Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.31. 07:15:17

Fernando írta:
2021.08.30. 22:40:17
Csak erre reagálnék... szerintem pontosan tudja, hogy Koeman csak azért maradt mert Xavi még a vb-ig Katarozik, plusz így nem kellett fizetni a végkielégítését. Sok szempontból 3 meccs után már s jövő évi szezont várom.
Szerintem is így gondolkodik, de fél év, aztán ha RK még mindig itt lesz, még egyszer fél év opció nélküli kölcsönnel legalább nem épülne le közben, és utána Xavi rendelkezésére állhatna jobb mentális és fizikális állapotban + akár válogatottként már.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.08.31. 02:36:45

Ez a videó szerintem eloszlatja a testsúly-kételyeket. (Már, ha Fociról van szó. Díjbírkózónak én sem küldeném el a komát.)

https://www.youtube.com/watch?v=AS2cMZV4QsE

Szerintem jövőre jön Xavi és vele együtt az épeszű játék. Összességében Koeman munkássága még mindig nem tetszik - kívánom, hogy cáfoljon rá.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2021.08.30. 22:40:17

bence0330 írta:
2021.08.30. 20:17:26
MatyiG írta:
2021.08.30. 19:36:30
Mintha eddig bármi hátrányt felfedeztünk volna a felépítése miatt a pályán...
Megígértem magamnak, hogy többször nem írok ezzel kapcsolatban...
...
Sima húzóember lehetne a középpályán, és konkrétan húzó, mert ő húzza fel és diktálja a tempót. De ettől még ő az idióta, ha a következő 1,5 napban nem gondolja meg magát, akár még az is lehet, hogy az egész karrierjének lőttek. De lehet, hogy ez már meg is történt. Hősi halált halt a semmiért... :(
Csak erre reagálnék... szerintem pontosan tudja, hogy Koeman csak azért maradt mert Xavi még a vb-ig Katarozik, plusz így nem kellett fizetni a végkielégítését. Sok szempontból 3 meccs után már s jövő évi szezont várom.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2021.08.30. 22:22:21

Minden szavaddal egyetértek! =D>
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.30. 20:17:26

MatyiG írta:
2021.08.30. 19:36:30
Mintha eddig bármi hátrányt felfedeztünk volna a felépítése miatt a pályán...
Megígértem magamnak, hogy többször nem írok ezzel kapcsolatban, mert egy időben tényleg túl sokat siránkoztam itt miatta, és tényleg idegesítettem ezzel pár embert, és ez semmiképp sem szándékom, de gondoltam most még egyszer leírom a véleményem, mert kicsit specifikusan is tudok reagálni erre a témára. Szóval bocsi előre is. :D Többször nemigen írok ide.

Máig nem értem. Ez valami elméleti érv. Amikor berakják, jól játszik, villámgyorsan járatja a labdát, szétszed egy Atletico középpályát védekezésben azzal, hogy rájuk tapad, mint egy kullancs, kulcspasszokat ad, gólveszélyes, és igen, nagy ritkán elnyomják. Meccsenként ha egyszer. Legtöbbször meg szabálytalanul, és kapjuk róla a szabadot. Nagyon elméleti érv ez a pehelysúly dolog, mikor a saját szemünkkel látjuk, hogy semmi hátránya nem származik belőle. A hőskorszakban 2-3 törpe uralta a középpályát, mert a többieknek halvány lila bélgázuk nem volt, hol van épp a labda, olyan gyorsan járatták, és a játékos közelbe se fértek, lehettek volna 120 centisek és 30 kilósak is. Erre most Gavi és Puig alkalmas amúgy, de szerencsére eggyel hátrébb Nico sincs nagyon lemaradva.

Korábban írtam egyszer, de mindenki nézze meg magának a Setienes Atletico elleni meccset, ahol ő kezdett. Ha valakinek nincs meg, át is küldhetem, de fent van összefoglaló is, az persze nem adja át a pontos képet. Írtam, hogy "megette reggelire" az Atletico középpályáját, ami alighanem a legbrutálisabb és legfizikálisabb a világon, erre meg jött egy személyeskedés hogy "biztos én ettem rosszat reggelire". Ez szép és jó, bár felesleges, és nem érv. Aki megnézi a meccset, tudja, miről beszélek, levette a pályáról azt a brutál középpályát az agresszivitásával, sebességével (valamelyik meg is pofozta mérgében játék nélküli helyzetben), és közben úgy siklott át közöttük támadásban, mint Messi, 2-3 ember között. Ha valaki érvvel meg tud cáfolni, hogy én valami totál mást láttam a meccsen, és baromság, amit mondok, akkor a legnagyobb örömmel fogadom, de a "Puig rajongó" és ez az elméleti "Pehelysúly" érven kívül még nem találkoztam olyannal, aki a játékpercei alatt komolyan bele tudott volna kötni a játékába. A vége felé 1-1 epizódszerepe tényleg gyengébb volt már, de ez érthető.

