Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.29. 18:44:41

Guille írta:
2021.04.29. 18:15:13
Nekem ezekkel a kijelentésekkel az a gondom, hogy úgy nyilatkoztok, mintha ezek tények lennének, minden nap együtt edzenétek a csapattal és egyértelmű, hogy az edzői stáb dilettáns. Azért hagyjuk meg legalább a lehetőséget, hogy, aki látja minden nap a scácokat, annak nagyobb rálátása van a helyzetre, mint nekünk, Puig nem pedig hajviselete miatt nem kezdő.
Puig összehasonlítása Moribaval megint értelmetlen. Teljesen más szerepkörben játszanak, Moriba, amennyire ennyi idő alatt megismertem, egy megbízható, erős, elnyűhetetlen box-to-box kp, aki amellett, hogy jól védekezik, golveszelyes is tud lenni. Szervezésben nyilván gyenge, de nem is ezért játszik.
Nem dilettánsnak gondolom, hanem vagy csökönyösnek - ő megmondta hogy elmegy, és akkor már csakazért sem játszatja - vagy más személyes probléma áll a háttérben. Ettől még nem lenne dilettáns az edző, hogy ne mondjunk messze, saját házunknál itt van Ibra esete, aki a világ egyik legjobb, ha nem A legjobb centere volt, mégis ki lehetett hagyni személyes okok miatt. Nem jó döntés feltétlen, semmiképp sem professzionális, de emberi. Ettől még Koeman nem lesz dilettáns - mint ahogy Pep sem volt az nyilvánvalóan, csak ebben a témában szűk látókörű, és hagyja, hogy a személyes érzelmei befolyásolják a döntésben. Ez nekünk, szurkolóknak mondjuk megengedettebb lenne elvileg, mint nekik, de ők is emberek.
Rálátásunk nyilván csak annyi van, amennyit láttunk belőle, és az azért kevés embert nem győzött meg. Arról nem tudok véleményt mondani, amit nem látok... kétlem, hogy nem edzene pl. rendesen, de persze ki tudja. Ilyen tippeket meg tudok ereszteni, de amit látok, arról tudok írni a fórumon, másról nem.

Szerintem is DJ-ra hajaz a csapatunkból inkább, ha már valakire, nem játékstílusban hasonlítottam őket össze, hanem posztra. Ha pedig posztra nézem, akkor mégiscsak ő verseng a kp-n előre Puiggal, és vannak hasonló elemei a játékuknak. Szerintem még mindig közelebb állnak egymáshoz, mint Pedrivel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2021.04.29. 18:23:47

Ez tényleg érdekes téma, észre lehetett venni anno Coutinho játékában is 4-3-3-ban mikor középpályás volt. Passz után rengetegszer futott fel és vitte el az embert ahelyett, hogy pl. testcsel után visszalépjen és kérje a labdát, hogy többet éljen együtt a játékkal. De anno Andre Gomesnél vagy most Moribánál is kb. ugyanez a helyzet. Így viszont nincs akkora ráhatásuk a játékra, mint azon a poszton Iniestának volt és nem is lehet annyira összejátszani velük. Puig ellenben totál azt csinálja mint Xavi vagy Ini. Pedig ez nem olyan óriási géniusz dolog hogy nem tanulható :D
Gondolom csupán annyi a válasz, hogy más típusú játékosok, vagy nem érzik magukat elég magabiztosnak ahhoz, hogy így játszanak. Csak a mi játékunkhoz ez kellene.
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.04.29. 18:15:13

Nekem ezekkel a kijelentésekkel az a gondom, hogy úgy nyilatkoztok, mintha ezek tények lennének, minden nap együtt edzenétek a csapattal és egyértelmű, hogy az edzői stáb dilettáns. Azért hagyjuk meg legalább a lehetőséget, hogy, aki látja minden nap a scácokat, annak nagyobb rálátása van a helyzetre, mint nekünk, Puig nem pedig hajviselete miatt nem kezdő.
Puig összehasonlítása Moribaval megint értelmetlen. Teljesen más szerepkörben játszanak, Moriba, amennyire ennyi idő alatt megismertem, egy megbízható, erős, elnyűhetetlen box-to-box kp, aki amellett, hogy jól védekezik, golveszelyes is tud lenni. Szervezésben nyilván gyenge, de nem is ezért játszik.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.29. 16:49:58

vinszentvega írta:
2021.04.29. 16:24:26
Köszönöm, hogy leírtad a gondolataimat. Még egy hozzávaló: Pedri és Moriba játékában nagyban hiányolom a labdanélküli mozgásokat. Mindkettő nagyon sok alkalommal , amikor épp lepasszolta a labdát, az azt babusgató elé vitte, húzta magával a védőket, plusz játékosokat.
Ezt Pedrinél megértem, hiszen nem a Massia passzírozta bele ezeket a Barca-nál teljesen természetes dolgokat, de akkor Moriba miért? Nézzetek meg egy Puig-ot(ha lesz rá lehetőségünk) Öröm nézni, ahogy kéri a lasztit, mutatja magát, együtt él a játékkal.... Bagatell az összehasnolítás, de ha már Iniestát akarunk látni valakiben, akkor azt itt kell keresni, nem Tenerifén...
No igen, ezt el is felejtettem említeni, mindketten képesek 20 percekre elbújni (Pedri főleg), Puig meg a meccs 90%-ban megjátszható.
Amúgy őszintén nincs bajom Moribával, és szorgalmazom a lassú beépítését, csak mivel a problémái pont ugyanazok, mint állítólag Puignak, nem értem, ő miért kap stabilan 20-30 perceket Riquivel szemben. Megint oda jutunk, hogy ez kőkemény személyes probléma lesz, és Koeman szerint ő szivárogtatott pl.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.04.29. 16:24:26

Köszönöm, hogy leírtad a gondolataimat. Még egy hozzávaló: Pedri és Moriba játékában nagyban hiányolom a labdanélküli mozgásokat. Mindkettő nagyon sok alkalommal , amikor épp lepasszolta a labdát, az azt babusgató elé vitte, húzta magával a védőket, plusz játékosokat.
Ezt Pedrinél megértem, hiszen nem a Massia passzírozta bele ezeket a Barca-nál teljesen természetes dolgokat, de akkor Moriba miért? Nézzetek meg egy Puig-ot(ha lesz rá lehetőségünk) Öröm nézni, ahogy kéri a lasztit, mutatja magát, együtt él a játékkal.... Bagatell az összehasnolítás, de ha már Iniestát akarunk látni valakiben, akkor azt itt kell keresni, nem Tenerifén...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.29. 15:16:43

Guille írta:
2021.04.29. 14:47:43
Igazából túlbeszéltük. Én nem vitatom el Puig képességét, mert én is nagyon kedvelem a játékát. Azt nem gondolom, hogy érezhetően javítania a támadójátékunkon, mert szerintem ott főleg más gondok okozzák a gyengeséget, de erről már írtam korábban és mások is, de az biztos, hogy több lehetőség járna neki és nemcsak a rotáció miatt, de legalább azért.
Viszont azt is gondolom, hogy te kicsit alábecsülöd Pedrit. Puig valóban energikusabb és színesebb, de Pedri nekem egy Iniesta típusú játékos, aki nyilván fényévnyire van még a maestro klasszisától, de hihetetlen játékintelligenciája van és mindent képes alárendelni a csapatnak, miközben klasszismegoldásokkal szolgálja ki a gólérzékenyebb társakat. Ami gond, hogy ilyenből jelenleg szűken vagyunk. És SR-hez hasonlítani kicsit méltatlan, Pedri már 18 évesen sokkal többet cselez, ad előrepasszt és veszélyesebb támadásban.
[Persze itt azért megjegyezném, hogy [auto_cenzúra] támadójátékkal is 20 góllal többet rúgtunk idén, mint a sokak által előrább tartó Real, és 16-tal többet, mint az Atletico, mondjuk ők sosem a támadójátékukról voltak híresek, de mi lenne, ha menne a góllövés! :D]

Egy ilyet azért itt hagyok: https://www.youtube.com/watch?v=LIsshM7XUhs
Persze. :) Kevesen lehetnek, akik nem kedvelik konkrétan a játékát, nehéz is lenne... :)
Kétféle módon tudok erre válaszolni: egyrészt természetesen simán elképzelhető, hogy túlságosan alulbecsülöm, csak azt írom, amit látok, és mindenki máshogy lát helyzeteket. Én is leírtam korábban más témában, hogy Pedrivel semmi bajom, hanem azzal, ahogy, ahol, amennyit használják. Elöl van vele bajom stabil kezdőként, és rendre a háromszög elülső tagja, ahová én úgy látom, hogy ő sem képességeiben, de főleg kvalitásaiban nem való. Pont azt tudja, amit Busi, stabil és megbízható hátul, sokat melózik, előre is pont azt tudja (néhány felpassz), játsszon is ott. Más kérdés, hogy Busi mindenben jobb még nála, de oda felőlem akár még bele is nőhet, de szerintem még oda is csak csere szint. Ezek mind szubjektív vélemények. Ja, és SR-hez inkább a félősségét hasonlítottam, de abban egyetértünk, hogy nála jobb (lesz). Játékban tiszta Businak tartom.
Viszont a másik válaszom, hogy mindenki 18 éves korához nézi a dolgokat, és a jövőt vizionálva ad neki pontokat meg értékeli a sokszor értékelhetetlen teljesítményét akár 7-esre. Értem, hogy miért teszik, sokan egy gyengébb Iniestát látnak benne, de ez a jövő, ráadásul annak is egy lehetséges változata, semmiképp nem a jelen. Én a jelen Barcelona szinthez képest akarom mérni a korától függetlenül, és bár néha, ha nem atomkimerült, mutat pár jobb dolgot, ami most még kevés, de később akár jobb is lehet benne, de ez most szerintem tisztán kevés ide. És látványosan kevés volt a spanyol válogatottban is, ahol a középpálya vele ugyanúgy lelassult és ötlettelen lett, mint itt (ott is Busi-Pedri volt asszem két meccsen is, és ketten együtt szerintem sokan vannak egy csapatba), és a spanyol kp valami oltári katasztrófa volt, ilyen gyengét nemigen láttam még mióta nézem őket, Olmo vagy épp megmentette a meccset alá Messi itt, vagy épp nem.
A videóra: persze. kb az 50. meccsét játszhatja a szezonban, talán még többnél tart, nyilván van több szép megoldása. Nem ügyetlen, lát is azért, csak nagyon kevés még, amit konstruktívan hozzátesz. Az átlagos labdaérintései oldal és hátrapasszokkal végződnek sok esetben akkor is, mikor lenne lehetőség másra. Busiról is fent van egy ugyanilyen 12 perces vidi idénről, és egy (fél) sorral hátrébb játszik de azért őt sem tudjuk elképzelni ezen a csatár mögötti poszton, annak ellenére, hogy Pedrinél jobb benne (jelenleg).
További - szerintem objektíven is helytálló - gond vele, hogy nem ő lesz az az ember, akivel elindulunk a függetlenedés útján, ami pedig nagyon-nagyon kellene nekünk. Nagyon Messifüggő. Messi zseni de jó lenne a zsenialitását a ténylegesen arra alkalmas pillanatokra szorítani %-ról %-ra.

A gólrúgással sok gond nincs - amíg Leot meg nem fogják. Addig 5-1, 6-2-ők csattognak jobbra-balra, mert egy szürke kis középpálya bőven elég Leo (és talán lassan Griez?) mögé, aki 2+2-kel tud lehozni ilyen meccseket. Megoldja valamelyik franciával, a többiek meg adják alájuk a stabilitást. Ez működik, és ezért elismerés jár az edzőnek, Pedrinek, Businak, DJ-nak (ő mondjuk ténylegesen elég bármilyen szintre) de sajna a Reál szint már sok nekünk, pedig most ők sincsenek a topon EU szinten, és több sérültjük van, mint nekünk... Tehát jelenleg van egy közepes csapatunk, 1,5 klasszis támadóval, akikkel stabilan tudunk meccseket hozni, de mégis összetörünk minden erőpróba alatt, és ott kijönnek a gyengeségeink. És ott mindig kilátástalan az egész játék is, akár átmennek épp a kp-nkon, akár csak betolják a buszt és passzolgatunk ötlettelenül körbe-körbe. Előbbi problémára nem feltétlenül Puig a válasz, hanem még egy modern, erős kp-s, az utóbbira viszont lehetne ő, sőt, nála evidensebb megoldás erre nem is igen van.

Abban persze mindenki egyetért, hogy legrosszabb esetben is 60. perces cserének kéne lennie vagy rotálásnak, és innen indul felfelé az elbírálása szubjektív indokok alapján.

De hogy eldeviáljak a Puig-Pedritől, akik amúgy nem is egy posztra valók, és mondjuk teljes állomány esetén a háromszög hátsó két helyén Busi-DJ-Pedri, előre meg Cou/Puig tűnne ideálisnak részemről, érdekesebb kérdés a Puig-Moriba. Puignál ugye az a magyarázat, hogy a kis hebrencs majd elszór pár lasztit hátul és gólokat kapunk belőle. Erre még sok bizonyítékot nem láttunk, csak következtetés a stílusából, Moriba viszont már nagyon sok elpasszal rendelkezik a kevés perce alatt is, és olyan is volt köztük, amiből direkt gól lett. A labdaérintései nem túl tiszták, és eddig védekezésben sem mutatott túl sokat. Nem mondom, hogy nem értek egyet egy erősebb kp-s lassú beépítésével, mert abszolút nem vagyok ellene, csak ilyen összehasonlítással mi áll Moriba mellett Riqui-vel szemben?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.04.29. 14:47:43

Igazából túlbeszéltük. Én nem vitatom el Puig képességét, mert én is nagyon kedvelem a játékát. Azt nem gondolom, hogy érezhetően javítania a támadójátékunkon, mert szerintem ott főleg más gondok okozzák a gyengeséget, de erről már írtam korábban és mások is, de az biztos, hogy több lehetőség járna neki és nemcsak a rotáció miatt, de legalább azért.
Viszont azt is gondolom, hogy te kicsit alábecsülöd Pedrit. Puig valóban energikusabb és színesebb, de Pedri nekem egy Iniesta típusú játékos, aki nyilván fényévnyire van még a maestro klasszisától, de hihetetlen játékintelligenciája van és mindent képes alárendelni a csapatnak, miközben klasszismegoldásokkal szolgálja ki a gólérzékenyebb társakat. Ami gond, hogy ilyenből jelenleg szűken vagyunk. És SR-hez hasonlítani kicsit méltatlan, Pedri már 18 évesen sokkal többet cselez, ad előrepasszt és veszélyesebb támadásban.
[Persze itt azért megjegyezném, hogy [auto_cenzúra] támadójátékkal is 20 góllal többet rúgtunk idén, mint a sokak által előrább tartó Real, és 16-tal többet, mint az Atletico, mondjuk ők sosem a támadójátékukról voltak híresek, de mi lenne, ha menne a góllövés! :D]

Egy ilyet azért itt hagyok: https://www.youtube.com/watch?v=LIsshM7XUhs
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.29. 13:22:16

Guille írta:
2021.04.29. 12:49:13
Én mondjuk jópár kulcspasszra emlékszem Pedritől is, korántsem csak alibizésre, vagy tökölésre. Ráadásul a passzsebessége is nagyon jó, szóval pont nem ezekben látom a gyengeségeit. De érdekes, hogy szerinted Puig gyorsabb is. Nem tudom, ezeket miből tudod leszűrni, vagy csak érzésre, mert én nem látok ilyet. Puig talán agilisebb, a kezdősebessége nagyobb, mozgékonyabb, de folyamatos futás/labdavezetés közben egyáltalán nem látom gyorsabbnak pl.

Ami még eszembe jutott, hogy véleményem szerint amíg Puig főleg labdával / irányítóként tud működni a pályán addig Pedri labda nélkül is, fogaskerékként jobban illeszkedik a jelenlegi rendszerbe. És pont itt van a gond Puig-dzsal, hogy mivel a támadásaink 90%-a Messin keresztül, de inkább Messi által, az ő elgondolása szerint történik, ezért nem bírhat el a csapat 2 szervezőt a pályán.

Persze az eszmefuttatásaink mind csak elméletek, de azért csak lehet bízni benne, hogy edzésen nem tökéletes a kémia közöttük, és Koeman nem ennyire mazochista, hogy csak azért sem teszi be Puig-ot, miközben 5x jobban tolják együtt Messivel edzéseken a kp-n, mint Pedri és Messi együtt.
Csúcssebességben talán nem gyorsabb, legalábbis jelentősen nem. Nekem kicsit annak tűnik, de nem vagyok benne biztos. Az indulósebessége viszont kérdés nélkül, az szinte Messit idézi.
Pedri végigjátszott szünet nélkül egy szezont Messi mögött. Nyilván van kulcspassza, még ha kevés is. Busi mostanában lényegesen több gól és kulcspasszt ad nála, mert kvázi átvette más hiányában a támadásépítést. Nevezhetjük Busit kreatív támadónak? Nemigen. És még ő is hatékonyabb a támadásépítésben. Pedri nem atomgyenge játékos, csak (szerintem) messze nem Barca-szintű kezdő, és pláne nem támadó játékos, hanem egy újabb SR-Busi keverék, mentalitásban SR, játékban szerencsére inkább Busi. Volt 1-1 jó kiugratása is, amit írtam is, ha valaki szépen beindul egy üres területbe, akkor néha egész jó indítást tud adni, noha az elmúlt 1-2 hónapban már ezek is mind pontatlanok, mert hülyére van játszatva, szóval ezt nem írom a számlájára. Mostanság még durva labdavesztései és borzalmas hátra és oldalpasszai is vannak hátul, ami kb a fő érv mellette Puiggal szemben, de ez megint inkább a csapágyasra járatás miatt van.

Persze, itt nem az volt a téma, hogy ki védekezik jobban, inkább a középpálya sebességéről, akadozósságáról beszéltem. Puig szívvel-lélekkel nyomja a védekezést is, de kevésbé erőteljes, ő inkább zavarórepülésekben jó, és összességében gyengébb benne, mint Pedri (mint Pedri nem hülyére játszatva, mert mostanság már abban sem jó, amiben amúgy az)
Értem, amit mondasz a két kreatív játékosról, de egyrészt Messi sokszor kényszerből irányító, pont azért, mert nincs senki más, aki elvégezni, és még így is a játék felében nem az. Arról nem is beszélve, hogy Messi sosem lesz kapocs a munkamennyisége miatt a középpályán a védekező és a támadó játékosaink közt, akár mondjuk egy kontránál, mert védekezéskor elöl marad, és a középpálya kiürül, ezért nem vagyunk képesek fehér hollókon kívül kontrákat vezetni, vagy általánosságban lendületes támadásokat. Egyébként meg nézzük meg a Cityt, kb 5 kreatív játékos alkotja az alap11-et, és verhetetlen csapattá nőtték ki magukat.
Ráadásul Puig pont egy válasz Fati mellett a Messi-függőség leküzdésére, ami nagyon fontos eleme lenne a fejlődésünknek. Kémia közöttük alighanem kevesebb lehet mint pár másik társával, noha a passzsebességük miatt csak ők ketten képesek jelenleg egy szélvészkényszerítőre, szóval amúgy illenének, de Messi nyilván mindig játszani akar, Puig meg nem feltétlenül választja őt - nagyon helyesen.

Nyilván mind elmélet, nem játszott eleget, lehet, hogy nem is menne neki ilyen jól egy szezonon keresztül, és csak 60. perces impact csere lenne. De ahol játszott, ott a legtöbb néző, kommentátor, szurkoló számára bizonyított, nekem is, így én másból nem tudok kiindulni, csak abból amit láttam, és ilyen homályos elméletek, hogy pl ő szivárogtat, meg hogy ő állandóan labdákat adna el és ebből gólokat kapnánk (ilyen gyakorlatilag nem történt amíg játszott, legalábbis nem többször, mint bárkinél), nem tudnak lekötni. Ez mind elmélet. Amit saját szememmel láttam, nekem az az egyedüli tény, persze szubjektív az is, mindenki máshogy lát egy esetet, de ahogy látom, a túlnyomó közvélemény is mellette van.

És persze inkább a látványról szólt az alaptéma, és ő régi Barca-játékot tud megidézni, amit én nagyon élvezek, és sokan mások is, én személy szerint emiatt kezdtem meccset nézni, és nekem kezd egyre kevesebb élmény lenni, hogy 90 perc alatt a világ legjobbja és egy másik klasszis villan összesen 3-at, a többi meg tötymörgés, és semmi olyat nem látni, amire csettinteni lehetne. Puig meg szolgáltatna ilyet, és sűrűbben jól érezném magam meccsnézés közben.

A másik meg, hogy Koeman azért összedobott egy stabil csapatot, ami képes zsinórban sokat nyerni, és emiatt egyrészt tisztelet Koemannak és a melós kp-nak (Pedrit is nagyon szimpatikusnak találom a munkamorálja miatt) ehhez elég a világ legjobbja + Griez mögött egy ilyen kis lassú melós kp, de minden egyes nagyobb meccsünkön csődöt mondott ez az elmélet. Puiggal szerintem sokkal-sokkal ütőképesebb csapatunk lenne - értsd, lehet, hogy hátra is benne lenne egy gól - szerintem nemigen, de vannak, akik szerint igen, és az ő fejükkel gondolkodom most -, de legalább lenne remény az előrejátékban, mert ott kontrából és felállt kézilabdázásban is meghaltunk mindenki ellen, amikor Messit lefogják, és ő mindkettőben áttörést tudna hozni, az egész csapat sebességének felpörgetésén kívül is. Egyszóval lenne valamiféle remény, még ha nem is mi lennénk épp az esélyesek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.04.29. 12:49:13

Én mondjuk jópár kulcspasszra emlékszem Pedritől is, korántsem csak alibizésre, vagy tökölésre. Ráadásul a passzsebessége is nagyon jó, szóval pont nem ezekben látom a gyengeségeit. De érdekes, hogy szerinted Puig gyorsabb is. Nem tudom, ezeket miből tudod leszűrni, vagy csak érzésre, mert én nem látok ilyet. Puig talán agilisebb, a kezdősebessége nagyobb, mozgékonyabb, de folyamatos futás/labdavezetés közben egyáltalán nem látom gyorsabbnak pl.

Ami még eszembe jutott, hogy véleményem szerint amíg Puig főleg labdával / irányítóként tud működni a pályán addig Pedri labda nélkül is, fogaskerékként jobban illeszkedik a jelenlegi rendszerbe. És pont itt van a gond Puig-dzsal, hogy mivel a támadásaink 90%-a Messin keresztül, de inkább Messi által, az ő elgondolása szerint történik, ezért nem bírhat el a csapat 2 szervezőt a pályán.

Persze az eszmefuttatásaink mind csak elméletek, de azért csak lehet bízni benne, hogy edzésen nem tökéletes a kémia közöttük, és Koeman nem ennyire mazochista, hogy csak azért sem teszi be Puig-ot, miközben 5x jobban tolják együtt Messivel edzéseken a kp-n, mint Pedri és Messi együtt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.29. 11:53:31

Guille írta:
2021.04.28. 12:47:05
Én is jóval több percet adnék Puignak és többet pihentetném Pedrit, de azért az enyhe túlzás, hogy dadog a labda a középpályán. Pedrinek ugyanúgy az az előnye, mint Puignak, hogy remekül lát és osztogat a pályán, kreatív, labdabiztos, de pl. a kapura egyikük sem veszélyes, szóval ilyen szempontból Puig sem lenne erőlelépés. Nekik kellenek a játszótársak, egyedül jelenleg nem képesek a különbséget jelenteni. A nagyobb gond szerintem, hogy jelenleg kevés a játszótárs, mert Messi az Messi, oké, de Alba nem igazi szélső, Griezz nem igazi befejező, Dest próbálkozik, de ő sem gólerős, nincs még elég önbizalma, DJ meg hiába megy nagyot mindenhol, nem várható el tőle, hogy folyamatosan támadja a kaput, mert más feladata is van bőven hátul. Megint oda lyukadunk ki, hogy pl. átlövések kellenének (érdekes, pl. Griezz a bombagólja óta nem nagyon lövöget) és több egyéni vállalás/csel, de Messi kivételével (meg persze Dembi is csinálja a maga módján) senki nem mer kockázatot vállalni.
Szóval több dologban egyetértek veled, de én úgy látom, hogy ezen Puig sem tudna segíteni (neki is az osztogatás az erőssége), hanem igazi támadók kellenének a csapatba, valamint a fiatalok önbizalmának növelése (ki tudja, mi van bennük). Moriba ilyen szemszögből biztató, de még idő kell neki is.
Persze, teljesen igazat adok abban, hogy egyedül egyikőjük sem képes mondjuk gólt rúgni - habár Puignak még a szűk 200 perce alatt is volt 3 (csak amire emlékszem) veszélyes átlövése, egyik kapufa lett, kettő meg 10-15 centivel zúgott el a kapu mellett, és a 3 közül egyikre sem tudott rámozdulni a kapus, szóval kb csak szerencse kérdése volt, lehet hogy több perccel beakadt volna 1-2 közülük görcsösség nélkül. Szóval azért ő lényegesen veszélyesebb még ebben az aspektusban is, annak ellenére, hogy valóban nem ez a fő profilja, de már azzal, hogy el meri vállalni, veszélyt jelent.
Puig a csapatra gyakorolt hatásával sokkal több szerintem inkább, mint Pedri. Döbbenetes passzsebessége van, és ezt a többiek, még az öreg Busi is fel tudja venni, ha nagyon muszáj. Amikor azt értem, hogy dadog a labda, nem azt jelenti, hogy Pedri nem képes átvenni azt, meg nem képes adni egy pontos passzt utána, hanem hogy jóval lassabban és körülményesebben teszi a jelenlegi topik névadójánál, hezitál, és legtöbbször visszapasszol/oldalpasszol, előre akkor dob labdát, ha valami tényleg nagyon nyilvánvaló beindulás van (Messi részéről, mert jelen pillanatban szerintem még Albát megelőzve is a legnagyobb görcsös Messi-függő a csapatban). Üres területbe 1-2 meccsenként indul be - eleve nem túl gyors, és az indulósebessége kifejezetten gyenge. Ezzel szemben Puig olyan gyorsan teszi meg mindezt amit leírtam, hogy alig lehet lekövetni, tud egyérintőből továbbpasszolni akár külsővel, akár belsővel, ami Pedrinek kicsit már sok, de ha átveszi és továbbítja az is 1 mp-en belül bőven megtörténik, és az ellennek kevesebb ideje van reagálnia. Huesca ellen - kb akkor játszott utoljára - pl volt egy eset ami tökéletesen példázza amit mondok, amikor beszorított minket az Huesca, kikeveredett a laszti 16-osról, ő meg gyorsan megfordulva külsővel indította már a kontrát, amiből Messi gólt lőtt. Mivel közben Trincao be volt iktatva, ezért nem lett övé a gólpassz, de ezen múlt a dolog legalább annyira, mint Trincaon. (Ez nem öncélú Neymaros menőzés, Puignál ilyet nemigen véltem soha felfedezni, hanem ha onnan jön a labda, akkor külsővel lehet leggyorsabban megjátszani és kész.) Ez amúgy 89:20-tól van ha valakinek megvan a meccs. Ez Pedrinél az lett volna, hogy átveszi, valószínűleg tartja vagy kipasszolja valaki evidensnek, de még ha előre is kacsintgatott volna, akkor sem lett volna képes egyérintőből külsővel megtenni, mert egyszerűen nem annyira labdaügyes, és még kevésbé gyors gondolkodású.
Ez a különbség ugyan önmagában direkt módon nem meccset eldöntő tényező, de pl a fent említett esetben ezen múlt, hogy gól lesz-e belőle, vagy nem, és azért a középpályán sok olyan labdaérintés van egy meccsen, ami akár eldöntheti a tempója, iránya, "szeme" alapján, hogy gólhelyzet lesz-e belőle, vagy sem, és ebben Puig kiemelkedően jobb. Nyilván Huesca és már vezettünk, de miből idézzek, ha ezzel együtt volt 200 perce a ligában? A kupában is beállt a Granada ellen a 75. perc körül, és az addigi öreguras meccsből 0-2-nél hirtelen mindenit felpörgetett, a passzjáték a kétszeresére gyorsult, a depressziós csapatból a vigyorgó Puig varázsolt egy olyan oroszlánfalkát, ami hirtelen félpercenként kapura lőtt, 3 kapufával, és a végén meg kis szerencsével a fordítás is meglett. Itt is döbbenetesen látványos volt a játék színvonalának emelkedése vele. Nem döntötte el a meccset, nem sokszor tenné, tényleg nem ez a profilja (bár döntött el meccset kvázi a góljával még így is a 200 perce alatt, de az inkább mázli volt) de kb mintha egy Ladába benyomnád egy Porsche motorját, váz és kerekek nélkül sosem menne sehová, de tőle függ attól még elég sok minden.
A beinsportson amikor Puig már legalább 5-10 percet játszott, mindig egyetértett a 2 kommentátor+1 sideline kommentátor, és kb szó szerint fogom idézni, amit/amihez hasonlót többször is elmondtak: "You just feel that something clicks and something is very-very right when Riqui is on the pitch..." Hevenyészett fordításban: Egyszerűen érezni lehet, hogy valami nagyon a helyére kerül, és valami nagyon rendben van, mikor Riqui a pályán van"
Ennek kb nálam az a megfelelője, mikor azt mondom, hogy igen, akkor aztán nem dadog a labda.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.04.28. 12:47:05

Én is jóval több percet adnék Puignak és többet pihentetném Pedrit, de azért az enyhe túlzás, hogy dadog a labda a középpályán. Pedrinek ugyanúgy az az előnye, mint Puignak, hogy remekül lát és osztogat a pályán, kreatív, labdabiztos, de pl. a kapura egyikük sem veszélyes, szóval ilyen szempontból Puig sem lenne erőlelépés. Nekik kellenek a játszótársak, egyedül jelenleg nem képesek a különbséget jelenteni. A nagyobb gond szerintem, hogy jelenleg kevés a játszótárs, mert Messi az Messi, oké, de Alba nem igazi szélső, Griezz nem igazi befejező, Dest próbálkozik, de ő sem gólerős, nincs még elég önbizalma, DJ meg hiába megy nagyot mindenhol, nem várható el tőle, hogy folyamatosan támadja a kaput, mert más feladata is van bőven hátul. Megint oda lyukadunk ki, hogy pl. átlövések kellenének (érdekes, pl. Griezz a bombagólja óta nem nagyon lövöget) és több egyéni vállalás/csel, de Messi kivételével (meg persze Dembi is csinálja a maga módján) senki nem mer kockázatot vállalni.
Szóval több dologban egyetértek veled, de én úgy látom, hogy ezen Puig sem tudna segíteni (neki is az osztogatás az erőssége), hanem igazi támadók kellenének a csapatba, valamint a fiatalok önbizalmának növelése (ki tudja, mi van bennük). Moriba ilyen szemszögből biztató, de még idő kell neki is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.28. 11:34:27

Joke írta:
2021.04.27. 12:18:07
Én végtelenül sajnálom Őt, meg magamat is, hogy a Barca, a játék élvezetében és szépségét tekintve, már kevesebb, mint egy csapat. Nekem pedig Pedri és Roberto szenvedését kell látnom egy Barca meccsen, ahol korábban mindig a látványosság és a játékosság és a mosoly volt az első.
Nekem is ez a legnagyobb bajom. Oké, hogy Messi, és a lassan szerencsére magát a csapatunkban is klasszissá kinövő Griez eldöntik a meccseket, és ez tényleg jó és örömteli, de lassan rászoktam, hogy átpörgetek 10-20 perceket (fel szoktam venni a meccseket), mert a gólokon kívül nézhetetlen a meccs. Dadog, akadozik a labda főleg a középpályán, meg persze ha Robi van akkor akár már a szélen is. Nincs támadó szellemű kp-sunk, de még olyan sem, aki váratlant tudna húzni. A Villarreal ellen volt az első félidőben egy olyan időszak, mikor DJ stabilan fent volt Pedri korábbi helyén, na abban az időszakban volt nézhető a meccs - pedig azért DJ sem klasszikusan az a playmaker, akire gondolunk, és nála lennének alkalmasabb játékosok a posztra. Sőt, mikor Moriba beállt, még akkor is kicsit nézhetőbb lett a meccs, pedig még ő sem tipikusan az oda való kreatív játékos. Ha már Puignak annyi, az a Cou nagyon hiányzik ott, akit az első pár meccsen láttunk az ősszel.
Riqui a nyáron gondolom már elmegy kölcsönbe - ami érdekes, hogy azt gondolnánk, hogy kreatívabb spanyol csapatokhoz, ennek ellennére csupa angol a fő kérő. Leeds, Arsenal, és még a City is nagyon akarja. Utóbbi nagyon gáz lenne - egy jobb csapathoz menni kölcsönbe elég ritka dolog.
Szerencsére hosszabbítottunk vele, úgyhogy ha letolna egy jó szezont, és Koeman marad, akkor legalább jó pénzért el lehetne adni, mert most 0-án van szerencsétlen játékban és eladhatóságban is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.04.27. 14:16:25

Joke írta:
2021.04.27. 12:18:07

1.Fordítsuk magyarról - magyarra az első mondatot: Nem fogok veled számolni menj kölcsönbe = nekem nem kellesz, de a klub eladni sem akar - valamit Ők látnak benned, amit én nem.
Erre válasz, hogy akkor megmutatom. Ha azt mondják neki, nem számít rád az edző, el szeretnénk adni, az a tiszta, egyenes beszéd, akkor lenne igaza a felvetőnek. Szerintem. Ezért nem mondanám én elsőre sem butaságnak, meg fafejűségnek a döntését.
2. Bármekkorát megy egy játékos kölcsönben, valakit addig már felfedeznek a saját csapatában a helyére. Visszajönni, mindig nehezebb, mint maradva, folyamatosan szem előtt tartózkodva, kitűnni. De ez is csak szerintem.
3.Kis kitérő: én kézilabdáztam, irányító voltam, az kb. a fociban a középpályás. De minden edző mást vár el az aktuális csapatában az irányítótól: ki azt, hogy szervezze meg a csapatjátékot, a másik, hogy a keretben lévő lövőket szolgálja ki (játsszon alájuk, stb.)
Ez így lehet a labdarúgásban is - minden edző mást vár a játékostól - ezért nehéz elmenni egy új csapatba, ha az egyiket már megtapasztaltad és azt hiszed, ez való neked..
4. Más csapatban, mások a társak, és azok szintje is. De ehhez nem hozok más példát, hanem az egyetlen meccset, ahol Puig kezdő volt R.K. alatt nálunk.
A csapattársak osztályzatai azon a mérkőzésen: Busi: 4, Pjanics: 4, az Ő oldalán előtte játszó Dembele: 4. Puig osztályzata: 6 volt.
A szünetben mégis közülük csak Őt cserélte RK, indoklása szerint: volt egy sárgája és ezért.....

Én végtelenül sajnálom Őt, meg magamat is, hogy a Barca, a játék élvezetében és szépségét tekintve, már kevesebb, mint egy csapat. Nekem pedig Pedri és Roberto szenvedését kell látnom egy Barca meccsen, ahol korábban mindig a látványosság és a játékosság és a mosoly volt az első.
1: Megmutatod. Oké, de hol? Az edzésen nem győzted meg az edzőt, akkor mi a terved, hol mutatod meg, ha nem egy másik csapatban? Mint mondtam, ez a kölcsönadás egy jó rendszer lenne. Nem tudjuk, hogy amúgy volt e tiszta egyenes beszéd, de az edző véleménye és a klub döntése nem mindig ugyanaz és mindegyik érthető a maga oldaláról. A klub sokat költött rá, ha eladják, akkor nem a padról akarják eladni, szerintem ez érthető. Az edző döntése meg ha érthető, ha nem, akkor is el kell fogadni és leginkább nem nekünk, hanem a játékosnak.

2: Vagy éppen pont akkor megy el/öregszik ki valaki. Azért azt lássuk be, ez nem az a csapat most, ahol bárki pótolhatatlan lenne és nem ekézem a játékosokat, szerintem idén sok örömet is okoztak nekünk a játékosok, Dembele, Grizes, Messi, De Jong stb kulcsszereplők voltak. De távolról sem tökéletesek, mindenkinek megvannak a saját hibáik, korlátaik. Ez pedig azt jelenti, hogy minden nyáron lesz kisebb-nagyobb átalakulás és pont ezért nem is rossz, ha más közegben villogsz. Dembelét és Grizest is azért vettük, mert máshol jók voltak.

3: Teljesen egyetértek, de egy edzőváltás és még ezer más dolog is ugyanígy megváltoztathat mindent egy játékos szemszögéből nézve. Viszont 20 év körül pont talán rá is férne egy kis világlátás, más közeg. 28 évesen vagy 30 fölött még inkább elfogadható, ha nem így gondolja a focista...

4: Nem vitatom, ahogy mondtam én is szívesen látnám többet. De azért nem egy világmegváltó játékos azért, mert a kevés alkalommal, amikor lehetőséget kapott, nem volt rossz. Ráadásul túrót nem érdekel hány pontot kapott, ha az edző meg azt kérte tőle, hogy menjen jobbra, mire ő balra ment egész meccsen.
A Barca közösség és most ide értek tényleg mindenkit, bemutatta, hogy valójában a győzelmeken kívül nem fogadnak el mást, legyenek akármilyenek a körülmények. Mi volt itt a fórumon ősszel, emlékszel? A szezonnak úgy mentünk neki, hogy na ez legyen egy tanuló év, a cél, hogy lássunk végre fejlődést. Ezek után az a fröcsögés ami itt ment, pedig állítottam akkor és most is, hogy a játék általában elég jó volt, veszélyesek is voltunk, rengeteg pech mellett. Az eredmény siralmas, de a játékban óriási fejlődés volt látható.
Az a fröcsögés, amit ez a csapat kapott... Ez jól mutatja, hogy a Barcelonának elsősorban eredmények kellenek, még a tanulóévben is ez a mindent felülíró elvárás. Az rendben van, hogy te pont szépjátékot vársz el elsősorban (amúgy én is), de a többség nem és pont emiatt "vadsuhanc" Puig nem fog tudni senkinek se bizonyítani, ellenben azok a játékosok, akik lehajtott fejjel csinálják, amit kér az edző, elsőbbséget élveznek. És ha tetszik, ha nem, ez érthető.

Abban is egyetértek, hogy azért, mert valaki jó egy X csapatban, nem biztos, hogy Y-ban is beválik. De az, akire rá tudjuk mondani, hogy jó a Barcába és nem csalnak meg a vágyaink, abban biztos lehetsz, hogy egy kiscsapatban is jó játékos lenne, sőt. Puig pont a virtuózságával jól tudna máshol is érvényesülni, ahol az edző bevállalja.
Joke
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.29. 13:16:34

2021.04.27. 12:18:07

"Már ez a szituáció is nagyon keserű, az edző elmondja előre, hogy nem fogok veled számolni, de a te korodban játszani kell, menj kölcsönbe, erre ő marad, inkább a padon. Ez nem klubhűség, hanem teljesen hülyeség, butaság, fafejűség. Most egy spanyol kiscsapat királya lehetett volna, ha tényleg olyan, jó, mint amennyire nekünk annak tűnt. Onnantól kezdve az edző sem tudta volna olyan könnyen elutasítani nyáron."

Erre a felvetésre néhány gondolattal én is reagálnék - előre bocsátva, hogy Puig fan vagyok.
1.Fordítsuk magyarról - magyarra az első mondatot: Nem fogok veled számolni menj kölcsönbe = nekem nem kellesz, de a klub eladni sem akar - valamit Ők látnak benned, amit én nem.
Erre válasz, hogy akkor megmutatom. Ha azt mondják neki, nem számít rád az edző, el szeretnénk adni, az a tiszta, egyenes beszéd, akkor lenne igaza a felvetőnek. Szerintem. Ezért nem mondanám én elsőre sem butaságnak, meg fafejűségnek a döntését.
2. Bármekkorát megy egy játékos kölcsönben, valakit addig már felfedeznek a saját csapatában a helyére. Visszajönni, mindig nehezebb, mint maradva, folyamatosan szem előtt tartózkodva, kitűnni. De ez is csak szerintem.
3.Kis kitérő: én kézilabdáztam, irányító voltam, az kb. a fociban a középpályás. De minden edző mást vár el az aktuális csapatában az irányítótól: ki azt, hogy szervezze meg a csapatjátékot, a másik, hogy a keretben lévő lövőket szolgálja ki (játsszon alájuk, stb.)
Ez így lehet a labdarúgásban is - minden edző mást vár a játékostól - ezért nehéz elmenni egy új csapatba, ha az egyiket már megtapasztaltad és azt hiszed, ez való neked..
4. Más csapatban, mások a társak, és azok szintje is. De ehhez nem hozok más példát, hanem az egyetlen meccset, ahol Puig kezdő volt R.K. alatt nálunk.
A csapattársak osztályzatai azon a mérkőzésen: Busi: 4, Pjanics: 4, az Ő oldalán előtte játszó Dembele: 4. Puig osztályzata: 6 volt.
A szünetben mégis közülük csak Őt cserélte RK, indoklása szerint: volt egy sárgája és ezért.....

Én végtelenül sajnálom Őt, meg magamat is, hogy a Barca, a játék élvezetében és szépségét tekintve, már kevesebb, mint egy csapat. Nekem pedig Pedri és Roberto szenvedését kell látnom egy Barca meccsen, ahol korábban mindig a látványosság és a játékosság és a mosoly volt az első.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.04.27. 09:37:57

bunga írta:
2021.04.26. 21:11:32
A Puig-kérdésre akkor érdemes visszatérni, ha túl leszünk Messi és De Jong elsárgulásán. Akkor kiderül, hogy hogy lép Koeman és ha netán lehetőséget ad Puignak, ő hogyan él vele.
Igen,és ha véletlenül kap 45 percet 3 hónap után,gondolom kell adnia 4-5 gólpasszt így hirtelen.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.04.27. 08:29:25

bunga írta:
2021.04.26. 21:11:32
A Puig-kérdésre akkor érdemes visszatérni, ha túl leszünk Messi és De Jong elsárgulásán. Akkor kiderül, hogy hogy lép Koeman és ha netán lehetőséget ad Puignak, ő hogyan él vele.
persze,hogy akkor derül ki, de sokat ne tegyél Messi és De Jong hiányában se Puig perceire. Szerintem jönne amúgy Moriba a holland helyén, Grizes Messi helyén és Dembele előre.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.04.26. 21:18:31

bunga írta:
2021.04.26. 21:11:32
A Puig-kérdésre akkor érdemes visszatérni, ha túl leszünk Messi és De Jong elsárgulásán. Akkor kiderül, hogy hogy lép Koeman és ha netán lehetőséget ad Puignak, ő hogyan él vele.
Moriba, esetleg Pjanic fog de Jong helyett játszani #-o
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.04.26. 21:17:25

bunga írta:
2021.04.26. 21:11:32
A Puig-kérdésre akkor érdemes visszatérni, ha túl leszünk Messi és De Jong elsárgulásán. Akkor kiderül, hogy hogy lép Koeman és ha netán lehetőséget ad Puignak, ő hogyan él vele.
Így van. Kivéve, ha nincs így, mert akkor nincs így.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.04.26. 21:11:32

A Puig-kérdésre akkor érdemes visszatérni, ha túl leszünk Messi és De Jong elsárgulásán. Akkor kiderül, hogy hogy lép Koeman és ha netán lehetőséget ad Puignak, ő hogyan él vele.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.04.26. 18:08:50

Norton írta:
2021.04.26. 15:43:25
sansz írta:
2021.04.26. 12:56:10

Már ez a szituáció is nagyon keserű, az edző elmondja előre, hogy nem fogok veled számolni, de a te korodban játszani kell, menj kölcsönbe, erre ő marad, inkább a padon. Ez nem klubhűség, hanem teljesen hülyeség, butaság, fafejűség. Most egy spanyol kiscsapat királya lehetett volna, ha tényleg olyan, jó, mint amennyire nekünk annak tűnt. Onnantól kezdve az edző sem tudta volna olyan könnyen elutasítani nyáron.
A Barca utánpótlásnevelésének a filozófiája "elvileg", hogy bármely korosztályos csapatából felhozott játékos ugyan abban a játékrendszerben és szisztémában játszhat mind a "B" mind pedig az első csapatban. Hasonló filozófiára épülő klubot nem nagyon találunk ma az élmezőnyben, egy ilyen alkatú játékos pedig máshol nem élne meg. Xaviból azért lett az aki, mert mindvégig a Barcában nevelkedett és nem azért mert kölcsönadták 21 éves korában a Depornak, hogy ott brillírozzon, ahol egyébként fizikai paraméterei miatt valószínüleg csak padozott volna.

Ha Puig szemével vizsgáljuk egy kicsit a dolgot mit látunk? Az elmúlt 10 évben a felnőtt keretben kipróbált, majd "fejlődés céljából" kölcsönadott játékosok bármelyikének is vezetett vissza út a csapatba? Hol van a következő Puyolnak tartott Marc Muniesa? Andreu Fontás? Delofeu? Rafinha? Ha ezt látom és tisztában vagyok fizikai felépítésem korlátaival én sem akarok máshová igazolni, hanem abban a klubban és abban a játékrendszerben akarok továbbra is bizonyítani ahová 14 éves korom óta tartozom és ahol az utánpótlás csapatok szamárlétráját végigjárva mindenhol kimagaslóan teljesítettem.

Ha Pedri vagy Mingueza a szezon elején kölcsönbe kerül valamelyik középcsapatba, állítom ők sem tartanának itt. Puig tavaly már bizonyított, most pedig úgyfest megvan a tuti játékrendszer, már csak ki kéne próbálni a srácot benne, hogy tényleg ér-e valamit. Hidd el, ha lejátszott volna 3-4 meccset és azok mindegyikén legalább 50-60 percet és csak annyit mutatott volna mint Pjanic, mi sem kardoskodnánk itt érte.
Puig szemével vizsgálva sem az a szempont,hogy kevésbé tehetséges,vagy lesérült játékosnak mi lett a sorsa. Már azért sem,mert azt se tudjuk mi lett volna ha maradnak. Örök pad,vagy másodosztály,vagy még az se? Maga a rendszer,hogy kölcsönadjuk a 20 évest,hogy kapjon egy kis terhelést és ha megállja a helyét visszavesszük- nem rossz rendszer. Ha mostanában nem volt ezzel sikerünk, az a játékosok miatt volt.
A fizikumát nagyon jól kompenzálja, oké,egy angol csapat elvből nem venné meg,de Spanyolországban nem vetnék el csak emiatt és pont rá a Barca stílust sem ragasztanám rá, mert ott pont a fegyelmezettséget, a gyors,okos labdajáratást nevelik beléjük. Puig meg egy kreatív ösztönös játékos
Xavit nem tudom, de pl Iniestát biztosan szívesen látta volna egy Depor is. Azért nem csak a Barcából kerültek ki alacsonyabb zsenik és többségében nem csak egy Barcában tudtak jól játszani. A Barca filozófia kicsit túl van ajnározva, az a csodageneráció,amire olyan szívesen gondolunk, a játékosok miatt lett legendás. Nyilván a puzzle minden eleme rendben volt,amibe a játékosfejvadászat,az edző stábok és igen, a barca filozófia is benne van, de utóbbit sokan többre értékelik.
Egy igazán jó játékos,mindenhol jó,ha nem is találják meg a legjobb helyét. Hidd el, a 21 éves Messi,Neymar, Suarez, Dani Alves,Iniesta stb Barca nélkül is sok csapatnak nagyon kellett volna és nem csak a Barcából lettek volna híresek.
És Puigra visszatérve, egy 21 éves játékosnak a pad a legrosszabb opció, hidd el. Lehet szidni az edzőt, de elmondta,hogy neki hogyan bizonyíthat,hogyan fejlődhet. A padról nem fogja meggyőzni, de mást se.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.04.26. 17:05:36

Norton írta:
2021.04.26. 15:43:25
sansz írta:
2021.04.26. 12:56:10

Már ez a szituáció is nagyon keserű, az edző elmondja előre, hogy nem fogok veled számolni, de a te korodban játszani kell, menj kölcsönbe, erre ő marad, inkább a padon. Ez nem klubhűség, hanem teljesen hülyeség, butaság, fafejűség. Most egy spanyol kiscsapat királya lehetett volna, ha tényleg olyan, jó, mint amennyire nekünk annak tűnt. Onnantól kezdve az edző sem tudta volna olyan könnyen elutasítani nyáron.

Ha Puig szemével vizsgáljuk egy kicsit a dolgot mit látunk? Az elmúlt 10 évben a felnőtt keretben kipróbált, majd "fejlődés céljából" kölcsönadott játékosok bármelyikének is vezetett vissza út a csapatba? Hol van a következő Puyolnak tartott Marc Muniesa? Andreu Fontás? Delofeu? Rafinha? Ha ezt látom és tisztában vagyok fizikai felépítésem korlátaival én sem akarok máshová igazolni, hanem abban a klubban és abban a játékrendszerben akarok továbbra is bizonyítani ahová 14 éves korom óta tartozom és ahol az utánpótlás csapatok szamárlétráját végigjárva mindenhol kimagaslóan teljesítettem.

Ha Pedri vagy Mingueza a szezon elején kölcsönbe kerül valamelyik középcsapatba, állítom ők sem tartanának itt. Puig tavaly már bizonyított, most pedig úgyfest megvan a tuti játékrendszer, már csak ki kéne próbálni a srácot benne, hogy tényleg ér-e valamit. Hidd el, ha lejátszott volna 3-4 meccset és azok mindegyikén legalább 50-60 percet és csak annyit mutatott volna mint Pjanic, mi sem kardoskodnánk itt érte.
Kölcsönből nem nagyon profitáltunk, de akik elkerültek és elkallódtak nem is a legnagyobb tehetségeink voltak. Muniesa karrierjét a sérülése szinte meg is pecsételte, Fontás sosem volt nagy spíler, nem is tartották annak. Deu visszajött, de nem tudott szintet lépni. Rafinha kölcsönben alapember volt, a Celta egyik legjobbja és itt is egyre jobb lett. Aztán jött a törés és kb. ott ment el. Viszont Cucurella pl. az utóbbi három évben mind az Eibarban, mind a Getafeban kirobbanthatatlan volt, itt is nyugodtan maradhatott volna, ez a játékrendszer pláne tökéletesen passzolt volna hozzá. Egy Getafe adott érte 10 milliót, ami azért valljuk be nekik nem aprópénz, főleg a mostani időszakot tekintve.

Meg lehet fogni arról az oldalról is a dolgot, hogy ha tényleg olyan spíler ki fogja tudni harcolni a helyét. Nyilván itt abból a szempontból könnyebb dolga lenne megmutatni mit tud, mert ismeri a társakat a játékot, de 21 évesen már máshol is ki tudna tűnni. Nyilván nem egy Bilbaoban, de egy Betis, Celta, Granada rendben lehetett volna.
Ezt a Barca-stílust, meg DNS-t pedig annyira nem kell eröltetni, mert jó ideje nem ez a fő irányvonal. Megmaradt a játékstílusból sok minden, de távolról sem az már mint amit előszeretettel hangoztatnak.
És Puig "rajongói" közé tartozom, és én sem értem a túlzott jegelést, de tudni kell helyén kezelni a srácot.
Forca Barca!!!!
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.26. 15:43:25

sansz írta:
2021.04.26. 12:56:10

Már ez a szituáció is nagyon keserű, az edző elmondja előre, hogy nem fogok veled számolni, de a te korodban játszani kell, menj kölcsönbe, erre ő marad, inkább a padon. Ez nem klubhűség, hanem teljesen hülyeség, butaság, fafejűség. Most egy spanyol kiscsapat királya lehetett volna, ha tényleg olyan, jó, mint amennyire nekünk annak tűnt. Onnantól kezdve az edző sem tudta volna olyan könnyen elutasítani nyáron.
A Barca utánpótlásnevelésének a filozófiája "elvileg", hogy bármely korosztályos csapatából felhozott játékos ugyan abban a játékrendszerben és szisztémában játszhat mind a "B" mind pedig az első csapatban. Hasonló filozófiára épülő klubot nem nagyon találunk ma az élmezőnyben, egy ilyen alkatú játékos pedig máshol nem élne meg. Xaviból azért lett az aki, mert mindvégig a Barcában nevelkedett és nem azért mert kölcsönadták 21 éves korában a Depornak, hogy ott brillírozzon, ahol egyébként fizikai paraméterei miatt valószínüleg csak padozott volna.

Ha Puig szemével vizsgáljuk egy kicsit a dolgot mit látunk? Az elmúlt 10 évben a felnőtt keretben kipróbált, majd "fejlődés céljából" kölcsönadott játékosok bármelyikének is vezetett vissza út a csapatba? Hol van a következő Puyolnak tartott Marc Muniesa? Andreu Fontás? Delofeu? Rafinha? Ha ezt látom és tisztában vagyok fizikai felépítésem korlátaival én sem akarok máshová igazolni, hanem abban a klubban és abban a játékrendszerben akarok továbbra is bizonyítani ahová 14 éves korom óta tartozom és ahol az utánpótlás csapatok szamárlétráját végigjárva mindenhol kimagaslóan teljesítettem.

Ha Pedri vagy Mingueza a szezon elején kölcsönbe kerül valamelyik középcsapatba, állítom ők sem tartanának itt. Puig tavaly már bizonyított, most pedig úgyfest megvan a tuti játékrendszer, már csak ki kéne próbálni a srácot benne, hogy tényleg ér-e valamit. Hidd el, ha lejátszott volna 3-4 meccset és azok mindegyikén legalább 50-60 percet és csak annyit mutatott volna mint Pjanic, mi sem kardoskodnánk itt érte.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.04.26. 12:56:10

Szerintem puig megítése az edzői és a szurkolói szűrőn keresztűl nagyon eltérnek egymástól, ezért ilyen vegyesek a vélemények. Mi szurkolók arra emlékszünk leginkább, hogy bekerült a csapatba ez a fiatal srác tavaly és végre élvezhetőek lettek a meccseink. Az egész elkényeztetett, lassú, gyötrődő, szuper emberekből álló csapatba hozta a változatosságot.Fati volt még kivétel, de ennyi. Az összes többi játékos csak szenvedett, ésvégtelenül kiszámítható volt mindenki.

Más részről, arra már nem emlékszem, hogy Puig a vállán vitte a csapatot. Bennem az él, hogy egy pusztító energiabomba és egy könnyű tavaszi szellő szimbiózisa a srác, olyan agresszívan és mégis könnyedén játszott, de azért a meccseket "egymaga" nem hozta.

Edzői szemmel már más lehet a szitu. Azt sejtjük szurkolóként is, hogy nem az az utasításkövető fajta, pl Messi kifejezetten sokat veszekedett vele tavaly...De nem csak Messire nem hallgat, hanem az edzőre sem valószínű.
Már ez a szituáció is nagyon keserű, az edző elmondja előre, hogy nem fogok veled számolni, de a te korodban játszani kell, menj kölcsönbe, erre ő marad, inkább a padon. Ez nem klubhűség, hanem teljesen hülyeség, butaság, fafejűség. Most egy spanyol kiscsapat királya lehetett volna, ha tényleg olyan, jó, mint amennyire nekünk annak tűnt. Onnantól kezdve az edző sem tudta volna olyan könnyen elutasítani nyáron.

Az utasításokat nem követő játékosokat egyik edző sem szereti, bár van aki elég jól kezeli őket, van aki rosszabbul. Szerintem a holland rosszabbul, de pl Zidane is ugyanez a kategória. Az átlag top edzőnek bőven elég az az egy-két sztárjátékos aki neki van, Messinek, de Ronaldonak se mondják mostanában szerintem, hogy mit csináljon, vagy pl Ronaldinho szabadságát se volt szerencsés megtörni.
És baromira nem hiányzik nekik egy 21 éves ilyen stílussal, aki megy esetleg előre, ha azt kiabálja, hogy maradjon hátul, vagy fordítva. Amúgy Mi Gézánkra is jogosan volt dühös(bár profibb lenne, ha az érzelmeit jobban palástolná..), nem azért van háromvédős rendszer, hogy mikor hátul kéne stabilizálódnunk, akkor előre futkosson, mint valami gazdátlan bolond kutya.)

Nyilván nem tudjuk mi lesz Puig sorsa, nyáron lesz játékosmozgás, de nem hiszem, hogy olyan szintű lesz a mozgás, hogy majd az edző őt veszi előre. Az edző rendszerét játékban már igazolta szerintem az ősz is, pontokban pedig a tavasz, így nagyon nincs rákényszerülve az edző, hogy valamin nagyon változtasson, pl, hogy egy padot koptató 21 évest tegyen a csapatba. De ne legyen igazam.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.25. 13:16:03

davi10 írta:
2021.04.25. 11:08:35
Na, azért még ha lassan is, de legalább közelednek az álláspontok. Néhány megjegyzés:

- Szerintem semmivel nem vagyunk jobban Messi-függők, mint tavaly. De ez még mindig nem ideális állapot, nagyon kellett volna egy Fati, aki tud előrébb lépni. Dembele azért próbálkozik, vállalkozik, de nem az igazi.
- Koeman 10-ből 1x örül, a kupaünneplésről is hamar lelépett, Ő egy ilyen figura, ezt nem hegyezném ki arra, hogy csak Puig góljának nem tud örülni.
- A Madrid ellen szerintem is kellett volna Puig a végén.
- Én úgy látom, de erre számbeli stattal nem nagyon lehet bizonyságot találni úgysem, szóval ez is szubjektív téma. Rakitic ugyan nagyon elszállt az utolsó évben, és rendre mellészálltak a lövései, amik korábban még veszélyt jelentettek, de legalább még itt is figyelni kellett rájuk a védőnek. Vidal rendre érkezett 9-esbe, és meg is kínálták lasztival, ha jó helyzetbe került, sok gólt is rúgott. Több támadópotenciál volt a kp-ban kicsit a mostaninál, és több önállóság szerintem, csak már sajna Rakéta nagyon lefelé ívelt, meg úgy egyáltalán játékerőben nem voltak jobbak, mint a mostani így, hogy DJ ennyire megerősödött. Az mondjuk szomorú, hogy a fiatalítással sem lett gyorsabb, modernebb a középpályánk.
Szerintem Fati+Puig és akkor a motorban is van valaki, aki akkor tálal Leo elé, amikor tényleg kell, meg egy támadónk is van, aki nem passzolja le a ziccert. Dembelét ugyanúgy látjuk, nem Leo-függő annyira, de kicsit sete-suta őzike feelingem van vele kapcsolatban sajnos. Nekem a csúcsközéppálya Alena csodálatos egy meccses játéka óta (illetve azóta is megnéztem direkt pár meccsét a Getában) a DJ-Alena-feltolt Puig lenne. A hátsó kettőre rotálni SB és Pedri, még ha Busit most sajnálom is mert jó formát fut. Mindháromban van támadópotenciál, a 3-ból kettő erős és remekül védekezik, biztosan passzol és azért feltoltként Puig sincs elveszve, zavarórepülésben elsőosztályú, és tőle sem sűrűn lehet labdát elvenni. Puig közben villoghatna előre, és az egész középpálya olyan gyors és modern lenne, amilyen már rég volt. Mert most sajna nagyon lassú, és ez a Messi-függőség mellett a másik ok, ami miatt átrongyolnak rajtunk a komolyabb csapatok. Ez nem Koeman-éra probléma nyilván, hanem olyan 17-18 óta él, mikorra Iniék eltűntek, a régi közepesen erős játékosaink (Raki) elkezdtek kicsit lelassulni, és túl későn történt meg a generációváltás.
- Jogos, amit mondasz, tényleg nem az a fajta, talán a betegsége miatt. Viszont egy Pedri-gól nagyon rémlik, amikor öklöt rázva ujjongott, és kb futott egy tiszteletkört, és nem tudta abbahagyni a vigyorgását. Nyilván ő a favorizáltja, és büszkébb volt rá emiatt, illetve önigazolásként fogta fel. Azért lehet látni a kettő közti különbséget.
- Szerintem lassan neki lehetne indulni egy ilyen Madrid-PSG meccsnek, hogy bizony az ő csapatuk Leon kívül jelenleg erősebb, de főleg modernebb és gyorsabb, és már az elejétől kockáztatni kéne, mert a biztosnak tűnő vereséghez képest még az sem kockáztatás. Puig kontrajátéknál is nagyon menő, felállt védelem ellen meg szerintem az egyetlen létező fegyverünk lenne egy lefogott Leo mellett. Még Koeman fejével gondolkodva is kezdőnek tenném egy ilyen meccsen, akkor is, ha a kis meccseken csak csereként számolok vele. Egyszerűen nem látnék más lehetőséget. De legrosszabb esetben is félidőben csere...
És jelzem, hogy a Bayern elleni meccs óta (vagyis azzal együtt) minden egyes nagy meccsünket buktuk a CR nélkül felálló, azóta se BL-induló Juve kivételével, ahol 3 lesgólt úsztunk meg, amiből 2 kb 1 centi volt... Puig egyiken sem játszott. Nem azt mondom, hogy vele többet nyertünk volna, hanem hogy ennyi mintából kiindulva nem lenne kockázatos a játszatása - szerintem amúgy sem, csak Koeman fejével gondolkodom - illetve hogy a POTENCIÁL nagyobb lett volna ezeken a meccseken.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.25. 11:08:35

bence0330 írta:
2021.04.25. 10:36:19
Persze, én nem mondom, hogy nem értem, mi Koeman preferenciája, és miért dönt úgy, ahogy, viszont ez a stabil (cserében egyáltalán nem kreatív és offenzív, ahogy írod) kp Messi mögött döbbenetes Messi-függőséget okoz, még jóval nagyobbat, mint ami korábban volt, és ez remekül látszik a meccseken. Valóban, sokszor beküldte, de általában 5-8 percekre, és ami nekem igazán árulkodó volt, hogy személyes probléma is van, hogy sem a góljának, sem egyéb remek megmozdulásának nem örült gyakorlatilag soha - a kamera nagyon sokszor koncentrált erre, mert minden ország minden operatőrét és kommentátorát nagyon foglalkoztatja a Puig-ügy.
A Madrid-meccs pl. a leginkább Puig-ért ordítozó meccs volt, és inkább hozta be a botladozó, épp felépülő, és még csúcsformájában is a magát csigaházában jól érző SR-t.
Amin szerintem kb (elfogult vagyok, de igyekszem) objektíve Puig mellett szólna:

- Ütőképesebb kp-támadójáték. A nagyobb csapatok ellen látványosan nem megy a Messi egyedül megoldja téma. Közben gondolkodásban, labdával passztempóban, mindenben gyorsabb, mint az alternatívái. DJ-on kívül, bár valamiben még nála is.
- Lelkesedés, hangulat - Szerintem mind egyet értünk, hogy főleg egy BL meccsen, de lassan már egy Klasszikón vagy ATM meccscen is jó lenne nem lehorgasztott fejeket látni az első perctől, vagy az első bekapott gól után, Puig meg kb végigröhögi a meccset, annyira élvezi, és ez azért ragályos is tud lenni. Pl. a döntő tizenegyesnél is egy lelkes kisgyerek volt, és meg sem fordult a fejében, hogy kihagyja a tizit, mindenki más tele gatyával remegett ott.
- Tempó - rendre döbbeneteset emelt az egész csapat játékán, amikor beállt - az utolsó perces csodafordítás, stb. Nagyon gyorsan gondolkodik és passzol, és a többiek bizony igazodnak hozzá, és ilyenkor jön ki, mennyire lehúzzák egymást a lassabb kp-sok és támadók ebben a Messi mögötti tötymörgésben, mert amúgy képesek jóval nagyobb tempóra, de eddig még csak és kizárólag Puig jelenlétében következett ez be a pályán. Lehet, hogy Pedri is képes lenne pl lendületesebb és gyorsabb játékra (nyilván egy kis pihi után végre), csak nincs aki felhúzza magával, és kidobja a bágyadt, bátortalan hozzáállását a kukába. Pedri játékban és személyiségében is szerintem olyan, aki hozzásimul a környezetéhez, és az jelenleg lassú és bátortalan.

Én értem, hogy nem szereti, és még az elképzeléseibe is jobban illik egy nála kicsit jobban védekező játékos (azért közben ne beszéljünk úgy, mintha Puig nem lépne jól közbe, és nem védekezne lélekszakadva, csak max kicsit kevésbé hatékonyan), de így is indokolatlan a játékpercmennyisége, főleg a nagyobb meccseken, ahol nem az a cél, hogy 6 meccset hozzunk egymás után stabilan, hanem az, hogy egyáltalán elméleti lehetőségünk legyen a győzelemre, mert Messit leszedve a pályáról sajna kb elméleti sanszaink sincsenek erre, túl lassúak vagyunk, és túl veszélytelenek. Egy döbbenetes La Masia tehetségről beszélünk, aki itt üldögél, közben meg 3-4 új Masiást fel akarunk hozni...

Ha marad ez a felállás - Koeman marad + Puig marad konok (mert ez a helyzet az ő hibája is, akármennyire menő, hogy mennyire imádja a klubot)) és a Barca-fanatizmusát teszi előrébb a karrierjénél - akkor egy értelmetlen hősi halált fog itt halni, és totál igazad van, egyre kisebb az esélye, hogy bejárja a pályát, ami "meg volt neki írva".
Na, azért még ha lassan is, de legalább közelednek az álláspontok. Néhány megjegyzés:

- Szerintem semmivel nem vagyunk jobban Messi-függők, mint tavaly. De ez még mindig nem ideális állapot, nagyon kellett volna egy Fati, aki tud előrébb lépni. Dembele azért próbálkozik, vállalkozik, de nem az igazi.
- Koeman 10-ből 1x örül, a kupaünneplésről is hamar lelépett, Ő egy ilyen figura, ezt nem hegyezném ki arra, hogy csak Puig góljának nem tud örülni.
- A Madrid ellen szerintem is kellett volna Puig a végén.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése