Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2021.05.15. 11:15:38

Én nem tartozom a nagy Koeman haterek közé viszont abban, hogy megint ilyen dühítő módon omlott össze a csapat a legfontosabb időszakára a szezonnak abban benne van a keze rendesen.
( mert többé kevésbé ez megint ilyen Bl-kiesés szindróma és legalább annyira idegesítő mint amikor kizúgtunk a Roma és a Liverpool ellen egy gyakorlatilag megnyert párharcból a visszavágókon. ) Csak most két meccs kellett hozzá, hogy elbas***ák azt amit január óta felépítettek.
Nyilván ezt egyszerű ráfogni Robertora és Piquere, hogy miattuk kaptunk ki a Granada ellen és ikszeltünk most a Levanteval.
Én viszont úgy gondolom, hogy ez egy normális rotálással és keret menedzseléssel el lehetett volna kerülni.

Most már több mint egy hónapja látszik, hogy szét van hajtva a kezdő tizenegy:
- Pedri lassan járni nem tud, nem hogy érdemben hozzáadni játékhoz, mégiscsak ez az első szezonja az első osztályban 18 évesen és már lejátszott több mint 50 (!) mecccset a Barcaban.
- Messi gyakorlatilag a Bilbao ellen összeszedett eltiltása óta minden meccset végig játszik. Ez sem túl egészséges szerintem. Látszott rajta mennyit jelent ha kap egy kis pihenőt legyen ez csak egy félidő is, egyből sokkal többet tudott hozzáadni mert nem volt befásulva annyira mint az utóbbi meccseken.
- de Jong is visszaesett mert gyakorlatilag az egész szezont végig kellett tolnia csere nélkül.
- De jó példa az is, hogy a Busi akinek megrepedt az állkapcsa a Tico ellen 4 napra rá ugyanúgy ott volt a kezdőben.

Ez most csak néhány kirívó példa arra, hogy Koeman mennyire eszetlenül kifacsarta a játékosokat a kései cseréivel és azzal, hogy egyáltalán nem rotált.
Persze lehet mondani, hogy elkezdett fiatalítani de őket is ugyanúgy kifingatta mostanra. El lehetett volna osztani Pedri perceit Puiggal mondjuk és akkor nem úgy nézne ki minden meccsen a srác mint aki egy 12 órás műszak után még el jött focázni...

Lényeg a lényeg, hogy egy normálisan menedzselt keret, lehet elbírta volna azokat hibákat hátul amiket Pique-ék csináltak de így hogy az utóbbi időszakban a 2. félidőre mindenki a seggén veszi a levegőt nem nagyon tudtak már reagálni időben.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2021.05.14. 17:25:44

Az edző mindig, mindenért felel. Koemannal akkor sem teljesen oké, ha nyerünk. Busi azt modta Levante után "nem volt bennünk elég tüz". Akkor a kérdés, hogy miért nem.
Akkor bizony a csapat sem ártatlan. Sőt szerintem nagyobb a felelősségük, mint az edzőnek-mert az akarás, a küzdés a játkosok ügye. Ekkora fizetés mellett edzői
feladat lenne megkérni a fiukat, tessék már futni, ütközni stb. Én 4-5 évet josóltam, hogy valami emekedjen, sok pénz mellett, de garancia nincs. Ismételt játékoscserék, más edzők.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.05.14. 17:04:11

azután lett valamilyen játékunk és tartásunk miután az említett emberek kiestek. Messinek is látványosan jobban ment nélkülük. ameddig folyamatosan játszottak bukdácsoltunk. Jogos lenne a megjegyzés, hogy ez ki van vetítve két emberre, de nem lehet nem észrevenni mennyivel másabb a csapat nélkülük, még Busquets is összeszedte magát. Persze tudom piké vezéralkat roberto pedig jobb mint puyol. megjegyzem robertonak megint a combcsontjával van baja-inkább nem írom le mit kívánok neki.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.14. 15:06:35