Ez volt kb az utolsó meccse, amin kezdett, azóta ahányszor beállt, bizonyított. Oké, év vége felé már elkezdett leépülni, és kisebb intenzitást hozott a pályára, de hogy lefelé nem lógott ki akkor sem, az fix, max nem hozott zseniális teljesítményt. Láttuk, a saját szemünkkel. Kb az egész világ. Nem elnyomás volt, meg semmi, hanem felfrissítette a csapatot, felpörgette a játékot, átlövéseket vállalt be, abból kapufák és gólok is születtek, 1v1-ben úgy vert meg embereket az alacsony súlypontja miatt hirtelen ritmusváltással, ahogy Messin kívül senki a csapatban, olyan passzvonalakat lőtt meg, amit Messin kívül senki (Néha top formás Busi), és közben itt-ott valóban el is nyomták. Egy meccsen ha egyszer.

Akkor mondják még, hogy labdát veszít támadóharmadban. Hát veszítsen is, ajánlom is neki! Bruno Fernandes sem azért volt top játékos a posztján egy évig, mert adott 70 db 5 méteres biztonsági passzt egy meccsen, hanem sok váratlan, merész kezdeményezés közül sok besül, pár meg bejön. Vonalak közé belőtt passzok, löbbök, átlövések, ésatöbbi. Ha jól rémlik, a 70%-ot is csak alulról súrolta BF statja, ez alapján meg az egyik leggyengébb játékosnak kellett volna lennie a PL-ben, közben meg az (egyik) legjobb volt kb egy évig. Ezen a poszton ezt kell játszani. Herótot kapok a 95%-os passzpontosságú támadóközéppályásoktól, semmi értelme, azon túl, hogy totál elveszik a látvány is, mert amit Puig (és talán majd Gavi is) művel, arra aztán nem lehet ráfogni, hogy nem látványos.
Ráadásul nincs Messi, nincs ki meghúzza ezeket a dolgokat. Elöl Depay, és talán Fati igen, de a középpályán nincs ilyen. Szenvedjük is rendesen a hiányát.


Sima húzóember lehetne a középpályán, és konkrétan húzó, mert ő húzza fel és diktálja a tempót. De ettől még ő az idióta, ha a következő 1,5 napban nem gondolja meg magát, akár még az is lehet, hogy az egész karrierjének lőttek. De lehet, hogy ez már meg is történt. Hősi halált halt a semmiért... :(
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2021.08.30. 20:11:52

Nocturn4L írta:
2021.08.30. 18:27:04
Gavi 17 évesen 1.73m mig Puig 22 évesen 1.69m. Puig alacsony és nulla izom van rajta. Gavi mindenben jobb nála már most felépitésben. Nem értem miért panaszkodik mindenki. Puigra ráférne egy izmositás és biztosan játszana, de jelenleg alacsony és pehelysúlyú. Esélye nincs egy értelmes KP és védelem ellen. Ez van.
nézd meg a fiatal Iniestat, Messit, vagy Neymart.
Pedri végigtolt a középpályán erőltetett menetben, zéro pihenéssel egy teljes szezont + olimpia-t mindössze 18 évesen, 174 cm/ 59 kg ropi testtel....., szóval nyugodtan engedjük már el ezt a testalkat témát egy támadó (játékszervező) középpályás/ CAM esetén, mint Puig. Egyébként egy szívós kis agresszív kullancs a gyerek stílusa, a kellemetlen fajtából, mikor nincs nála a bogyó.
Hatalmas hiba Puigot a padon rohasztani mikor nincs aki szervezze a játékunkat, illetve összekösse a támadókat a csapat többi részével.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.30. 19:36:30

Mintha eddig bármi hátrányt felfedeztünk volna a felépítése miatt a pályán...
Nocturn4L
Barça B
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2018.01.15. 20:12:09

