nem edző lenne, hanem bábu.
bence0330
Jugador d'estrella

2021.03.30. 10:10:08

ventiladors írta:
2021.03.29. 22:37:42
bence0330 írta:
2021.03.29. 20:41:30
meg lehet győzni, de ahhoz brutális mértékű formajavulás kellene. Csak nem látom ennek az alapját, mert a számomra lényeges alapkészségei nincsenek is meg, és így nem tudom, mire tudna építeni. Az eddigi teljesítményéről nem lehet meggyőzni, mert amit én szeretnék látni valakitől a posztján és ő kb egy klasszikus Makó-Jeruzsálem téma.
Eszembe jut Don Andres. 442 La Liga meccsen 35 gól. Ha minden meccsen játszik is akkor is szezononként 3 gól a bajnokságban...
A pályafutásából egy távoli góljára emlékszek, mondjuk azzal továbbjutottunk a Chelsea-vel szemben. Kevés olyan játékos születik, mint Iniesta, így csak óvatosan kérdezném, hogy akkor nem csak Pedrivel, de Iniestával se voltál kibékülve?
Őszintén nem értem az összehasonlítást semmilyen szempontból. Iniesta egy dimanikus, gyors, előretörő, kemény, intelligens játékos volt, akin úgy folyt át a labda előrejátékban, mint... nem is tudom, milyen hasonlatot használhatnék itt, mindig ott volt, és mindig meglátta, kinek és hogy lehet továbbadni a labdát úgy, hogy az konstruktív legyen. Zseniális játékos volt, ebben a dualista érában talán neki volt a legtöbb esélye aranylabdát nyerni rajtuk kívül - Modric zseniális játékos, de szerintem Ini nála egy fokkal jobban megérdemelte volna. Pedri a fent felsoroltak közül nem bír egyik tulajdonsággal sem. A dinamikus, előretörő, gyors, magát könnyen előrhetővé tevő, rajta keresztül gyorsan, pozitívan átfolyó labda szerintem kb nem is vita tárgya, nyoma sincs benne. Látni nem lát rosszul - nem extra, de rendben van, ezzel nem lenne bajom, és a labdakezelésével sem, jól érzem magam, ha nehéz szituban kell valahogy fedezéssel időt nyernie, míg jön a társ. Meg persze a hozzáállása csillagos ötös, nem vitás, nem akarom minden érdemét elvenni. Csak nem értem sem a gólok számonkérését, sem az Iniestával való összehasonlítását, mikor az elsőt nem is kérném számon tőle, a második meg eleve értelmezhetetlen.

Busival van pontosan egy kosárban a kvalitásokat illetően. (Jól szerel - Busi még jobb, de ez csak a lábai hossza miatt van így, meg a rutinja miatt, idő kérdése, és befoghatja. Az egyetlen támadókészsége az 1-1 jó felpassz - Busiban pont ugyanez van, sőt, látványosan elkezdte betölteni a Pedri által keletkezett lyukat a kulcs/gólpasszaival, és a hátrányai is kb pont ugyanazok mint a 32 éves Busié (lassúság, néha körülményesség))
Szóval szerintem csak vele lehetne egy poszton emlegetni, meg talán majd ha SB 34 lesz, akkor egy szinten. Most még kottára ugyanazt játsszák, csak kicsit mindenben jobb az öreg a felépítése és a rutinja miatt.
Szóval szerintem Ini itt nem is téma, Busival van értelme összehasonlítani, meg Pjaniccal, noha Pjanicnál már talán most jobb sajnos (mármint Pjanic gyengesége miatt sajnos).
Gólokat tőle nyilván nem lehet várni, ez önmagában nem lenne gáz, ha bármi mást tudna előre. De ha már ilyen gyenge mindenben a védekezési feladataitól eltekintve, akkor szívesebben látnék már valakit, aki akár átlövésekkel gólokat is tud lőni, de legalább képes helyzeteket kreálni. Cou középen pl jó volt, pedig akkor még jó Messi és a mostani jó rendszer sem volt körülötte. Benne a támadófelfogás, az erő, a kulcspasszok, és ráadásnak még a gólok is megvoltak. Ő sem volt gyors, de 100 másik tulajdonságával tudott kompenzálni. Mellette meg egészen jól védekezett is. Kár, hogy kiesett, középen kb egy gyengébb meccse volt szezon elején összesen, az is kisebb sérülés után, a többire általában csettinteni lehetett. A korábbi évét hagyjuk, mikor szélsőként erőltették. Ha vele már nem számolunk, nagyon jó lenne helyette valaki ilyen típusú játékos. KDB, Fernandes jelenleg kb a csúcsok, de hogy kisebb költségről beszéljünk, nézzük meg Malinovskyi-t az Atalantából. Gyors, erős, tud lőni, agresszív, és közben kőkeményen is védekezik. Ilyenkor látszik, milyen fontos a megfelelő scout-rendszer, semmiből lehetett egy ilyen játékost szerezni.

