Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.19. 11:39:18

Áthozom ide:
Cseri írta:
2021.08.19. 09:35:40
Itt van egy srác, akit azért több hozzáértő is korosztályának egyik legígéretesebb játékosának tart, de Ő nekünk(Koemannak) nem kell
Az a több hozzáértő azok az elvakult Barcelona szurkolók. Aki nem Barca szurkoló, szerintem azt se tudja, hogy ez a gyerek a világon van.

Szerintem nincs végigjátszott elsőosztályú meccse, a nagy fiatalításon áteső spanyol válogatott közelében sincs, és az U válogatottból is kiszorult már.

Szerintem ha megkérdezel valakit, hogy ki a ~22 évesek közül a legígéretesebb jatékos, az esetek 99%-ában Mbappe-t, Rashford-ot meg ilyeneket fog mondani, Puig a kanyarban sincs. Elhiszem, hogy szimpatikus srác, nekem is az, de azért ne túlozzunk.
22 évesen meg már nem csak ígéretnek kéne lenni.

A legjobbakat kívanom neki, de saját maga alatt vágja a fát a makacsságával.

Az meg egyszerű kifogás, hogy Koeman biztos utálja, nézzük meg kik azok a fiatalok akik lehetőseget kapnak a kp-n: Pedri, Moriba, most Nico. Aki szerint ezek kizárólag a személyiségükben (amit nem ismerünk) különböznek Puig-tól, az szerintem nagyon vakon van...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.08.19. 10:10:54

Könyörgöm legyen már vége ennek a sírásnak hogy nem játszik szerencsétlen Puig. Rajta kívül voltak még így ezzel páran ( Cucurella, Todibo, Miranda, Alena, Collado, Munir stb.)
Ha akkora istenadta tehetség lenne, már tuti kezdene... De nem erről van szó. Konkrétan a 18 éves Moriba többet ér mint ez 22 évesen. Puig egy 169 centis, vas ággyal együtt 45 kilós középpályás, amit sok edző nem szeret, mert nem jó fizikálisan. Ezt el kell fogadni. A jelenlegi barcába tényleg nincs helye, el kell igazolni.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2021.07.13. 08:08:05

Létrehoztam egy szavazást, kíváncsi vagyok a véleményetekre :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.07.12. 23:04:23

davi10 írta:
2021.07.12. 19:44:30
Ez a gyerek... :D
Kellenek az ilyenek nagyon. 🙂 Remélem itt marad. Minden formában hoz életet a csapatba.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.12. 19:44:30

Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.04. 14:45:25

mess2009 írta:
2021.07.04. 11:39:10
...
de hogy még rontsam a renomémat: Lenglet sem tarom olyan rossznak közel sem min itt a "henger".
Koemann pedig korrekt volt (ezúttal) világosan megmondta neki mi vár rá, hogy más edzővel netán elnöki hátszéllel mi lenne? én nem várnék csodát az biztos.
Ezekben totálisan egyetértek. Hiába lenne szerintem alighanem több edzőnél, akik más stílust képviselnek (Xavi pl sztem tuti), fontos alappillér, ha Koemannál nem lesz az. A hátszél nem megoldás erre, nem korrekt senki irányába. A kölcsön opcióval igen, és Puig hibája, ha ez nem történik meg.
Lenglet-el is nagyrészt egyetértek, bár nem tudom, mennyire. Szerintem mentálisan épült le, és felépíthető lenne még bőven, de azt is megértem, ha erre már nem szánunk időt és energiát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.04. 11:39:10

bence0330 írta:
2021.07.03. 20:24:04
mess2009 írta:
2021.07.03. 09:10:09
elsősorban ti, akik istenítitek... hogy lássátok: nem több egy futkározó gyereknél. a hivatkozás pedig igenis alkalmas arra, hogy felnagyítson olyasmit ami miatt készítették, a többit ugyanis kihagyták :wink:
Megvan az egész meccs, megnéztem azt is. Azért írtam, hogy nem túlzó. Totál hiba nélkül ette meg reggelire a világ egyik, ha nem a legkeményebb középpályáját. És most még nem is az előrejátékáról beszélek, mert az magáért beszél, és gondolom senki nem is amiatt fél. Úgy vette el tőlük a lasztit, hogy élmény volt nézni, kullancsként tapadt mindegyikre, egyik egyszer már fültövön pofozta labda nélküli helyzetben, annyire idegesítette a dolog. Egy az egyben úgy ment át 2-3-on egyszerre, mintha második Messi lenne. És ugye ez a fő érv ellene, hogy elnyomják. Hát nem tették, sőt. Mert Robertót, Busit, Pedrit, Pjanicot nem nyomták el?

Egyébként Setiennél kapott lehetőséget, és kvázi mindenki szerint Fatival és Messivel a Barca legjobbjai voltak a covidos nyáron. És Setiennél addig a játék nem is volt csúnya, jobban pörögött a meccs, mint előtte és utána Valverdével és Koemannal. A 2-8-nál pont az volt a baj, hogy félt, felállt egy 4-4-2-vel Robertoékkal, és a nyár két húzóemberét padra tette. Láttuk, mi lett a vége...
azért mert kétszer (vagy tucatszám) leírod ugyanazt még nem lesz meggyőzőbb. éppen e miatt írtam, hogy én hogyan látom, és éppen ezt nevezem istenítésnek... ezt láthattam egész éven át a Puig -ért való reménytelen sóhajokat olvasva.
..."megette reggelire.....nem arról lehet szó, hogy te etted meg és elrontotta a gyomrod? :)
én egyébként igazából nem (tudok) török pálcát felette, csak engem nem győzött meg. három példa: láttam kakaót Konrad-ban, Pedriben, sőt Trincaoban, Moriba-ban és még Todibo ban is többet mint benne.
de hogy még rontsam a renomémat: Lenglet sem tarom olyan rossznak közel sem min itt a "henger".
Koemann pedig korrekt volt (ezúttal) világosan megmondta neki mi vár rá, hogy más edzővel netán elnöki hátszéllel mi lenne? én nem várnék csodát az biztos.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.03. 20:42:36

Ha Messi nem marad, akkor eljöhet az igazság órája. Kiderülhet, hogy a Puig szerelmeseknek igazuk van-e, vagy sem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.03. 20:24:04

mess2009 írta:
2021.07.03. 09:10:09
elsősorban ti, akik istenítitek... hogy lássátok: nem több egy futkározó gyereknél. a hivatkozás pedig igenis alkalmas arra, hogy felnagyítson olyasmit ami miatt készítették, a többit ugyanis kihagyták :wink:
Megvan az egész meccs, megnéztem azt is. Azért írtam, hogy nem túlzó. Totál hiba nélkül ette meg reggelire a világ egyik, ha nem a legkeményebb középpályáját. És most még nem is az előrejátékáról beszélek, mert az magáért beszél, és gondolom senki nem is amiatt fél. Úgy vette el tőlük a lasztit, hogy élmény volt nézni, kullancsként tapadt mindegyikre, egyik egyszer már fültövön pofozta labda nélküli helyzetben, annyire idegesítette a dolog. Egy az egyben úgy ment át 2-3-on egyszerre, mintha második Messi lenne. És ugye ez a fő érv ellene, hogy elnyomják. Hát nem tették, sőt. Mert Robertót, Busit, Pedrit, Pjanicot nem nyomták el?

Egyébként Setiennél kapott lehetőséget, és kvázi mindenki szerint Fatival és Messivel a Barca legjobbjai voltak a covidos nyáron. És Setiennél addig a játék nem is volt csúnya, jobban pörögött a meccs, mint előtte és utána Valverdével és Koemannal. A 2-8-nál pont az volt a baj, hogy félt, felállt egy 4-4-2-vel Robertoékkal, és a nyár két húzóemberét padra tette. Láttuk, mi lett a vége...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.03. 19:12:32

bocsanat, en is csak egy futkoraszo kisfiut latok a palyan, aki egyutt pattog a labdaval, de nem tul hatekonyan :(
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.03. 15:40:32

Teljesen más isteníteni valakit, és más több időt kérni valakinek.