Barca_10 írta:
2021.05.14. 14:59:12
valóban közepes edző, viszont az tény hogy a 352 működött, 5 hónapig veretlenek voltunk ameddig sérült volt az üzletember és roberto. mióta visszatértek buktuk a bajnokságot. hogy ő maga ennyire vak vagy Laporta beleszól-nem fogjuk soha megtudni.
kb így.
röhej, hogy ha behúzzuk a Granada meg a Levante elleni meccseket (megj. egyik sem lett volna hatalmas tett), akkor vezetnénk a bajnokságot.
de persze, ősszel buktuk el :D

megbocsájthatatlan, hogy két megnyert meccset kiengedtünk a kezünkből, és ebben a cseréivel, kezdőivel Koeman is tevékeny szerepet vállalt.

nem mondom, hogy megérdemeltük volna a bajnokságot, de nem hiszek abban, hogy jobb hogy elbuktunk, úgyse fog semmi változni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.05.14. 14:59:12

valóban közepes edző, viszont az tény hogy a 352 működött, 5 hónapig veretlenek voltunk ameddig sérült volt az üzletember és roberto. mióta visszatértek buktuk a bajnokságot. hogy ő maga ennyire vak vagy Laporta beleszól-nem fogjuk soha megtudni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.05.14. 14:35:38

Balinho, ok, megadom valamilyen szinten a kiegészítésed.

Nem hiszem, hogy leváltják Koeman-t, mert simán lehet, hogy pont felülről jön, hogy játszatni kell a régi haverokat, ezzel pedig ő nem tud mit tenni.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.14. 09:25:15

Minden reggel, amikor kinyitom az internetet, keresem a hírekben, hogy "RONALD KOEMAN BENYÚJTOTTA LEMONDÁSÁT" Sajnos, eddig még nem találtam.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.05.14. 09:09:06

vidra írta:
2021.05.14. 01:16:00
Olyan ember kéne, aki minden egyes percben látja, hogy merre kell igazítani a csapat mozgását és stratégiáját, hogy meglegyen a győzelem.

Ha egy valami nem kell a Barcelonának, az egy olyan edző, aki elvont játékstílus elméleteket erőltet a valóság érzékelésével szemben.
Szerintem a kettő nem kioltja, hanem feltételezi egymást. A csapatnak egyértelmű filozófia, játékfelfogás és stílus kell, kellő tudatossággal felépítve és a játékosoknak megfelelően átadva.

Az alap, hogy olyan keretünk van, amilyen, és hogy a világ futballja jelenleg olyan, amilyen (fizikális, évről-évre fizikálisabb). A pénzügyi mozgásterünk az elmúlt évek pazarlásainak és a COVID-nak hála minimális, így az edzőnek abból kell főznie, ami rendelkezésre áll, így ha azt mondod, hogy a keret alkalmatlan a Pep-féle tiki-takára és ne erőltessük, azzal egyetértek.

De a jól meghatározott játékfilozófia/taktika elengedhetetlen, mert anélkül továbbra is olyan tanácstalan lesz a játékunk, mint az utóbbi években.
vidra írta:
2021.05.14. 01:16:00
Koeman pont, hogy nem elég reaktív, de már reaktívabb, mint a korábbi edzőink.
A jó edző nem reaktív, hanem proaktív. Nem akkor reagál egy eseményre, ha az már bekövetkezett, hanem (legalább nagy vonalakban) látja előre az események alakulását és megelőzi azt. Az egyszeri Barca-szurkoló nem nagyon tudja ezt elképzelni, mert évek óta középkategóriás edzőink vannak, de azért nem példátlanok az ilyen edzők.

A közepes edző, az ha látja a bajt, akkor aktuálisan kezd vele valamit (vagy jót, vagy rosszat). A gyenge edző ha be is következett a baj, akkor sem tud reagálni, csak néz ki a fejéből. A legjobb edzőnél is megesik, hogy nem tud mit kezdeni egy-egy helyzettel, és a gyenge edző keze is "elsül" néha, ezért érdemes távlatokban nézni a ténykedésüket.

Koeman ebben is, mint mindenben közepesen és inkonzisztensen teljesít, valahol a közepes edzők kategóriájának alsó felében. Időnként baromságokat csinál, időnként nem csinál semmit, máskor meg húz jókat. Amikor jó periódusba kerülünk és ülnek a dolgai, akkor ki-ki habitusa szerint reménykedik, bizakodik vagy épp akár lelkesedik érte és a focinkért, de két lépést hátralépve az a helyzet, hogy Koeman egy középszerű edző, (egyébként csodás) Barca-múlttal (és az ehhez jár könnyebb megbocsátási hajlandósággal).

Ha úgy alakul, hogy mennie kell, emberileg, játékosmúltjára és a klubszeretetére tekintettel sajnálni fogom, de mint edző nekem nem fog hiányozni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.14. 08:52:57

Titinho írta:
2021.05.13. 22:47:52
A lényeg, hogy akad egy elég nagy hírnévnek örvendő katalán újságíró a Mediaset Sport szakírója, David Bernabeu Reverter, a tegnapi napon ő fogalmazott meg egy elég komoly és hosszú kritikát Koemannal kapcsolatban:
Frusztrált a csávó, és ilyen elemzésekkel próbálja kompenzálni saját szánalmas életét! ;)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.14. 05:57:42

Messi játékával együtt jár, hogy a csapat Messi-centrikus. Ha ezt nevezzük filozófiának - ám nevezzük.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.05.14. 01:16:00

Elég rossz elemző. Ha egy valami nem kell a Barcelonának, az egy olyan edző, aki elvont játékstílus elméleteket erőltet a valóság érzékelésével szemben. Koeman pont, hogy nem elég reaktív, de már reaktívabb, mint a korábbi edzőink. Olyan ember kéne, aki minden egyes percben látja, hogy merre kell igazítani a csapat mozgását és stratégiáját, hogy meglegyen a győzelem. A meccsek közötti változtatásokról nem is beszélve.
A modern fociban nem elég, ha egy dologban jó vagy, mindenben jónak kell lenned.

https://www.youtube.com/watch?v=XUOZ0b6VXbc

Ezt a meccset kell megnézni. A legnagyobb tiki-taka korszakban megvertünk egy angol csapatot a BL döntőben erőből, sebességből és távoli lövésekkel. Ez egy bl taktikai szint, nem az ismételgetés.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.13. 22:47:52

Az elmúlt két napban rengeteg, de rengeteg véleményt és találgatást lehetett olvasni Koemannal kapcsolatban pro és kontra egyaránt. Különböző cikkek, elemzések, vélemények jöttek elő. És van is egy olyan érzésem, ha behúzzuk a Levante elleni meccset, nem lett volna ennyi, nem tört volna ki senkiből, lehet a mai Laporta-Koeman találkozó sem lett volna megtartva.

A lényeg, hogy akad egy elég nagy hírnévnek örvendő katalán újságíró a Mediaset Sport szakírója, David Bernabeu Reverter, a tegnapi napon ő fogalmazott meg egy elég komoly és hosszú kritikát Koemannal kapcsolatban:
Itt van az eredeti poszt:
https://twitter.com/DBR8/status/1392397 ... 77858?s=19

Itt pedig magyarra fordítva:

"Tegnap az egyik kollégámtól hallottam a következőt ezzel a szégyenteljes eredménnyel kapcsolatban: »ez közel hasonló volt a 8–2-höz [a Bayern elleni vereség - a szerk.].« Egyetértek vele. A gesztusok, az arcok, még Dembélé gólja után is szinte ugyanazok voltak, mint a Bayern ellen.

A kupa – melyből egyébként többször is majdnem kiesett a csapat – megnyerése váratlanul jött. Ugyanakkor azt látni kell, hogy a Lisszabonban pályára lépő csapatból tegnap nyolcan még mindig a pályán voltak. Ez a valóság.

Vannak persze olyan fiatalok, akik nagyot tudtak előrelépni, ilyen például De Jong; illetve természetesen Messi is fantasztikusan játszott.
A szezon kulcsmomentumaiban azonban hiányzott a csapatból a terv, az ambíció és a mentális felkészültség. Tizenegy fontos meccsből csupán kettőt tudtak valamelyest abszolválni, borzalmas mérleg. A csapatok gyakran saját edzőik tükörképei.

Koeman jó volt a „háború” utáni rövid időszakra, de tudása nem elengedő ahhoz, hogy a klubot ismét sikeressé tegye.