Szóval Koemanra visszakanyarodva, ezt nehezményezem. Legyen szépen Busi cseréje, és építse be fokozatosan, még ha Busi jelenlegi formája mellett ezt nehéz is lenne jól csinálni. Most mindenki más nagyon jó formában van, nálunk a világ legjobb játékosa bombaformában, és a 10 emberes Barca is jelenleg talán a legjobb spanyol csapat, de lesz ez még máshogy is, és lesz, mikor az a Pedri alakú lyuk ott elöl a támadásépítésben (főleg így széthajtva!) problémákat fog okozni. De ne legyen igazam, és minden játékosunk (főleg a két szélsőnk és a 2/3 támadónk) tolja le bombaformában a hátralévő szezont és a kövi évet, elfedve azt, hogy nincs támadókp-sunk. Szerencsére most úgy állunk, hogy ez lehetséges is (Leo, Dest, Griez, Alba, hébe-hóba Dembélé a mostanság egyre kreatívabb Busi)

De persze az is igaz, hogy jelenleg a Barca olyan jó, hogy ezt a Koeman - Pedri rózsaszín, vak szerelmi kapcsolatot is képes elviselni és elfedni, nagyrészt Koeman és az új rendszere elismerése, úgyhogy így összességében nehéz szidni a hollandot.
ventiladors
Barça B

2021.03.29. 22:37:42

bence0330 írta:
meg lehet győzni, de ahhoz brutális mértékű formajavulás kellene. Csak nem látom ennek az alapját, mert a számomra lényeges alapkészségei nincsenek is meg, és így nem tudom, mire tudna építeni. Az eddigi teljesítményéről nem lehet meggyőzni, mert amit én szeretnék látni valakitől a posztján és ő kb egy klasszikus Makó-Jeruzsálem téma.
Eszembe jut Don Andres. 442 La Liga meccsen 35 gól. Ha minden meccsen játszik is akkor is szezononként 3 gól a bajnokságban...
A pályafutásából egy távoli góljára emlékszek, mondjuk azzal továbbjutottunk a Chelsea-vel szemben. Kevés olyan játékos születik, mint Iniesta, így csak óvatosan kérdezném, hogy akkor nem csak Pedrivel, de Iniestával se voltál kibékülve?
bence0330
Jugador d'estrella