Puig tud valamit amit rajta kívül nagyon kevesen a keretből... aktív a labdával.
Felállt védelem ellen is.

Ez olyasmi amire annyira ki vagyunk éhezve a sok alibi oldalpassz után hogy persze hogy felcsillan a szemünk ha egyáltalán melegíteni látjuk Puigot.
De Koeman rendszerében őt melegíteni se szoktuk látni.

Ez a játékos több időt érdelemel, és aztán ha megkapta el lehet dönteni hogy élt-e vele, vagy sem, és a Barca kezdő a szintje, vagy sem.
Ha lehetőséget se kap, marad ígéret örökre, mi sírunk utána, az ő karrierje pedig biztosan bukik, mert a fejlődés szempontjából legfontosabb éveiben nem játszik. Ezt el kell kerülni, mindenáron.
Többet érdemel annál hogy üljön a padon egy fafejű edzőnél.

Tök felesleges és logikátlan fikázni őt, mert sose láttad játszani rendszeresen. Isteniteni is felesleges amíg nem láttuk. De csak akkor lehet eldönteni melyiket érdemli meg, ha látjuk..
Az meg hogy azért nem látjuk mert nem érdemli meg szintén hülyeség, mert biztosak lehetünk benne hogy más edzőnél, pl Xavi vagy Pep tuti játszana. Tehát nem Puiggal van baj, hanem a Puig-Barca-edző elképzelései konfliktussal.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.03. 09:10:09

Olcha írta:
2021.07.02. 06:58:20
Zseni. Szerintem a következő szezonban jóval több percet fog kapni! (Bőven megérdemli.)
elsősorban ti, akik istenítitek... hogy lássátok: nem több egy futkározó gyereknél. a hivatkozás pedig igenis alkalmas arra, hogy felnagyítson olyasmit ami miatt készítették, a többit ugyanis kihagyták :wink:
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.07.03. 01:14:31

Szerintem Koeman-on kívül bárki látja, hogy kiemelkedő labdakezelési képességekkel rendelkezik.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2021.07.02. 06:58:20

Zseni. Szerintem a következő szezonban jóval több percet fog kapni! (Bőven megérdemli.)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.02. 01:52:53

bence0330 írta:
2021.07.02. 00:16:03
Érdemes megnézni.
Tanulságos. Meg az is, hogy mennyire látványosan épülünk le évről évre, meccsról meccsre, edzőről edzőre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.02. 00:16:03

https://www.youtube.com/watch?v=AS2cMZV4QsE

Érdemes megnézni. Nosztalgiából visszanéztem magát a meccset is, mert korábban ajánlotta valaki. Az összefoglaló nem nyújt túlzó képet. Ez múlt nyári, még Setien alatt, és a világ alighanem legkeményebb középpályáját ette meg reggelire előre és hátrafele is... pedig pont ettől tartunk sokan, hogy kevés erőben egy kemény középpálya ellen. Hát, nem biztos. Közben meg a passzok és a hirtelen ritmusváltásokat nézve látványra néha olyan volt, mintha két Messi lenne a pályán, a mozgásuk, ahogy kezelik a labdát, és ahogy passzolnak lazán bokából külsővel is akár, nagyon hasonló. Ráadásul azért túl sok meccse akkoriban sem volt, 3-4 meccs volt zsinórban, ahol kezdő vagy alap csere volt, szóval ez még tutira nem a csúcsteljesítménye volt. Ha azóta még fejlődött volna, ki tudja, hol tarthatna. Én még titkon reménykedem, hogy elmegy kölcsönbe, kiadja magából, amit tud, és majd rendszerváltáskor visszajön, akármikor is legyen az.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.06.26. 16:25:07

Laporta lehet nyomás alá helyezi, és meg lesz mondva, hogy játszania kell.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.06.26. 16:00:38

MatyiG írta:
2021.06.26. 15:25:38
Ha nem igazolunk középpályást, mindenképpen jól járna, ha marad. Csak jutna neki játékperc Busquets, Pedri, De Jong és Moriba mellett.
Idén sem játszott, jövőre sem fog. Nem Koeman embere, innentől el is dőlt. Inkább lejátszat az említettekkel 70 meccset.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.06.26. 15:33:09

Laporta látványosan a szárnyai alá vette, szerintem finom jelzések lesznek Koeman felé hogy azért legalább csereként számítson rá.