Koeman irányította az Ajaxszot, a Benficát, a Southamptont és az Evertont is, ezek a csapatok azonban többnyire unalmas játékot mutattak. A fiatalok közül ugyan sokakat támogatott, de nem mindenkit. Többeket is teljesen figyelmén kívül hagyott (Riqui Puig). Nem kisebbíteni akarom az érdemeit, de rendre rosszul nyúlt bele a meccsekbe, szinte mindig későn vagy rosszul cserélt.

Ha a klub ismét olyanná akarja formálni magát, amilyen legsikeresebb időszakában volt, akkor egy olyan stílust képviselő embert kell keresnie, aki nem az adott mérkőzés alapján változtatja a csapat taktikáját, hanem hisz egy adott szemléletben.

Az identitás az első és legfontosabb dolog, ez az, ami fenntarthat egy klubot az olyan nehéz időszakokban is, mint amilyen a mostani. Ez az, ami lehetővé teszi, hogy túlélje az ilyen időket. Mindezt meggyőződésből nem pedig kötelezettségből kell megtenni.

Koeman képes lesz erre? Nem hiszem. Egyszerűen nem érzi ezt az egészet. Ő nem dogmatikus edző, jelenleg pedig ez kell ahhoz, hogy a problémát meg tudjuk oldani. Laportának, aki magát „cruyffistának” vallja, mindezt tudnia kell.

A piacon nem látok egyetlen olyan edzőt sem, aki ezt a nézetet képviselné, egyedül Xavi Hernández. Már-már „betegesen” kidolgozott terve van csapata játékáról, tudja, hogyan menthetné meg ezt a csapatot, nagyon izgatott. Kockázatos? Igen, ahogyan Pepnél is az volt. De ha a klub most nem vállalja ezt, akkor mikor fogja megtenni?

Ugyanakkor problémát látok. Laporta ugyanis Txiki Begiristain és Cruyff nyomására nevezte ki Guardiolát, a jelenlegi elnökségben ugyanakkor nem látok egyetlen „cruyffista” filozófiát valló személyt sem Laporta mellett. Sem Alemany, sem pedig Planes nem ilyen.

Számomra a kulcs az lesz, ha pontosan meg tudják majd határozni a csapásirányt, merre szeretnének tovább haladni. Ha ez jól sikerül, akkor ezzel képesek lesznek kirángatni a csávából a klubot. Ehhez hozzáadhatnak majd olyan nevek, mint Messi, Haaland, Camavinga vagy Eric García, de az irány pontos meghatározása és a filozófia nélkül, ami összeköti a klubot, nem látom hogyan valósul majd meg ez.”


Elég hosszú és velős vélemény, de az olvasottak közül ez áll szerintem a legközelebb az igazsághoz és a saját véleményem is ehhez tudom hasonlítani. A kiemelt rész az amit a legfontosabbnak látok én is, és az ő mondanivalója is erről szól.

Jó olvasgatást így éjszakára! :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.05.13. 22:11:39

bunga írta:
2021.05.13. 21:54:20
Laporta számára Koeman megtartása mellett szól a pénztelenség, az, hogy ő elfogadja, bármi történjék is az átigazolási időszakban, továbbá az, hogy nem ő szerződtette.
Szerintem el fogja küldeni.
Egyszerűen alkalmatlan ide.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.13. 21:54:20

Laporta számára Koeman megtartása mellett szól a pénztelenség, az, hogy ő elfogadja, bármi történjék is az átigazolási időszakban, továbbá az, hogy nem ő szerződtette.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.05.13. 21:47:51

Állítólag Flick elutasította a Barcát.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.13. 18:25:46

Ha rajtam múlna, akkor Koeman menne, és egy nagyon külsős edző jönne a helyére. Olyan, akiben nincs Barca-DNS, nem kötődik a klubhoz, nem ismeri a ligát, stb. Itt már nincs értelme dtrótozgatni-foltozgatni a dolgokat, teljesen meg kell újulni, azt pedig nosztalgiaemberekkel nem lehet.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.13. 13:29:12

bence0330 írta:
2021.05.13. 12:35:58
...
Hát nem tudom, nem hiszem, hogy ő lenne a mi emberünk. Az se megoldás, hogy felállunk 6-7 fiatallal és uccu neki.

Sétien szagot érzek vele kapcsolatban, ha nem akar maradni a B-nél, akkor kapjon meg egy Celtát, ha őket behozza egy 6. helyre jó kis focival, akkor jöhetne egyszer.

Sétien effektus nekem, Barca stílus tökig nyomva, 0 játékos és edzői tapasztalattal.

Még egyszer mondom, szerintem neki maradni kéne a B-nél, főleg ha mennek a másodosztályba.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.13. 12:35:58

Titinho írta:
2021.05.13. 12:02:33
...
Köszönöm a részletes összefoglalót! Összességében ez jól hangzik, mert a csapat messze legkomolyabb erénye ebben az idényben (és már igazából az előzőben is) a fiatalok voltak a fenti csapatnál is. Nem voltak hibátlanok, de ahogy olvasom, legtöbben örültek nekik, és jó volt látni őket. A két igazolt fiatalunk (Dest, Pedri) sem rossz, csak az egyik eleve kicsit gyenge erőnlétileg, a másik meg szegény kimúlt a végére, de őket is idevenném most.
Fati nyilván nagyon kiemelkedik, de Puig, Mingu, Moriba mind-mind olyanok, akik már megállják a helyüket félig-meddig, és fejlődve lehet még belőlük bármi, pláne egy olyan rendszerben, amiben közösen tanultak játszani. Colladot már néztem 1-2 meccsen, szerintem ő is ide tartozna, ha játszott volna. Konradot láttam most 1-2 meccs összefoglalójában, pl a Villarreal ellenin, és ő is nagyon-nagyon jó benyomást keltett nálam. Igazából nagyon jó lenne kideríteni, meddig lehetne jutni a mostani generációval. Ennek kipróbálására meg gondolom ő lenne a legjobb. Könnyen lehet, hogy kiderül, hogy nem elegek ahhoz, hogy egy komoly Barca gerincét, de legalábbis egy részét adják, mint ahogy a Xavi-Ini aranykorszakban történt, de szerintem mindenképp jó lenne erre egy biztos választ kapni, mielőtt még szétszélednének, főleg a mostani anyagi helyzetben, sokat adhatna a klubnak arculatilag és gazdaságilag is, ha kiderülne, hogy 3-4-5 játékosból 1-2 év múlva Barca-szint is lehet, igazából még akkor is, ha csak 12.-15. emberek lennének itt.

"Nem tudom mennyire változnának vele az utóbbi évek problémái."
Nem tudom, azt tudod-e róla, mennyire keménykezű/befolyásolható. Mondjuk gondolom látatlanban annyi lehet benne, hogy mivel a B-ből jön, és ismeri a játékosok képességeit, nem feltétlenül rakná egy fiatal elé Piqué-t, vagy Lenglet-t, és mondjuk egy minapi meccsen SR hátvéd helyett biztos Mingueza jött volna egy hasonló szituban. De ha benne is megvan ez a túlzott tisztelet az öregek iránt, akkor lehet, hogy ő is beállna a sorba...

Azt sajnálom, hogy Laporta még ha akarna, sem igen tudna segíteni Koemannak/utódjának. Barto utolsó szava a hosszabbításos történet volt velük, így kb csak akkor mennek el, ha akarnak. Mellőzni lehet őket, de egyrészt nehéz, másrészt akkor mégiscsak annyival kevesebben vagyunk a keretben...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.13. 12:02:33

davi10 írta:
2021.05.13. 11:32:07
Ja igen, arra én is emlékszem. Asszem pont azon a héten estünk ki a BL-ből, ezek meg nekiálltak táncikálni.
Nem akarok baromságot mondani, de valami olyasmi rémlik, hogy Puyol nem akar(t) visszajönni, de lehet, hogy csak Barto miatt.
Igen, állítólag Barto nem egyszer hívta, de nem jött, mert nem értett egyet a vezetőség politikájával. Egyébként ő nem is edzői, hanem valami sportigazgtaói képzést vagy mit csinált, az lenne szívesen.

Másik kedvenc sztori amit egy interjúban Piqué mesélt, hogy egyszer egy hosszú sérülés után amikor visszatért Puyi, akkor a meccsen nagyon jól szállt be, erre Piqué odamondta neki, hogy: De jó hogy visszatértél kapitány! Erre Puyol idegesen: Kussolj és figyelj az emberre! =D> :lol:
Volt alkalmam látni Puyolt egy teremfoci meccsen 2 éve (Cafúval együtt), és a könnyem folyt tőle, volt hogy úgy felrúgta az ellenfelét mint fénykorában, csak úgy nyekkent a pali. Lefújták, ő meg nem értette mi van. :lol: Egyébként bemutató meccs volt, mindenki lazázott, trüközött, ő meg hangosan szervezte a védelmet és hajtott. :lol:

Na de ez már nagyon off, bocsi ezért. Jó lenne egy ilyen mentalitású játékos vagy edző jelenleg.
Pimientáról esetleg tudsz/tud valaki pár szót szólni, aki valamennyire követi a B-t? Milyennek tartja szintben illetve karakterisztikában?
Végigjárta a Barcánál a ranglétrát, kezdve az U16-os csapattal, volt másodezdő a B-nél előbb, majd 2018-ban megnyerte az U19-es ifi csapattal az ifjúsági BL-t. Szinte egyből azután ki is nevezték a B csapathoz. Jelenleg komoly esélyük van a feljutásra a másodosztályba.

Sokan nem tudják egyébként róla, hogy a jelenlegi fiatal generáció az ő közremüködésének köszönhető, ha ő nincs, valszeg nem lenne ennyi fiatal az első keretben sem. Puig, Fati, Moriba, Mingueza, Collado, Nico González, Baldé mind az ő keze munkája. Ebben az idényben is rengeteg 17-18 éves játékost szerepeltet a B-ben.

Tipikusan a Barca iskolát tartja szem előtt, Barca nevelés is egyébként ő is, 4-3-3-as támadófocit játszik az összes csapatával. Guardiolához hasonlítják stílusban, nagyon nagy hangsúlyt fektet a labdabirtoklós passzjátékra, 65-70% az átlaga. Kreatív középpályásokkal és szélsőkkel játszik.

És épphogy nem, pont a múlt héten volt vele egy hosszabb interjú, ahol ki is jelentette, hogy készen áll az első csapatra, örülne a lehetőségnek.

Nem tudom mennyire változnának vele az utóbbi évek problémái. Mindenesetre jó focit játszat a B-vel.

Xavi és Ten Hag ugyanazt a focit játszák szinte (gyors, egyérintős 4-3-3) csak az egyiknek van európai és BL tapasztalata, ezért is merült fel, bár mindkettő most hosszabbított 2023-ig.

Szerk:
Még egy megjegyzés Xavi Pimientával kapcsolatban: rendkívül tapasztalatlan egy felnőtt kerethez, első osztályú ligához. Mindezt azért is mondom, mert még játékosként sem szerepelt egy BL meccsen sem, játékos pályafutása alatt 189 meccse van 2. és 3. osztályú csapatokban. Edzőként is csak ifi BL ugye, de az más kávéház. BL himnuszt még csak TV-ben hallott. Nagy rizikó szerintem. Neki az ifjúsági csapatokat, játékosokat kell tovább koordinálnia.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.05.13. 11:44:49

Most megmondom ha ez a felhozatal akkor Pimienta lesz.Megint megoldjuk házon belül.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.13. 11:32:07

Titinho írta:
2021.05.13. 11:07:42
Fuuuu ezt nagyon bírnám.
Emlékszem a meccsre, valami 85. percben lőtte Thiago a gólját, azzal vezettünk 3 vagy 4-0-ra, Danival elkezdtek táncolni ketten, Puyi meg odament és Thiagot nyakon vágta, hogy menjenek vissza, rendeződjenek. :lol:
Ja igen, arra én is emlékszem. Asszem pont azon a héten estünk ki a BL-ből, ezek meg nekiálltak táncikálni.
Nem akarok baromságot mondani, de valami olyasmi rémlik, hogy Puyol nem akar(t) visszajönni, de lehet, hogy csak Barto miatt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.13. 11:11:21

Titinho írta:
2021.05.13. 11:07:42
...A Rac1 szerint 3 lehetséges jelölt van ha Koeman nem folytatja: Xavi, Garcia Pimienta, Ten Hag.

García Pimienta and Xavi Hernández are two coaches who could replace Ronald Koeman if he doesn't continue. Another option is Ajax coach Erik ten Hag. [rac1]
ten Hag azért elég komoly Ajaxot hozott össze, ahol tipikusan kőkemény csapatjáték épült, és elég keménynek is tűnik a fickó, ami ide most nem ártana. Pimientáról esetleg tudsz/tud valaki pár szót szólni, aki valamennyire követi a B-t? Milyennek tartja szintben illetve karakterisztikában?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.05.13. 11:07:42

mvik írta:
2021.05.13. 10:57:12
Valamikor régen írtam egyszer, hogy ha Xavi lesz az edző én a helyébe biztos isten Puyolt hoznám másodedzőnek, mert ő 100% hogy képes lenne rendbeteni a magutól nagyon elszállt játékosokat és ha kell kidobni a csapatból. Emlékszem arra amikor annak idején nagyon vezettünk valaki ellen és egy gólörömnél Alves meg valamelyik másik játékosunk nekiállt arcoskodva táncikálni a szögletzászlónál, Puyi meg odament és visszazavarta őket a helyükre, na ez a mentalitás kell most ide és ő másodedzőként szerintem képes lenne ezt rendbeteni.
Fuuuu ezt nagyon bírnám.
Emlékszem a meccsre, valami 85. percben lőtte Thiago a gólját, azzal vezettünk 3 vagy 4-0-ra, Danival elkezdtek táncolni ketten, Puyi meg odament és Thiagot nyakon vágta, hogy menjenek vissza, rendeződjenek. :lol:

A Rac1 szerint 3 lehetséges jelölt van ha Koeman nem folytatja: Xavi, Garcia Pimienta, Ten Hag.

García Pimienta and Xavi Hernández are two coaches who could replace Ronald Koeman if he doesn't continue. Another option is Ajax coach Erik ten Hag. [rac1]
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2021.05.13. 10:57:12

Vakmacska írta:
2021.05.13. 09:42:13
Szerintm Xavi a fejeket és a taktikát rendbe tudná hozni. A taktikát mindenképpen. Mikor még játékos volt, érződött rajta, hogy remekül átlátja a pályán a történéseket. A nyilatkozataiból is az jött le, hogy van esze a focihoz, ismeri, érti a taktikai elemeket, és felismeri a játékosok képességeit.
Egy dolog lenne fontos: Piqué ne haverként kezelje. Le kell törnie a szarvait. Ha Piquét sikerül betörnie, minden rendben lesz.
Valamikor régen írtam egyszer, hogy ha Xavi lesz az edző én a helyébe biztos isten Puyolt hoznám másodedzőnek, mert ő 100% hogy képes lenne rendbeteni a magutól nagyon elszállt játékosokat és ha kell kidobni a csapatból. Emlékszem arra amikor annak idején nagyon vezettünk valaki ellen és egy gólörömnél Alves meg valamelyik másik játékosunk nekiállt arcoskodva táncikálni a szögletzászlónál, Puyi meg odament és visszazavarta őket a helyükre, na ez a mentalitás kell most ide és ő másodedzőként szerintem képes lenne ezt rendbeteni.
mvik
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.05.13. 10:40:34

Vakmacska írta:
2021.05.13. 09:42:13
Szerintm Xavi a fejeket és a taktikát rendbe tudná hozni. A taktikát mindenképpen. Mikor még játékos volt, érződött rajta, hogy remekül átlátja a pályán a történéseket. A nyilatkozataiból is az jött le, hogy van esze a focihoz, ismeri, érti a taktikai elemeket, és felismeri a játékosok képességeit.
Egy dolog lenne fontos: Piqué ne haverként kezelje. Le kell törnie a szarvait. Ha Piquét sikerül betörnie, minden rendben lesz.
Nem betörni és szarvat törni kellene, hanem kitiltani az öltözőből.
Ha ki nem borul egyszer valami nagy vödör szennyes a dolgaiból, elnökként egyszer biztosan visszakapjuk még. Ő a morális góc. Eltávolítása az öltöző morális sikerének záloga.
VIP páholyban tündököljön, az a testhezálló szerepe.
Válasz küldése