davi10 írta:
2021.03.29. 14:38:36
bence0330 írta: Eljutottam oda, hogy összesen három dolog idegesít a munkásságában. 1. A cseréi, de ebben fejlődhet még, és meggyőzhet. Minőségben és időben is. 2. Nem akarok nevet mondani, de az egyik játékosunk aki szinte mindig kezdő, szerintem iszonyatosan messze van a Barca-szinttől és az összes csapattársától, minden cseréje sokkal jobb nála, és kínszenvedés néznem meccsről meccsre, amit művel, vagy inkább nem művel. Ennek ellenkezőjéről nem lehet engem meggyőzni, mert minden meccsen kiszúrja a szemem. A 3. pedig Puig, aki megint pár perc alatt is bizonyított, mint eddig kb mindig.
1. Ezzel nagyon egyetértek. Én sokáig azt hittem, hogy megvárja a többgólos vezetést, és utána cserél majd, de kicsit Valverde-sen kivárja a 70.-80. percet, ha törik, ha szakad.
2. Nyugodtan leírhatod, hogy Pedri :D Lövésem nincs mi tudna téged meggyőzni, szerintem már semmi.
3. Emlékszem én olyanra, amikor félidőben lehozták a kupába, mert nem igazán villogott... Én is bírom a srácot, én is adnék neki Pedri játékperceiből, de nagyon tartok tőle, hogy megmarad örök ígéretnek. Koeman valóban játszathatná többet, de Ő is hülye, hogy legkésőbb télen nem ment el kölcsönbe.
Ja, gőzöm sincs, miért csinálja, főleg ebben az idényben. Valverdénél is voltak ilyen gondok az első szezonban, de akkor egész mást is jelentett egy szezon, nem a heti két meccses dübörgést.
Ja oks. :D Hát, előző hsz-emben rosszul írtam, meg lehet győzni, de ahhoz brutális mértékű formajavulás kellene. Csak nem látom ennek az alapját, mert a számomra lényeges alapkészségei nincsenek is meg, és így nem tudom, mire tudna építeni. Az eddigi teljesítményéről nem lehet meggyőzni, mert amit én szeretnék látni valakitől a posztján és ő kb egy klasszikus Makó-Jeruzsálem téma. És szeretem Puig-ot, de ez ettől a témától tök független. Ha valamiért mennie kell, roppantul sajnálnám, menjen, de jöjjön valaki helyette, aki ténylegesen egy feltolt "támadó" középpályás, és vannak legalább veszélyes villanásai (nem 5 meccsenként, hanem meccsenként 5).
Szerencsére jelen pillanatban a 3-5 védős rendszer + Busi és DJ jó formája remek stabilitást ad (ezt Pedri is tudja, és nem akarom elvenni tőle, meg is nézném Busi helyén, semmi bajom nem lenne ott vele azon kívül, ami az öregedő, de még jó Businak is a hibái: lassúság, nem elég erő), és Messi-Alba és jelen pillanatban talán Dest és Griez klasszis villanásai megoldják a problémákat, de Pedri sajnos még ebben a szerkezetben is egy hátráltató lyuk. Nem folyik rajta rendesen a labda, előre pláne, és nem jelent veszélyt. Messi meg vagy megy vagy nem - szerintem nem, de ki tudja, Dest meg azért mégiscsak szélső. Ők ketten kreatívak a csapatban, Griez meg ehhez hozzá tud adni ritkán befejezőként. De ha Pedri helyén (vagy akár Busién, nekem mindegy, de szerintem Pedrinél Busi még mindig jobb) lenne egy támadni IS TUDÓ játékos, akkor egész más lenne a helyzet, főleg nehezebb meccseken. A mostani hurráhelyzet nagyon tetszik, és így is mesés