Például azt amit a 60-adik perctől fáradt Pedri tud azt lehet hogy tudná Puig is, így meccsenként fix 25-30 perceket bőven játszhatna úgy hogy nem gyengülünk, cserébe nem időhúzó csere lesz az egész szezonban.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.06.26. 15:25:38

Ha nem igazolunk középpályást, mindenképpen jól járna, ha marad. Csak jutna neki játékperc Busquets, Pedri, De Jong és Moriba mellett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.06.26. 10:48:47

SzaSa13 írta:
2021.06.26. 10:06:49
Véleményem szerint Laporta részéről nem hivatalos formában érkezik majd presszió Koeman felé (vagy már meg is történt), hogy többet legyen pályán. Én is kíváncsi lennék, hogy mi történne folyamatos játéklehetőség/terhelés mellett.
Nagy rajongója vagyok, Koemannak meg nem, de ennek nem látnám értelmét. Ha már kap Koeman még 1 (rossz játék esetén talán inkább fél) évet, akkor vigye csak végig az elképzeléseit. Eleve 3-4-3-es felállás könnyen elképzelhető, az két középpályásnak adna helyet, Pedri, DJ, Busi már 3, aki Koeman szemében előrébb van, és valaki még tuti jön. És akkor ide erőltesse be rendszeresen Puig-ot, mikor nem akarja? Elég inkorrekt lenne. De még 3 középpályásnál is...
Fél-1 évre el kéne mennie kölcsönbe opció nélkül, senki nem hal bele. Koeman nemigen lesz itt hosszabb távon edző, alighanem részben spórolás miatt marad még egy évet. Chino alább írta, hogy a Granada vinné - ennél tuti sokkal komolyabb nevek is jelentkeznének, bár jó lenne, ha biztosan sok játékpercet kapna, a Granada már okés lenne erre. Ha fél év múlva változás lesz, jönne vissza, ha nem, 1 év múlva. így nem fejlődik, lecsúszott még az U21-ről is, ami szánalmas az ő tehetségével. Megfelelő fejlődés mellett inkább a nagyválogatottban történő szereplésének kéne már a terítéken lenni. Ne makacskodjon itt (Laporta se), mert folyamatosan rontja el a saját karrierjét, nem kéne még egy évét feláldoznia.

Yelni Peto szerintem csak erős művészi vénával lett megáldva, és ennek eredményeképp néhol nehezen megérthető barokkos szerkezeteket alkalmazott a mondandójában. :)
Amúgy a tartalmával egyetértek, sok helyen olvastam és hallottam már ezt a "breath of fresh air" kifejezést, mikor a pályára lépett, angol kommentátorok, cikkek, stb. Alighanem valóban sokan akarjuk ezt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2021.06.26. 10:06:49

Véleményem szerint Laporta részéről nem hivatalos formában érkezik majd presszió Koeman felé (vagy már meg is történt), hogy többet legyen pályán. Én is kíváncsi lennék, hogy mi történne folyamatos játéklehetőség/terhelés mellett.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.26. 09:37:17

YelniPeto írta:
2021.06.26. 07:03:20
Riqui Puig Koeman csapatától való kiközösítése olyan, amelyet nehéz dekódolni, de nem olyan, amely nem jön igazolás nélkül.
Ezt honnan másoltad és GT-zted?

A Granada amúgy nagyon szeretné kölcsönvenni Riquit, de ő inkább maradna.
Forca Barca!!!!
YelniPeto
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.06.26. 06:50:54

2021.06.26. 07:03:20

Riqui Puig Koeman csapatától való kiközösítése olyan, amelyet nehéz dekódolni, de nem olyan, amely nem jön igazolás nélkül.