2021.08.30. 18:27:04

Gavi 17 évesen 1.73m mig Puig 22 évesen 1.69m. Puig alacsony és nulla izom van rajta. Gavi mindenben jobb nála már most felépitésben. Nem értem miért panaszkodik mindenki. Puigra ráférne egy izmositás és biztosan játszana, de jelenleg alacsony és pehelysúlyú. Esélye nincs egy értelmes KP és védelem ellen. Ez van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.30. 17:38:29

bunga írta:
2021.08.29. 20:51:31
Puig és Koeman még legalább fél évig tovább játssza a "Juszt se megyek el" "juszt se játszatlak" játékot. De közben felkerült egy másik, apró termetű, technikás középpályás. Gavi ma mutatkozott be - és nagy tehetségnek látszik. Ketten egyszerre aligha férnek a csapatba. Még összehasonlítani se lehet őket, ha egyik kap perceket, a másik nem.
A poén, hogy pont ugyanazt játsszák, szóval innentől már tényleg egyértelmű, hogy személyes az ügy. Puignak még két napja van észhez térni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.29. 20:51:31

Puig és Koeman még legalább fél évig tovább játssza a "Juszt se megyek el" "juszt se játszatlak" játékot. De közben felkerült egy másik, apró termetű, technikás középpályás. Gavi ma mutatkozott be - és nagy tehetségnek látszik. Ketten egyszerre aligha férnek a csapatba. Még összehasonlítani se lehet őket, ha egyik kap perceket, a másik nem.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.08.20. 10:41:47

Mondjuk nekem az a kedvencem, mikor valaki úgy mondja, hogy "nem az a szint" hogy 1 időszaka volt, amikor normális lehetőséget kapott. És azzal élni is tudott. Miközben lehet úgy 8 nevet mondani a keretből, aki mást se kap évek óta, csak lehetőséget. Szerintem Xavi sem lett volna Xavi, ha csak időhúzó cserének használták volna, meg 3 kupameccsre ami a legtöbb embert nem is érdekli.

Nem támogatom azt, hogy annyira kölcsönbe elmenjen, mert eddig semmi jó nem sült ki ezekből. Rafinha volt a kivétel, ő meg megsérült, mikor sikerült a csapatba kerülnie. De ha meg idén is lesz vagy 300 perce összesen, akkor inkább játsszon egy Getaféban, mert Roberto előtte van a sorban.

Én se követelem, hogy játsszon annyit mint Alba vagy De Jong, de mondjuk a március óta hulla Pedrit lehetne vele rotálni gyakran, pláne az első hetekben. De hát akkor a személyeskedés fontosabb.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.19. 23:46:36

Rezisto95 írta:
2021.08.19. 15:49:14
....
Komolyan nem értelek.
Megy nálad is a sírás, hogy már soha nem lesz itt olyan komoly játékosok, mint Xavi, Iniesta stb. .
Miért ne lehetne majd egy Xavi vagy egy Iniesta kaliberű játékosunk újból? Akár a La Masiaból.
Vannak itt páran , akik folyamatosan temetik a csapatot mert elment pár meghatározó ( és ragyogóan futballozó) játékos. Messi után is sokan vizionáltak EL ligát, meg ilyeneket.
Most a csapat aranykora utáni visszaesési folyamatokat éljük meg.
Na és? Ez minden csapatnál megtörténik. Egy aranykor után, mindig lesz egy visszaesés. Remélem az elmúlt 2 évvel ezt letudtuk, és elkezdünk visszakapaszkodni újból az elitbe.

Ezeket az összehasonlításokat ( Lauda-Ali-Xavi) sem értem.
Csapongsz itt összevissza.
1.Lauda, meg Ali sose volt Xaviékkal egy korosztály.
2. Lauda után is voltak még nála is jobbak, mint Senna, Prost stb., mint ahogy Ali után is volt egy Tyson...
3. Írod, hogy a futball brutálisan megváltozott. A baj, hogy nem írod meg konkrétan miben látod a változást. Mert az, hogy a top csapatok drágán igazolnak ez nem bizonyíték a változásra. Régen is ez volt, csak most mások csinálják a Real és a Barca helyett.
Az a "10 emberrel védekezünk a kapu előtt" taktika se mostanában lett divat. Mourinho volt az egyik ilyen " nagy művésze" ennek a taktikának.
A technikás játékosokat csak időnként tudták megállítani a 10 emberrel védekező csapatok. Sose lehetett uralni huzamosabb ideig ezzel az antifutballal a BL-t.

Puig: Setiennél bizonyított, hogy tud minőségi futballt játszani. Koemannál valamiért kegyvesztett lett. Ez nem a tudása miatt van, hanem személyes bosszúnak tűnik. Olvastam olyat is, hogy voltak Riquinek az öltözőben Koeman ellenes megjegyzései ( még a kezdetekkor), ami visszajutott a mesterhez. Majd Riqui egy- két hét dac után bocsánatot kért Koemantól, de úgy néz ki elkésett vele...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.19. 16:06:18

Azt kell megnézni, hogy amikor nagy ritkán lehetőséget kapott, jól játszott-e, illetve a csapat játékán dobott-e? Én úgy gondolom, az esetek nagy többségében mindkettőre igennel válaszolhatunk.

Szóval lehet érveket felhozni ellene, de ezekre eddig a pályán rácáfolt. Nyilván többet kellene játszania, hogy átfogóbb képet kapjunk.

Szerintem egyértelmű, hogy Koeman negatív irányban elfogult vele szemben, így ő a hibáit nézi, nem az erényeit. Mi szurkolók is ezt csináljuk 1-1 játékossal, és bizony van ilyen még edzőknél is, nem Koeman az egyetlen.

Én nem értek egyet a holland döntésével, viszont Puig ha mindezek ellenére marad, az már az ő butasága. Ha a holland távozna is jövő nyáron, az addigra neki még egy mínuszos év lenne, ami lehet, hogy már visszafordíthatatlan kár lenne a karrierjében.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.08.19. 15:49:14

Nagyon sokan azt hozzátok fel érvnek hogy mit számít a fizikai jelenlét, ha ott van a technikai tudás helyette? Teljes mértékben egyet tudok érteni veletek!
No DE azért vegyük ki a kis kezecskénket a biliből. Iniestákat meg Xavikat emlegetni a jelenkor focijában, olyan mintha azt mondanám hogy hát bezzeg régen nem kellett Iphone 34 meg Verszáccse kabát ahhoz hogy valaki menő gyerek legyen, elég volt ügyesen driftelni a biciklivel, meg hátra fordítva hordani a baseballsapkát. A világ, és vele együtt a futball is brutálisan megváltozott. Most már nem születnek Iniesták, nincsenek Mohamed Alik, meg Niki Laudák. Teljesen más lett a fontos, így más szempontok szerint alakultak a sportágak is. A futball talán a legszembetűnőbb példa erre, ahol dollár milliárdokért igazolnak a topcsapatok, a kisebbek meg alig-alig. Persze hogy ezt az óriási szakadékot egyféleképp tudják csak kiküszöbölni, ha beállnak 8 emberrel a kapu elé, vagy 2 méteres, 100 kilós védőkkel játszanak, akik legalább a levegőben verhetetlenek. Ha jól emlékszem a barcának az említett középpályás zsenik idején is akadt gondja a nagyon mélyen védekező csapatok ellen, hát még most! Ha Puig Iniesta lenne, vagy Xavi, azt mondanám hogy adjunk neki egy esélyt, de nem az a szint.

Gyorsan engedd el ezeket a fogalmazásokat, próbálj normálisan érvelni! Alcantara.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.19. 13:43:21

Andris írta:
2021.08.19. 13:07:35

De mindegy, nincs ehhez türelmem :D Mindenki higyjen amit akar, Puig nem azért nem játszik mert olyan hiányosságai vannak. Biztos vannak neki, mert mindenkinek vannak. De nem azért nem játszik.
Setien nem volt fasírtban a sráccal, játszatta is kezdőnek jó pár meccsen, és Fatival együtt ők voltak a húzóemberek a csapatban. Nem arról van szó, hogy Setien jobb összességében, hanem hogy láttuk játszani Puigot stabil kezdőként, a világon semmiféle problémát nem jelent neki a spanyol első osztályban illetve a Barcában kezdeni, mindene megvan hozzá.

Az egyetlen hunyó a mi mogorva vörös képű egomániás edzőnk, aki eleve csak a klub nehézségei miatt ülhet a padon, és pontosan tudjuk milyen jellem. Puig 10ből 9 edzőnél alap ember lenne, ha nem a kezdőben, akkor is első középpályás csereként, vagy rotációban.
Volt eddig 3 edzője az első csapatnál, abból 1-nél játszott. Ez nem 10-ből 9, hanem 3-ból 1.
És akkor az U válogatottat nem számoljuk, ott is van egy edzője, aki már csereként sem igazán számít rá.
Az ilyen szintű túlértékeléssel tényleg nem érdemes vitatkozni.
csababarca írta:
2021.08.19. 13:22:53

EGyetértek veled ezekben a dolgokban, amiket írsz, de itt el kell fogadni, hogy ezek mellett bizony van benne szimpátia kérdés is. Tavaly megmondta, hogy neki nem kell, úgy hogy nem is ismerte, Puig maradt, és ennyi volt a sztori.
Na pont ezaz. Nekem ez is visszás. Nem is ismerte, de akkor már utálta :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2021.08.19. 13:29:18

davi10 írta:
2021.08.19. 12:59:55
Kalapos írta:
2021.08.19. 12:35:56
Emellé hiába írjátok le 1000x hogy gyenge és alacsony. Barcelonában ez soha nem számított, kivéve az utóbbi pár évet amikor a Paulinhókat erőltettük. Puig akaratos a pályán is, és remekül érzi mikor kell odalépni, valamint a passzsávokat is jól ellálja. Labdát szerezni nem csak úgy lehet hogy fellökjük a másikat. Ráadásul a fürgeség jobb mint a tömeg, még test a test elleni párharcokban is. Puig meg pont fürge. Na mind1, Koeman biztos jobban tudja, hiszen tavaly is bizonyította hogy tudja mikor kire van szükség a pályán... Szurkolónak azért jó lenne mert senki se kéri rajtunk számon ha nem lett igazunk, és nekünk szabad utólag okoskodni :D
És szerinted miért erőltettünk Paulinho-kat? Mert ilyen irányba halad a foci. Nézd meg Pep csapatát, Ő se rak be ilyen gyerektermetű játékosokat.
A passzsávok elállásába pl. pont a "semmi extra" Pedri jobb, mint Puig. Meg talán az összes többi kp is.
Az U válogatottba simán beférhetne, Szalai is volt, hogy alig játszott szezon közbe, aztán mégis végigtolja az összes válogatott meccset.
Andris írta:
2021.08.19. 12:39:48
Nehogy már kérdés legyen a srác meg a képességei, hát azért ha meglepően kevésszer is, de ehhez láttuk már játszani eleget. (már aki, persze)
Nem a képességei a kérdésesek, hanem a hiányosságai, amiket egy szurkoló figyelmen kívül hagy (talán észre se veszi), egy edző meg nem.
Nem a foci halad ilyen irányba. Nem értek egyet.
Amikor a törpeszekció agyonverte a világot, akkor is megvolt a legtöbb ellenfélnél az ütköző-verőnéger, robosztusabb csatár, esetleg hátvéd.
Csak akkor volt egy olyan brigád, aki gondolkodási és passz sebességben ennek fölé tudott nőni. Ez, véleményem szerint , most is így lenne, ha lenne olyan minőség középpályán, és Puig például pont egy ilyen játékos. Téves képet adnak az elmúlt évek, mert rájöttek mások, hogy ha játékban nem, akkor erőben és futásban kell a többieknél jobbnak lenni. Nekünk meg nem az a játékunk, és szeretném ha nem is lenne. Persze kell alkalmazkodni, de játékosok sosem lesznek olyan gyorsak, mint a passzolt labda.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.19. 13:22:53

davi10 írta:
2021.08.19. 12:59:55

Nem a képességei a kérdésesek, hanem a hiányosságai, amiket egy szurkoló figyelmen kívül hagy (talán észre se veszi), egy edző meg nem.
Másnál miért nem látja a hiányosságokat?

EGyetértek veled ezekben a dolgokban, amiket írsz, de itt el kell fogadni, hogy ezek mellett bizony van benne szimpátia kérdés is. Tavaly megmondta, hogy neki nem kell, úgy hogy nem is ismerte, Puig maradt, és ennyi volt a sztori.

Mondjuk én nem kezdőbe raknám, de egy rotációs tag a kp-ra ebben a mostani spanyol ligában bőven elegendő. Csak nyakas Koeman, ez az egy amihez tartja magát egy éve.
Volt ezeregy másik eset, ahol meg revidiálta az álláspontját. Ebben kitart, ami fura, látva, hogy 3 emberünk van a kp-ra, egy rémgyenge SR a vésztartalék.


Puig meg megtehetné, hogy elmegy, kérdés vannak e ajánlatai egyáltalán, mert könnyű leírni, hogy el kéne mennie, aztán lehet a realitás az, hogy nem nagyon kapkodnak érte. Nem csoda, mert mondjuk alig játszott ebben az évben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.19. 13:20:21

davi10 írta:
2021.08.19. 12:59:55
És szerinted miért erőltettünk Paulinho-kat? Mert ilyen irányba halad a foci. Nézd meg Pep csapatát, Ő se rak be ilyen gyerektermetű játékosokat.
A passzsávok elállásába pl. pont a "semmi extra" Pedri jobb, mint Puig. Meg talán az összes többi kp is.
Az U válogatottba simán beférhetne, Szalai is volt, hogy alig játszott szezon közbe, aztán mégis végigtolja az összes válogatott meccset.
Meg is volt az eredménye ennek hogy "modern" :D:D :DD játékosokat raktunk a post-prime tiki-takába aztán nem értettük miért kell minden Messinek csinálnia, és miért nem jönnek a forintos labdák a kp-tól, miért van csak oldalpassz, miért nincs kreatívitás és mé nem pörög a labda :D
Puig lehet max ok védekezésben és mások jobbak, de Puig meg jobban támad :D
Ha nem kreatív 4-3-3-at játszanánk nem is követelné senki a csapatba Puigot. De tavaly után, idén még inkább helye lenne.

Volt pár évig egy nézhetetlen borzasztó csapatunk. Most úgy tűnik megint lesz egy kis focink, ahol mindenki egyenlő, küzd, hajt és betartja a szabályokat, ellátják a feladatokat. Coutinho helyett simán mehetne Puig. De én mindkettőt elküdleném :D Puigot a saját érdekében, Coutinhot meg részben saját érdekében meg benne nem bízok már.

Azért az aktuális csapatkapitány ha nincs is meccsben, ha már 7 éve fix kezdő és kb az első ember, akkor persze hogy válogatott. Egy u csapat teljesen máshogy működik, nekik kinevelni kell játékosokat, nem eredmény centrikusak annyira, és kevésbé számít a név (játékosé, klubbé). Szerintem egy magyar felnőtt válogatott 30+os kapitánya nem jó párhuzam, de értem mire akartál kilyukadni. Ha olyan jó lenne, így is kerettag lenne, max nem játszana, ami igaz is lehet.

El kellene mennie, semmit se vesztene vele csak nyerhet ha sikerül neki virítani valamit. Ha felsül máshol kölcsönben de kapunk új edzőt, egy előszezon alatt még akkor is bizonyíthat és újra elérheti a csere szintet. Minden szempontól megéri neki a kölcsön, de az eligazolás is, ha van töke hozzá.
Sajnos a szíve erősebb, így meg marad a lelátó és hogy soha nem lesz belőle fontos játékos. A legfontosabb korában alig játszott, így nem lehet felépíteni egy karriert.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.19. 13:07:35

Nem gondoltam volna, hogy még valaha valaki felhozza érvként egy játékos ellen a magasságát, testsúlyát. Miután minden időg legjobb csapata gyakorlatilag három kertitörpének köszönhette a sikerei nagy részét.

De mindegy, nincs ehhez türelmem :D Mindenki higyjen amit akar, Puig nem azért nem játszik mert olyan hiányosságai vannak. Biztos vannak neki, mert mindenkinek vannak. De nem azért nem játszik.
Setien nem volt fasírtban a sráccal, játszatta is kezdőnek jó pár meccsen, és Fatival együtt ők voltak a húzóemberek a csapatban. Nem arról van szó, hogy Setien jobb összességében, hanem hogy láttuk játszani Puigot stabil kezdőként, a világon semmiféle problémát nem jelent neki a spanyol első osztályban illetve a Barcában kezdeni, mindene megvan hozzá.

Az egyetlen hunyó a mi mogorva vörös képű egomániás edzőnk, aki eleve csak a klub nehézségei miatt ülhet a padon, és pontosan tudjuk milyen jellem. Puig 10ből 9 edzőnél alap ember lenne, ha nem a kezdőben, akkor is első középpályás csereként, vagy rotációban.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.19. 13:03:43

Pepnel ott van az ulomacska Foden és Sterling pl.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.19. 12:59:55

Kalapos írta:
2021.08.19. 12:35:56
Emellé hiába írjátok le 1000x hogy gyenge és alacsony. Barcelonában ez soha nem számított, kivéve az utóbbi pár évet amikor a Paulinhókat erőltettük. Puig akaratos a pályán is, és remekül érzi mikor kell odalépni, valamint a passzsávokat is jól ellálja. Labdát szerezni nem csak úgy lehet hogy fellökjük a másikat. Ráadásul a fürgeség jobb mint a tömeg, még test a test elleni párharcokban is. Puig meg pont fürge. Na mind1, Koeman biztos jobban tudja, hiszen tavaly is bizonyította hogy tudja mikor kire van szükség a pályán... Szurkolónak azért jó lenne mert senki se kéri rajtunk számon ha nem lett igazunk, és nekünk szabad utólag okoskodni :D
És szerinted miért erőltettünk Paulinho-kat? Mert ilyen irányba halad a foci. Nézd meg Pep csapatát, Ő se rak be ilyen gyerektermetű játékosokat.
A passzsávok elállásába pl. pont a "semmi extra" Pedri jobb, mint Puig. Meg talán az összes többi kp is.
Az U válogatottba simán beférhetne, Szalai is volt, hogy alig játszott szezon közbe, aztán mégis végigtolja az összes válogatott meccset.
Andris írta:
2021.08.19. 12:39:48
Nehogy már kérdés legyen a srác meg a képességei, hát azért ha meglepően kevésszer is, de ehhez láttuk már játszani eleget. (már aki, persze)
Nem a képességei a kérdésesek, hanem a hiányosságai, amiket egy szurkoló figyelmen kívül hagy (talán észre se veszi), egy edző meg nem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.19. 12:47:45

Rezisto95 írta:
2021.08.19. 10:10:54
Könyörgöm legyen már vége ennek a sírásnak hogy nem játszik szerencsétlen Puig.
Ha akkora istenadta tehetség lenne, már tuti kezdene... De nem erről van szó. Konkrétan a 18 éves Moriba többet ér mint ez 22 évesen. Puig egy 169 centis, vas ággyal együtt 45 kilós középpályás, amit sok edző nem szeret, mert nem jó fizikálisan. Ezt el kell fogadni. A jelenlegi barcába tényleg nincs helye, el kell igazolni.
Senki nem sírt, csak megjegyeztük, hogy a keretben lehet alkalmasabb, olcsóbb megoldás Cou-nál.
A srác(bocs, hogy nem -"ez" ...) 64 kg. Ez a sport továbbra sem kosár vagy röplabda, ahol mindenkinek zsiráfnak kell lennie, amúgy sem az izomtömeg a döntő az állóképesség és erőnlét kapcsán.
Hogy Moriba miben ér többet azt nem tudom, ez szubjektív. (sportemberi nagyságból éppen padozni készül 1 évet)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.19. 12:44:57

Rezisto95 írta:
2021.08.19. 10:10:54
Könyörgöm legyen már vége ennek a sírásnak hogy nem játszik szerencsétlen Puig. Rajta kívül voltak még így ezzel páran ( Cucurella, Todibo, Miranda, Alena, Collado, Munir stb.)
Ha akkora istenadta tehetség lenne, már tuti kezdene... De nem erről van szó. Konkrétan a 18 éves Moriba többet ér mint ez 22 évesen. Puig egy 169 centis, vas ággyal együtt 45 kilós középpályás, amit sok edző nem szeret, mert nem jó fizikálisan. Ezt el kell fogadni. A jelenlegi barcába tényleg nincs helye, el kell igazolni.
Azért Pedri sem az a vastag gyerek... és 70 meccset nyomott le..

Puig már évekkel ezelőtt is tudott hozzátenni a csapathoz, amikor becserélték.
Most is felkészülési meccsen gólt nyomott, talán a Juvénak?
Igen, kreatív, technikás, nem hátra játszik, hanem előre,
Koemannál nem ilyen középpályás kell, és szerintem már elvből nem ad neki esélyt.
Ahogy Colladonak sem!
Moribát lehet isteníteni, én nem láttam akkora géniusznak, mégis sok lehetőséget kapott tavaly.
Minden edzőnek vannak kedvencei és mellőzöttjei,
habár Laporta szerint az utánpótlásra építünk, szerintem Koeman ebben messze a biztosra megy.
Az itt szurkolók nagy része szerintem sokkal szívesebben látná Puigot, Demirt, Araujot, Nicot rendszeresen a csapatban, és küldte volna el az öregeket, vagy a Coutinho-Gríz-Dembele pakkot.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.19. 12:39:48

Nehogy már kérdés legyen a srác meg a képességei, hát azért ha meglepően kevésszer is, de ehhez láttuk már játszani eleget. (már aki, persze)

Ismerve Koeman kiváló személyiségét (sajnos mostmár a mi padunkról is, nem csak más csapatok sztorijaiból), a srác képességeinek és teljesítményének semmifajta kapcsolata nincs a neki járó játékpercekkel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.19. 12:35:56

davi10 írta:
2021.08.19. 11:39:18
Az a több hozzáértő azok az elvakult Barcelona szurkolók. Aki nem Barca szurkoló, szerintem azt se tudja, hogy ez a gyerek a világon van.

Szerintem nincs végigjátszott elsőosztályú meccse, a nagy fiatalításon áteső spanyol válogatott közelében sincs, és az U válogatottból is kiszorult már.

Szerintem ha megkérdezel valakit, hogy ki a ~22 évesek közül a legígéretesebb jatékos, az esetek 99%-ában Mbappe-t, Rashford-ot meg ilyeneket fog mondani, Puig a kanyarban sincs. Elhiszem, hogy szimpatikus srác, nekem is az, de azért ne túlozzunk.
22 évesen meg már nem csak ígéretnek kéne lenni.

A legjobbakat kívanom neki, de saját maga alatt vágja a fát a makacsságával.

Az meg egyszerű kifogás, hogy Koeman biztos utálja, nézzük meg kik azok a fiatalok akik lehetőseget kapnak a kp-n: Pedri, Moriba, most Nico. Aki szerint ezek kizárólag a személyiségükben (amit nem ismerünk) különböznek Puig-tól, az szerintem nagyon vakon van...
Minden edző akit kérdeztek prédikált róla, köztük leghangosabban Xavi. Nyílván ha ők ezt mondják az hat a gyerekre, aki nem akar elveszni. Xavi simán lehet elmesélte neki a saját korábbi helyzetét is. De Iniesta esete se volt sokkal különbözőbb.
Nem 22-éves világsztárról beszélünk, mert korábban sem kapott szerepet, mert a Barca nem az a hely volt ahol valaki csak úgy kezdő lehet. Nekünk Vidal, Paulino, Rakitic és hasonlók kellettek a kp-ra, nem Puig féle technikás játékosok. Hogy lenne válogatott ha a klub edzője makacsságból nem játszatja? Miért lenne u válogatott ha már 22 de amúgy sincs meccsben? Miért lenne meccsben ha az edző utálja?
Puig hülye, a saját karrierjét teszi tönkre. El kéne igazolnia, nem kölcsönbe, hanem eladással. Utána is visszatérhetne, ha akar, de nem kellene többet a Barca hülye jogászaival és döntéseivel bajlódnia. Nyílván jobb később mint soha, tehát lépjen most, és utólag könnyű okosnak lenni, de Setien után mennie kellett volna. Akkor játszott párszor, jól is, voltak kérői, Koeman meg megmondta hogy nem kell. Ott kellett volna véget vetnie ennek.
Koeman is hülye, mert makacs. Puig nem vallott kudarcot ha szerepet kapott. Nála se, előtte meg főleg nem. Akkor miért ne kaphatna több szerepet? Ellenben volt aki szerepet kapott, bénázott, és újra szerepet kapott, többet. Valaki azóta is beton biztos kezdő. Nem csak Puig, de Trinaco is így járt, hogy mutatott valamit aztán csáó bella heló soha viszont nem látásra. Ellenben másokat meg nyomat. Kíváncsi vagyok Nico kap-e még vaha perceket, miután egy szabályos szerelésért sárgát kapott mi meg gólt. Valszeg többet nem játszik, pedig jó volt. Ez szimpátia kérdése valószínűleg. Azért a klub nem utolsóemberként gondolkodik Puigban, ezt mutattja a mezszáma, valamint a közösségi média, ahol Puigot nyomatják. Nyílván mert Koemanon kívül mindenki imádja a városban, és nemzetközi szinten is szeretik a szurkolók.
Puig simán lehetne most már világsztár, ha 17 évesen lelép. Akár ?Fabregas? szinten lehetne, simán. Így meg egy senki lesz. Evvan. Nem az első eset hogy valaki rosszkor volt rossz helyen, de mindenesetre nagyon nagyon sajnálom. Ő egy különleges játékos, a Messi nélküli Barcában kifejezetten sok haszna lenne, mert Puig képes cipelni a labdát és eljuttatni akár fineszes passzokkal is A-ból B-be. Amit tud azt kevesen tudják. Emellé hiába írjátok le 1000x hogy gyenge és alacsony. Barcelonában ez soha nem számított, kivéve az utóbbi pár évet amikor a Paulinhókat erőltettük. Puig akaratos a pályán is, és remekül érzi mikor kell odalépni, valamint a passzsávokat is jól ellálja. Labdát szerezni nem csak úgy lehet hogy fellökjük a másikat. Ráadásul a fürgeség jobb mint a tömeg, még test a test elleni párharcokban is. Puig meg pont fürge. Na mind1, Koeman biztos jobban tudja, hiszen tavaly is bizonyította hogy tudja mikor kire van szükség a pályán... Szurkolónak azért jó lenne mert senki se kéri rajtunk számon ha nem lett igazunk, és nekünk szabad utólag okoskodni :D
Válasz küldése