kis meccset toltunk le, de látni kell, hogy a Sevilla elleni 2-0-ák kb annyi helyzetből is születtek meg, és most pl a Szoci meccs is 6/7 körüli helyzetkihasználásból történt meg. A kialakított helyzetek száma elég alacsony, és ezt a kihasználást szerintem nem fogjuk tudni fenntartani - most jön vissza az a mák, ami ősszel sokszor nem volt meg. 2-6 kidolgozott helyzet szerintem hosszútávon nem elég. Most igen, ami Koeman új rendszere miatti remek védekezésünk, és a bőven xg feletti gólszámunk miatt van meg. Előbbi ugyan tartható, utóbbi nem. Most volt 3-4 meccsünk is, ahol a klasszisok villantak, és megoldották a problémát, de amikor ez nincs meg, igenis kell az a játékos (Messin kívül) aki képes villanni, falakat áttörni, váratlant húzni, ésatöbbi. Ha nem Puig, nekem jöhet bárki más, Brunokról nyilván most nem beszélhetünk, de vannak azért biztos elérhető áron agresszívebb támadókp-sok, főleg olyanok, akik tudnak lőni, mert az átlövések is megoldást jelenthetnek egy-egy problémás meccsen, és nálunk Messin kívül hiánycikk. És ez nem azt jelentené, hogy le kell mondani a stabilitásról. Az agresszívebb játékosok közül is sokan remekül védekeznek (Bruno, KDB, Calhanoglu, stb), és nem törik meg ez a Messi alá dolgozó stabil rendszer, csak kiegészülne jóval több támadópotenciállal.
Puig meg nyilván hülye is volt, ez tény. Olyan, mint amikor valaki hősi halált hal értelmetlenül. :D Nemes és eszményi hogy semmi pénzért és játékért nem válik meg a szeretett klubjától, de nyilván magának is köszönheti a mostani szituját. Én örülök, mert amiket letol ezeken az 5-10 percein, az is félelmetes, és az elmúlt 2 ilyen párpercesén külsővel elindított egy brutál kontrát, és most megint adott egy brutális kulcspasszt, és közben még volt a kétszer pár perc alatt vagy 5 veszélyes megmozdulása, miközben szűrt és védekezett is. Nekem megéri a látvány miatt ennyi is, mert nagy élmény, de sajnos szerintem is mennie kell.
De kell helyette hozni valaki hasonlót mindenképp, és akkor már nem értem, miért nem a saját fiunkat preferáljuk. Főleg, hogy szerintem Setien alatt brutálisat bizonyított, és még ezeken a párperceseken is. Emlékszem arra a félidőre, amit mondasz, ott tényleg nem volt nagy szám - de ki sem lógott lefelé. De ez volt az egyetlen gyenge meccse, 5 percek alatt többet adott előre, mint Pedri 2-3 meccsen összesen - és igenis tud védekezni és szerelni is.
Ezért mondom, hogy a cserék, Pedri, és Puig szerepe zavar Koemanban. Nyilván ez tök szubjektív, és megértem, ha más más gondol, én aszerint nyilatkoztam, hogy én mit tartok fontosnak, mit szeretnék látni, és ahhoz képest mi nincs meg. Cseréket és rotációt szeretnék látni, Puigot szeretném látni, mert iszonyat látványos amit művel, és Pedrit ÉN SZEMÉLY SZERINT akármilyen szimpi srácnak tartom (mert annak tartom, alázatos, stb.), egy gyenge játékosnak látom 2 érdemi kvalitással (szerelés, és kb biztos labdatartás). A potenciálját is vitatom, de az a jövő zenéje, nem lehet tudni.
Aaron3991
Jugador del Barça

2021.03.29. 19:20:09

MatyiG írta:
2021.03.29. 19:05:38
Nem, Setiénnél például eléggé komoly szerepet kapott Puig, élt is vele.
Mondjuk őt a fórum 80%-a kóklernek is tartja :twisted: :lol:

Viccet félretéve. Én sem azt mondom, hogy ő rossz játékos, csak azt, hogy okkal Pedrit favorizálják szerintem. Setiénnél például ő még itt se volt, így nem is tudhatjuk ő kire tette volna le a voksát. Az ideális szerintem Pedri 2/3-ad Puig 1/3-ad lenne. Puig is megmutathatná mit tud és Pedri is élesebb lenne, mert így sokszor beleszürkül a fáradtság miatt.
MatyiG
Adminisztrátor

2021.03.29. 19:05:38

Miden edző hülye?
Nem, Setiénnél például eléggé komoly szerepet kapott Puig, élt is vele.
Peter
Capitá del Barça

2021.03.29. 16:02:18

bence0330 írta:
2021.03.29. 13:22:45
Még azért bizonyítsa év végéig, hogy ez nem fellángolás volt csak, nem feltétlen kupával, mint inkább állandósult játékkal.
Mindenkinek ez lenne a legjobb. Heti egy meccsek jönnek, így bízzunk benne, hogy erőnlétben és koncentrációban is fejlődni tudunk.
bingyo24
Barça B

2021.03.29. 15:58:35

Pedri szerintem sem akkora szám egyenlőre,mint amekkora a felhajtás körülötte,de még fiatal fejlődhet majd az idő eldönti .Puigot pedig nem tudom mért jegeli szerintem ha adna több meccset neki akkor meggyőzné Komant, ügyes és igazi Barcas a szíve hajtsa előre
davi10
Director del Fútbol

2021.03.29. 14:38:36

bence0330 írta: Eljutottam oda, hogy összesen három dolog idegesít a munkásságában. 1. A cseréi, de ebben fejlődhet még, és meggyőzhet. Minőségben és időben is. 2. Nem akarok nevet mondani, de az egyik játékosunk aki szinte mindig kezdő, szerintem iszonyatosan messze van a Barca-szinttől és az összes csapattársától, minden cseréje sokkal jobb nála, és kínszenvedés néznem meccsről meccsre, amit művel, vagy inkább nem művel. Ennek ellenkezőjéről nem lehet engem meggyőzni, mert minden meccsen kiszúrja a szemem. A 3. pedig Puig, aki megint pár perc alatt is bizonyított, mint eddig kb mindig.
1. Ezzel nagyon egyetértek. Én sokáig azt hittem, hogy megvárja a többgólos vezetést, és utána cserél majd, de kicsit Valverde-sen kivárja a 70.-80. percet, ha törik, ha szakad.
2. Nyugodtan leírhatod, hogy Pedri :D Lövésem nincs mi tudna téged meggyőzni, szerintem már semmi.
3. Emlékszem én olyanra, amikor félidőben lehozták a kupába, mert nem igazán villogott... Én is bírom a srácot, én is adnék neki Pedri játékperceiből, de nagyon tartok tőle, hogy megmarad örök ígéretnek. Koeman valóban játszathatná többet, de Ő is hülye, hogy legkésőbb télen nem ment el kölcsönbe.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Aaron3991
Jugador del Barça

2021.03.29. 14:21:14

bence0330 írta:

2. Nem akarok nevet mondani, de az egyik játékosunk aki szinte mindig kezdő, szerintem iszonyatosan messze van a Barca-szinttől és az összes csapattársától, minden cseréje sokkal jobb nála, és kínszenvedés néznem meccsről meccsre, amit művel, vagy inkább nem művel. Ennek ellenkezőjéről nem lehet engem meggyőzni, mert minden meccsen kiszúrja a szemem. A 3. pedig Puig, aki megint pár perc alatt is bizonyított, mint eddig kb mindig.

Off:
Elhiszem, hogy szerelmes vagy Puigba de azért kicsit messzire mész ezzel a Pedri utálattal. Üde színfoltja az idei évnek és rettentően fiatalon hoz egy nagyon jó szintet. Valószínűleg nem véletlenül hívták be a válogatottba se, míg Puigot csak a korosztályosba és ott is csak csere volt. Miden edző hülye?

Itt jegyezném meg, hogy bírom Puigot is és Pedri abszolút csapágyasra van hajtva, szóval szerintem is bőven játszhatna többet a kárára.

Nem Barca-szint :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=PflAKugkzos

On: Egyetértek a többiekkel, hogy nem egy edzőzseni és az érkezésének se örültem, de megnyerte magának a csapatot. Megtalálta a rendszerét, amiben a legtöbb játékos feljavult. Építhetnek az erősségeikre és kompenzálják a társak a hiányosságaikat. Kíváncsi leszek, ha igazolhat mire lesz képes.(kicsit félek, hogy ő elérte a csúcsot és benne ennyi van)
bence0330
Jugador d'estrella

davi10 írta:
2021.03.27. 12:03:58
NovaProspekt írta:
2021.03.27. 11:09:28

Túl lett tolva ez a bringa pár hónapja rendesen, ez a fikaáradat szerintem a Valverde éra BL-bukásai miatt érzett negativitásban gyökerezett, plusz abban, hogy sokan Bartohoz kötötték Koemant, mivel még ő hozta ide.
Na igen, ez a legnagyobb f.szság amit fel szoktak ellene hozni.
Ha a szeretett klubod megkeres egy ajanlattal, amire egész életeben vártál, innen se utasítaná vissza senki. Ezt még álszent dumának se tudom hívni, mert nem attól leszel szent, hogy az elnök miatt nem segítesz a legjobb tudásod szerint a klubnak. Kétlem, hogy Koeman helyébe bárki nemet mondott volna, akármekkora patkány is volt Barto.
hajnesz írta:
2021.03.27. 11:19:52
A másik meg az, hogy szerintem nagyban hozzátesz a megitéléséhez itt, hogy valakinek épp játszik-e a kedvence, vagy sem (Puig), vagy az, hogy sokan Busival kezdték volna a takarítást, a mester meg máshogy gondolta :D
Szerintem is innen fúj a szél, elég sokan nem tudták feldolgozni, hogy Puig nem játszik annyit, és innen jött az, hogy konkrétan mindenbe belekötnek, amit Koeman csinál. Lásd abba, amit fentebb írtam. Setien nem lett elküldve az anyjába, mert elvállalta a melót :D
Igen, teljesen igazat adok neked az utolsó részre. Jómagam is sokat szidtam Koeman-t - volt, amire tartom, hogy nagyon gáz, pl 1-2 főbb meccs, pl a Real elleni rengeteg posztidegen szerepeltetés, minden támadó egyszerre felhozatala, és a cseréi. A posztidegen játszatást nagyjából megszüntette, pipa. A cseréknél még mindig van vele bajom, sokszor túl későn cserél főleg, most nem akarok belekötni abba, hogy kiket, mert az szubjektív, és eleve szűkös. Elbuktunk pár meccset miatta, rosszul kezelt pedagógialiag és máshogy is játékosokat, és igen, hamarabb is jöhettek volna az eredmények, DE
Én is nagyon sokat szidtam értelmetlen dolgok miatt is. Annyi önkritikám van, hogy kezdem belátni, hogy nem rossz edző. Nem feltétlen top, de nem rossz. Van sok előnye az ittlétének, a mad genius hozzáállása miatt is buktunk pár meccset, de cserébe a sok kísérletéből bejött egy, a 3-5-2/3-4-3. És ha nem kísérletezett volna, nem jutottunk volna el odáig, hogy kb képtelenek vagyunk egy ideje gólt kapni, és nem gyenge csapatoktól. Pedagógialag fejlődődött, nem odaszúrogat már mindenkinek, és átvette végre a felelősséget is, amivel levette a terhet a játékosokról. Hamarabb is lehetett volna, de jobb később, mint soha. Ez a fejlődés jár nálam az igazi csillagos ötössel, mert szerintem létfontosságú volt. Mostanság 100% körüli helyzetkihasználásokkal játszunk, és ez nem véletlen a korábbi kb 5%-hoz képest. :D Ez nem csak Barto sara volt.
Sok más is idegesített benne, sokszor jogtalanul és szimplán feltételezésekből is.

Eljutottam oda, hogy összesen három dolog idegesít a munkásságában. 1. A cseréi, de ebben fejlődhet még, és meggyőzhet. Minőségben és időben is. 2. Nem akarok nevet mondani, de az egyik játékosunk aki szinte mindig kezdő, szerintem iszonyatosan messze van a Barca-szinttől és az összes csapattársától, minden cseréje sokkal jobb nála, és kínszenvedés néznem meccsről meccsre, amit művel, vagy inkább nem művel. Ennek ellenkezőjéről nem lehet engem meggyőzni, mert minden meccsen kiszúrja a szemem. A 3. pedig Puig, aki megint pár perc alatt is bizonyított, mint eddig kb mindig.

A többiben elismerem, hogy tévedtem, és beszálltam a sárdobálásba. Még azért bizonyítsa év végéig, hogy ez nem fellángolás volt csak, nem feltétlen kupával, mint inkább állandósult játékkal.
PorSiempre
Jugador del Barça

2021.03.28. 18:53:32

Alcantara írta:
2021.03.28. 17:27:42
Ez tényleg őrületes. Március 8-án megválasztották, azóta behúztunk 3 meccset is már. Előtte meg 3 hónapig voltunk veretlenek, utolsó vereség a Ligában 12.05.
Bele sem merek gondolni, ha augusztusban van a választás, valószínű már 100%-os teljesítménnyel vezetnénk a tabellát, a PSG-t oda-vissza begyaláztuk volna.
Rosszul fogalmaztam.
Amióta eltakarodott Barto ---> egyértelmű volt, hogy Laporta nyer...
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
bunga
Barça B

2021.03.28. 17:47:11

Ez a bajnoki év a sok minden más mellett tele volt sérülésekkel Ez inkább a heti 2 meccs és az ebből következő kevés valódi edzés számlájára írható, nem bármi másnak. Ezt is bele kell számolni Koeman teljesítményére. Gondoljunk mindenekelőtt arra, hogy az induló csapat gólfelelőse Fati volt és ő lényegében az egész szezonra kiesett.
Alcantara
Director del Fútbol

2021.03.28. 17:27:42

Ez tényleg őrületes. Március 8-án megválasztották, azóta behúztunk 3 meccset is már. Előtte meg 3 hónapig voltunk veretlenek, utolsó vereség a Ligában 12.05.
Bele sem merek gondolni, ha augusztusban van a választás, valószínű már 100%-os teljesítménnyel vezetnénk a tabellát, a PSG-t oda-vissza begyaláztuk volna.
Peter
Capitá del Barça

2021.03.28. 14:07:21

PorSiempre írta:
2021.03.28. 13:47:35
Milyen érdekes, amint Laporta lett a főnök azóta kb verhetetlen a gárda.
Örökös elnöknek kellene megválasztani.... :roll:
PorSiempre
Jugador del Barça

2021.03.28. 13:47:35

Peter írta:
2021.03.28. 13:40:19
davi10 írta:
2021.03.28. 12:05:14
az őszi 4-2-3-1 sem tűnt borzasztónak.
Szerintem a 3-5-2-re váltás másodlagos, valahogy összeállt fejben a brigád.
Az edző rakosgathat számokat egymás után, de ezt tartalommal meg is kell tudnia tölteni.
Nézd, az idény elején is megvoltak a helyzeteink, a lehetőségeink, hogy meccseket nyerjünk. Az nem az edző sara, hogy a háttérben zajló dolgok miatt nem volt nyugodt pillanat a csapat körül.
Milyen érdekes, amint Laporta lett a főnök azóta kb verhetetlen a gárda.
Nem vettem elő eddig sem és ezután sem fogom a hollandot.
Lehet nem csúcs edző, de legalább látjuk, hogy mit akar játszani és játszatni.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Peter
Capitá del Barça

2021.03.28. 13:40:19

davi10 írta:
2021.03.28. 12:05:14
az őszi 4-2-3-1 sem tűnt borzasztónak.
Szerintem a 3-5-2-re váltás másodlagos, valahogy összeállt fejben a brigád.
Az edző rakosgathat számokat egymás után, de ezt tartalommal meg is kell tudnia tölteni.
Válasz küldése