A fiatal hibái és tulajdonságai egyaránt nagyon nyilvánvalóak; olyan játékos, akinek nagy érzéke van és közvetlen hatása van a játékra. Jellemzői nem ragyognak át az érettség irányításán, az ütemezésen és a helyzeten, mint Pedri. De Riqui tulajdonságait legjobban az első érintése, a sortörő passzai és a labdahordó képessége fejezi ki.

Amikor Puig megszerzi a labdát, a rajongóknak nem kell találgatniuk, hová kerül a következő, mert az eredmény szinte mindig ugyanaz: előre. A világ minden minősége mellett a fő belső párunk - de Jong és Pedri - az egész szezonban megmutatta nekünk, hogy egyszerűen felülmúlják őket a Riquivel folytatott versenyben, a labda előrehaladását tekintve.

És most, Koeman igazolására. A holland jelenleg az egész rajongótáborban mesterlövészi körökben van; Riqui Puig kizárását taktikai rugalmatlanságával és a nagy pillanatokban mutatott teljesítőképességével párosítva csapata átadta a La Ligát. A rajongók valami újat akarnak; energia injekció a park közepén, amit Riqui példáz.

Tekintettel azonban Koeman által preferált középpályás profilok jellegére, a 21 éves játékos nehezen tudott betörni a terveibe. Egy szabadon kószáló Messi, aki elhagyja a pozicionálás fogalmait, gyakran mélyre esik, és ott van, ahol a labda van az alkotás reményében, azt jelenti, hogy a középpályásoknak pótolniuk kell a hiányosságokat és a védekező lyukakat a csapatban.

Ebben a tekintetben nyilvánvalóvá válik, hogy a gólya miért előnyben részesíti olyan játékosokat, mint Pedri és Moriba, Puig és Pjanic kedvelőit. Ez utóbbi kettő a sok mobilitás vagy a védekezés időzítéséért küzd, míg az első kettő abban a képességében jeleskedik, hogy elnyeri a labdát ~ kifejezetten Pedri.

Koeman követelménynek érzi a jól lekerekített profilú középpályásokat; középpályások, akik tudnak alkotni, diktálni és védekezni. Még ha ez azt is jelenti, hogy feláldozzuk azokat, akik rendelkeznek a legnagyobb bőségben a „teremtés, diktálás” tulajdonságokkal, de a „védelem” kategóriában hiányoznak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.06.11. 13:57:07

Rezisto95 írta:
2021.06.11. 13:20:34
Már bocsi kedves kommentelő, de a hozzászólásom melyik részét nem tartod valósághűnek? Iniesta a 2004-es szezontól kezdve már a világ! legjobb középpályásai között volt számon tartva (17 éve) tehát 19-20 évesen, Xaviról nem is beszélve... 98/99-es szezonban már bajnoksághoz segítette a barcát (18-19 évesen). Tehát még egyszer kérdem kinek emberkedsz hogy én mióta szurkolok a barcának?

Ilyeneket légyszi ne.
davi10
Szerintem semmi emberkedés nem volt ebben, de abban teljesen igaza van hogy abban az időszakban, amikor pl. Xavi 18-22 éves volt, egy baromi gyenge Barcaban játszott. Távol voltunk még a 2.-3- helytől is. Az a 98/99-es szezon tényleg szépen néz ki, de ahhoz Xavinak még nem sok köze volt. Rivaldo, Kluivert, Figo, Pep, Lucho, (Cocu), ezek voltak azok a játékosok, akik ezt összehozták. Innen egy szép lejtmenet következett.
Iniesta pedig a 03/04-es szezonban, még inkább padmelegítő volt, de a következő szezonban is inkább stabil csere mint kezdőjátékos. Neki is inkább a 21 (22) éves kor hozta meg az igazi áttörést. Szezonokon keresztül ő egy stabil 12. játékos volt. Az, hogy 24 évesen figyeltek fel rá nyilván túlzó, de kb. annyira, minthogy 19-20 évesen világsztár volt a posztján, ahogy az is, hogy 98/99-ben Xavi segítette bajnoksághoz a Barcát.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése